HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 11:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Što je Hrvatima stvarno donio "antifašizam"
PostPostano: 28 sij 2011, 08:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
Obje Jugoslavije su nama bile gotovo nužnost, pogotovo prva Juga. Da nismo ušli u tu zajednicu, kakva god ona nepovoljna bila za nas, vjerojatno bi Hrvatska danas bila neki regionalni povijesni pojam razdijeljen između Austrije, Mađarske, Italije i dijelom Srbije. Da je Austrougarska pobijedila u Prvom svjetskom ratu mi bi bili jedni od osnivača EU :D Al kako nije, realno, dobro smo i prošli...

Tribalo je znati odabrati manje zlo u teškim vrimenima za Hrvate, a jedinstvena Hrvatska u Jugoslaviji je uvik manje zlo nego rascjepkana Hrvatska u rukama velesila. Nakon 2. svjetskog rata, ka saveznica Sila osovine koje su opako popušile, mislin da bi, da nije bilo NOB-a u kojem su Hrvati činili znatan postotak, bili razdijeljeni između 2 bloka i pitanje je što bi s nama bilo...

Neke stvari triba gledati realno i povijesno utemeljeno. Da, naša je nacija u tim tvorevinama dijelom zatirana, bilo je i stravičnih zločina prema našem narodu, ali nakon svega mi imamo jedinstvenu naciju na njenom povijesnom tlu i fali samo još Herceg-Bosna da gotovo 100% Hrvata koji naseljavaju ove prostore bude u istoj državi (samo vojvođanski ne bi bili ali njih nažalost ionako više nema puno). Zato ja mislim da je ovakva BiH ka i obje Jugoslavije samo prijelazna faza prema tome. A to će biti velika pobjeda hrvatskog naroda koji je bija na pragu toga da se pretvori u Kurde.

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što je Hrvatima stvarno donio "antifašizam"
PostPostano: 28 sij 2011, 10:03 
Offline

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:27
Postovi: 90
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
Obje Jugoslavije su nama bile gotovo nužnost, pogotovo prva Juga. Da nismo ušli u tu zajednicu, kakva god ona nepovoljna bila za nas, vjerojatno bi Hrvatska danas bila neki regionalni povijesni pojam razdijeljen između Austrije, Mađarske, Italije i dijelom Srbije. Da je Austrougarska pobijedila u Prvom svjetskom ratu mi bi bili jedni od osnivača EU :D Al kako nije, realno, dobro smo i prošli...

Tribalo je znati odabrati manje zlo u teškim vrimenima za Hrvate, a jedinstvena Hrvatska u Jugoslaviji je uvik manje zlo nego rascjepkana Hrvatska u rukama velesila. Nakon 2. svjetskog rata, ka saveznica Sila osovine koje su opako popušile, mislin da bi, da nije bilo NOB-a u kojem su Hrvati činili znatan postotak, bili razdijeljeni između 2 bloka i pitanje je što bi s nama bilo...

Neke stvari triba gledati realno i povijesno utemeljeno. Da, naša je nacija u tim tvorevinama dijelom zatirana, bilo je i stravičnih zločina prema našem narodu, ali nakon svega mi imamo jedinstvenu naciju na njenom povijesnom tlu i fali samo još Herceg-Bosna da gotovo 100% Hrvata koji naseljavaju ove prostore bude u istoj državi (samo vojvođanski ne bi bili ali njih nažalost ionako više nema puno). Zato ja mislim da je ovakva BiH ka i obje Jugoslavije samo prijelazna faza prema tome. A to će biti velika pobjeda hrvatskog naroda koji je bija na pragu toga da se pretvori u Kurde.





Ma tako je čovječe, ovo je realno sagledavanje. Bolje svi zajedno u nekakvu višenacionalnu tvorevinu koliko god nam mrska bila, pa ćemo se zajedno lakše za nešto i izboriti.
A kad te razdijele između različitih država i to povrde međunarodnim sporazumima, to ti je Adio MAre, to se više nikada ne vrati, osim u slučajevima nekakvih svjetskih ratova kao ššto smo mi dobili Zadar, otoke i Istru, a i tada se to rijetko događa mora da bude ispunjen niz uvjeta, da si na strani pobjednika i slično. I tako što se možda dogodi jednom i nikada više.

Obje Jugoslavije treba sagledavati kao neki proces emancipacije naroda, prvo unitarna, pa federalna, pa polukonfederalna pa neovisne države. To je nekakav pritrodni proces. Bilo bi najbolje da smo od 1102 godine neovisni i da nikada nismo gubili to, ali Yebi ga, prođe stotinu osvajača u 900 godina.

Što se BiH tiče, ona je stvorena republikom, pa dalje je na nama kako ćemo to da iskoristimo, jer imamo strašnu i neobranjivu pogodnost zemljopisnog položaja i ekonomske međuovisnosti i toga su svjesna i ostala dva naroda. Da je bilo pameti Hrvati u BiH i Hrvatskoj bi objedinili snage i napravili program za budućnost, program demografskog i ekonomskog oporavka ali yebi ga kad naša takozvana elita samo misli na svoju osobnu korist.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što je Hrvatima stvarno donio "antifašizam"
PostPostano: 28 sij 2011, 10:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
Ringo10 je napisao/la:
Da je bilo pameti Hrvati u BiH i Hrvatskoj bi objedinili snage i napravili program za budućnost, program demografskog i ekonomskog oporavka ali yebi ga kad naša takozvana elita samo misli na svoju osobnu korist.

To je to. Triba raditi!

I maksimalno infrastrukturno, gospodarski, obrazovno, zdravstveno i koliko se može institucionalno povezati Hrvatsku s prostorom Herceg-Bosne. Onda neće biti ništa neprirodno da ta Herceg-Bosna jednog dana bude dio matice. Sad je to svitu i velikim silama šaka u oko, sam spomen te ideje, ali jednog dana možda neće biti. A moramo RADITI na našem narodu i njegovom povezivanju. Sve i da ostanemo u dvi države ovakvo povezivanje (jednog dana možda i eurozona Hrvatske i Herceg-Bosne) nam nikako ne može štetiti. A ukoliko dođe do političkih tektonskih pomaka u Europi stvoreni su dobri preduvjeti za konačno rješenje.

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što je Hrvatima stvarno donio "antifašizam"
PostPostano: 28 sij 2011, 13:52 
Offline

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:27
Postovi: 90
Nego, u zadnje vrijeme na hrvatskim forumima sam primijetio vidan porast nekakve jugonostalgije i to je donele zabrinjavajuće. JA ne znam koliko je to uaista tako jer forumi nisu neki reprezentativan čimbenik, ali to je samozavaranje, bježanje od stvarnosti i kukavičluk. Mrtvog konja je besmisleno mamuzati, a i Juga i socijalziam su mrtvi konji i pokrenuti se neće.
Možda je to samo privremeni revolt na ekonomske i političke neuspjehe i promašaje, ali život teče dalje i treba se boriti a ne gledati u prošlost.
Zabrinjava korupcija elita u Hrvatskoj. To je jedan polip sa tisuću krakova i teško se boriti sa takvim zlom, a naslijeđeni balkanoidni mentalitet mu je pogonsko gorivo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što je Hrvatima stvarno donio "antifašizam"
PostPostano: 28 sij 2011, 14:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
Ringo10 je napisao/la:
Nego, u zadnje vrijeme na hrvatskim forumima sam primijetio vidan porast nekakve jugonostalgije i to je donele zabrinjavajuće. JA ne znam koliko je to uaista tako jer forumi nisu neki reprezentativan čimbenik, ali to je samozavaranje, bježanje od stvarnosti i kukavičluk. Mrtvog konja je besmisleno mamuzati, a i Juga i socijalziam su mrtvi konji i pokrenuti se neće.
Možda je to samo privremeni revolt na ekonomske i političke neuspjehe i promašaje, ali život teče dalje i treba se boriti a ne gledati u prošlost.
Zabrinjava korupcija elita u Hrvatskoj. To je jedan polip sa tisuću krakova i teško se boriti sa takvim zlom, a naslijeđeni balkanoidni mentalitet mu je pogonsko gorivo.

Hrvatska je isprid Srbije miljama, a isprid Makedonije, Crne Gore, BiH i Kosova valjda svjetlosnim godinama. Naša vlast je nikakva, ali naspram ostalima iz bivše Juge (osim Slovenije koja isto nije ništa nedostižno) je božanska. I onda kad pitaš takve jesu li spremni sutra ići pomoći "svojoj braći" u Prizren da gospodarski ojačaju to nitko ne bi, jesu li spremni izdvajati za istočnu Bosnu i slično, ne bi ni to... Kad ih pitaš kako bi to nama bilo bolje da se udružimo S GORIMA OD NAS na to ne znaju odgovor...

Ljudi su u nas budaletine i to je suma svega. I pali su točno na onu igru koju Britanija i ostali njoj slični žele - Hrvati se moraju razočarati u samostalnost, misliti kako sami ipak ne mogu i kako je nekad bilo bolje, a onda nazad u Jugu koju će Britanija priko Srba i naših jugofila kontrolirati. Samo što mi ne moremo ući ni u kakvu zajednicu dok ovaj narod to ne amenuje. A ako Hrvati odaberu neku novu Jugoslaviju onda ko ih jebe, dabogda bili istrijebljeni s planete i zatrlo im se svako sjeme. A ja odo u Argentinu.

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što je Hrvatima stvarno donio "antifašizam"
PostPostano: 28 sij 2011, 14:18 
Offline

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:27
Postovi: 90
Ma nema ništa od nove juge to je neostvarljivo ali pokazuje kako su neki ljudi labilni, ai neki mediji u Hrvatskoj su u rukama najblaže rečeno sumnjivih tipova koji rade ko zna za koga. Ili bolje rečeno, zna se dobro.
A da Britanija uvijek igra takvu igu, igra i te kako, samo mi nije jasno zašto već jednom ne odustanu, kakav zapravo svoj interes nalaze u takvim unaprijed propalim projektima.

A što bi išao u Argentinu, Australija ti je bolja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što je Hrvatima stvarno donio "antifašizam"
PostPostano: 28 sij 2011, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
Ringo10 je napisao/la:
Ma nema ništa od nove juge to je neostvarljivo ali pokazuje kako su neki ljudi labilni, ai neki mediji u Hrvatskoj su u rukama najblaže rečeno sumnjivih tipova koji rade ko zna za koga. Ili bolje rečeno, zna se dobro.
A da Britanija uvijek igra takvu igu, igra i te kako, samo mi nije jasno zašto već jednom ne odustanu, kakav zapravo svoj interes nalaze u takvim unaprijed propalim projektima.

A što bi išao u Argentinu, Australija ti je bolja.

Onda bi Down Under, al u novoj Jugi ne bi živija da ga jebeš. Odusta bi u tom slučaju i od bilo kakve borbe jer ako naš narod to dopusti zaslužija je da ga crna zemlja proguta za vike vikova, a ne da bilo ko ustaje u obranu tako stupidnog naroda.

Ja iskreno isto mislin da neka nova Juga nije moguća, jer osim političara i ne vidim neku zainteresiranost kod običnih ljudi ni u nas ni u Srbiji. A ipak su te dvi zemlje ključ svega.
Ljudi selektivno gledaju neke stvari i onda kad mi izlete sa spikom kako se "otkad je Hrvatske krade kao nikad" ne bi da su ti ljudi sišli s Marsa onaj tren kad se Hrvatska osamostalila, a nisu odrasli u jugoslavenskom društvu. Kažen, naši ljudi su moroni koji ne misle glavom. Nijedna osoba rođena i odgojena u Republici Hrvatskoj nije oštetila ovu državu niti za jednu jedinu kunu nego svi oni baš rođeni i odgajani u Jugoslaviji.

Ali vrime radi za nas. Već sad oko trećina stanovnika Hrvatske nema nikakva posebna sjećanja na Jugoslaviju jer su ili rođeni u RH ili su bili baš dica u Jugoslaviji. Još kojih 20 godina i mirni smo. :D

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što je Hrvatima stvarno donio "antifašizam"
PostPostano: 29 sij 2011, 19:22 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2011, 17:20
Postovi: 2
Na početku moram istaknuti da mi je onemogućeno logiranje na ovom forumu pod nickom matematic, pa sam se bio prisiljen klonirati u ovom obliku.

Kao zaključak poslije svega navedenoga smatram da nije istina da je stvaranje Titove Jugoslavije bila povijesna nužnost za hrvatski narod, da su alternative bile i te kako realne i opipljive, i da je pobijedila opcija koja je bila najnepovoljnija za hrvatski narod.
Ona je bila ne samo nepovoljna, nego i katastrofalna za hrvatski narod.Ukupne posljedice komunističke revolucije lažno nazvane Narodnooslobodilačka borba bile su gotovo genocidnog karaktera po naš narod, a uključuju ,pored najmanje 100000 ubijenih na Bleiburgu i tisuća likvidiranih prilikom zauzimanja pojedinih gradova i područja, još i najmanje 50000 poginulih u oružanim snagama NDH tijekom rata, kao i 45000 Hrvata poginulih u partizanima i više desetaka tisuća stradalih u nacifašističkim represalijama.
Ta je borba bila potpuno nepotrebna, a čak su je i saveznici smmatrali apsolutno preuranjenom, pa su prilikom ustanka u ljeto 1941. preko Radio- Londona pozivali narod na smirenje, tvrdeći kako ustanak treba uslijediti tek prilikom savezničkog iskrcavanja na Balkanu.

Pritom, ovo nikako nije pokušaj amnestiranja ustaškog pokreta, koji je nedvojbeno imao zločinački karakter i za koji se slažem da nam je donio sramotu i štetu, niti ima opasnosti da se ikada više takva koalicija primitivaca i psihopata(mislim tu na većinu glavešina, a ne na tisuće vojnika od kojih golema većina nisu bili ni fašisti ni zločinci) nađe u prilici da upravlja sudbinom hrvatskog naroda,a ne bi se našla ni 1941. da nije oktroirana od strane okupacijskih sila. Ekstremne ideologije, bile one lijeve ili desne, nisu nikad imale uporište u većini hrvatskog naroda, ili riječima Franje Tuđmana:" I u okviru takve velikosrpske Jugoslavije hrvatski nacionalni pokret imao je izrazito demokratski karakter. Hrvatska je bila jedna od rijetkih katoličkih zemalja u Europi u kojoj nije bilo ni fašističke ni klerikalne stranke..."

Također, smatram potpuno neutemeljenim prikazivanje Tita kao pozitivne ličnosti, pa čak i kao jednog od najznačajnijih Hrvata u povijesti. Po mom dubokom uvjerenju i ovaj rat bio je izravna posljedica titoizma, jer konstitutivnost Srba u Hrvatskoj unatoč njihovoj malobrojnosti,kao i njihova nesrazmjerna zastupljenost u političkom i ekonomskom životu, te upravnom i represivnom aparatu u SRH nije uslijedio nakon Titove smrti, nego je naprotiv bio konstanta tijekom čitavog postojanja poslijeratne Jugoslavije. Kao što je konstanta bila i dominacija Srba u JNA(kojih je 1967. bilo 61%, dok je Hrvata bilo 15%) i u saveznim organima(gdje ih je 1969. bilo 10 puta više nego Hrvata. A u tim su se organima "usredotočile sve institucije centara moći i odlučivanja na svim područjima nacionalnog i društvenog života, od politike i gospodarstva do sporta."(Tuđman 1977.)
A komandantima takve JNA Tito je rekao u Karađorđevu 21.12.1979.:" Ja sam bio za novi ustav, ali ne za ovakav kakav je donesen Bio sam protiv davanja državnosti pokrajinama i dijelovima ustava koji omogućuju republikama izdvajanje iz federacije bez dogovora s ostalim republikama, odnosno referendumom cijele zemlje.Pri donošenju ustava rekao sam Bevcu i Vladi, a i cijeloj ustavnoj komisiji, da su me nadglasali oni i Kardeljevi istomišljenici...Ako vi, naša armija, ne budete radili na koheziji jedinstva, nakon moga odlaska, sumnje će se moje i zle slutnje obistiniti."
Ne može se nijekati i odgovornost titoizma za masovno iseljavanje Hrvata("osobito u Rankovićevo vrijeme od milijunske ekonomske emigracije iz Jugoslavije gotovo polovica bila Hrvata"(Tuđman 1977.), pogotovo ako ga stavimo u kontekst podataka koje je predsjednik vlade SRH Dragutin Haramija iznio Titu u Karađorđevu 1971.: "U slijedećih pet godina Hrvatska mora za nerazvijene krajeve u drugim republikama izdvojiti tisuću milijardi starih dinara. Istodobno, Hrvatska nije u stanju da za svoje nerazvijene općine godišnje izdvoji svega 4,5 milijardi starih dinara. Računato po jugoslavenskim mjerilima, 41 od ukupno 105 hrvatskih općina je nerazvijena."

Također je iluzorno govoriti o nekakvim slobodama za vrijeme SFRJ kada je za vrijeme Rankovića Služba državne sigurnosti Hrvatske imala dosje o 1,3 milijuna njezinih građana, kada je u izvješću Amnesty internationala iz 1975. Jugoslavija bila zemlja sa najviše političkih zatvorenika u Europi poslije sssr-a, i kada su u svim radnim organizacijama kao i u njihovim nižim oblicima postojali organi partije, koji su "vodili diskusije", natezali neku stvar i špijunirali svoje kolege, te im pisali karakteristike o moralno-političkoj podobnosti s kojom je bilo nespojivo javno isticanje nacionalne i vjerske pripadnosti.

Evo, toliko od mene na ovoj temi i forumu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što je Hrvatima stvarno donio "antifašizam"
PostPostano: 30 sij 2011, 13:47 
Offline

Pridružen/a: 13 vel 2010, 10:37
Postovi: 391
Ringo10 je napisao/la:
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:
A četvrta mogućnost??? Nezavisna Država Hrvatska? ;)
Več pred kraj rata je Churchil upozoravao na opasnosti ''crvenog'' saveznika. Uglavnom sve mogućnosti ljevog i jugoslavenskog opredjeljenja dovode do genocida nad Hrvatima. Znači ponude napomenute nikako nemogu biti dobre.

Također mi smo nakon drugog svijetskog rata prošli najgore moguće. Znači bolje da smo u SSSRu završili nego Srbskoj Jugoslaviji.

Preko milijon ljudi je 1945 napustilo Hrvatsku, Hrvatski narodno tjelo razdjeljeno je na dva naroda (Hrvate i Bošnjake). 300-600 000 stanovnika je ubijeno u masovnim klanjima od Bleiburga sve do granice sa Grčkom. Hrvati su zauvijek izgubili Kotor, Koper, CIJELI Srijem, CIJELU BiH. U nakdnadnim godinama pod Titom je u zatvorima završilo 3 milijona ljudi (raznih nacionalnosti, najviše Hrvati). Novac i gospodarstvo sele u Srbiju, dolazi do izobličenja i kvarenja hrvatskog jezika (šta se vidi i u riječniku ljudi na ovoj pričaoni), dolazi do zabrane vjeroispovijesti, osobne slobode...






Ja sam vidio svakakvih ljudi, psihopata, paranoika, megalomana, ali ti si unikat.

ZAtim, SFRJ kakva god, nije bila nikakva srpska Jugoslavija. To neće reći ni Slovenci, ni Makedonci ni Bošnjaci, to samo lupate vi hrvatski ndh nostalgičari. Ako vi mislite da ste bili nekakvi srpski robovi to je vaš problem, ja nikada nisam bio ni srpski rob ni sluga niti priznajem tako nešto.
Srbi jesu uvijek pokušavali ostvariti dominaciju ali federalna struktura a nakon 1974 i sa elementima konfederalizma, jednostavno nije dopuštala da neko postigne punu dominaciju. Tijekom desetljeće Srbi jesu stekli određenu brojčanu prevlast u JNA ali dok je slijedila ustavom određenu ulogu to se nije moglo odraziti na unutrašnje uređenje. KAd su srbizirali JNA i krenuli u pohod, i Juga i JNA su se raspale.
Jugoslavija je bila svakakva, propala je i neće se više ponoviti. Ali nije imala samo negativne posljedice za nas, dva puta smo ulazili u nju jer drugog izbora nismo imali. Ili smo imali ali bismo zažalili.
Vi ekstremisti nemate grama mozga. Vi nemate veze sa stvarnošću, vaša radikalistička srljanja nas uvijek skupo koštaju. Jgoslavija je bila sranje ali alternative su bile još gore, ali to vas ne zanima, vi samo mantarte jedno te isto i išli bi glavom kroz zid.. Vi uopće ne uzimate u obzir unutrašnje i vanjske okolnosti koje su pratile stvaranje obje Jugoslavije.

A ovo za Hrvate i Bošnjake, ma Hrvati i Bošnjaci tj muslimani su dva naroda, ma dajte više vi endehazijaneri, već jednom otkačite sa svojim kretenskim zabludama, yebo vas Pavelić sa fesom na glavi. Muslimani su drugi narod i to vrlo neprijateljski nastrojen a ti mora da si iz emigracije, još samo oni se glupiraju sa tim zabludama.

A šta reći o ovim brojkama osim Bože oprosti mu jer nema pojma šta priča. Milijun ljudi napustilo Hrvatsku, oko 600 000 pobijeno samo na kraju rata a kad se doda rat onda nije manje od jedno milijun , a kroz zatvore prošlo ni manje ni više nego tri milijuna ljudi, najviše Hrvata, hajmo reć neka bude miliun. A ja tebe pitam jesi li ti uopće normalan kada ovakve gluposti pričaš.
Uzmi lijepo popise stanovništva pa usporedi sa svojim nebulozama. Znači svaki Hrvat je bio ili ubijen ili pobjegao ili u zatvoru. Juga je tada imala oko 14 milijuna i jesi li svjestan šta bi značilo 3 milijuna zatvorenih. To bi značilo da kad odbiješ djecu, maloljetnike i starce, da je svaki čovjek bio ili u zatvoru ili zatvorski čuvar.
A što se tiče žrtava, po Žerjaviću koji je do sada neoboren autoritet za demografske analize, u cijelom 2. sv ratu poginilo je do 192 000 Hrvata usljed svih ratnih posljedica, i to je čovjek u proračunima uviek rabio povećane procjene da ne bi slučajno dobio manji broj. PA je taj broj gornja granioca. U događanjima nakon rata, Bleiburg i ostalo, po objektivnim analizama stradalo je najviše oko 50 000 pripadnika svih vojski a pripadnika vojske NDH nešto oko pola od toga, uglavnom Hrvati i nešto Bošnjaka. Tuđman daje približan broj, nešto manji doduše.

Zabrana vjeroispovijesti je bila samo u tvojoj glavi, išao sam na ponoćke skoro svke godine, moji su uvijek išli u crkvu i kršten sam u Sarajevu i uvijek bio i Hrvat i katolik i tako se deklarirao. A ako je neko bio pizda pa se nešto bojao onda je to jegov problem.

A ovo za izgubljene teritorije, e sad yebi ga, tvjoj megalomaniji bi bilo malo Hravtske i do Crnog mora. KAd čovjek dođe u kuće naših emigranata u svakoj kući će vidjeti zemljovid velike Hrvatske, ali to je takav monstrum da se možeš samo smijati. Ovakva BiH kad bi se pripojila Hrvatskoj, to bi Hrvatsku definitivno uništilo. I ekonomski i politički. Ali hajde ti to objasni našim radikalima koji žive u nebesima izvan veze sa realnošću.
Koper, Kotor, ko će ti to dati i na osnovu čega.
HAjde Srijem i nekako, ali razgraničenje je išlo po etničkom principu, pa nismo dobili Srijem ali smo dobili Baranju koja nikada do tada nije bila dio Hravtske.
Sve je to za raspravu i ovako i onako, ali jedina glupost je Neum koji je trebao pripasti hravtskoj, a da to mnogo ne ošteti brojnost hrvatskog korpusa u BiH.

Vi takozvani ultradesničari ste postali za Hrvatsku i Hrvate velika opasnost. Jer vaša mitomanija metastazira do granice da je nemoguć razgovor sa vama jer svako ko reagira na vaše budalaštine odmah biva histerično etiketiran kao UDBAŠ, komunjara, Srbin, izdajica i slično. A vidjeli smo gdje je mitomanija Srbe odvela.

Ako govorimo o antifašizmu na ovim prostorima uvijek i isključivo govorimo o ideologiji jer je provođen kroz ideološku borbu. To je ona krilatica " da su svi komunisti bili i antifašisti, ali svi antifašisti nisu bili i komunisti".
Problem je u tome što se sa "tamnim" stranama tog sustava znanstvenici danas u istraživanjima suočavaju uz veliki otpor tzv."antifašista".
Žerjavić-Kočović studije i istraživanja svakako su temelj za istraživanje demografskih gubitaka u II. sv.ratu i poraću, ali nova otkrića( prije svega u Sloveniji- Tezno) traže preispitivanje tih brojki i rezultata do kojih su došli njih dvojica.
Slovenska komisija nakon otkrića masovnih grobnica kod Tezna zaključuje da se u njima nalaze ostaci 15 tisuća ljudi.
Naime , ljudi su ubijani i zakapani u tenkovske rovove, među pronađenim ostacima ima i žena i djece.
Naime, predsjednik slovenske komisije "za rješavanje prikrivenih grobišta" Jože Dežman zaključuje da je nakon predaje vojske, civila, ranjenika kod Bleiburga u Sloveniji ubijeno oko 100 tisuća ljudi, ponajviše Hrvata.
Ista komisija do sada je otkrila 540 masovnih grobnica na prostoru Slovenije.
Ono što je svakako nevjerojatno, o tom problemu među povjesničarima , a i u samoj suvremenoj historiografiji hrvatske povijesti postoje veliki otpori prema znanstvenicima koji istražuju taj problem.
Osobno sam razgovarao Dr.Martinom Grahek Ravančić koja je doktorirala na temi Bleiburga i "Križnog puta", osobno je potvrdila koje je sve otpore imala u samom istraživanju te teme, ne samo od strane potencijalnih svjedoka tih događaja nego i spremnosti institucija da joj pruže adekvatnu pomoć u istraživanju, a radi se o Hrvatskom institutu za povijest koji je temeljna institucija u Hrvatskoj kada je historiografija u pitanju.
Dakle nije u pitanju vrijednost antifašizma u II. svjetskom ratu, nego ideološki zločini(komunistički) nakon njega koji se sasvim otvoreno brane i opravdavaju danas ili se svjesno umanjuju do te mjere da ih neki smatraju modernim mitom , dakle slično kao i ona druga krajnost sa Vukojevićevom komisijom sredinom 90tih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što je Hrvatima stvarno donio "antifašizam"
PostPostano: 30 sij 2011, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
matematic2 je napisao/la:
Na početku moram istaknuti da mi je onemogućeno logiranje na ovom forumu pod nickom matematic, pa sam se bio prisiljen klonirati u ovom obliku.



Kako misliš onemogućeno? Originalni nik je aktivan...u čemu je problem sa logiranjem?

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što je Hrvatima stvarno donio "antifašizam"
PostPostano: 30 sij 2011, 15:20 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2011, 17:20
Postovi: 2
Ministry of Sound je napisao/la:
matematic2 je napisao/la:
Na početku moram istaknuti da mi je onemogućeno logiranje na ovom forumu pod nickom matematic, pa sam se bio prisiljen klonirati u ovom obliku.



Kako misliš onemogućeno? Originalni nik je aktivan...u čemu je problem sa logiranjem?


Kad se pokušam logirati piše da sam iskoristio maksimalni broj pokušaja logiranja i da moram unit potvrdni kod. kad ga unesen, opet piše da san iskoristija maksimalni broj pokušaja logiranja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što je Hrvatima stvarno donio "antifašizam"
PostPostano: 02 vel 2011, 01:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
Ringo10 je napisao/la:
Bog-i-Hrvati je napisao/la:
Obje Jugoslavije su nama bile gotovo nužnost, pogotovo prva Juga. Da nismo ušli u tu zajednicu, kakva god ona nepovoljna bila za nas, vjerojatno bi Hrvatska danas bila neki regionalni povijesni pojam razdijeljen između Austrije, Mađarske, Italije i dijelom Srbije. Da je Austrougarska pobijedila u Prvom svjetskom ratu mi bi bili jedni od osnivača EU :D Al kako nije, realno, dobro smo i prošli...

Tribalo je znati odabrati manje zlo u teškim vrimenima za Hrvate, a jedinstvena Hrvatska u Jugoslaviji je uvik manje zlo nego rascjepkana Hrvatska u rukama velesila. Nakon 2. svjetskog rata, ka saveznica Sila osovine koje su opako popušile, mislin da bi, da nije bilo NOB-a u kojem su Hrvati činili znatan postotak, bili razdijeljeni između 2 bloka i pitanje je što bi s nama bilo...

Neke stvari triba gledati realno i povijesno utemeljeno. Da, naša je nacija u tim tvorevinama dijelom zatirana, bilo je i stravičnih zločina prema našem narodu, ali nakon svega mi imamo jedinstvenu naciju na njenom povijesnom tlu i fali samo još Herceg-Bosna da gotovo 100% Hrvata koji naseljavaju ove prostore bude u istoj državi (samo vojvođanski ne bi bili ali njih nažalost ionako više nema puno). Zato ja mislim da je ovakva BiH ka i obje Jugoslavije samo prijelazna faza prema tome. A to će biti velika pobjeda hrvatskog naroda koji je bija na pragu toga da se pretvori u Kurde.





Ma tako je čovječe, ovo je realno sagledavanje. Bolje svi zajedno u nekakvu višenacionalnu tvorevinu koliko god nam mrska bila, pa ćemo se zajedno lakše za nešto i izboriti.
A kad te razdijele između različitih država i to povrde međunarodnim sporazumima, to ti je Adio MAre, to se više nikada ne vrati, osim u slučajevima nekakvih svjetskih ratova kao ššto smo mi dobili Zadar, otoke i Istru, a i tada se to rijetko događa mora da bude ispunjen niz uvjeta, da si na strani pobjednika i slično. I tako što se možda dogodi jednom i nikada više.

Obje Jugoslavije treba sagledavati kao neki proces emancipacije naroda, prvo unitarna, pa federalna, pa polukonfederalna pa neovisne države. To je nekakav pritrodni proces. Bilo bi najbolje da smo od 1102 godine neovisni i da nikada nismo gubili to, ali Yebi ga, prođe stotinu osvajača u 900 godina.

Što se BiH tiče, ona je stvorena republikom, pa dalje je na nama kako ćemo to da iskoristimo, jer imamo strašnu i neobranjivu pogodnost zemljopisnog položaja i ekonomske međuovisnosti i toga su svjesna i ostala dva naroda. Da je bilo pameti Hrvati u BiH i Hrvatskoj bi objedinili snage i napravili program za budućnost, program demografskog i ekonomskog oporavka ali yebi ga kad naša takozvana elita samo misli na svoju osobnu korist.



Šta se Jugoslavije tiče mislim da niste čuli za povijesni pojam ''Hrvatski mučenici 1918-41''. Jer bolje da su nas razdjelile idruge drzave nego ikada ušli u takvu zajednicu. Več same 1918 godine u Zagrebu se dešavaju prvi zločini nad Hrvatima. Iz godine u godinu stanje je sve gore.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što je Hrvatima stvarno donio "antifašizam"
PostPostano: 04 vel 2011, 09:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 stu 2010, 12:35
Postovi: 2762
Lokacija: Zadar
Tako je, živija govornik! Da su Hrvati bili razdijeljeni između Austrije, Mađarske, Italije i Srbije danas je pitanje bi li se uopće mogli sporazumjeti na istom jeziku, a kamoli da bi bili nacionalno svjesni i imali svoju nacionalnu državu.

_________________

K tebi lete naših želja jata,
naša radost tvojoj se veseli,
naša tuga tvojoj pomoć želi.
Herceg-Bosno, - kol'jevko Hrvata


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 35 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO