HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 14 lis 2024, 10:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89161 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 16 tra 2023, 16:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2020, 21:50
Postovi: 2638
Planina je napisao/la:
...
To jel se rodilo 500 više ili manje jednih ili drugih apsolutno ništa je mijenja. BiH će služiti i služi za Urlab i penziju stotinama tisuća iseljenih u Njemačku te služi kao sklonište raznim lopovima iz RH i Srbije i odakle već, korumpirana rupčaga sa afričkim sistemom i afričkim plaćama a cijenama ko u njemačkoj, failed state, ne znam oko čega se uopće ima raspravljati, da li će posljednji preostali Mohikanac biti H S ili M?

Makar Hrvatska bila samo uru dugačka i uru široka, makar u njoj bilo samo pet Hrvata, neka ih je pet al' neka su slobodni i sretni.
Pater patriae


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 16 tra 2023, 16:57 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 19:32
Postovi: 642
divizija je napisao/la:

meni je to teško vjerovati, iako je u slučaju BIH možda i moguće.

no BIH ipak nije tolika vukoyebina da ovakva depopualcije ne bi dovela do toga da postane privlačna za najzabitije djelove svijeta.

e sad, možda će BIH biti manje sklona dijeljenju radnih dozvola (kako to radi Hrvatska), možda će imigranti biti još skloniji da je koriste kao međupostaju na putu na zapad, ali teško mi je povjerovati da će ostati prazna.

prazna od svojih domicilnih naroda svakako.

ali netko će i tu doći.


Ovi imigranti ne idu tamo gdje je prazno nego gdje je puno. Tamo gdje ima poslova i plaće ili socijale. Ne zanimaju njih napuštena sela ni po Europi, a posebno ih neće zanimat po Bosni. Moguće jedino da bi dolazili u zapadnu Hercegovinu kao najbogatiji kraj, ali nije ni to realno. I da ih tamošnji poduzetnici žele dovest, bili im država davala radne dozvole?

A "prazna" neće bit ni sa milion stanovnika. Irska je gubila stanovništvo 120 godina, pa se nitko nije doseljavao u ispražnjena sela.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 16 tra 2023, 17:02 
Offline

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 15:44
Postovi: 4400
pakovic je napisao/la:
divizija je napisao/la:

meni je to teško vjerovati, iako je u slučaju BIH možda i moguće.

no BIH ipak nije tolika vukoyebina da ovakva depopualcije ne bi dovela do toga da postane privlačna za najzabitije djelove svijeta.

e sad, možda će BIH biti manje sklona dijeljenju radnih dozvola (kako to radi Hrvatska), možda će imigranti biti još skloniji da je koriste kao međupostaju na putu na zapad, ali teško mi je povjerovati da će ostati prazna.

prazna od svojih domicilnih naroda svakako.

ali netko će i tu doći.


Ovi imigranti ne idu tamo gdje je prazno nego gdje je puno. Tamo gdje ima poslova i plaće ili socijale. Ne zanimaju njih napuštena sela ni po Europi, a posebno ih neće zanimat po Bosni. Moguće jedino da bi dolazili u zapadnu Hercegovinu kao najbogatiji kraj, ali nije ni to realno. I da ih tamošnji poduzetnici žele dovest, bili im država davala radne dozvole?

A "prazna" neće bit ni sa milion stanovnika. Irska je gubila stanovništvo 120 godina, pa se nitko nije doseljavao u ispražnjena sela.


Griješiš.
Ako ima netko iz Usore da ovo potvrdi ili ako Bog da opovrgne.

Citat:
Biznismen iz BiH uvezao 100 radnika iz Turske, plata 1.000 evra


https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/re ... lu-1208718

https://www.klix.ba/biznis/privreda/mij ... /220712097

Naravno, ovo su privremeni radnici. Ali privremeno su privremeni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 16 tra 2023, 17:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18318
Ma tko će doć u BiH za 250 eura mjesečno? Nepalci i od 700 bježe iz Hrvatske prvom prilikom

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 16 tra 2023, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2021, 21:01
Postovi: 975
Ne vidim razloga ovilikom pesimizmu sa hrvatske strane, posebno mi nisu jasni nekad veliki optimisti, niti ima razloga za tako velike promjene raspoloženja od jedne do druge krajnosti, unutar nekog vremenskog razdoblja kako izlaze statistički podaci.
U BiH od tri naroda Hrvati imaju najviše razloga za optimizam a Muslimanji najmanje, i to je to.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 16 tra 2023, 19:36 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Jefferson Davis je napisao/la:
Naravno, ovo su privremeni radnici. Ali privremeno su privremeni.


čudi me da su htjeli doći iz Turske, Turska je po svim parametrima ispred BIH

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 16 tra 2023, 19:37 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Josip Filipović je napisao/la:
Makar Hrvatska bila samo uru dugačka i uru široka, makar u njoj bilo samo pet Hrvata, neka ih je pet al' neka su slobodni i sretni.
Pater patriae


džabe 5 Hrvata ako će biti milijun i pol kozoyeba

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 16 tra 2023, 19:40 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
pakovic je napisao/la:

Ovi imigranti ne idu tamo gdje je prazno nego gdje je puno. Tamo gdje ima poslova i plaće ili socijale. Ne zanimaju njih napuštena sela ni po Europi, a posebno ih neće zanimat po Bosni. Moguće jedino da bi dolazili u zapadnu Hercegovinu kao najbogatiji kraj, ali nije ni to realno. I da ih tamošnji poduzetnici žele dovest, bili im država davala radne dozvole?


stvar je u tome da će i gradovi u BIH prije ili poslije privlačiti imigrante. Istina iz najvećih cukoyebina, ali ipak. Jedan Pakistan će uvijek biti izvor za BIH. ili recimo Kongo.

pakovic je napisao/la:
A "prazna" neće bit ni sa milion stanovnika. Irska je gubila stanovništvo 120 godina, pa se nitko nije doseljavao u ispražnjena sela.


sa milijun neće biti prazna, ali s 0 hoće. trenuntne vitalne pokazatelje možemo samo zvati trkom prema nuli

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 16 tra 2023, 20:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32656
divizija je napisao/la:
Josip Filipović je napisao/la:
Makar Hrvatska bila samo uru dugačka i uru široka, makar u njoj bilo samo pet Hrvata, neka ih je pet al' neka su slobodni i sretni.
Pater patriae


džabe 5 Hrvata ako će biti milijun i pol kozoyeba


Neće ni tih 5 Hrvata dugo, maksimalno 70-80 godina. :biceovodobro

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

979 of 2558 - 38.27%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 16 tra 2023, 22:47 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 22:27
Postovi: 6423
BAN2020 je napisao/la:
Ne vidim razloga ovilikom pesimizmu sa hrvatske strane, posebno mi nisu jasni nekad veliki optimisti, niti ima razloga za tako velike promjene raspoloženja od jedne do druge krajnosti, unutar nekog vremenskog razdoblja kako izlaze statistički podaci.
U BiH od tri naroda Hrvati imaju najviše razloga za optimizam a Muslimanji najmanje, i to je to.

Potez od Mostara, Capljine pa do Posusja je utvrda koja ne moze nikad pasti, gdje Ce demografski trendovi biti sve bolji i bolji. Da se moram kladiti , prije bi ulozio na propast cijele Hrvatske nego ovog ovdje terena.

Naravno da je i jedno i drugo nemoguce, pusti ove crnjake...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 17 tra 2023, 09:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 16:12
Postovi: 8139
Lokacija: multietnicki entitet Bosna
Jefferson Davis je napisao/la:
Od postojanja foruma, broj katolika u BiH se smanjio za nekih 120 000. Gorko, ali istinito.


Stvarni pad broja katolika nije ni približno toliki koliki izgleda na osnovu podataka KC. Prije je većina župa davala podatke sa dijasporom a sada daje bez dijaspore. Malo po malo, župa po župa je izbacivala dijasporu iz podataka. Zato ispada da je BiH od 2013-te do 2022-ge izgubila 104.131 katolika što je apsolutno nemoguće. Pa cijela FBiH je od popisa do kraja 2020-te izgubila 125.000 stanovnika (104.000 na migracije + 21.000 na PP)

Uostalom, kada se gleda po godinama vide se ti nagli padovi po župama gdje je jedino objašnjenje da su izbacili dijasporu. Na primjer:
Župa Domaljevac 3.580 18-te a onda samo 1.402 19-te
itd.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/podaci-zzo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 17 tra 2023, 10:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23966
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Nebula je napisao/la:
Jefferson Davis je napisao/la:
Od postojanja foruma, broj katolika u BiH se smanjio za nekih 120 000. Gorko, ali istinito.


Stvarni pad broja katolika nije ni približno toliki koliki izgleda na osnovu podataka KC. Prije je većina župa davala podatke sa dijasporom a sada daje bez dijaspore. Malo po malo, župa po župa je izbacivala dijasporu iz podataka. Zato ispada da je BiH od 2013-te do 2022-ge izgubila 104.131 katolika što je apsolutno nemoguće. Pa cijela FBiH je od popisa do kraja 2020-te izgubila 125.000 stanovnika (104.000 na migracije + 21.000 na PP)

Uostalom, kada se gleda po godinama vide se ti nagli padovi po župama gdje je jedino objašnjenje da su izbacili dijasporu. Na primjer:
Župa Domaljevac 3.580 18-te a onda samo 1.402 19-te
itd.


To se ne radi po strucnim kriterijima. Od svecenika do svecenika. Milsim dobiju smjernice sigurno, ali podaci su definitivno samo okvirni. U Domaljevcu je vjerojatno ekipa u zupi promijenjena, pa je zato drukcije popisivanje.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 17 tra 2023, 10:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 5417
Ekipa se nakačila na muslimansku logiku pa uzimaju podatke vjerske skupine kao relevantne. Nisu Hrvati muslimani pa da džamija vodi život.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 17 tra 2023, 10:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Imota je napisao/la:
Ekipa se nakačila na muslimansku logiku pa uzimaju podatke vjerske skupine kao relevantne. Nisu Hrvati muslimani pa da džamija vodi život.


Nisam znao da džamije vode brigu o broju muslimana.
Ne znam da igdje ima takav podatak dostupan.
Ako ima, bilo bi lijepo da podijeliš sa nama ovdje.

Za crkvu se zna da vodi te podatke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 17 tra 2023, 12:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 5417
Rutinerr je napisao/la:
Imota je napisao/la:
Ekipa se nakačila na muslimansku logiku pa uzimaju podatke vjerske skupine kao relevantne. Nisu Hrvati muslimani pa da džamija vodi život.


Nisam znao da džamije vode brigu o broju muslimana.
Ne znam da igdje ima takav podatak dostupan.
Ako ima, bilo bi lijepo da podijeliš sa nama ovdje.

Za crkvu se zna da vodi te podatke.


Jel islam ostavi bar jednu sivu stanicu u glavi? Rekoh da nismo vjerska skupina ko neki kod kojih džamija vodi život. Mujo se nakači na vođenje brojeva. Vama je džamija sve jer bez islama nemate indetitet. Brojeve Crkve nisu popis stanovništva ja prvi kao aktivni vjernik nisan nigdi na ijednom crkvenom popisu ko da zna Crkva di ja živim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 17 tra 2023, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 kol 2021, 16:49
Postovi: 631
divizija je napisao/la:
Bošnjak.007 je napisao/la:
Hercegovina ne postoji kao historijska činjenic. Zarad mira u kući je dodana u ime države. Bosna je vječna i hiljadugodišnja a vi ste gosti u njoj.


Hercegovina je starija od Bosne. Nema Bosne u Hercegovini, nije nikada ni bilo.


Hercegovina i Bosna su se nakon smrti kralja Zvonimira odvojile od Hrvatske svaka zasebno, i bile su zasebne zemlje sve do dolaska Turaka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 17 tra 2023, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74332
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Reuf novi Jack, profesor mu poručio da je budala.


_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 17 tra 2023, 16:21 
Offline

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 15:44
Postovi: 4400
https://twitter.com/ReufBajrovic/status ... mlp2045614

:zubati =))

Citat:
Imamo činjenicu da muslimani demografski dominiraju u Bosni.
Imamo činjenicu da će ta dominacija za 10 i 20 godina biti još izraženija.
Uprkos etničkom čišćenju i genocidu, Bošnjaka je danas u Bosni više nego prije rata.



Totalna sluđenost, što u stvarnosti sve više gube, toliko virtualno sve više pobjeđuju. :zubati
Ne znam samo odakle ovaj treći podatak izvuče, taj je najluđi. Zaključujem da stanoviti Nikolaidis razvlači Bošnjacima pamet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 17 tra 2023, 16:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 5417
Ljudi nemaju ništa, ni nacionalnu državu, ni ekonomiju, ni kulturu, ni vojsku, ni sustav, ni sport, ni pravnu državu i sad im ostaje da si umišljaju da inaju natalitet subsaharske afrike.

Ovaj je lud skroz dajte mu neku poziciju da vodi muslimane u pogibelj ko alije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 17 tra 2023, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18318
Ne vjerujem da je tolka budaletina. Reuf takija.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 18 tra 2023, 06:38 
Offline

Pridružen/a: 07 lip 2021, 15:34
Postovi: 13
Ima li itko rodjene iz drugog mjeseca po opcinama?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 18 tra 2023, 09:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10
Postovi: 37650
divizija je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Kako ne slaže? :neznam
Pa Srba je u RS 95% sa tendencijom povećavanja. Ko je to vitalniji od Srba u RS? Ko će nas poklopiti?
A nas može biti ko Crnogoraca pola miliona ili ko Islanđana 300.000 ništa se neće promjeniti. Džaba se nadaš. Pogotovo što nas preko reke ima još na milione.


kad se netko topi ko snijeg na suncu, onda će ga netko drugi KAD TAD poklopiti.

neće to biti Bošnje, oni su u istom sosu, ako ne i većem, ali netko hoće. Neće BIH ostati pusta, a ni Srbija kad je već spominješ.

netko će se naseliti tu, prije ili poslije

tebi je ovo čudno što pričam, ali do prije samo koju godinu je i u HR bilo isto, 95% Hrvata s tendencijom povećanja. I onda je krenula masovna kolonizacija...i kod vas će, samo je pitanje vremena kad


Ko je masovno kolonizirao Hrvatsku? :neznam

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 18 tra 2023, 10:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Imota je napisao/la:
Rutinerr je napisao/la:

Nisam znao da džamije vode brigu o broju muslimana.
Ne znam da igdje ima takav podatak dostupan.
Ako ima, bilo bi lijepo da podijeliš sa nama ovdje.

Za crkvu se zna da vodi te podatke.


Jel islam ostavi bar jednu sivu stanicu u glavi? Rekoh da nismo vjerska skupina ko neki kod kojih džamija vodi život. Mujo se nakači na vođenje brojeva. Vama je džamija sve jer bez islama nemate indetitet. Brojeve Crkve nisu popis stanovništva ja prvi kao aktivni vjernik nisan nigdi na ijednom crkvenom popisu ko da zna Crkva di ja živim.


Meni nije džamija ništa. Vidim kome fali sivih stanica u glavi.
Teško ti je razumjeti pročitano, onda zapjeniš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 18 tra 2023, 10:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 5417
Rutinerr je napisao/la:
Imota je napisao/la:

Jel islam ostavi bar jednu sivu stanicu u glavi? Rekoh da nismo vjerska skupina ko neki kod kojih džamija vodi život. Mujo se nakači na vođenje brojeva. Vama je džamija sve jer bez islama nemate indetitet. Brojeve Crkve nisu popis stanovništva ja prvi kao aktivni vjernik nisan nigdi na ijednom crkvenom popisu ko da zna Crkva di ja živim.


Meni nije džamija ništa. Vidim kome fali sivih stanica u glavi.
Teško ti je razumjeti pročitano, onda zapjeniš.


Baš nista ne možeš posložit u toj talibanskoj glavi. Možda da probam krajnje jednostavno da možda razumiš. Nismo mi vjerska skupina ko vi da bi nam njihovi podaci bili relevantni.

Kako si ti iz te premise izveo zaključak da sam utvrdio da sam tvrdio da džamija izbacuje podatke o broju muslimana (možda i izbacuje ne pratim ne briga me) samo govori o muslimanskom školstvu. Kod nas se u srednjoj uči predmet zvan Logika. To su ti kjafiri iz stare Grčke još izmislili. Imaju premise i konkluzija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike i egzodus Bosanskih Sunita
PostPostano: 18 tra 2023, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 5417
Imota je napisao/la:
Rutinerr je napisao/la:

Meni nije džamija ništa. Vidim kome fali sivih stanica u glavi.
Teško ti je razumjeti pročitano, onda zapjeniš.


Baš nista ne možeš posložit u toj talibanskoj glavi. Možda da probam krajnje jednostavno da možda razumiš. Nismo mi vjerska skupina ko vi da bi nam njihovi podaci bili relevantni.

Kako si ti iz te premise izveo zaključak da sam tvrdio da džamija izbacuje podatke o broju muslimana (možda i izbacuje ne pratim ne briga me) samo govori o muslimanskom školstvu. Kod nas se u srednjoj uči predmet zvan Logika. To su ti kjafiri iz stare Grčke još izmislili. Imaju premise i konkluzija.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 89161 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3129, 3130, 3131, 3132, 3133, 3134, 3135 ... 3567  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Patriota, Tomba17 i 44 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO