HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 20:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 930 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 38  Sljedeća

Srbi, Hrvati, (tzv.) Bošnjaci i (tzv.) Crnogorci govore...
jednim jezikom 36%  36%  [ 27 ]
dvama jezicima 32%  32%  [ 24 ]
trima jezicima 5%  5%  [ 4 ]
četirima jezicima 26%  26%  [ 19 ]
Ukupno glasova : 74
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
Brate mirv, samo za tebe.
neovisna da ali vi ste u kurcu a ne mi, spoljni dug vam je preko 46 milijarde eura i još ćete morati vraćatati srbima otetu imovinu ili im nadoknaditi materijalnu štetu koju ste im naneli a koja je procenjena na više od 30 milijardi.
=))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Gospodine Mirv, stvari nisu onakve kakve bi vi volili da budu već su stvari onakve kakve jesu :D

Mislim, za vas ne postoji istočnohercegovački izgovor a postoji šupljak o srpskoj krađi kajkavskog i izvjesnom gospodinu Belostencu kao izvoru za gospodina Vuka, kojem je taj istočnohercegovački milion puta bliži i od Zagorja, zagorskog i dotičnog gospodina Belostenca, za kojeg, vjerujem, da mu je trebao prevodilac, kao što i vama danas treba za zagorski :D

Ta majka mu stara, nećemo se igrati znanstvenika po svaku cijenu, pa i cijenu da ispadnete smiješni :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Vii je napisao/la:
Brate mirv, samo za tebe.
neovisna da ali vi ste u kurcu a ne mi, spoljni dug vam je preko 46 milijarde eura i još ćete morati vraćatati srbima otetu imovinu ili im nadoknaditi materijalnu štetu koju ste im naneli a koja je procenjena na više od 30 milijardi.
=))


Sestro, to ti ja zovem NNCH - nenadjebivi cincarski humor. A psihijatri to zovu šizofrenija. Ali bar imamo lijepi primjer srpskohrvatskog jezika u samom tekstu. Ni ovaj ne zna srpski.

Osim toga, što će njima novac? To sve završi u privatnim džepovima. Sve zapadne zemlje su se obogatile na kolonijama ali oni ionako nisu zapad. Srbistan je 70 godina muzao cijelu Jugoslaviju da bi iz nje izašao puno siromašniji od svih. Ako to nije nesposobost ne znam što je.

E da, izgradili su Beograd, socijalističku kasabu nalik na sibirske industrijske gradove, doduše puno siromašnijeg od njih. Ali beograd je svet, za nekog s vrha Šar Planine. :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Kompleksi su čudo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
mirv je napisao/la:
E da, izgradili su Beograd, socijalističku kasabu nalik na sibirske industrijske gradove, doduše puno siromašnijeg od njih. Ali beograd je svet, za nekog s vrha Šar Planine. :smijeh

Zato je Zagreb stara povijesna metropola, s građevinama starim i tisuću godina =)) :D


Koji provincijalac :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
teranova je napisao/la:
Kompleksi su čudo.


:D

Znači, čitam i valjam se po tepihu :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Agathonikos je napisao/la:
teranova je napisao/la:
Kompleksi su čudo.


:D

Znači, čitam i valjam se po tepihu :D


Pazi da ne oštetiš skupocjeni sag. =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
mirv je napisao/la:
Vii je napisao/la:
Brate mirv, samo za tebe.
neovisna da ali vi ste u kurcu a ne mi, spoljni dug vam je preko 46 milijarde eura i još ćete morati vraćatati srbima otetu imovinu ili im nadoknaditi materijalnu štetu koju ste im naneli a koja je procenjena na više od 30 milijardi.
=))


Sestro, to ti ja zovem NNCH - nenadjebivi cincarski humor. A psihijatri to zovu šizofrenija. Ali bar imamo lijepi primjer srpskohrvatskog jezika u samom tekstu. Ni ovaj ne zna srpski.

Osim toga, što će njima novac? To sve završi u privatnim džepovima. Sve zapadne zemlje su se obogatile na kolonijama ali oni ionako nisu zapad. Srbistan je 70 godina muzao cijelu Jugoslaviju da bi iz nje izašao puno siromašniji od svih. Ako to nije nesposobost ne znam što je.

E da, izgradili su Beograd, socijalističku kasabu nalik na sibirske industrijske gradove, doduše puno siromašnijeg od njih. Ali beograd je svet, za nekog s vrha Šar Planine. :smijeh

Brate, ja mislim da za ovo nema imena. Dovoljno je samo postaviti Vendi kako đuska. Nenadjebivo-neprocjenjivo. :smijeh
Šar. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
teranova je napisao/la:
Pazi da ne oštetiš skupocjeni sag. =))

Neću jer sam ga zaštitio posebnom prostirkom u zoni po kojoj se valjam :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Agathonikos je napisao/la:
Gospodine Mirv, stvari nisu onakve kakve bi vi volili da budu već su stvari onakve kakve jesu :D

Mislim, za vas ne postoji istočnohercegovački izgovor a postoji šupljak o srpskoj krađi kajkavskog i izvjesnom gospodinu Belostencu kao izvoru za gospodina Vuka, kojem je taj istočnohercegovački milion puta bliži i od Zagorja, zagorskog i dotičnog gospodina Belostenca, za kojeg, vjerujem, da mu je trebao prevodilac, kao što i vama danas treba za zagorski :D

Ta majka mu stara, nećemo se igrati znanstvenika po svaku cijenu, pa i cijenu da ispadnete smiješni :D


Postoji čitav niz govora istočne Hercegovine ali nijedan od njih nije temelj ni hrvatskog, ni srpskog ni nepostojećeg srpskohrvatskog jezika. Kako ne razumiješ? Tamo je kamenjar, uvijek bio i bit će. Tamo nema ljudi, gradova, književnosti, ima samo onog krepila Jovana Dučića ali on je nov takoreći. Cijela ta farsa je da on može reći ovo - osnovica je nastala u istočnoj Hercegovini, tamo su Srbi, jezik je Srpski. To je sve. A jezik ne može biti srpski jer mi iz te Hercegovine nemamo nikakav jezik. Imamo samo opsežnu hrvatsku književnost bez ikakvog dodira s tim krajevima, srpsku koja se oslanja na Vojvodinu, Beograd i Vukovu krađu hrvatskog i nepostojeći srpskohrvatski koji je samo mješavina hrvatskog i srpskog po volji govornika.

Za one koji nisu vidjeli kartu tog bijednog krivotvoritelja, kretena i lažljivca Pavla Ivića, ovo je taj slavni pokušaj posrbljivanja Dubrovnika jezičnim putem:

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Agathonikos je napisao/la:
mirv je napisao/la:
E da, izgradili su Beograd, socijalističku kasabu nalik na sibirske industrijske gradove, doduše puno siromašnijeg od njih. Ali beograd je svet, za nekog s vrha Šar Planine. :smijeh

Zato je Zagreb stara povijesna metropola, s građevinama starim i tisuću godina =)) :D


Koji provincijalac :D


Mi imamo očuvanu cijelu povijesnu jezgru grada koja se danas zove Gradec ili Grič. On je nepromijenjen od 13. stoljeća i jednog dana će biti na listi UNESCO-a. Zagreb je uvijek bio hrvatski grad, od osnutka. Vi imate srpski Beograd koji je star nekih 150 godina, koji se zvao Bugarograd i Dar al-Jihad, koji ima kvartove s turskim imenima i koji ima kao simbol utvrdu gdje su bili Turci, kako kaže Dačić. Jedino pametno što je ikada rekao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
mirv je napisao/la:
To je sve.

Ne, sve je to da su Srbi maznuli kajkavski :sega

Gospodine Mirv, otkud vam energija za sve te gluposti :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Agathonikos je napisao/la:
mirv je napisao/la:
To je sve.

Ne, sve je to da su Srbi maznuli kajkavski :sega

Gospodine Mirv, otkud vam energija za sve te gluposti :D


Osećam da šopa eurokrem za tastaturom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
mirv je napisao/la:
Mi imamo očuvanu cijelu povijesnu jezgru grada koja se danas zove Gradec ili Grič. On je nepromijenjen od 13. stoljeća i jednog dana će biti na listi UNESCO-a. Zagreb je uvijek bio hrvatski grad, od osnutka. Vi imate srpski Beograd koji je star nekih 150 godina, koji se zvao Bugarograd i Dar al-Jihad, koji ima kvartove s turskim imenima i koji ima kao simbol utvrdu gdje su bili Turci, kako kaže Dačić. Jedino pametno što je ikada rekao.

Gospodine Mirv, Beograd nije jedini grad kojeg su okupirali Turci. Bila je to i Banja Luka ali za razliku od Beograda, mi smo sve te Hisete i Budžake počistili i sad su to Obilićeva, Lazareva i sl. :D

Zašto to i Beograd nije uradio, ne znam ali da se mene pitalo, sve bih ja to počistio :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
mirv je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:
Zato je Zagreb stara povijesna metropola, s građevinama starim i tisuću godina =)) :D


Koji provincijalac :D


Mi imamo očuvanu cijelu povijesnu jezgru grada koja se danas zove Gradec ili Grič. On je nepromijenjen od 13. stoljeća i jednog dana će biti na listi UNESCO-a. Zagreb je uvijek bio hrvatski grad, od osnutka. Vi imate srpski Beograd koji je star nekih 150 godina, koji se zvao Bugarograd i Dar al-Jihad, koji ima kvartove s turskim imenima i koji ima kao simbol utvrdu gdje su bili Turci, kako kaže Dačić. Jedino pametno što je ikada rekao.

Moj duboki naklon. :klanjam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Agathonikos je napisao/la:
mirv je napisao/la:
To je sve.

Ne, sve je to da su Srbi maznuli kajkavski :sega

Gospodine Mirv, otkud vam energija za sve te gluposti :D


Nisu maznuli kajkavski nego su prepisivali iz kajkavskih rječnika. Naravno da ste preuzeli gomilu kajkavskih riječi od kojih je najpoznatija "rječnik". Hrvatski je iz kajkavskog preuzeo hrpu riječi i oblika, npr protupravno a ne štokavski protivpravno.

Ali ono što ti ne možeš shvatiti je da hrvatski nema narječnu osnovicu iako je to vrlo jednostavno. Evo ovako, ako se uzme neki čaksvski tekst iz Dalmacije iz 16., 17. stoljeća i ako ga se izmijeni na način ča-što, gledal-gledao i iz ikavice prebaci u ijekavicu dobijemo jezik koji se tek neznatno razlikuje od današnjeg hrvatskog , najviše u rječniku. To nije slučaj sa srpskim danas i onim prije Karadžića. To je jednostavno tako. Kašićeva štokavska djela iz 17. stoljeća se ne razlikuju skoro uopće od današnjag hrvatskog jezika, a on je kao čakavac ponekad pisao na štokavici. To je bilo prije čak 400 godina a vi o nekom Vuku, istočnohercegovačkom...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
teranova je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:
Ne, sve je to da su Srbi maznuli kajkavski :sega

Gospodine Mirv, otkud vam energija za sve te gluposti :D


Osećam da šopa eurokrem za tastaturom.


Muškarci ne rješavaju ništa osim obične gladi hranom za razliku od žena. Osim o jeziku ne znaš ništa niti o muškarcima. Ono, pao sam na dupe od šoka. :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
mirv je napisao/la:
teranova je napisao/la:

Osećam da šopa eurokrem za tastaturom.


Muškarci ne rješavaju ništa osim obične gladi hranom za razliku od žena. Osim o jeziku ne znaš ništa niti o muškarcima. Ono, pao sam na dupe od šoka. :smijeh

Gdje će baba Milica koja muze redovno krave nešto znati o muškarcima?
E, moj brate. =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Agathonikos je napisao/la:
mirv je napisao/la:
Mi imamo očuvanu cijelu povijesnu jezgru grada koja se danas zove Gradec ili Grič. On je nepromijenjen od 13. stoljeća i jednog dana će biti na listi UNESCO-a. Zagreb je uvijek bio hrvatski grad, od osnutka. Vi imate srpski Beograd koji je star nekih 150 godina, koji se zvao Bugarograd i Dar al-Jihad, koji ima kvartove s turskim imenima i koji ima kao simbol utvrdu gdje su bili Turci, kako kaže Dačić. Jedino pametno što je ikada rekao.

Gospodine Mirv, Beograd nije jedini grad kojeg su okupirali Turci. Bila je to i Banja Luka ali za razliku od Beograda, mi smo sve te Hisete i Budžake počistili i sad su to Obilićeva, Lazareva i sl. :D

Zašto to i Beograd nije uradio, ne znam ali da se mene pitalo, sve bih ja to počistio :D


Osijek je bio cijeli izgrađen u osmanskom stilu. Bio. Što hoćeš reći, da niste imali vremena ili vam netko nije dao? Niste htjeli, to je. Vi i Turska ste isti pa vam ne smeta. Stara je kod vas izreka pusto tursko, a i što bi ih mijenjali kad vam proširili SPC i posrbice do linije VKK. Zasmetali su vam samo turcizmi i to tek u zadnjih 20 godina ali to smo već obradili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
mirv je napisao/la:
teranova je napisao/la:

Osećam da šopa eurokrem za tastaturom.


Muškarci ne rješavaju ništa osim obične gladi hranom za razliku od žena. Osim o jeziku ne znaš ništa niti o muškarcima. Ono, pao sam na dupe od šoka. :smijeh



ŠOK nije hrvatska reč, ja ne znam kako ti je to promaklo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Vii je napisao/la:
mirv je napisao/la:

Muškarci ne rješavaju ništa osim obične gladi hranom za razliku od žena. Osim o jeziku ne znaš ništa niti o muškarcima. Ono, pao sam na dupe od šoka. :smijeh

Gdje će baba Milica koja muze redovno krave nešto znati o muškarcima?
E, moj brate. =))



Ko o čemu, ti o kravama. Otvori temu o govedima, balezi, štalama...Ja mislim da će naići na lep odziv.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
mirv je napisao/la:

Nisu maznuli kajkavski nego su prepisivali iz kajkavskih rječnika.

Drugim riječima, maznuli od kajkavskog :D

Nevjerovatno, kajkavski kao osnova za današnji srpski (jer je gospodin Belostenec bio izvor gospodinu Vuku :D ) dok istovremeno, kajkavski potpuno odumire ili je odumro pa je zapravo, današnji srpski - nastavak kajkavskog :D

Gospodine Mirv, povedite kakvog kajkavca u Kraljevo ili Trebinje, da se nauči kajkavštini :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
teranova je napisao/la:
mirv je napisao/la:

Muškarci ne rješavaju ništa osim obične gladi hranom za razliku od žena. Osim o jeziku ne znaš ništa niti o muškarcima. Ono, pao sam na dupe od šoka. :smijeh



ŠOK nije hrvatska reč, ja ne znam kako ti je to promaklo.


Znam, srpska je, Vukova. Da nema Vuka ne bi bilo ni Hrvata ni hrvatskog jezika i oko Zagreba bi nam grob bio. Ima da mu podignemo veći spomenik nego Jelačiću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Agathonikos je napisao/la:
mirv je napisao/la:

Nisu maznuli kajkavski nego su prepisivali iz kajkavskih rječnika.

Drugim riječima, maznuli od kajkavskog :D

Nevjerovatno, kajkavski kao osnova za današnji srpski (jer je gospodin Belostenec bio izvor gospodinu Vuku :D ) dok istovremeno, kajkavski potpuno odumire ili je odumro pa je zapravo, današnji srpski - nastavak kajkavskog :D

Gospodine Mirv, povedite kakvog kajkavca u Kraljevo ili Trebinje, da se nauči kajkavštini :D


Kako to može biti isto? Prepisivali su iz rječnika, ne kajkavsku gramatiku. Engleski je germanski jezik unatoč tek 30% germanskih riječi, ali one čine osnovicu, one temeljne riječi, najprizemnije, kralježnicu cijelog jezika. Tako je i srpski utemeljen na štokavskom ali s riječima je druga stvar. Ima tu svega, ponajviše hrvatskih novotvorenica koje tako mrzite a nitko ih ne koristi više od vas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 22 ožu 2012, 01:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Ovaj mirv je veći šund od Farme i Velikog Brata zajedno.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 930 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 38  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO