novosve je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Kako hebemu? Evo sad pred sezonu u Hrvatsku se moja dva znanca prijavljuju za posao, javili se na 100 oglasa, uključujući i one najšugavije, nitko im nije ni odgovorio...? Kako jebemu, ako je tako kako ti kažeš. U kakvim mi to paralelnim svemirima živimo...?
Jednostavno ne razumijem...
nije im odgovorio jer imamo 200 000 stranaca u državi.
Za domaćeg čovika nije bilo radneg mista.
Pri, bila je situacija da nigdi ne oglasidu, koji put bi stavili na vrata o' butige da in triba radnik.
Javiš se, "zadržat ćemo Vaše podatke ako nan zatribate".
Nikad nisu kontaktirali.
Godinama ista situacija. Ne triba čovik.
Odjednoj, pak, su se "stvorila" slobodna radna mista.
Odjednon su oni iz Nepala i Filipina našli oglas za radno misto

za koje domaći nisu znali da postojidu.
Zar u Nepalu gledadu stranice HZZ-a i razumidu hrvatski?
Jesu li domaći poduzetnici mogli stavit na vrata "tribamo radnika"?
Zašto tako nisu mogli domaćeg čovika zaposlit za dostavjača, prodavača, blagajnika, skladištara, pomoćnog radnika, konobara, vozača...?
Kako sad imadu za platit smišćaj strancu, a čoviku iz kvarta nisu mogli ponudit posal?