HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 11:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 930 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 38  Sljedeća

Srbi, Hrvati, (tzv.) Bošnjaci i (tzv.) Crnogorci govore...
jednim jezikom 36%  36%  [ 27 ]
dvama jezicima 32%  32%  [ 24 ]
trima jezicima 5%  5%  [ 4 ]
četirima jezicima 26%  26%  [ 19 ]
Ukupno glasova : 74
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Agathonikos je napisao/la:
mirv je napisao/la:

Koje su to složenice u srpskom, tko ih je stvorio i kada?

Čuj koje, ko ih je stvorio i kad :sega

Gospodine Mirv, srpski jezik nije nastao i mijenjao se tako što neko sjedne, izmisli riječ i ako riječ bude prihvatljiva, dobije lovu za to :D

Ko zna ko i kad je izmislio sve te riječi. Otkud znam ko je izmislio koju riječ ili je doslovno preveo sa stranog jezika. I riječ "pravoslavlje" je tako nastala, kao prevod grčke riječi koja znači "pravovjerje" (orthodoxia) ali eto, mi je prevodimo kao "pravoslavlje" :D


Znači ne zna se tko, kada i kako ali zna se da je sve to srpsko. Čestitam gospodine, vi ste dokazali da je glupost ići i studirati jer Srbi se očito rađaju s fakultetskom naobrazbom. Još da netko obavijesti MIT, Yale i Oxford, koje su to kretenčine i gubitelji vremena pored silnih stručnjaka ovdje... Hoće ljudi jeftini ručak u menzi i strudirati dugo da ne moraju na posao, to je to!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 23:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
mirv je napisao/la:

Znači ne zna se tko, kada i kako

Pa otkud znam ko, kad i kako je izmislio neku riječ, gospodine Mirv :D

Mislim, lako je vama, neko sklepa nešto poput "osladak" a vi upamtite i ko i kako i kad =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Agathonikos je napisao/la:
mirv je napisao/la:

Znači ne zna se tko, kada i kako

Pa otkud znam ko, kad i kako je izmislio neku riječ, gospodine Mirv :D

Mislim, lako je vama, neko sklepa nešto poput "osladak" a vi upamtite i ko i kako i kad =))


Vidiš da se lože na vremenske koordinate. Osladak je nastao u 6 i 15 posle podne pre tačno tri nedelje a autor je Pero Matovilac iz Mrduše Donje b.b.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 23:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
teranova je napisao/la:
a autor je Pero Matovilac iz Mrduše Donje b.b.

Broj cipela: 49 :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 23:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Vii je napisao/la:
:klanjam :palacgore2 :smajl007
Ovo se zove Hrvatom.


Pa pogledaj samo s kakvim bezveznjacima imamo posla ovdje. Niti išta znaju niti će. Kolektivna amnezija. I svaki put ista pjesma, iz godine u godinu sa svim Srbima bilo gdje, kao da su svi izašli iz one Zastavine tvornice s istom tehničkom grješkom, jedan zombi svetosavac do drugoga. I tako već 200 godina. Iste stvari o kojima ja pišem pisao je Đuro Deželić još 1870ineke. Ludilo.

Pogledaj ih sada gore, opet gluparije i trolanje jer nemaju što reći kad ih suočiš s istinom. Karikature.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 23:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
mirv je napisao/la:

Pa pogledaj samo s kakvim bezveznjacima imamo posla ovdje.


:laugh


Šta je bilo, gospodine Mirv?
Pretanka argumentacija, šopanje napamet, ko biva evo nas, primićemo se na vaše gluposti, ko male Đokice :D

Gospodine Mirv, još vi pure morate krkati :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 23:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Agathonikos je napisao/la:
mirv je napisao/la:

Pa pogledaj samo s kakvim bezveznjacima imamo posla ovdje.


:laugh


Šta je bilo, gospodine Mirv?
Pretanka argumentacija, šopanje napamet, ko biva evo nas, primićemo se na vaše gluposti, ko male Đokice :D

Gospodine Mirv, još vi pure morate krkati :D


Ja, je li? Ti koji nisi čuo za kajkavca Belostenca koji ti je jedan od izvora za Karadžićev riječnik a time i tvoju kulturu sigurno onda nisi čuo niti za kajkavca Andriju Jambrešića koji je također izvor za Karadžićev Rječnik. Čudno je to, svi štokavci Srbi a ovamo se otimate za kajkavce, za Krležu... Povrh svega izradbu te knjige je nadzirao Slovenac Jernej Kopitar. Srbi i kaj su zapravo vezani kao kost i meso, povijesno i jezično. Što to ne učite u školama? Ionako je prva nakaradna konstrukcija jezika u Kraljevini Jugoslaviji bila srpsko-hrvatsko-slovenački jezik. Tako nešto može smisliti samo žešći degenerik, kakvima je SANU obilovala i onda a i danas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 23:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
mirv je napisao/la:
Vii je napisao/la:
:klanjam :palacgore2 :smajl007
Ovo se zove Hrvatom.


Pa pogledaj samo s kakvim bezveznjacima imamo posla ovdje. Niti išta znaju niti će. Kolektivna amnezija. I svaki put ista pjesma, iz godine u godinu sa svim Srbima bilo gdje, kao da su svi izašli iz one Zastavine tvornice s istom tehničkom grješkom, jedan zombi svetosavac do drugoga. I tako već 200 godina. Iste stvari o kojima ja pišem pisao je Đuro Deželić još 1870ineke. Ludilo.

Pogledaj ih sada gore, opet gluparije i trolanje jer nemaju što reći kad ih suočiš s istinom. Karikature.

Gomila neupućenika. Nemoj im zamjeriti, brate moj, uče ih da su Talijani napravili krstionicu kneza Višeslava. Ima li išta gore od toga?! A o jeziku da i ne pričamo. :ucelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 23:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
mirv je napisao/la:

Ja, je li? Ti koji nisi čuo za kajkavca Belostenca koji ti je jedan od izvora za Karadžićev riječnik a time i tvoju kulturu sigurno onda nisi čuo niti za kajkavca Andriju Jambrešića koji je također izvor za Karadžićev Rječnik. Čudno je to, svi štokavci Srbi a ovamo se otimate za kajkavce, za Krležu... Povrh svega izradbu te knjige je nadzirao Slovenac Jernej Kopitar. Srbi i kaj su zapravo vezani kao kost i meso, povijesno i jezično. Što to ne učite u školama? Ionako je prva nakaradna konstrukcija jezika u Kraljevini Jugoslaviji bila srpsko-hrvatsko-slovenački jezik. Tako nešto može smisliti samo žešći degenerik, kakvima je SANU obilovala i onda a i danas.

No comment :D

Čuj, Srbeki se otimaju za kajkavce :laugh
Ovo se zove "zelena pupavka", gospodine Mirv.


Smirite se, čovječe :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 23:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Vii je napisao/la:
Gomila neupućenika. Nemoj im zamjeriti, brate moj, uče ih da su Talijani napravili krstionicu kneza Višeslava. Ima li išta gore od toga?! A o jeziku da i ne pričamo. :ucelo


Uvijek ima gore. :zubati

Odi na jubito i upiši Jovan Deretić, gdje god klikneš ne ćeš pogriješiti. Iako, kad god čujem riječ Srbin ja se prvo sjetim ovog.

Slika zaista govori više od tisuću riječi, a ovo čak ima i itekakav ton. Ne propusti komentare, ne znam što je bolje. :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Agathonikos je napisao/la:
mirv je napisao/la:

Ja, je li? Ti koji nisi čuo za kajkavca Belostenca koji ti je jedan od izvora za Karadžićev riječnik a time i tvoju kulturu sigurno onda nisi čuo niti za kajkavca Andriju Jambrešića koji je također izvor za Karadžićev Rječnik. Čudno je to, svi štokavci Srbi a ovamo se otimate za kajkavce, za Krležu... Povrh svega izradbu te knjige je nadzirao Slovenac Jernej Kopitar. Srbi i kaj su zapravo vezani kao kost i meso, povijesno i jezično. Što to ne učite u školama? Ionako je prva nakaradna konstrukcija jezika u Kraljevini Jugoslaviji bila srpsko-hrvatsko-slovenački jezik. Tako nešto može smisliti samo žešći degenerik, kakvima je SANU obilovala i onda a i danas.

No comment :D

Čuj, Srbeki se otimaju za kajkavce :laugh
Ovo se zove "zelena pupavka", gospodine Mirv.


Smirite se, čovječe :D



Svi Slavenski narodi kromje Serbalja vostočnog' vjeroispovjedanija imaju svoje Rječnike..Mi ga sami trebamo...Ja sam takovij Rječnik preduzeo, i već skupio. On će pomenutim' potrebama udovletvoriti. Soderžavaće sve Serbske rječi, koe se nalaze u Rječnicima: (koi e samo imenom Serbskij), Dellabelli, Belostencu, Jambrešiću, Stulliju, Hajmu; imaće jošt' ednu tretinu pravih Srbskih rječi , koe se ni u ednome, ot rečenih Rječnika, ne nalaze."

(Sabrana dela Vuka Karadžića, 2. tom, Prosveta, Beograd, 1966- "Objavlnie o serbskome rječniku")


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 00:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
mirv je napisao/la:
Vii je napisao/la:
Gomila neupućenika. Nemoj im zamjeriti, brate moj, uče ih da su Talijani napravili krstionicu kneza Višeslava. Ima li išta gore od toga?! A o jeziku da i ne pričamo. :ucelo


Uvijek ima gore. :zubati

Odi na jubito i upiši Jovan Deretić, gdje god klikneš ne ćeš pogriješiti. Iako, kad god čujem riječ Srbin ja se prvo sjetim ovog.

Slika zaista govori više od tisuću riječi, a ovo čak ima i itekakav ton. Ne propusti komentare, ne znam što je bolje. :smijeh

Brate, pa gdje mi nađe ovu kurvetinu? Imaju li Srbi išta bolje? =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 00:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Vii je napisao/la:
Brate, pa gdje mi nađe ovu kurvetinu? Imaju li Srbi išta bolje? =))


Pa ne znam, evo ako hoćeš vidjeti kako izgleda srpski svemirski program.

Uzalud je nabrajati dalje, sve je manje više ovakvo.

:zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 00:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
mirv je napisao/la:
Vii je napisao/la:
Brate, pa gdje mi nađe ovu kurvetinu? Imaju li Srbi išta bolje? =))


Pa ne znam, evo ako hoćeš vidjeti kako izgleda srpski svemirski program.

Uzalud je nabrajati dalje, sve je manje više ovakvo.

:zubati

Vanzemaljac, pravi je muškarac. :smijeh
Imam ja nešto i za tebe. http://sokolac.slavicnet.com/sokolac/so ... forum.html
Kako mudar narod. =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 00:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
I šta je gospodin Vuk time mislio reći jer vidim da jezik kojim govori, bolje razumijete vi nego ja, gospodine Mirv =))

Inače, ovaj citat je omiljen među ljudima poput vas, koji imaju bisere poput vas, a vaš najjači je da se Srbeki otimaju o Zagorce, da je dotični Belostenec bio Vukov izvor, mada ovaj jezik kojim govori Vuk je milion puta razumljiviji od zagorskog, i vama i meni :D


Tanko, gospodine Mirv :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 00:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Vii je napisao/la:
mirv je napisao/la:

Pa ne znam, evo ako hoćeš vidjeti kako izgleda srpski svemirski program.

Uzalud je nabrajati dalje, sve je manje više ovakvo.

:zubati

Vanzemaljac, pravi je muškarac. :smijeh
Imam ja nešto i za tebe. http://sokolac.slavicnet.com/sokolac/so ... forum.html
Kako mudar narod. =))


Ne znam jel znaš što je stickypond. Ako ne znaš nauči ovdje. Uglavnom, cijelo vrijeme postojanja ovoga Srbi su imali dvojbe jesu li to zbilja njihovi ili se to netko zajebava. To izrazito puno govori. :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 00:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
mirv je napisao/la:
Vii je napisao/la:
Vanzemaljac, pravi je muškarac. :smijeh
Imam ja nešto i za tebe. http://sokolac.slavicnet.com/sokolac/so ... forum.html
Kako mudar narod. =))


Ne znam jel znaš što je stickypond. Ako ne znaš nauči ovdje. Uglavnom, cijelo vrijeme postojanja ovoga Srbi su imali dvojbe jesu li to zbilja njihovi ili se to netko zajebava. To izrazito puno govori. :smijeh

Brate, znam. Još jedna njihova duhovitost. :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 00:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
mirv je napisao/la:
Vii je napisao/la:
Vanzemaljac, pravi je muškarac. :smijeh
Imam ja nešto i za tebe. http://sokolac.slavicnet.com/sokolac/so ... forum.html
Kako mudar narod. =))


Ne znam jel znaš što je stickypond. Ako ne znaš nauči ovdje. Uglavnom, cijelo vrijeme postojanja ovoga Srbi su imali dvojbe jesu li to zbilja njihovi ili se to netko zajebava. To izrazito puno govori. :smijeh


Tu se iznose istine o vascelom srpstvu, na tom sajtu, od Tokija do Milvokija . :D

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 00:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Agathonikos je napisao/la:
I šta je gospodin Vuk time mislio reći jer vidim da jezik kojim govori, bolje razumijete vi nego ja, gospodine Mirv =))

Inače, ovaj citat je omiljen među ljudima poput vas, koji imaju bisere poput vas, a vaš najjači je da se Srbeki otimaju o Zagorce, da je dotični Belostenec bio Vukov izvor, mada ovaj jezik kojim govori Vuk je milion puta razumljiviji od zagorskog, i vama i meni :D


Tanko, gospodine Mirv :D


Znam, ja sam jako dosadan s tim citatima. To je zato što svaki dan imam istu povijest jer se činjenice ne mijenjaju po mojim potrebama i prohtjevima kao u srpskoj istoriji gdje je ponekad Velika seoba Srbalja strašan turski genocid a poslije ipak nije jer ako je onda ne možemo izmisliti Srbe na Kosovu. Pa onda postane Umjerena seoba Srbalja. Karadžić sam kaže što je i kako radio ali ti valjda znaš bolje od njega.

Druga stvar je što je hrvatski jezik ovakav kakav je već debelo preko 250 godina, točnije da on bude ovakav kao danas ključnu ulogu je imala knjiga Andrije Kačića-Miošića "Razgovor ugodni naroda slovinskoga" iz 1756. koja je čak sto godina bila najpopularnija knjiga u Hrvata. Osim što je jezik u njoj isti kao današnji osim ikavice ona je pisana u vrijeme kad su Karadžićeve bake i djedovi bili tinejdžeri. Naravno, Makarska je debelo unutar hrvatskog etničkog područja, primorski gradić, Srba nema ni kao turista tamo. Ako je nama Karadžić svima dao jezik onda je ovo očito nekakva NLO pojava, knjiga iz paralelne stvarnosti. A tek par desetljeća poslije toga u Vojvodini Dositej Obradović piše narodnim jezikom za koji vama danas treba opsežan rječnik da bi nakon "reforme" srpskog jezika, tj. najobičnije krađe hrvatskog "naši" jezici postali skoro jednaki. Čudna li čuda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 00:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Zadar1993 je napisao/la:
od Tokija do Milvokija . :D

Kažu da i Milwaukeešani ( :D ) za lap-top kažu - skutnik :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 00:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Agathonikos je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
od Tokija do Milvokija . :D

Kažu da i Milwaukeešani ( :D ) za lap-top kažu - skutnik :D


=))
Još jedna potvrda :D .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 00:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Zadar1993 je napisao/la:
Tu se iznose istine o vascelom srpstvu, na tom sajtu, od Tokija do Milvokija . :D


Dogodine u Kinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 00:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
Brate, kako im se teritorijalni opseg počeo smanjivati, čisto sumnjam da će moći doći do Tokija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 00:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
mirv je napisao/la:
tj. najobičnije krađe hrvatskog "naši" jezici postali skoro jednaki. Čudna li čuda.


:D

Naši kažu da ste vi nama hapili jezik, jer istočni Hercegovac ne razumije ni Zagorca ni Otočana, za razliku od njih, koji njega savršeno razumiju :D
Nišlije i tamo taj kraj imaju specifičan govor ali *** dajem na panj ( :D ) i kladim se da jedan Splićanin bolje kuži njega nego kakvog Zagorca koji baš fura čisti kajkavski, ne samo kaj i zakaj :D

Ali, dockan je i treba spiti a i tema o jezicima je odavno izlizana, svako malo neko je pokrene =)) :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 00:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Agathonikos je napisao/la:
mirv je napisao/la:
tj. najobičnije krađe hrvatskog "naši" jezici postali skoro jednaki. Čudna li čuda.


:D

Naši kažu da ste vi nama hapili jezik, jer istočni Hercegovac ne razumije ni Zagorca ni Otočana, za razliku od njih, koji njega savršeno razumiju :D
Nišlije i tamo taj kraj imaju specifičan govor ali *** dajem na panj ( :D ) i kladim se da jedan Splićanin bolje kuži njega nego kakvog Zagorca koji baš fura čisti kajkavski, ne samo kaj i zakaj :D

Ali, dockan je i treba spiti a i tema o jezicima je odavno izlizana, svako malo neko je pokrene =)) :D


Čuj, ajmo mi ozbiljno malo. Zašto ponavljaš gluparije Pavla Ivića? Kakav istočnohercegovački? Koji je to ***? Znaš li ti što je istočna Hercegovina? Tamo nema nikoga i ničega značajnog niti je ikada bilo. Koja je to književnost Trebinja, Nevesinja, Ljubinja, Bileće?

Sve ono što se trpa u taj nepostojeći istočnohercegovački je iz Dubrovnika, hrvatsko.

Pavle Ivić je nedavno osmislio taj naziv istočnohercegovački da bi utopio Dubrovnik u njega a to treba jednostavno značiti da su ovi Srbi iz Trebinja dali jezik Dubrovniku. E nije baš tako bilo. Niti hrvatski niti srpski nisu utemeljeni na nikakvom istočnohercegovačkom. Hrvatski je utemeljen na hrvatskoj književnosti koja je i za čakavski i za štokavski (a i kajkavski) imala istu osnovicu koja je potekla iz staroslavenskog a oblikovan je na novoštokavski ijekavski način. Srpski je utemeljen na štokavskom dijalektu Vojvodine i Beograda uz golemi udio i utjecaj hrvatskog jezika. Ako hoćeš vjerovati u bajke vjeruj, ako hoćeš lagati svijet laži, ali činjenica je da je hrvatska štokavica nastala iz čakavice, da su štokavci i čakavci međusobno prepisivali i prilagođavali spise jedni od drugih i tu ni ja ni ti ne možemo ništa učiniti niti da hoćemo. Nema te jezične raščlane koja će pokazati drugačije a niti paralelne povijesti koja se može izmisliti da to potre.

Baj d vej, Karadžić je htio da tvoj srpski bude ijekavski.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 930 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 38  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO