HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 lis 2024, 14:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89533 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 08 pro 2023, 02:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 23869
daramo je napisao/la:
Nije kriv Možemo nego onaj tko ga birao.


Tko bira Možemo ni ne treba imati djecu.
Soroševci i trgovci dječjim robljem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 08 pro 2023, 13:25 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Diablo je napisao/la:
A šta je tu kancelar kriv ? Dao bih se kladit da upravo njegovi politicki protivnici najvise i pridonose ovoj katastrofi. Krenuvsi od feministickih kuja okupljenih oko ljevice pa na dalje.....


u kojem je to filmu ljevica i feminističke kuje njegov protivnik?

kancelar ljevicu obasipa lovom, resursima, kulturnom politikom i medijskim prostorom. To to su pojedine stranke na ljevici njegovi olfo protivnici ne znači da mu je ljevica protivnik, a ponajmanje feminističke kuje.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 08 pro 2023, 18:37 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 22:27
Postovi: 6427
divizija je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
A šta je tu kancelar kriv ? Dao bih se kladit da upravo njegovi politicki protivnici najvise i pridonose ovoj katastrofi. Krenuvsi od feministickih kuja okupljenih oko ljevice pa na dalje.....


u kojem je to filmu ljevica i feminističke kuje njegov protivnik?

kancelar ljevicu obasipa lovom, resursima, kulturnom politikom i medijskim prostorom. To to su pojedine stranke na ljevici njegovi olfo protivnici ne znači da mu je ljevica protivnik, a ponajmanje feminističke kuje.

Obasipa ih lovom zato što mora jer jako dobro znamo kakav lobi (sa viših razina) stoji iza njih.
Jako dobro znamo kako su prošli njegovi prethodnici koji im se usprotivise i opet kažem, ne zbog same njihove snage i moći nego zbog lobija koji stoji iza njih.

Zar stvarno misliš da bi ih četnici u Srbiji trpili i pola sata da ne moraju iako su daleko veći nacionalisti od nas...?

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 08 pro 2023, 19:33 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5752
Lokacija: planina
estoyAqui je napisao/la:
Dovoljno je pogledat braću Tate i njihovu sestru
Oni su tvrdokorni muškarci, dok je sestra teška feministica
Često susrećem takve parnjake


Pa tako je i kod mene, i džaba mi sva priča i razum i logika, samo je još više gonim u njeno ludilo. Tako da sam jednostavno odustao, kad se vidimo to je čisto formalno, zajedničkih pogleda ravno nula.

Jednostavno su opranih mozgova od malena, a sa razumom i logikom svakako veze nemaju po prirodi stvari.

Eventualno striktan vjerski odgoj od početka mada i to je upitno dok su prištekane na Instagram i sve ostalo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 10:36 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Planina je napisao/la:

Pa tako je i kod mene, i džaba mi sva priča i razum i logika, samo je još više gonim u njeno ludilo. Tako da sam jednostavno odustao, kad se vidimo to je čisto formalno, zajedničkih pogleda ravno nula.

Jednostavno su opranih mozgova od malena, a sa razumom i logikom svakako veze nemaju po prirodi stvari.

Eventualno striktan vjerski odgoj od početka mada i to je upitno dok su prištekane na Instagram i sve ostalo.


one koje se nađu u vjeri i crkvi su normalne.

ovo ostalo, što se prištelo na instagram i pranje mozga, tu nema pomoći.

ali naravno, cure koje su u vjeri, nemoj očekivati da ti daju čim je pogledaš. Ako tražiš instagramuše dobiješ instagramuše.

žao mi je zbog tvoje sestre. nemam ti neki savjet za dati. jedino da joj objansiš da će završit stara, sama i frustrirana, mrzit sebe i sve oko sebe.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 10:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Planina je napisao/la:

Pa tako je i kod mene, i džaba mi sva priča i razum i logika, samo je još više gonim u njeno ludilo. Tako da sam jednostavno odustao, kad se vidimo to je čisto formalno, zajedničkih pogleda ravno nula.

Jednostavno su opranih mozgova od malena, a sa razumom i logikom svakako veze nemaju po prirodi stvari.

Eventualno striktan vjerski odgoj od početka mada i to je upitno dok su prištekane na Instagram i sve ostalo.

Pokaži sestre neke primjere žena koje su tako išle i kako su završile

Evo, vidim cure 30+ danas i više manje se svaka udala za nekog "betu" i prijeti mu rastavom ako ne napravi onako kako ona kaže
Ove su još uspile uhvatit voz. Da ne pričam kako je ovima koje se nisu uspile udat
Isto tako ih ne krivim za to, već mi ih je žao.

Neke su na vrijeme uspile rezervirat dobre momke i sad imaju skladan život
Da sam žena, vjerojatno bih i ja sam poklekao na zov beskrajne pažnje i feminizma

Morat ćemo bolji posao napravit s idućom generacijom jer ovo je neodrživo
Trebat će odgajat djecu bez televizora u kući i bez pristupa socijalnim medijima barem do 18-e
Isto tako bi trebalo djecu svaki dan upozoravat na to što se može dogodit s njihovim životima ako ne budu obraćali pažnju i prepustili se vjetrovima da ih tjeraju

Samo moramo izać iz ginocentričnog svijeta ili da se preskoči mišljenje starijih žena(20/30 danas)
Često je problem što majke, prijateljice i sestre vuku cure u krivom smjeru


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 12:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32727
estoyAqui je napisao/la:
Samo moramo izać iz ginocentričnog svijeta ili da se preskoči mišljenje starijih žena(20/30 danas)
Često je problem što majke, prijateljice i sestre vuku cure u krivom smjeru


Muškarci prvo moraju prihvatiti da su odgovorni za doslovno sve, bez toga nema rezultata. Ako bilo što ne valja, muškarac je kriv jer je dopustio da se loše dogodi. Nema podjele poslova na muške i ženske. Ako ženi zagori ručak muškarac je kriv jer nije gledao da joj ne zagori ručak.

Tako i žena, baka ili neka cool tetka ne zna odgajati djecu. Prihvatite da ne zna. Ako dijete ne valja kriv je muškarac jer je pustio loš utjecaj na djecu. Zadatak muškarca je odgajati i sinove i kćeri.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

986 of 2558 - 38.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 12:21 
Offline

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 3214
Evo napokon ste došli do tog što ja pričam cijelo vrijeme.
A od tih trenutno Što spominjete 30+,ove nadolazeće 2000-e su još gore.I dobro ste uočili na kraju sve te koje hoće iskusiti život(probati što više kara u provedenom,samo ljepše rečeno) sve se udaju za ono dan šta daš ili ostanu same,a brzo će ih pola od tog biti samohrane majke(jake,pale pa ustaše i te fore).
Ajde što su i ove mlađe poludjele nego su i ove matorke otišle skroz naskroz.
Ubiše društvene mreže i teško ispiranje mozga.
Vjerujte da danas za njih 90 % se ne isplati truditi,a i tih 90% možeš okrenuti za jednu noć bez problema.
Pa čak ni noć,već piće,vožnju i ostale stvari.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 12:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Naša Kvačica je napisao/la:
Muškarci prvo moraju prihvatiti da su odgovorni za doslovno sve, bez toga nema rezultata. Ako bilo što ne valja, muškarac je kriv jer je dopustio da se loše dogodi. Nema podjele poslova na muške i ženske. Ako ženi zagori ručak muškarac je kriv jer nije gledao da joj ne zagori ručak.

Tako i žena, baka ili neka cool tetka ne zna odgajati djecu. Prihvatite da ne zna. Ako dijete ne valja kriv je muškarac jer je pustio loš utjecaj na djecu. Zadatak muškarca je odgajati i sinove i kćeri.

Apsolutno
Samo je muškarcu potrebno znanje i autoritet stečen iz tog znanja
Problem jest u tome što se ne odgajaju adekvatni muškarci. Tj stalno im se govori da služe ženskom imperativu, a ne da uzmu uzde u svoje ruke


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 17:30 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5752
Lokacija: planina
divizija je napisao/la:
Planina je napisao/la:

Pa tako je i kod mene, i džaba mi sva priča i razum i logika, samo je još više gonim u njeno ludilo. Tako da sam jednostavno odustao, kad se vidimo to je čisto formalno, zajedničkih pogleda ravno nula.

Jednostavno su opranih mozgova od malena, a sa razumom i logikom svakako veze nemaju po prirodi stvari.

Eventualno striktan vjerski odgoj od početka mada i to je upitno dok su prištekane na Instagram i sve ostalo.


one koje se nađu u vjeri i crkvi su normalne.

ovo ostalo, što se prištelo na instagram i pranje mozga, tu nema pomoći.

ali naravno, cure koje su u vjeri, nemoj očekivati da ti daju čim je pogledaš. Ako tražiš instagramuše dobiješ instagramuše.

žao mi je zbog tvoje sestre. nemam ti neki savjet za dati. jedino da joj objansiš da će završit stara, sama i frustrirana, mrzit sebe i sve oko sebe.


Da, vjera je temelj svega i bez toga se nemaš čemu nadat, jedina nada je opet to, pronaći vjeru, svima nama. Sve ostalo je prelijevanje iz šupljeg u prazno. Tetka mi je isto takva, New age, sam gospodar svoje sreće, živi u sadašnjem trenutku i ostale nekršćanske filozofije, pa onda kad je to dovede do još većeg jada onda psiholozi i psihijatri, i tako u krug. Najteže je priznat Boga Isusa Krista, jedinu istinu život i put, jer to traži odustajanje od hedonizma i materijalizma itd. Dok sve ove druge nekršćanske filozofije to ohrabruju. Daj sve, daj odma, use nase podase, sve je dozvoljeno, sve je relativno, ništa nije loše samo po sebi, bla bla bla.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 17:41 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5752
Lokacija: planina
Jel ovo moguće da padamo na 30k rođenih u 2023.?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 17:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18446
Moguće je. Hrvati su odabrali zapadne vrijednosti i nad četvrtinom Hrvata Možemo ima vlast po izboru lokalnog stanovništva.
Doduše neće bit 30 nego nekih 31, 32 al dođe na isto.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 19:46 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2023, 23:28
Postovi: 437
Allah kažnjava Hrvate i Hrvatsku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 19:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:12
Postovi: 3019
pravovjerni je napisao/la:
Allah kažnjava Hrvate i Hrvatsku.


Vas je nagradio srebrenicom, te vam je broj prepolovio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 19:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2020, 16:35
Postovi: 1636
Noname01 je napisao/la:
Evo napokon ste došli do tog što ja pričam cijelo vrijeme.
A od tih trenutno Što spominjete 30+,ove nadolazeće 2000-e su još gore.I dobro ste uočili na kraju sve te koje hoće iskusiti život(probati što više kara u provedenom,samo ljepše rečeno) sve se udaju za ono dan šta daš ili ostanu same,a brzo će ih pola od tog biti samohrane majke(jake,pale pa ustaše i te fore).
Ajde što su i ove mlađe poludjele nego su i ove matorke otišle skroz naskroz.
Ubiše društvene mreže i teško ispiranje mozga.
Vjerujte da danas za njih 90 % se ne isplati truditi,a i tih 90% možeš okrenuti za jednu noć bez problema.
Pa čak ni noć,već piće,vožnju i ostale stvari.


Kakvim pizdarijama zene zenama pune glavu.
Recepti za samoubojstvo.


Žene društvo voli plašiti tridesetim godinama. Nameću im se veliki pritisci o tomu što moraju učiniti, a što nikako ne smiju. Ipak, tridesete mogu biti prekrasne godine, ali samo pod uvjetom da žene znaju što trebaju imati u životu i znati o životu


Svaka žena do 30. treba imati:

1.Bivšeg dečka s kojim se i dalje može zamisliti u vezi i za kojega zna da će uvijek biti tu za nju.
Dobro je kad žena uzme svoj život u ruke do tridesete

2.Dovoljno novca tako da, među ostalim, u svakom trenutku može iznajmiti vlastiti stan i samostalno živjeti čak i ako to ne mora.
3.Savršeni 'outfit' koji je uvijek spreman za ključni trenutak – onaj u kojemu je muškarac njezinih snova želi vidjeti za sat vremena.
4.Kvalitetnu torbicu, kovčeg i kišobran kojega se ne srami nositi u javnosti.
5.Mlad duh koji će joj zajamčiti dugu mladost.
6.Sočnu povijest o kojoj će rado pričati u svojim starim danima.
7.Svjesnost da starost neće moći izbjeći i pamet da se osigura za te dane.
8.Set odvijača, bušilicu i crni čipkasti grudnjak – sve zatreba u određenom trenutku.
9.Prijateljicu koja će je uvijek nasmijavati i prijateljicu uz koju nesmetano može plakati.
10.Kvalitetan komad namještaja koji nije naslijedila od roditelja ili prijatelja nego ga je sama kupila.
11.Set od osam jednakih tanjura, seksi čaše za vino te recept za objed koji će njezine goste zadiviti.
12.Osjećaj da konce života drži u vlastitim rukama.
13.Skupe i kvalitetne kreme koje koži daju vlagu.
14.Zadovoljavajuće obiteljske odnose – čak i ako nisu idealni, mora se znati nositi s tim.
15.Zadovoljstvo zbog kvalitetnog početka karijere.

Svaka žena do 30. treba znati:

1.Kako da se zaljubi, a da pritom ne izgubi samu sebe.
2.Odgovor na pitanje želi li djecu ili ne.
3.Kako dati otkaz na poslu, kako prekinuti s muškarcem i kako se sukobiti s prijateljicom, a da pritom ne uništi dugogodišnje prijateljstvo.
4.Kada se treba više potruditi, a kada treba odustati.
5.Kako ljubiti muškarca tako da mu pokaže što voli u seksu, a što ne voli.
6.Kako da se dobro zabavi na zabavi na koju nije ni planirala doći.
7.Kako tražiti ono što želi tako da to i dobije.
8.Da ne može promijeniti svoju duljinu listova, širinu bokova i osobnost svojih roditelja.
9.Da njezino djetinjstvo možda nije bilo savršeno, ali da je gotovo.
10.Što je spremna napraviti za ljubav, a što nije.
11.Kako živjeti sama, čak i ako joj se to ne sviđa.
12.Kome može vjerovati, kome ne može i zašto to ne treba uzimati previše k srcu.
13.Kamo da ode – kada njezina duša treba samoću ili kada žudi za društvom i veseljem.
14.Što može i što ne može postići u jednom danu, jednom mjesecu i jednoj godini.
15.Zašto mnogi tvrde da život započinje u tridesetima.

https://www.tportal.hr/lifestyle/clanak ... e-20110516


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 20:08 
Offline

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 3214
Marko80 je napisao/la:
Noname01 je napisao/la:
Evo napokon ste došli do tog što ja pričam cijelo vrijeme.
A od tih trenutno Što spominjete 30+,ove nadolazeće 2000-e su još gore.I dobro ste uočili na kraju sve te koje hoće iskusiti život(probati što više kara u provedenom,samo ljepše rečeno) sve se udaju za ono dan šta daš ili ostanu same,a brzo će ih pola od tog biti samohrane majke(jake,pale pa ustaše i te fore).
Ajde što su i ove mlađe poludjele nego su i ove matorke otišle skroz naskroz.
Ubiše društvene mreže i teško ispiranje mozga.
Vjerujte da danas za njih 90 % se ne isplati truditi,a i tih 90% možeš okrenuti za jednu noć bez problema.
Pa čak ni noć,već piće,vožnju i ostale stvari.


Kakvim pizdarijama zene zenama pune glavu.
Recepti za samoubojstvo.


Žene društvo voli plašiti tridesetim godinama. Nameću im se veliki pritisci o tomu što moraju učiniti, a što nikako ne smiju. Ipak, tridesete mogu biti prekrasne godine, ali samo pod uvjetom da žene znaju što trebaju imati u životu i znati o životu


Svaka žena do 30. treba imati:

1.Bivšeg dečka s kojim se i dalje može zamisliti u vezi i za kojega zna da će uvijek biti tu za nju.
Dobro je kad žena uzme svoj život u ruke do tridesete

2.Dovoljno novca tako da, među ostalim, u svakom trenutku može iznajmiti vlastiti stan i samostalno živjeti čak i ako to ne mora.
3.Savršeni 'outfit' koji je uvijek spreman za ključni trenutak – onaj u kojemu je muškarac njezinih snova želi vidjeti za sat vremena.
4.Kvalitetnu torbicu, kovčeg i kišobran kojega se ne srami nositi u javnosti.
5.Mlad duh koji će joj zajamčiti dugu mladost.
6.Sočnu povijest o kojoj će rado pričati u svojim starim danima.
7.Svjesnost da starost neće moći izbjeći i pamet da se osigura za te dane.
8.Set odvijača, bušilicu i crni čipkasti grudnjak – sve zatreba u određenom trenutku.
9.Prijateljicu koja će je uvijek nasmijavati i prijateljicu uz koju nesmetano može plakati.
10.Kvalitetan komad namještaja koji nije naslijedila od roditelja ili prijatelja nego ga je sama kupila.
11.Set od osam jednakih tanjura, seksi čaše za vino te recept za objed koji će njezine goste zadiviti.
12.Osjećaj da konce života drži u vlastitim rukama.
13.Skupe i kvalitetne kreme koje koži daju vlagu.
14.Zadovoljavajuće obiteljske odnose – čak i ako nisu idealni, mora se znati nositi s tim.
15.Zadovoljstvo zbog kvalitetnog početka karijere.

Svaka žena do 30. treba znati:

1.Kako da se zaljubi, a da pritom ne izgubi samu sebe.
2.Odgovor na pitanje želi li djecu ili ne.
3.Kako dati otkaz na poslu, kako prekinuti s muškarcem i kako se sukobiti s prijateljicom, a da pritom ne uništi dugogodišnje prijateljstvo.
4.Kada se treba više potruditi, a kada treba odustati.
5.Kako ljubiti muškarca tako da mu pokaže što voli u seksu, a što ne voli.
6.Kako da se dobro zabavi na zabavi na koju nije ni planirala doći.
7.Kako tražiti ono što želi tako da to i dobije.
8.Da ne može promijeniti svoju duljinu listova, širinu bokova i osobnost svojih roditelja.
9.Da njezino djetinjstvo možda nije bilo savršeno, ali da je gotovo.
10.Što je spremna napraviti za ljubav, a što nije.
11.Kako živjeti sama, čak i ako joj se to ne sviđa.
12.Kome može vjerovati, kome ne može i zašto to ne treba uzimati previše k srcu.
13.Kamo da ode – kada njezina duša treba samoću ili kada žudi za društvom i veseljem.
14.Što može i što ne može postići u jednom danu, jednom mjesecu i jednoj godini.
15.Zašto mnogi tvrde da život započinje u tridesetima.

https://www.tportal.hr/lifestyle/clanak ... e-20110516



Svatko tko glorificira današnju ženu ili uzdiže je budala.
Pa sad paše li mu to ili ne.S vremenom će morati prihvatiti trenutno stanje i zbilju.
Tko ne vjeruje ima društvene mreže,dating aplikacije(samo pazite da tamo ne nađete djevojke,žene),izađite van,u izlazak,itd.
Ako imate kćerke,želim vam svu sreću u odgoju.
Koliko god se vi trudili ovaj današnji je svijet je teški nemoral.
I sam sam bio dio toga nemorala pa znam o čem pričam haha


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 20:31 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 19:34
Postovi: 3992
Planina je napisao/la:
Jel ovo moguće da padamo na 30k rođenih u 2023.?

Bice preko 32.000, sem ako se ne desi nesto neuobicajeno u zadnja dva meseca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 20:44 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 19:34
Postovi: 3992
Rodjeni 1-9.(ili 10.) mesec 2023. u poredjenju sa istim periodom 2022.

FBiH -206 (- 1,77%)

Republika Srpska +92 (+ 1,47%)

Srbija bez KiM -437 (- 0,9%)

Hrvatska -1.589 (- 5,57%)

Slovenija -791 (- 5,29%)

KiM -547 (- 3,42%)

CG +37 (+ 0,72%)

SMkd -1.228 (- 9,2%)

Albanija -1.642 (- 9,12%)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 stu 2020, 16:09
Postovi: 797
Stopa fertiliteta nam je oko 1,5 dijeta po ženi. Znači ugrubo rečeno od dvije žene jedna ima jedno dijete, a druga dvoje djece to i nije tako loše. Puno veći nam je demografski problem iseljavanje koje se doduše ipak usporilo.

Kad umru generacije rođene između 1945. i 1965. iznivelirat će se broj rođenih i umrlih.

_________________
Schwarzenegger u Predatoru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 stu 2020, 16:09
Postovi: 797
A da uvezemo amiše i menonite? Imaju fertilitet 5-6 djece po ženi. Imamo puno neiskorištene polj. zemlje koju bi isti mogli obrađivati i imati farme. Bijeli su i lako bi se uklopili u ovdašnje podneblje.

_________________
Schwarzenegger u Predatoru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:12
Postovi: 3019
Posljednji mohikanac je napisao/la:
A da uvezemo amiše i menonite? Imaju fertilitet 5-6 djece po ženi. Imamo puno neiskorištene polj. zemlje koju bi isti mogli obrađivati i imati farme. Bijeli su i lako bi se uklopili u ovdašnje podneblje.


Ti se heretici nisu uklopili ni dan danas u lokalno okruženje nakon 250 godina, pa na koju foru bi se kod nas uklopili, a kamoli asimilirali?

Ima 4 -5 milijuna Hrvata i potomaka vani, tako da nema razloga za masovno uvoženja stranaca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 21:03 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 19:34
Postovi: 3992
Posljednji mohikanac je napisao/la:
Stopa fertiliteta nam je oko 1,5 dijeta po ženi. Znači ugrubo rečeno od dvije žene jedna ima jedno dijete, a druga dvoje djece to i nije tako loše. Puno veći nam je demografski problem iseljavanje koje se doduše ipak usporilo.

Kad umru generacije rođene između 1945. i 1965. iznivelirat će se broj rođenih i umrlih.

Kako to mislis? Ako fertilitet ne naraste broj rodjenih ce nastaviti da opada. Na cetvoro umrlih rodi se troje. Razlika ce mozda biti manja ali ce uvek biti u minusu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 21:18 
Offline

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 3214
Posljednji mohikanac je napisao/la:
Stopa fertiliteta nam je oko 1,5 dijeta po ženi. Znači ugrubo rečeno od dvije žene jedna ima jedno dijete, a druga dvoje djece to i nije tako loše. Puno veći nam je demografski problem iseljavanje koje se doduše ipak usporilo.

Kad umru generacije rođene između 1945. i 1965. iznivelirat će se broj rođenih i umrlih.


TFR je najjači u Međimurskoj.
Zašto?Koje nacionalne manjine tamo ima od 7000 sluzbeno,a neki izvori i do 10k.
Ovaj 1,5 će brzo pasti nešto se popravio 21-e,a evo 3 godine jaki pad.Tako da je ocekivati nagodinu da smo na prosjeku EU s nekih 1,43 ili koliko je već.
I to sa svima uključenima.Izvadi Rome recimo i TFR Hrvatica je poražavajući.
Puno je žena koje ne rode.
Recimo gdje god je lijeva struja tu je najmanji TFR.
U RH to je Primorsko-goranska,a ako se ovako nastavi Zagreb će to preuzeti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 21:26 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Planina je napisao/la:

Da, vjera je temelj svega i bez toga se nemaš čemu nadat, jedina nada je opet to, pronaći vjeru, svima nama. Sve ostalo je prelijevanje iz šupljeg u prazno. Tetka mi je isto takva, New age, sam gospodar svoje sreće, živi u sadašnjem trenutku i ostale nekršćanske filozofije, pa onda kad je to dovede do još većeg jada onda psiholozi i psihijatri, i tako u krug. Najteže je priznat Boga Isusa Krista, jedinu istinu život i put, jer to traži odustajanje od hedonizma i materijalizma itd. Dok sve ove druge nekršćanske filozofije to ohrabruju. Daj sve, daj odma, use nase podase, sve je dozvoljeno, sve je relativno, ništa nije loše samo po sebi, bla bla bla.


ono što je tragično je da kad tim mladim zabludjelima kažeš da že završit sami, stari, frustrirani, jadni i nevoljeni, da se samo još više uzemire i okrenu od tebe.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 stu 2020, 16:09
Postovi: 797
NSOS je napisao/la:
Posljednji mohikanac je napisao/la:
Stopa fertiliteta nam je oko 1,5 dijeta po ženi. Znači ugrubo rečeno od dvije žene jedna ima jedno dijete, a druga dvoje djece to i nije tako loše. Puno veći nam je demografski problem iseljavanje koje se doduše ipak usporilo.

Kad umru generacije rođene između 1945. i 1965. iznivelirat će se broj rođenih i umrlih.

Kako to mislis? Ako fertilitet ne naraste broj rodjenih ce nastaviti da opada. Na cetvoro umrlih rodi se troje. Razlika ce mozda biti manja ali ce uvek biti u minusu.


Useljavanje će pokriti razliku.

_________________
Schwarzenegger u Predatoru.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 89533 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3313, 3314, 3315, 3316, 3317, 3318, 3319 ... 3582  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, Naša Kvačica, Patriota, Tomba17 i 54 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO