HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 01 lis 2024, 11:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15428 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 600, 601, 602, 603, 604, 605, 606 ... 618  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 srp 2023, 18:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19736
Bosonosorg je napisao/la:
sera je napisao/la:
Komitaši prate samo rukomet i košarku .

https://www.kurir.rs/sport/ostali-sport ... aj-tompson

Bojana srbijanka, nišlijka, trener ženske rukometne reprezentacije na DPS izbornoj listi


evo na primeru atletičarke Marije Vuković (inače Knindžanke, čiste srpkinje) dualizam crnogorskog identiteta:

https://www.vijesti.me/vijesti/drustvo/ ... -ostroskog
Joanikije uručio Mariji Vuković ikonu Svetog Vasilija Ostroškog

https://www.vijesti.me/vijesti/politika ... edvodi-dps
Marija Vuković na listi pokreta koji predvodi DPS


gomila Srba je glasala za DPS dok nije skrenuo retoriku u ekstremno anti-srpstvo i komitizam


Zbog toga mi nije logicno da je samo 60% nasih. DPS je sluzbeno montenegrinsski, a privatno srpski. Barem deo njih. Kao Dusko Markovic - na funkciji je montenegrin, a privatno "Nad Kraljevom ziva vatra seva"!

Montenegrini, Siptari, muslimani i Hrvati otprilike 25%, s nasi oko 75%.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 srp 2023, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lip 2023, 14:19
Postovi: 887
Sad kad bi ostrasceni Susjedi mogli da razumeju da pitanje priznanja Kosova od strane CG nije nikakav indikator niti pitanje njihovog eventualnog srpstva, pro-srpstva, ili crnogorstva, il icega god, nego je to pitanje bukvalno pitanje naredbe i pretnje koje joj namece NATO savez od 1 milijardi ljudi i skora pola svetskog BDP i sa cijom vojskom su okruzeni, i na cijem su kontinentu.

Zato mi je smesno to krezavo lupetanje "kAko Su To SrBi KaDa Su PrIzNaLi KoSoVo", pa da NATO pakt i Amerika sutra naredi nekoj Herceg Bosni da prizna nezavisnu Istru ili ce da joj lupi sankcije i bombarduje, Herceg Bosna bi sutra priznala Istru. Nema to nikakve korelacije sa etnickom pripadnoscu, nego sa golim opstankom. Bas mogu CG sa 600k stanovnika ili Herceg Bosna sa jos manje da se suprotstave Americi.

A onaj ko misli da bi CG i dalje priznavala nezavisno Kosovo da se EU, SAD, NATO sutra raspadnu, i da se ne bi spojila sa Srbijom u roku od 48 sati, taj nije normalan i nema ni najmanjeg znanja o CG i zivotu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 srp 2023, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lip 2023, 14:19
Postovi: 887
Ne priznaje CG Kosovo zato sto voli Siptare, mrzi Srbe, ili ima neki svoj identitet, nego zato sto su pod okupacijom najjaceg vojnog saveza u istoriji. A kada se sve to raspadne bice veci Srbi od nas iz Srbije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 srp 2023, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ruj 2021, 00:45
Postovi: 3000
Hanma je napisao/la:
A onaj ko misli da bi CG i dalje priznavala nezavisno Kosovo da se EU, SAD, NATO sutra raspadnu, i da se ne bi spojila sa Srbijom u roku od 48 sati, taj nije normalan i nema ni najmanjeg znanja o CG i zivotu.

Ovo mislim da ne bi, većina bi danas glasala za nezavisnost CG u odnosu na Srbiju. Naravno to ne znači da ne vole bratsku Srbiju, nego iz čisto praktičkih razloga. Verujem da bi čak i u Srbiji bila slična situacija, gomila ljudi je tokom SCG smatrala da Crnogorci guše Srbiju.

Zajednica SCG je bila neuspešna država, Srbija i Crna Gora odvojeno su se pokazale mnogo sposobnijim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 srp 2023, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
Hanma je napisao/la:
Sad kad bi ostrasceni Susjedi mogli da razumeju da pitanje priznanja Kosova od strane CG nije nikakav indikator niti pitanje njihovog eventualnog srpstva, pro-srpstva, ili crnogorstva, il icega god, nego je to pitanje bukvalno pitanje naredbe i pretnje koje joj namece NATO savez od 1 milijardi ljudi i skora pola svetskog BDP i sa cijom vojskom su okruzeni, i na cijem su kontinentu.

Zato mi je smesno to krezavo lupetanje "kAko Su To SrBi KaDa Su PrIzNaLi KoSoVo", pa da NATO pakt i Amerika sutra naredi nekoj Herceg Bosni da prizna nezavisnu Istru ili ce da joj lupi sankcije i bombarduje, Herceg Bosna bi sutra priznala Istru. Nema to nikakve korelacije sa etnickom pripadnoscu, nego sa golim opstankom. Bas mogu CG sa 600k stanovnika ili Herceg Bosna sa jos manje da se suprotstave Americi.

A onaj ko misli da bi CG i dalje priznavala nezavisno Kosovo da se EU, SAD, NATO sutra raspadnu, i da se ne bi spojila sa Srbijom u roku od 48 sati, taj nije normalan i nema ni najmanjeg znanja o CG i zivotu.



Ok, a kako onda neke članice EU i NATO ne priznaju Kosovo a baš Crna Gora prisiljena da radi ono što neće. Pusti ti to...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 srp 2023, 19:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19736
Teranova 2 je napisao/la:
Hanma je napisao/la:
Sad kad bi ostrasceni Susjedi mogli da razumeju da pitanje priznanja Kosova od strane CG nije nikakav indikator niti pitanje njihovog eventualnog srpstva, pro-srpstva, ili crnogorstva, il icega god, nego je to pitanje bukvalno pitanje naredbe i pretnje koje joj namece NATO savez od 1 milijardi ljudi i skora pola svetskog BDP i sa cijom vojskom su okruzeni, i na cijem su kontinentu.

Zato mi je smesno to krezavo lupetanje "kAko Su To SrBi KaDa Su PrIzNaLi KoSoVo", pa da NATO pakt i Amerika sutra naredi nekoj Herceg Bosni da prizna nezavisnu Istru ili ce da joj lupi sankcije i bombarduje, Herceg Bosna bi sutra priznala Istru. Nema to nikakve korelacije sa etnickom pripadnoscu, nego sa golim opstankom. Bas mogu CG sa 600k stanovnika ili Herceg Bosna sa jos manje da se suprotstave Americi.

A onaj ko misli da bi CG i dalje priznavala nezavisno Kosovo da se EU, SAD, NATO sutra raspadnu, i da se ne bi spojila sa Srbijom u roku od 48 sati, taj nije normalan i nema ni najmanjeg znanja o CG i zivotu.



Ok, a kako onda neke članice EU i NATO ne priznaju Kosovo a baš Crna Gora prisiljena da radi ono što neće. Pusti ti to...


Pa kad si u natu ili eu, onda kao clan mozes da sprecis sankcije organizacije protivu sebe.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 srp 2023, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
aleksije radicevic je napisao/la:



Pa kad si u natu ili eu, onda kao clan mozes da sprecis sankcije organizacije protivu sebe.


Crna Gora jeste članica NATO.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 srp 2023, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ruj 2021, 00:45
Postovi: 3000
Svako ko agresivno zastupa ujedinjenje Srbije i CG ne želi dobro Srbima i uopšte ne poznaje Crnogorski mentalitet.

Srbi od nezavisne CG treba da naprave srpsku državu bratsku Srbiji kao što je krenuto litijama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 srp 2023, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
Bosonosorg je napisao/la:
Svako ko agresivno zastupa ujedinjenje Srbije i CG ne želi dobro Srbima i uopšte ne poznaje Crnogorski mentalitet.

Srbi od nezavisne CG treba da naprave srpsku državu bratsku Srbiji kao što je krenuto litijama.


Ma ko ih zove, šta ti je. Država sa njima je bila loša za nas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 srp 2023, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ruj 2021, 00:45
Postovi: 3000
Teranova 2 je napisao/la:
Bosonosorg je napisao/la:
Svako ko agresivno zastupa ujedinjenje Srbije i CG ne želi dobro Srbima i uopšte ne poznaje Crnogorski mentalitet.

Srbi od nezavisne CG treba da naprave srpsku državu bratsku Srbiji kao što je krenuto litijama.


Ma ko ih zove, šta ti je. Država sa njima je bila loša za nas.

Nije dobra ni izričitost i ogorčenost nekih ljudi prema CG, dobar deo toga nije krivica naroda već pojedinaca koji su ih predstavljali.

Treba imati u vidu i da je CG mala (pola Beograda po stanovništvu) i da se na lokalu manje - više svi poznaju, jedno malo veće selo. Stoga se često glasa po principu "ja tebi, ti meni", a ne ideološki.

Na kultu Kralja Nikole, Njegoša i Marka Miljanova treba da se gradi jaka, srpska Crna Gora koja će imati najbliže odnose sa Srbijom i Srpskom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 srp 2023, 19:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
Bosonosorg je napisao/la:
Nije dobra ni izričitost i ogorčenost nekih ljudi prema CG, dobar deo toga nije krivica naroda već pojedinaca koji su ih predstavljali.

Treba imati u vidu i da je CG mala (pola Beograda po stanovništvu) i da se na lokalu manje - više svi poznaju, jedno malo veće selo. Stoga se često glasa po principu "ja tebi, ti meni", a ne ideološki.

Na kultu Kralja Nikole, Njegoša i Marka Miljanova treba da se gradi jaka, srpska Crna Gora koja će imati najbliže odnose sa Srbijom i Srpskom.



Vidim da si optimista. Ja nisam. Previše se nakotilo kojekakvog šljama koji će uvek biti protiv svega srpskog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 srp 2023, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ruj 2021, 00:45
Postovi: 3000
https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9A%D ... 1%80%D0%B5

recimo kult Svetog Save i svetosavlja je vrlo verovatno i jači u CG nego u Srbiji, kao i uticaj SPC.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 srp 2023, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
Bosonosorg je napisao/la:
https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9A%D1%83%D0%BB%D1%82_%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B3_%D0%A1%D0%B0%D0%B2%D0%B5_%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%83_%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%88%D1%9A%D0%B5_%D0%A6%D1%80%D0%BD%D0%B5_%D0%93%D0%BE%D1%80%D0%B5

recimo kult Svetog Save i svetosavlja je vrlo verovatno i jači u CG nego u Srbiji, kao i uticaj SPC.


Ono šta oni slave i cene u krugu porodice mene ne mora da zanima. Državna politika je ta koja je bitna a ona je po nas veoma loša.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 srp 2023, 20:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ruj 2021, 00:45
Postovi: 3000
Teranova 2 je napisao/la:
Vidim da si optimista. Ja nisam. Previše se nakotilo kojekakvog šljama koji će uvek biti protiv svega srpskog.

Nisam optimista, već realista.

Imam iskustva sa mnogo Crnogoraca, često idem dole i otvoreno pričamo o raznim temama. Uglavnom sa Srbima, ali sam bio i u diskusiji sa par Komita.

Recimo jednom sam pričao sa čovekom iz Herceg Novog koji u svojoj kući ima Dražinu sliku na pola sobe, čovek turbočetnik. Na referendumu glasao za nezavisnost CG, nije voleo SCG.

Crnogorcima nipošto ne dirati državnost, to je njihov ponos i dika.


Problem je što se taj ponos od 2000. pa nadalje gradio kod nekih kroz lažnu istoriju i komitizam koji je velikoj većini pravoslavaca stran, antisvetosavlje i nekakav "građanizam" koji veze nema sa istorijom CG, koja je kroz istoriju bila sve osim sekularna i "neo"liberalna.

Litije su uspele taj trend komitizma da zaseku možda čak i u korenu i sada je srpstvo u CG ponovo popularno, nije više taboo tema o kojoj ne sme da se priča. Civilizacijski iskorak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 srp 2023, 20:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ruj 2021, 00:45
Postovi: 3000
Teranova 2 je napisao/la:
Ono šta oni slave i cene u krugu porodice mene ne mora da zanima. Državna politika je ta koja je bitna a ona je po nas veoma loša.

Državna politika zavisi od zvaničnika i njihovog nahođenja. Trenutno nije dobra, mada ruku na srce ni politika Srbije prema CG nije bila mnogo bolja.

Uglavnom to se menja, preds(j)ednici dolaze i odlaze. Ljudi i njihov identitet, predanja, suština ostaju. Ko se odrekao CG odrekao se Srpstva u celini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 srp 2023, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
Bosonosorg je napisao/la:
Državna politika zavisi od zvaničnika i njihovog nahođenja. Trenutno nije dobra, mada ruku na srce ni politika Srbije prema CG nije bila mnogo bolja.

Uglavnom to se menja, preds(j)ednici dolaze i odlaze. Ljudi i njihov identitet, predanja, suština ostaju. Ko se odrekao CG odrekao se Srpstva u celini.


Nešto se ne sećam da smo im išta loše uradili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 srp 2023, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ruj 2021, 00:45
Postovi: 3000
Teranova 2 je napisao/la:
Bosonosorg je napisao/la:
Državna politika zavisi od zvaničnika i njihovog nahođenja. Trenutno nije dobra, mada ruku na srce ni politika Srbije prema CG nije bila mnogo bolja.

Uglavnom to se menja, preds(j)ednici dolaze i odlaze. Ljudi i njihov identitet, predanja, suština ostaju. Ko se odrekao CG odrekao se Srpstva u celini.


Nešto se ne sećam da smo im išta loše uradili.

imali solidne odnose sa Milom uprkos tome što je gradio propagandnu antisrpsku mašineriju, dozvoljavali DPSovcima da studiraju ili kupuju nekretnine po Beogradu, dozvoljavali da autošovinisti odlučuju kakvu ćemo politiku voditi prema istorijski bratskoj državi itd. itd.

Uglavnom to su dobrim delom razlozi zašto puno Crnogorca gleda sa prezirom na svaku vlast u Srbiji, puštanje DPSa godinama da radi praktički bilo šta bez ikakvih ličnih sankcija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 06 srp 2023, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
Bosonosorg je napisao/la:
imali solidne odnose sa Milom uprkos tome što je gradio propagandnu antisrpsku mašineriju, dozvoljavali DPSovcima da studiraju ili kupuju nekretnine po Beogradu, dozvoljavali da autošovinisti odlučuju kakvu ćemo politiku voditi prema istorijski bratskoj državi itd. itd.

Uglavnom to su dobrim delom razlozi zašto puno Crnogorca gleda sa prezirom na svaku vlast u Srbiji, puštanje DPSa godinama da radi praktički bilo šta bez ikakvih ličnih sankcija.


Šta god da smo uradili, neko bi loše protumačio. Najbolje je ostaviti ih same sa svojim podelama i avetima prošlosti.
Liče na Bošnjake - što im više činiš, više mržnje dobijaš. Govorim o onima koji kreiraju politiku, ne o običnom svetu.

Mislim 'kreiraju'....Slušaju ambasade.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 07 srp 2023, 00:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ruj 2021, 00:45
Postovi: 3000
https://www.youtube.com/watch?v=Dcn3PAnhwJA

https://www.google.com/maps/@42.2784682 ... ?entry=ttu

slabo ko zna da na ulazu u Budvanski Stari Grad stoji tabla

za one koji ne znaju ćirilicu:
Citat:
"Pokoljenja djela sude"
P. P. Njegoš

Na uspomenu dolaska hrabre i pobjedonosne
srpske vojske koja poslije junačkih pobjeda
oslobodi Budvu na Mitrovdan 8. novembra 1918.

Postavlja
Opština Budvanska


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 08 srp 2023, 17:45 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2023, 13:56
Postovi: 1310
https://borba.me/mala-bara-puno-kro...- ... ilatovicu/
Ali zato BS mora u vladu .
Šta će BS kad ima dosta bošnjačkih predstavnika u Demokratama i PES-u .

_________________
Islamo"levičarenje" na Zapadu koriste levicu za svoje ciljeve .
Pa je levica u njihovim rukama toljaga kojom se disciplinuje desnica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 08 srp 2023, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
Evo nam sutra dolazi ovaj 'Evropljanin sad'.

Faca mi ne uliva poverenje, ne liči na ljudinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 09 srp 2023, 06:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 73648
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Albansko ime Crne Gore

Mali i Zli

https://sq.wikipedia.org/wiki/Mali_i_Zi

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2023, 01:18 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 19:34
Postovi: 3988
Novu vladu ce sastaviti predstavnici Evrope sad, Demokrata i manjina. Srpskih stranaka naravno nema jer iako oni koji priznaju da su Srbi cine oko 33% stanovnistva Srbi zvanicno nisu ni manjina ni konstitutivni narod.

https://www.in4s.net/borba-podijeljeni- ... ministara/

Hrvat Vuksanovic ce bii ministar za ljudska i manjinska prava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2023, 10:32 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2023, 13:56
Postovi: 1310
Poznato je koliko je Vuksanović senzibilan prema problemima Srba .

_________________
Islamo"levičarenje" na Zapadu koriste levicu za svoje ciljeve .
Pa je levica u njihovim rukama toljaga kojom se disciplinuje desnica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u CG
PostPostano: 14 srp 2023, 10:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 09:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
NSOS je napisao/la:
Novu vladu ce sastaviti predstavnici Evrope sad, Demokrata i manjina. Srpskih stranaka naravno nema jer iako oni koji priznaju da su Srbi cine oko 33% stanovnistva Srbi zvanicno nisu ni manjina ni konstitutivni narod.

https://www.in4s.net/borba-podijeljeni- ... ministara/

Hrvat Vuksanovic ce bii ministar za ljudska i manjinska prava.

Hrvati dobili ministartvo a manje ih od 1%, srba 30% i nisu dobili nista, bas slusam vucica kako kukumace stvarno nisu trebali tako da mu razvuku pamet : )

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15428 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 600, 601, 602, 603, 604, 605, 606 ... 618  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: MSN [Bot] i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO