HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 ruj 2024, 10:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6539 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193 ... 262  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 31 kol 2022, 19:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 23:54
Postovi: 5393
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Sve se nema, a Nosonja izdaje vilu bogatom Rusu u Italiji za 50000 E mjesečno. Lepa svota, nema šta.

(izvor italijanski Il Tirreno, napravili istraživanje i objavili)

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 31 kol 2022, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
U Belgiji ozbiljno razmišljaju o gašenju svjetala na autocestama i u gradovima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 31 kol 2022, 20:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 14:21
Postovi: 4112
Haram je napisao/la:
Pascemo mi, jebo im ja mater u picku. Sto se mene tice mogu goriti al odoh i ja s njima u ***.


Pa uvijek možeš otići "preko bare".

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 31 kol 2022, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kupite od Amerikanaca stoko.

Citat:
Almost 30 Estonian companies are asking to be exempted from EU anti-Russian sanctions in order to continue importing oil products from Russia, the local press reports, citing the Estonian Foreign Ministry.

The list includes trader Trafigura and the Estonian state-owned railway company Operail, among others.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 31 kol 2022, 22:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
China Is Aggressively Reselling Russian Gas To Europe
And Europe is pretending it has no idea what's going on.


Made in USA piše na tankerima, Bude svemogućeg mi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 31 kol 2022, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ovi ljudi će kvalitetno živjeti. U Europi će se moći objesiti na vjetrenjače ili rezati vene krhotinama solarnih panela.
Mislim dovoljno za TV i svjetlo u dnevnom boravku svim ljudima, ali ne za industrije i gospodarstvo.

Baš me zanima gdje će se sad smjeti ona retardirana Greta pojaviti.

Gazprom is starting to design a new gas pipeline to China from the Far East, Alexey Miller said.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 01 ruj 2022, 11:44 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35
Postovi: 10720
Lokacija: No Country for White Men
Stopa nezaposlenosti u Rusiji na povijesno niskom nivou

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 01 ruj 2022, 13:19 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35
Postovi: 10720
Lokacija: No Country for White Men
Izgleda da Siemens zbog sankcija neće moći izvršiti kontrolu turbine te da će se nakon isteka roka potpuno zaustaviti transport plina preko NS1.

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 01 ruj 2022, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 01:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
HHerceg je napisao/la:
Izgleda da Siemens zbog sankcija neće moći izvršiti kontrolu turbine te da će se nakon isteka roka potpuno zaustaviti transport plina preko NS1.


Sankcije "protiv Rusije". Šta reći osim slava ukrajini!!!111


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 01 ruj 2022, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Japanske firme pristale investirati u istočni ruski LNG projekt.
Kad se mora birati između opstanka i američkih ideoloških boleština (i ucijena, prijetnji) izbor je vrlo jasan.

Čitam o budalama Bugarima. Godinama su sa Rusima dogovarali plinovod (netto godišnja zarada oko 400 milijuna € i jeftin plin). I sve se dogovorilo, pokojni majmun John McCain došao u posjetu i za 3 sata ih "nagovorio" da odustanu od projekta.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 01 ruj 2022, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Rusi to nekako prelagano rade. Američki i NATO nasrtaji su im dali odvezane ruke za najbolje zakone koje je Rusija ikada imala.

Gazprom davno poslije rekordne zarade rekao da neće dijeliti dividende od dionica već će to ulagati u infrastrukturu zbog sankcija (i ja povjerovao).
Eto jučer podijelili dividende i dionice im rekodno visoku cijenu dobile.

- Neće dijeliti dividende blah...blah...
- Tih 20-30% stranaca vlasnika dionica nasrnulo na prodaju i pale vrijednosti dionica. Prodali Rusima jeftinije jer nikome drugom ne mogu.
- Sad će dijeliti dividende, dionice narasle u vrijednosti.

- Nema više Amerikanaca i stranaca vlasnika, Zbogom i ne vraćajte se više.
Što je najcrnje za te koji su u panici prodali sad to leži u ruskim bankama i ne mogu povući jer im njihovi ne daju. Čekaj bolja vremena pa probaj.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 01 ruj 2022, 23:45 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 07:46
Postovi: 2265
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/baer ... /220901068

Citat:
Baerbock: Čak i da Nijemci izađu na ulice zbog cijena energije podržavat ćemo Ukrajinu


Citat:
"Ako dam obećanje ljudima u Ukrajini – 'Mi smo uz vas, dokle god smo vam potrebni' – onda želim to ispuniti. Bez obzira na to šta moji njemački birači misle, ali ja želim da to ponudim narodu Ukrajine", rekla je Berbock.


Citat:
"Suočavamo se sada sa zimom, kada ćemo biti izazvani kao demokratski političari. Ljudi će izaći na ulicu i reći 'Ne možemo platiti naše cijene energije'. A ja ću reći 'Da znam, pa ćemo vam pomoći socijalnim mjerama.' Ali ne želim da kažem 'Ok, onda zaustavljamo sankcije Rusiji.' Mi ćemo biti uz Ukrajinu, a to znači da će sankcije ostati i zimi, čak i ako političarima bude jako teško", završio je Baerbock.


Nemačka je okupirana zemlja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 02 ruj 2022, 00:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10743
Lokacija: banana
Upozorenja: 2
Ovo je i meni danas bilo najludje. Kakva izjava jebote a nikom nista. Nisam bogzna iznenadjen, samo se pitam do koje mjere ona i njoj slicni mogu povecavati dozu gadjenja koju svaki iole normalan covjek ovde mora osjetiti.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 02 ruj 2022, 00:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10743
Lokacija: banana
Upozorenja: 2
Steta samo sto su ove seronje tek izabrane. Sad mogu goniti 4 godine minimum i svima zagorcati zivot tako da se mozda i ne oporavimo nikad vise u dosadasnjem obliku.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 02 ruj 2022, 00:08 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 07:46
Postovi: 2265
Haram je napisao/la:
Steta samo sto su ove seronje tek izabrane. Sad mogu goniti 4 godine minimum i svima zagorcati zivot tako da se mozda i ne oporavimo nikad vise u dosadasnjem obliku.


A jel narod u Nemačkoj stvarno većinski misli to što i ti? Ja sve imam osećaj gledajući ankete da su i oni sami sličnog stava. Ili je to propaganda?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 02 ruj 2022, 00:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10743
Lokacija: banana
Upozorenja: 2
sev je napisao/la:
Haram je napisao/la:
Steta samo sto su ove seronje tek izabrane. Sad mogu goniti 4 godine minimum i svima zagorcati zivot tako da se mozda i ne oporavimo nikad vise u dosadasnjem obliku.


A jel narod u Nemačkoj stvarno većinski misli to što i ti? Ja sve imam osećaj gledajući ankete da su i oni sami sličnog stava. Ili je to propaganda?


To se i ja pitam.

Do sad sam dva puta imao priliku da sa Nijemcom, ne Austrijancom, pricam o tome. I obadva puta je tenor bio "pa nama se cijeli svijet smije". Ali ne mozemo zanemariti vojsku mozgoispranih slijedbenika Zelenih i pseudoljevicara ove ili one boje. Takodjer je tu i jedan dio tradicionalno antiruski nastrojenih nacionalista, kao i na istoku Evrope. Samo sto su oni ovde bolje kamuflirani. Ali siguran sam u to da nizi slojevi drustva u Njemackoj, kao sto to nije slucaj ni u Austriji, ne podrzavaju sankcije Rusiji jer ih dovode izricito u kontekst pada zivotnog standarda koji se vec osjeca i za koji se nadam, ali pribojavam kao i vecina, da nece biti tako drastican.

U Austriji postoje ankete. Stavio sam na temi o sankcijama prije dva, tri dana. Ne sjecam se vise tacno ali negdje je bilo pola-pola, pri cemu ogromna vecina nije podrzavala slanje oruzja Ukrajini.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 02 ruj 2022, 00:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10743
Lokacija: banana
Upozorenja: 2
Za Evropu bi najbolje bilo da Rusi ovo sto brze odrade i skinu pomahnitali rezim u Kijevu. Ali njima se ocigledno ne zuri. Tako da ne mogu biti optimista iz kojeg god ugla da to pogledam. Jedina nada je et da ce reakcija naroda putem izbora i protesta biti toliko jaka da ce morati reagovati. Ali ni to ne znaci da ce Rusi igrati igru kako se ovima *** digne..

Ne salim se kad kazem da Dzordz Busha Juniora smatram najvecim zlocincem 21. vijeka. On je pokrenuo tu lavinu na mig "jastreba iz Washingtona" i tamosnjih elita 2008. godine kad je na zaprepastenje Merkelice i mnogih drugih pozvao Ukrajinu u NATO na NATO samitu, ne znam vise ni kojem.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 02 ruj 2022, 04:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ruj 2021, 00:45
Postovi: 3000
Skeletor je napisao/la:
Haram je napisao/la:

Bozemesacuvajisakloni, pa ti si neoliberal druze.


Pa ljudi su opstali kroz milienijume tako sto su SARADJIVALI i sto su jaci gurali slabije, zamisli tako neku zajednicu praljudi sto love mamute i bice ti jasno na sta ciljam.

Drugo je to sto administracija treba biti efikasnija, pa tu i tamo mozda i tanja.


Nisam ja nikakav usrani soroševac neoliberal, ja sam klasični ekonomski liberal, ono što se sad zove libertarijanac laissez-faire anarho-kapitalista, pratilac tzv. austrijske škole ekonomske misli. Aristotel a ne Platon komunjara. Zlatni standard, ukidanje centralnih banaka, minimalna država, minimalni porezi, maksimalna ekonomska sloboda.

Jači su gurali slabije U SVOM PLEMENU. Nemam ja ništa protiv pomoći rođacima i prijateljima ali imam protiv toga da mi država pod pretnjom sile i zatvora otima i onda deli partijskim pušikurkama, neradnicima i migrantima. Ja sam ekstremista koji hoće da, zamisli, sam odlučuje na šta se njegov novac troši.

Druže zalutao si na Balkanu onda, i sam znaš da nemamo nijednu takvu opciju. Nešto najbliže tome je Radule iz DJBa, a i on ne pređe cenzus.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 02 ruj 2022, 10:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Oni su još uvijek pod US - UK kapitulacijskim ugovorom. Nikad nije poništen.
Ne mogu oni imati slobodne demokratske izbore. Kako god da glasuju prevarit će ih na brojanju glasova.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 02 ruj 2022, 12:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
The G7 intends to introduce a price limit for oil from the Russian Federation from December 5, and for Russian oil products from February 5, 2023, writes the Financial Times.

Je, ja bih volio da pojeftini pizda od Jennifer Lopez.
Ljudi u Europi žele price limit na američki plin kojeg nama uvaljuju 7.3 x skuplje nego doma.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 02 ruj 2022, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 23:54
Postovi: 5393
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
G7 unveils plan to enforce Russian oil price cap

De nek neko objasni šta im je ovo. Kako oni mogu natjerati nekog trećeg da ne uvozi naftu?
Kidnapovaće brodove kao u slučaju Irana? Nisam siguran da smiju ruski brod tek tako presresti.
Indija i Saudijska Arabija će idalje kupovati jeftinu naftu i preprodavati. :neznam

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 02 ruj 2022, 17:34 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 11:15
Postovi: 1560
Anglosaksonci žele da Rusi prestanu Europljanima prodavati naftu, kako bi im je oni mogli prodavati po 300 dolara za barel, a Eiropljani su na taj prijedlog veselo uskliknuli SUPER IDEJA, SlAVA UKRAJINI!

_________________
Работайте, братья!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 02 ruj 2022, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 01:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
To je kao da odeš na kasu u prodavnici i kažeš za ovaj proizvod ne dam više od ovoliko. Ursula von der Crazy može to sama da proba pa neka javi rezultate. :laugh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 02 ruj 2022, 18:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 23:54
Postovi: 5393
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Koliko sam shvatio pokreću inicijativu da prisile što više zemalja da imaju neku graničnu cijenu na rusku naftu. Ali dovoljno je da Indija, Kina i Saudijska Arabija preprodaju rusku naftu. Njih sumnjam da smiju presretati kao Iran što su, i otimati brodove.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 02 ruj 2022, 19:03 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35
Postovi: 10720
Lokacija: No Country for White Men
Izgleda da će turbina trebati van Ruske Federacije. A u nju povrata nema dok ima sankcija.
Citat:
Tijekom radova na održavanju plinske kompresorske jedinice Trent 60 (GPA br. 24) kompresorske stanice Portovaya, koji su izvedeni zajedno s predstavnicima Siemensa, otkriveno je curenje ulja s dodatkom brtvene mase na konektorima terminalnih priključaka kabelske vodove senzora brzine rotora niskog i srednjeg tlaka. Otkriveno je ulje na utikaču kabela BPE2 podploče uključene u motor. Ulje je također pronađeno u području kabelskog voda u vanjskoj priključnoj kutiji sustava automatskog upravljanja GPA izvan kućišta za izolaciju buke i topline. Zapisnik o otkrivanju curenja ulja potpisali su i predstavnici Siemensa. Primio upozorenje od Rostekhnadzor Rusije da otkriveni kvarovi, oštećenja ne dopuštaju siguran nesmetan rad plinskoturbinskog motora. S tim u vezi, potrebno je poduzeti odgovarajuće mjere i obustaviti daljnji rad plinske kompresorske jedinice Trent 60 u vezi s utvrđenim grubim prekršajima. Slična curenja ulja ranije su otkrivena na plinskim kompresorskim jedinicama s motorima br. 075, br. 076, br. 120, koji su prošli tvornički remont i sada su u stanju prisilnog zastoja. Prema informacijama Siemensa, potpuno uklanjanje curenja ulja na ovim motorima moguće je samo u uvjetima specijalizirane servisne radionice. Predsjedniku i izvršnom direktoru Siemens Energy AG, Christianu Bruchu, upućen je dopis o utvrđenim kvarovima na jedinici Trent 60 (br. 24) i potrebi njihovog otklanjanja. Dok se ne uklone primjedbe na rad opreme, potpuno je obustavljen transport plina do plinovoda Sjeverni tok.

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6539 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193 ... 262  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO