HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 10 lip 2026, 13:06.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Nestanci naučnika u Sjedinjenim Američkim Državama
PostPostano: 25 tra 2026, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2021, 23:26
Postovi: 2484
Lokacija: Sarajevo
Misterij u SAD-u. 11 znanstvenika i vojnih osoba preminulo ili nestalo bez traga

Republikanski zastupnik iz Missourija Eric Burlison poziva na istragu FBI-a dok Bijela kuća istražuje smrti i nestanke deset znanstvenika koji su sudjelovali u tajnim nuklearnim i zrakoplovnim istraživanjima. Njihovim se slučajevima sada pridružuje i jedanaesti - onaj Amy Eskridge, znanstvenice iz Alabame preminule 2022. godine, čime raste zabrinutost zbog niza neobičnih okolnosti, piše Fox News.

Njezina je smrt ponovno privukla pozornost jer je najmanje deset drugih nedavnih slučajeva smrti ili nestanaka osoba povezanih s američkim vojnim, nuklearnim i zrakoplovnim istraživanjima potaknulo pitanja o postojanju mogućeg obrasca.






Jedanaesti slučaj
Amy Eskridge preminula je 11. lipnja 2022. u Huntsvilleu u Alabami, u dobi od 34 godine. Njezina smrt prijavljena je kao samoubojstvo, iako je u javnost pušteno vrlo malo službenih detalja. Eskridge je bila suosnivačica Instituta za egzotične znanosti, a svoj je rad usmjerila na eksperimentalne koncepte pogona, uključujući, kako je sama navodila, istraživanje "antigravitacije".

"Otkrili smo antigravitaciju, životi su nam otišli k vragu i ljudi su nas počeli sabotirati", rekla je u intervjuu s youtuberom Jeremyjem Rysom 2020. godine. "To je uznemiravanje, prijetnje. Užasno je." U istom je intervjuu opisala pritisak koji je osjećala zbog svog rada.

"Ako istupite javno, barem će netko primijetiti ako vam odrube glavu", izjavila je. "Ako to radite privatno, pokopat će vas. Zapalit će vam kuću dok spavate i to se neće ni pojaviti u vijestima." Dodala je kako situacija postaje "sve agresivnija" i ustvrdila: "Moram ovo objaviti jer će biti sve gore dok to ne učinim."


Eskridge je u svojim prezentacijama i intervjuima također sugerirala da se istraživači koji rade na nekonvencionalnim tehnologijama mogu suočiti s pritiskom da svoj rad prebace iz javne u privatnu sferu, opisujući obrazac u kojem bi znanstvenici koji su prijavili proboje jednostavno "nestali" iz javnog djelovanja ili prestali objavljivati radove.

_________________
High Mobility Anti russian System


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nestanci naučnika u Sjedinjenim Američkim Državama
PostPostano: 25 tra 2026, 13:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 29354
Lokacija: Heartbreak Hotel
Kaj vam je to "naučnik?"

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nestanci naučnika u Sjedinjenim Američkim Državama
PostPostano: 11 svi 2026, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2023, 10:49
Postovi: 3495
Jbg, magija i inkantancije nisu za svakoga. Posebno dok su tu stari okultisti iz vojnog i naftnog miljea.

_________________
Thiel je odselio u Patagoniju. Odselimo Patagoniju!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nestanci naučnika u Sjedinjenim Američkim Državama
PostPostano: 11 svi 2026, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 11:39
Postovi: 9535
Lokacija: Herceg-Bosna
Gledao sam neke njene objave, nije da tvrdim da se je ubila, ali isto tako je bilo očito da nije mentalno sasvim svoja. Može biti stres od posla, i paranoja, makar i opravdana.

Postoji premalo podataka a previše spekulacija. Neki odmah skaču na ekipu sa Epsteinova otoka, ali i Kina je izuzetno kompetativna, isto tako ni rusi ne praštaju podršku Amerike Ukrajini.

Ubojstva znanstvenika koji su radili na nekim stvarima korisnima za SAD mogu biti i tuđe djelo.

Naravno, svatko bi to htio prikazati kao samoubojstvo, pa možda i sami amerikanci iz više razloga:
1. ne želiš priznati da ti netko ubija znanstvenike, jer nisi ih onda dobro zaštitio,
2. ne želiš odbiti druge potencijalne znanstvenike da rade na nekim osjetljivim projektima, ako iste pare mogu zaraditi istražujući manje kaloričnu hranu i bez da riskiraju život. Primjera radi.

Nisam isključio ni američku duboku državu, ali koliko sam shvatio nitko od ovih znanstvenika nije bio van američkog sustava, bilo bi čudno da ih ubijaju. Naročito što osim ove jedne drugi nisu pokazivali znakove da bi nešto razotkrili.

_________________
"OHR STAY, SCHMIDT GO AWAY"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nestanci naučnika u Sjedinjenim Američkim Državama
PostPostano: 11 svi 2026, 17:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 31643
Ma daj ajde.

Antigravitacijska zavjera =))
Još jedna lujka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nestanci naučnika u Sjedinjenim Američkim Državama
PostPostano: 11 svi 2026, 17:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2023, 10:49
Postovi: 3495
potocnj je napisao/la:
Gledao sam neke njene objave, nije da tvrdim da se je ubila, ali isto tako je bilo očito da nije mentalno sasvim svoja. Može biti stres od posla, i paranoja, makar i opravdana.

Postoji premalo podataka a previše spekulacija. Neki odmah skaču na ekipu sa Epsteinova otoka, ali i Kina je izuzetno kompetativna, isto tako ni rusi ne praštaju podršku Amerike Ukrajini.

Ubojstva znanstvenika koji su radili na nekim stvarima korisnima za SAD mogu biti i tuđe djelo.

Naravno, svatko bi to htio prikazati kao samoubojstvo, pa možda i sami amerikanci iz više razloga:
1. ne želiš priznati da ti netko ubija znanstvenike, jer nisi ih onda dobro zaštitio,
2. ne želiš odbiti druge potencijalne znanstvenike da rade na nekim osjetljivim projektima, ako iste pare mogu zaraditi istražujući manje kaloričnu hranu i bez da riskiraju život. Primjera radi.

Nisam isključio ni američku duboku državu, ali koliko sam shvatio nitko od ovih znanstvenika nije bio van američkog sustava, bilo bi čudno da ih ubijaju. Naročito što osim ove jedne drugi nisu pokazivali znakove da bi nešto razotkrili.


Znanstvenici umiru masovno ako su njihovi izumi patentirani i predstavljaju prijetnju svjetskom poretku i vojno industrijskom miljeu.

Dakle, da, Rusi bi mogli biti iza ovoga, ali ne iz razloga koje ti navodiš.

Evo jedan dobar video da pogledaš, što bi se moglo valjati iza brda. :zubati

_________________
Thiel je odselio u Patagoniju. Odselimo Patagoniju!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nestanci naučnika u Sjedinjenim Američkim Državama
PostPostano: 11 svi 2026, 18:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 11:39
Postovi: 9535
Lokacija: Herceg-Bosna
Može biti svašta, ali vidim kako su neke teorije odmah uznapredovale, a može se raditi o dosta jednostavnijem scenariju.

I bogate koorporacije su znale biti iza ubojstava, tako da je svašta moguće ako su velike pare u pitanju.

Amerikanci su svuda po svijetu bavili se smaknućima nepoželjnih stranaca, ne bi me čudilo da se tako nešto događa i njima.

_________________
"OHR STAY, SCHMIDT GO AWAY"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nestanci naučnika u Sjedinjenim Američkim Državama
PostPostano: 14 svi 2026, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2023, 10:49
Postovi: 3495

_________________
Thiel je odselio u Patagoniju. Odselimo Patagoniju!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO