HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 lis 2024, 02:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6539 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 262  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 15 ruj 2022, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Bonaca je napisao/la:
v.d. leyen je zakon, nije neki komad ali nema popuštanja prema fašistima. sjebat će kepeca koliko ju je volja.


Kako sjebati kepeca od kepeca pravi ikonu?

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 15 ruj 2022, 12:32 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2020, 12:28
Postovi: 1324


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 15 ruj 2022, 15:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 16:33
Postovi: 10229
Haram je napisao/la:
Karabaja je napisao/la:
Pa znaš kako, donekle si ti upravu. I meni se gadi ona stolica kod zubara kad je vidim i smuči mi se, isto znam da ce mi se smučiti još više kad me bude bolio pokvareni zub.
Tako i moja Ursula, koliko god mi se ona i njene vrijednosti gadili, znam da ako izgubi eto meni checkpoint kod Doboja i prolazak kroz 2 maltretiranja kad krenem u Tešanj.
Slava Ukrajini!


Mislis da ja nemam slicne dileme kad vidim ko sve podrzava iliti "podrzava" Rusiju u svojoj pravednoj borbi za opstanak? Ali ovi bilmezi tipa V.D.Leyen su vampircine.

Ah da, licno nikad nikakvih problema nisam imao u vezi toga, ni oko Doboja, a ni drugdje. Naprotiv, barem prema meni su ljubazniji bili od sarajevske murije od koje zamalo nisam popio batine. Tako da...


_________________
Dom svoj čuva Zrinski 115


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 15 ruj 2022, 15:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Karabaja je napisao/la:
Haram je napisao/la:

Mislis da ja nemam slicne dileme kad vidim ko sve podrzava iliti "podrzava" Rusiju u svojoj pravednoj borbi za opstanak? Ali ovi bilmezi tipa V.D.Leyen su vampircine.

Ah da, licno nikad nikakvih problema nisam imao u vezi toga, ni oko Doboja, a ni drugdje. Naprotiv, barem prema meni su ljubazniji bili od sarajevske murije od koje zamalo nisam popio batine. Tako da...




A zasto ih i nebi furali kad su im Srbi najveci konjushari, iliti frendovi, u Evropi, a i Mladic neprijatelj njihovog neprijatelja? A u SA jedva docekali da izvjese zutoplavu... Sta bi sad Rusi trebali? Kako ti meni, tako cu i ja tebi.

Zato sam od samog pocetka govorio da taj rat u Ukrajini trebamo posmatrati bez nasih svacim zatrubljenih balkanskih naocala. A ovde svaka druga o Bljeskovima, Olujama, krajinama, i ne znam cemu vec..muslimanima (naravno)..

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 15 ruj 2022, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
I CNN prenese ponekad, jednom u 100 slucajeva, pravu istinu,

Citat:
3 ways China and Russia are forging much closer economic ties


https://edition.cnn.com/2022/09/15/econ ... index.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 15 ruj 2022, 17:59 
Offline

Pridružen/a: 14 ruj 2022, 20:48
Postovi: 179
ništa od autoprodukcije slijedeće vrijeme, jedino da počnu modele iz 70ih proizvoditi :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 15 ruj 2022, 18:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 01:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
Bonaca je napisao/la:
ništa od autoprodukcije slijedeće vrijeme, jedino da počnu modele iz 70ih proizvoditi :zubati


Ovo podsmevanje otkriva od kolikih kognitivnih izazova pate pojedinci koji to rade. Jedan od vlasnika Lade tj. Avtovaz-a je Renault, naravno da je korišćeno puno njihovih delova jer je tako jeftinije, zajednička proizvodnja i naručivanje komponenata je daleko jeftinija nego da svako sve sam za sebe proizvodi. Globalizacija je učinila da se ništa ne proizvodi na jednom mestu, pod sankcijama ni jedna zemlja na svetu ne bi mogla sama da nastavi neometano proizvodnju svega, čak ni Kina koja skoro sve sama proizvodi.

Vremenom će automobilske kompanije naći dobavljače iz država koje nisu uvele sankcije, zameniće delove koje mogu domaćim komponentama, šta ne mogu kupovaće iz Kine, Indije, Turske, JI Azije, Latinske Amerike. Moraće da dizajniraju nove modele da bi zamenili sve zapadne komponente ali daleko je to od neizvodljivog pošto politička volja za to postoji.

Ne znam odakle si, ali siguran sam da država iz koje nam tako pametan dolaziš ne može samostalno da napravi ni modele iz 70-ih, a verovatno ni modele iz 30-ih, čak i kad bi joj se dalo 6 godina a ne 6 meseci da to uradi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 15 ruj 2022, 18:34 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2022, 16:07
Postovi: 1514
Bonaca je napisao/la:
ništa od autoprodukcije slijedeće vrijeme, jedino da počnu modele iz 70ih proizvoditi :zubati


Koje to automobile proizvodi Hrvatska, koja kao nije pod sankcijama? Pa da se narugamo Rusima?! Ta ruska Lada, bolja je od hrvatske "Lade". EU sufinancira projekte po Hrvatskoj, većinom budalaštine (rasvjeta, nogostupi, projekti manjina, udruga, "kulture", "prekogranična suradnja", migranti...), ali nekako nikako da im se zalomi, pa plate izgradnju velikih proizvodnih pogona, koji bi zapošljavali tisuće radnika, kao i masu kooperanata i postali konkurenti istima u starim članicama.
Dapače, nabrajati uništena poduzeća i kombinate, nakon potpisivanja SSP-a (koji nam je kao trebao donijeti "konkurentnost"), dugo bi trajalo. Naš ulazak u EU, za nas je ispala epska "sankcija".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 15 ruj 2022, 19:03 
Offline

Pridružen/a: 14 ruj 2022, 20:48
Postovi: 179
goran2hr je napisao/la:
Bonaca je napisao/la:
ništa od autoprodukcije slijedeće vrijeme, jedino da počnu modele iz 70ih proizvoditi :zubati


Koje to automobile proizvodi Hrvatska, koja kao nije pod sankcijama? Pa da se narugamo Rusima?! Ta ruska Lada, bolja je od hrvatske "Lade". EU sufinancira projekte po Hrvatskoj, većinom budalaštine (rasvjeta, nogostupi, projekti manjina, udruga, "kulture", "prekogranična suradnja", migranti...), ali nekako nikako da im se zalomi, pa plate izgradnju velikih proizvodnih pogona, koji bi zapošljavali tisuće radnika, kao i masu kooperanata i postali konkurenti istima u starim članicama.
Dapače, nabrajati uništena poduzeća i kombinate, nakon potpisivanja SSP-a (koji nam je kao trebao donijeti "konkurentnost"), dugo bi trajalo. Naš ulazak u EU, za nas je ispala epska "sankcija".


tema je sankcije rusiji i sankcije djeluju! i ostat će dok ukrajina ne izađe na svoje granice. :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 15 ruj 2022, 19:08 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 11:15
Postovi: 1560
E da mi je moći nabaviti old school auto ali novo, bez ikakvih ekoloških i eco sranja, pa makar to bila i lada. Pun mi je *** ovih auta, pazi koje mu gorivo sipas, pazi koje ulje, ne može svaki akumulator,pazi da se ne prehladi, pazi da ti ga ne hakuju, pogrešmo mu je u softverskom binaru unesena jedna nula od njih 378000000005780000, pa je sve stalo....
Uskoro će auto, čisto auto ko lada birvaktile vrijediti ko suho zlato, istvari već i vrijedi jebali vas mobilni telefoni umotani u aute....

_________________
Работайте, братья!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 15 ruj 2022, 19:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
Rusima ako pofale svoji, onda kupuju automobile od Kine i puca im qurac, kad glupi Zapadnjaci nece pare, ima drugi ko hoce.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 15 ruj 2022, 19:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60404
Lokacija: DAZP HQ
da mi je starog Merđu ili BMW, ali novog. :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 15 ruj 2022, 22:11 
Offline

Pridružen/a: 14 ruj 2022, 20:48
Postovi: 179
kepec se neće usrećiti sa kinezima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 16 ruj 2022, 08:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
Bonaca je napisao/la:
kepec se neće usrećiti sa kinezima


Pa tupko Kina se sprema da krene na Tajvan, u najkracem vremenskom periodu, bas ima visak oruzja da posalje Rusiji, koja btw je i ispred Kine u proizvodnji naourzanja, ustvari Rusija jos uvek nije ni pocela da koristi moderno oruzje nego vecinom trosi rezerve jos iz proslog veka.

A kolko Xi i ostali svetski lideri podrzavaju Zelenskog i raspadajuci Zapad videli smo po tome sto je oko 20% covecanstva uvelo sankcije Rusiji na njihov nagovor, odjebala ih cela Afrika, Juzna Amerika, 95% Azije, cak i neke zemlje Evrope.

Od kad je poceo ovaj rat, u prvih 6 meseci, trgovina izmedju Rusije i Kine je porasla za 30%, u odnosu na proslu godinu, ti ako mislis da je to samo nafta, onda imas autizam. Nebrojano mnogo firmi, u Rusiji, koje su napustile Zapadni vlasnici, su sada preuzele kineske korporacije, takodje, prodaju im automobile, telefone, svakakve delove sto im fale, trgovina u rubljama-yuanu izmedju njih porasla za 1000% od kad je poceo rat, rusko celo finansijsko trziste preslo na yuan.

"No words of solideraty" :smijeh - A upravo dok pricemo kineske i ruske mornarice zajedno u Pacifiku, pre par dana Vostok 2022 najveca zajednicka vezba ruske i kineske vojske u istoriji, prvi put da su i mornarice, i armije, i vazdhuhoplovstva, i Rusije i Kine ucestovale na istoj vezbi. Ja mislim da su dela malo bitnija, i da, Kina je vec ponovila desetinu puta da je NATO kriv za rat u Ukrajini. Idi decko gledaj senilnog Bidena i sahranu crkotine britanske kraljice i mani se ozbiljnih tema.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 16 ruj 2022, 10:14 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 11:15
Postovi: 1560
dudu je napisao/la:
da mi je starog Merđu ili BMW, ali novog. :D

Ja sam bacio oko na novog UAZA, ali ova sankcije serija ako bude, bez ikakve elektronike, čista mehanika, ali ******** kažu da ne može da se uveze, nije euro 5 jebo im euro mater.

_________________
Работайте, братья!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 16 ruj 2022, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16650
…stiskalo pandu a.. RUSKI predsjednik Vladimir Putin rekao je da je Rusija spremna zemljama u razvoju poslati više od 300 tisuća tona ruskog gnojiva koje je zaglavljeno u europskim lukama ako Europa pristane dodatno ublažiti sankcije na ruski izvoz.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 16 ruj 2022, 13:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Bonaca je napisao/la:
kepec se neće usrećiti sa kinezima



Naravno da se "nece usreciti" jer se protiv Rusije vodi do sad nevidjeni ekonomski rat. Tako nisu cak ni za vrijeme Hladnog rata protiv CCCP-a vodili (doduse to je tesko usporedivo jer tad nije bilo globalizacije a imali smo dva poprilicno odvojena ekonomska sistema).

Ali, i to je ono sto bi za nas valjda trebalo da bude bitno posto se NADAM (a znam nazalost da to nije tako) da nasi EU politicari vise vole svoj narod nego sto mrze Rusiju i Putina, svi gube u ovakvoj konstelaciji. Njemacka npr. gubi vise od Rusije kratkorocno, tj. vec sad. Veliki broj firmi vec ide u konkurse. U Austriji nije tako drasticno ali i tu - uprkos cinjenici da s druge strane fali radne snage - odredjene firme, giganti poput Blum-a, otpustaju radnike u odredjenim sektorima.

Kad svi, dakle, gubimo, pa valjda bi, jebem li mu majku u picku tifusarsku, trebali da prekinemo to sto nas sve vodi u gubitak. A to su sankcije. Sankcije koje vise stete maltene sankcionasima negoli sankcionisanim.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 16 ruj 2022, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Najbolji primjer evropske epohalne gluposti je rasprava oko ponovnog otvaranja atomskih reaktora radi proizvodnje struje. (jer ne zelimo rusku naftu i gas - dugorocno)

Pa idioti, nevidjeni, ofucani, zatupljeni, ignorantski, naravno ne znaju da preko 50% svog uranijuma koji se eksploatise dolazi iz - pogodite - Rusije. :) A ne samo uranijum vec i mnostvo toga.

Kako, kretencine nasnifane, da sankcionises najvecu zemlju na svijetu a da ne sankcionises i njene resurse koji tebi trebaju? Rusija ce, jel, fino i poslusno samo prodavati Zapadu ono bez ceg Zapad ne moze, dok ce Zapad, naravno, ko shale da iskoristi SVAKU PRILIKU da napakosti Rusiji? Lijepo su to zamislili. Bas se vidi da se radi o dekadentnim potomcima evropsko bjelackog kolonijalistickog i rasistickog, licemjernog sljama, koji je pola svijeta nekoc osvojio i odveo u bijedu i smrt.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 16 ruj 2022, 13:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12365
veci je idiotizam misliti da nigdje i niko nema ono sto rusija ima...

Nije uranijum ugalj da se ne moze uvesti odnekle drugo ako ima potrebe.

Rusija je velika ali samo SAD i Kanada su vece u svakom pogledu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 16 ruj 2022, 13:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Nazalost malo ima ovakvih politicara poput Sahre Wagenknecht koju su u medjuvremenu izbacili iz stranke Die Linke, Ljevica.



Sve je fino natane objasnila. Kako, zasto, sta bi trebali? I ona je u medjuvremenu toliko iznervirana da je pocela koristiti rijeci/polupsovke poput "verdammt", "proklestvo" ili "proklete" itd.. Jednostavno mora gledati kako jedna ocigledno kupljena vlada vodi najvecu privredu u EU i trecu na svijetu u propast.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 16 ruj 2022, 13:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32742
Lebowski je napisao/la:
veci je idiotizam misliti da nigdje i niko nema ono sto rusija ima...

Nije uranijum ugalj da se ne moze uvesti odnekle drugo ako ima potrebe.

Rusija je velika ali samo SAD i Kanada su vece u svakom pogledu.


Ima negdje drugo, ali bitno je i po kojoj cijeni. Ako Amerika prodaje resurse skuplje, može EU reći nema veze sve za principe. Ali Kina neće to reći. Kina će dobiti resurse po nižoj cijeni, Amerika ima svoje, a nastradat će EU koja neće biti konkurentna.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

986 of 2558 - 38.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 16 ruj 2022, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Lebowski je napisao/la:
veci je idiotizam misliti da nigdje i niko nema ono sto rusija ima...

Nije uranijum ugalj da se ne moze uvesti odnekle drugo ako ima potrebe.

Rusija je velika ali samo SAD i Kanada su vece u svakom pogledu.



Moze, ima i tecnog gasa. Ali po deset puta skupljoj cijeni. :) Sto bi ti iso kod Zelje na cevape kad mozes prvo do aerodroma u SA pa onda letiti za Bec i tamo fino ko cojk sjesti i pojesti cevape. Znas kaki restorana ima u medjuvremenu nasih balkanskih...

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 16 ruj 2022, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12365
Ja vise ne kupujem u jednoj prodavnici blizu kuce iz principa jer mi bila jedna losa situacija i gotovo... Upalim auto, odem u market, skuplje mi, treba mi vise vremena ali ne dam ti ni marku vise pa taman da se pola Bosne podmiruje kod tebe. Ne bih vise otisao tu taman da moram u drugi grad otici i da su upola jeftiniji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 16 ruj 2022, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Lebowski je napisao/la:
Ja vise ne kupujem u jednoj prodavnici blizu kuce iz principa jer mi bila jedna losa situacija i gotovo... Upalim auto, odem u market, skuplje mi, treba mi vise vremena ali ne dam ti ni marku vise pa taman da se pola Bosne podmiruje kod tebe. Ne bih vise otisao tu taman da moram u drugi grad otici i da su upola jeftiniji.


E jbg sad..

Kuzis valjda sta zelim reci.

Unistavaju nas a ne mozemo maltene nista uciniti.

Kad rikne BRD, to ce povuci mnogo cega za sobom. Zivi bili pa (nadam se ne-)vidjeli.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sankcijama protiv Rusije
PostPostano: 16 ruj 2022, 13:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12365
Ko te unistava i sta samo kukas, sta ti fali, da ti posaljem paket iz Bosne? ..Rusija se mora zaustaviti.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6539 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 262  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO