HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 11:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 20:42
Postovi: 941
Lokacija: Angloprc
ero je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Vjerovatno ih većinu boli dupe za nekog Hrvata u vukojebini Središnje Bosne...ali oni i ne znaju smisao pjesme -Lupi petama , reci evo sve za HR.


To su ljudi kojima je pod utjecajem Europe i kapitalizma doslo do promjene u nacinu misljenja. Njima prvo sto padne na pamet je:"Isplati li mi se to, koliko cu zaraditi, koliko izgubiti." Zalosno je to kad su ti pare na prvom mjestu.



Ovo je nažalost točno....bio sam obišao malo svijeta, no nigdje nisam vidjeo bolesnije društvo nego u Zagrebu.

S kim god popričaš, priupitaš kako je, odgovor uvijek ovakav "...dobro je hvala, baš smo se jučer vratili s Formule 1 iz Budimpešte pa ovaj vikend idemo na vlastitu nekretninu na Braču, pa me zatim čeka moj menedžerski posao u Pricewaterhouse Coopersu,....ah jesam li napomenuo da u slobodno vrijeme igram golf a moj sin trenira tenis ?"

Toliko te bolesne malograđanštvine, pokušaj oponašanja bečkog štiha, toliko kompleksa, toliko kurvica koje hodaju sa impotentim starkeljama zbog novaca, toliko konjušarstva i spremnosti odreći se hrvatskih interesa zbog 3,50 EUR, toliko antihrvatstva, da je to za ne povjerovati.

Kada god sam u Zagrebu, kupim naravno Hrvatski List, i osjećam se kao Židov u Teheranu ili Hrvat u RS ili Sarajevu....koliko samo onih mrskih pogleda, mržnje, prezira što ne čitam Yutarnji, Fekal Srbune ili Smećional.

Nažalost je ta bolesna sredina naš glavni grad, što bi po mom mišljenju trebalo hitno promjeniti.

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 11:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Mar-kan je napisao/la:
ero je napisao/la:
Hrvatima iz RH, posebno Zagorcima i Istranima


Vjerovatno ih većinu boli dupe za nekog Hrvata u vukojebini Središnje Bosne...ali oni i ne znaju smisao pjesme -Lupi petama , reci evo sve za HR.


Nisu to nikad ni znali nit ce kad znati. Na te se ne treba obracati. Cemu trositi snagu i zivce na te ljude? :neznam

Svatko tko ima imalo soli u glavi zna da bi u RH danas slika bila drugacija da nije Hrvata iz BiH. Krenuvsi od geografske slike Hrvatske do danasnjeg ekonomskog stanja.

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 11:59 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
Starfucker226 je napisao/la:
Ma šta se ima zadobivat naklonost, već se ima naklonost patriotskih Hrvata iz RH, kod patriota kad pitaš koju regiju smatraju najhrvatskijom, najčešći odgovor bit će Hercegovina.

uz potribno postovanje,ali ovo ne donosi nista dobro.ne donosi omalozavanje bih hrvata,ali ne donosi ni ovo samohvaljenje bih hrvata,ponajprije nekih hercegovaca.nema "najhrvatskije regije".to jednostavno ne postoji.

znaci ne valja padati iz jedan ekstrem u drugi.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 12:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
To je više vezano uz onu narodnu - lako je biti katolik u Rimu.Tj. lako je biti Hrvat u Zagrebu.Hercegovci su stvarno nadrapli u svakom sustavu.Ubijani , raseljavani.
Znači , ne može more iz Dubrovnika biti više ili manje slano nego ono kod Splita.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 12:10 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
pa cuj,najebali su i dalmatinci sto od turaka,sto od talijana pa naseljivali razne austrije,argentine te amerike.a najebali ste i vi u srednjoj bosni koliko mi je poznato.i sto to sad ima reci o "najhrvatskiji".donekle i razumin to ogorcenje,ali mora se i imati na umu da takve izajve mogu biti vrlo lako krivo shvacenje.i to ne samo kod "levicara-liberala".

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
puntar je napisao/la:
uz potribno postovanje,ali ovo ne donosi nista dobro.ne donosi omalozavanje bih hrvata,ali ne donosi ni ovo samohvaljenje bih hrvata,ponajprije nekih hercegovaca.nema "najhrvatskije regije".to jednostavno ne postoji.


Postoje razlike u regijama, nisu sve jednako patriotske, ne znam zašto bi nekom Istranu bila uvreda ako se spomene činjenica da je Imotski hrvatskiji od Pule u svakom smislu. Istra, Rijeka i Zagorje nisu ni blizu po svom hrvatstvu Herceg-Bosni, Dalmaciji i Slavoniji, mada u svakoj hrvatskoj regiji ima istinskih hrvatskih patriota. To ne znači da su stanovnici tih regija lošiji od drugih, naprosto situacija je pogodovala da se patriotizam negdje razvije više, negdje manje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 12:44 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
Starfucker226 je napisao/la:
puntar je napisao/la:
uz potribno postovanje,ali ovo ne donosi nista dobro.ne donosi omalozavanje bih hrvata,ali ne donosi ni ovo samohvaljenje bih hrvata,ponajprije nekih hercegovaca.nema "najhrvatskije regije".to jednostavno ne postoji.


Postoje razlike u regijama, nisu sve jednako patriotske, ne znam zašto bi nekom Istranu bila uvreda ako se spomene činjenica da je Imotski hrvatskiji od Pule u svakom smislu. Istra, Rijeka i Zagorje nisu ni blizu po svom hrvatstvu Herceg-Bosni, Dalmaciji i Slavoniji, mada u svakoj hrvatskoj regiji ima istinskih hrvatskih patriota. To ne znači da su stanovnici tih regija lošiji od drugih, naprosto situacija je pogodovala da se patriotizam negdje razvije više, negdje manje.


pa ima tu istine,ali vidi pogrdne rici ce uvridit i one kojima je stalo do hrvatstva svoje regije.zamisli da imas isti polticki stav kao sada,samo da si iz istre i citas da istranima fali patriotizma itd.kako bi se osjeca?istre se nesmi odreci,jer ako se tako nastavi otici ce nam (duhovno) kao sto su crnogorci srbima.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 20:30
Postovi: 462
Lokacija: desno kod placa
Pisanje o Zagorju kao o manje patriotskoj regiji ne stoji.
Po cemu se mjeri partiotizam ili domoljubje ?

Inace najveci Istrijani su Mujo,Slobodan i Anto iz Bosne.

_________________
Gotovina i Markač Hrvatski heroji domovinskog rata, p.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
puntar je napisao/la:
pa ima tu istine,ali vidi pogrdne rici ce uvridit i one kojima je stalo do hrvatstva svoje regije.zamisli da imas isti polticki stav kao sada,samo da si iz istre i citas da istranima fali patriotizma itd.kako bi se osjeca?


Mene osobno to nebi uvrijedilo jer se nebi odnosilo na mene nego na većinu ljudi iz Istre koji nisu patrioti.

Citat:
istre se nesmi odreci,jer ako se tako nastavi otici ce nam (duhovno) kao sto su crnogorci srbima.


Ne smije se odreći Istre, samo malo vrijedi to što mi mislimo kad Istrani sami od te Istre grade neki zasebni, autonomaški identitet i redovno daju podršku onima koji žele autonomiju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Za mene je to sve jedan narod.Hrvat je Hrvat ma gdje bio.Ja znam da je meni radit svoje svakodnevne poslove , a hoće li me neko ružno gledat ili lijepo negdje u Istri , njegov problem.Ja ću i dalje kupovati Vindiju , Dukat ,PPK , odoh na more u Dalmaciju , neću u Tunis.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
švabo je napisao/la:
Ajde da vidimo kako prolazi još manji Hrvat od ostalih Hrvata iz Hrvatske na ovom forumu (Pula, Istra, Hrvatska). :zubati

Veliki pozdrav ljudi i puno sreće i sloge u daljnjem putu rješavanja problema Hrvata iz bih.

puntar je napisao/la:
mislin da je bit problema u tome da je nedovoljno komunikacije,i da prosjecan stanovnik rh nezna dovoljno o zivotu i problemima bh hrvata.taj trend se mora prekinuti,ali i politicari hrvata bih moraju tu postati vise samoincijativni,samostalniji i donekle se odkopcati od hdz-a hrvatske na primjer.moraju biti slobodniji,odlucniji u izjavama.eno dodik dolazi na hrt davati intervjue,ko od politicara hrvata bh to radi?!pa to je nedopustivo.


Upravo tu leži po meni problem. Ostele su stare floskule i predrasude još iz kasnih 90-ih o bahatim i probitačnim Hercegovcima koji nam oduzimaju posao, koji su glasni i netolerantni itd. da ne nabrajam dalje. Naravno da to ne odgovara istini jer sam upoznao dosta Hrvata iz Hercegovine a koji su samo tako ljudine. Postoji razlika u mentalitetu, ali meni osobno su te razlike pozitivne. Je da se vole hvaliti da su bolji u svemu, ali svi mi imamo svoje mušice. Dakle, treba raditi na razbijanju tih zaostalih predrasuda i to prije svega sa vaše strane i vaših političara i istina je da jedan prosjećan stanovnik iz Hrvatske nema pojima što se to događa Hrvatima u bih, što zbog vlastitih problema, što zbog nezainteresiranosti ili već spomenutih predrasuda.


Dobar upis :palacgore2

Glede Istre, naravno da bi neki "veliki" domoljubi trebali imati više takta i slati manje otrovnih strelica u njihovom pravcu.

Baš sam danas čitao neke reminiscencije iz Istre 1945, tada je teško bilo naći hrvatskiji kraj od ovog, zastave svugdje, napisi na kućama "Ovo je Hrvatska", skok ko ljuti poskok na "sugestije" o priključenju Sloveniji itd.

Mada ne bi bilo loše i da Istrani samo povuku neke paralele iz njihove borbe, sa onim što se danas (i tokom rata) dešava sa Hrvatima u BiH jer vidim velike sličnosti.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 13:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Frankopan je napisao/la:

Upravo tako brate Judo, prvo je samostovanje. Mnogo smo mi za njih uradili ...Dali su nasu Posavinu Srbima a 'caca domovine' nas je izdao u Daytonu gurnuvsi nas u zagrljaj smrti sa muslimanima.



O Posavini već ima tema, pa neću u offtopic, naravno "dali Srbima" je pregrub i netočan termin. Glede Daytona, tu uopće H-B nije bila na dnevnom redu niti bi njeno uvrštavanje bilo dopušteno. Washingtonski sporazum sa ovlastima koje su imali kantoni, posebnim statutom za Mostar, Travnik, potpuni paritet u vlasti kao i konfederacija sa Hrvatskom je bila pobjeda i odlično rješenje. Zahvali inozemnim muljavcima za stalne izmjene sporazuma koje su nas dovele u ovaj položaj.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 13:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Juda Iškariot je napisao/la:

S kim god popričaš, priupitaš kako je, odgovor uvijek ovakav "...dobro je hvala, baš smo se jučer vratili s Formule 1 iz Budimpešte pa ovaj vikend idemo na vlastitu nekretninu na Braču, pa me zatim čeka moj menedžerski posao u Pricewaterhouse Coopersu,....ah jesam li napomenuo da u slobodno vrijeme igram golf a moj sin trenira tenis ?"


A jesi i ti čudan čovjek kada im ne znaš vratiti istom mjerom.

"..a fino gospodine Prknec, a evo ja se taman vratio sa Sejšela, za par tjedana sa ekipom u Las Vegas a jedini F1 koji ja "priznam" je noćna utrka u Singapuru. Mislio sam ovog vikenda potegnuti do osobne vinarije, ali sam trenutno zauzet kupovinom novog auta, nije mi loš ovaj Nissan 350-Z. Ah, da jesam li spomenuo da ne podnosim male štreberske računovođe.."

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 13:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
neo je napisao/la:
Po cemu se mjeri partiotizam ili domoljubje ?


Odnosom i stavom prema svojoj povijesti, domovinskom ratu, Hrvatima u drugim regijama itd itd

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
RajvoSa je napisao/la:
Frankopan je napisao/la:

Upravo tako brate Judo, prvo je samostovanje. Mnogo smo mi za njih uradili ...Dali su nasu Posavinu Srbima a 'caca domovine' nas je izdao u Daytonu gurnuvsi nas u zagrljaj smrti sa muslimanima.



O Posavini već ima tema, pa neću u offtopic, naravno "dali Srbima" je pregrub i netočan termin. Glede Daytona, tu uopće H-B nije bila na dnevnom redu niti bi njeno uvrštavanje bilo dopušteno. Washingtonski sporazum sa ovlastima koje su imali kantoni, posebnim statutom za Mostar, Travnik, potpuni paritet u vlasti kao i konfederacija sa Hrvatskom je bila pobjeda i odlično rješenje. Zahvali inozemnim muljavcima za stalne izmjene sporazuma koje su nas dovele u ovaj položaj.


Zašto ne "zahvaliti" i domaćim političarima i dežurnim nepoznavateljima stanja na terenu Hrvata u cijeloj BiH. Tadašnja klika koja je uobličavala politiku BH Hrvata od 90'-95' i koja je davala informacije Tuđmanu i ekipi u Zagrebu je bila dosta loša.

Treba napomenuti i poriv da Hercegbosanci više respektiraju i fetišiziraju Hrvatsku, nego svoj (rodni) kraj. Ja osobno, iskreno i uz sve napore, ne mogu dokučiti motive tog poriva.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
lider30 je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

O Posavini već ima tema, pa neću u offtopic, naravno "dali Srbima" je pregrub i netočan termin. Glede Daytona, tu uopće H-B nije bila na dnevnom redu niti bi njeno uvrštavanje bilo dopušteno. Washingtonski sporazum sa ovlastima koje su imali kantoni, posebnim statutom za Mostar, Travnik, potpuni paritet u vlasti kao i konfederacija sa Hrvatskom je bila pobjeda i odlično rješenje. Zahvali inozemnim muljavcima za stalne izmjene sporazuma koje su nas dovele u ovaj položaj.


Zašto ne "zahvaliti" i domaćim političarima i dežurnim nepoznavateljima stanja na terenu Hrvata u cijeloj BiH. Tadašnja klika koja je uobličavala politiku BH Hrvata od 90'-95' i koja je davala informacije Tuđmanu i ekipi u Zagrebu je bila dosta loša.

Treba napomenuti i poriv da Hercegbosanci više respektiraju i fetišiziraju Hrvatsku, nego svoj (rodni) kraj. Ja osobno, iskreno i uz sve napore, ne mogu dokučiti motive tog poriva.


Da, možda ne bi bilo loše otvoriti temu gdje bi secirali naše vodstvo tokom rata, poratnih godina pa i danas. Na starom se forumu razvila dobra diskusija.

Ako je i dalje mjerilo "uspjeha" dokopat se Zagreba stvarno nemam riječi.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 14:12 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2009, 15:58
Postovi: 145
Lokacija: Pula-HR
Kada sam pričao o razbijanju predrasuda onda sam mislio i na vas jer ih ima na obje strane. Istina je uvijek negdje u sredini, zašto bi se ja trebao isprićavati nekome jer sam iz Istre. Pošto sam prije zbog posla dosta putovao po Hrvatskoj znam šta znači kada te netko krivo gleda samo zato što si iz krivog kraja, pa mogu se ja na trepavice postavit i govorit mu da to nije istina, ali nažalost generaliziranja je uvijek bilo... Jesam, patriota sam i volim svoju zemlju, nisam ograničen i poštujem ovaj narod, povijest, tradiciju, kulturu u svim krajevima Hrvatske i BIH. Mislim da se nesmiju raditi razlike i razdor na osnovu političkog opredjeljenja između Hrvata, ne smijemo si dozvoliti taj luksuz, treba shvatiti da hdz iz Hrvatske nije isto što i hdz iz BIH. Drukčije su okolnosti, razvoj, ciljevi u te dvije zemlje, a u ovom trenutku najgore bi bilo da se Hrvati iz BIH izoliraju od Zagreba u bilo kojem pogledu. Treba gledati kako dugoročno profitirati (ma koliko neki mrzili tu riječ) i pametno i složno raditi na cilju očuvanja Hrvata u svim krajevima.

A Istra je imala itekako tešku povijest. Fašistička čizma zabranjivala bilo kakav spomen hrvatskoga jezika, hrvatske škole su zatavrane, a narod sustavno talijaniziran. Hrvati su bili zgurani i homogenizirani u središnjoj i djelu istočne obale Istre i uspijeli su sačuvati identitet kroz dugi niz godinu zahvaljujući prvenstveno crkvi. Za vrijeme drugog svijetskog rata hrvatski partizani su se brzo organizirali te djelovali na područjima gdje su Hrvati činili većinu. Dakle, mora se znati da su nama partizani donjeli sjedinjenje sa ostatkom Hrvatske, a ustaša i domobrana nije nikada ni bilo i otuda nastaju te znakovite razlike i predrasude koje se nažalost i danas često spominju umjesto da se gleda u budućnost...

Po meni ono što danas treba Hrvatim u BIH je jedan financijsko jaki i veliki grad (Mostar). Raditi dugoročno na povećanju hrvatskog postotka u tom gradu (da, i ova jugokomunističkosrpska Pula ima trenutno veći postotak Hrvata, nisam mogao odoljeti :zubati ) I pametno koristiti svoje potencijale te usko surađivati sa Zagrebom, drugi put ja ne vidim....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 14:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 20:30
Postovi: 462
Lokacija: desno kod placa
RajvoSa je napisao/la:
neo je napisao/la:
Po cemu se mjeri partiotizam ili domoljubje ?


Odnosom i stavom prema svojoj povijesti, domovinskom ratu, Hrvatima u drugim regijama itd itd


Pa sada gledaj stav penzica iz Zagreba:
Kaj bu menu taj hercegovac delal politike ,kad niti poreza ne placa u Hrvatskoj.

A istovremeno taj isti umirovljenik glasa za suseda Bandića.
Pa ipak ispada da Hercegovci imaju naklonost Zagrepčaneca.
Uostalom Hercegovci zajedno sa posavljacima danas kroz sdp drmaju Zagrebom i Konzumom.a to su trenutno dvije najmocnije firme u Hrvatskoj.

_________________
Gotovina i Markač Hrvatski heroji domovinskog rata, p.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
švabo je napisao/la:
Kada sam pričao o razbijanju predrasuda onda sam mislio i na vas jer ih ima na obje strane. Istina je uvijek negdje u sredini, zašto bi se ja trebao isprićavati nekome jer sam iz Istre. Pošto sam prije zbog posla dosta putovao po Hrvatskoj znam šta znači kada te netko krivo gleda samo zato što si iz krivog kraja, pa mogu se ja na trepavice postavit i govorit mu da to nije istina, ali nažalost generaliziranja je uvijek bilo... Jesam, patriota sam i volim svoju zemlju, nisam ograničen i poštujem ovaj narod, povijest, tradiciju, kulturu u svim krajevima Hrvatske i BIH. Mislim da se nesmiju raditi razlike i razdor na osnovu političkog opredjeljenja između Hrvata, ne smijemo si dozvoliti taj luksuz, treba shvatiti da hdz iz Hrvatske nije isto što i hdz iz BIH. Drukčije su okolnosti, razvoj, ciljevi u te dvije zemlje, a u ovom trenutku najgore bi bilo da se Hrvati iz BIH izoliraju od Zagreba u bilo kojem pogledu. Treba gledati kako dugoročno profitirati (ma koliko neki mrzili tu riječ) i pametno i složno raditi na cilju očuvanja Hrvata u svim krajevima.

A Istra je imala itekako tešku povijest. Fašistička čizma zabranjivala bilo kakav spomen hrvatskoga jezika, hrvatske škole su zatavrane, a narod sustavno talijaniziran. Hrvati su bili zgurani i homogenizirani u središnjoj i djelu istočne obale Istre i uspijeli su sačuvati identitet kroz dugi niz godinu zahvaljujući prvenstveno crkvi. Za vrijeme drugog svijetskog rata hrvatski partizani su se brzo organizirali te djelovali na područjima gdje su Hrvati činili većinu. Dakle, mora se znati da su nama partizani donjeli sjedinjenje sa ostatkom Hrvatske, a ustaša i domobrana nije nikada ni bilo i otuda nastaju te znakovite razlike i predrasude koje se nažalost i danas često spominju umjesto da se gleda u budućnost...

Po meni ono što danas treba Hrvatim u BIH je jedan financijsko jaki i veliki grad (Mostar). Raditi dugoročno na povećanju hrvatskog postotka u tom gradu (da, i ova jugokomunističkosrpska Pula ima trenutno veći postotak Hrvata, nisam mogao odoljeti :zubati ) I pametno koristiti svoje potencijale te usko surađivati sa Zagrebom, drugi put ja ne vidim....


Da, partizanska borba je vama donijela povratak u okrilje majke domovine :palacgore2 dok evo recimo Hrvati BiH muku muče baš sa problemima sa kojim ste se vi suočavali tokom talijanske okupacije.

Zato valja reći da regije, ljudi nisu predodređeni za patriote, anti-patriote.

U nekom alternativnom univerzumu je Istra ostala pod talijanskom čizmom a Hrvati BiH ušli u sastav Hrvatske. Možda su baš u tom paralelnom univerzumu Hercegovci avangarda malograđanstva i liberalizma, poručuju Istranima da nisu Hrvati nego Talijani, da prestanu ugrožavati teritorijalni integritet Italije, da su zahtjevi za autonomiju unutar Italije fašistički itd, da svoja prava potraže kod multietniĆkog Mussolinija itd..

Samo više razumijevanja za stavove "onih drugih", za sve ostalo je lako.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
neo je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

Odnosom i stavom prema svojoj povijesti, domovinskom ratu, Hrvatima u drugim regijama itd itd


Pa sada gledaj stav penzica iz Zagreba:
Kaj bu menu taj hercegovac delal politike ,kad niti poreza ne placa u Hrvatskoj.

A istovremeno taj isti umirovljenik glasa za suseda Bandića.
Pa ipak ispada da Hercegovci imaju naklonost Zagrepčaneca.
Uostalom Hercegovci zajedno sa posavljacima danas kroz sdp drmaju Zagrebom i Konzumom.a to su trenutno dvije najmocnije firme u Hrvatskoj.


Znači korijen svih problema je pravo glasa u HR? Da, ukinimo to odmah sutra, pa će se sve iz korijena promijeniti, zagangat će Purgeri, Mesić i Pusić će drmnut šakom u stol i zatražit treći entitet, NaCCCCional i ostali mediji će početi pisati hvalospjeve Hrvatima BiH i kuditi proklete ostatke osmanlijske okupacije :palacgore2

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 14:33 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
da se za početak napravi forum i site na kojem će se okupljati svi državotvorni Hrvati, Hrvati HB, Hrvati RH i Hrvati iz dijaspore.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Croat je napisao/la:
da se za početak napravi forum i site na kojem će se okupljati svi državotvorni Hrvati, Hrvati HB, Hrvati RH i Hrvati iz dijaspore.


Jesi siguran da je to rješenje - to zvuči isključivo i vodi podjelama?

Ima ovdje izreka "Preaching to the converted"...propovijedanje onim koji su već vjernici. Ja se pitam kako se sporazumiti sa onim "drugim"? Ako bar ne može biti prijateljstva, da bar ne bude otvorenog neprijateljstva. :neznam

Bar ovako na forumima, često se da naći zajednički jezik sa većim dijelom onih koji se na prvi pogled čine neprijateljski raspoloženi.

Često se radi o neinformiranosti, a ne zlobi.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 20:42
Postovi: 941
Lokacija: Angloprc
RajvoSa je napisao/la:

Često se radi o neinformiranosti, a ne zlobi.


Točnije, o manipulaciji masama.

Dr Ružica Ćavar, vrsna intelektualka iz Herceg-Bosne, rekla je kako samo maksimalnp 20-25 % ljudi ima vlastiti stav, da korsite svoju glavu na ramenima, a da je čak 75 % ljudi nestabilno u razmišljanju, da su skloni sugestijama, anketama, poluistinama i manipulacijama.

Primjer:

Novine napišu kako Mesić i Kuljiš ne izgledaju kao majmuni.

Iako svak živ zna da to nije tako, uvijek ćeš u masi naći popriličan broj koji će tvrditi na osnovi novinskih zapisa da Mesić i Kuljiš ne sliče majmunima.

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 20:30
Postovi: 462
Lokacija: desno kod placa
RajvoSa je napisao/la:

Znači korijen svih problema je pravo glasa u HR? Da, ukinimo to odmah sutra, pa će se sve iz korijena promijeniti, zagangat će Purgeri, Mesić i Pusić će drmnut šakom u stol i zatražit treći entitet, NaCCCCional i ostali mediji će početi pisati hvalospjeve Hrvatima BiH i kuditi proklete ostatke osmanlijske okupacije :palacgore2


Pa sad shvati kako zelis ali u sdp-u Zagreba vladaju Hercegovci.
Hercegovina i Sr.Bosna slove ze bastion hdz-a,te naravno da Pusipicka smatra da bez njih hdz gubi vlast u Hrvatskoj te ako ih moze izbaciti sa izbora,ona i njoj bezlicni bi bili na konju ona najvjerojatnije pod njime.
U cijelu pricu ubaci Hankinog stovatelja Mesića i tekst koji ja napisao Juda.
Kad bi mesić imao koristi od HB bio bi i on na strani svojih, a ne pricao viceve i glumio prijatelja svakome.

_________________
Gotovina i Markač Hrvatski heroji domovinskog rata, p.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 15:41 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2009, 15:58
Postovi: 145
Lokacija: Pula-HR
Trenutne okolnosti u Hrvatskoj su takve da niti jedna politička opcija ne donosi treći entitet Hrvatima u bih. Nitko se neće usuditi to zatražiti u Hrvatskoj jer su prioriteti okrenuti prema eu i njihovim standardima i načelima. Možemo o tome raspravljati da li je to pravedno ili nije, ali je tako. U prošlosti su napravljene brojne greške u Hrvatskoj politici (kako u hr tako i u bih) oko položaja Hrvata u bih i konačnog rješenja tog pitanja, propustila se prilika i zato sada vrijedi dugoročno raditi na suzbijanju štete i sačuvanja ove kakve takve pozicije te čekati novu šansu.

Zato je moje mišljenje da umjesto da se troši energija na svađu i obostrano optuživanje treba čiste glave pametno i ciljano raditi na očuvanju Hrvata, gospodarski (koliko je to sada moguće) se izdvojiti od ostatka federacije, zavladati medijima i čekati novu priliku. Ništa nije vječno, pa tako ni ova situacija...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Naša Kvačica, Teuton i 288 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO