HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 910 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 09:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
bumbar92 je napisao/la:
Real gone je napisao/la:

Jel ovo što je bumbar92 napisao jedan od mogućih odgovora?
Bumbare, on naravno nije precizirao šta sve spada u tu državicu.. :001_rolleyes


Ono što se može čuti od lokalnih "ajatollaha" jeste da bi ta državica imala izlaz na more,...eto ti belaja odma :zubati, ali sumnjam da će potpuno odustati od težnje ka 100% BiH sa pričom "Hrvatima - Hrvatska, Srbima - Srbija, a Bošnjacima - Bosna" (Hercegovina je uvijek negdje između podrazumjevanog skraćivanja naziva države i ukidanja, nikad se ne zna ;))
Prelazna faza, morebit... :osama


Pa imali bi javni linč odustanu.
Vidim, ti u nespominjanju Hercegovine vidiš delimično i njenu šansu... :zubati

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Real gone je napisao/la:
aleksa, da ne bi bilo dosadno pošto se previše slažemo.. :zubati , evo ja tvrdim da je "teror političke korektnosti" ipak razvijenija i elegantnija faza od ove naše balkanske "antifašističke histerije", prosto zato što su pravila i dogme utvrđene i ne može da ti se desi da te svaki polu-informisani-retard vređa na "ideološkoj", "nacionalnoj" ili "religioznoj/ateističkoj" osnovi..

A kad smo već kod Hiće, čitala sam da je neka politički korektna Švabica htela da padne u nesvest kad je odsela u novootvorenom beogradskom hotelu "Mr President", u kome svaka soba ima portret nekog od svetskih državnika ili diktatora...a njoj je sirotoj "zapao" baš apartman 501 - sa Fuehrerom. :zubati


E, ta reč "vređa" mi je jako zanimljiva. Dakle, sasvim je u redu da postoje pravila koja te štite od vređanja, ali postoje slučajevi u kojima se bilo šta može proglasiti uvredljivim i na taj način ljudima se zablranjuje da slobodno govore.
I tu bih opet najradije govorio o političkoj korektnosti na koju se oslanjaju muslimani. Dakle njima je uvredljiva svaka javna kritika Muhameda, Kur'ana, pisanje knjiga (fikcija) o Muhamedu (Dragulj Medine), crtanje Prorokovog lika i sl.
Dakle, u ime političke korektnosti ja ne smem javno da kažem da Kur'an poziva na versku mržnju, jer je to zaboga uvredljivo. Kao liberalno-građanski orijentisan čovek ne mogu se pomiriti sa zabranom javne kritike neke isto tako javne teorije, uverenja, mišljenja i sl. :neznam
Hoću da kažem da je reč "vređanje" nesrećno izabrana. I ja mogu reći da me vređa kad neko kritikuje srpske mitove. :zubati Zato mislim da je diskurs političke korektnosti kriptototalitaran, on na mala vrata, kroz sistem zabrana, ograničava glavne političke slobode.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 09:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
aleksije radicevic je napisao/la:
Real gone je napisao/la:
Misliš, u mulimanskoj varijanti politike ne dominiraju uvek racionalni faktori.. :001_rolleyes (jer u svim drugim varijantama koje su meni poznate, dominiraju)
Ok, hvala na odgovoru, deluje potpuno logično. :palacgore1

:zubati Dobro, i srpska politika je opterećena iracionalnostima, ali bar se politička elita pokušava svetu predstaviti kao normalna. Ili, možda se radi o tome da srpska iracionalnost danas nije interesantna kao muslimanska. :zubati

Citat:
Što se zadnje rečenice tiče, odnosno mog pitanja, mislila sam konkretnije - šta oni dobijaju time što ih MZ u svakom trenutku može okvalifikovati potencijalnom pretnjom od terorizma, "islamskom državicom u srcu Evrope" i sl., ukoliko budu nastavili sa radikalizacijom!?
Nemoguće da niko ne razmišlja o tome, čak ni neka intelektualna elita.


Pa ne dobijaju ništa, ali iz svoje kože ne mogu. :neznam A intelektualna elita čija je vodeća ličnost Tunjo Filipović, je isto tako skup islamskih apologeta. U protivnom postaju marginalci. :neznam



Iracionalnosti u politici su samo sredstvo za pridobijanje masa. Na kraju, na ovaj ili onaj način, vidiš da je neka politička stranka, ili njen lider, imao konkretnu korist od nečega što se tebi činilo kao suludo. To ne mora uvek biti materijalna korist, da ne pomisliš da vrtim večitu balkansku priču.. :zubati

Meni ovo objašnjenje jednostavno nije dovoljno..mislim na ovo što si rekao - "ne dobijaju ništa, ali iz svoje kože ne mogu". Pre mislim da se isprobavaju granice tolerancije, kako druga dva naroda u BiH, tako i MZ, po sistemu "izvuci što više možeš" dok još imaš oreol jedine žrtve i naroda bez matične države. :neznam

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 09:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
aleksije radicevic je napisao/la:
Real gone je napisao/la:
aleksa, da ne bi bilo dosadno pošto se previše slažemo.. :zubati , evo ja tvrdim da je "teror političke korektnosti" ipak razvijenija i elegantnija faza od ove naše balkanske "antifašističke histerije", prosto zato što su pravila i dogme utvrđene i ne može da ti se desi da te svaki polu-informisani-retard vređa na "ideološkoj", "nacionalnoj" ili "religioznoj/ateističkoj" osnovi..

A kad smo već kod Hiće, čitala sam da je neka politički korektna Švabica htela da padne u nesvest kad je odsela u novootvorenom beogradskom hotelu "Mr President", u kome svaka soba ima portret nekog od svetskih državnika ili diktatora...a njoj je sirotoj "zapao" baš apartman 501 - sa Fuehrerom. :zubati


E, ta reč "vređa" mi je jako zanimljiva. Dakle, sasvim je u redu da postoje pravila koja te štite od vređanja, ali postoje slučajevi u kojima se bilo šta može proglasiti uvredljivim i na taj način ljudima se zablranjuje da slobodno govore.
I tu bih opet najradije govorio o političkoj korektnosti na koju se oslanjaju muslimani. Dakle njima je uvredljiva svaka javna kritika Muhameda, Kur'ana, pisanje knjiga (fikcija) o Muhamedu (Dragulj Medine), crtanje Prorokovog lika i sl.
Dakle, u ime političke korektnosti ja ne smem javno da kažem da Kur'an poziva na versku mržnju, jer je to zaboga uvredljivo. Kao liberalno-građanski orijentisan čovek ne mogu se pomiriti sa zabranom javne kritike neke isto tako javne teorije, uverenja, mišljenja i sl. :neznam
Hoću da kažem da je reč "vređanje" nesrećno izabrana. I ja mogu reći da me vređa kad neko kritikuje srpske mitove. :zubati Zato mislim da je diskurs političke korektnosti kriptototalitaran, on na mala vrata, kroz sistem zabrana, ograničava glavne političke slobode.


Ma dobro, u pravu si, predajem se za ovo.. :surrender :zubati

I onako je ono bio pokušaj veštačkog izazivanja rasprave, gde je nema.. :zubati :pepam

No, pade mi na pamet da je "opstanak" na forum.hr-u, a i ovde isključivo vezan za političku korektnost, a ti si u toj disciplini šampion! :001_tongue

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 09:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Real gone je napisao/la:
Ma dobro, u pravu si, predajem se za ovo.. :surrender :zubati

I onako je ono bio pokušaj veštačkog izazivanja rasprave, gde je nema.. :zubati :pepam

No, pade mi na pamet da je "opstanak" na forum.hr-u, a i ovde isključivo vezan za političku korektnost, a ti si u toj disciplini šampion! :001_tongue


:zubati Možeš to zvati "aleksijevom doktrinom" u kojoj je politička korektnost ograničena na izbegavanje ličnog vređanja sagovornika, ali na oštru kritiku (biranim rečima) njegovih političkih uverenja. Naravno bitno je imati hladnokrvnost kao osobinu, kako te tuđe lične uvrede ne bi izbacile iz takta. :wink

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 09:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Real gone je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:

Ono što se može čuti od lokalnih "ajatollaha" jeste da bi ta državica imala izlaz na more,...eto ti belaja odma :zubati, ali sumnjam da će potpuno odustati od težnje ka 100% BiH sa pričom "Hrvatima - Hrvatska, Srbima - Srbija, a Bošnjacima - Bosna" (Hercegovina je uvijek negdje između podrazumjevanog skraćivanja naziva države i ukidanja, nikad se ne zna ;))
Prelazna faza, morebit... :osama


Pa imali bi javni linč odustanu.
Vidim, ti u nespominjanju Hercegovine vidiš delimično i njenu šansu... :zubati


Ne bi bilo linča, narod je gladan, isprepadan i izvaran, skontali su da se glavom kroz zid ne može, pogotovu ako im je posljednjih godina cilj bio rušenje RS-a i "gušenje" Hrvata, pod krinkom žrtve, graDŽanske države,...na kraju rezultat krah budžeta Federacije i jačanje RS-a. Običan puk prepoznaje šupljake i "ublehare", a sa praznim stomakom se brže razmišlja i shvata. Inače ne znam njihovog političara koji bi u budućnosti imao šansu da pridobije simpatije nebošnjaka, Tihić je imao šansu, ali je i on završio sa inaćenjem kao djete na tuti.

Udarila je glad, pa njihovi političari koliko god veliki retorik-žongleri bili ne mogu prikazati stvar da se kreće ka boljem, sva se priča svela na sakupljanje "sadake" po svijetu,...a odavno nisam čuo pomen "graDŽanska država", očigledan simptom umora ili što bi se reklo "zabavili se o sebi".

Usput, nisam Hercegovac, možda Hercegbosanac, ako pričamo o regionalnim odrednicama...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 09:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
aleksije radicevic je napisao/la:
Real gone je napisao/la:
Ma dobro, u pravu si, predajem se za ovo.. :surrender :zubati

I onako je ono bio pokušaj veštačkog izazivanja rasprave, gde je nema.. :zubati :pepam

No, pade mi na pamet da je "opstanak" na forum.hr-u, a i ovde isključivo vezan za političku korektnost, a ti si u toj disciplini šampion! :001_tongue


:zubati Možeš to zvati "aleksijevom doktrinom" u kojoj je politička korektnost ograničena na izbegavanje ličnog vređanja sagovornika, ali na oštru kritiku (biranim rečima) njegovih političkih uverenja. Naravno bitno je imati hladnokrvnost kao osobinu, kako te tuđe lične uvrede ne bi izbacile iz takta. :wink


Ja imam drugu formulu, jer se držim one - kako u real life-u, tako i iza monitora.. :zubati
A hladnokrvna nikad nisam bila.
Uvek me genetika determiniše u tom pokušaju. :001_tongue

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 09:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Real gone je napisao/la:
Iracionalnosti u politici su samo sredstvo za pridobijanje masa. Na kraju, na ovaj ili onaj način, vidiš da je neka politička stranka, ili njen lider, imao konkretnu korist od nečega što se tebi činilo kao suludo. To ne mora uvek biti materijalna korist, da ne pomisliš da vrtim večitu balkansku priču.. :zubati

Meni ovo objašnjenje jednostavno nije dovoljno..mislim na ovo što si rekao - "ne dobijaju ništa, ali iz svoje kože ne mogu". Pre mislim da se isprobavaju granice tolerancije, kako druga dva naroda u BiH, tako i MZ, po sistemu "izvuci što više možeš" dok još imaš oreol jedine žrtve i naroda bez matične države. :neznam


Misliš da je Cerićevo ponašanje politika "izvuci što više možeš od Srba i Hrvata"?
Ali on tako gubi na svojoj strani međunarodnu podršku koja je presudna. Šta više pomaže srpsku politiku. Ne veruješ valjda da se radi o njegovoj gluposti zahvaljujući kojoj nije u stanju da proceni trenutni imidž islama u svetu i shodno tome da bude malo tiši.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 09:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
aleksije radicevic je napisao/la:
Real gone je napisao/la:
Iracionalnosti u politici su samo sredstvo za pridobijanje masa. Na kraju, na ovaj ili onaj način, vidiš da je neka politička stranka, ili njen lider, imao konkretnu korist od nečega što se tebi činilo kao suludo. To ne mora uvek biti materijalna korist, da ne pomisliš da vrtim večitu balkansku priču.. :zubati

Meni ovo objašnjenje jednostavno nije dovoljno..mislim na ovo što si rekao - "ne dobijaju ništa, ali iz svoje kože ne mogu". Pre mislim da se isprobavaju granice tolerancije, kako druga dva naroda u BiH, tako i MZ, po sistemu "izvuci što više možeš" dok još imaš oreol jedine žrtve i naroda bez matične države. :neznam


Misliš da je Cerićevo ponašanje politika "izvuci što više možeš od Srba i Hrvata"?
Ali on tako gubi na svojoj strani međunarodnu podršku koja je presudna. Šta više pomaže srpsku politiku. Ne veruješ valjda da se radi o njegovoj gluposti zahvaljujući kojoj nije u stanju da proceni trenutni imidž islama u svetu i shodno tome da bude malo tiši.


Šta znači "trenutan imidž islama u svetu"? To nije jednoznačna kategorija. Ako bi USA uzeli kao reper koji najviše utiče na određivanje tog imidža, videli bi da oni strogo dele države u kojima je on dominirajuća relgija na korisne i nekorisne; poslušne i neposlušne.
To su naravno, vrlo promenljive kategorije, a i islam u BiH još uvek nije na "Red Alert"-u.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 10:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Real gone je napisao/la:
Šta znači "trenutan imidž islama u svetu"? To nije jednoznačna kategorija. Ako bi USA uzeli kao reper koji najviše utiče na određivanje tog imidža, videli bi da oni strogo dele države u kojima je on dominirajuća relgija na korisne i nekorisne; poslušne i neposlušne.
To su naravno, vrlo promenljive kategorije, a i islam u BiH još uvek nije na "Red Alert"-u.


Pa podsetio BiH te na Marinu a i tvoju kategorizaciju imigranata u Evropi. Ko je poželjniji? Muslimanski ili hrišćanski imigrant? Ne misliš da su razlike posledica imidža?
Koliko sam ja razumeo državljanstvo u Nemačkoj pre može da stekne Srbin ili Hrvat nego Albanac ili Bošnjak.
Mislim da USA ne utiče više presudno na kreiranje imidža bilo kome, jer bi verovatno popravili sopstveni. Muslimani sami utiču na sopstveni imidž: ponašanjem u zemljama emigracije i vestima koje dolaze iz islamskog sveta.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 11 kol 2009, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Real gone je napisao/la:
Što se zadnje rečenice tiče, odnosno mog pitanja, mislila sam konkretnije - šta oni dobijaju time što ih MZ u svakom trenutku može okvalifikovati potencijalnom pretnjom od terorizma, "islamskom državicom u srcu Evrope" i sl., ukoliko budu nastavili sa radikalizacijom!?
Nemoguće da niko ne razmišlja o tome, čak ni neka intelektualna elita.


Jedan njihov malo pametniji diskutant na onom forumu je ustvrdio da se ide na svjesnu radikalizaciju po onoj anglo poslovici "squeaky wheel gets the grease". Dakle upravo zbog straha od radikalizacije i islamizacije, do koje bi navodno došlo ako se Bošnjacima ne udovolje državno-teritorijalni apetiti došlo bi do zaokreta ka terorizmu, masovnom uvozu vehabija i sl. To ti je ona "good cop, bad cop", uplaši zapad vehabijama i teroristima da bi zapad onda nekim "umjerenim" nacionalističkim snagama poput dijelova SDA, SDP ili SBiH udovoljila željama tako da bi ovi mogli ušutkati "ekstremiste" (koje su sami kreirali).

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 13 kol 2009, 16:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Cerić nastavlja vanjskopolitičke aktivnosti, ovaj put u svojstvu ministra vanjskih poslova Bošnjakistana.

Cerić primio Turskog ambasadora u oproštajnu posjetu.
http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/ ... /komentari

"Reisu-l-ulema je informirao turskog ambasadora i o svojoj posjeti Kosovu te bitnim detaljima Memoranduma o razumijevanju koji je potpisao s kosovskim muftijom."

:neznam :neznam

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 13 kol 2009, 22:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
RajvoSa je napisao/la:
Real gone je napisao/la:
Što se zadnje rečenice tiče, odnosno mog pitanja, mislila sam konkretnije - šta oni dobijaju time što ih MZ u svakom trenutku može okvalifikovati potencijalnom pretnjom od terorizma, "islamskom državicom u srcu Evrope" i sl., ukoliko budu nastavili sa radikalizacijom!?
Nemoguće da niko ne razmišlja o tome, čak ni neka intelektualna elita.


Jedan njihov malo pametniji diskutant na onom forumu je ustvrdio da se ide na svjesnu radikalizaciju po onoj anglo poslovici "squeaky wheel gets the grease". Dakle upravo zbog straha od radikalizacije i islamizacije, do koje bi navodno došlo ako se Bošnjacima ne udovolje državno-teritorijalni apetiti došlo bi do zaokreta ka terorizmu, masovnom uvozu vehabija i sl. To ti je ona "good cop, bad cop", uplaši zapad vehabijama i teroristima da bi zapad onda nekim "umjerenim" nacionalističkim snagama poput dijelova SDA, SDP ili SBiH udovoljila željama tako da bi ovi mogli ušutkati "ekstremiste" (koje su sami kreirali).


Još jednom te moram quotati :kava Al šta ćeš, to mi je u krvi :neznam Vidim ja da mi ti u zadnje vrijeme glumiš herceg-bosanskog "nostradamusa", a većina rečenica ti se sastoji od "kad bi ovo", "kad bi ono", "kad bude ovako" itd...Još malo pa ćeš dobiti i počasnu titulu "herceg-bosanskog tarota" :ujko


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 13 kol 2009, 22:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Citat:
Reis Cerić primio u posjetu slovenskog ambasadora u BiH
13.08.2009. 14:16

Reisu-l-ulema Mustafa Cerić danas je primio u nastupnu posjetu ambasadora Slovenije u BiH Andreja Grassellija.
Kako je javila Mina, reisu-l-ulema je tokom sastanka ukazao na problem slobode viznog režima prema BiH.

Izrazio je nadu da će Slovenija iskoristiti svoje članstvo u Evropskoj uniji i da će slovenski parlamentarci u Evropskom parlamentu utjecati da Evropska komisija napravi reviziju svoga stava i da se Bošnjaci oslobode osjećaja diskriminacije po vjeri i naciji u Evropi.

Slovenski ambasador je razumio položaj BiH i izrazio spremnost da prenese poruku reisu-l-uleme.

Reis Cerić je poželio slovenskom ambasadoru uspješnu diplomatsku misiju u BiH.


:neznam
Vrhovni vjerski poglavar je potpuno preuzeo u svoje ruke vođenje politike Bošnjakistana (Male Turske).
Ovo prestaje biti smiješno. Dobijamo šerijatsku državu sa ajatolom na čelu, u susjedstvu Herceg Bosne. :hang
Eto Sultan zar se ne osjećaš sretno što si građanin HB, kad ovakve šerijatske vijesti dolaze svakodnevno iz Džamijeva. :zubati

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 13 kol 2009, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Robbie MO je napisao/la:
Citat:
Reis Cerić primio u posjetu slovenskog ambasadora u BiH
13.08.2009. 14:16

Reisu-l-ulema Mustafa Cerić danas je primio u nastupnu posjetu ambasadora Slovenije u BiH Andreja Grassellija.
Kako je javila Mina, reisu-l-ulema je tokom sastanka ukazao na problem slobode viznog režima prema BiH.

Izrazio je nadu da će Slovenija iskoristiti svoje članstvo u Evropskoj uniji i da će slovenski parlamentarci u Evropskom parlamentu utjecati da Evropska komisija napravi reviziju svoga stava i da se Bošnjaci oslobode osjećaja diskriminacije po vjeri i naciji u Evropi.

Slovenski ambasador je razumio položaj BiH i izrazio spremnost da prenese poruku reisu-l-uleme.

Reis Cerić je poželio slovenskom ambasadoru uspješnu diplomatsku misiju u BiH.


:neznam
Vrhovni vjerski poglavar je potpuno preuzeo u svoje ruke vođenje politike Bošnjakistana (Male Turske).
Ovo prestaje biti smiješno. Dobijamo šerijatsku državu sa ajatolom na čelu, u susjedstvu Herceg Bosne. :hang
Eto Sultan zar se ne osjećaš sretno što si građanin HB, kad ovakve šerijatske vijesti dolaze svakodnevno iz Džamijeva. :zubati


Ima čovjek pravo da priča šta mu volja. Uostalom, ne vidim ja nigdje da je on "potpuno preuzeo u svoje ruke vođenje politike Bošnjakistana". :neznam Reis samo iznosi mišljenje IZ, a što to nekome smeta, e to je već druga tema... :smajl032


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve biserne izjave
PostPostano: 14 kol 2009, 00:50 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 00:04
Postovi: 105
Izjava reisa dat beogradskom NIN-u
"Znate šta,u naš život u Bosni se miješa svako,i ko je kompetentan i ko nije kompetentan,i ko ima pravo i ko nema pravo.E,pa vidite,ako se svi miješaju u naš život,u život moje djece,u budućnost moju,pa kako se ja onda ne bih miješao u svoj vlastiti život,u svoju vlastitu budućnost."
:palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 16 kol 2009, 11:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Cerić goes on.

ZENICA
Održano prvo kolektivno šerijatsko vjenčanje
http://www.sarajevo-x.com/zanimljivosti ... #komentari
slika
Vrhovni poglavar Islamske zajednice u BiH reisu-l-ulema Mustafa Cerić u subotu uvečer je na stadionu KSC Kamberovića polje obavio prvo kolektivno šerijatsko vjenčanje u našoj zemlji.

Ovom činu pristupilo je 20 parova s područja više općina centralne Bosne. Uglavnom je riječ o mladencima od kojih su jedan ili oba u periodu od 1992. do 1995. godine boravili u Libiji, gdje su na poziv tamošnjeg predsjednik Muamera el-Gadafija, zajedno sa oko 1.200 mladih iz BiH, našli sklonište od rata koji je u to vrijeme bjesnio u BiH.

"Na ovome izvanrednom mjestu i izvanrednom gradu Zenici, svjedočimo veličanstvenom događaju. Nadam se da je ovo samo početak, da ćemo idućih godina imati sve više ovakvih prilika. Izražavam zahvalnost pukovniku, Muameru el Gadafiju, za sve što je uradio za naš narod i državu BiH tokom najtežih ratnih godina", rekao je između ostalog reisu-l-ulema Cerić.

Kompletnu svečanost, kao i večeru za mladence i više od pet stotina zvanica u hotelu „Zenica“ platio je libijski predsjednik.

U programu koji je završio iza 23 sata nastupili su hor Meše Bajraktarevića, hafizi Aziz Alili, Burhan Šaban i Mensur Malkić, te pjevači Alma Čardžić, Šejla Kadić, Emir Đulović, Eldin Huseinbegović i drugi.

Kolektivno šerijatsko vjenčanje sastavni je centralne predramazanske manifestacije „Moj ummete“, koja će se pod pokroviteljstvom Rijaseta Islamske zajednice u BiH, a u organizaciji Zeničkog muftijstva, održati večeras u Gradskoj areni.

------------------------------------------------


Komentari na vijest su zanimljivi. :zubati


GADAFI PLACA SVADBE - KOJI JAD I BIJEDA
----
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Zenica izgleda ljubomorna sto Dodik naziva Sarajevo Teheranom pa se kandiduje sa novim idejama i projektima - Kolektivno Serijatsko vjencanje....

Cericu Srbine !
Niko ne radi bolje antimuslimansku i antibosnjacku propagandu od tebe !
----------

A mi bi da nema viza
--------

Pa dragi mladenci, zar sklapanje braka, u općini ili pred vjerskim službenikom nije nešto lično...pa ovo izgleda kao slet na stadionu.
Ceriću, pukao si skroz čovječe. Koji bolan Gadafi, šta radiš ti ovo u našoj zemlji. Vrijedi ona: Dok ima ovaca, biće i vune. A ovaca koliko vidim je neiscrpan broj. Jel i to neko plaćča, kao one što hodaju u potkraćenim hlačam i sa bradicama i pokrivenim ženama. A da je to tako, znam iz svog okruženja i koliko dobiju za to i od koga dobiju. I ovdje im je možda Gadafi nešto špendirao-neku sadaku.

-------

Cobanlija!
Nema mi nista ruznije, nego svadbu pretvoriti u neki vid manifestacije i kica i to za siru javnost.

-----
bezvizni rezim

2010

al serijatske

-------
hahahahahaha
kako su ovi lo*avci zaglupljen narod, pravi glupi bosnjaci o kijima se pricaju vicevi.
ovo najvise ide u prilog srbima i hrvatima i njihovoj teznji da ne zive u ovakvom islamskom serijetskom drustvu. hvala bogu pa ovakve vijesti idu u svijet pa ljudi znaju skim imaju posla.
sto prije se odvojiti od ovih vjerskih fanatika i islamista
--------
O ovima sto pisu protiv reisa i serijatskog vjencanja kaze se u Kuranu:
... oni nece biti sa tobom zadovoljni sve dok ne prihvatis njihovu vjeru....
Dakle, od njih nista novo.
Reis je veoma inteligentan i sposoban covjek. Njega cijene eminentna svjeska elita dok oni koji su vrsili agresiju pljuju po njemu.
ABD nema sile da ce nauditi islamu.

------
Kjafiri,

Proslo je vrijeme kad su se Bosnjaci stidili svoje vjere i cinili ono da bi se drugima umilili i nakon toga kaznu Boziju trpili, vise taj film nece gledati.
Ovo je vrijeme buđenja islama i muslimana i tu nema zaustavljanja, jer vrijeme islama dolazi i kuca na svacija vrata da istinu i pravdu donese.

LaiLLaha iLLaLLah MuhammadarasuLuLLah
-------
vidi vidi vlascadi paschadi sto pjene,krivo im sto islam medju bosnjacima jaca i jaca,,e pa crknite pascad jedna tako ce da vam budem!! a vizu ne moramo NIKAD dobiti!!
------
Musliman:
Ja se okrecem tamo gdje mi je kibla, a to je Istok. Radije cu u veliku Tursku nego u smrdljivu evropu koja nas vec stoljecima zeli pokristiti. Komunisti su uvijek bili prodane duse, pa im opet savjetujem, pokrstite se i putujte, a nas pustite na miru, jer ste u suprotnom nadrljali. Ako dodje novi rat. Vl*asi ce mi biti drugi prioritet, a komu*njare prvi. Svojim izljevima mrznje i rada protiv Islama cete biti saucesnici u krvoprolicima koja bi mogla doci u slucaju rata.
------
BH Hrvat:
I cudite se sto Hrvati i Srbi ne zele da zive s vama.
------
Ja sam srpske nacionalnosti i zelio bih da dam svoj podrsku ovakvim manifestacijama da se one sto vise odrzavaju. Ja mislim da je ovo prava stvar koja pomaze Evropi da shvati gdje se ovaj dio (jako mali) BiH nalazi i to ne geografski nego duhovno. Zelim vam sto vise ovakvih vjencanja i inace javnog politickog djelovanja vaseg vjerskog poglavara. Da sam na Dodikovom mjestu pruzao bi mu finansijsku pomoc i omogucio sto vise ovakvih manifestacija..

-----

Da je imao malo pameti Dodik bi platio ovo vjencanje, a medijski pokrovitelji bili Glas Srpske i RTRS. Ovakve stvari su bolje za Republiku Srpsku nego placanje miliona raznim lobistima.

-----

itd. ostatak rasprave i o tome kako će islam zavladati bosnom čitajte na gornjem linku. :zubati

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 16 kol 2009, 12:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
@ Robbie

Po tvojim postovima se može zaključiti da si ti žešći kompleksaš :neznam A ujedno si i najjači forumaš na ovoj temi o Ceriću :palacgore1

Zbog čega tebi smeta to što vjerski poglavar jedne zajednice vjerski vjenčava svoje sunarodnjake???


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 16 kol 2009, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Sultan je napisao/la:
@ Robbie

Po tvojim postovima se može zaključiti da si ti žešći kompleksaš :neznam A ujedno si i najjači forumaš na ovoj temi o Ceriću :palacgore1

Zbog čega tebi smeta to što vjerski poglavar jedne zajednice vjerski vjenčava svoje sunarodnjake???


ma to ti ja potenciram onako radi propagandnih razloga.
nešto slično ko kad forum mladih u Stocu priželjkuje da se nešto desi na Thompsonovom koncertu, pa da dobiju termin na FTV. :palacgore2 :zubati
bolje da i ja ispadnem malo kompleksaš, ako ću pritom ocrnit naše domaće islamističke tendencije.

a to da sam islamofob, naravno da jesam.
to smatram komplimentom. :palacgore2
i to je pozitivna osobina prosječnog građanina Europe.
Nemam ništa protiv europeiziranog i sekulariziranog islama u BiH, ali takav čini 0.04% islama u svijetu, a ovakve arapske manifestacije poput ovog gore nisu za Europe.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 16 kol 2009, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Moderator: Neću dozvoliti da me dovedeš do sitacije da budeš baniran, Sultan. :zubati
Svađalica si.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 16 kol 2009, 13:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Sultan je napisao/la:
Moderator: Neću dozvoliti da me dovedeš do sitacije da budeš baniran, Sultan. :zubati
Svađalica si.


Nisam svađalica, niti mi je ni na kraj pameti da se sa nekim svađam ili nedaj Bože da nekoga vrijeđam i slično.To što je neko islamofobičan ili kalustroislamofobičan dovoljno govori o takvoj osobi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 16 kol 2009, 13:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Čestitke mladencima i jedna velika (bezalkoholna) zdravica - hvala vam na Vašem doprinosu za treći entitet :zivili

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 16 kol 2009, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
RajvoSa je napisao/la:
Čestitke mladencima i jedna velika (bezalkoholna) zdravica - hvala vam na Vašem doprinosu za treći entitet :zivili


Sanjaj moj ex sarajlija :sleep1 :sleep1 :sleep1 Nedaj da te probude :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 16 kol 2009, 14:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Sultan je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Čestitke mladencima i jedna velika (bezalkoholna) zdravica - hvala vam na Vašem doprinosu za treći entitet :zivili


Sanjaj moj ex sarajlija :sleep1 :sleep1 :sleep1 Nedaj da te probude :sega


Zaista misliš da je tako ili je iz tebe progovorio hercegovački prkos, inat?

Objektivno gledajući, ovo je iznimno štetno za vas kao zajednicu i percepciju u očima međunarodne zajednice. Sve više vide da vi ne možete odigrati ulogu pijemonta, tj bilo kakvu integrativnu ulogu "bosanstva", ovo je žešće skretanje u neke procese koji nisu svojstveni ovim prostorima.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ajatollah Cerić : sve kontroverze
PostPostano: 16 kol 2009, 14:05 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
ja nisam islamofob. svaka čast Ceriću na ovome, nek se tako nastavi u trokutastoj Džamahiriji, mi ćemo održavati svoje običaje u svojim krajevima a Srbi svoje.

ima budućnost za multikulti BiH :smajl007


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 910 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, NekoIme, Tomba17 i 252 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO