HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 07:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Veoma zanimljivo...
A zašto to niste dobili?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 16:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30421
teranova je napisao/la:
Veoma zanimljivo...
A zašto to niste dobili?


Zato što bošnjački političari ujutro jedno misle, a popodne drugo. :-kava

Ali dobro, nismo ni mi naivni, nego smo na neke igre morali pristajati jer su Srbi bili okupirali trećinu Hrvatske. Danas je druga situacija i danas ne moramo.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Naša Kvačica je napisao/la:
teranova je napisao/la:
Veoma zanimljivo...
A zašto to niste dobili?


Zato što bošnjački političari ujutro jedno misle, a popodne drugo. :-kava

Ali dobro, nismo ni mi naivni, nego smo na neke igre morali pristajati jer su Srbi bili okupirali trećinu Hrvatske. Danas je druga situacija i danas ne moramo.



Naivnost je odlika jednog drugog naroda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 19:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Ja ne razumijem zašto tražiš da Hrvati bilo što daju Bošnjacima? Odakle su to Hrvati protjerali Bošnjake? Gdje to danas nema Bošnjaka, a prije rata ih bilo?

U uređenju se treba razmišljati o boljitku svih, ali kako Srbi ne žele čuti o ukidanju Republike Srpske, mi Hrvati smo to (u većini stvari) prihvatili i ne želimo stvarati dodatne nemire i sukobe povodom toga.

Dosta je se stvari promijenilo od rata u Posavini da bi se nešto radikalno mijenjalo, možda poneka korekcija i ustupak, ali otprilike je sve jasno. Oni su spremni na novi rat ukoliko im se bude otimalo ono što su si priskrbili u tijeku rata, e sad na koji su način došli do toga ne bih ulazio u nepotrebna razmatranja.

Nitko nije bio svetac u ratovanju, tako ni vi Bošnjaci. Neki dan sam doživio da mi čovjek,Bošnjak iz Sarajeva, govori da su u Srebrenici ljudi zaslužili onakav ishod i što reći poslije toga? :-neznam Ja smatram da nitko nešto takvo ne zaslužuje, ali svatko ima pravo na svoje mišljenje. Ali valjda on najbolje zna svoj narod i ima razloge takvog stava.

Probleme koje imate sa Srbima rješavajte sami, ali izgleda što vas Srbi više zakidaju to vi čvršće držite Hrvate za ovratnik i jače stežete, e rezultat toga može biti gušenje ili pucanje ovratnika i gubljenje kontrola nad nama, ali zbog okruženja u kojem živi 4,5 milijuna Hrvata, vjerojatniji je ovaj drugi scenarij.

Sa Hrvatima nemate otvorenih pitanja što se tiče teritorijalnih zavrzlama, ali moram reći da Hrvati s vama imaju, i puno toga mogu argumentiranog predočiti, jer kako objasniti da se u Bugojno, Vareš, Kakanj i Konjic Hrvati ne vraćaju, a u Travnik jesu!? Prema vama Hrvati se ne žele vraćati u BiH jer imaju Hrvatsku, ali kako onda objasniti povratak u Travnik, a u navedene općine nepovratak!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 02 srp 2009, 19:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Bosanac je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Bosanac, AKO Srbi ne bi pristali nikako, i AKO ih nema tko natjerati da pristanu, onda to NIJE opcija nego populizam kojim se gubi dragocjeno vrijeme.


Mislim da ce Srbi pristati na to, kad dobiju znak iz BGD budite sigurni. Eto sad odoh na kahvu, pa vi nekako i nadjite to rijesenje oko teritorijalne organizacije (pravedne donekle), ocekujem masu mapa :-B

Cao, budite pozdravljeni.
Svako rijesenje koje nece doprinijeti daljnjem rasparcavanju Republike Srpske je dobrodoslo. "Zazmirili" smo kada je Brcko izaslo iz nadleznosti Republike Srpske, dalje se saginjati necemo. :-zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 02 srp 2009, 19:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30421
Vladimir RUS je napisao/la:
Bosanac je napisao/la:

Mislim da ce Srbi pristati na to, kad dobiju znak iz BGD budite sigurni. Eto sad odoh na kahvu, pa vi nekako i nadjite to rijesenje oko teritorijalne organizacije (pravedne donekle), ocekujem masu mapa :-B

Cao, budite pozdravljeni.
Svako rijesenje koje nece doprinijeti daljnjem rasparcavanju Republike Srpske je dobrodoslo. "Zazmirili" smo kada je Brcko izaslo iz nadleznosti Republike Srpske, dalje se saginjati necemo. :-zubati


Dobro de, budimo realni. Ne bi vi ni Brčko dali da je bilo do vas. :roll:

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 02 srp 2009, 20:02 
Offline

Pridružen/a: 29 lip 2009, 15:51
Postovi: 37
Naša Kvačica je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Svako rijesenje koje nece doprinijeti daljnjem rasparcavanju Republike Srpske je dobrodoslo. "Zazmirili" smo kada je Brcko izaslo iz nadleznosti Republike Srpske, dalje se saginjati necemo. :-zubati


Dobro de, budimo realni. Ne bi vi ni Brčko dali da je bilo do vas. :roll:


Bravo Kvacica, to je poenta...nece niko nista vise dati, sto se teritorije tice, barem nece- ako ne mora :(


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 02 srp 2009, 20:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Bosanac je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Dobro de, budimo realni. Ne bi vi ni Brčko dali da je bilo do vas. :roll:


Bravo Kvacica, to je poenta...nece niko nista vise dati, sto se teritorije tice, barem nece- ako ne mora :(
Iz tvojih usta u bozije usi.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica i 394 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO