HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ruj 2024, 21:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 4730 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 190  Sljedeća

Koja opcija
0 34%  34%  [ 21 ]
1 13%  13%  [ 8 ]
2 7%  7%  [ 4 ]
3 3%  3%  [ 2 ]
4 7%  7%  [ 4 ]
5 10%  10%  [ 6 ]
6 5%  5%  [ 3 ]
7 5%  5%  [ 3 ]
8 7%  7%  [ 4 ]
9 3%  3%  [ 2 ]
10 7%  7%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 61
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 31 ožu 2023, 13:46 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 4018
Novdan je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:
Okrenuli ste temu na javni sektor vs. privatni sektor slučajno ili namjerno da zamutite poantu. Nije to tema nego struke koje vrijede na tržištu i ne vrijede.

Naš liječnik ili medicinska sestra može bez problema unovčiti svoja znanja bilo gdje , privatno ili javno , u Hrvatskoj ili vani. Isto tako i vozač gradskog autobusa može prodati svoje vještine. Bez obzira što su javni sektor.

Diplomirani talijanist se ne može prodati ni u Italiji, tamo može raditi na autogrillu prati šalice. Vjeroučitelj katoličkog vjeronauka ne može nigdje raditi izvan Hrvatske osim možda u Poljskoj jer to zanimanje ni ne postoji, da se u školi uči samo katolički vjeronauk. Možda imaju nekakve općenite religijske kulture što bi kod nas bila kao etika.

Poanta je u tome da se izmišljanjem struka i radnih mjesta, potpuno beskorisnih za izgradnju države i društva otvara manjak radnika u potrebnim strukama.

I prije 300 godina su postojali liječnik i vozač, makar vozio kola sa kočijom. Ali talijanist nije postojao. Kako su naše čukunbabe preživjele život bez talijanista?


Ništa mi nismo okrenuli, već smo samo malo proširili temu.

Idemo redom: može liječnik, može i mediciska sestra, a bogami može i Nino Raspudić kao talijanist. Misliš da bi on prao posuđe u Italiji? Ne bi, već bi radio isto što radi u RH, bilo na privatnom, bilo na državnom fakultetu.

„Poanta je u tome da se izmišljanjem struka i radnih mjesta, potpuno beskorisnih za izgradnju države i društva otvara manjak radnika u potrebnim strukama.“- ovo je baš retardirana izjava, ne znam uopće gdje bih krenuo.

Što je točno poanta? Obezvrijediti sve društvene znanosti?
Takve znanosti su jednostavno potrebne da bismo imali iole obrazovano društvo i funkcionalno društvo. Bez nekog bazičnog znanja iz društvenih znanosti osoba ne bi smjela imati pravo glasa na izborima jer je naprosto preneuka. Pogledaj ovaj forum... 99% tema otpada na društvene teme. Nema mnogo tema o CNC strojevima, machine learningu, data analyticsu itd.

Da radiš u IT sektoru znao bi da često važi pravilo – što veći stručnjak, to veći fah idiot i socijalni retard. Ne kažem da nema pozitivnih primjera, nego da ih je malo. To čak ni ne važi samo anonimuse po firmama, već i za eksponirane tipove poput Marka Zuckerberga i Elona Muska. Mogao bih o ovome satima. Zato sam i rekao da je bolje da se politikom bave talijanisti, nego python developeri.

Tko kontrolira društvene znanosti, taj kontrolira društvo. Uvijek je bilo i bit će. Zbog toga su svi sistemi nastojali imati dominaciju u toj sferi. Zato razne interesne skupine financiraju svoje društvene institute, fakultete i medije. Zato je i komunistima bilo važno imati čvrstu kontrolu nad filozofskim fakultetom, dok im je PMF bio mnogo manje bitan. Prirodnjaci/tehničari nisu opasni, oni odrade svoju smjenu, budu jedan mali kotačić u stroju i to je sve. Posebno to vidim u IT sektoru.

Možeš li navesti ijednu iole razvijenu državu bez društvenih fakulteta i instituta? Naravno da ne možeš.

Ono gdje jeste razlika je to što u nekim državama ti instituti i fakulteti bivaju državni, a u drugima bivaju privatni. Dakle svuda postoje, svuda postoji tržišna (realna) i društveno-politička potreba za kojekakvim talijanistima.

Divizija ti je fino naveo činjenicu da u zemljama gdje su takvi fakulteti privanti, kojekakvi Raspudići zapravo više zarađuju nego u zemljama gdje su državni, a njegove su usluge manje dostupne širim masama.

Ne kažem da bi svaki talijanist iz RH našao posao, ali to sasvim sigurno ne važi za Raspudića. Na koncu u RH postoji višak fizioterapeuta, što svejedno ne znači da to zanimanje treba obezvrijediti. Što je najbolje, pogledaj gdje radi pola naših diplomiranih inženjera strojarstva. Nije ovo više vrijeme SFRJ da imamo puno tvornica i potrebe za inženjerima strojarstva. Doslovno bi bolje zarađivali kao vodoinstalateri ili tokari.

No opet kažem, slobodno ti ugasi sve gimnazije, sve društvene fakultete i institute. Postat ćemo druga zemlja na svijetu koja je to učinila. Prva je bila Kambodža u vrijeme Crvenih Kmera.
Ako misliš da nama fali bauštelaca i konobara zato što imamo previše talijanista, onda ne znam što bih rekao, a da te ne uvrijedim.

Isto tako, divizija ti je fino naveo da beskorisni miki maus poslovi postoje i u privatnom sektoru. Na zapadu sasvim sigurno postoji više takvih uhljeb poslova u privatnim korporacijama, nego u javnom sektoru.

To si naravno prešutio. Pretpostavljam da ni nemaš što reći o toj temi jer ti je struktura i način poslovanja golemih korporacija poznata koliko i meni talijanistika. Jednostavno nemaš ni grama sposobnosti da razumiješ kompleksnost ove problematike pa melješ teze koje priliče pijancima u britiji.

„Kako su naše čukunbabe preživjele život bez talijanista?“ – drago mi je da si ovo rekao na kraju. Dobro da sam spomenuo Demokratsku Kampućiju. Da, živjele su na selu, potpuno nepismene, bez pojma o ičemu, kao u srednjem vijeku. Gore nego danas Romi. Ako ti je cilj neki anarho-primitivizam ili život nalik Amišima, super. No nije, nego jednostavno melješ gluposti. Inače ja nisam fan Nine Raspudića da ga branim, nego jednostavno mi se gadi ovakav nivo iditoizma.

Treća stvar koju bi trebalo spomenuti je da tržište nije nešto slobodno. Ne postoji slobodno tržište, niti će ikada postojati. To je duga tema i ne da mi se o tome. Velebit je dosta pisao o tome koliko sam upratio pa se s njim raspravljaj ako vam se da.



Istina je , sve razvijene zemlje imaju jake društvene znanosti i njihov politički vrh želi kontrolirati te fakultete i usmjeravati svjetonazor djece i mladih.
Istovremeno s tim , sve razvijene zemlje imaju izumiranje domicilnog stanovništva i masovni uvoz migranata. Jer na tim društvenim fakultetima se uči da je upravo to cool.

Drugim riječima Romi i Kambodžani(je li se tako zovu) koje navodiš kao negativan primjer će postojati i za 300 godina, Talijani, Nijemci neće. Onda neće biti ni potrebe za talijanistima i germanistima. Ili će se učiti kao danas o Rimljanima ili mamutima.

Naravno da postoje nepotrebni poslovi i u korporacijama. Navedenim poslovima gravitiraju i oni su obično za domicilno stanovništvo s fakultetom dok se za one najniže poslove u hijerarhiji uvoze migranti.

Dakle uglavnom sve što si napisao zapravo potvrđuje moje teze.

Osim izmišljenih struka, još jedan faktor je na zapadu za nedostatak radnika je i nepotrebno kompliciranje uvjeta za radna mjesta. Naprimjer danas se za nešto traži VSS za što je prije 50 godina bilo dovoljno SSS. Ako treba povući dvije ravne crte u Autocadu, traži se inženjer strojarstva, a nekad su to radili tehnički crtači sa SSS. Kad si zadnji put upoznao nekoga tko je po zanimanju tehnički crtač?

A SSS se traži za sve poslove, i one koji su se nekad radili sa osnovnom školom ili bez ikakve škole. Ako želiš čuvati ovce moraš imati SSS.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 31 ožu 2023, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 12:47
Postovi: 1515
Kaftanzoglio je napisao/la:
Novdan je napisao/la:

Ništa mi nismo okrenuli, već smo samo malo proširili temu.

Idemo redom: može liječnik, može i mediciska sestra, a bogami može i Nino Raspudić kao talijanist. Misliš da bi on prao posuđe u Italiji? Ne bi, već bi radio isto što radi u RH, bilo na privatnom, bilo na državnom fakultetu.

„Poanta je u tome da se izmišljanjem struka i radnih mjesta, potpuno beskorisnih za izgradnju države i društva otvara manjak radnika u potrebnim strukama.“- ovo je baš retardirana izjava, ne znam uopće gdje bih krenuo.

Što je točno poanta? Obezvrijediti sve društvene znanosti?
Takve znanosti su jednostavno potrebne da bismo imali iole obrazovano društvo i funkcionalno društvo. Bez nekog bazičnog znanja iz društvenih znanosti osoba ne bi smjela imati pravo glasa na izborima jer je naprosto preneuka. Pogledaj ovaj forum... 99% tema otpada na društvene teme. Nema mnogo tema o CNC strojevima, machine learningu, data analyticsu itd.

Da radiš u IT sektoru znao bi da često važi pravilo – što veći stručnjak, to veći fah idiot i socijalni retard. Ne kažem da nema pozitivnih primjera, nego da ih je malo. To čak ni ne važi samo anonimuse po firmama, već i za eksponirane tipove poput Marka Zuckerberga i Elona Muska. Mogao bih o ovome satima. Zato sam i rekao da je bolje da se politikom bave talijanisti, nego python developeri.

Tko kontrolira društvene znanosti, taj kontrolira društvo. Uvijek je bilo i bit će. Zbog toga su svi sistemi nastojali imati dominaciju u toj sferi. Zato razne interesne skupine financiraju svoje društvene institute, fakultete i medije. Zato je i komunistima bilo važno imati čvrstu kontrolu nad filozofskim fakultetom, dok im je PMF bio mnogo manje bitan. Prirodnjaci/tehničari nisu opasni, oni odrade svoju smjenu, budu jedan mali kotačić u stroju i to je sve. Posebno to vidim u IT sektoru.

Možeš li navesti ijednu iole razvijenu državu bez društvenih fakulteta i instituta? Naravno da ne možeš.

Ono gdje jeste razlika je to što u nekim državama ti instituti i fakulteti bivaju državni, a u drugima bivaju privatni. Dakle svuda postoje, svuda postoji tržišna (realna) i društveno-politička potreba za kojekakvim talijanistima.

Divizija ti je fino naveo činjenicu da u zemljama gdje su takvi fakulteti privanti, kojekakvi Raspudići zapravo više zarađuju nego u zemljama gdje su državni, a njegove su usluge manje dostupne širim masama.

Ne kažem da bi svaki talijanist iz RH našao posao, ali to sasvim sigurno ne važi za Raspudića. Na koncu u RH postoji višak fizioterapeuta, što svejedno ne znači da to zanimanje treba obezvrijediti. Što je najbolje, pogledaj gdje radi pola naših diplomiranih inženjera strojarstva. Nije ovo više vrijeme SFRJ da imamo puno tvornica i potrebe za inženjerima strojarstva. Doslovno bi bolje zarađivali kao vodoinstalateri ili tokari.

No opet kažem, slobodno ti ugasi sve gimnazije, sve društvene fakultete i institute. Postat ćemo druga zemlja na svijetu koja je to učinila. Prva je bila Kambodža u vrijeme Crvenih Kmera.
Ako misliš da nama fali bauštelaca i konobara zato što imamo previše talijanista, onda ne znam što bih rekao, a da te ne uvrijedim.

Isto tako, divizija ti je fino naveo da beskorisni miki maus poslovi postoje i u privatnom sektoru. Na zapadu sasvim sigurno postoji više takvih uhljeb poslova u privatnim korporacijama, nego u javnom sektoru.

To si naravno prešutio. Pretpostavljam da ni nemaš što reći o toj temi jer ti je struktura i način poslovanja golemih korporacija poznata koliko i meni talijanistika. Jednostavno nemaš ni grama sposobnosti da razumiješ kompleksnost ove problematike pa melješ teze koje priliče pijancima u britiji.

„Kako su naše čukunbabe preživjele život bez talijanista?“ – drago mi je da si ovo rekao na kraju. Dobro da sam spomenuo Demokratsku Kampućiju. Da, živjele su na selu, potpuno nepismene, bez pojma o ičemu, kao u srednjem vijeku. Gore nego danas Romi. Ako ti je cilj neki anarho-primitivizam ili život nalik Amišima, super. No nije, nego jednostavno melješ gluposti. Inače ja nisam fan Nine Raspudića da ga branim, nego jednostavno mi se gadi ovakav nivo iditoizma.

Treća stvar koju bi trebalo spomenuti je da tržište nije nešto slobodno. Ne postoji slobodno tržište, niti će ikada postojati. To je duga tema i ne da mi se o tome. Velebit je dosta pisao o tome koliko sam upratio pa se s njim raspravljaj ako vam se da.



Istina je , sve razvijene zemlje imaju jake društvene znanosti i njihov politički vrh želi kontrolirati te fakultete i usmjeravati svjetonazor djece i mladih.
Istovremeno s tim , sve razvijene zemlje imaju izumiranje domicilnog stanovništva i masovni uvoz migranata. Jer na tim društvenim fakultetima se uči da je upravo to cool.

Drugim riječima Romi i Kambodžani(je li se tako zovu) koje navodiš kao negativan primjer će postojati i za 300 godina, Talijani, Nijemci neće. Onda neće biti ni potrebe za talijanistima i germanistima. Ili će se učiti kao danas o Rimljanima ili mamutima.

Naravno da postoje nepotrebni poslovi i u korporacijama. Navedenim poslovima gravitiraju i oni su obično za domicilno stanovništvo s fakultetom dok se za one najniže poslove u hijerarhiji uvoze migranti.

Dakle uglavnom sve što si napisao zapravo potvrđuje moje teze.

Osim izmišljenih struka, još jedan faktor je na zapadu za nedostatak radnika je i nepotrebno kompliciranje uvjeta za radna mjesta. Naprimjer danas se za nešto traži VSS za što je prije 50 godina bilo dovoljno SSS. Ako treba povući dvije ravne crte u Autocadu, traži se inženjer strojarstva, a nekad su to radili tehnički crtači sa SSS. Kad si zadnji put upoznao nekoga tko je po zanimanju tehnički crtač?

A SSS se traži za sve poslove, i one koji su se nekad radili sa osnovnom školom ili bez ikakve škole. Ako želiš čuvati ovce moraš imati SSS.


Koja si ti legenda. Poput gliste se uvijaš pod pritiskom argumenata i onda se praviš kao da se sve poklapa s tvojim nebulozama.

Sad si pak počeo govoriti o natalitetu, sjajno. Pad nataliteta je vrlo složena tima, no glavni uzrok je bez ikakve dvojbe tehnološki napredak i izlazak iz agrarnog predindustrijskog društva. Za to ti nisu krive društvene znanosti, već razvoj tehnologije. Ako želiš vratiti društvo u predindustrijsko vrijeme poput Amiša - u redu, legitiman stav, ali onda moraš fokus staviti na stvarne neprijatelje takvog koncepta, a to su tehnologija i prirodne znanosti, a ne društvene.

Ne samo to, nego bi trebao gledati u društvene znanosti kao jedino rješenje za krizu nataliteta. Jedine iznimke u moru izumirućih nacija Zapada nacija su Izraelci, Menoniti, Amiši i možda Gruzijci koji su zbog religijskog i/ili nacionalističkog naboja odlučili praviti više djece. Zašto? Jer su ih tako naučili njihovi teolozi i drugi društvenjaci koji su oblikuju njihovu ideologiju.

Da bi bila stvar bolja, ti ovdje govoriš s pozicije nacionalista, a upravo ti je nacionalizam plod mašte društvenjaka. Europske nacije poput Njemačke, Hrvatske, Talijanske, Poljske itd.su prošle nešto što se zove „nacionalni preporod“, a koji se odnosi na stvaranje ideoloških temelja za nastanak nacionalne države. Kompletno sve to možeš zahvaliti društvenjacima čija je to umotvorina.

Ranije si često imao anacionalnu kmetovsku raju koja je mogla imati neki regionalni ili etnički identitet, a i nije. Recimo, feudalizam je suzbio plemensko uređenje koje je bilo etničko i umjesto toga je uveo neetnički teritorijalno-klasni princip.

Dakle društvene znanosti su ti temelj za stvaranje i očuvanje nacija. Ako ti nacija nije bitna, što te boli briga koje je nacionalnosti bauštelac ili wolt dostavljač?!

Potpuno miješaš babe i žabe. Manjak radnika (stvarni ili izmišljeni) i nataliteta je doveo do uvoza migranata, a ne da je naord prestao praviti djecu jer žele biti talijanisti, a ne bauštelci. Kakav ti je to tok misli? Ne znam u kojoj pećini živiš, ali gospoda developeri, bauštelci, konobari, kuhari i drugi deficitarni radnici NEMAJU ništa više djece od talijanista.
Čak bih prije rekao da je obrnuto istna. Osim toga, u socijalističkim društvima je natalitet bio uglavnom viši nego na Zapadu, baš zato jer su ljudi imali siguran posao (izmišljen ili ne) i nekretnitnu, al to je druga tema.

Tržište rada i demografija jesu povezani, ali ne na ovaj način kako ti to prikazuješ. Izmišljena zanimanja su ti sve, legendo. Izmišljeno zanimanje ti je i konobar i automehaničar. Sve što nije agrarno društvo koje se zasniva isključivo na poljoprivredi. I ratarstvo je izmišljeno zanimanje u odnosu na izvorni lovačko-sakupljački način života.

Ovo za višu stručnu spremu... možda negdje, znam da u IT firmama pola ljudi koji rade nema nikakvu diplomu, već su sami naučili programirati. Ako znaš raditi – znaš raditi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 31 ožu 2023, 18:51 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Kaftanzoglio je napisao/la:
Okrenuli ste temu na javni sektor vs. privatni sektor slučajno ili namjerno da zamutite poantu. Nije to tema nego struke koje vrijede na tržištu i ne vrijede.

Naš liječnik ili medicinska sestra može bez problema unovčiti svoja znanja bilo gdje , privatno ili javno , u Hrvatskoj ili vani. Isto tako i vozač gradskog autobusa može prodati svoje vještine. Bez obzira što su javni sektor.

Diplomirani talijanist se ne može prodati ni u Italiji, tamo može raditi na autogrillu prati šalice. Vjeroučitelj katoličkog vjeronauka ne može nigdje raditi izvan Hrvatske osim možda u Poljskoj jer to zanimanje ni ne postoji, da se u školi uči samo katolički vjeronauk. Možda imaju nekakve općenite religijske kulture što bi kod nas bila kao etika.

Poanta je u tome da se izmišljanjem struka i radnih mjesta, potpuno beskorisnih za izgradnju države i društva otvara manjak radnika u potrebnim strukama.

I prije 300 godina su postojali liječnik i vozač, makar vozio kola sa kočijom. Ali talijanist nije postojao. Kako su naše čukunbabe preživjele život bez talijanista?


Od kuda trebi da talijanist izvan Hrvatske ne može zaraditi? i zašto je to bitno? ako postoji potražnja za nečime samo u Hrvatskoj, to nije time manje vrijedno. nigdje u svijetu nemaš ni toliko pekara po kvadratnom km ko u Hrvatskoj, pa šta?

i otkud ti blesave ideje da talijanisti nisu postojali?

općenito, tvoje skretanje simo tamo je potpuni bučkuriš misli. našđe čukunbabe su preživjele i bez struje, pa šta? što uopće pokušavaš reći?

ono što ti mi sugeriramo je da će svako zanimanje, nastane li dovoljno velika nestašica istoga, privući ljude k sebi verlikim plaćama. razlog zašto se iz danas traženih zanimanja bježi generacijama u razna "pisarska" je što su bila bolje plaćena za manje napora. To se treba promjeniti.

zato, nek nam živi nestašica radnika, šofera, bauštelaca, keramičara, stolara...to će im dignuti cijenu dok ne postanu gospoda i dok se samo zadnja budala upisuje na pravo, talijanistiku ili katahetsku teologiju.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 31 ožu 2023, 18:54 
Online

Pridružen/a: 14 vel 2012, 23:16
Postovi: 269
Hroboatos je napisao/la:
Planina je napisao/la:
Pa u svakom slučaju ih ne treba primati.

Ako uzmemo da se neće unormaliti jer jednostavno genetski nisu u stanju onda će im majka priroda sama kontrolirati populacije, kroz ratove i bolesti i sve ostalo, kao što je i bio slučaj dosad. Nek se tamane lukom i strijelom ili ruskim kalašima svejedno. Zašto bi to nekoga u Hrvatskoj zabrinjavalo?

U svakom slučaju ih ne trebamo primati i tjt, dalje će posao odraditi oni sami, majka priroda, kako god hoćete.


Njih ima višak takav da se neće sami smanjiti, nego će zbog globalnog prometa nasrtati na iole funkcionalne zemje "sjevera" gdje će dekadenti to i poticati.

UN moraju biti uništene, i te konvencije o izbjeglicama.

Italija može bit spašena jedino ako njihova mornarica raketira i doslovno uništi čamce i brodove s migrantima, fizički, ito uz obale Libije i Tunisa- pa neka ih tuži sud u Haagu ili koji hoće, spasili su se jer se nitko od crnih i smeđih neće više usuditi jer će biti odmah vojno likvidiran.


Da bi Europa bila spašena mora se promijeniti čitava paradigma oko ljudskih i inih prava.

Upravo čitam ove godine nikad veći priljev migranata u Italiju. Iluzorno je očekivati da će talijanska mornarica potapati brodove kad su im ruke svezane od ljevičarskih stranaka i nevladinih udruga.

Ja sam prvi da treba sve potopiti što dolazi u Europu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 31 ožu 2023, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2021, 01:54
Postovi: 2126
Lokacija: Južna Bosna
Naučit će imigranti sve što treba. Od pločica do talijanskog. Nema straha za penzije.

_________________
Volim sve Hrvatice, bez obzira na zavičaj, podrijetlo i rasu.
_________________
Romska i dalmatinska glazba liječe dušu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 31 ožu 2023, 19:31 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Jiv je napisao/la:
Naučit će imigranti sve što treba. Od pločica do talijanskog. Nema straha za penzije.


vidim da ti nisi bio u Italiji tako skoro

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 31 ožu 2023, 19:33 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
iprodano je napisao/la:

Da bi Europa bila spašena mora se promijeniti čitava paradigma oko ljudskih i inih prava.

Upravo čitam ove godine nikad veći priljev migranata u Italiju. Iluzorno je očekivati da će talijanska mornarica potapati brodove kad su im ruke svezane od ljevičarskih stranaka i nevladinih udruga.

Ja sam prvi da treba sve potopiti što dolazi u Europu.


ruke su im vezane jer su članica EU, a EU ima svoja pravila koja ti moraš poštivati dok si član.

najpametnije što Talijani mogu je probati to što prije transportirati dalje, kako mi radimo.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 31 ožu 2023, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
slika

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 01 tra 2023, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
iprodano je napisao/la:
Da bi Europa bila spašena mora se promijeniti čitava paradigma oko ljudskih i inih prava.

Upravo čitam ove godine nikad veći priljev migranata u Italiju. Iluzorno je očekivati da će talijanska mornarica potapati brodove kad su im ruke svezane od ljevičarskih stranaka i nevladinih udruga.

Ja sam prvi da treba sve potopiti što dolazi u Europu.

Zbog ovog sam zauzeo stav da nikad ne udaram na desno.

Jednostavno ne udaram na desno neovisno o cemu se radi.

Dosta energije desnice se trosi na gluposti poput signalizacije da je netko sofisticiraniji od nekog drugog i blebetanja o 'optici' tj kako nesto izgleda, da li je nesto 'krkanski' ili divljacki ili nije itd.

Neovisno o vlastitim preferencama, jednostavno izbjegavam kritiku raznih desnih i etnocentricnih stvari.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 01 tra 2023, 15:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
@novdan

Protivnik Amisa nije tehnologija jer vec 500 godina im ne smeta i nije ih spricila da zive kako zele. Slicno je i sa Beduinima.

Razlog zasto Amisa ima iskljucivo u novom svitu a ne na starim kontinentima jest jer ih drzava maltretira.

Americki zakoni su donekle nalik na Sveto rimsko carstvo po tome koliko snage imaju county i state naspram centralizirane birokracije te koliko slobode ima ZAJEDNICA da vodi neovisan ekonomski i kulturni zivot.

Zbog tog ono 'ako ti smeta u civilizaciji, idi u sumu' i moze proci u NEKIM americkim drzavama ali ne i u EU, pa cak i u ostalim drzavama Europe, jer je svaka svaka pizdarija ultra regulirana.

Recimo nedavno je uhicena zena, direktno nakon poroda jer se usudila roditi na prirodan nacin, u svojoj kuci. Kada je isla registrirat dite, nije imala neki papir koji dobijes iz rodilista i onda je rekla da je rodila doma i birokrati su zvali policiju jer je prekrsila neki propis.

Dakle neprijatelj nije tehnologija koja sama ne radi nista vec centralizirana, birokratska totalitarna drzava.

Amisa i slicnih zajednica nema prakticki nigdi u Europi jer njihov nacin zivota je 'aktivno krsenje ljudskih prava, prava zena i djece'.

Eno su Andrew Tatea zatvorili jer ima vilu u kojoj on i brat imaju harem zena koje su tamo dobrovoljno. Sud je doslovno odbacio svjedocenja zena koje su redom sve rekle da su tu svojevoljno pod objasnjenjem da su im 'isprani umovi'.

Dakle birokracija i sudovi namecu jedan obrazac tocno unutar parametara koje sami odrede. Koriste se raznim izlikama i glupim terminima poput 'dostojanstvo' ili 'prilike'.

Andrew Tate/Amisi su krivi jer ispiru mozgove tim osobama, njima reduciraju dostojanstvo i smanjuju priliku za samoaktualizaciju.

U biti europski rezimi s prijezirom gledaju na svaki alternativni oblik zivota.

Zbog ovog jedino di ima nesto nalik na Amise su Rusija i Ukrajina jer tamo drzava ne funkcionira dovoljno da provodi sav taj legalni cemer.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 03 tra 2023, 08:06 
Offline

Pridružen/a: 04 tra 2022, 21:03
Postovi: 531


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 04 tra 2023, 01:39 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5737
Lokacija: planina
Kažu nam botovi to nisu migranti. Dođe živi radi ruši plaće Hrvatima ali eto nije migrant jer valjda kao neće ostati zastalno (iako u svakoj zemlji gdje su ih tako krenuli uvoziti danas ostaju zastalno).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 04 tra 2023, 08:27 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Planina je napisao/la:
Kažu nam botovi to nisu migranti. Dođe živi radi ruši plaće Hrvatima ali eto nije migrant jer valjda kao neće ostati zastalno (iako u svakoj zemlji gdje su ih tako krenuli uvoziti danas ostaju zastalno).


istina je da ovi zasada ne ostaju za stalno, no to je tako počelo svugdje, pa znamo gdje su sada.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 04 tra 2023, 11:36 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5737
Lokacija: planina
Svaki pohlepni poslodavac koji se žali kako Hrvati neće da rade za 5000 kn 6 dana tjedno je trebao lijepo naštancati sebi 10 djece pa nek mu oni robuju. Iskorištavaj svoju dicu majmunčino pohlepna.
Inače neka propadne. Koga boli *** za tvojim restoranom, apartmanima, fast foodom, hotelom, trgovinom, bauštelom? Ili plati ili propadni.
Ovako jednostavno imaju cheat code. Ovo je klasni rat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 04 tra 2023, 11:41 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5737
Lokacija: planina
Što rezultira daljnim iseljavanjem domicilnih iz obične i sirotinjske klase i daljnjom propasti demografije.

A dugoročno ti kozojebi će naravno ostajati kao što ostaju i u svakoj drugoj državi gdje je to krenulo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 04 tra 2023, 11:46 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5737
Lokacija: planina
Profit poslodavaca tj. Robovlasnika, sve se svodi na to, sve drugo je šuplja priča za debile i ovce da se opravda to što se radi, kme kme propast će ekonomija i slična sranja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 04 tra 2023, 12:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 14:21
Postovi: 4112
Planina je napisao/la:
Profit poslodavaca tj. Robovlasnika, sve se svodi na to, sve drugo je šuplja priča za debile i ovce da se opravda to što se radi, kme kme propast će ekonomija i slična sranja.


Uvesti novi porez na zapošljavanje stranaca, a istodobno smanjiti porez na dohodak.
Nadalje uvesti porez na turističko iznajmljivanje i porez na nekretnine koje se ne koriste. Porezima se mogu čuda napraviti.
Alternativa porezima je revolucija ako hoćemo promjene.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 04 tra 2023, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 7150
Planina je napisao/la:
Svaki pohlepni poslodavac koji se žali kako Hrvati neće da rade za 5000 kn 6 dana tjedno je trebao lijepo naštancati sebi 10 djece pa nek mu oni robuju. Iskorištavaj svoju dicu majmunčino pohlepna.
Inače neka propadne. Koga boli *** za tvojim restoranom, apartmanima, fast foodom, hotelom, trgovinom, bauštelom? Ili plati ili propadni.
Ovako jednostavno imaju cheat code. Ovo je klasni rat.


Kriva adresa.

Zašto se onda u organizaciji neke stranke ili udruge ne organiziraju prosvjedi?

Skupite 30.000 ljudi i više puta po tm HUP-u.

Kako neko društvo može očekivati da ne bude eksploatirano ako ne mrdne prstom da promijeni svoju sudbinu?

I onda vam je cijeli svijet kriv.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 04 tra 2023, 17:23 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5737
Lokacija: planina
Ma nije meni nitko kriv, sam kažem da smo pasivna stoka od naroda, i sam kažem da bi se 95% nas "običnih" isto ponašali da smo elita, sve za profit.

Samo kažem iz nacionalističke domoljubne perspektive to sve skupa što se događa je smrt naroda i nacije i svatko tko se predstavlja kao ikakav domoljub bi morao biti protiv stranog roblja i obaranja cijene rada itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 04 tra 2023, 17:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25578
Lokacija: Heartbreak Hotel
Hroboatos je napisao/la:
Planina je napisao/la:
Svaki pohlepni poslodavac koji se žali kako Hrvati neće da rade za 5000 kn 6 dana tjedno je trebao lijepo naštancati sebi 10 djece pa nek mu oni robuju. Iskorištavaj svoju dicu majmunčino pohlepna.
Inače neka propadne. Koga boli *** za tvojim restoranom, apartmanima, fast foodom, hotelom, trgovinom, bauštelom? Ili plati ili propadni.
Ovako jednostavno imaju cheat code. Ovo je klasni rat.


Kriva adresa.

Zašto se onda u organizaciji neke stranke ili udruge ne organiziraju prosvjedi?

Skupite 30.000 ljudi i više puta po tm HUP-u.

Kako neko društvo može očekivati da ne bude eksploatirano ako ne mrdne prstom da promijeni svoju sudbinu?

I onda vam je cijeli svijet kriv.




A ti ne bi prstom mrdnuo? Tebi afrikanizacija Hrvatske odgovara?

Pa sve veliš - de vi, de ti.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 04 tra 2023, 18:38 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Hroboatos je napisao/la:

Kriva adresa.

Zašto se onda u organizaciji neke stranke ili udruge ne organiziraju prosvjedi?

Skupite 30.000 ljudi i više puta po tm HUP-u.

Kako neko društvo može očekivati da ne bude eksploatirano ako ne mrdne prstom da promijeni svoju sudbinu?

I onda vam je cijeli svijet kriv.


najjači oblik protesta u demokraciji je GLAS.

na izborima glasaš PROTIV vlasti koja je omogućila useljavanje hordi stranaca.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 04 tra 2023, 18:38 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Hroboatos je napisao/la:

Kriva adresa.

Zašto se onda u organizaciji neke stranke ili udruge ne organiziraju prosvjedi?

Skupite 30.000 ljudi i više puta po tm HUP-u.

Kako neko društvo može očekivati da ne bude eksploatirano ako ne mrdne prstom da promijeni svoju sudbinu?

I onda vam je cijeli svijet kriv.


najjači oblik protesta u demokraciji je GLAS.

na izborima glasaš PROTIV vlasti koja je omogućila useljavanje hordi stranaca.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 04 tra 2023, 20:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6332
Protesnih glasova je bilo i previše. Oni ne služe ničemu korisnom, njihova jedina svrha je promocija demagogije, a to je pošast na ovim prostorima. Demagogija je ogromna opasnost i nanosi veliku štetu.
Znači ako se s nekim i nečim ne slažeš onda ne glasaš protiv njega, nego glasaš za onoga ko najbolje artikulirati tvoje potrebe.
Šupljake i demagogiju treba silom spriječiti zbog zavođenja naroda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 04 tra 2023, 20:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32839
divizija je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:

Kriva adresa.

Zašto se onda u organizaciji neke stranke ili udruge ne organiziraju prosvjedi?

Skupite 30.000 ljudi i više puta po tm HUP-u.

Kako neko društvo može očekivati da ne bude eksploatirano ako ne mrdne prstom da promijeni svoju sudbinu?

I onda vam je cijeli svijet kriv.


najjači oblik protesta u demokraciji je GLAS.

na izborima glasaš PROTIV vlasti koja je omogućila useljavanje hordi stranaca.

Ti reče da ne vjeruješ u demokraciju?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 04 tra 2023, 23:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2021, 01:54
Postovi: 2126
Lokacija: Južna Bosna
Dutch01 je napisao/la:
Planina je napisao/la:
Profit poslodavaca tj. Robovlasnika, sve se svodi na to, sve drugo je šuplja priča za debile i ovce da se opravda to što se radi, kme kme propast će ekonomija i slična sranja.


Uvesti novi porez na zapošljavanje stranaca, a istodobno smanjiti porez na dohodak.
Nadalje uvesti porez na turističko iznajmljivanje i porez na nekretnine koje se ne koriste. Porezima se mogu čuda napraviti.
Alternativa porezima je revolucija ako hoćemo promjene.


Slažem se. Perecija nema dovoljno poreza i preniski su.

Da su naši političari domišljati uveli bi nove poreze i nazvali ih maštovitim imenima npr. doprinos (odličan naziv), pretplata (moćno zvuči), prirez, naknada itd.

Perecija bi bila puno uspješnija da političari raspolažu još većim udjelom ukupnog BDP-a. Jer političari najbolje znaju kako pravilno trošiti novce i što treba poticati.

Oni su najpametniji, najvrjedniji i najmoralniji sloj društva.

_________________
Volim sve Hrvatice, bez obzira na zavičaj, podrijetlo i rasu.
_________________
Romska i dalmatinska glazba liječe dušu.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4730 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 190  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO