HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 21:37.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Srpsko-muslimanski dogovor 1993 godine
PostPostano: 05 srp 2009, 17:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Juda Iškariot je napisao/la:


Već sam mislio prigovriti da nema potpisa, kad piše da je faksimil potpisa objavljen u Večernjem listu. Ovaj dokument je potpisan uz svjedoke Stoltenberga i lorda Owena. Ovo je Zajednička deklaracija Srba i Muslimana u kojoj se izrijekom spominje Unija tri (etničke) republike u zajedničkom okviru BiH.

I 14. rujna su ovo isto/slično (tako piše) postpisali Muslimani i Hrvati.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpsko-muslimanski dogovor 1993 godine
PostPostano: 05 srp 2009, 19:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 20:42
Postovi: 941
Lokacija: Angloprc
Naša Kvačica je napisao/la:

Naravno, ja sam bezbroj puta to objašnjavao Srbima. Neki od njih, recimo Aleksije su se već i složili sa mnom. Riješiti pitanje Posavine je u interesu i Srbima koliko i Hrvatima jer to stavlja točku na stoljetni sukob. :-top

Ja ne kažem poput Hroboatosa da se trebamo odreći Posavine, naprotiv. :-top

Samo kažem da to ne treba biti nužno povezano sa Federacijom. Ako može odmah onda super, ali po svaku cijenu ići na sve ili ništa je najčešće ništa. :-neznam

Zdrav razum mi govori da u stvarnom životu, ako čovjek hoće uspjeti, ne smije razmišljati teoretski fundamentalno nego praktično inžinjerski.

To uključuje uočavanje prioriteta i fokus na bitno (a bitno je Federacija), određivanje algoritma kako doći od točke A do točke B (što nije uvijek glavom kroz zid, mada je nekad najpametnije tako), upravljanje vrlo ograničenim resursima (nismo mi Amerika), upravljanje smetnjama koje djeluju na sustav, nepredviđenim situacijama, izrada plana B (možda je na kraju krajeva, za sada najbolji status quo :-neznam ), pa i C,... sve je to vrlo ozbiljan posao koji zahtijeva veliku posvećenost detaljima, jer više malih nebitnih grešaka umnoškom postaju ogromni gubitak.


Pokoja pametna i od vas Ljubićevaca :-top ..mada na početku nisi ovako govorio.


Naša Kvačica je napisao/la:
To je moja praksa. Ja ne znam čime se ti i Inkvizitor u životu bavite pa vam uspijeva živjeti na tako jednostavan i idealističan način. Zavidim vam. :mrgreen:


Za Inkvija ne znam. Ali ja sam fizikalac, svaki dan me bole prsti od bilijara, flipera, automata, šibica...

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpsko-muslimanski dogovor 1993 godine
PostPostano: 05 srp 2009, 19:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 20:42
Postovi: 941
Lokacija: Angloprc
lider30 je napisao/la:

Već sam mislio prigovriti da nema potpisa, kad piše da je faksimil potpisa objavljen u Večernjem listu. Ovaj dokument je potpisan uz svjedoke Stoltenberga i lorda Owena. Ovo je Zajednička deklaracija Srba i Muslimana u kojoj se izrijekom spominje Unija tri (etničke) republike u zajedničkom okviru BiH.

I 14. rujna su ovo isto/slično (tako piše) postpisali Muslimani i Hrvati.


Imaš cijeli post od Marasovca na onom trofaznom forumu. Od njega sam kopirao slike.

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpsko-muslimanski dogovor 1993 godine
PostPostano: 06 srp 2009, 00:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 20:57
Postovi: 110
Sto jest jest Kvacica ima zdrav razum :-top Na taj nacin trebamo razmisljat ako zelimo nesto postici. A kvacice cime se ti bavis pa imas tako zdravo razmisljanje? Imam osjecaj da je informatika ili matematika u pitanju :-zubati :-zivio

_________________
Herceg Bosno srce ponosno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpsko-muslimanski dogovor 1993 godine
PostPostano: 06 srp 2009, 01:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:31
Postovi: 1725
Juda Iškariot je napisao/la:
"Slučajno" naletih na ovaj dokument. Sporazum naših današnjih podupiratelja hrvatskog entiteta i naših federalnih partnera.

Bilo je to vrijeme kada su Srbi akordno klali muslimane po cijeloj Bosni, vrijeme dok je Hrvatska primila 500.000 muslimana i nauružavala iste. Vrijeme kada su punom parom radili Manjača, Keraterm i Omarska, vrijeme kada je prijetio nestanak Islama na ovim prostorima, a Srbi, u to ne treba sumnjati, bili u stanju to napraviti.

Sve to međutim nije spriječilo niti Srbe niti muslimane da potpišu jedna ovakav sporazum koji omogućiva Srbima da referendumom otcijepe teritorij koji kontroliraju u BiH.

Ako su se mogli tada dogovoriti, u vrijeme najvećih sukoba, šta nam to govori za danas ?

http://images.upload2world.com/get-4-20 ... _imgqf.jpg

http://images.upload2world.com/get-4-20 ... lmzxzn.jpg

http://images.upload2world.com/get-6-20 ... oecoic.jpg



Kao prvo iza tog dogovora ne stoje "muslimani" nego Alija i alijini, kao drugo naravno da ce val izbjeglica zahvatiti susjednu zemlju, i samo da napomenem da je i BiH primala izbjeglice iz Hrvatske kada je u Hrvatskoj izbio rat. Npr u mom gradu (necu reci kojem) su bili smjesteni u gradskom hotelu i svi u skolama smo skupljali pomoc za njih, vrijeme je da se i to spomene. To za naoruzavanje se moze podosta prodiskutovat!
Opet da kazem alija nije mene i ovakve kao ja pitao nista kad je podpisivao kojekakve dogovore, i da dodam srbima nije bio cilj nestanak Islama, inace bi prvo ocistili Sandzak, nego nestanak BiH, a Islam u BiH im je posluzio kao sredstvo za manipulacije svjetske javnosti. Naravno odgovaralo bi im tu i tamo pokoja skupina nedrzavotvornog naroda u nekoliko enklava, to je bio pravi cilj i zato ni kompromisa ni dogovora sa fasistima.....Toliko


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpsko-muslimanski dogovor 1993 godine
PostPostano: 06 srp 2009, 06:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Irma je napisao/la:
Kao prvo iza tog dogovora ne stoje "muslimani" nego Alija i alijini,




"Alijini i alijini" su vodili rat i upravljali vojskom koju su usmjerili prema HVO-u.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpsko-muslimanski dogovor 1993 godine
PostPostano: 06 srp 2009, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Juda Iškariot je napisao/la:
"Slučajno" naletih na ovaj dokument. Sporazum naših današnjih podupiratelja hrvatskog entiteta i naših federalnih partnera.

Bilo je to vrijeme kada su Srbi akordno klali muslimane po cijeloj Bosni, vrijeme dok je Hrvatska primila 500.000 muslimana i nauružavala iste. Vrijeme kada su punom parom radili Manjača, Keraterm i Omarska, vrijeme kada je prijetio nestanak Islama na ovim prostorima, a Srbi, u to ne treba sumnjati, bili u stanju to napraviti.

Sve to međutim nije spriječilo niti Srbe niti muslimane da potpišu jedna ovakav sporazum koji omogućiva Srbima da referendumom otcijepe teritorij koji kontroliraju u BiH.

Ako su se mogli tada dogovoriti, u vrijeme najvećih sukoba, šta nam to govori za danas ?

http://images.upload2world.com/get-4-20 ... _imgqf.jpg

http://images.upload2world.com/get-4-20 ... lmzxzn.jpg

http://images.upload2world.com/get-6-20 ... oecoic.jpg
Sporazum kojeg su potpisali vojni zvanicnici muslimanske Armije BiH i zvanicnici Vojske RS potpisan je sa ciljem da se cjelokupni rat na podrucju BiH prekine, medjutim nijedna strana potpisnica tog "mirovnog" ugovora se nije pridrzavala istog, vec su taj "mirovni" ugovor iskoristili da se u medjuvremenu naoruzaju do zuba sa ciljem kako bi jos zesce medjusobom mogli ratovati. Stoga, lako se moze doci da zakljucka da nije bilo ni rijeci o nekakvoj teoriji zavjere uperene protiv Hrvata u BiH, vec je to iskljucivo bio cisti pokusaj da se dvije medjusobom najzaracenije strane u BiH pomire sa ciljem da bih u BiH zavladao mir, medjutim kao sto rekoh, taj "mirovni" sporazum je bio zloupotrijebljen i iskoristen sa ciljem kako bih se u medjuvremenu obje vojne snage naoruzale, tako da je taj pokusaj skapanja mira u cjelokupnoj BiH neuspjeli pokusaj. Tek krajem 1995 godine sklopljen mirovni sporazum je kojeg su potpisale sve tri zaracene uz pomoc neizbjeznog SAD-a.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpsko-muslimanski dogovor 1993 godine
PostPostano: 06 srp 2009, 17:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lip 2009, 00:14
Postovi: 235
Lokacija: Gluha Bukovica, džamijska svlačionica
Juda Iškariot je napisao/la:
globalni_dzihad je napisao/la:

Ne zaboravi da takvi dogovori nikada nisu funkcionirali dok su se dogovori Hr-Sr daleko dosljednije postivali i provodili



Imaš li koji primjer za Hr-Sr dogovor koji se provodio ??


Imam, Sarajevo i okolica. Kiseljak i Ilidza su u potpunosti ispostovali sve mirovne dogovore :-zivio

_________________
biće Treći, biće...

------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=fWI0f-DFJ9E

http://www.putvjernika.com/
http://www.islambosna.ba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpsko-muslimanski dogovor 1993 godine
PostPostano: 06 srp 2009, 18:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Definitvno je bilo dogovora po pojedinim područjima na svim stranama. Netko više s nekim, netko manje.
To je valjda tako moralo biti.

Najbolje bi bilo da je bilo pravog dogovora sve 3 strane prije rata. :-bicedobro

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpsko-muslimanski dogovor 1993 godine
PostPostano: 06 srp 2009, 18:31 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
Juda Iškariot je napisao/la:
globalni_dzihad je napisao/la:

Ne zaboravi da takvi dogovori nikada nisu funkcionirali dok su se dogovori Hr-Sr daleko dosljednije postivali i provodili



Imaš li koji primjer za Hr-Sr dogovor koji se provodio ??

evo ti par :
ne napadanje na području Sarajeva (Kiseljak Ilidža) ,
Vareš ,
Žepče ,
itd

a znaš na šta su ličili Bošnjačko -hrvatski dogovori bez prisustva Medjunarodne zajednice?
Tako da su Bošnjaci poklopili Hrvate totalno , bez prava glasa ...primjeri Tuzla i Sarajevo HVO


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpsko-muslimanski dogovor 1993 godine
PostPostano: 06 srp 2009, 18:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lip 2009, 00:14
Postovi: 235
Lokacija: Gluha Bukovica, džamijska svlačionica
Betandwin je napisao/la:
Juda Iškariot je napisao/la:


Imaš li koji primjer za Hr-Sr dogovor koji se provodio ??

evo ti par :
ne napadanje na području Sarajeva (Kiseljak Ilidža) ,
Vareš ,
Žepče ,
itd

a znaš na šta su ličili Bošnjačko -hrvatski dogovori bez prisustva Medjunarodne zajednice?
Tako da su Bošnjaci poklopili Hrvate totalno , bez prava glasa ...primjeri Tuzla i Sarajevo HVO


Dogovori o nenapadanju Hr-Sr su se postivali u cijeloj centralnoj Bosni, ali su se dogovori sa Hr-Bo gotovo nikako postivali

_________________
biće Treći, biće...

------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=fWI0f-DFJ9E

http://www.putvjernika.com/
http://www.islambosna.ba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpsko-muslimanski dogovor 1993 godine
PostPostano: 07 srp 2009, 11:11 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
Irma je napisao/la:
kao drugo naravno da ce val izbjeglica zahvatiti susjednu zemlju, i samo da napomenem da je i BiH primala izbjeglice iz Hrvatske kada je u Hrvatskoj izbio rat. Npr u mom gradu (necu reci kojem) su bili smjesteni u gradskom hotelu i svi u skolama smo skupljali pomoc za njih, vrijeme je da se i to spomene.


Ajde navedi grad ako već nećeš barem navedi postotak muslimani,Hrvati,Srbi iz '91 pa da "prodiskutujemo"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpsko-muslimanski dogovor 1993 godine
PostPostano: 07 srp 2009, 11:13 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
Betandwin je napisao/la:
Juda Iškariot je napisao/la:


Imaš li koji primjer za Hr-Sr dogovor koji se provodio ??

evo ti par :
ne napadanje na području Sarajeva (Kiseljak Ilidža) ,
Vareš ,
Žepče ,
itd

a znaš na šta su ličili Bošnjačko -hrvatski dogovori bez prisustva Medjunarodne zajednice?
Tako da su Bošnjaci poklopili Hrvate totalno , bez prava glasa ...primjeri Tuzla i Sarajevo HVO


Što bi ovo trebalo značit?
Pa Srbima je odgovarao Hr.-mu. sukob, pa bilo bi glupo miješat se bolje da se međusobno pokolju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpsko-muslimanski dogovor 1993 godine
PostPostano: 07 srp 2009, 14:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68988
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Der_Stürmer je napisao/la:
Betandwin je napisao/la:
evo ti par :
ne napadanje na području Sarajeva (Kiseljak Ilidža) ,
Vareš ,
Žepče ,
itd

a znaš na šta su ličili Bošnjačko -hrvatski dogovori bez prisustva Medjunarodne zajednice?
Tako da su Bošnjaci poklopili Hrvate totalno , bez prava glasa ...primjeri Tuzla i Sarajevo HVO


Što bi ovo trebalo značit?
Pa Srbima je odgovarao Hr.-mu. sukob, pa bilo bi glupo miješat se bolje da se međusobno pokolju.


Pa u Žepču su nam posudili tenkove.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpsko-muslimanski dogovor 1993 godine
PostPostano: 07 srp 2009, 17:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2009, 21:46
Postovi: 176
i-)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpsko-muslimanski dogovor 1993 godine
PostPostano: 07 srp 2009, 18:41 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
Robbie MO je napisao/la:
Der_Stürmer je napisao/la:

Što bi ovo trebalo značit?
Pa Srbima je odgovarao Hr.-mu. sukob, pa bilo bi glupo miješat se bolje da se međusobno pokolju.

i u Kiseljaku , čak i ljude ...tako da nije baš kako ovaj kaže
Pa u Žepču su nam posudili tenkove.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srpsko-muslimanski dogovor 1993 godine
PostPostano: 07 srp 2009, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18542
Bošnjačka poezija. :-zubati

GEOMETRIJA DRINE

Kada Bosna nije bila mala
Drina joj je bila simetrala

Dok još nismo skrenuli sa puta
Bila nam je stranica trokuta

Al kad dodje dinastija Blenta
Drina nam je još jedva – tangenta.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: 3AJE6, iprodano, Patriota i 198 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO