HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 11 lis 2024, 12:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89130 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 18 srp 2023, 01:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ruj 2021, 13:54
Postovi: 2932
Nebula je napisao/la:
Nema sumnje da se svih 429.000 isplaćuje u FBiH


Jedino u što nema sumnje je tvoja psihotična šizofrenija koja nema granice sramoćenja.

Čak i nakon što sam mu crno na bijelo pokazao da 90% isplata ide u Hrvatsku i Srbiju, šizofrenija mu je toliko uznapredovala da samo prijeđe preko toga, izmisli svoju novu priču i ukomponira je u svoje ludilo i šizofreni pir ide dalje.

Bolesnik opet ne razumije razliku teritorijalne isplate i razmjernih i samostalnih mirovina.

Podatak iz 2006. (prastaro ali šta se može)

"Prema podacima Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, osiguranika koji primaju bosansku mirovinu u Hrvatskoj je oko 14,5 tisuća", 17 godina kasnije taj broj je oko 20 tisuća primatelja, kao što podaci i pokazuju.

Nebula je napisao/la:
Nije trebala ići javno. Oni su tako vodili jer su im drugačija pravila za samostalne/srazmjerne po pitanju minimalnih itd. Kasnije je neka vlast tražila da objave statistiku na internetu radi poboljšanja transparentnosti bla bla i oni su samo tu internu tabelu stavili na internet.


Koliko ti um mora biti poremećen za smišljati ovakve konstrukcije, ovakve priče. :eek

Sve samo zato jer se ne može pomiriti da Muslimana u bih ima puno manje nego si je on zamislio.

Nebula je napisao/la:
No, za jednu stvar si u pravu. Ovi što primaju srazmjernu taj dio koji im nedostaje do 15 godina su većinom zaradili u susjednim zemljama. Tako da otpada moja teroija da su se ti ljudi vratili iz inostranstva jer ja sam tu mislio na Njemačku itd. a takvi su manjina među srazmjernim.


Sad kad sam šizofreničaru otkrio koje se zemlje kriju iza područja isplate u inozemstvo, ide izmišljanje nove priče, mora si izmisliti novu fiktivnu konstrukciju da mu drži ludilo.

Nebula je napisao/la:
E sad, idemo u detaljnu analizu 444.943 penzionera osigurana u ZZO preko penzije 2021-ve:
355.054 samostalnih mirovina (žive u FBiH i imaju barem 15 godina radnog staža u FBiH)
73.957 srazmjernih mirovina (žive u FBiH ali nemaju 15 godina radnog staža u FBiH već im je dio radnog staža priznat jer su radili vani).
15.932 primaju mirovinu od nekog PIO/MIO izvan FBiH i 0 od federalnog PIO/MIO (tu mogu biti i ovi iz RS-a mada su i oni dobrim dijelom već u srazmjernim)


Osim što ovo već prelazi sve granice ludila i potpunog pomračenja uma, radi se i o čistom trolanju koje bi trebalo biti sankcionirano.

Potpuno je izmislio brojku od 15.392 koja ne postoji nigdje niti ima veze s vezom, u izmišljenoj umobolnoj konstrukciji to mu je rupa koja je između dva izmišljena broja, koji je izmislio da bi tu rupu popunio i od jednog izmišljenog broja došao do drugog izmišljenog broja.

Ovo je kao da ja tvrdim da u BiH trenutno živi 823.457 Hrvata, jer tako ja hoću, i da bi to dokazao, uzmem broj Hrvata u Punta Arenasu, pribrojim im Hrvate penzionere u Minhenu i pomnožim sa Hrvatima u Gospiću po popisu 2021 i dobijem recimo 739.698 i onda napišem da još 83.759 žive u BiH preko nekog četvrtog izmišljenog elementa da bi si pokrio rupu između 739.698 i 823.457.

Osim što bi od srama propao u zemlju da ovako izmišljam brojke, ovo bi bio eklatntan primjer trolanja, kao što je i ovaj post s penzijama iznad. Čisto trolanje sa izmišljenim brojkama.

Nebula je napisao/la:
Penzioneri koji su radili samo vani a nimalo u FBiH primaju samo INO penzije. Takvih imamo 15.932


Koja umobolna psihopatija, lik je svom izmišljenom broju čak smislio i "na što se odnosi" u njegovoj paralelnoj umobolnoj stvarnosti.

Ne znam što je umobolnije, ovo njegovo izmišljanje svojih fiktivnih brojeva kojima popunjava rupe do drugih fiktivnih i netočnih brojeva, ili što je zaista u tolikoj psihozi u kojoj se sam sebe uspio uvjeriti da ni jedna jedina penzija MIO-a FBiH ne ide u inozemstvo.

slika
slika

Praktički jedini komentari na stranici federalnog MIO-a su inozemni korisnici koji žugaju kada će isplata.

Jednostavno ne mogu opisat susramlje kada moram odgovarat na ovakve postove. Svakakvih sam se muslimanskih "demografa" nagledao, ali da je netko voljan ovoliku budaletinu raditi od sebe, ovo je neprevaziđeno. Užaš šta učini od sebe.

Nebula je napisao/la:
I daj već jednom odgovori kako bi bilo moguće da 90.000 penzionera budu osigurana u ZZO FBiH preko penzije ako nisu tu? Daj bar neku teoriju? Čovječe dragi sva ti priča počiva na ideji da država plaća zdravstveno osiguranje za 90.000 mrtvih ljudi!!!


Kad ćeš se više prestati sramotiti sa ovim idiotskim nazovi "argumetnom" o nekakvom plaćanju? Zaista te pitam jesi li ti stvarno osnovnoškolski neobrazovan?

Kao prvo, baza podataka o "osiguranicima" nema nikakvu vezu sa ikakvim plaćanjem, ne postoji situacije u kojoj bi netko bio gonjen ako je ostao u najobičnijoj bazi podatka, čak i da spada u kategoriju koja se financira.

Kao drugo, već smo milion puta utvrdili da za biti prijavljen na osiguranju kao nezaposlena osoba je potrebno godišnje izdvojiti smijšnih tipa 10 maraka ili čak i manje, tko normalan u Njemačkoj, Austriji, Sloveniji... ne bi za 10 maraka godišnje vukao obavezno zdravstveno i zbog 10 maraka riskirao da u Njemačkoj pregled mora platiti 300 eura umjesto u BiH 30, ili lijek 100 eura umjesto 10 eura.

Da ne spominjem da u kantonu Sarajevo čak nije potrebno niti tih 5-10 maraka nego je besplatno, samo moraš biti prijavljen kao nezaposlen ili član obitelji nezaposlenog i vučeš osiguranje. Zato je kanton i natukao 430.000 osiguranih, a nema ni 370.000 možda ni 360.000 stanovnika.

Kao treće:

"Na osnovu Zakona o zdravstvenom osiguranju, Skupština Kantona Sarajevo je u 2000,godini donijela Odluku o ličnom učešću osiguranih lica u troškovima korištenja zdravstvene zaštite i snošenju troškova liječenja na teritoriji Kantona Sarajevo (“Službene novine Kantona Sarajevo”, br. 11/00, 28/01, 8/03 i 16/04).
Osim obaveze učestvovanja osiguranih lica u troškovima korištenja zdravstvene zaštite, odluka je utvrdila određene kategorije osiguranih lica koji su oslobođeni tog učešća a koje možemo svrstati u tri kategorije:

po osnovu određene bolesti (npr. inzuloovisni dijabetes, karcinom, duševna oboljenja i dr.),
po osnovu godina života (djeca do 15. godina života, redovni učenici do 19.godina života i redovni studenti do 26. godina života, lica preko 65. godina života),
po utvrđenom statusu (penzioneri koji primaju penziju do 200,00 KM, nezaposleni i dr.)"

Jado i nesrećo sluđena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 18 srp 2023, 01:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ruj 2021, 13:54
Postovi: 2932
Nebula je napisao/la:
Nego Revolucionar, ne pitaš se otkud Republici Srpskoj 239.267 penzionera?
Naime, te 2021-ve kada FBiH ima 444.943 penzionera na ZZO, RS ima 239.267 penzionera na njihovom ZZO


Koji nevjerojatni odvratni jad.

Lik besramno uspoređuje isplaćene penzije federalnog MIO-a koje sadrže primatelje u inozemstvu, a od MIO-a RS-a izbacuje isplaćene penzije u inozemstvo i uzima samo isplaćene na teritoriju RS.

Fuj kakvo lažljivo besramno dno :rigam

Radi istine: penzioneri RS po zadnjoj isplati penzija 279.328


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 18 srp 2023, 01:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ruj 2021, 00:45
Postovi: 3000
Ja ne znam odakle Muslimanima taj fetiš da isrkivljuju ekonomske i demografske podatke u Srpskoj kada znaju da je stanje na terenu drugačije.

Kao da sebe konstantno uveravaju da će hiljadu puta izrečena laž postati istina, takija placebo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 18 srp 2023, 08:31 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Bosonosorg je napisao/la:
Ja ne znam odakle Muslimanima taj fetiš da isrkivljuju ekonomske i demografske podatke u Srpskoj kada znaju da je stanje na terenu drugačije.

Kao da sebe konstantno uveravaju da će hiljadu puta izrečena laž postati istina, takija placebo.


život u realnosti je za njih pretežak, samoobmanom si malo morala održavaju

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 18 srp 2023, 08:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 16:12
Postovi: 8135
Lokacija: multietnicki entitet Bosna
Šporet je napisao/la:
Kad ćeš se više prestati sramotiti sa ovim idiotskim nazovi "argumetnom" o nekakvom plaćanju? Zaista te pitam jesi li ti stvarno osnovnoškolski neobrazovan? Kao prvo, baza podataka o "osiguranicima" nema nikakvu vezu sa ikakvim plaćanjem


Glupost na kvadrat. Za sve osiguranike neko plaća osiguranje. Čak su navedeni i iznosi koji su uplaćeni po svim kategorijama kao i stope doprinosa. Ti ovo sve znaš ali namjerno trolaš.

Šporet je napisao/la:
Kao drugo, već smo milion puta utvrdili da za biti prijavljen na osiguranju kao nezaposlena osoba je potrebno godišnje izdvojiti smijšnih tipa 10 maraka ili čak i manje


Glupost na kvadrat. Kao što sam dokazao milion puta (sve sa linkovima) uslov za nezaposlene je da se redovno javljaju na zavod za zapošljavanje.

Šporet je napisao/la:
Osim obaveze učestvovanja osiguranih lica u troškovima korištenja zdravstvene zaštite, odluka je utvrdila određene kategorije osiguranih lica koji su oslobođeni tog učešća a koje možemo svrstati u tri kategorije....


Ovo se odnosi samo na troškove za određene usluge a ne za plaćanje osiguranja. Potpuno si izgubio kompas i više ne znaš gdje udaraš. Nisam vjerovao da je ovo moguće :zubati

Šporet je napisao/la:
Nebula je napisao/la:
Nego Revolucionar, ne pitaš se otkud Republici Srpskoj 239.267 penzionera?
Naime, te 2021-ve kada FBiH ima 444.943 penzionera na ZZO, RS ima 239.267 penzionera na njihovom ZZO


Koji nevjerojatni odvratni jad.

Lik besramno uspoređuje isplaćene penzije federalnog MIO-a koje sadrže primatelje u inozemstvu, a od MIO-a RS-a izbacuje isplaćene penzije u inozemstvo i uzima samo isplaćene na teritoriju RS.

Fuj kakvo lažljivo besramno dno :rigam

Radi istine: penzioneri RS po zadnjoj isplati penzija 279.328


Ili si mnogo glup ili mnogo trolaš. Znaš dobro da sam ja stavio brojke penzionera iz podataka ZZO FBiH i ZZO RS-a. Tako sam i napisao. A ti stavljaš brojke entitetskog PIO/MIO. Nesretniče, UPRAVO SE O TOME I RADI.

Federalni PIO/MIO daje broj svojih korisnika bez obzira gdje žive. ZZO FBiH daje broj penzionera koji žive u FBIH.
RS PIO/MIO daje broj svojih korisnika bez obzira gdje žive. FZO RS-a daje broj penzionera koji žive u RS-u.


Ovo boldirano napiši na tabli 100 puta dok ti ne uđe u tu bolesnu glavu :palacgore1

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/podaci-zzo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 18 srp 2023, 09:42 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
ovdje je još tema broj penzionera?

najbesmislenija rasprava o demografiji...

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 18 srp 2023, 09:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 16:12
Postovi: 8135
Lokacija: multietnicki entitet Bosna
divizija je napisao/la:
ovdje je još tema broj penzionera?

najbesmislenija rasprava o demografiji...


Slažem se. Što se mene tiče završena priča. On nek piše šta hoće neću mu više odgovarat.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/podaci-zzo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 18 srp 2023, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ruj 2021, 13:54
Postovi: 2932
Nebula je napisao/la:
Glupost na kvadrat. Za sve osiguranike neko plaća osiguranje.


Jel ovo moguće? Iako sam mu doslovno dao popis skupina koje su oslobođene učešća u financiranju, umobolnik u svojoj psihozi samo nastavi dalje kao zombi ponavljati "za sve netko plaća osiguranje". Izgleda da mentalni bolesnik uopće ne razumije način financiranja zdravstvenog sustava.

Nebula je napisao/la:
Čak su navedeni i iznosi koji su uplaćeni po svim kategorijama kao i stope doprinosa. Ti ovo sve znaš ali namjerno trolaš.


Pa naravno da znam, zato sam to i naveo u dijelu moga posta koji si isjekao.

Za kanton Sarajevo:

"JU Služba za zapošljavanje uplaćuje paušalni iznos od 6 KM po nositelju osiguranja i 3 KM po osiguranoj osobi kao članu uže obitelji nositelja osiguranja."

Znači u Sarajevu čak nije potrebno ni plaćati taj smiješan godišnji paušal, nego financira Kanton.


Nebula je napisao/la:
Glupost na kvadrat. Kao što sam dokazao milion puta (sve sa linkovima) uslov za nezaposlene je da se redovno javljaju na zavod za zapošljavanje.


"redovno javljanje" je jednom u 90 dana i ako si u Kantonu Sarajevo imaš besplatno osiguranje, a u ostalim kantonima moraš godišnje platiti manje od 10 KM i imaš besplatno osiguranje, kao što radi na desetke tisuća radnika u dijaspori.

Sve smo ovo prošli 100 puta, ali pošto ti očito imaš neki mazohističnu potrebu sramotiti se, možemo i 101.

Nebula je napisao/la:
Ovo se odnosi samo na troškove za određene usluge a ne za plaćanje osiguranja.


Isuse i Bože :eek

Pa on ne razumije smisao zdravstvenog osiguranja, univerzalnog pristupa zdravstvenim uslugama. Pa mentalni bolesniku zdravstveno osiguranje to i jest - korištenje usluga. Ajme pa tek sad vidim, sad se sve ludilo slaže.

Čekaj ti si mislio da je "zdravstveno osiguranje" nekakav klub sa nekakvom pretplatom, kao članstvo gdje dolaziš na pult i kažeš ja bi se učlanio pa te teta pribilježi +1 platio.

Isuse, pa on ne razumije da se zdravstveni sustav financira preko doprinosa za zdravstvo iz plaća, manji dio od paušala i iz proračunskih sredstava federacije, kantona i općina.

Pa ovaj mentalni bolesnik izgleda misli da se plaća "upad" u klub osiguranika ili što već, zato stalno u bunilu ponavlja "za sve na popisu je plaćeno, za sve na popisu je netko platio inače ne bi bili tu".

Još meni cijelo vrijeme čudno i ne mogu nikako dokučit kako netko može biti toliko sluđen da bazu podatka zdravstveno osiguranih tretira kao popis stanovništva, kad ono on sebi stvarno zamislio to popis i moraš se "popisat" platit i upadaš.

Stravično :wacko

Jesi li ti svjestan što znači imati zdravstveno osiguranje? Kad ti treba doktor, zubar, ljekarnik ili bilo koja medicinska pomoć, dolaziš tamo, vadiš zdravstvenu iskaznicu, sestra, doktor.. bilo tko s druge strane uzima zdravstvenu iskaznicu i kada vidi da si u sustavu kao osiguranik, nastavlja se sa korištenjem medicinske usluge po koju si došao. Samo imanje zdravstvenog osiguranja se ne plaća, plaća se korištenje zdravstvenih usluga koje se financiraju iz raznih doprinosa, najviše na plaće.

Pa naravno ako nekog umirovljenika više nema, ili neki iseljenik nije tu, on svoje usluge ne koristi, on Zavod košta 0 KM, pogotovo ako je oslobođen učešća, i za njega nitko ništa ne uplaćuje, tako ne postoji nikakva briga da ako je u nekoj najobičnijoj glomaznoj tablici od nekoliko stotina tisuća, preko milion "osiguranika" neki broj ne odgovara točnom broju trenutnih korisnika to ne predstavlja nikakav trošak nikome, ta tablica nema apsolutno nikakvu korelaciju sa plaćanjem ili bilo kakvim financijskim opterećenjem.

Tako da netočni broj umirovljenika nikome nije nikakav problem. Ono što jest problem je dijaspora koja se krije u nezaposlenima, članovima obitelji nezaposlenih i članovima obitelji zaposlenih, ali ne iz tvojih razloga "što za njih netko plaća članarinu zdravstvenog osiguranja" =)) :smajl052 nego zato jer ta specifična populacija vuče osiguranje a ne živi i nema namjeru živjeti u FBiH, i onda po medicinskoj potrebi bilo koje vrste dolazi u FBiH i siše zdravstveni sustav preko korištenja njegovih usluga, a ne uplaćuje ništa ili vrlo malo, odnosno ne uplaćuje doprinos za zdravstvo iz plaća koji je primarni način financiranja zdravstvenih sustava.

Mislim, smiješno i ludo je o ovome uopće raspravljati, opće poznata činjenica svih država jugoistočne Europe koji imaju migracije prema zapadnoj Europi jest da su im zdravstveni sustavi izrazito preopterećeni zbog toga što mnogi iseljenici koriste zdravstvene usluge u zemlji po mnogim osnovama osiguranja, a rade u inozemstvu i ne financiraju domaći zdravstveni sustav nego zdravstveni sustav zemlje u kojoj plaćaju doprinos. Zato sve i jedna zemlja jugoistočne Europe (ili ex-yu) prostora ima stotine tisuća više osiguranika nego stanovnika u zemlji. Mislim ovo su opće poznate stvari doslovno svakome.

Zato te zemlje muku muče kako riješiti taj problem, jer ako previše dignu naknade za nezaposlene osiguranike onda si pucaju u nogu jer će time samo ekspresno potjerati sve nezaposlene iz zemlje, tako da je to kvaka22 - praktički nema točnog rješenja, zato mnoge zemlje razmatraju mnoge modele kako rasteretiti zdravstveni sustav od "inozemaca" koji ga korite zbog rupa u sustavu a ne plaćaju doprinos po plaći.

Najobičnija tablica koju je povukla neka tajnica koja nije čišćena tko zna od kad i koja nema veze sa trenutnim stanjem. A i zašto bi imala, pa nije posao zaposlenika ZZO-a statističko utvrđivanje broja stanovnika, nije ih nitko angažirao niti ih platio da usput provedu popis stanovništva i kirurški precizno, onako usput isfiltriraju 1.800.000 podataka, po tome tko je zaista stalni prebivatelj iz jednog skupa podataka kojem to uopće nije svrha.

Nebula je napisao/la:
Znaš dobro da sam ja stavio brojke penzionera iz podataka ZZO FBiH i ZZO RS-a.


Kao da je bitno, netočni podatak umirovljenika iz ZZO FBiH je precijenjen za oko 100.000 tisuća, a isplaćene penzije F. MIO-a sadrže oko 80.000 inozemnih penzija. Ista stvar i pokušaj obmane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 18 srp 2023, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 16:12
Postovi: 8135
Lokacija: multietnicki entitet Bosna
Pitanje je da li lik uopste zivi u BIH. Ako zivi onda nikad nije bio bolestan sto je dobro.

Znaci, meni kao uposleniku firme se odbija od plate (dio placa firma) da budem zdravstveno osiguran. Kao takav mogu beplatno do svog doktora porodicne medicine a on ce mi dati uputnicu nekom specijalisti sta vec trebam. Imacu i pravo na bolovanje kao i na neke lijekove besplatno a neke uz partipicipaciju. Ali i pored toga postoje usluge koje cu morati platiti. Recimo nedavno mi je porodicni doktor dao uputnicu u bolnicu a tamo sam nakon pregleda otisao na kasu i platio neku participaciju od 10tak km.

E o tome se radilo u tom popisu skupina koje su oslobodjene placanja. Ospobodjene su placanja tih participacija kod pregleda itd.

Za svakog osiguranika neko placa da bude zdravstveno osiguran. Uposlenicima se odbija od place a dio placa i firma. Za penzionere placa drzava 1,2% od penzije (ako se dobro sjecam postotka). Za nezaposlene zavod za zaposljavanje.itd

Podaci ZZO su bolji od bilo kojeg popisa. A ovaj ludak sad ide na ignore.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/podaci-zzo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 18 srp 2023, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37122
Lokacija: Gl. grad regije
Dok vi završite ti penzići će bit u zemlji.

Tužno je to Nebulko. Zasnuješ politiku na 40 k rođenih Muslimana u BiH, doneseš strateške smjerove i malčice i riskiraš i žrtvuješ ljude, ima se, može se.

Da bi se spalo na 10 k rođenih i da li listoji 100 k ljudi koji će sutra umrijet.

Netko je gadno zajeb'o strategiju, vrijeme je za redefiniranje iste. Ova je prdnula u ćenifu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 18 srp 2023, 22:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37122
Lokacija: Gl. grad regije
Nego, đe je ovaj nabrao 2 milijuna Bošnji?

Mislim da ljudi naprosto nisu svjesni koliko su propale Bošnje, čak i oni koji nisu Bošnjaci. Zato je ova tema zlata vrijedna.

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... rba/505238

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 18 srp 2023, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lip 2009, 09:42
Postovi: 2128
Lokacija: Beograd
Albanci na Kosovu su izvukli dosta vise od ovih 23% sektasa islama, nekako se bih prica privodi kraju izgleda, promasili su dosta.

_________________
Čevo ravno, gnjijezdo junačko,
a krvavo ljudsko razbojište,
mnoge li si vojske zapamtilo,
mnoge li si majke ojadilo!
Ljudske su te kosti zatrpale,
ljudskom si se krvlju opjanilo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 18 srp 2023, 23:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 29117
Ja kad sam se uvjerio da je Nebula manipulirao s općinom Ilidža, gdje ju je "ubacio" u
Sarajevo, pa se onda izvlačio, prestao sam njegov iti jedan podatak da uzimam kao relevantan.
Umislio se da nitko ne će provjeravati.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 19 srp 2023, 08:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 16:12
Postovi: 8135
Lokacija: multietnicki entitet Bosna
novem je napisao/la:
Ja kad sam se uvjerio da je Nebula manipulirao s općinom Ilidža, gdje ju je "ubacio" u
Sarajevo, pa se onda izvlačio, prestao sam njegov iti jedan podatak da uzimam kao relevantan.
Umislio se da nitko ne će provjeravati.


Grad Sarajevo (kad administrativna jedinica sa gradonačelnikom i gradskim vijećem)=Općine SG, C, NS i NG
Naseljeno mjesto Sarajevo (kao jedno od naseljenih mjesta sa popisa)=dijelovi općina SG, C, NS, NG i Ilidža.

Ovo zna svako ko je gledao rezultate popisa po naseljenim mjestima.
https://fzs.ba/index.php/popis-stanovni ... pisa-2013/
Knjiga 2
Tabela 2.2
Ilidža počinje u redu 8914 a njeno naseljeno mjesto "Sarajevo dio" u redu 8938

Dakle, nikakva manipulacija sa moje strane. Dio općine Ilidža jeste dio naseljenog mjesta Sarajevo. Po zadnjem popisu:
Općina Centar, naseljeno mjesto "Sarajevo dio"=53.081
Općina Ilidža, naseljeno mjesto "Sarajevo dio"=63.528
Općina Novi Grad, naseljeno mjesto "Sarajevo dio"=117.822
Općina Novo Sarajevo, naseljeno mjesto "Sarajevo dio"=63.952
Općina Stari Grad, naseljeno mjesto "Sarajevo dio"=36.339
UKUPNO naseljeno mjesto "Sarajevo"=334.722

Dakle, rezultati popisa se daju po općinama, naseljenim mjestima, mjesnim zajednicama. Dovoljno je pogledati rezultate po nasejenim mjestima ali nekima je i to mrsko :001_rolleyes

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/podaci-zzo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 19 srp 2023, 09:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 29117
Nebula je napisao/la:
novem je napisao/la:
Ja kad sam se uvjerio da je Nebula manipulirao s općinom Ilidža, gdje ju je "ubacio" u
Sarajevo, pa se onda izvlačio, prestao sam njegov iti jedan podatak da uzimam kao relevantan.
Umislio se da nitko ne će provjeravati.


Grad Sarajevo (kad administrativna jedinica sa gradonačelnikom i gradskim vijećem)=Općine SG, C, NS i NG
Naseljeno mjesto Sarajevo (kao jedno od naseljenih mjesta sa popisa)=dijelovi općina SG, C, NS, NG i Ilidža.

Ovo zna svako ko je gledao rezultate popisa po naseljenim mjestima.
https://fzs.ba/index.php/popis-stanovni ... pisa-2013/
Knjiga 2
Tabela 2.2
Ilidža počinje u redu 8914 a njeno naseljeno mjesto "Sarajevo dio" u redu 8938

Dakle, nikakva manipulacija sa moje strane. Dio općine Ilidža jeste dio naseljenog mjesta Sarajevo. Po zadnjem popisu:
Općina Centar, naseljeno mjesto "Sarajevo dio"=53.081
Općina Ilidža, naseljeno mjesto "Sarajevo dio"=63.528
Općina Novi Grad, naseljeno mjesto "Sarajevo dio"=117.822
Općina Novo Sarajevo, naseljeno mjesto "Sarajevo dio"=63.952
Općina Stari Grad, naseljeno mjesto "Sarajevo dio"=36.339
UKUPNO naseljeno mjesto "Sarajevo"=334.722

Dakle, rezultati popisa se daju po općinama, naseljenim mjestima, mjesnim zajednicama. Dovoljno je pogledati rezultate po nasejenim mjestima ali nekima je i to mrsko :001_rolleyes


O tome smo već pričali. Nitko ne spori što je naseljeno mjesto Sarajevo po popisu, nego što je sam grad Sarajevo.

Citat:
Grad Sarajevo (kad administrativna jedinica sa gradonačelnikom i gradskim vijećem)=Općine SG, C, NS i NG


To i sam potvrđuješ. Te četiri općine, kao administrativne jedinice. A tu nije Ilidža.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 19 srp 2023, 09:53 
Offline

Pridružen/a: 29 tra 2023, 16:20
Postovi: 721
Nebula je napisao/la:
Podaci ZZO su bolji od bilo kojeg popisa.


Jedno pitanje. Imas li matematicko objasnjenje za ovu razliku 65+?

FBiH ZZO (2016): 425.141
FBiH Popis (2013): 285.946*
--------------------------------
Razlika: 139.195

*U ovaj broj je ukljucena i dijaspora koja se popisala, tako da je u stvarnosti manji a razlika veca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 19 srp 2023, 10:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 16:12
Postovi: 8135
Lokacija: multietnicki entitet Bosna
novem je napisao/la:
To i sam potvrđuješ. Te četiri općine, kao administrativne jedinice. A tu nije Ilidža.


Pa ja nikad nisam rekao da je Ilidža dio administrativne jedinice Sarajevo već sam uvijek tvrdio da je dio naseljenog mjesta Sarajevo.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/podaci-zzo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 19 srp 2023, 10:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37122
Lokacija: Gl. grad regije
Zašto lažu?

Je li mogu kako pare prat na taj način?

Velika lova ode iz proračuna ako je 150 k fiktivnih osiguranika. Koliko sam skužio za sve njih država uplaćuje neki doprinos.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 19 srp 2023, 10:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 16:12
Postovi: 8135
Lokacija: multietnicki entitet Bosna
Revolucionar je napisao/la:
Nebula je napisao/la:
Podaci ZZO su bolji od bilo kojeg popisa.


Jedno pitanje. Imas li matematicko objasnjenje za ovu razliku 65+?

FBiH ZZO (2016): 425.141
FBiH Popis (2013): 285.946*
--------------------------------
Razlika: 139.195

*U ovaj broj je ukljucena i dijaspora koja se popisala, tako da je u stvarnosti manji a razlika veca.


Kakva sad 2016.??

Rekao sam gore da neću više o tim starcima. Ali evo još ovaj put.

FZS uzima podatke sa popisa i onda svake godine oduzima umrle (po godištima) i dodaje rođene (po godištima) te isto radi i sa unutrašnjim migracijama (dodaje doseljene a oduzima odseljene po godištima). Uglavnom, tom metodom FZS dobije da 2022. FBiH ima 369.176 stanovnika u dobi 65+

A po podacima ZZO te 2022. FBiH ima 445.845 stanovnika u dobi 65+

Razlika je 76.669. Dao sam ti moje objašnjenje te razlike (vratili se ljudi koji su penziju zaradili u inostranstvu). To je moje iskreno mišljenje. Ja bih se vratio da sam zaradio penziju u Njemačkoj. Ne mogu shvatiti ljude koji se ne bi vratili. Sa njemačkom penzijom se vratiš u svoj rodni grad gdje ti je rodbina i prijatelji i gdje su cijene manje nego u Njemačkoj. Znam ljude koji su se vratili nakon što su vani zaradili penziju, i nije mi nimalo čudno da se 77k ljudi vrati na taj način.

Što se tiče toga da je na popisu popisana dijaspora, naravno da jeste ali kao što sam rekao dio stanovnika FBiH se popisao u RS-u pa se to anulira. Vidi se to po podacima ZZO u vrijeme popisa da su se stanovnici kantona Sarajevo, Tuzla i Goražde popisivali po RS-u:

2013 Popis/ ZZO:
USK---273.261/212.725
PK---43.453/29.878
TK---445.028/447.634
ZDK---364.433/346.438
BPK---23.734/26.209
SBK---254.686/216.340
HNK---222.007/191.213
ZHK---94.898/79.383
KS---413.593/420.880
K10---84.127/50.336
FBIH--2.219.220/2.021.036

Jasno se vidi da svi kantoni imaju puno više popisanih osim KS, TK i BPK. Upravo u ovim kantonima je živjelo najviše nekadašnjih stanovnika RS-a (podrinje najviše). Lagano se može sračunati da kada bi dodali 180k na popisane brojke KS+TK+BPK ta 3 kantona bi izgledala kao i ostali kantoni. Ipak, konzervativna procjena je 40k da se popisalo u RS mada kažem ima prostora za 180k

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/podaci-zzo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 19 srp 2023, 11:18 
Offline

Pridružen/a: 29 tra 2023, 16:20
Postovi: 721
Nebula je napisao/la:
Revolucionar je napisao/la:

Jedno pitanje. Imas li matematicko objasnjenje za ovu razliku 65+?

FBiH ZZO (2016): 425.141
FBiH Popis (2013): 285.946*
--------------------------------
Razlika: 139.195

*U ovaj broj je ukljucena i dijaspora koja se popisala, tako da je u stvarnosti manji a razlika veca.


Kakva sad 2016.??



Uzeo sam podatak za 2016. godinu zato sto potvrdjuje da nije u pitanju povratak.

To je samo 3 godine nakon popisa. Ti koristis taj podatak da procenis broj stanovnika te godine.

Ako tvrdis da su tvoji podaci bolji od popisa, onda valjda mozes tu tvrdnju da potkrepis nekim dokazima i da objasnis zasto se brojke ne poklapaju.

U suprotnom, svako bi mogao da spamuje temu nekom svojom procenom bez objasnjenja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 19 srp 2023, 12:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 16:12
Postovi: 8135
Lokacija: multietnicki entitet Bosna
Revolucionar je napisao/la:
Uzeo sam podatak za 2016. godinu zato sto potvrdjuje da nije u pitanju povratak.


Otkud ti podatak koliko je 65+ 2016-te?

To što si pronašao na mom blogu je broj penzionera 2016-te a ne broj stanovnika 65+

Primjetio sam i ranije da misliš da su svi penzioneri 65+. Po podacima federalnog PIO/MIO od ukupno 434.167 penzija čak njih 119.721 je porodičnih a 59.659 je invalidskih. Samo 254.787 je starosnih. Definicije:

Pravo na porodičnu penziju imaju članovi porodice umrlog osiguranika koji je na dan smrti ispunjavao uslove za starosnu ili invalidsku penziju i članovi porodice umrlog korisnika starosne ili invalidske penzije. Članovima porodice umrlog osiguranika, odnosno korisnika penzije smatraju se: a) bračni supružnik, b) razvedeni bračni supružnik, ako mu je pravosnažnom presudom suda dosuđeno pravo na izdržavanje, c) dijete, rođeno u braku ili van braka, te usvojeno dijete, d) pastorak ukoliko ga je umrli osiguranik, odnosno korisnik penzije izdržavao, e) dijete-unuče bez oba roditelja ukoliko ga je umrli osiguranik, odnosno korisnik penzije izdržavao.

Korisnici porodične penzije su i djeca.

Osiguranik, kod koga je utvrđena I. kategorija invalidnosti stiče pravo na invalidsku penziju: a) ako je invalidnost prouzrokovana povredom na radu ili profesionalnom bolešću, bez obzira na dužinu penzijskog staža; b) ako je invalidnost prouzrokovana povredom van rada ili bolešću, pod uslovom da je prije nastanka invalidnosti imao navršen penzijski staž koji mu pokriva najmanje jednu trećinu perioda od navršenih najmanje 20 godina života do dana nastanka invalidnosti (u daljnjem tekstu: radni vijek), računajući radni vijek na pune godine. (2) Osiguranik kod koga je utvrđena I. kategorija invalidnosti do navršene 30. godine života stiče pravo na invalidsku penziju ako je invalidnost prouzrokovana povredom van rada ili bolešću, pod uslovom da prije nastanka invalidnosti ima navršen penzijski staž koji mu pokriva najmanje jednu trećinu radnog vijeka, ali najmanje jednu godinu staža osiguranja. (3) Osiguraniku iz st. (1) i (2) ovog člana koji je bio na redovnom školovanju i takvim školovanjem stekao višu ili visoku stručnu spremu, radni vijek se računa od 22 godine života, ako je stekao višu stručnu spremu, odnosno od 25 godina, ako je stekao visoku stručnu spremu.

Drugim riječima, mnogo penzionera nije 65+

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/podaci-zzo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 19 srp 2023, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 02:39
Postovi: 1184
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
Prvacici 2023/2024

Kiseljak

136 bosanski plan
99 hrvatski plan

Vareš

38 bosanski plan
1 hrvatski plan

Mostar
424 bosanski plan
502 hrvatski plan
14 međunarodna škola

Vitez
132 bosanski plan
100 hrvatski plan

Stolac
41 bosanski plan
40 hrvatski plan

Prozor
6 bosanski plan
46 hrvatski plan


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 19 srp 2023, 13:34 
Offline

Pridružen/a: 29 tra 2023, 16:20
Postovi: 721
Nebula je napisao/la:
Otkud ti podatak koliko je 65+ 2016-te?

To što si pronašao na mom blogu je broj penzionera 2016-te a ne broj stanovnika 65+

Primjetio sam i ranije da misliš da su svi penzioneri 65+. Po podacima federalnog PIO/MIO od ukupno 434.167 penzija čak njih 119.721 je porodičnih a 59.659 je invalidskih. Samo 254.787 je starosnih.

Drugim riječima, mnogo penzionera nije 65+


Ti si rekao da ima toliko penzionera 65+. Vise puta si napisao, evo samo jednog primera:

Citat:
FBiH po dobnim skupinama 2022-ge:
0-14--258.317 (13,8%)
15-49--743.770 (39,8%)
50-64--421.495 (22,6%)
65+--445.845 (23,8%)
Ukupno--1.869.427


To si pisao kad si tvrdio da Federacija BiH ima vise stanovnika od Vojvodine i da je puno starija.

Tu je pocela ova rasprava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 19 srp 2023, 13:58 
Offline

Pridružen/a: 29 tra 2023, 16:20
Postovi: 721
Nebula je napisao/la:
slika


Inace, postavio si ovo, gde su invalidi i clanovi porodica penzionera odvojeni od broja penzionera.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 19 srp 2023, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 16:12
Postovi: 8135
Lokacija: multietnicki entitet Bosna
Revolucionar je napisao/la:
Ti si rekao da ima toliko penzionera 65+. Vise puta si napisao, evo samo jednog primera:

Citat:
FBiH po dobnim skupinama 2022-ge:
0-14--258.317 (13,8%)
15-49--743.770 (39,8%)
50-64--421.495 (22,6%)
65+--445.845 (23,8%)
Ukupno--1.869.427



Pa gdje ti tu vidiš riječ "penzionera"? To su stanovnici 65+ a ne penzioneri. Potrefilo se da su te 2022-ge ovi 65+ u sličnom broju kao i penzioneri. Ali to ne znači da je tako bilo 2016. jer je tada sigurno bilo više penzionera nego 65+
Jednostavno mnogi stanovnici FBiH imaju 65+ godina a nisu penzioneri. Drugi pak nemaju 65+ a jesu penzioneri. Trenuto je taj broj sličan ali nije uvijek bio. Mi znamo broj penzionera 2016-te ali ne i broj 65+ te 2016-te.

Revolucionar je napisao/la:
Nebula je napisao/la:
slika


Inace, postavio si ovo, gde su invalidi i clanovi porodica penzionera odvojeni od broja penzionera.


To su članovi porodice živih penzionera. Znači penzioner živ, prima penziju, preko penzije zdravstveno osiguran (i nalazi se u gornjem dijelu te zabele) a u donjem dijelu tabele su njegovi članovi porodice koji su preko njega osigurani (jer nisu mogli na drugi način).
A porodičnu penziju prima član porodice urmlog penzionera i nalazi se u gornjem dijelu tabele među penzionerima jer je korisnik porodične penzije.

Invalidi iz te tabele su osigurani preko invalidnina a ne preko invalidskih penzija. To su različite stvari. Nemaju svi invalidi pravo na invalidske penzije. Oni koji imaju invalidske penzije su među penzionerima.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/podaci-zzo/


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 89130 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3223, 3224, 3225, 3226, 3227, 3228, 3229 ... 3566  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Hagresor, mrnjav, Naša Kvačica, Robbie MO, Teuton i 110 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO