HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 15 ruj 2024, 11:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5683 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176 ... 228  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 18:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37961
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Robbie MO je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Ne znam šta je kriv Zapad što nesposobna Rusija ne može zaštiti svog saveznika iz CSTO.
Da Rusija nije tigar od papira nikada Azerima ovo ne bi palo na pamet, Turci namirisali mogućnost da Ruse istisnu iz južnog Kavkaza.
Strašna druga svjetska vojna sila koja ne može osigurati jednu cestu i nesmetanu komunikaciju istom, da sam Armen Rusima ne bi povjerio da mi čuvaju ovce a ne teritorijalni suverenitet.
Rusa se više nitko ne plaši, nestao bauk, pogotovo se luzera koji ne mogu kontrolirati vlastito dvorište neće bojati divlji kavkaški narodi.


5km dug seoski put.

Ne zajebavam. Nije čak ni 10 km dugo. Nego baš 5.


Neviđena bruka i sramota Rusije, mirovnjaci koji ne mogu osigurati nesmetan prolaz seoskim putem čak niti humanitarnoj pomoći Crvenog križa.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72876
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Inače ja nemam ništa protiv našeg bliskoistočnog mentaliteta. Sličniji smo Sirijcima nego Engezima i Šveđanima.

Samo treba priznati odakle on dolazi.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72876
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Hvata li vas susramlje, kada pratite Armeniju ?

:zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 18:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37961
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Hvata li rusofile susramlje kad misle da će ih Rusija zaštiti?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 18:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37961
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Rusi navodno obećali dostaviti humanitarnoj pomoć preko ceste iz pravca Agdama i da će osigurati Lacinski koridor za humanitarnu pomoć, ovi Armeni su neviđene naivčine.
Skoro godinu dana ne mogu osigurati koridor i evo sad će.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:12
Postovi: 2865
Robbie MO je napisao/la:
horus je napisao/la:

Rašmudine idi na sunećenje.


Simpatični bliskoistočni inat imaš.

Nije preko Turaka samo hrana i muzika došla. :zubati


Podržavati muhamedance koji ratuju protiv nekog kršćanskog naroda, može samo duhovna pöturica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 18:44
Postovi: 8366
Sve je to krenulo od Pašinjanove politike,
lik ima manje od 50 godina i pobjeđuje nakon poraza u ratu.
Nešto tu ne valja ili ja ne razumijem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 19:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 12:47
Postovi: 1515
horus je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Simpatični bliskoistočni inat imaš.

Nije preko Turaka samo hrana i muzika došla. :zubati


Podržavati muhamedance koji ratuju protiv nekog kršćanskog naroda, može samo duhovna pöturica.


Nek me Robi ispravi ako griješim, ali meni se čini da on ima sklonost navijati za onu stranu koju smatra sposobnijom, racionalnijom, lukavijom itd. Po principu "neka bolji pobijedi"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 19:56 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
daramo je napisao/la:
Ne znam šta je kriv Zapad što nesposobna Rusija ne može zaštiti svog saveznika iz CSTO..


kriv je što je licemjeran, jer mu agresija postoji samo kad su u pitanju neke države.

sve nas se uvjerava već godinu i pol kako moramo trošiti stotine milijardi dolara na pomoć jednoj državi koja je napadnuta, a naravno ne trebamo ni prstom mrdnuti na sijaset drugih napadnutih ili ćemo čak pomoći napadaču.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 20:00 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Robbie MO je napisao/la:
Ti shvaćaš da je 400 godina turske okupacije, JEDINI razlog zašto ti imaš drugačiji svjetonazor i mentalitet od "truhlog Zapada"?

To što ti smatraš za svoj svjetonazor ne dolazi uopće od katoličanstva, jer 350 000 katolika na prostoru nekadašnjeg Osmanskog carstva nisu reprezenti katoličanstva, reprezenti su 60 milijuna Talijana sa svojih 100 kardinala, reprezenti su Španjolci itd., reprezent je ovaj Papa i njegova socijalistička Južna Amerika.

Na Balkanu žive katolički Turci, pravoslavni Turci i muslimanski Turci. Nekada državljani Turske, danas mentalitetski Turci.


pričaš potpune gluposti. Ako si ti Turčin, to je tvoj problem.

naš svjetonazor je isti kakav je bio na Zapadu prije par desetljeća. Mi reprezentiramo Zapad kakav je nekad bio.

vjerojanto zato što smo na periferiji, pa zlo koje je krenulo iz jezgre još nije došlo sasvim do nas.

Španjolci i Talijani su reprezneti ateizma. Njihovi katolici, ono malo što ih je ostalo, su isti kao i mi. Dapače još su oštriji.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 20:01 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Novdan je napisao/la:

Nek me Robi ispravi ako griješim, ali meni se čini da on ima sklonost navijati za onu stranu koju smatra sposobnijom, racionalnijom, lukavijom itd. Po principu "neka bolji pobijedi"


jel navija za muslimane Bugojna, Travnika, Vareša i Fojnice?

jesu li oni bolji pa pobjedili?

ili mu je muslimanski mač problem samo pod njegovim vratom?

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:12
Postovi: 2865
Novdan je napisao/la:
horus je napisao/la:

Podržavati muhamedance koji ratuju protiv nekog kršćanskog naroda, može samo duhovna pöturica.


Nek me Robi ispravi ako griješim, ali meni se čini da on ima sklonost navijati za onu stranu koju smatra sposobnijom, racionalnijom, lukavijom itd. Po principu "neka bolji pobijedi"


Biti prilivoda ili po starinski suncokret je sad kao nešto pozitivno?

azeri su sposobni i racionalni poput čečena a da nema plina bili bi i materijalno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 20:02 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Robbie MO je napisao/la:
Inače ja nemam ništa protiv našeg bliskoistočnog mentaliteta. Sličniji smo Sirijcima nego Engezima i Šveđanima.

Samo treba priznati odakle on dolazi.


Sirijci su sličniji i Englezima iz 1930. nego Englezi današnjice.

jesu l i englezi iz 1930 bili bliskoistočni narod?

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:12
Postovi: 2865
divizija je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Ti shvaćaš da je 400 godina turske okupacije, JEDINI razlog zašto ti imaš drugačiji svjetonazor i mentalitet od "truhlog Zapada"?

To što ti smatraš za svoj svjetonazor ne dolazi uopće od katoličanstva, jer 350 000 katolika na prostoru nekadašnjeg Osmanskog carstva nisu reprezenti katoličanstva, reprezenti su 60 milijuna Talijana sa svojih 100 kardinala, reprezenti su Španjolci itd., reprezent je ovaj Papa i njegova socijalistička Južna Amerika.

Na Balkanu žive katolički Turci, pravoslavni Turci i muslimanski Turci. Nekada državljani Turske, danas mentalitetski Turci.


pričaš potpune gluposti. Ako si ti Turčin, to je tvoj problem.

naš svjetonazor je isti kakav je bio na Zapadu prije par desetljeća. Mi reprezentiramo Zapad kakav je nekad bio.

vjerojanto zato što smo na periferiji, pa zlo koje je krenulo iz jezgre još nije došlo sasvim do nas.

Španjolci i Talijani su reprezneti ateizma. Njihovi katolici, ono malo što ih je ostalo, su isti kao i mi. Dapače još su oštriji.


Točno, biti Španjolac je biti katolik, nešto neraskidivo (isto vrijedi za Hrvate), zato španjolski domoljubi nazivaju "španjolski građanski rat" Cruzada, jer je bila borbi za katoličku dušu španjolske nacije protiv komunističke gamadi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 20:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 23:01
Postovi: 2820
España caliente.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 21:18 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
horus je napisao/la:

Točno, biti Španjolac je biti katolik, nešto neraskidivo (isto vrijedi za Hrvate), zato španjolski domoljubi nazivaju "španjolski građanski rat" Cruzada, jer je bila borbi za katoličku dušu španjolske nacije protiv komunističke gamadi.


nažalost, rat je tada dobiven, ali u zadnjih desetljeća kulturna revolucija odozdo uništava katoličku Španjolsku

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21784
Robbie MO je napisao/la:


Posao armenske obavještajne službe je bio da već tamo negdje 2010 donesu procjenu da će spušiti rat i da se mora na hitno rješenje “teritorij za status”, gdje bi iz daleko jače pozicije, vratili okupirano van Karabaha, i onda neki Dejton uz garanciju koje god već sile, recimo Turske, Rusije i Amerike, uz normanizaciju odnosa s Turskom i korištenje turskih luka i otvaranje Armenije.

Jednako kako su Srbi znali godinama unaprijed da im se sprema Oluja, tako su i Armenci sigurno znali unaprijed da im Azeri kuhaju osvetu.
Takve stvari se znaju, službe to nanjuše pa nisu baš afričke banana države ipak je to djelomično europska zemlja.

Čudi me da imaš tako benevolentan pristup prema Turcima/ Azerima, kao da ne poznaješ njihove pijune na balkanu.

Zamisli tek na sekundu kako bi se Muslimani u BiH ponašali da je Iran recimo na poziciji Italije, pa satrali bi nas u BiH, a gdje još da umjesto Srbije i RS imaš Đamahiriju 2. koja kopira Iran preko puta i govore skoro istim jezikom, a zajednički nas mrze iz dna duše.

Hrvatska bi bila u egzistencijalnoj opasnosti a ne neka Herceg Bosna. U toj su poziciji Armenci.

Turskoj Armenci ne trebaju za apsolutno ništa, jedino donekle vrijedno je kopneni spoj s Kaspijskim jezerom za izvoz plina i Kineski put svile ali i to su riješili tako da su zaobišli Armence preko Gruzije. Jedina šansa su im direktni pregovori s Azerima.

Oni bi možda, veliko veliko možda prihvatili neko mirovno rješenje uz ogromne Armenske ustupke koji bi bili upitne isplativosti.
Već navedeni kopneni spoj do Turske/Nahčivana bi bio neprihvatljiv radi sigurnosti same Armenije, a pored toga Azerima ništa od Armenaca ne treba.

Da ne govorim kako zemlje koje se naoružavaju i osječaju snažno ne pristaju na pregovore i natezenja već ti ulete s vojskom pa se misli.

Ono što su Armenci trebali je lobirati Kongres za kupovinu i noružanje Armenske vojske do zuba, uz opću militarizaciju društva poput Izraela da imaju šanse u slučaju napada. Isto su trebali napraviti i kod Rusa, a možda još i neke treće sile čisto da budu sigurni da se ima kupit odakle ako zarati.

Kao šlag na tortu svega navedenog , govorimo o radikalnim džamijašima i islamistima, a naš drug Ilija Živković je lijepo ustvrdio da suživota i mira s kjafirima nema. S njima se ne može razumno pregovarati kad su to budale.

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 21:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 23:54
Postovi: 5393
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Njihova situacija je beznadežna. Rusi ih očigledno nisu u mogućnosti braniti, a na tom dijelu ih ne može ni Amerika braniti. Turska im nikad ne bi dala u NATO.

Ne znam šta bih radio na njihovom mjestu. Možda se militarizovao na maksimum.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 21:54 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Legionnaire je napisao/la:
Njihova situacija je beznadežna. Rusi ih očigledno nisu u mogućnosti braniti, a na tom dijelu ih ne može ni Amerika braniti. Turska im nikad ne bi dala u NATO.

Ne znam šta bih radio na njihovom mjestu. Možda se militarizovao na maksimum.


Rusija ih možda i može pomoći, ali neće dok su im Azeri i Turci naklonjeni. Eventualno će im Rusi pomoći da ne budu uništeni skroz, da imaju neki leverage ako bi se sutra Turci skrzo na skrzo okrenuli na zapadnu stranu.

No u ovim uvjetima gdje su Azerbajdžan i Turska možda i najvažnije zemlje za izbjegavnaje sankcija, Armenci su nayebali

Zapad zaboli uvo, za njih je mrtav kršćanin dobar kršćanin

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 10 ruj 2023, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:12
Postovi: 2865
divizija je napisao/la:
horus je napisao/la:

Točno, biti Španjolac je biti katolik, nešto neraskidivo (isto vrijedi za Hrvate), zato španjolski domoljubi nazivaju "španjolski građanski rat" Cruzada, jer je bila borbi za katoličku dušu španjolske nacije protiv komunističke gamadi.


nažalost, rat je tada dobiven, ali u zadnjih desetljeća kulturna revolucija odozdo uništava katoličku Španjolsku


Da, jer je El Jefe kao svaki nacionalist htio pomirbu, umjesto da se sa boljševicima obračuna na boljševički način i satre im sjeme za sva vremena.

Naš slučaj je također dokaz da iskrene pomirbe sa okorjelim boljševicima ne može biti.

Praktično u svakoj državi je isti scenarij, od istočne Europe do južne Amerike tj bivša crvena buržoazija rovari po državama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 11 ruj 2023, 15:07 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
horus je napisao/la:

Da, jer je El Jefe kao svaki nacionalist htio pomirbu, umjesto da se sa boljševicima obračuna na boljševički način i satre im sjeme za sva vremena.

Naš slučaj je također dokaz da iskrene pomirbe sa okorjelim boljševicima ne može biti.

Praktično u svakoj državi je isti scenarij, od istočne Europe do južne Amerike tj bivša crvena buržoazija rovari po državama.


nema u Španjolskoj crvene buržoazije. Tamo su oni izgubili i rat i sinekure,

u Španjolskoj se desila kulturna revolucija izvana i odozdo, i tu problem nije bila pomirba nego liberalizacija uslijed ekonomskog uzleta.

to su okolnosti koje postmoderna ljevica naprosto svugdje odlično koristi

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 11 ruj 2023, 18:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 23279
Priča s Arcahom je jednostavna.

Izraelci su postali saveznik Azerbejdžana da bi dobili baze za djelovanje kontra Irana.
Azerbejdžan i svojata dobar dio sjevernog Irana, više Azera živi u Iranu, nego u Azerbejdžanu.

Armenski problem je što su to sve gledali i nisu radili apsolutno ništa, nego su izabrali Sorošovca u vlast.
Nažalost, kako je krenulo, bit će sretni ako im Turci ne uzmu više od pola države :/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 11 ruj 2023, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 12:47
Postovi: 1515
Ceha je napisao/la:

Armenski problem je što su to sve gledali i nisu radili apsolutno ništa, nego su izabrali Sorošovca u vlast.
:/


Što su po tebi sve trebali raditi? Mislim i na unutarnju i na vanjsku politiku


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 11 ruj 2023, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 22:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
zanimljivo predstavljanje Armenije https://gol.dnevnik.hr/clanak/rubrika/h ... 01544.html

i

https://www.youtube.com/watch?v=vUhnf6TxwL4

:palacgore1



_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 11 ruj 2023, 22:16 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Novdan je napisao/la:
Što su po tebi sve trebali raditi? Mislim i na unutarnju i na vanjsku politiku


trebali su puno bolje prtiti trendove u naoružanju. ne bi izgubili rat

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5683 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176 ... 228  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO