HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 03 kol 2024, 03:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7199 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216 ... 288  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 18 kol 2022, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9647
Lokacija: Usa
Ostali su samo jos jedno sredstvo islamske politike, prvo je Ejup Ganic usao u predsjednistvo kao Jugosloven, a danas imaju Sejdica i Fincija kao notorne zetone islamske politike.

Mislim da su i zapadnjaci do danas skuzili prevaru te politike, mozes misliti Ostali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 18 kol 2022, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2020, 16:35
Postovi: 1569
Previdjeli su Isilovci znacenje imena Christian Schmidt.

Krist Kovač.

Ima da im Krist Kovač kuje put u buducnost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 18 kol 2022, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37242
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Brane je napisao/la:
Tek sad sam vidio :smijeh



Potpuno smeće je ova N1, niti riječi da se razljutio na provokativno i uvredljivo pitanje njihove neprofesionalne novinarke.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 18 kol 2022, 15:59 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2009, 22:36
Postovi: 2354
daramo je napisao/la:
Brane je napisao/la:
Tek sad sam vidio :smijeh



Potpuno smeće je ova N1, niti riječi da se razljutio na provokativno i uvredljivo pitanje njihove neprofesionalne novinarke.


Zbog čega neprofesionalna?
Sve upućuje na suprotno.

Čitaj lovorike Predsjednika Vlade RF o preminulim - o pokojnicama sve najbolje - g. Bagom i njegovom poslodavcu

Profesionalni i preminuli kao i ova novinarka, jer kod istog poslodavca radili to što se od njih zahtjevalo i očekivalo.

Isto kao koncem 70-ih kada je pokojni Trener naredio Okuki da je njegov zadatak da trči - kada je Okuka na kratko mislio da nije - a ne da misli.

Čuj neprofeionalna…

_________________
"Ne funkcionira BiH zato sto je podjeljena, vec je podjeljeljena zato sto ne funkcionira"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 18 kol 2022, 16:10 
Offline

Pridružen/a: 03 pro 2020, 16:33
Postovi: 3195
crni_bombarder je napisao/la:


nedostaje kontekst, zasto je popizdio, a evo zasto i tko ga bombardira nebuloznim pitanjima




Ova Imamović kao i ona Tina Jelin Dizdar su najnapaljenije na Hrvate kad je u pitanju ovaj muslimanski N1

Ja mislim da su mu bar 50 ovakvih pitanja postavile u zadnjih godinu dana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 18 kol 2022, 21:17 
Offline

Pridružen/a: 04 pro 2016, 18:11
Postovi: 1560
espresso je napisao/la:
crni_bombarder je napisao/la:


nedostaje kontekst, zasto je popizdio, a evo zasto i tko ga bombardira nebuloznim pitanjima




Ova Imamović kao i ona Tina Jelin Dizdar su najnapaljenije na Hrvate kad je u pitanju ovaj muslimanski N1

Ja mislim da su mu bar 50 ovakvih pitanja postavile u zadnjih godinu dana

Ova novinarka čita s mobitela pitanje... Kao da joj je "netko" poslao poruku što da pita.

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 18 kol 2022, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Muslimanska bahatost je uspjela iznervirati i ove nove nirvana Nijemce.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 18 kol 2022, 23:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 28483
Citat:
SANJA VULIĆ: “Političko, bošnjačko Sarajevo želi satanizaciju Srba i Hrvata, a danas kada je turista Schmidt…”


Zastupnica SNSD-a u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Sanja Vulić kazala je da “postoji stručni naziv za jučerašnji nastup Christiana Schmidta, ali je sigurna da je i njemu postalo jasno što znači lažni bošnjački zagrljaj pa je zato onako nervozan”.”Političko, bošnjačko Sarajevo želi satanizaciju Srba i Hrvata, a danas kada je turista Schmidt shvatio da su ga jednoumljem i mržnjom doveli u bezizlaznu situaciju, brutalno ih vrijeđa”, rekla je Vulićeva i dodala da je dijalog u BiH između lidera tri naroda prijeko potreban, a da neustavne naredbe i nametanja od turiste u BiH Schmidta vode u sunovrat, nikako ka dijalogu, prenosi Srna.

Ona je rekla da je “njemački turista u Sarajevu Christian Schmidt đonom krenuo na Srbe čim je kročio na tlo zajednice gdje žive tri naroda u dva entiteta”.

“Tražio je saveznike u SDA i Bošnjacima, infiltriranim iz SDA u OHR i druge kancelarije međunarodnih zajednica, a nije mario za upozorenja dobro upućenih da je izvjesna dama iz SDA zavela Valentina Inzka i da su, zapravo, sve odluke koje je on donio isključivo kreacija SDA”, rekla je Vulićeva.

Ona je rekla da su “Srbi čestit, ponosit i iskren narod i nema osnova da se Schmidt vrijeđa kada mu otvoreno kažu da je on turista, jer ga Vijeće sigurnosti nije potvrdio, i da kao takav ne može imati veća prava u odnosu na bilo koje druge turiste”.

Vulićeva je dodala da javnost još čeka odgovor Službe za poslove sa strancima o statusu Christiana Schmidta u BiH.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 19 kol 2022, 08:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8416
Lokacija: Na rubu egzistencije
Čekaj, Srbi su stvarno pokrenuli postupak pred Službom za poslove o strancima?

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 19 kol 2022, 08:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
novem je napisao/la:
Citat:
SANJA VULIĆ: “Političko, bošnjačko Sarajevo želi satanizaciju Srba i Hrvata, a danas kada je turista Schmidt…”


Zastupnica SNSD-a u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Sanja Vulić kazala je da “postoji stručni naziv za jučerašnji nastup Christiana Schmidta, ali je sigurna da je i njemu postalo jasno što znači lažni bošnjački zagrljaj pa je zato onako nervozan”.”Političko, bošnjačko Sarajevo želi satanizaciju Srba i Hrvata, a danas kada je turista Schmidt shvatio da su ga jednoumljem i mržnjom doveli u bezizlaznu situaciju, brutalno ih vrijeđa”, rekla je Vulićeva i dodala da je dijalog u BiH između lidera tri naroda prijeko potreban, a da neustavne naredbe i nametanja od turiste u BiH Schmidta vode u sunovrat, nikako ka dijalogu, prenosi Srna.

Ona je rekla da je “njemački turista u Sarajevu Christian Schmidt đonom krenuo na Srbe čim je kročio na tlo zajednice gdje žive tri naroda u dva entiteta”.

“Tražio je saveznike u SDA i Bošnjacima, infiltriranim iz SDA u OHR i druge kancelarije međunarodnih zajednica, a nije mario za upozorenja dobro upućenih da je izvjesna dama iz SDA zavela Valentina Inzka i da su, zapravo, sve odluke koje je on donio isključivo kreacija SDA”, rekla je Vulićeva.

Ona je rekla da su “Srbi čestit, ponosit i iskren narod i nema osnova da se Schmidt vrijeđa kada mu otvoreno kažu da je on turista, jer ga Vijeće sigurnosti nije potvrdio, i da kao takav ne može imati veća prava u odnosu na bilo koje druge turiste”.

Vulićeva je dodala da javnost još čeka odgovor Službe za poslove sa strancima o statusu Christiana Schmidta u BiH.


:palacgore2

Citat:
Njemački Špigl: OHR treba ukinuti
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=483554


Zato se ovo švapsko *** usralo.
Srbe je iznervirao samom pojavom, ako iznervira i Muslimane završiće u azilu sa Abu Hamzom. =))

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 19 kol 2022, 10:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
Citat:
Ukoliko govorimo o izmjenama onda govorimo o izboru, odnosno, nominaciji predsjednika, načinu na koji će se brže formirati institucije nego što je to sada slučaj i trebamo također razmotriti različite klubove naroda. I da vidimo kako bolje uključiti Ostale.

Ako sam vas dobro shvatio riječ je o reformi Ustava Federacije BiH?

Da, riječ je samo o Federaciji BiH, s obzirom da duge četiri godine imamo blokadu. I moram iskreno reći da sam zaprepašten da nije bilo nikakve političke debate posljednjih godina o toj deblokadi. Znam da se o tome razgovaralo u Neumu, ali ništa se nije desilo.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/veliki- ... /220818123


Muslimani, šta ćete vi kad vam ga Šmit umetne? :crying

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 19 kol 2022, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 14:21
Postovi: 4112
novovrijeme je napisao/la:
novem je napisao/la:


:palacgore2

Citat:
Njemački Špigl: OHR treba ukinuti
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=483554


Zato se ovo švapsko *** usralo.
Srbe je iznervirao samom pojavom, ako iznervira i Muslimane završiće u azilu sa Abu Hamzom. =))


A da li bi prihvatili Sebastina Kurza kao Visokog predstavnika :zubati ?

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 19 kol 2022, 10:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 28483
Intervju Christiana Schmidta za Klix

Semir razočaran odgovorima.

Citat:
Prije dva dana ste u Goraždu kazali da nećete nametati izmjene izbornog zakona već da samo želite deblokirati Federaciju BiH. Kako ćete deblokirati Federaciju BiH?

- Ukoliko govorimo o izmjenama onda govorimo o izboru, odnosno, nominaciji predsjednika, načinu na koji će se brže formirati institucije nego što je to sada slučaj i trebamo također razmotriti različite klubove naroda. I da vidimo kako bolje uključiti Ostale.

Ako sam vas dobro shvatio riječ je o reformi Ustava Federacije BiH?

Da, riječ je samo o Federaciji BiH, s obzirom da duge četiri godine imamo blokadu.

Da li razmišljate u pravcu da vi nametnete određene izmjene Ustava FBiH do 2. oktobra?

Ja pratim jedan minimalistički pristup. Moramo razmotriti Ustav FBiH, no, razumjet ćete, razmišljam o tome kada je najbolje vrijeme da se radi na tome. U svakom slučaju ukoliko želimo početi s deblokadom moramo razmotriti Ustav Federacije BiH.

Imate li spremnu već neku odluku za deblokadu federacije BiH?

...Pitali su me zašto se fokusiram na presudu "Ljubić", a ne na presudu "Sejdić-Finci". Mislim da je ovo razumno pitanje. Jako sam opredjeljen tome da se provede i odluka iz predmeta Sejdić-Finci kao i druge odluke koje se tiču statusa Ostalih i istovremeno da se razmotri sami Ustav. Ali ja nemam ovlasti da mijenjam državni Ustav, to je Aneks IV Dejtonskog sporazuma, ja sam tu da tumačim Dejtonskim sporazum, a ne da ga mijenja.


Kako je moguće da su vaši trenutni stavovi o presudi "Ljubić" u nekoj vrsti suprotnosti sa stavovima vašeg prethodnika Valentina Inzka i pravnog tima OHR-a.

Stav koji je pravni tim zauzeo nije u suprotnosti. Zapravo, Ustavni sud BiH je svojom odlukom dao mogućnost parlamentu da slijedi tu odluku brisanjem jedne rečenice u članu 10.12 Izbornog zakona.

Ali Ustav Federacije BiH nije izmjenjen?

To znači da ovaj slučaj odnosno predmet nije završen.

Rezolucija Bundestaga koju je nedavno Bundestag usvojio o Bosni i Hercegovini naglašava kako treba odbaciti načelo legitimnog predstavljanja na kome prije svega HDZ insistira. Prema mišljenju Bundestaga to koči ravnopravno sudjelovanje svih građana u političkom procesu.

... U Washingtonskom sporazumu se recimo govori o zastupljenosti Hrvata i Bošnjaka pola-pola, u tom slučaju riječ je o pozitivnoj diskriminaciji Hrvata jer ako pogledamo brojke to je daleko od situacije na terenu. Moram reći da moramo sjesti ponovo i razgovarati dublje, šta želimo postići. Bit ću dio toga, ali moram voditi računa. Tako da moram reći da pri donošenju neposrednih odluka govorim o jednim stvarima, ali da bismo išli dublje moramo sjesti ponovo i dobro razmisliti o tome šta tačno želimo postići. Ja ću svakako sudjelovati u svemu, ali za sada moram voditi računa o tome da su konstitutivni narodi zastupljeni, to smo već uradili kada je riječ o zastupljenosti Srba u Federaciji.

Da li kompromis i riješenje treba tražiti u reduciranju Doma naroda i da li vaša buduća odluka o nametanju može ići u tom smjeru...

Ja sam protiv oduzimanja prava bilo kome, međutim, moramo biti spremni imati u vidu stvarne brojke. Prije dva dana sam bio u Bosansko-podrinjskom kantonu i upravo sam tome bio svjedok. Dakle, nije samo riječ o njihovoj zastupljenosti kad se počne razgovarati o tumačenju ovoga prijedloga od 3 posto. Recimo u Sarajevu imate 400.000 ljudi, a u Goraždu 24.000, ali opet morate imati zastupljenost i Goražda. To je neupitno, moramo naći nove načine, ali ne danas. Da li će to biti reduciranje, odnosno smanjenje Doma naroda FBiH, ja bi rekao da bi trebalo biti prilagođavanje. Nekada smo imali 30-30 u Domu naroda FBiH, sada imamo 17. A u državnom Domu naroda imamo 5+5+5 i niti jednog delagat iz Ostalih. Moram primjetiti da je Ustav FBiH u nekom smislu moderniji od državnog Ustava. U Neumu se razmišljalo o povećanju broja delegata u Domu naroda kako bi se omogućila veća zastupljenost. Taj broj može ići i gore i dole, ali to nije do mene. Ja sada radim na funkcionalnosti, to pitanje treba ostaviti otvorenim. To pitanje treba vratiti ljudima, narodu, da o tome odluči. Moramo biti fleksibilni, ako bi smo povećali broj, to bi koštalo više i to građani ne vole, ako bi smo smanjili onda smanjujemo mogućnost za proporcionalnu zastupljenost. I tu ćemo morati sjesti i razmotriti stvari.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 19 kol 2022, 10:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 14:21
Postovi: 4112
novem je napisao/la:
Intervju Christiana Schmidta za Klix

Semir razočaran odgovorima.

Citat:
Prije dva dana ste u Goraždu kazali da nećete nametati izmjene izbornog zakona već da samo želite deblokirati Federaciju BiH. Kako ćete deblokirati Federaciju BiH?

- Ukoliko govorimo o izmjenama onda govorimo o izboru, odnosno, nominaciji predsjednika, načinu na koji će se brže formirati institucije nego što je to sada slučaj i trebamo također razmotriti različite klubove naroda. I da vidimo kako bolje uključiti Ostale.

Ako sam vas dobro shvatio riječ je o reformi Ustava Federacije BiH?

Da, riječ je samo o Federaciji BiH, s obzirom da duge četiri godine imamo blokadu.

Da li razmišljate u pravcu da vi nametnete određene izmjene Ustava FBiH do 2. oktobra?

Ja pratim jedan minimalistički pristup. Moramo razmotriti Ustav FBiH, no, razumjet ćete, razmišljam o tome kada je najbolje vrijeme da se radi na tome. U svakom slučaju ukoliko želimo početi s deblokadom moramo razmotriti Ustav Federacije BiH.

Imate li spremnu već neku odluku za deblokadu federacije BiH?

...Pitali su me zašto se fokusiram na presudu "Ljubić", a ne na presudu "Sejdić-Finci". Mislim da je ovo razumno pitanje. Jako sam opredjeljen tome da se provede i odluka iz predmeta Sejdić-Finci kao i druge odluke koje se tiču statusa Ostalih i istovremeno da se razmotri sami Ustav. Ali ja nemam ovlasti da mijenjam državni Ustav, to je Aneks IV Dejtonskog sporazuma, ja sam tu da tumačim Dejtonskim sporazum, a ne da ga mijenja.


Kako je moguće da su vaši trenutni stavovi o presudi "Ljubić" u nekoj vrsti suprotnosti sa stavovima vašeg prethodnika Valentina Inzka i pravnog tima OHR-a.

Stav koji je pravni tim zauzeo nije u suprotnosti. Zapravo, Ustavni sud BiH je svojom odlukom dao mogućnost parlamentu da slijedi tu odluku brisanjem jedne rečenice u članu 10.12 Izbornog zakona.

Ali Ustav Federacije BiH nije izmjenjen?

To znači da ovaj slučaj odnosno predmet nije završen.

Rezolucija Bundestaga koju je nedavno Bundestag usvojio o Bosni i Hercegovini naglašava kako treba odbaciti načelo legitimnog predstavljanja na kome prije svega HDZ insistira. Prema mišljenju Bundestaga to koči ravnopravno sudjelovanje svih građana u političkom procesu.

... U Washingtonskom sporazumu se recimo govori o zastupljenosti Hrvata i Bošnjaka pola-pola, u tom slučaju riječ je o pozitivnoj diskriminaciji Hrvata jer ako pogledamo brojke to je daleko od situacije na terenu. Moram reći da moramo sjesti ponovo i razgovarati dublje, šta želimo postići. Bit ću dio toga, ali moram voditi računa. Tako da moram reći da pri donošenju neposrednih odluka govorim o jednim stvarima, ali da bismo išli dublje moramo sjesti ponovo i dobro razmisliti o tome šta tačno želimo postići. Ja ću svakako sudjelovati u svemu, ali za sada moram voditi računa o tome da su konstitutivni narodi zastupljeni, to smo već uradili kada je riječ o zastupljenosti Srba u Federaciji.

Da li kompromis i riješenje treba tražiti u reduciranju Doma naroda i da li vaša buduća odluka o nametanju može ići u tom smjeru...

Ja sam protiv oduzimanja prava bilo kome, međutim, moramo biti spremni imati u vidu stvarne brojke. Prije dva dana sam bio u Bosansko-podrinjskom kantonu i upravo sam tome bio svjedok. Dakle, nije samo riječ o njihovoj zastupljenosti kad se počne razgovarati o tumačenju ovoga prijedloga od 3 posto. Recimo u Sarajevu imate 400.000 ljudi, a u Goraždu 24.000, ali opet morate imati zastupljenost i Goražda. To je neupitno, moramo naći nove načine, ali ne danas. Da li će to biti reduciranje, odnosno smanjenje Doma naroda FBiH, ja bi rekao da bi trebalo biti prilagođavanje. Nekada smo imali 30-30 u Domu naroda FBiH, sada imamo 17. A u državnom Domu naroda imamo 5+5+5 i niti jednog delagat iz Ostalih. Moram primjetiti da je Ustav FBiH u nekom smislu moderniji od državnog Ustava. U Neumu se razmišljalo o povećanju broja delegata u Domu naroda kako bi se omogućila veća zastupljenost. Taj broj može ići i gore i dole, ali to nije do mene. Ja sada radim na funkcionalnosti, to pitanje treba ostaviti otvorenim. To pitanje treba vratiti ljudima, narodu, da o tome odluči. Moramo biti fleksibilni, ako bi smo povećali broj, to bi koštalo više i to građani ne vole, ako bi smo smanjili onda smanjujemo mogućnost za proporcionalnu zastupljenost. I tu ćemo morati sjesti i razmotriti stvari.


Opet mlaćenje prazne slame. Ništa konkretno samo tipa konstitutivnost, ravnopravnost bla bla. Kao da Čovića slušam.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 19 kol 2022, 11:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 28483

Schmidt mujama stalno pojašnjava da...:

- mu je osnova Daytonski i Washingtonski sporazum;
- je konstitutivnost naroda nezaobilazna u svim odlukama;
- se presuda Ljubić US BIH mora preinačiti;
- se Dom naroda Federacije mora proporcijalno popuniti i da nema
smanjenja njegovih nadležnosti;
- mu je cilj učiniti Federaciju efikasnijom;
- nema ovlasti mijenjati državni ustav, jer je to Daytonska kategorija

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 19 kol 2022, 11:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 71675
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Muslimani ne žele da se uopće spominje Washingtonski sporazum, a bez njega nema Federacije. :neznam

Dobro da je Šmit podsjetio da su u potpisanom mirovnom sporazumu između Hrvata i Bošnjaka, oba naroda imala paritet u Federaciji i da je Federacije nastala ujedinjenjem Hrvata i Muslimana.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 19 kol 2022, 11:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9647
Lokacija: Usa
Puno seru ovi stranci, dovoljno je samo vratiti stvari na pocetak, prije berijevih amandmana i ostalih VP idiotarija, i rijesen problem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 19 kol 2022, 11:02 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2009, 22:36
Postovi: 2354
Ponesi velered Chicki!

_________________
"Ne funkcionira BiH zato sto je podjeljena, vec je podjeljeljena zato sto ne funkcionira"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 19 kol 2022, 11:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 28483
Robbie MO je napisao/la:
Muslimani ne žele da se uopće spominje Washingtonski sporazum, a bez njega nema Federacije. :neznam

Dobro da je Šmit podsjetio da su u originalnom dogovoru između Hrvata i Bošnjaka, oba naroda imala paritet u Federaciji.


Lijepo je to Schmidt proučio, osnova je Federacija, a Hrvati su zakinuti.

Citat:
U Washingtonskom sporazumu se recimo govori o zastupljenosti Hrvata i Bošnjaka pola-pola, u tom slučaju riječ je o pozitivnoj diskriminaciji Hrvata jer ako pogledamo brojke to je daleko od situacije na terenu. Moram reći da moramo sjesti ponovo i razgovarati dublje, šta želimo postići. Bit ću dio toga, ali moram voditi računa. T

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 19 kol 2022, 11:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37242
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Spominje povećanje zastupnika u Domu naroda, to bi bilo najelegantnije rješenje i ništa mu ne bi mogli spočitati.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 19 kol 2022, 11:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9647
Lokacija: Usa
Nadam se da mu je netko od nasih dosapnuo, ili onome ko vec odlucuje, povecati broj zastupnika u domu naroda na 30 po klubu, ili povecati kvotu odlucivanja na pola, ne trecina kao do sada.

I svi problemi rjeseni.

Mozda se mujage toga i plase, da se vlasi ne dosjete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 19 kol 2022, 11:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 14:21
Postovi: 4112
daramo je napisao/la:
Spominje povećanje zastupnika u Domu naroda, to bi bilo najelegantnije rješenje i ništa mu ne bi mogli spočitati.


Zar nisi pročitao da to nije do njega.
Ako nećeš raditi, ima zainteresiranih koji bi bili spremni raditi za 25 tisuća eura.
Moj kandidat je Sebastan Kurz.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 19 kol 2022, 11:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 28483
Semir mjesecima drobi istu priču, a onda ga Schmidt u svim njegovim
konstrukcijama jednostavnim odgovorima rastavi. :zubati

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 19 kol 2022, 11:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37242
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Veća zastupljenost podrazumijeva povećanje zastupnika u Domu naroda, meni se iz ovog intervjua čini da će ići u tom smjeru.
Time BPK dobija sigurnog zastupnika, solomunsko rješenje.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 19 kol 2022, 11:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37242
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Kad istječe onaj rok od šest tjedana?
Schmidt samo naprđuje i izvlači se da ne radi posao za koji je preplaćen.
Njegov posao i jeste da bude medijator i nametne ako se domaći političari ne mogu dogovoriti, a to je potpuno jasno nakon šest godina.
Čuj čeka da se domaći političari dogovore a isti niti ne pregovaraju.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7199 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216 ... 288  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 29 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO