HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 lis 2024, 06:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6539 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194 ... 262  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 30 kol 2022, 16:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
HHerceg je napisao/la:
Slava ukrainiii


Hajd nek makar i vas balkanske ojropljane jebu ko i nas u middle of europe.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 30 kol 2022, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 01:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
Haram je napisao/la:
Skeletor je napisao/la:

A jel ima logike da onaj ko ima veću platu plaća veći porez ako isto ili čak manje košta državne usluge? Jel ima logike da ko ima veću platu plaća više za zdravstveno iako neće dobiti bolju negu od onog koji ne plaća ništa? Ko više radi, trudi se i uspe, država ga kažnjava visokim porezima i nametima a lenjivce i lezileboviće izdržava.

Ovo ne kažem zato što mislim da svi treba da dobiju sadaku nego zato što mislim da niko ne treba da je dobije - treba državni aparat saseći kao mačem, otpustiti armiju beskorisnih aparatčika bez prava na otpremninu, smanjiti poreze, ukinuti 70% regulacija i pustiti i građane i privredu da dišu, ali to parazitska mafija zvana država nikad neće dopustiti.


Bozemesacuvajisakloni, pa ti si neoliberal druze.


Pa ljudi su opstali kroz milienijume tako sto su SARADJIVALI i sto su jaci gurali slabije, zamisli tako neku zajednicu praljudi sto love mamute i bice ti jasno na sta ciljam.

Drugo je to sto administracija treba biti efikasnija, pa tu i tamo mozda i tanja.


Nisam ja nikakav usrani soroševac neoliberal, ja sam klasični ekonomski liberal, ono što se sad zove libertarijanac laissez-faire anarho-kapitalista, pratilac tzv. austrijske škole ekonomske misli. Aristotel a ne Platon komunjara. Zlatni standard, ukidanje centralnih banaka, minimalna država, minimalni porezi, maksimalna ekonomska sloboda.

Jači su gurali slabije U SVOM PLEMENU. Nemam ja ništa protiv pomoći rođacima i prijateljima ali imam protiv toga da mi država pod pretnjom sile i zatvora otima i onda deli partijskim pušikurkama, neradnicima i migrantima. Ja sam ekstremista koji hoće da, zamisli, sam odlučuje na šta se njegov novac troši.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 30 kol 2022, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Skeletor je napisao/la:
Haram je napisao/la:

Bozemesacuvajisakloni, pa ti si neoliberal druze.


Pa ljudi su opstali kroz milienijume tako sto su SARADJIVALI i sto su jaci gurali slabije, zamisli tako neku zajednicu praljudi sto love mamute i bice ti jasno na sta ciljam.

Drugo je to sto administracija treba biti efikasnija, pa tu i tamo mozda i tanja.


Nisam ja nikakav usrani soroševac neoliberal, ja sam klasični ekonomski liberal, ono što se sad zove libertarijanac laissez-faire anarho-kapitalista, pratilac tzv. austrijske škole ekonomske misli. Aristotel a ne Platon komunjara. Zlatni standard, ukidanje centralnih banaka, minimalna država, minimalni porezi, maksimalna ekonomska sloboda.

Jači su gurali slabije U SVOM PLEMENU. Nemam ja ništa protiv pomoći rođacima i prijateljima ali imam protiv toga da mi država pod pretnjom sile i zatvora otima i onda deli partijskim pušikurkama, neradnicima i migrantima. Ja sam ekstremista koji hoće da, zamisli, sam odlučuje na šta se njegov novac troši.



Libertarijanac. Moram i ja diferencirati kad s vase strane trazim da se razlikuje izmedlju istinske ljevice i sorosevskih vogna.

Opet, to je najbrutalniji oblik ekonomije koji guraju Ameri desetljecima. (uz ovaj drustvenopoliticki novi val s liberalnih univerziteta i ti ********)

Tako da uopste ne kontam kako mozes biti protiv USA. Oni su THE sila koja gura tvoj model, ma koja zivi tvoj model. Model brutalnog kapitalizma, zakon najjaceg.

Imam btw. takvog frenda. Hrvat porijeklom, Austrijanac mentalitetom i drzavljanstvom, ovde rodjen. On me ustvari i navuko 2004. na forume. Ne ovaj, ali forume kao forume. Osnovao firmu, sad ima para, misli kao ti, samo sto su mu uz sve to jos puna usta US-demokratije. Ni on ne voli Soroshevce.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 30 kol 2022, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
https://www.facebook.com/watch/?v=475677734105605

interesantno

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 30 kol 2022, 19:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 01:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
Haram je napisao/la:
Libertarijanac. Moram i ja diferencirati kad s vase strane trazim da se razlikuje izmedlju istinske ljevice i sorosevskih vogna.

Opet, to je najbrutalniji oblik ekonomije koji guraju Ameri desetljecima. (uz ovaj drustvenopoliticki novi val s liberalnih univerziteta i ti ********)

Tako da uopste ne kontam kako mozes biti protiv USA. Oni su THE sila koja gura tvoj model, ma koja zivi tvoj model. Model brutalnog kapitalizma, zakon najjaceg.


Gurali su do 1913, sada guraju korporatizam i otvoreni fašizam (spajanje države i privatnih kompanija, očigledni primeri su Google, Facebook, Amazon, Microsoft, Apple), evo neki dan usvojili da zapošljavaju 87 hiljada novih agenata poreske službe koji će biti naoružani, sa ciljem da jure frilensere i ljude koji rade na sitno a ne plaćaju porez. Poslednji trag pravog kapitalizma u hamerici je nestao u avgustu 1971. godine kada je i zvanično ukinut zlatni standard, sve posle toga je šarena laža, lažni političari štampaju lažne pare da kupe lažne glasače na lažnim izborima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 30 kol 2022, 20:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2020, 13:41
Postovi: 1095
Lokacija: Српски свет
Skeletor je napisao/la:
Haram je napisao/la:
Libertarijanac. Moram i ja diferencirati kad s vase strane trazim da se razlikuje izmedlju istinske ljevice i sorosevskih vogna.

Opet, to je najbrutalniji oblik ekonomije koji guraju Ameri desetljecima. (uz ovaj drustvenopoliticki novi val s liberalnih univerziteta i ti ********)

Tako da uopste ne kontam kako mozes biti protiv USA. Oni su THE sila koja gura tvoj model, ma koja zivi tvoj model. Model brutalnog kapitalizma, zakon najjaceg.


Gurali su do 1913, sada guraju korporatizam i otvoreni fašizam (spajanje države i privatnih kompanija, očigledni primeri su Google, Facebook, Amazon, Microsoft, Apple), evo neki dan usvojili da zapošljavaju 87 hiljada novih agenata poreske službe koji će biti naoružani, sa ciljem da jure frilensere i ljude koji rade na sitno a ne plaćaju porez. Poslednji trag pravog kapitalizma u hamerici je nestao u avgustu 1971. godine kada je i zvanično ukinut zlatni standard, sve posle toga je šarena laža, lažni političari štampaju lažne pare da kupe lažne glasače na lažnim izborima.


Pa nije zakon najjaceg, to je pogresna definicija, nego zakon najefikasnijeg, najboljeg pruzaoca usluga, u teoriji bi tako trebalo da izgleda kapitalizam.

_________________
Нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може –
нек ад прождре, покоси сатана!
На гробљу ће изнићи цвијеће
За далеко неко покољење.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 30 kol 2022, 23:06 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 07:46
Postovi: 2265
Al Džazira:

Citat:
Last month, the International Monetary Fund improved its economic outlook for Russia in 2022, predicting that the country’s GDP would shrink by 6 percent instead of the originally projected 8.5 percent. That is still a significant decline, but much less than some of the more dire initial forecasts.


https://www.aljazeera.com/economy/2022/ ... an-economy

Dakle, čak i jebeni IMF prognozira pad ruske ekonomije od 6%. Slava Ukrajini! :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 31 kol 2022, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Pascemo mi, jebo im ja mater u picku. Sto se mene tice mogu goriti al odoh i ja s njima u ***.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 31 kol 2022, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Citat:
Der Präsident des russischen Fußballverbandes, Alexander Dyukov: „Die UEFA hat Fenerbahçe eine Strafe gegeben, weil deren Fans den Namen unseres Staatspräsidenten Putin gerufen haben. Bei der Partie zwischen Royal Antwerp F.C. und Istanbul Başakşehir wurde eine türkische Flagge angezündet, aber hier hatte die UEFA die Augen zu. Wir warnen euch. Seid neutral.“


Predsjednik ruskog fudbalskog saveza opomenuo UEFA-u da budu neutralni jer su navijaci turskog kluba Fenerbahce (inace jedan od tri istambulska kluba koji vazi kao ljevicarski, ova druga dva su udesno) uzvikivali putinovo ime, a zbog toga kaznjen klub, dok Royal Antwerp F.C. nije kaznjen iako su njihovi navijaci ZAPALILI TURSKU ZASTAVU.



Ojropska dobrota i osjecaj za pravdu, istoarshinstvo i neutralnost. Nabijem ih na Tel Aviv do bubrega.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 31 kol 2022, 15:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
...a sve su govorili da NECE.


Jao zasto neko ne uzme ono ******** EU *** s ******** evropskim rahiticnim tijelom, Josepha Barella, pa ga razapne nedje? Guglajte tu ********, molim lijepo. Kakva odvratna, ojropska faca.

Evo veli da su u potpunosti ukinuli vize za ruske drzavljane. Dakle NITI JEDAN RUS vise nece moci u EU. Koja su to sovinisticka ***. A sve furaju spiku o tome da su protiv "ruskog rezima" a ne protiv gradjana, tj. "obicnih Rusa".


Citat:
Die EU wird ein mit Russland geschlossenes Abkommen zur Erleichterung der Visa-Vergabe für Reisende vollständig aussetzen. Das kündigte der EU-Außenbeauftragte Josep Borrell am Mittwoch nach Beratungen der Außenminister in Prag an. Der Schritt ist eine weitere Strafmaßnahme in Reaktion auf den russischen Angriffskrieg gegen die Ukraine.



Rusima mogu samo od srca da pozelim sve najbolje i da istraju i izdrze ovaj tako tipicni, eurocentristicki, u svojoj srzi antislavenski rasizam. Trebo im je bacuska Staljin onomad SVE sravniti. Jednostavno da vise trava ne raste. Pa bi ga danas vise cijenili. :)

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 31 kol 2022, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Isus majke mi

slika

Tj. Eusus.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 31 kol 2022, 18:24 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2020, 12:28
Postovi: 1324
Citat:
U kolovozu je u 9 zemalja eurozone ostvarena dvoznamenkasta inflacija

25.2% - Estonia
21.1% - Lithuania
20.8% - Latvia
13.6% - Netherlands
13.3% - Slovakia
11.5% - Slovenia
11.1% - Greece
10.5% - Belgium
10.3% - Spain


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 31 kol 2022, 18:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
HHerceg je napisao/la:
Slava ukrainiii


I guraju se u Euro valutu koja je to sranje i napravila, zajedno sa megalomanskim CO2 porezima i prirezima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 31 kol 2022, 19:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 23:54
Postovi: 5421
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Sve se nema, a Nosonja izdaje vilu bogatom Rusu u Italiji za 50000 E mjesečno. Lepa svota, nema šta.

(izvor italijanski Il Tirreno, napravili istraživanje i objavili)

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 31 kol 2022, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
U Belgiji ozbiljno razmišljaju o gašenju svjetala na autocestama i u gradovima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 31 kol 2022, 20:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 14:21
Postovi: 4112
Haram je napisao/la:
Pascemo mi, jebo im ja mater u picku. Sto se mene tice mogu goriti al odoh i ja s njima u ***.


Pa uvijek možeš otići "preko bare".

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 31 kol 2022, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kupite od Amerikanaca stoko.

Citat:
Almost 30 Estonian companies are asking to be exempted from EU anti-Russian sanctions in order to continue importing oil products from Russia, the local press reports, citing the Estonian Foreign Ministry.

The list includes trader Trafigura and the Estonian state-owned railway company Operail, among others.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 31 kol 2022, 22:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
China Is Aggressively Reselling Russian Gas To Europe
And Europe is pretending it has no idea what's going on.


Made in USA piše na tankerima, Bude svemogućeg mi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 31 kol 2022, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ovi ljudi će kvalitetno živjeti. U Europi će se moći objesiti na vjetrenjače ili rezati vene krhotinama solarnih panela.
Mislim dovoljno za TV i svjetlo u dnevnom boravku svim ljudima, ali ne za industrije i gospodarstvo.

Baš me zanima gdje će se sad smjeti ona retardirana Greta pojaviti.

Gazprom is starting to design a new gas pipeline to China from the Far East, Alexey Miller said.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 01 ruj 2022, 11:44 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35
Postovi: 10823
Lokacija: No Country for White Men
Stopa nezaposlenosti u Rusiji na povijesno niskom nivou

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 01 ruj 2022, 13:19 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35
Postovi: 10823
Lokacija: No Country for White Men
Izgleda da Siemens zbog sankcija neće moći izvršiti kontrolu turbine te da će se nakon isteka roka potpuno zaustaviti transport plina preko NS1.

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 01 ruj 2022, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 01:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
HHerceg je napisao/la:
Izgleda da Siemens zbog sankcija neće moći izvršiti kontrolu turbine te da će se nakon isteka roka potpuno zaustaviti transport plina preko NS1.


Sankcije "protiv Rusije". Šta reći osim slava ukrajini!!!111


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 01 ruj 2022, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Japanske firme pristale investirati u istočni ruski LNG projekt.
Kad se mora birati između opstanka i američkih ideoloških boleština (i ucijena, prijetnji) izbor je vrlo jasan.

Čitam o budalama Bugarima. Godinama su sa Rusima dogovarali plinovod (netto godišnja zarada oko 400 milijuna € i jeftin plin). I sve se dogovorilo, pokojni majmun John McCain došao u posjetu i za 3 sata ih "nagovorio" da odustanu od projekta.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 01 ruj 2022, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Rusi to nekako prelagano rade. Američki i NATO nasrtaji su im dali odvezane ruke za najbolje zakone koje je Rusija ikada imala.

Gazprom davno poslije rekordne zarade rekao da neće dijeliti dividende od dionica već će to ulagati u infrastrukturu zbog sankcija (i ja povjerovao).
Eto jučer podijelili dividende i dionice im rekodno visoku cijenu dobile.

- Neće dijeliti dividende blah...blah...
- Tih 20-30% stranaca vlasnika dionica nasrnulo na prodaju i pale vrijednosti dionica. Prodali Rusima jeftinije jer nikome drugom ne mogu.
- Sad će dijeliti dividende, dionice narasle u vrijednosti.

- Nema više Amerikanaca i stranaca vlasnika, Zbogom i ne vraćajte se više.
Što je najcrnje za te koji su u panici prodali sad to leži u ruskim bankama i ne mogu povući jer im njihovi ne daju. Čekaj bolja vremena pa probaj.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 01 ruj 2022, 23:45 
Offline

Pridružen/a: 21 tra 2022, 07:46
Postovi: 2265
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/baer ... /220901068

Citat:
Baerbock: Čak i da Nijemci izađu na ulice zbog cijena energije podržavat ćemo Ukrajinu


Citat:
"Ako dam obećanje ljudima u Ukrajini – 'Mi smo uz vas, dokle god smo vam potrebni' – onda želim to ispuniti. Bez obzira na to šta moji njemački birači misle, ali ja želim da to ponudim narodu Ukrajine", rekla je Berbock.


Citat:
"Suočavamo se sada sa zimom, kada ćemo biti izazvani kao demokratski političari. Ljudi će izaći na ulicu i reći 'Ne možemo platiti naše cijene energije'. A ja ću reći 'Da znam, pa ćemo vam pomoći socijalnim mjerama.' Ali ne želim da kažem 'Ok, onda zaustavljamo sankcije Rusiji.' Mi ćemo biti uz Ukrajinu, a to znači da će sankcije ostati i zimi, čak i ako političarima bude jako teško", završio je Baerbock.


Nemačka je okupirana zemlja.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6539 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194 ... 262  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO