HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 01 kol 2024, 07:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7199 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279 ... 288  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 27 ruj 2022, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 16:32
Postovi: 6255
Lokacija: Izvan sebe
I smiri te se. Pa mi ni onako, barem ja, nismo bas vjerovali u donosenje tog usranog iz.
I sta ce nam taj iz koji bi eventualno platili visokom cijenom, recimo gubitka nadleznosti DN ili necim drugim.
Trebamo osmisliti druge politike i moramo biti tvrdi. Moljakanjem ocito se nista ne dobija.
Za covica i hdz ne treba ni onako glasati previse spominje te jebene integracije.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 27 ruj 2022, 19:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 16:32
Postovi: 6255
Lokacija: Izvan sebe
daramo je napisao/la:
Promjena je moguća jedino izlaskom na izbore a ne naprđivanjem i filozofiranjem.

Od svih taktika je najlosija ostajanje kod kuce i ne glasanje.
Da se pokaze nezadovoljstvo davanjem glasova recimo hrs, to bi bio veci uspjeh, nego da hdz ponovi dosadasnji uspjeh.
Osim toga strancima odgovara da hrvate kontrolise jedna stranka, onda je lakse mogu uhvatiti za jaja.
Znate i onako da izmedu dva izbora mi obican narod se ne pitamo za nista.
DAKLE NA IZBORE I GLASATI ZA NEKU STRANKU KOJA NIJE HDZ recimo HRS ili 90.ku.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 27 ruj 2022, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 16:32
Postovi: 6255
Lokacija: Izvan sebe
Oni od nas koji ne ovise egzistencijalno od hdz-a trebamo biti aktivni i aktivno nagovarati da se glasa. Ja cu za HRS, iako mi onaj celavac raguz nimalo nije simpatican.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 27 ruj 2022, 19:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37223
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Pa ne moraš za ragu, uzmeš listu i glasaš preferencijski za koga želiš.
Imaš i na listi HNS-a kandidata koji nisu iz HDZ-a nema izgovora.
Možeš nosati dres kad igra Hrvatska, biti na misi u nedjelju ali ako ne glasaš nisi politički Hrvat.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 27 ruj 2022, 20:07 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 21:01
Postovi: 13623
Lokacija: ZG
Svi na izbore pa makar i za Komšića glasali. Tko ostane doma gori je od Bakirovih islamista.
Boli me *** za HDZ, ako vam ne valja imate HRS, 90-ku, koga god hoćete…

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 27 ruj 2022, 20:23 
Online

Pridružen/a: 02 stu 2009, 22:36
Postovi: 2343
Naravno NARAVNO da ću glasovati.

I svima govorim da glasuju.

Međutim feeling mi je da dosta naših neće.
Zgadilo im se.

Dao Bog da mi je feeling loš.

Ali ovi “naši” se ponašaju kao da su im glasovi Bogom dani.
Što i jesu.
Ali jedino ako se izađe na izbore.
I to smatraju Bogom dano što god krali, ne uradili, rekli da ne vide razloga što ne bla bla bla, i otvarali raznoraznih stvari koji će s nedjelje proraditi.

_________________
"Ne funkcionira BiH zato sto je podjeljena, vec je podjeljeljena zato sto ne funkcionira"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 27 ruj 2022, 20:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6278
U TG HDZ uopće nema kampanju.
HNP angažiran maksimalno, devedesetka nešto sitno, mada se Cvitanović na radiju vrti najviše.
Čujem da Plenković dolazi u Livno podržati HDZ.
Tako da sve je moguće, u TG HDZ će doživjeti povijesni minimum, bilo bi dobro da i u Livnu prođe slabo i da u Domu naroda HDZ nema zastupnika iz HBŽ.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 27 ruj 2022, 20:31 
Online

Pridružen/a: 02 stu 2009, 22:36
Postovi: 2343
Gaugamela93 je napisao/la:
Tomba17 je napisao/la:

Podebljano.

1. Druga "suverenisticka" stranka - ovako napisano znaci i podrazumijeva da ima i prva "suverenisticka" tj hdz - bila bi privjesak prvoj "suverenistickoj" zajednici. Pitanje: Sanader, Mesic, Kosor, Karamarko, KgK itd i njihovi hdzrh su bili suverenisti?

2. Ne kuzis. Ucinak bi bio taj, ali ne i povod. Povod je trajni gubitak povjerenja u "suvereniste". Gubitak povjerenja znaci abstinencija, jer ti se gadi dati glas suverenistima isto koliko dati glas Mozemo. Gadjenje znaci abstinenicija. Cega se plasim sada za ovaj vikend u bih.

3. Pitanje: Zar Sanader, Mesic, Kosor, Karamarko, KgK kada su gromoglasno i plebiscitarno izabrani nisu bili vec etablirani lideri koji su znali artikulirati svoje stavove?

1.i 2. Ne mora se zvati druga suverenistička opcija... Može se zvati i Most al osnova svega je izaći na izbore i preći prag u svih 11 izbornih jedinica. Ostati kući je glas za Možemo, i za Hdz nakon 4 godine kada će im ovi zbog nesposobnosti prvih biti jedina alternativa.
3. Kosor i Karamarko etablirani lideri koji znaju artikulirati svoje stavove? Možda si ti tako doživio Karamarkov odgovor na Bujino pitanje (prije izbora 2015.):"Hoće li Milanovic mirno predati vlast?" :D
O radio Madoni i prvoj Sanaderovoj zapisničarki da ne govorim.


Ako sam te dobro skužio ustanovio si - pošto su jednoglasno izabrali i Kosor, Karu i Kgk - da su delegati HDZ na izbornom saboru u stvari debili jer opetovano biraju vođe iste nedostatne naravi i nezavidne razine nesposobnosti?

I ako je to tvoj zaključak, kako onda animirati glasače da glasuju kada im se zbog navedenih zgadilo? Posebno za manju stranku koja možda hoće možda neće prijeći prag u svakoj izbornoj jedinici?

_________________
"Ne funkcionira BiH zato sto je podjeljena, vec je podjeljeljena zato sto ne funkcionira"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 27 ruj 2022, 20:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 16:32
Postovi: 6255
Lokacija: Izvan sebe
Tomba17 je napisao/la:
Naravno NARAVNO da ću glasovati.

I svakome govorim da glasuju.

Međutim feeling mi je da dosta naših neće.
Zgadilo im se.

Dao Bog da mi je feeling loš.

Ali ovi “naši” se ponašaju kao da su im glasovi Bogom dani.
Što i jesu.
Ali jedino ako se izađe na izbore.
I to smatraju Bogom dano što god krali, ne uradili, rekli da ne vide razloga što ne bla bla bla, i otvarali raznoraznih stvari koji će s nedjelje proraditi.

Ma ako HRS npr. dobije znatno vise glasova nego prije 4 godine, to ce biti zapravo samar za sve koji kazu da se ne mogu stvari mijenjati.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 27 ruj 2022, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37223
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Šta se tim filozofima zgadilo, glasanje za HDZ?
Ako im se zgadilo onda glasaš za oporbu, neglasanjem u jednu ruku i podržavaš HDZ jer oni svoju bazu birača imaju.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 27 ruj 2022, 20:38 
Online

Pridružen/a: 02 stu 2009, 22:36
Postovi: 2343
daramo je napisao/la:
Šta se tim filozofima zgadilo, glasanje za HDZ?
Ako im se zgadilo onda glasaš za oporbu, neglasanjem u jednu ruku i podržavaš HDZ jer oni svoju bazu birača imaju.


Ja svakome kažem da glasuje. Posebno napadam kada vidim, kako veliš, “filozofa”.

Dara, poštujem tvoje pisanje na forumu. Razborito, staloženo i principijelno.

Ali pitaš što im se zgadilo?

Hmmmmmmmm.

_________________
"Ne funkcionira BiH zato sto je podjeljena, vec je podjeljeljena zato sto ne funkcionira"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 27 ruj 2022, 21:18 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
Hroboatos je napisao/la:
weasel je napisao/la:
I što bi nam napravili?
Ekonomska razmjena s Amerikom je zanemariva, ništa ne gubimo ako ih odhebemo.
Treba jasno i glasno reći da nam "saveznici" rade o glavi pa nek narod zamisli kako će i koga birati na izborima.

Zamisli neko se sekira o diplomatskom skandalu, a ne sekira vas sudbina 400k Hrvata i teritorij veličine Dalmacije.


I što bi nam napravili?

U RH je inflacija 12%, u Turskoj blizu 80%. Tupavi Turci to mogu izdržati, Hrvati kao Europljani- ne.

Jednostavno ne znaš procijeniti kakav je koji narod, u čemu je jak i u čemu je slab.

Niz ekonomskih mjera, ako postoji volja, mogu RH baciti na koljena, jer RH nema manevarski prostor kao neke veće ili tuplje zemlje.

Erdogan je svašta sr@o i polizao. Htio je naseljavanje Arapa, sirijskih, u Kurdistanu- i uvukao rogove.
Htio je neke velike ofenzive protiv Kurda- i pukao.
Htio je blokadu Izraela na sto načina- pa podvio rep i progutao gofno.

Kad ne znaš procijeniti koliko je tko realno jak, bolje čkomi.

Doduše, i Putin se qrčio, pa eto
...


Doduse, i Zelenski se qrcio, pa eto...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 27 ruj 2022, 21:28 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
Gaugamela93 je napisao/la:
Tomba17 je napisao/la:

Ne iskljucujem da te ne rauzumijem stoposto. Ako je tako, unaprijed se ispricavam.

Medjutim, menisecini, da mislis da hdz rh nema alternative na izborima u RH glede domovinskih pitanja.
Ako je tako, kljucna je pogreska. Poslije Sanadera, Kosorke, Mesica (bivsi hdz), Karamarka, Njonje a sada Plenky ljudi bi u beskraj za nove ovakve?
Ne, ne mora Plenky biti *** kao sto navedeni prije njega u recenici iznad. Mozda i nije nikavo *** vec junak. Medjutim, poslije tolikog reda juda na striku na koncu price gubis povjerenje. Do beskonacnosti.

Ne, ne ce to glasacko tijelo dati glas na pr Mozemo, vec prije vidim izbornu abstinenciju. Sto bi hdz dotuklo kao vladajucu stranku. I ne samo za jedan izborni ciklus. Sto pogoduje Mozemo i sl.

Nesto slicno kao ovom losem osjecaju koje danas imam glede izbora sljedeci vikend.
Abstinencija.

Nije mi namjera bila govoriti kako HDZ u RH nema alternativu, već jasno govorim kako je u politici nekad bolje ne činiti ništa, nego li se glupostima koje nemaju šanse u uspjeh dodatno zakopavati. A što se tiče apstinencije.... 2011. godine su HDZ-eovi birači ostali kući pa je ljevica osvojila skoro 2/3...Ako već ne želiš glasati za Hdz onda izađi na izbore i glasaj za neku drugu suverenističku alternativu na izborima. U vrijeme visoke tehnologije i društvenih mreža valjda se možeš organizirati da u svih 10 izbornih jedinica pređeš prag i pokupiš Hdz apstinente, te postaneš nezaobilazan čimbenik na političkoj sceni. Apstinencija je u biti glas za Možemo (bar prema sadašnjem IZ), a ne protiv Plenkovića. Pravi udarac Plenkoviću bi bio izabrati etabliranog suverenističkog lidera koji je u stanju artikulirati svoje stavove, a ne bezprizorne likove kojima je Bujica jedini medij na kojem se pojavljuju.



Jer HDZ je, valjda, neka prva suverenisticka opcija.

Tko ne zeli tu velesuverenisticku opciju, neka izabere neku drugu suverenisticku alternativu.

Locirati, transferirati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 27 ruj 2022, 22:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9647
Lokacija: Usa
Nije toliko bitno sto ovaj nece nista nametnuti, vecina nas to i zeli, problem je sto sudeci po bljutavstini HDZ izjava, a referiram se na smece iz Zagreba ne na ove nikogovice u HB, nece se nista poduzeti ni ako mujage imenuju 6 svojih ljudi.

Prosto ce ici bljutavstina i dalje, kmecanje, a da se ne bi zamjerilo gospodaru iz Brisela, nece se ici ni na kakve samouprave.
Bar ja ne vjerujem u takvo sto, pa slusajte sta izjavljuje njihov gazda iz Zagreba, Plenkovic. Ono je skandalozno, mislim boli me patka jel Milanovic uvrijedjen, uvrijedjen sam ja i svi mi. Kakve su to nebulozne izjave, on se sa Milanovicem prepucava preko ledja HB Hrvata, i nije ga sramota. Koji ce jos debil povjerovati u Plenkoviceve rijeci da Smit nije nametnuo izmjene IZ jer eto uvrijedio ga je Milanovic. Mujage ga vrijedjaju svakodnevno.

Uz sve to, ponavljam, ovo je direktno priznanje da Zagreb nije nista izlobirao i da su price o "tajnim dogovorima" i "tihoj diplomaciji" obicno sranje. Kakav si ti to dogovor sa Smitom napravio ako on kakti odustaje od svega jer ga je uvrijedio Milanovic. Pa sram te bilo smece briselsko prodano konjusarsko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 28 ruj 2022, 02:09 
Offline

Pridružen/a: 04 sij 2022, 10:07
Postovi: 1724
Što više naših da glasa i što manje za hdz. Jedina normalna opcija.

_________________
Idi kući maži supe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 28 ruj 2022, 02:46 
Offline

Pridružen/a: 04 sij 2022, 10:07
Postovi: 1724
Ministry of Sound je napisao/la:
tetejac je napisao/la:
Jel ti znaš nešto što mi ne znamo kad toliko hvališ Plenkovića? Reci i nama da čujemo. Ovo je drugi tvoj post o njemu a u prvom si ga dizao u nebesa.


Sve će biti otkriveno nakon što dođe do djelomične izmjene IZ (a 80% da hoće).

Zanima me tvoje mišljenje i stav o ovome sada. Postavio si se kao da nešto znaš konkretno, da si upućen, da znaš informacije iz prve ruke. Zanima me kako danas stvari stoje i kakvo ti je mišljenje oko ovoga? I zbog čega toliko dižeš Plenkovića u nebesa? Jel’ ti znaš nešto što mi ne znamo? Reci nam.

_________________
Idi kući maži supe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 28 ruj 2022, 10:31 
Offline

Pridružen/a: 22 pro 2021, 03:20
Postovi: 1074
Jeste znali da America nije imenovala dvije godine ambassador u Zagrebu,veleposlanstvo prazno. Strateski partneri


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 28 ruj 2022, 11:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
Baš ste srećnici, mi imamo Kristofera Hila koji gura njušku gde ne treba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 28 ruj 2022, 11:20 
Offline

Pridružen/a: 22 pro 2021, 03:20
Postovi: 1074
Teranova 2 je napisao/la:
Baš ste srećnici, mi imamo Kristofera Hila koji gura njušku gde ne treba.

Da Ali nas uzimaju zdravo za gotovo, sta ce nama ambasador


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 28 ruj 2022, 11:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mora da ih Jandroković više ne posjećuje zbog obiteljskih poslova. Onda nema razloga ni da dolaze u Zagreb.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 28 ruj 2022, 11:37 
Online

Pridružen/a: 02 stu 2009, 22:36
Postovi: 2343
Hroboatos je napisao/la:
Ja bih ipak malo pričekao s analizama...


Naravno.

Evo neki Šimići jučer napravili preuranjenu analizu izjave Predsjednika vlade RH da on kao vazda nikada nije kriv za bilo šta nego samo i jedino zaslužan, već kriv je Predsjednik RH:

“Postavlja se pitanje zašto Vlada Hrvatske sada u javnost iznosi ove detalje. Da li to rade jer imaju informaciju da Schmidt neće nametati nikakve izmjene izbornog zakona na dan ili neposredno nakon izbora? Ili imaju informaciju da će Schmidt nametnuti određenu odluku koja će eventualno biti usmjerena samo na deblokadu Federacije BiH, ali neće ispuniti očekivanja službenog Zagreba pa ga sada na ovaj način dikreditiraju.”

Vjerojatno debili autori ove analize, ali bumo vidil.

_________________
"Ne funkcionira BiH zato sto je podjeljena, vec je podjeljeljena zato sto ne funkcionira"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 28 ruj 2022, 11:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 sij 2021, 11:30
Postovi: 2657
NikolaZagreb je napisao/la:
Teranova 2 je napisao/la:
Baš ste srećnici, mi imamo Kristofera Hila koji gura njušku gde ne treba.

Da Ali nas uzimaju zdravo za gotovo, sta ce nama ambasador

Mislim da je to blokirano radi Teda Cruza, da drzi neki komitet i da je dosta ambasadora blokirao radi R D nesuglasica.

_________________
BiH je turd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 28 ruj 2022, 12:12 
Offline

Pridružen/a: 14 ruj 2022, 14:08
Postovi: 74
hoblatopla je napisao/la:
NikolaZagreb je napisao/la:
Da Ali nas uzimaju zdravo za gotovo, sta ce nama ambasador

Mislim da je to blokirano radi Teda Cruza, da drzi neki komitet i da je dosta ambasadora blokirao radi R D nesuglasica.

Republican U.S. Sen. Ted Cruz will stop blocking President Joe Biden’s State Department nominees now that the administration is implementing sanctions against a company that built a Russian gas pipeline meant to supply Germany with natural gas.
https://www.texastribune.org/2022/02/23 ... -pipeline/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 28 ruj 2022, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9647
Lokacija: Usa
Pereci se hvale domacinstvom "najvece svjetske konferencije", parlamentarni samit, dolazi Pelosi, pereci u ekstazi, javice se i Zeleni narkoman videopozivom.

Hrvati u BiH i dalje cekaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Schmidt nameće izmjene Ustava FBiH i Izbornog zakona
PostPostano: 28 ruj 2022, 14:03 
Online

Pridružen/a: 02 stu 2009, 22:36
Postovi: 2343
crni_bombarder je napisao/la:
Pereci se hvale domacinstvom "najvece svjetske konferencije", parlamentarni samit, dolazi Pelosi, pereci u ekstazi, javice se i Zeleni narkoman videopozivom.

Hrvati u BiH i dalje cekaju.


Sve po planu. Ššššššš…

_________________
"Ne funkcionira BiH zato sto je podjeljena, vec je podjeljeljena zato sto ne funkcionira"


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7199 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279 ... 288  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Tomba17 i 69 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO