HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 02 lis 2024, 08:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 959 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 39  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 14 lis 2022, 09:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36939
Lokacija: Gl. grad regije
divizija je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Znači puno lakše bi bilo branit granice EU na Drini. Eto još jedan razlog da uvučemo BiH pod hitno u EU.


pa i Bugarska je u EU, pa je prolaze ko da je nema.

ko će braniti tu granicu na Drini? Srbi, Muslimani?

Daj im 5 eura i prolaziš brale. Jedino se mi bakčemo s time da to zadržimo, svi ostali naplaćuj utaxi službu


Zato nisu u Schengenu. I nama bi dobro došlo pomaknut tu schengensku granicu na Drinu. Srbija se koliko vidim sve više udaljava od EU. U 10 g. ništa. Dosadit će Briselu ih tetošit, ako već nije.

Baš mislim da bi bilo pametno BiH odradit pod hitno. I RH ne paše ova stalna nestabilnost u trbuhu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 14 lis 2022, 09:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18057
Ma to je sizifov posao. Nema teoretske šanse da će BiH ikad uć u EU

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503





Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 14 lis 2022, 10:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36939
Lokacija: Gl. grad regije
Rika sv Vida je napisao/la:
Ma to je sizifov posao. Nema teoretske šanse da će BiH ikad uć u EU


Zašto ne? Pa 2,5 milijuna već starih ljudi. Ona već jest u EU, pa EU vojska je tu i najjača politička figura. Uz malo ofenzive nije to neizvedivo.

Jedna Moravska u Češkoj ima 3 milijuna stanovnika, pa je li joj netko daje neki značaj. Općenito se tu precjenjuje značaj naših država i naroda. Rekao bih da jedino Hr ima realan pogled na sebe, čak malo podcjenjivački.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 14 lis 2022, 10:34 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2022, 16:07
Postovi: 1493
Rika sv Vida je napisao/la:
Treba osnovat novu granu vojske, graničare


Kako se HV izrodio u nakaradu zvanu "sustav", realno je za očekivati kako "sustav" ne bi bio u stanju zaštititi granicu, pa čak i da dobije takvu zapovijed. A na vlasti imamo dezertere i eurofile, pa takve zapovjedi neće ni biti. "Sustav" može samo poslužiti za opsluživanje ilegalnih imigranata - (1:34) https://www.youtube.com/watch?v=94eQHj_8QeE
Plus, ono što se od zaštitara granice traži? Ako ilegalnog imigranta lupe penderkom ili ga potjeraju nazad, to je onda nešto "nedozvoljeno". Pa kad je tako, čemu cijela ta priča? Uhite ilegalce Irance, kazne ih "protjerivanjem", ali "nakon 7 dana", a oni onda umjesto nazad u Srbiju produže vlakom za Zagreb....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 14 lis 2022, 11:04 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:

Zato nisu u Schengenu. I nama bi dobro došlo pomaknut tu schengensku granicu na Drinu. Srbija se koliko vidim sve više udaljava od EU. U 10 g. ništa. Dosadit će Briselu ih tetošit, ako već nije.

Baš mislim da bi bilo pametno BiH odradit pod hitno. I RH ne paše ova stalna nestabilnost u trbuhu.


kako ćemo mi pomaknuti šengensku granicu na Drinu, ako Srbe i muslimane zaboli uvo oko toga da je čuvaju?

Mislim, možemo mi BIH utrpati, ali to ne znači da će se oni ubit oko zaštite granice, neće ko ni Bugari što ne rade.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 14 lis 2022, 11:05 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:

Zašto ne? .


zato što je BIH jedan veliki kaos, koji EU ne može nadzirati

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 14 lis 2022, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2021, 11:21
Postovi: 2207
Citat:
EU sounds the alarm over rise in illegal border crossings via Serbia and abuse of visa-free travel

The visa-free deal between the European Union and Serbia is under renewed scrutiny after a steep rise in irregular border crossings from the Balkan country into the bloc.

In the first nine months of this year, around 106,396 irregular entries were detected in the Western Balkans route, a 100% increase compared to the same period in 2021, according to the latest data released by Frontex, the EU's border control agency.
...

The commissioner said nationals from Cuba, India and Burundi were coming in "big, big numbers." Serbia allows visa-free travel for these three countries, while the EU does not.

Serbia's list includes Armenia, Azerbaijan, Bahrain, Belarus, Bolivia, Burundi, China, Cuba, Guinea Bissau, India, Indonesia, Jamaica, Kyrgyzstan, Kuwait, Kazakhstan, Mongolia, Oman, Qatar, Russia, Suriname, Tunisia and Turkey.

The Commission and the member states are concerned that this disparity is fuelling an abuse of the EU's own visa-free system, from which Serbia benefits.

The leaders of Hungary, Austria and Serbia met earlier this month to find common solutions on how to stem the reported increase in illegal migration via the Balkan route.

Austria and the Czech Republic have already re-imposed temporary controls on their borders with Slovakia in response to the irregular arrivals.
...

https://www.euronews.com/my-europe/amp/ ... f-visa-fre


Od Srba naravno ne možeš čut da im se iz pola svijeta ljudi preko države ubacuju u Srednju Europu, do te mjere da se žale Česi i Slovaci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 14 lis 2022, 15:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25595
Lokacija: Heartbreak Hotel
Đubrad licemjerna. A gdje idu ti imigranti? Zašto ih iz EU ne vrate nazad pa neće više dolaziti. Hoće da Srbija plaća ceh njihova bezumlja.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 14 lis 2022, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4519
Bobovac je napisao/la:
Đubrad licemjerna. A gdje idu ti imigranti? Zašto ih iz EU ne vrate nazad pa neće više dolaziti. Hoće da Srbija plaća ceh njihova bezumlja.
Srbija se bila obavezala do kraja ove godine izjednačiti vizni režim s viznim režimom EU, umjesto toga oni trpaju dok ide. Uglavnom, već se spominje i ponovno uvođenje EU viza za državljane Srbije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 14 lis 2022, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36939
Lokacija: Gl. grad regije
divizija je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Zato nisu u Schengenu. I nama bi dobro došlo pomaknut tu schengensku granicu na Drinu. Srbija se koliko vidim sve više udaljava od EU. U 10 g. ništa. Dosadit će Briselu ih tetošit, ako već nije.

Baš mislim da bi bilo pametno BiH odradit pod hitno. I RH ne paše ova stalna nestabilnost u trbuhu.


kako ćemo mi pomaknuti šengensku granicu na Drinu, ako Srbe i muslimane zaboli uvo oko toga da je čuvaju?

Mislim, možemo mi BIH utrpati, ali to ne znači da će se oni ubit oko zaštite granice, neće ko ni Bugari što ne rade.


Ako su u Schengenu hoće. K tome, zašto bi morali Srbi i Bošnje, mi ćemo.

Lakše nam je Drinu pazit nego Liku. :zubati

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 14 lis 2022, 16:24 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ako su u Schengenu hoće. K tome, zašto bi morali Srbi i Bošnje, mi ćemo.

Lakše nam je Drinu pazit nego Liku. :zubati


da bi netko ušao u šengenski prostor, mora prethodno štitit granicu. a to ne rade ni sada, a vidimo da ne radi ni Bugarska koja je članica EU.

šanse da BIH štiti sovju granicu su nula.

naravno da bi je mi štitili da je naša, ali nije.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 14 lis 2022, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
Zviezda Granda je napisao/la:
Citat:
EU sounds the alarm over rise in illegal border crossings via Serbia and abuse of visa-free travel

The visa-free deal between the European Union and Serbia is under renewed scrutiny after a steep rise in irregular border crossings from the Balkan country into the bloc.

In the first nine months of this year, around 106,396 irregular entries were detected in the Western Balkans route, a 100% increase compared to the same period in 2021, according to the latest data released by Frontex, the EU's border control agency.
...

The commissioner said nationals from Cuba, India and Burundi were coming in "big, big numbers." Serbia allows visa-free travel for these three countries, while the EU does not.

Serbia's list includes Armenia, Azerbaijan, Bahrain, Belarus, Bolivia, Burundi, China, Cuba, Guinea Bissau, India, Indonesia, Jamaica, Kyrgyzstan, Kuwait, Kazakhstan, Mongolia, Oman, Qatar, Russia, Suriname, Tunisia and Turkey.

The Commission and the member states are concerned that this disparity is fuelling an abuse of the EU's own visa-free system, from which Serbia benefits.

The leaders of Hungary, Austria and Serbia met earlier this month to find common solutions on how to stem the reported increase in illegal migration via the Balkan route.

Austria and the Czech Republic have already re-imposed temporary controls on their borders with Slovakia in response to the irregular arrivals.
...

https://www.euronews.com/my-europe/amp/ ... f-visa-fre


Od Srba naravno ne možeš čut da im se iz pola svijeta ljudi preko države ubacuju u Srednju Europu, do te mjere da se žale Česi i Slovaci.


I treba da ubacujemo da see sto pre EU raspadne, nasi krijumcari verovatno prave pare, samo napred braco. Inace puca mi qurac za EU viza free, neka ukinu, puca name qurac.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 14 lis 2022, 21:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2021, 11:21
Postovi: 2207
Da, nema veze što ih je mjesecima bilo tisuće po Subotici i vlasti poduzele nešto kad su počeli nosat automatsko oružje.

Da Srbi sve snimaju za društvene mreže ko Ameri tu bi bilo filmića kakvih nema iz Bronxa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 02:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
Koji je vama nekima k? Pa Spanjolska, Poljska, Italija i Grcka su u Schengenu pa tamo isto ulaze ka ludi, tek sad smo ih prisli. Koje zmije su HDZovci, globalisticki jad. Svaki problem im rjesenje je JOS VISE brisela i konjusarenja.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 07:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36939
Lokacija: Gl. grad regije
Šta pizdiš, sve zajedno kao jedan Split.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 09:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
Vec san iznia dovoljno da prosjecno inteligentna osoba poveze.

-Nije kraj godine
-Nisu svi uhvaceni
-Brzo raste
-Otvaraju se dzamije i islamski centri koji su u proslosti u svim ostalim zemljama uhvaceni kako pomazu uljeze
-Ti ilegalci kad se prijave u RH dobivaju azil
-Nepozeljni su, treba se zadrzati sta veca homogenost nase nacije i pomoci ostalim zemljama Europe u istom plemenitom cilju

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 10:54 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Velebit je napisao/la:
Koji je vama nekima k? Pa Spanjolska, Poljska, Italija i Grcka su u Schengenu pa tamo isto ulaze ka ludi, tek sad smo ih prisli. Koje zmije su HDZovci, globalisticki jad. Svaki problem im rjesenje je JOS VISE brisela i konjusarenja.


ovi su nama najmanji problem, jer ilegalci produljuju dalje.

naš problem je masovan uvoz radne snage, koji se vrši sasvim legalno

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4519
Crnivuk je napisao/la:
Zviezda Granda je napisao/la:

Od Srba naravno ne možeš čut da im se iz pola svijeta ljudi preko države ubacuju u Srednju Europu, do te mjere da se žale Česi i Slovaci.


I treba da ubacujemo da see sto pre EU raspadne, nasi krijumcari verovatno prave pare, samo napred braco. Inace puca mi qurac za EU viza free, neka ukinu, puca name qurac.
Podržavam vas potpuno, nekoliko godina čekanja u redu na vizu prije odlaska na letovanje će vam razbistriti mozak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 13:08 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Podržavam vas potpuno, nekoliko godina čekanja u redu na vizu prije odlaska na letovanje će vam razbistriti mozak.


što ti misliš koji postotak Srba ljetuje u EU? i koliko će im biti problematično dobiti vize za to?

mislim da prosječnog Srbina zaboli uvo za vize s EU.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36939
Lokacija: Gl. grad regije
Vidjet ćemo od N.G. mislim da će bit ponižavajuće. Mislim da he to namherno uvedeno baš da bude ponižavajuće.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 17:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
divizija je napisao/la:
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Podržavam vas potpuno, nekoliko godina čekanja u redu na vizu prije odlaska na letovanje će vam razbistriti mozak.


što ti misliš koji postotak Srba ljetuje u EU? i koliko će im biti problematično dobiti vize za to?

mislim da prosječnog Srbina zaboli uvo za vize s EU.


Idemo kod naših očeva na letovanje u Tursku. :001_tongue


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 19:48 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5739
Lokacija: planina
divizija je napisao/la:
Velebit je napisao/la:
Koji je vama nekima k? Pa Spanjolska, Poljska, Italija i Grcka su u Schengenu pa tamo isto ulaze ka ludi, tek sad smo ih prisli. Koje zmije su HDZovci, globalisticki jad. Svaki problem im rjesenje je JOS VISE brisela i konjusarenja.


ovi su nama najmanji problem, jer ilegalci produljuju dalje.

naš problem je masovan uvoz radne snage, koji se vrši sasvim legalno


Točno, baš pričao sa momkom iz Kaštela, kaže svi njegovi drugovi iz Kaštela ili otišli na brod ili vanka, neće niko da radi dole za 5000-6000kn obične poslove, to je dole sitniš pogotovo kad se uzme u obzir nedavna inflacija i poskupljenja. Al kaže zato da je puno Nepalaca i Filipinaca, njih naši vrli gazde uvoze naveliko, dobiju smještaj i 5000kn i udaraju se nogom u guzicu. Dok je tako plaće neće nikad rasti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 20:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36939
Lokacija: Gl. grad regije
Pa i ne trebaju, za te poslove koje oni rade.

Inače, danas ih u kvartu vidim dosta, nikad ovoliko. Nepalci i neki kosooki. Ne djeluju opasno, dapače.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 20:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 11:42
Postovi: 10900
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pa i ne trebaju, za te poslove koje oni rade.

Inače, danas ih u kvartu vidim dosta, nikad ovoliko. Nepalci i neki kosooki. Ne djeluju opasno, dapače.

Kolko si ti potiho uvezo Junuze ? :D

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HDZ potiho uvozi 103,000 migranata
PostPostano: 15 lis 2022, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 7150
Nema nikkavih problema s uvoznom radnom snagom ako im se ne da državljanstvo.
U Saudijskoj Arabiji su prije korone bili 2/3 stanovništva, i svi otišli.

U Izraelu su Filipinci glavni po bolnicama i za skrb starijih (tako se Filipinac brinuo do kraja života za premijera Rabina).

Stvar je jednostavna- solidna jeftine radna snaga koja vremenom ode, jer nema državljanstvo i strano je tijelo. I ne mogu ni ostati jer je socijala slaba. A glupi dobrostojeći zapad ukida, postupno, parazitsku socijalu pa će se riješiti i nemalog broja neprobavljivh stranaca, kao što su Danci već počeli.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 959 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 39  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO