HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 lis 2024, 15:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 4806 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 193  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 29 sij 2023, 10:17 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Haram je napisao/la:
Zasto ovaj Zapad nebi makar jednom tokom svog postojanja mogao biti normalan? Prvo kolonizatori i imperijaliste, pa fasiste, i sad budale koje su totalno odlijepile.


zato je je zamijenio Boga za novac.

novac je novi Bog. a vrijeme kad je Bog bio Bog se zove "mračnim i zatucanim".

u tome komunizam nije iznimka, jer je materijalizam i osnova filozofije marksizma.

svaki sistem i filozofija u kojem je materijalizam esencija je divljački ,bolestna, ubilački i zatucan.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 29 sij 2023, 10:49 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35
Postovi: 10821
Lokacija: No Country for White Men
Reconquista je napisao/la:
Citat:
Problemi rodnog samoidentificiranja: Silovao dvije žene, a ‘kažnjen‘ je odlaskom u ženski zatvor
slika


https://narod.hr/svijet/problemi-rodnog ... ski-zatvor

You go girl!

Prvo uvesti ovakve vrijednosti u Ukrajinu pa ćemo se onda skupa sa Ukrajincima boriti protiv njih!

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 29 sij 2023, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
divizija je napisao/la:
Haram je napisao/la:
Zasto ovaj Zapad nebi makar jednom tokom svog postojanja mogao biti normalan? Prvo kolonizatori i imperijaliste, pa fasiste, i sad budale koje su totalno odlijepile.


zato je je zamijenio Boga za novac.

novac je novi Bog. a vrijeme kad je Bog bio Bog se zove "mračnim i zatucanim".

u tome komunizam nije iznimka, jer je materijalizam i osnova filozofije marksizma.

svaki sistem i filozofija u kojem je materijalizam esencija je divljački ,bolestna, ubilački i zatucan.



Druze, znam ja sta ti meni zelis reci, ali jebo ti to.

Kad sam bio malo duze vremena u Tajlandu radi treninga, zadnju heftu dana ja i jaran trebali da provedemo zajedno u Bangkoku. Ono, pred let nazad. Tako to planirali. Ali kad smo skontali da smo se i uprkos cinjenici da smo tamo bili zbog treninga, i uprkos cinjenici da smo bas zbog toga bili izabrali jedno mjesto od 10 - 15 kila dusha maksimalno, dva-tri puta kad smo otisli "samo na pivu" tako oleshili da nismo znali gdje smo (ako si gledo "Hangover", e to ti je tu negdje, dakle budis se negdje, ne znas nista, ne znas jesil jebo nju ili njega, ne znas kako si doso tu a ni kako ces nazad, ne znas kolko para si potrosio, budis se usran), odlucili smo da te dane na kraju svega provedemo u miru i harmoniji ne izlazeci vlastite zivote molohu poput Bangkoka. Ljudi koji teze ka gubljenju samokontrole i ekscesu - a nas oba takva, ne zna se koji je gori.

I tako smo nasli budisticki manastir. Ogroman. Ima ekstra sekciju za farrang - nas bijelce, tj. strance, ali bili su tu samo bijelci i nesto Kineza. Nista od tebe ne traze - mozes im na kraju dati dobrovoljan prilog, ako hoces. Odmah nas obukli u one bijele pidzame. Imas tri obroka dnevno. Zabranjeni telefoni, muzika, knjige i prica. Spavali sestorica na podu u sobi u kojoj nema nista sem po nesto plavo prostrto po podu, pola cm debelo, et samo da ne lezis na podu - ma ono sto mozes za trening koristiti. Poredani ko sardine. 11 sati dnevno meditacija. S pauzama od 1 do 2 sata, zavisi. Ustajanje u pet. Dorucak od pet do sest - jedes sat vremena, zvaces usporeno, usporeno se kreces, sve usporeno, sve podredjeno duhovnosti i meditaciji. Meditacija u fazama od po tri sata. Pola sata u sjedenju, pola sata "hodajuca meditacija".

Ne znam trebra, meni to dosadilo nakon 2-3 dana i samo sam brojao sate kad vise da se oslobodim te dosadne duhovnosti. Duhovnost je ok, ne treba biti prazna ljustura, treba zivot ispuniti i smislom, i ideologijom, ali treba ga vala i zivjeti. Umjereno, sve pomalo i umjereno, ko sto bi reko moj amidza. Ispade mi adzo mudriji od budistickih monaha.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 30 sij 2023, 16:05 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2022, 16:07
Postovi: 1513
Kaftanzoglio je napisao/la:
goran2hr je napisao/la:

Prvo nazvali ste brigu o malom djetetu - "teškim poslom", a zapravo nije tako. Ako čovjek nije neki mekušac ili sklon dramljenju, nije to nikakav problem.
Iz vlastitog iskustva. Prvo, dvoje vas je i ta briga se dijeli. Drugo, tako mala djeca - uglavnom žele spavati i tako provode više vremena. Za to vrijeme svako može raditi što želi. Ali biti u blizini. Neki vele kako djecu treba pustiti da plaču, ali ja se s tim ne slažem. Dok plaču, nešto nije dobro ili su samo pospani. Da bi mirno spavali, trebaju biti na toplom, suhi i siti, a u kući mora biti tiho. Presvući pelenu - možda 5 minuta ili manje. Prokuhati vodu i napraviti im hranu ~ 10 minuta i još 10 dok jedu. Slično i sa čajem. Onda ih treba držati na rukama, malo više okomito da podrignu, jer nakon toga neće povraćati (jedna briga manje). Nakon toga, ako je beba pospana (a uglavnom je), možda bi plakala, ali za to sam izmislio "patent". Lagano sam ih podizao gore-dolje (kao u liftu) i to ih zbuni, čudan im je to osjećaj - i brzo se smire. Bolji rezultati nego ljuljati ih horizontalno. Ono, muškarac ste i dijete nije teško za držanje u rukama. Onda dolazi malo kompliciraniji dio, na rukama dijete brzo zaspi, ali ga onda treba pažljivo spustiti u krevetić i otići iz sobe. Tiho i pažljivo kao da "demontiraš bombu". Obično uspije iz 2-3 pokušaja. Nakon tog "posla", nisi umoran, nego osjetiš zadovoljstvo.
Igranje s bebom? Pa fora su, samo da ih gledaš. Možeš i komunicirati s njima, nešto izvodiš, pa ti se smiju ili nešto "kažu". Kada krenu puzati, dosta je samo leći na pod i oni te "napadaju", ono kao čopor malih vukova. Zabavno. Svaki dan s njima je sve zanimljivije i lakše, do puberteta kada je pak s njima sve teže, ali podnošljivo.

S tim kako nisam materijal za odgajatelja u dječjem vrtiću i o tuđoj djeci se ne bi mogao brinuti niti za novce. Ali za svoju djecu i (sutra) unuke - nikakav problem. Nemam ništa niti protiv tuđe djece, ne dramim kada mi ubace loptu u dvorište ili galame, pustim ih da beru trešnje... Neka djece. Svjestan sam kako svi ne razmišljaju poput mene, ali za takve mislim kako imaju problem sa životnim prioritetima i prirodnim nagonima.

Također, ja, mali poduzetnik nisam doživljavao kao problem kada radnica ide na porodiljni. Za razliku od bolovanja - to nije teret poduzeća. I zato one koji maltretiraju ili dijele otkaze trudnicama smatram kretenima. Malo se drugačije organiziraš ili nađeš zamjenu i dobro. Prijatelj, koji je veći poduzetnik isto razmišlja i znamo se šaliti kako su to naši - "budući kupci".


Sve sam to prošao što pišeš, ali ne mogu znati da li bi bio sposoban za sve ponoviti sa 65 godina.

Nije kriva baba što su u UK djeca luksuz, što vrtić košta 1000 funti. Država koja želi demografsku obnovu ne može ovisiti o babama i djedovima i njihovom zdravstvenom stanju i volji.


Naravno kako to ovisi o zdravlju. Međutim, koliko mogu shvatiti iz tog upisa, radi se o nedostatku volje, tj. što dotična traži - novac. Tu priča postaje bolesna i suluda. Moguće je kako su u toj obitelji otprije narušeni odnosi, pa sada baba udara kontru i sveti se preko unuka?! Ali prije bih rekao kako se radi o zapadnjačkom mentalitetu i lakomosti.
Za mene je normalno i prirodno pomoći svojoj djeci i unucima, a ne shvaćati to kao teret, nego zadovoljstvo.
Poznajem osobe (>70) koje čuvaju unuke i uživaju u tome, a i osobu bez djece okruženu mačkama. Po meni je ovo prvo - bolje. I ne zanima me jeli vrtić besplatan (što bih pozdravio) ili košta 1000 funti.
Kao neku paralelu, kada se rat razbuktao, krenula je inflacija i plaća vojnika bila je ~ 150,00 DEM (plativo u HRD-ima (danas nas zovu "plaćenicima"). A fora je u tome, što mi to nije bilo bitno. Tako i ovo, ako voliš (makar svoju) djecu (unuke), ništa ti ne bi trebao biti problem.

Također, pretjerivanje je priča o silnim troškovima i naporima koje donose djeca. Rodbina i prijatelji te "zatrpaju" dječjom odjećom (novo ili koju su prerasla njihova djeca), opremom i igračkama. Pelena koje jesu skupe, ipak se relativno brzo riješite. Kada se kuha, nije neka razlika između troje ili petero. Sport neće biti jahanje, jedrenje, skijanje ili automobilizam, nego nešto skromno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 30 sij 2023, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ruj 2020, 23:00
Postovi: 232
BBC se prije neki dan ruga, kako će Japan propast jer nemaju pozitivni natalitet. A onda se ovakve stvari pojave i nitko ne reagira, jer je ovo "novo normalno". Ženama se pere mozak da nemaju djecu ili da se kastriraju kako bi spasile planet.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 30 sij 2023, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Haram je napisao/la:
Zasto ovaj Zapad nebi makar jednom tokom svog postojanja mogao biti normalan? Prvo kolonizatori i imperijaliste, pa fasiste, i sad budale koje su totalno odlijepile.


Zapad je većinu vremena bio normalan.

Islam nikad nije bio normalan ali o tome ne pišeš ateistu.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 30 sij 2023, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Citat:


Rekao je nešto kritično protiv aktualnog kanadskog premijera.

Rekao je da debela žena na naslovnici Sport Ilustrateda nije lijepa.

Rekao je nešto protiv borbe protiv klimatskih promjena.

Zašto je ovaj smrad još na slobodi?

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 31 sij 2023, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
slika

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 31 sij 2023, 18:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
slika

:klanjam

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 31 sij 2023, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Citat:
slika

slika

slika

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 31 sij 2023, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 18:35
Postovi: 10870

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 01 vel 2023, 22:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2022, 11:32
Postovi: 1276
Citat:
Children in Italy win the legal right not to visit their grandparents


https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... rents.html

Ludilo se širi na nekada tradicionalnu i katoličku Italiju.

_________________
ex Skeletor


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 01 vel 2023, 22:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
Ne znam koliko je to ludo. Ako maltretiras svoju unucad toliko da te odvedu na sud, vjerojatno pretjerujes.

U Hrvatskoj je obrnuto, drzava te stavi u zatvor ako ne financiras roditelje. A sta ako je roditelj kreten, nasilnik, silovatelj, ovisnik?

Pustit da los roditelj/staritelj kmeci usamljen i zapusten je pravda jer on mora zasluzit ljubav svojih potomaka a ne bit kakav god hoce i prohtije mu se.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 02 vel 2023, 01:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Citat:
slika

slika

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 02 vel 2023, 16:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 02 vel 2023, 16:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 6294
Megatron je napisao/la:
Citat:
Children in Italy win the legal right not to visit their grandparents


https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... rents.html

Ludilo se širi na nekada tradicionalnu i katoličku Italiju.



Sasvim uredu tako i treba.
Ako nisi sposoban odgojiti svoje dijete da voli djeda i baku onda ih ni ne trebas prisiljavati da ih posjecuju reda radi

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 02 vel 2023, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Citat:
slika

slika

slika

slika

slika

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 02 vel 2023, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Citat:
slika


Politička orijentacija i gađenje.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 02 vel 2023, 23:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
Vjerojatno bi jos i jaci spektar bia da se ne radi o 'liberalima' i 'konzervativcima' nego o modelu par pitanja koje se odnose speficino na naciju, vjeru, seksualnost, tradiciju i militarizam.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 03 vel 2023, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
slika

Moderna žena može sve.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 03 vel 2023, 20:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32976
Reconquista je napisao/la:
slika

Moderna žena može sve.

Tata, tata! Imaš veću k... od mame!! :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 04 vel 2023, 23:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 05 vel 2023, 01:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 7150
https://www.unz.com/isteve/nature-mathe ... ter-gauss/

Maths is built on a modern history of elevating the achievements of one group of people: white men. “Theorems or techniques have names associated to them and most of the time, those names are of nineteenth-century French or German men,” such as Georg Cantor, Henri Poincaré and Carl Friedrich Gauss, all of whom were white, says John Parker, head of the mathematical sciences department at Durham University, UK. This means that the accomplishments of people of other genders and races have often been pushed aside, preventing maths from being a level playing field.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 08 vel 2023, 13:09 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 4029
krstjanin je napisao/la:
Megatron je napisao/la:

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... rents.html

Ludilo se širi na nekada tradicionalnu i katoličku Italiju.



Sasvim uredu tako i treba.
Ako nisi sposoban odgojiti svoje dijete da voli djeda i baku onda ih ni ne trebas prisiljavati da ih posjecuju reda radi


Pa nisu bake i djedovi neki objekti da treba djecu usmjeravati prema njima ili od njih, oni variraju od potpune nezainteresiranosti za unuke do pretjeranog ulizivanja i ispunjavanja dječjih želja na štetu roditelja i odgoja. Tako da djeca već sama formiraju stav i znaju što žele ovisno o tome.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ljevičarsko ludilo na Zapadu
PostPostano: 08 vel 2023, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 6294
Kaftanzoglio je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:


Sasvim uredu tako i treba.
Ako nisi sposoban odgojiti svoje dijete da voli djeda i baku onda ih ni ne trebas prisiljavati da ih posjecuju reda radi


Pa nisu bake i djedovi neki objekti da treba djecu usmjeravati prema njima ili od njih, oni variraju od potpune nezainteresiranosti za unuke do pretjeranog ulizivanja i ispunjavanja dječjih želja na štetu roditelja i odgoja. Tako da djeca već sama formiraju stav i znaju što žele ovisno o tome.


Pa ja govorim o zdravom obiteljskom odgoju. Ako odgojis dijete tako da kroz sve vidi materijalnu korist tako ce se i ponasati

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4806 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 193  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 35 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO