HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 910 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 09 kol 2009, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
Robbie MO je napisao/la:
Vehabija Cerić u posjeti teroristu Abu Hamzi, u zeničkom zatvoru.

slika


ovu sliku treba uviek postavit kad neka "bosnja" pode trabunjat o njihovom "europskom islamu"... :evotigana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 09 kol 2009, 19:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
Real gone je napisao/la:
kamenovanje.. :wacko, uvođenje šerijata
a s druge strane tiha podrška verskim službenicima, optuženim za pedofiliju.
masovno ludilo..


ti stvarno nisi si znala za njegovu viziju "multientnicke" bih? :zubati

Real gone je napisao/la:
verujem da večina bošnjačkog naroda ipak to ne podržava. :neznam


vjerujes li i u letece medvjedice? :zubati

Real gone je napisao/la:
Iako on lukavo manipuliše masom pričom o stradanju, i zaključcima poput ovog na kraju ovog videa: "Nek se oni sad malo nama prilagođavaju..dosta je bilo našeg prilagođavanja".


sigurno... :ucelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 09 kol 2009, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
horus je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Vehabija Cerić u posjeti teroristu Abu Hamzi, u zeničkom zatvoru.



ovu sliku treba uviek postavit kad neka "bosnja" pode trabunjat o njihovom "europskom islamu"... :evotigana


Što je najbolje, druga slika Abu Hamze ni ne postoji. :zubati
U svakom članku je ta slika, samo je Cerić izrezan. :sega :smajl007 :zubati

http://www.index.hr/vijesti/clanak/iz-z ... 43752.aspx

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5bf0e76d23b.html

http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i- ... Hamza.html

itd...

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 09 kol 2009, 19:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Čekaj malo možda sam pogriješio da je to jedina njegov slika.
Jel to ovaj Abu Hamza?

slika

Ili postoje dva Abu Hamze? :zubati

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 09 kol 2009, 19:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
P'ramide do Tokija !

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 09 kol 2009, 19:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
Robbie MO je napisao/la:


Što je najbolje, druga slika Abu Hamze ni ne postoji. :zubati
U svakom članku je ta slika, samo je Cerić izrezan. :sega :smajl007 :zubati

http://www.index.hr/vijesti/clanak/iz-z ... 43752.aspx

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5bf0e76d23b.html

http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i- ... Hamza.html

itd...


koji biseri...

zar se normalno ne evidentira izgled osobe koja zavrsi u buksi, pogotovo zbog terorizma (zar to nije neki propisani postupak nakon uhicenja)?
sto me dovodi do pitanja, po kojoj je osnovi nas "dragi" abu zavrsio u zenici)?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 09 kol 2009, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ja sam bio uvjeren da lik ima bradu. :zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 10 kol 2009, 07:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Vidim da vam je promakla ova kultna izjava:



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 10 kol 2009, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
horus je napisao/la:
Real gone je napisao/la:
kamenovanje.. :wacko, uvođenje šerijata
a s druge strane tiha podrška verskim službenicima, optuženim za pedofiliju.
masovno ludilo..


ti stvarno nisi si znala za njegovu viziju "multientnicke" bih? :zubati

Real gone je napisao/la:
verujem da večina bošnjačkog naroda ipak to ne podržava. :neznam


vjerujes li i u letece medvjedice? :zubati

Real gone je napisao/la:
Iako on lukavo manipuliše masom pričom o stradanju, i zaključcima poput ovog na kraju ovog videa: "Nek se oni sad malo nama prilagođavaju..dosta je bilo našeg prilagođavanja".


sigurno... :ucelo


Verujem u to da on raznim manipulacijama već godinama širi svoju moć.
A jel ti veruješ da bi čak i ti Bošnjaci (od kojih je bar 2/3 novopečenih vernika) zaista podržali uvođenje šerijata, da ih se pita?

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 10 kol 2009, 14:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
Real gone je napisao/la:
Verujem u to da on raznim manipulacijama već godinama širi svoju moć.
A jel ti veruješ da bi čak i ti Bošnjaci (od kojih je bar 2/3 novopečenih vernika) zaista podržalo uvođenje šerijata, da ih se pita?


da, pogotovo ako dobio poticaj iz vana (u obliku novca od sauda i sl)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 10 kol 2009, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
horus je napisao/la:
Real gone je napisao/la:
Verujem u to da on raznim manipulacijama već godinama širi svoju moć.
A jel ti veruješ da bi čak i ti Bošnjaci (od kojih je bar 2/3 novopečenih vernika) zaista podržalo uvođenje šerijata, da ih se pita?


da, pogotovo ako dobio poticaj iz vana (u obliku novca od sauda i sl)


Dakle, misliš da većina muslimanskog stanovništva podržava ove nazadne institucije, i da bi u tome prevagnuo novčani podsticaj.
Ako je tako kao što ti kažeš, ja nemam više komentara. :neznam

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 10 kol 2009, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Real gone je napisao/la:
Verujem u to da on raznim manipulacijama već godinama širi svoju moć.
A jel ti veruješ da bi čak i ti Bošnjaci (od kojih je bar 2/3 novopečenih vernika) zaista podržalo uvođenje šerijata, da ih se pita?


Novopečeni su najgori. I oni koji su mlađi konzervativniji su od starijih. I nisu muslimani po tome izuzetak. Omladina u RS je jako politički konzervativna. Jedan profesor banjulučkog Univerziteta, Miodrag Živanović, kaže da su u RS najprogresivniji penzioneri, makar po temama koje smatraju najvažnijim: ekonomija, standard, saradnja sa vsetom itd.

E sad, nama ide na ruku što se muslimanski konzervativizam u svetu se dovodi u vezu sa njihovim militantnim verskim fundamentalizmom. Ako je reis-ulema Cerića najveći autoritet kod Bošnjaka, ako ima česte političke istupe onda to može da bude zabrinjavajuće za one koji se plaše islamske pretnje.

To može da ide na ruku srpskoj politici u BiH i na Kosovu (poseta Reisa Kosovu) koja je zasnovana između ostalog i na "odupiranju muslimanskom fundamentalizmu".

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 10 kol 2009, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Što mislite kako će Dodo odgovoriti na ovu provokaciju? Jedva čekam :biceovodobro

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 10 kol 2009, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
aleksije radicevic je napisao/la:
Real gone je napisao/la:
Verujem u to da on raznim manipulacijama već godinama širi svoju moć.
A jel ti veruješ da bi čak i ti Bošnjaci (od kojih je bar 2/3 novopečenih vernika) zaista podržalo uvođenje šerijata, da ih se pita?


Novopečeni su najgori. I oni koji su mlađi konzervativniji su od starijih. I nisu muslimani po tome izuzetak. Omladina u RS je jako politički konzervativna. Jedan profesor banjulučkog Univerziteta, Miodrag Živanović, kaže da su u RS najprogresivniji penzioneri, makar po temama koje smatraju najvažnijim: ekonomija, standard, saradnja sa vsetom itd.

E sad, nama ide na ruku što se muslimanski konzervativizam u svetu se dovodi u vezu sa njihovim militantnim verskim fundamentalizmom. Ako je reis-ulema Cerića najveći autoritet kod Bošnjaka, ako ima česte političke istupe onda to može da bude zabrinjavajuće za one koji se plaše islamske pretnje.

To može da ide na ruku srpskoj politici u BiH i na Kosovu (poseta Reisa Kosovu) koja je zasnovana između ostalog i na "odupiranju muslimanskom fundamentalizmu".


Ma nema tu "ide na ruku" ili ne ide na ruku aleksa..
Zazivanje institucionalizacije šerijata i slične nebuloze su toliko maloumni i retrogradni procesi da ja prosto ne mogu da verujem da većina mladih to podržava. Izvini, ali kod nas (u Sr.) se bunt mladih izražavao kroz studentske proteste, a ne kroz masovne molitve i pretnje.
Omladina će u RS, ali i u HB biti sve konzervativnija što im više budu ovim nebulozama stavljali prst u oko. :neznam

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 10 kol 2009, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Real gone je napisao/la:
Ma nema tu "ide na ruku" ili ne ide na ruku aleksa..
Zazivanje institucionalizacije šerijata i slične nebuloze su toliko maloumni i retrogradni procesi da ja prosto ne mogu da verujem da većina mladih to podržava. Izvini, ali kod nas (u Sr.) se bunt mladih izražavao kroz studentske proteste, a ne kroz masovne molitve i pretnje.
Omladina će u RS, ali i u HB biti sve konzervativnija što im više budu ovim nebulozama stavljali prst u oko. :neznam


Realka, stvar je jednostavna. Muslimanski i srpski interesi u BiH su suprotstavljeni. Svako za svoje interese nastoji zadobiti međunarodnu podršku. Ako nastupi Riesa pomažu da se bošnjačka zajednica označi kao ona u kojoj islamski fundamentalizam narasta, onda to samo ide u korist srpskoj politici koja to isto tvrdi i na osnovu toga želi da dobije podršku MZ.

Naravno nije interes srpskog društva da omladina bude konzervativna, to je pre svega interes vladajuće grupe. Ali to je realnost.

I u Srbiji se situacija promenila. Dok sam ja bio student demonstrirao sam da bi došlo do smene Miloševićevog režima. Bio sam učesnik građanskog protesta iz 1996/1997, protesat Saveza za promene 1999. i naravno protesta 5. oktobra.
Danas studenti protestvuju kad treba im se smanji školarina ili da im se smanji broj neophodnih ispita za uslov da upišu sledeću godinu studija. Dakle, ideala više nema, gledaju se sebični interesi. Na kraju krajeva možda sam i ja bio sebičan jer sam u odlasku Slobe sa vlasti video i ličnu šansu - ne direktnu naravno. :zubati

A ako obratiš pažnju na to koje su omladinske organizacije najviše javno eksponirane vodećeš "Dveri srpske", "Justin Popović", "Nomokanon", "Obraz" i sl. Progresivni pokreti nestali su sa "Otporom" tako što su se pripadnici pokreta učlanili u stranke i NVO koje ipak vode matorci.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 10 kol 2009, 14:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Real gone je napisao/la:
Ma nema tu "ide na ruku" ili ne ide na ruku aleksa..
Zazivanje institucionalizacije šerijata i slične nebuloze su toliko maloumni i retrogradni procesi da ja prosto ne mogu da verujem da većina mladih to podržava. Izvini, ali kod nas (u Sr.) se bunt mladih izražavao kroz studentske proteste, a ne kroz masovne molitve i pretnje.
Omladina će u RS, ali i u HB biti sve konzervativnija što im više budu ovim nebulozama stavljali prst u oko. :neznam


Cerić je u par navrata čak istakao da Bošnjaci moraju imati svoju teritoriju ili državu, u smislu ako ne možemo imati 100% BiH, onda "daj šta daš" (državicu Bosnu),...u tom vilajetu bi bilo moguće i demokratskim putem "izglasati" šerijat državicu, jer bi tu imali muslimansku većinu.

Ovakvim šerijet-izjavama Cerić posredno kreira radikalno-mišljenje u RS&HB da razmišljaju o podjeli BiH na tri "državice",...jedna sa šerijet-zakonikom, a vjeruj mi da ga ne bi na silu uspostavili već sa velikom potporom svekolikog muslimanskog pućanstva...pogotovu mladih.

Naravno, na toj plantaži ne teče sve glatko, i njega se pita ali ne toliko...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 05:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
Real gone je napisao/la:
Dakle, misliš da većina muslimanskog stanovništva podržava ove nazadne institucije, i da bi u tome prevagnuo novčani podsticaj.
Ako je tako kao što ti kažeš, ja nemam više komentara. :neznam


ako podrzavaju ajatollu, onda valjda podrzavaju njegove vizije islama. :biceovodobro :ucelo

a sto se tice novca, ako zadnjih 15 godina za nesto km-a pretvaraju vlastite zene u ninje (tradiciju koju su prekinuli za vrieme komunistickog rezima), onda ne vidim razlog zasto ne bi isli i dalje, ako im se ponudi veca svota od islamske brace.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 07:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
aleksije radicevic je napisao/la:
Real gone je napisao/la:
Ma nema tu "ide na ruku" ili ne ide na ruku aleksa..
Zazivanje institucionalizacije šerijata i slične nebuloze su toliko maloumni i retrogradni procesi da ja prosto ne mogu da verujem da većina mladih to podržava. Izvini, ali kod nas (u Sr.) se bunt mladih izražavao kroz studentske proteste, a ne kroz masovne molitve i pretnje.
Omladina će u RS, ali i u HB biti sve konzervativnija što im više budu ovim nebulozama stavljali prst u oko. :neznam


Realka, stvar je jednostavna. Muslimanski i srpski interesi u BiH su suprotstavljeni. Svako za svoje interese nastoji zadobiti međunarodnu podršku. Ako nastupi Riesa pomažu da se bošnjačka zajednica označi kao ona u kojoj islamski fundamentalizam narasta, onda to samo ide u korist srpskoj politici koja to isto tvrdi i na osnovu toga želi da dobije podršku MZ.

Naravno nije interes srpskog društva da omladina bude konzervativna, to je pre svega interes vladajuće grupe. Ali to je realnost.

I u Srbiji se situacija promenila. Dok sam ja bio student demonstrirao sam da bi došlo do smene Miloševićevog režima. Bio sam učesnik građanskog protesta iz 1996/1997, protesat Saveza za promene 1999. i naravno protesta 5. oktobra.
Danas studenti protestvuju kad treba im se smanji školarina ili da im se smanji broj neophodnih ispita za uslov da upišu sledeću godinu studija. Dakle, ideala više nema, gledaju se sebični interesi. Na kraju krajeva možda sam i ja bio sebičan jer sam u odlasku Slobe sa vlasti video i ličnu šansu - ne direktnu naravno. :zubati

A ako obratiš pažnju na to koje su omladinske organizacije najviše javno eksponirane vodećeš "Dveri srpske", "Justin Popović", "Nomokanon", "Obraz" i sl. Progresivni pokreti nestali su sa "Otporom" tako što su se pripadnici pokreta učlanili u stranke i NVO koje ipak vode matorci.



Ideala nema jer su ih zarobili LDP-ovci. (karikiram, ali znaš verovatno na šta ciljam) :001_rolleyes Mobilisali su veliki deo nekadašnjeg NVO sektora i Otpora. I ok, to je legitimno...društvu je potrebno kao korektivni faktor, stoga - zašto ne i u politici, a ne samo vanparlamentarno..
Međutim, indikativno je da se u čitavom "regionu" nalaze među strankama sličnog profila neka opšta mesta koja sva zajedno možemo grubo kvalifikovati kao "histeriju antifašizma", što je pokazalo se, ljudima postala prilično iritirajuća frazeologija. Ljudi imaju osećaj da ne mogu više ništa otvoreno reći, a da iz konzerve paštete ne iskoči neko ko će ih nazvati "fašistom", "klerofašistom", "četnikom", "ustašom"...
Dakle, idealni milje i situacija za porast popularnosti kontra-pokreta, koji će "od milja" vraćati loptu nazivima - kriptokomunista, komunjara, crveni zločinac..Kada uz to u Srbiji dodaš, večitu inspiraciju - održavanje prividnog status quo-a sa pričom o KiM..dobiješ sasvim plodan teren za ove organizacije koje si nabrojao.

Da se vratim temi, jasno mi je da ti pokušavaš stvari oko radikaliziranja Bošnjaka i njihove vere da gledaš realno i sa političkog aspekta, no paradoksalno mi zvuči da nema nikog "sa druge strane" ko tako slično posmatra, i ko za dobro svog naroda (ukoliko je političar) ne bi pravio takve "greške". Ili, da pojednostavim, šta oni dobijaju time?

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 08:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
bumbar92 je napisao/la:

Cerić je u par navrata čak istakao da Bošnjaci moraju imati svoju teritoriju ili državu, u smislu ako ne možemo imati 100% BiH, onda "daj šta daš" (državicu Bosnu),...


Jel ovo što je bumbar92 napisao jedan od mogućih odgovora?
Bumbare, on naravno nije precizirao šta sve spada u tu državicu.. :001_rolleyes

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 08:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Real gone je napisao/la:
Da se vratim temi, jasno mi je da ti pokušavaš stvari oko radikaliziranja Bošnjaka i njihove vere da gledaš realno i sa političkog aspekta, no paradoksalno mi zvuči da nema nikog "sa druge strane" ko tako slično posmatra, i ko za dobro svog naroda (ukoliko je političar) ne bi pravio takve "greške". Ili, da pojednostavim, šta oni dobijaju time?


U politici ne dominiraju uvek racionalni faktori. To što su Bošnjaci muslimanske vere, uveliko određuje i njihovo političko ponašanje. Reis jednostavno funkcioniše po islamskim pravilima političkog ponašanja i to je njegovoj zajednici normalno i logično. On čak nije ekstremni, već sasvim normalan musliman.
Eventualna opozicija njegovoj dominaciji bi mogla da dođe izvan islamske zajednice. To mogu da budu ateistički ideolozi bošnjačkog nacionalizma ili pobornici građanskog BH koncepta. Uticaj ovih prvi je uvek bio smešno mali - naprosto baza na koju bi se oslonili ne veruje u vrednost bošnjačkog nacionalnog identiteta, a ovi drugi često su išli na ruku ciljevima koje ima islamska zajednica (unitarna BiH).
Šta oni dobijaju od Cerićevog političkog delovanja? Dobijaju unutar zajednice autoritet koji je u stanju da drži zajednicu ujedinjenom, budući da političari to nisu.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 08:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Real gone je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:

Cerić je u par navrata čak istakao da Bošnjaci moraju imati svoju teritoriju ili državu, u smislu ako ne možemo imati 100% BiH, onda "daj šta daš" (državicu Bosnu),...


Jel ovo što je bumbar92 napisao jedan od mogućih odgovora?
Bumbare, on naravno nije precizirao šta sve spada u tu državicu.. :001_rolleyes


Ono što se može čuti od lokalnih "ajatollaha" jeste da bi ta državica imala izlaz na more,...eto ti belaja odma :zubati, ali sumnjam da će potpuno odustati od težnje ka 100% BiH sa pričom "Hrvatima - Hrvatska, Srbima - Srbija, a Bošnjacima - Bosna" (Hercegovina je uvijek negdje između podrazumjevanog skraćivanja naziva države i ukidanja, nikad se ne zna ;))
Prelazna faza, morebit... :osama


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 08:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Real gone je napisao/la:
Ideala nema jer su ih zarobili LDP-ovci. (karikiram, ali znaš verovatno na šta ciljam) :001_rolleyes Mobilisali su veliki deo nekadašnjeg NVO sektora i Otpora. I ok, to je legitimno...društvu je potrebno kao korektivni faktor, stoga - zašto ne i u politici, a ne samo vanparlamentarno..
Međutim, indikativno je da se u čitavom "regionu" nalaze među strankama sličnog profila neka opšta mesta koja sva zajedno možemo grubo kvalifikovati kao "histeriju antifašizma", što je pokazalo se, ljudima postala prilično iritirajuća frazeologija. Ljudi imaju osećaj da ne mogu više ništa otvoreno reći, a da iz konzerve paštete ne iskoči neko ko će ih nazvati "fašistom", "klerofašistom", "četnikom", "ustašom"...
Dakle, idealni milje i situacija za porast popularnosti kontra-pokreta, koji će "od milja" vraćati loptu nazivima - kriptokomunista, komunjara, crveni zločinac..Kada uz to u Srbiji dodaš, večitu inspiraciju - održavanje prividnog status quo-a sa pričom o KiM..dobiješ sasvim plodan teren za ove organizacije koje si nabrojao.

Mislim da si u pravu. Ja bih takvu pojavu nazvao terorom političke korektnosti. :zubati Kod nas na Balkanu još nije daleko odmaklo, ali na Zapadu, bogami ponekad prelazi u apsurd. U Americi te crnac može vređati na rasnoj osnovi a ti njega ne možeš, pa danas imaš jak rasizam među crncima i rezignaciju i bes među belcima. Ili slučaj da u Nemačkoj ne smeš javno reći afirmativno mišljenje ni o jednom delu Mein kampfa jer ćeš biti izopšten iz zajednice.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 08:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
aleksije radicevic je napisao/la:
Real gone je napisao/la:
Da se vratim temi, jasno mi je da ti pokušavaš stvari oko radikaliziranja Bošnjaka i njihove vere da gledaš realno i sa političkog aspekta, no paradoksalno mi zvuči da nema nikog "sa druge strane" ko tako slično posmatra, i ko za dobro svog naroda (ukoliko je političar) ne bi pravio takve "greške". Ili, da pojednostavim, šta oni dobijaju time?


U politici ne dominiraju uvek racionalni faktori. To što su Bošnjaci muslimanske vere, uveliko određuje i njihovo političko ponašanje. Reis jednostavno funkcioniše po islamskim pravilima političkog ponašanja i to je njegovoj zajednici normalno i logično. On čak nije ekstremni, već sasvim normalan musliman.
Eventualna opozicija njegovoj dominaciji bi mogla da dođe izvan islamske zajednice. To mogu da budu ateistički ideolozi bošnjačkog nacionalizma ili pobornici građanskog BH koncepta. Uticaj ovih prvi je uvek bio smešno mali - naprosto baza na koju bi se oslonili ne veruje u vrednost bošnjačkog nacionalnog identiteta, a ovi drugi često su išli na ruku ciljevima koje ima islamska zajednica (unitarna BiH).
Šta oni dobijaju od Cerićevog političkog delovanja? Dobijaju unutar zajednice autoritet koji je u stanju da drži zajednicu ujedinjenom, budući da političari to nisu.


Misliš, u mulimanskoj varijanti politike ne dominiraju uvek racionalni faktori.. :001_rolleyes (jer u svim drugim varijantama koje su meni poznate, dominiraju)
Ok, hvala na odgovoru, deluje potpuno logično. :palacgore1

Što se zadnje rečenice tiče, odnosno mog pitanja, mislila sam konkretnije - šta oni dobijaju time što ih MZ u svakom trenutku može okvalifikovati potencijalnom pretnjom od terorizma, "islamskom državicom u srcu Evrope" i sl., ukoliko budu nastavili sa radikalizacijom!?
Nemoguće da niko ne razmišlja o tome, čak ni neka intelektualna elita.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 08:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Real gone je napisao/la:
Misliš, u mulimanskoj varijanti politike ne dominiraju uvek racionalni faktori.. :001_rolleyes (jer u svim drugim varijantama koje su meni poznate, dominiraju)
Ok, hvala na odgovoru, deluje potpuno logično. :palacgore1

:zubati Dobro, i srpska politika je opterećena iracionalnostima, ali bar se politička elita pokušava svetu predstaviti kao normalna. Ili, možda se radi o tome da srpska iracionalnost danas nije interesantna kao muslimanska. :zubati

Citat:
Što se zadnje rečenice tiče, odnosno mog pitanja, mislila sam konkretnije - šta oni dobijaju time što ih MZ u svakom trenutku može okvalifikovati potencijalnom pretnjom od terorizma, "islamskom državicom u srcu Evrope" i sl., ukoliko budu nastavili sa radikalizacijom!?
Nemoguće da niko ne razmišlja o tome, čak ni neka intelektualna elita.


Pa ne dobijaju ništa, ali iz svoje kože ne mogu. :neznam A intelektualna elita čija je vodeća ličnost Tunjo Filipović, je isto tako skup islamskih apologeta. U protivnom postaju marginalci. :neznam

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 08:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
aleksije radicevic je napisao/la:
Real gone je napisao/la:
Ideala nema jer su ih zarobili LDP-ovci. (karikiram, ali znaš verovatno na šta ciljam) :001_rolleyes Mobilisali su veliki deo nekadašnjeg NVO sektora i Otpora. I ok, to je legitimno...društvu je potrebno kao korektivni faktor, stoga - zašto ne i u politici, a ne samo vanparlamentarno..
Međutim, indikativno je da se u čitavom "regionu" nalaze među strankama sličnog profila neka opšta mesta koja sva zajedno možemo grubo kvalifikovati kao "histeriju antifašizma", što je pokazalo se, ljudima postala prilično iritirajuća frazeologija. Ljudi imaju osećaj da ne mogu više ništa otvoreno reći, a da iz konzerve paštete ne iskoči neko ko će ih nazvati "fašistom", "klerofašistom", "četnikom", "ustašom"...
Dakle, idealni milje i situacija za porast popularnosti kontra-pokreta, koji će "od milja" vraćati loptu nazivima - kriptokomunista, komunjara, crveni zločinac..Kada uz to u Srbiji dodaš, večitu inspiraciju - održavanje prividnog status quo-a sa pričom o KiM..dobiješ sasvim plodan teren za ove organizacije koje si nabrojao.

Mislim da si u pravu. Ja bih takvu pojavu nazvao terorom političke korektnosti. :zubati Kod nas na Balkanu još nije daleko odmaklo, ali na Zapadu, bogami ponekad prelazi u apsurd. U Americi te crnac može vređati na rasnoj osnovi a ti njega ne možeš, pa danas imaš jak rasizam među crncima i rezignaciju i bes među belcima. Ili slučaj da u Nemačkoj ne smeš javno reći afirmativno mišljenje ni o jednom delu Mein kampfa jer ćeš biti izopšten iz zajednice.


aleksa, da ne bi bilo dosadno pošto se previše slažemo.. :zubati , evo ja tvrdim da je "teror političke korektnosti" ipak razvijenija i elegantnija faza od ove naše balkanske "antifašističke histerije", prosto zato što su pravila i dogme utvrđene i ne može da ti se desi da te svaki polu-informisani-retard vređa na "ideološkoj", "nacionalnoj" ili "religioznoj/ateističkoj" osnovi..

A kad smo već kod Hiće, čitala sam da je neka politički korektna Švabica htela da padne u nesvest kad je odsela u novootvorenom beogradskom hotelu "Mr President", u kome svaka soba ima portret nekog od svetskih državnika ili diktatora...a njoj je sirotoj "zapao" baš apartman 501 - sa Fuehrerom. :zubati

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 910 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Naša Kvačica i 285 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO