HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Imate li...
PostPostano: 05 lis 2022, 10:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4386
Lokacija: Grobnik
Haram je napisao/la:
Markane, imas li ti ikad osjecaj da si proklet?

Napisa Svarog mislim to u vezi situcija u kojima imas osjecaj bas suprotno od toga.

Tamo negdje s 23 godine vozim ujutro u pet od trebe na poso. S motorom tad. Ponedjeljak, ja tek poceo raditi, druga sedmica, pred na faks sto cu poci. (cudno ali neda mi se to objasnjavati)

Uglavnom vozim tom praznom brzom cestom, ogranicenje je na 50 jer dolazi selo a inace 80, ja vozim oko 100 na sat. Nema nikog. Dolazi dakle malo selo kroz koje prolazim a sa strane ide paralelno uz ulicu pruga. I upravo preko te pruge prelazi auto, naravno zena. Valjda krenula na poso i ona inace nebi tako rano vozila kroz tu provinciju. I tako, nije pogledala desno vec se samo ubacila na cestu. I tako, boom u njena desna vrata, vrata suvozaca, bez kocenja. U momentu u kojem sam preletio preko auta sam zazmirio..znam samo da je bilo crveno. Kao katapultom izbacen direktno na cestu, dakle ravno. Tacno se sjecam kotrljanja koje nikad da stane. Kotrljao sam se oko pedesetak metara. Stade. Ustajem, skidam kacigu, idem prema autu od te zene a ona samo zinula i gleda i ni da zucne..reko jesi li ti normalna i jos ne znam sta sam joj jos rekao.. Dolazi murija, dolazi prva pomoc a meni nista..reko ne treba, idem ja na poso, a oni samo glavom vrte i ko veli haj ti s nama u bolnicu. U bolnici su skinuli skijasku jaknu, "plasticnu", i sve drugo sa mene..sva se ona plastika na dvadesetak mjesta urezala u kozu..znate kako to izgleda kada padnete sa bicikla pa se "oderete".. e takav sam bio na dvadestak mjesta. Dva i pol sata - bez ikakve anestezije - mi je doktor cistio rane "Wasserstoffom", ne znam sad kako se to na nasem kaze, u sistemu ima znak H, i cetkicom. Plakao sam kao malo dijete. Veli ne moze mi dati nista protiv bolova jer bi mi morao ubrizgati ne znam koliko sprica posto su rane bile po cijelom tijelu.

Eto.. i dan danas ne znam kako sam to prezivio a falilo je samo jedno jedino auto iz suprotnog pravca da mi dohaka foreva. Ili da sam se samo malo na stranu otkotrljao u trotoar..neku pozidu, bilo sta..sve to bi pri onoj brzini znacilo vjerovatno smrt.


I jesi li iz toga naučio pouku da ograničenje od 50 nije bilo bezveze? S motorom moraš dodatno pazit jer si puno manje uočljiv? Nadam se da je policija kaznila i tebe zbog prebrze vožnje. Moglo je bit neko diete na biciklu...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imate li...
PostPostano: 05 lis 2022, 10:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4386
Lokacija: Grobnik
Haram je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:
Uglavnom, kad jednog dana doživiš prometnu ne ćeš imat nedoumice tko ti je kriv...


Jezik pregrizao zloslutnice.


Oprosti. Nisam mogao znati da si ju već odradio. Ali s obzirom na tvoj stav to ti ne gine po teoriji vjerojatnosti. Nema to veze s gatanjem već matematikom.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imate li...
PostPostano: 05 lis 2022, 11:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Haram je napisao/la:
Markane, imas li ti ikad osjecaj da si proklet? .

Dapače, blagoslovljen! X puta izvukao živu glavu zahvaljujući Božjoj providnosti, a ne svojom sposobnošću.


Haram je napisao/la:
Eto.. i dan danas ne znam kako sam to prezivio a falilo je samo jedno jedino auto iz suprotnog pravca da mi dohaka foreva. Ili da sam se samo malo na stranu otkotrljao u trotoar..neku pozidu, bilo sta..sve to bi pri onoj brzini znacilo vjerovatno smrt.

Blagoslovljen si i sam. Bog te spasio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imate li...
PostPostano: 05 lis 2022, 11:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8111
Lokacija: banana
Ili kad sam se tukao na speedu s trojicom izbacivaca, Iranaca. I kad su me sroljali na cestu (dok sam ja jednog obradjivao ovaj jedan me sa zada povukao za ramena i tako na pod) i onda sutirali kako su stigli. Meni na kraju nista ne bi..samo nekoliko masnica i vrat mi nesto bio izgreban i malo ledja bolila.

Ali ti likovi tuku krvnicki.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imate li...
PostPostano: 05 lis 2022, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Haram je napisao/la:
Vile me pronosale, ko sto se kaze. I uopsteno gledano nekako tako cesto imam "Glück im Unglück", srecu u nesreci.

Nekidan kad su velike kise bile ja kreten napurnjan ostavio auto na parkingu hofera a nisam povukao rucnu (nabijem ih na *** i na one dugmadi, otkako vise nema "klasicne rucne" koju covjek povuce i potegne, sto je automatizam, logicno je da zaboravis). Nije bilo ni u brzini. I tako stao ja u prodavnici i premisljam se poluzbunjen, kad prodavacica "dingospo, dingospo, je li to vas auto", reko "ne znam, koji", kaze "taj i taj", reko upm..vec sam znao sta je ali sam mislio da je udarilo u drugo auto..kisa..kijamet dakle..vatrogasci, murija, hitne pomoci, pokrajina "gori" tj. pliva. Izletim, vidim nema auta, otrcim do kraja parkinga, pogledam dole, rupa presjeka desetak metara ali dubine oko dva metra..pri cemu nije ono kao kad s pozide ravne pogledas prema dole vec travom obrasla rupcaga koja se ne spusta skroz u horizontali..auto dole, prednji tockovi do pola u vodi a iza auta vidim cijevcugu tridesetak centimetara presjeka..preko te cjevcuge je auto "prejahalo"..

Uglavnom, da ne duljim jer vec sam, bilo je tu i frke i svaceg neceg posto sam morao cekati ravnih 10 sati da neko dodje i vec sam mislio da ce auto do tad biti potopljeno..kadli..uprkos kisi, ona voda nestala na kraju i jedino sto mi je autu bilo je neka plastika dole ispod koju moram promjeniti za stotinjak eura..i branik naprijed izgreban ali samo odozdo. Et.. takve stvari mi se cesto desavaju, gdje vlastita nepromisljenost i neoprez dovode do havarija ali se te havarije ispostave kao sitnice.


Još te vile nosaju.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 45 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO