HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 10 lip 2026, 13:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Neven Vidaković o kraju ekonomske politike Andreja Plenkovića
PostPostano: 03 lip 2026, 21:49 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 7038
Hebemu bobo, čim ti neko kaže da je nešto sto , odmah moraš posumnjati u istinitost toga, stari je izraz za netko masla da mu odgovoriš s 'eto je sto".
Ima i onaj vic kad baba odgovara na točno vrijeme sa eto je sto.
Prema tome, sumnjivi su ti tvoji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neven Vidaković o kraju ekonomske politike Andreja Plenkovića
PostPostano: 03 lip 2026, 22:12 
Offline

Pridružen/a: 16 stu 2025, 18:17
Postovi: 2476
Bobovac je napisao/la:
Kako hebemu? Evo sad pred sezonu u Hrvatsku se moja dva znanca prijavljuju za posao, javili se na 100 oglasa, uključujući i one najšugavije, nitko im nije ni odgovorio...? Kako jebemu, ako je tako kako ti kažeš. U kakvim mi to paralelnim svemirima živimo...?

Jednostavno ne razumijem...


nije im odgovorio jer imamo 200 000 stranaca u državi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neven Vidaković o kraju ekonomske politike Andreja Plenkovića
PostPostano: 03 lip 2026, 22:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 29354
Lokacija: Heartbreak Hotel
zaba1111 je napisao/la:
Hebemu bobo, čim ti neko kaže da je nešto sto , odmah moraš posumnjati u istinitost toga, stari je izraz za netko masla da mu odgovoriš s 'eto je sto".
Ima i onaj vic kad baba odgovara na točno vrijeme sa eto je sto.
Prema tome, sumnjivi su ti tvoji.



Dečki su u redu, Hrvatska nije.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neven Vidaković o kraju ekonomske politike Andreja Plenkovića
PostPostano: 05 lip 2026, 01:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 6357
novosve je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Kako hebemu? Evo sad pred sezonu u Hrvatsku se moja dva znanca prijavljuju za posao, javili se na 100 oglasa, uključujući i one najšugavije, nitko im nije ni odgovorio...? Kako jebemu, ako je tako kako ti kažeš. U kakvim mi to paralelnim svemirima živimo...?

Jednostavno ne razumijem...


nije im odgovorio jer imamo 200 000 stranaca u državi.


Za domaćeg čovika nije bilo radneg mista.
Pri, bila je situacija da nigdi ne oglasidu, koji put bi stavili na vrata o' butige da in triba radnik.
Javiš se, "zadržat ćemo Vaše podatke ako nan zatribate".
Nikad nisu kontaktirali.

Godinama ista situacija. Ne triba čovik.
Odjednoj, pak, su se "stvorila" slobodna radna mista.

Odjednon su oni iz Nepala i Filipina našli oglas za radno misto :eek za koje domaći nisu znali da postojidu.
Zar u Nepalu gledadu stranice HZZ-a i razumidu hrvatski?

Jesu li domaći poduzetnici mogli stavit na vrata "tribamo radnika"?

Zašto tako nisu mogli domaćeg čovika zaposlit za dostavjača, prodavača, blagajnika, skladištara, pomoćnog radnika, konobara, vozača...?
Kako sad imadu za platit smišćaj strancu, a čoviku iz kvarta nisu mogli ponudit posal?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neven Vidaković o kraju ekonomske politike Andreja Plenkovića
PostPostano: 07 lip 2026, 10:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 31652
Ovaj Magyar je nakon izbora ukinuo radne dozvole Nepalcima, Filipincima i svima van EU.

Molim lijepo...
Minimalna plaća je takva i takva, srednja je takva...
Malo transparentnosti i vidjet će se i rezultati.

Ovako izumiremo.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO