HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 02:06.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 21:22 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:40
Postovi: 278
mara je napisao/la:
Easternborder je napisao/la:


Moja žena je inžinjer matematike (po starom sistemu), nedavno je sin donio doma ispit iz matematike za 7 razred jer je dobio četiri( a hoće 5 valjda ili šta ja znam) pa da mama pogleda šta ne valja. On je od 12 pitanja odgovorio na njih 7 i dobio ocjenu 4 !!?? Pa koja je to logika , u moje vrijeme za to si mogao dobiti max. ocjenu 2. Žena gleda i ne vjeruje, živčana jer majmunu tolko objašnjava a ovaj jedva 50% riješi. Današnja škola i obrazovni sustav ( u Hrvatskoj) radi od djece debile a mene samo zanima kome je to u interesu?


L-) L-) L-) L-)

Tvoja zena kuzi matematiku al to ne znaci da zna prenjeti znanje! :-\ :-\



Glavni posao joj je profesorica u školi , zna prenjet znanje ali je mali glup na mene :-zubati

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=wUvnedzHJqM&feature=channel_page


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 21:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Easternborder je napisao/la:
mara je napisao/la:

L-) L-) L-) L-)

Tvoja zena kuzi matematiku al to ne znaci da zna prenjeti znanje! :-\ :-\



Glavni posao joj je profesorica u školi , zna prenjet znanje ali je mali glup na mene :-zubati



To jos uvijek ne znaci da je dobra profesorica sta po meni podrazumijeva da treba znati prenijeti znanje. To je na zalost veliki deficit obrazovnog sustava. Naravno mozda malisan nije rodjen matematicar i treba mu malo duze, al daleko od toga da je majmun. L-) L-) L-) L-) :-w :-w :-w :-w

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 22:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
mara je napisao/la:
Easternborder je napisao/la:


Glavni posao joj je profesorica u školi , zna prenjet znanje ali je mali glup na mene :-zubati



To jos uvijek ne znaci da je dobra profesorica sta po meni podrazumijeva da treba znati prenijeti znanje. To je na zalost veliki deficit obrazovnog sustava. Naravno mozda malisan nije rodjen matematicar i treba mu malo duze, al daleko od toga da je majmun. L-) L-) L-) L-) :-w :-w :-w :-w


A možda je jednostavno lijen ili nezainteresiran, kao ja nekad... :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 26 lip 2009, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
teranova je napisao/la:
Kod nas su napravili ceo biznis oko priprema za upis u umetničke škole.
Navala je velika pa se preporučuje spremanje u privatnim studijima za masnu lovu i to u trajanju od najmanje pola godine.
Upravo su ovih dana otkrivene neke podvale i nepravilnosti u ocenjivanju radova kandidata, tako da verujem da tu nisu čista posla.

Kod vas je spremanje u privatne a kod nas. .u državnu školu.U državi postoji samo jedna umjetnička škola koja upisuje 10 učenika po smjeru recimo smjer slikanje..e sad kad sam se ja upisivala nisam imala pojma da profesori od te škole koji su u komisiji za priem daju časove kandidatima,jedva sam ušla u tih 10,bez spremanja...danas plaćaš 3 mjeseca spremanje za prijemni u samoj školi i kad već im platiš nema šanse da te ne prime...a broj ograničen pa tko da više :|
Najviše mita i korupcije ima u tim školama..

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 26 lip 2009, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Pa tako je i kod nas - profesori iz dizajnerske ili sa lik. akademije drže po zakupljenim stanovima tu pripremnu nastavu.
Postoji priprema i u samoj školi, ali nema mesta za sve koji su zainteresovani.

Posebna priča je prijemni ispit ( dizajnerska, umetnički zanati) - polaže se tri dana - crtanje, slikanje i vajanje.
U našoj osnovnoj školi, mislim tu gde mi deca idu, nisu skoro nijednom slikali temperom, o vajanju da i ne govorim...
Znači, dete koje nema skupe pripreme, nema nikakve šanse jer je bukvalno tri kandidata na jedno mesto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 26 lip 2009, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
teranova je napisao/la:
Pa tako je i kod nas - profesori iz dizajnerske ili sa lik. akademije drže po zakupljenim stanovima tu pripremnu nastavu.
Postoji priprema i u samoj školi, ali nema mesta za sve koji su zainteresovani.

Posebna priča je prijemni ispit ( dizajnerska, umetnički zanati) - polaže se tri dana - crtanje, slikanje i vajanje.
U našoj osnovnoj školi, mislim tu gde mi deca idu, nisu skoro nijednom slikali temperom, o vajanju da i ne govorim...
Znači, dete koje nema skupe pripreme, nema nikakve šanse jer je bukvalno tri kandidata na jedno mesto.

Prijemni je kod nas isto tri dana ,crtanje,vajanje i mak.jezik(formalnost)...konkurencija velika..no dosta je je bilo učenika iz Niša,Vranja,...što su učili samnom..e sad na osnovu rezultata se grupiraju,slikanje ,grafika,modni dizajn,vajanje,enterijer i sl...Skupo školovanje ,nastava praktična i teoriska..9 časova dnevno ,pola u atelje pola u učionici... ;)
u osnovnoj školi vam je pogrešna programa ,kod nas se predmet uči kao likovna umjetnost,teorija posebno,istorija umjetnosti isto i sve tehnike,materijali..crtanje,slikanje ,vajanje..tempera akril,akvarel,tuš ,i sl...obeman program..

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 26 lip 2009, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Za likovno je ostavljen samo jedan čas nedeljno, tako da bukvalno nema vremena nizašta osim za drljanje flomasterima. Eventualno i neki kolaž.

Glavno da su gospoda ministri prosvete nabili matematiku svaki dan!
J...la ih matematika!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 26 lip 2009, 14:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Cort0 Maltese je napisao/la:
mara je napisao/la:


To jos uvijek ne znaci da je dobra profesorica sta po meni podrazumijeva da treba znati prenijeti znanje. To je na zalost veliki deficit obrazovnog sustava. Naravno mozda malisan nije rodjen matematicar i treba mu malo duze, al daleko od toga da je majmun. L-) L-) L-) L-) :-w :-w :-w :-w


A možda je jednostavno lijen ili nezainteresiran, kao ja nekad... :-zubati


Ma dijete u pubertetu, to sve objasnjava :-loptam

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 26 lip 2009, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Odlična stvar bi bila i vratiti opisne ocjene za Tjelesno, Glazbeno i Likovnu umjetnost. U nižim razredima se s ovim značajno podižu ocjene i opći uspjeh učenika.

Još jedna stvar, koju bih obvezno odradio i nastojao bih da uvedu škole u BiH po hrvatskom nastavnom programu.
Opći uspjeh da bude prosjek ocjena kvantificiran sa dvije decimale.
Dakle netko je prošao sa 3,85 ili 4,35 ili 2,63. Jednostavno da se ukinu ona grebanja za ocjene na kraju godine - fali mi bod, fali mi dva boda i slične gluposti. :-w

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 26 lip 2009, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Ima li itko ideju kako motivirati profesore?

Sada je tako da svaki profesor isto zarađuje, bez obzira na rezultate, čeka ga jednaka nagrada, sve je ostavljeno njegovoj savijesti.

Kako ocijeniti profesore?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 26 lip 2009, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lip 2009, 00:14
Postovi: 235
Lokacija: Gluha Bukovica, džamijska svlačionica
Naša Kvačica je napisao/la:
Ima li itko ideju kako motivirati profesore?

Sada je tako da svaki profesor isto zarađuje, bez obzira na rezultate, čeka ga jednaka nagrada, sve je ostavljeno njegovoj savijesti.

Kako ocijeniti profesore?


svi su na minimalcu, hoces reci?! da se malo utjesimo, slicna je situacija u cijeloj EU

_________________
biće Treći, biće...

------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=fWI0f-DFJ9E

http://www.putvjernika.com/
http://www.islambosna.ba


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 254 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO