HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 lis 2024, 05:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6539 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 262  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 12:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 01:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
Haram je napisao/la:
Ne znam sta ce, ali poznajuci vlastiti karakter, ja da sam na njihovom mjestu zatvorio bih sve instant pa nek idu u picku materinu EU-lihvari i licemjercine odvratne. Pa makar palio plin na granici s EU svaki dan.

Nadam se naravno da Gazprom to nece uciniti jer sta bi to znacilo za zivote svih nas, pa i tebe koji si u Bosni, ne moram valjda spominjati. Pad industrijske proizvodnje u BRD-u za 10 do 15 % koliko prognosticiraju optimisti, bi znacilo vracanje iste ekonomski na nivo Vajmarske republike. A znamo kako je izledao logicki nastavak vajmarskog sranja.


Postoji šansa da mi (Srbija, nakarada, Mađarska) to izbegnemo jer mi gas dobijamo preko Turske, dakle ne direktno od Gazproma. Država Srbija preuzme NIS od Gazproma i nisu više ni vlasnici gasovoda ni ništa, mi gas kupujemo od Turske, kakva Rusija, nema ovde nikakve Rusije.

Za ove gasovode iz Rusije neka se oni dogovore ili neka mrznu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Službena web stranica indijske vlade.
Ove u Briselu treba povješati kao rusku petu kolonu.

Citat:
Whether we talk about the International North-South Corridor, the Chennai- Vladivostok Maritime Corridor or the Northern Sea Route, connectivity will play an important role in the development of our relations in the future.

India is keen to strengthen its partnership with Russia on Arctic issues. There is also immense potential for cooperation in the field of energy. Along with energy, India has also made significant investments in the Russian Far East in the areas of pharma and diamonds.

Russia can become an important partner for the Indian steel industry through the supply of coking coal. We can also have good cooperation in the mobility of talent. Indian talent has contributed to the development of many developed regions of the world. I believe that the talent and professionalism of Indians can bring about rapid development in the Russian Far East.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 13:06 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2022, 07:35
Postovi: 1219
Čitam danas da kepec u Vladivostolu kmeči na sve strane, očekivao je da će EU skinuti sankcije ako zatvori plin. Ali ništa. Šipak. :biceovodobro
Ubit će ga sankcije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 01:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
neman je napisao/la:
Čitam danas da kepec u Vladivostolu kmeči na sve strane, očekivao je da će EU skinuti sankcije ako zatvori plin. Ali ništa. Šipak. :biceovodobro
Ubit će ga sankcije.


Kako te nije sramota da tako lažeš? Daj link gde je baš to tako rekao, ako ne daš onda si lažov i propagandista.

Rekao je da je dogovoreno da se ukinu sankcije na žito i đubrivo/gnojivo ako Rusija pristane da pušta ukrajinske brodove da izvoze žito, to nije ispunjeno i taj dogovor će se preispitati, u prevodu nema više transporta brodom iz Ukrajine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44060
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
https://www.dw.com/hr/poga%C4%91aju-li-sankcije-zaista-rusko-gospodarstvo/a-63033887

Citat:
Predviđalo se da će ruska privreda doživjeti kolaps nakon što su zapadne zemlje uvele dosad neviđene sankcije Moskvi zbog rata u Ukrajini. No ovog je tjedna ruski Zavod za statistiku Rosstat objavio da je bruto domaći proizvod (BDP) u prvih šest mjeseci ove godine pao za samo 0,4 posto.

Kapitalna ulaganja su porasla, rublja se oporavila, a inflacija, koja je skočila kada je rat počeo, počela se - prema službenim podacima - smanjivati. Ovog tjedna je visoki dužnosnik ruske vlade predvidio da će za cijelu godinu BDP biti niži za samo 3 posto i da se neće smanjiti za trećinu kao što se predviđalo.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32742
Citat:
Kina pristala da ruski plin plaća u juanu i rublji

Ruska energetska kompanija Gazprom je saopćila da je potpisala sporazum s Kinom, kojim se najmnogoljudnija država na svijetu obavezala da će ruski plin plaćati u juanu i rublji, a ne u dolaru. Ovo je znak poboljšanja odnosa između Moskve i Pekinga.

Direktor Gazproma Alexei Miller je izjavio da je sporazum u korist obje države. Prema njegovim riječima, ovim će se pojednostaviti izračuni i ovo će biti odličan primjer drugim kompanijama.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

986 of 2558 - 38.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44060
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Naša Kvačica je napisao/la:
Citat:
Kina pristala da ruski plin plaća u juanu i rublji

Ruska energetska kompanija Gazprom je saopćila da je potpisala sporazum s Kinom, kojim se najmnogoljudnija država na svijetu obavezala da će ruski plin plaćati u juanu i rublji, a ne u dolaru. Ovo je znak poboljšanja odnosa između Moskve i Pekinga.

Direktor Gazproma Alexei Miller je izjavio da je sporazum u korist obje države. Prema njegovim riječima, ovim će se pojednostaviti izračuni i ovo će biti odličan primjer drugim kompanijama.


slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ovo će im biti 10 godina realnost. Problem nije plin, plina imaju i sad (za sad) previše. Problem je da je skup a ruski bio jeftin.
Iz onog pisma EU metalaca.

U biti neprijatelj su im Arapi, ne vole to ni spomenuti jer nije zanimljivo za ideološku anti-Rusija furku. I ako Arapi odluče samo još malo zavrnuti pumpe, kanibalizam će se pojaviti u EU.
Desetljeća od virtue signaling (ne znam hrvatski izraz), petljanje u to koja industirja će opstati a koju će zaklati zakonima i porezima. Sve to sad daje "rezultate".

U biti Brisel se osjećao tako beskorisno iskompleksirano u poređenju sa USA, Rusijom i Kinom da su napravili prekomjerno granatiranje idiotskim petljanjem u razvoj tehnologija i gospodarstva.

Citat:
50% of the EU’s aluminium and zinc capacity has already been forced offline due to the power crisis, as well as
significant curtailments in silicon and ferroalloys production and further impacts felt across copper and nickel sectors. In
the last month, several companies have had to announce indefinite closures and many more are on the brink ahead of
a life-or-death winter for many operations. Producers face electricity and gas costs over ten times higher than last year,
far exceeding the sales price for their products.
We know from experience that once a plant is closed it very often
becomes a permanent situation, as re-opening implies significant uncertainty and cost.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 16:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Vise nego jasno da EU industrija NE MOZE biti konkurentna s takvim cijenama za energente. JAsno je da Amerima to prija jer na taj nacin bez mnogo muke deklasiraju jednog od najvecih konkurenata, tj. njihove industrije, EU.

Ne treba ti veci dokaz od ovoga da su na celu EU najobicnije, transatlantske marionete. Koliko god da im zelim propast, i koliko god da bih uzivao gledajuci dok gore, opet ne mogu jer sam u istim ***.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 16:29 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Haram je napisao/la:
Vise nego jasno da EU industrija NE MOZE biti konkurentna s takvim cijenama za energente. JAsno je da Amerima to prija jer na taj nacin bez mnogo muke deklasiraju jednog od najvecih konkurenata, tj. njihove industrije, EU.

Ne treba ti veci dokaz od ovoga da su na celu EU najobicnije, transatlantske marionete. Koliko god da im zelim propast, i koliko god da bih uzivao gledajuci dok gore, opet ne mogu jer sam u istim ***.


nije problem u njima, nego u prosječnoj europskoj biračkoj ovci koja ne shvaća da je pod hameričkom okupacijom, da je i rusofobija i zelena manija sastavni dio iste okupacije.

Europljani su suicidalni i tu pomoći nema.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 16:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 01:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
Možda će se opametiti kad u mraku budu presedeli zimu u jaknama a inflacija im platu sreže na ispod proseka u Donjem Vakufu, mada je i to pitanje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 01:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
Citat:
Heiz-Sündern droht der Knast
Im Ernstfall gilt: weniger heizen. Und Energiesünder müssen zittern. Bei Verstössen gegen die Gasverordnung drohen Freiheits- und Geldstrafen.


https://www.blick.ch/politik/gfroerlis- ... 51055.html

"Neutralna Švica", ko greje preko 19 preti mu zatvor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Koncern Hakle u BRD-u vec rikno - razlog: Preskupa struja, tj. plin.

https://www.youtube.com/watch?v=-OyfF6loseU

Nevjerovatno je da je vrijeme doslo da moram gledati ova bulevarska sranja tipa Bild da bi cuo ikakvo kriticko misljenje o samoubilackom kursu podanickih EU vlada.

A riknuo je i proizvodjac cipela Görtz. Firma koja je postojala 150 godina. Prezivjeli Hitlera i Drugi Svjetski Rat, okupaciju, itd., ali nisu prezivjeli EU demokrate.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
divizija je napisao/la:
Haram je napisao/la:
Vise nego jasno da EU industrija NE MOZE biti konkurentna s takvim cijenama za energente. JAsno je da Amerima to prija jer na taj nacin bez mnogo muke deklasiraju jednog od najvecih konkurenata, tj. njihove industrije, EU.

Ne treba ti veci dokaz od ovoga da su na celu EU najobicnije, transatlantske marionete. Koliko god da im zelim propast, i koliko god da bih uzivao gledajuci dok gore, opet ne mogu jer sam u istim ***.


nije problem u njima, nego u prosječnoj europskoj biračkoj ovci koja ne shvaća da je pod hameričkom okupacijom, da je i rusofobija i zelena manija sastavni dio iste okupacije.

Europljani su suicidalni i tu pomoći nema.


Problem je jedan odredjeni, podanicki sloj drustva. Onaj blago privilegovani, onaj koji jednostavno nije izgubio vjeru u ovaj sistem. Ti ce plesti i carapice za istocni front ako bude trebalo, sjeme im se zatrlo malogradjansko. Gade mi se vise od bogatuna jer su uza sve jos i glupi kao ***.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 18:00 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2020, 12:28
Postovi: 1324
EU Ukrajini izdvaja još 5 milijardi eura - Ursula von der Leyen


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 18:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12365
Koj je tačan razlog rasta cijena energenata? U Evropi i dalje ima zemalja koji imaju višak energije, čak i tim zemljama povećanje...Onda nafta...
Kako se formira ta cijena i utiče li ikako vrijednost barela nafte na cijenu koju plaćam ja ili neko u Njemačkoj. Ja ne mogu naći vezu između cijene litra dizela za mene, cijene barela nafte, inflacije... Ako postoji inflacija je li logično da 100 dolara sada vrijedi manje nego prije 10 godina a ako su cijene barela iste kao tada ili manje zašto je onda litar dizela znatno skuplji? Jesam li ja šta pobrkao?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Lebowski je napisao/la:
Koj je tačan razlog rasta cijena energenata? U Evropi i dalje ima zemalja koji imaju višak energije, čak i tim zemljama povećanje...Onda nafta...
Kako se formira ta cijena i utiče li ikako vrijednost barela nafte na cijenu koju plaćam ja ili neko u Njemačkoj. Ja ne mogu naći vezu između cijene litra dizela za mene, cijene barela nafte, inflacije... Ako postoji inflacija je li logično da 100 dolara sada vrijedi manje nego prije 10 godina a ako su cijene barela iste kao tada ili manje zašto je onda litar dizela znatno skuplji? Jesam li ja šta pobrkao?



Ovako nekako
https://m.facebook.com/100044515660634/ ... 779753109/

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 20:21 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2020, 12:28
Postovi: 1324
To je kontrolirano rušenje Europe od strane njezinih vlastitih vođa i SAD-a.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Lebowski je napisao/la:
Koj je tačan razlog rasta cijena energenata? U Evropi i dalje ima zemalja koji imaju višak energije, čak i tim zemljama povećanje...Onda nafta...
Kako se formira ta cijena i utiče li ikako vrijednost barela nafte na cijenu koju plaćam ja ili neko u Njemačkoj. Ja ne mogu naći vezu između cijene litra dizela za mene, cijene barela nafte, inflacije... Ako postoji inflacija je li logično da 100 dolara sada vrijedi manje nego prije 10 godina a ako su cijene barela iste kao tada ili manje zašto je onda litar dizela znatno skuplji? Jesam li ja šta pobrkao?


Račun za plin i struju u EU (Njemačka konkretno) je 24% od onoga što firme i ljudi plaćaju. 76% od cijene uzima država.
Ne mogu se ljudi ideološki preodgajati sa slamom, potreban je velik novac.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 07 ruj 2022, 21:17 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 11:15
Postovi: 1560
Poskupljuju energente da uzmu pare od građana i privrednika kako bi te pare skršiliu Ukrajinu. Pare date ukrajini kao da su spaljene, ustvari još gore, da su spaljene bar bi se neko ugrijao.

_________________
Работайте, братья!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 08 ruj 2022, 00:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 01:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
slika

:smijeh

Copium lvl 99.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 08 ruj 2022, 15:24 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2021, 23:58
Postovi: 7447
Lokacija: Nizza, Naissus...

_________________
Propast najdugovecnije imperije (1123 god), Istocno Rimskog carstva
https://www.youtube.com/watch?v=yVa6GQVSaj0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 08 ruj 2022, 17:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
The global automotive supplier Dr. Schneider, based in Kronach-Neuses, filed for bankruptcy on Wednesday

4.000 zaposlenih (nisu svi u Njemačkoj).
Švabo je to. Zna on biti konkurentan bez jeftinijeg plina.

Njemački narod (šta god to značilo) je ušao u novu eru. Before (russian gas) R.G. i after R.G.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 08 ruj 2022, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Acciaierie di Sicilia - Italija pauzira proizvodnju, 250 radnika.

Da su muslimani normalni sad bi gurali Aluminij a mi njima Zenicu (jeftinija struja i druge povlastice od vlasti) i zaradili bi puno novca. Ali nisu normalni i nastavit će iseljavati zbog siromaštva.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 08 ruj 2022, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jesu li ovi normalni ?
No da ne lutate u tumačenju znate što traže od nje. Da stisne ECB da tiska nove novčanice i daje im kredite sa 0 kamata. Ono zbog čega i imaju ovaj problem.

Citat:
The Prime Ministers of Finland, Sweden and Denmark appealed to the head of the European Commission Ursula von der Clown to stop the rise in energy prices.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6539 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 262  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO