HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 21:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 588 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 30 tra 2012, 08:55 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Odakle počet :zubati
Koliko god proučavala Bibliju, budem na dohvat neke istine, onda nakon nekih promišljanja vječito se vraćam na Judu. On mi je misterij, ponekada lako shvatljiv ako uzmemo jednostavnu matricu izdaje on je jednostavno izabrao izdati svoga učitelja i kraj priče.
ALI
Jeli to baš tako jednostavno ako je Isus znao svoj put i kraj, znao je da će ga izdati , Judini motivi koliko sam shvatila bili su političkog karaktera, buntovnički. Je li Judin put već bio zacrtan i prije nego se rodio??
Molim, malo mi objasni ovo oko Jude.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 30 tra 2012, 08:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
Evo ja bih jedno.

Ako se 2 čovjeka mole Bogu za istu stvar ko ima prednost, onaj manje grešan, veći vjernik?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 30 tra 2012, 09:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5115
Lokacija: Mali noćni razgovori
Evo i od mene jedno jednostavno pitanjce. Ko je treći brat Abela i Kaina.
Ja sam tek neki dan saznala da su bila trojica kad sam gledala kviz Sve u 7 :zubati

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 30 tra 2012, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
Vidio pitanja. U žurbi sam pa ne mogu tipkati. Pokušat ću odgovoriti večeras. :wink

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 30 tra 2012, 15:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Sayuri je napisao/la:
Evo i od mene jedno jednostavno pitanjce. Ko je treći brat Abela i Kaina.
Ja sam tek neki dan saznala da su bila trojica kad sam gledala kviz Sve u 7 :zubati


Ako dozvoliš to ti mogu i ja odgovoriti , ime trećeg sina bilo je Šet (iliti Seth) .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 01 svi 2012, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
Crvena Sonja je napisao/la:
Odakle počet :zubati
Koliko god proučavala Bibliju, budem na dohvat neke istine, onda nakon nekih promišljanja vječito se vraćam na Judu. On mi je misterij, ponekada lako shvatljiv ako uzmemo jednostavnu matricu izdaje on je jednostavno izabrao izdati svoga učitelja i kraj priče.
ALI
Jeli to baš tako jednostavno ako je Isus znao svoj put i kraj, znao je da će ga izdati , Judini motivi koliko sam shvatila bili su političkog karaktera, buntovnički. Je li Judin put već bio zacrtan i prije nego se rodio??
Molim, malo mi objasni ovo oko Jude.


Juda je jedan od zanimljivijih likova.

Nema tu jednostavne matrice. I nema pravog odgovora.

Svojim primjerom trpanja Boga u neke ljudske kalupe, Juda je primjer svima nama. Juda je očekivao od Isusa političku revoluciju, uz pomoć koje će Isus protjerati rimskog okupatora iz Židovima obećane zemlje i ponovno uspostaviti Davidovu vlast. Kad je skontao da Isus imao neke druge i njemu, u onom trenutku, neshvatljive namjere, razočarao se, naljutio i izdao ga Sinedriju. Kad je skontao da je pogriješio, ubio se.

E sad... Drugo pitanje: je li Judin put već bio zacrtan i prije nego se rodio. To je pitanje predestinacije. Ja vjerujem da svatko od nas bira svoj put i načine kojima će hoditi tim putem. To je ona sloboda koja nam je darovana i koja će rezultrati ili blagoslovm ili prokletstvom. Kad to ovako napišem, onda djeluje malo oštro, ali, u svojoj bit, tako je. Nadam se da si zadovoljna odgovorom.

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 01 svi 2012, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
Lebowski je napisao/la:
Evo ja bih jedno.

Ako se 2 čovjeka mole Bogu za istu stvar ko ima prednost, onaj manje grešan, veći vjernik?


Ti ovo ozbiljno?

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 01 svi 2012, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
On misli na nogomet.
Utakmicu presudi Vrag, jedna ruka i lopta završi u golu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 01 svi 2012, 13:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30069
orleanski je napisao/la:
E sad... Drugo pitanje: je li Judin put već bio zacrtan i prije nego se rodio. To je pitanje predestinacije. Ja vjerujem da svatko od nas bira svoj put i načine kojima će hoditi tim putem. To je ona sloboda koja nam je darovana i koja će rezultrati ili blagoslovm ili prokletstvom. Kad to ovako napišem, onda djeluje malo oštro, ali, u svojoj bit, tako je. Nadam se da si zadovoljna odgovorom.


Predodređenost i slobodna volja se nužno ne isključuju međusobno. U smislu, Bog nas tako dobro poznaje da zna što ćemo odlučiti. Tako da, iako Bog već zna što će biti, dobru ili lošu odluku ćemo ipak donijeti sami svojom slobodnom voljom.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 01 svi 2012, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
Naša Kvačica je napisao/la:
orleanski je napisao/la:
E sad... Drugo pitanje: je li Judin put već bio zacrtan i prije nego se rodio. To je pitanje predestinacije. Ja vjerujem da svatko od nas bira svoj put i načine kojima će hoditi tim putem. To je ona sloboda koja nam je darovana i koja će rezultrati ili blagoslovm ili prokletstvom. Kad to ovako napišem, onda djeluje malo oštro, ali, u svojoj bit, tako je. Nadam se da si zadovoljna odgovorom.


Predodređenost i slobodna volja se nužno ne isključuju međusobno. U smislu, Bog nas tako dobro poznaje da zna što ćemo odlučiti. Tako da, iako Bog već zna što će biti, dobru ili lošu odluku ćemo ipak donijeti sami svojom slobodnom voljom.


Nisam ni rekao da se isključuju. I slažem se s ovim gore napisanim.

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 01 svi 2012, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 tra 2011, 00:49
Postovi: 808
Orleanski...
Molio bih odgovor na jedno pitanje...

Vjerujete li,da je sve ovo,što se ove i protekle godine,dešavalo i dešava na području sjeverne Afrike,a sada i jugozapadne Azije,posljedica htijenja naprednog Zapada da u ove zemlje donese demokraciju,slobodoumlje,napredak itd kako se to prikazuje u većini medija,ili je to nešto sasvim suprotno od toga,ili nešto po vama sasvim treće...

Hvala...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 01 svi 2012, 18:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
caruga je napisao/la:
Orleanski...
Molio bih odgovor na jedno pitanje...

Vjerujete li,da je sve ovo,što se ove i protekle godine,dešavalo i dešava na području sjeverne Afrike,a sada i jugozapadne Azije,posljedica htijenja naprednog Zapada da u ove zemlje donese demokraciju,slobodoumlje,napredak itd kako se to prikazuje u većini medija,ili je to nešto sasvim suprotno od toga,ili nešto po vama sasvim treće...

Hvala...


Ako mislite na kulturno-političku emancipaciju Afrike ili, bolje rečeno, "afričko proljeće", onda smo prošlih mjeseci svjedočili velikim valovima prosvjeda i nemira u afričko-arapskim zemljama, kojsu su na koncu kulminirali ratom. I sve je to neprimijetno promijenilo svijet.

Zapad je svojim uplivom u famozni libijski građanski rat pružio materijalni dokaz da nema povjerenja u arapski demokratski potencijal. Sarkozy, Cameroon i Obama se jednostavno boje novog afro-arapskog poretka te svojom intervencijom ipak žele imati kontrolu nad situacijom. Europa i SAD su samo iskoristili izliku da u Libiji postoje različita plemena koja se međusobno bore i da je jedini način za svrgavanje diktatora – humanitarna intervencija. Dok se s jedne strane Zapad pod jeftinom izlikom "humanitarne intervencije" miješa u libijski građanski rat, s druge se strane prešutno prelazi preko onog što se događalo u Bahreinu. Vojska Saudijske Arabije direktno je, naime, intervenirala u drugu državu kako bi uništila demokratske prosvjede slične onima u Egiptu. Gdje su tu bili Obama i Sarkozy? Zašto se tada nije začuo UN-ov apel?

Ključni su ciljevi "afričkog proljeća" upravo Saudijska Arabija i bogati Emirati, što jednostavno ne odgovara Zapadu kojem je u interesu održati politički status quo na trenutno užarenom području. Ovdje dobivamo zapadno licemjerje u svoj svojoj golotinji i nedvosmisleni paradoks: SAD i Europa proklamiraju ljudska prava i kritiziraju Iran i Libiju, ali Iran i Libija su, ako ih usporedimo s Emiratima i Saudijskom Arabijom, raj na zemlji. Znakovita je izjava bivše američke državne tajnice Condoleezza Rice: "Jadno je da je SAD 60 godina poticao stabilnost u zemljama Bliskog istoka na uštrb demokracije, a nisu postigli ništa!"

Stampedo-intervencija u Libiji prava je galerija političkog licemjerja svjetskih vođa i samoprozvanih stručnjaka koji zlorabe povijesne analogije. Zašto je međunarodna zajednica toliko dugo šutjela tolerirajući Gaddafijev krimen? Je li zapadnjačka verzija demokracije samo zamjensko ime za stabilnost afro-arapskog podneblja koja će koristiti njihovim sebičnim interesima? Zar je radikalni islamski fundamentalizam toliki bauk u očima velikog Zapada i prepreka formiranju sekularnog, modernog afričko-arapskog društva? Sve su ovo retorička pitanja.

Talijanski pisac Primo Levi napisao je znamenitu (i u ovom slučaju prikladnu) rečenicu: "Na svijetu je mnogo svinja, čudovišta su oni koji stoje i gledaju."

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 01 svi 2012, 22:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 tra 2011, 00:49
Postovi: 808
orleanski je napisao/la:
caruga je napisao/la:
Orleanski...
Molio bih odgovor na jedno pitanje...

Vjerujete li,da je sve ovo,što se ove i protekle godine,dešavalo i dešava na području sjeverne Afrike,a sada i jugozapadne Azije,posljedica htijenja naprednog Zapada da u ove zemlje donese demokraciju,slobodoumlje,napredak itd kako se to prikazuje u većini medija,ili je to nešto sasvim suprotno od toga,ili nešto po vama sasvim treće...

Hvala...


Ako mislite na kulturno-političku emancipaciju Afrike ili, bolje rečeno, "afričko proljeće", onda smo prošlih mjeseci svjedočili velikim valovima prosvjeda i nemira u afričko-arapskim zemljama, kojsu su na koncu kulminirali ratom. I sve je to neprimijetno promijenilo svijet.

Zapad je svojim uplivom u famozni libijski građanski rat pružio materijalni dokaz da nema povjerenja u arapski demokratski potencijal. Sarkozy, Cameroon i Obama se jednostavno boje novog afro-arapskog poretka te svojom intervencijom ipak žele imati kontrolu nad situacijom. Europa i SAD su samo iskoristili izliku da u Libiji postoje različita plemena koja se međusobno bore i da je jedini način za svrgavanje diktatora – humanitarna intervencija. Dok se s jedne strane Zapad pod jeftinom izlikom "humanitarne intervencije" miješa u libijski građanski rat, s druge se strane prešutno prelazi preko onog što se događalo u Bahreinu. Vojska Saudijske Arabije direktno je, naime, intervenirala u drugu državu kako bi uništila demokratske prosvjede slične onima u Egiptu. Gdje su tu bili Obama i Sarkozy? Zašto se tada nije začuo UN-ov apel?

Ključni su ciljevi "afričkog proljeća" upravo Saudijska Arabija i bogati Emirati, što jednostavno ne odgovara Zapadu kojem je u interesu održati politički status quo na trenutno užarenom području. Ovdje dobivamo zapadno licemjerje u svoj svojoj golotinji i nedvosmisleni paradoks: SAD i Europa proklamiraju ljudska prava i kritiziraju Iran i Libiju, ali Iran i Libija su, ako ih usporedimo s Emiratima i Saudijskom Arabijom, raj na zemlji. Znakovita je izjava bivše američke državne tajnice Condoleezza Rice: "Jadno je da je SAD 60 godina poticao stabilnost u zemljama Bliskog istoka na uštrb demokracije, a nisu postigli ništa!"

Stampedo-intervencija u Libiji prava je galerija političkog licemjerja svjetskih vođa i samoprozvanih stručnjaka koji zlorabe povijesne analogije. Zašto je međunarodna zajednica toliko dugo šutjela tolerirajući Gaddafijev krimen? Je li zapadnjačka verzija demokracije samo zamjensko ime za stabilnost afro-arapskog podneblja koja će koristiti njihovim sebičnim interesima? Zar je radikalni islamski fundamentalizam toliki bauk u očima velikog Zapada i prepreka formiranju sekularnog, modernog afričko-arapskog društva? Sve su ovo retorička pitanja.

Talijanski pisac Primo Levi napisao je znamenitu (i u ovom slučaju prikladnu) rečenicu: "Na svijetu je mnogo svinja, čudovišta su oni koji stoje i gledaju."



Obzirom da ste svećenik,zadovoljit ću se odgovorom...ali ću iskoristiti priliku da Vas upitam,mislite li da Katolička Crkva,ne mislim ovdje nužno na Vatikan,već upravo na vas svećenike iz našeg naroda,čini dovoljno po ovom ili sličnim pitanjima....kako globalnim tako i lokalnim...

Stoji li već dugo i šuti...

"Više vam je dano,više se od vas i traži...."

Ne znam tko ovo reče,ali nije ni važno...
Ja tražim...traže i drugi...ali vi to nešto previše kalkulirate...
Bojim se da nije vrijeme za kalkuliranje i da bi to moglo dovesti do strašnih posljedica po sve nas...Pričajte sa oltara,i ukazujte na sve šta ne valja...ali sve...
Jedina gora stvar od gubitka svega materijalog,pa i samog života,jest gubitak duše i duha,ljudskosti i obraza...Narod je nagrižen...vidite li to šta vam je više...
Mislim da nije još kasno...Molim vas....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 01 svi 2012, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
orleanski je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Evo ja bih jedno.

Ako se 2 čovjeka mole Bogu za istu stvar ko ima prednost, onaj manje grešan, veći vjernik?


Ti ovo ozbiljno?


Zašto ne, ako se Bog petlja u neke naše stvari i uslišje molitve ko ima prioritet.

Drugo pitanje- kome je potreban vrag i radi li on za Boga, je li Bog upoznat sa njegovim planovima?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 01 svi 2012, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
caruga je napisao/la:


Obzirom da ste svećenik,zadovoljit ću se odgovorom...ali ću iskoristiti priliku da Vas upitam,mislite li da Katolička Crkva,ne mislim ovdje nužno na Vatikan,već upravo na vas svećenike iz našeg naroda,čini dovoljno po ovom ili sličnim pitanjima....kako globalnim tako i lokalnim...

Stoji li već dugo i šuti...

"Više vam je dano,više se od vas i traži...."

Ne znam tko ovo reče,ali nije ni važno...
Ja tražim...traže i drugi...ali vi to nešto previše kalkulirate...
Bojim se da nije vrijeme za kalkuliranje i da bi to moglo dovesti do strašnih posljedica po sve nas...Pričajte sa oltara,i ukazujte na sve šta ne valja...ali sve...
Jedina gora stvar od gubitka svega materijalog,pa i samog života,jest gubitak duše i duha,ljudskosti i obraza...Narod je nagrižen...vidite li to šta vam je više...
Mislim da nije još kasno...Molim vas....


Moram priznati da ne razumijem Vaše pitanje. Koje kalkuliranje, što se to traži?

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 02 svi 2012, 08:45 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Citat:
"orleanski"
Juda je jedan od zanimljivijih likova.

Nema tu jednostavne matrice. I nema pravog odgovora.

Svojim primjerom trpanja Boga u neke ljudske kalupe, Juda je primjer svima nama. Juda je očekivao od Isusa političku revoluciju, uz pomoć koje će Isus protjerati rimskog okupatora iz Židovima obećane zemlje i ponovno uspostaviti Davidovu vlast. Kad je skontao da Isus imao neke druge i njemu, u onom trenutku, neshvatljive namjere, razočarao se, naljutio i izdao ga Sinedriju.


Potvrdili ste mi upravo ono što je jako važno, Juda nije samo tamo povijesna ličnost nad kojom se mi zgražavamo tijekom korizme, Juda čuči u svakom od nas i svakodnevno se pojavljuje u svima nama.
Citat:
Kad je skontao da je pogriješio, ubio se.

Nije mogao sebi oprostit.Nije li s ovim učinio još veći grijeh izdaje učenja svoga učitelja,ako je shvatio da je pogriješio??

Citat:
E sad... Drugo pitanje: je li Judin put već bio zacrtan i prije nego se rodio. To je pitanje predestinacije. Ja vjerujem da svatko od nas bira svoj put i načine kojima će hoditi tim putem. To je ona sloboda koja nam je darovana i koja će rezultrati ili blagoslovm ili prokletstvom. Kad to ovako napišem, onda djeluje malo oštro, ali, u svojoj bit, tako je. Nadam se da si zadovoljna odgovorom.


Jesam, zadovoljna sam odgovorom!
Hvala Orleanski!

p.s. Sada znam zašto si protiv Trećeg! :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 02 svi 2012, 09:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30069
Crvena Sonja je napisao/la:
p.s. Sada znam zašto si protiv Trećeg! :zubati


Zašto? Reci da i ja znam. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 02 svi 2012, 10:16 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Naša Kvačica je napisao/la:
Crvena Sonja je napisao/la:
p.s. Sada znam zašto si protiv Trećeg! :zubati


Zašto? Reci da i ja znam. :zubati


Provocira. :001_rolleyes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 02 svi 2012, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 tra 2011, 00:49
Postovi: 808
orleanski je napisao/la:
caruga je napisao/la:


Obzirom da ste svećenik,zadovoljit ću se odgovorom...ali ću iskoristiti priliku da Vas upitam,mislite li da Katolička Crkva,ne mislim ovdje nužno na Vatikan,već upravo na vas svećenike iz našeg naroda,čini dovoljno po ovom ili sličnim pitanjima....kako globalnim tako i lokalnim...

Stoji li već dugo i šuti...

"Više vam je dano,više se od vas i traži...."

Ne znam tko ovo reče,ali nije ni važno...
Ja tražim...traže i drugi...ali vi to nešto previše kalkulirate...
Bojim se da nije vrijeme za kalkuliranje i da bi to moglo dovesti do strašnih posljedica po sve nas...Pričajte sa oltara,i ukazujte na sve šta ne valja...ali sve...
Jedina gora stvar od gubitka svega materijalog,pa i samog života,jest gubitak duše i duha,ljudskosti i obraza...Narod je nagrižen...vidite li to šta vam je više...
Mislim da nije još kasno...Molim vas....


Moram priznati da ne razumijem Vaše pitanje. Koje kalkuliranje, što se to traži?





Mislim ja da vi razumjete...No sad razglabati i o ovome zbilja nema smisla...

Možda nešto ovakvo samo češće...i češće...

http://ljubuski.info/4358-dokad-cemo-se ... vica-audio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 02 svi 2012, 12:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
caruga je napisao/la:
orleanski je napisao/la:

Moram priznati da ne razumijem Vaše pitanje. Koje kalkuliranje, što se to traži?





Mislim ja da vi razumjete...No sad razglabati i o ovome zbilja nema smisla...

Možda nešto ovakvo samo češće...i češće...

http://ljubuski.info/4358-dokad-cemo-se ... vica-audio


Pa evo vidiš da se ipak govori o ovakvim stvarima.

Osobno smatram da je naša stvarnost previše zagađena negativnošću. Ne bih ja još želio maltretirati ljude s crnilom i pesimizmom. Svijet je lijep. Stvarno lijep. I isplati se u njemu uživati.

Samo da kopiram ovdje nešto što mi je baš lijepo sjelo: "Najveća netolerancija je upravo ona prema slavljenu života. U tome te stalno ometaju! Upravo sam bio podigao pogled prema Sljemenu, ugledao listanje gore i naslutio toplo more... a začuh u prolazu, na vijestima priče o tome kako se teško živi. Prečesto ti pogled usmjeravaju u praznine da ne vidiš punine koje imaš.
Ali ja se nedam i ipak život slavim: sunce me grije, i danas sve boje razaznajem, i besplatno zrak dišem. A bezbroj ljudi čeka da im neko dobro učinim. Život, kakva šansa!"

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 02 svi 2012, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 tra 2011, 00:49
Postovi: 808
orleanski je napisao/la:
caruga je napisao/la:




Mislim ja da vi razumjete...No sad razglabati i o ovome zbilja nema smisla...

Možda nešto ovakvo samo češće...i češće...

http://ljubuski.info/4358-dokad-cemo-se ... vica-audio


Pa evo vidiš da se ipak govori o ovakvim stvarima.

Osobno smatram da je naša stvarnost previše zagađena negativnošću. Ne bih ja još želio maltretirati ljude s crnilom i pesimizmom. Svijet je lijep. Stvarno lijep. I isplati se u njemu uživati.

Samo da kopiram ovdje nešto što mi je baš lijepo sjelo: "Najveća netolerancija je upravo ona prema slavljenu života. U tome te stalno ometaju! Upravo sam bio podigao pogled prema Sljemenu, ugledao listanje gore i naslutio toplo more... a začuh u prolazu, na vijestima priče o tome kako se teško živi. Prečesto ti pogled usmjeravaju u praznine da ne vidiš punine koje imaš.
Ali ja se nedam i ipak život slavim: sunce me grije, i danas sve boje razaznajem, i besplatno zrak dišem. A bezbroj ljudi čeka da im neko dobro učinim. Život, kakva šansa!"



Usudio bih se reći...Tipično...ili skoro pa tipično :zubati :zubati :zubati
Hvala na odvojenom vremenu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 12 svi 2012, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5115
Lokacija: Mali noćni razgovori
Nije se jednom desilo da mi se svidi neki momak, a stariji mi kažu aaaaa da nisi jadna...njegova pranena i tvoj prapradedo su rođaci u četvrtom koljenu :zubati
S druge strane, gledajući ove meksičke sapunice, vidjeh da je tamo sasvim normalno da se žene prvi rođaci npr od dva brata djeca ili djeca od brata i sestre. Posebno kod bogataša. Valjda žele da sve "ostane u familiji". Dešavalo se i kroz historiju da su se poznati vladari tj njihova djeca ženili između sebe.
Pretpostavljam da to nema veze sa religijom, pa me zanima Orleanski kako to ide kod katolika.

Ako te zanima kako je po islamu, evo jedan ajet iz Kur´ana:

“I ne ženite se ženama kojima su se ženili očevi vaši - a što je bilo, biće oprošteno; to bi, uistinu, bio razvrat, odvratan i ružan put.”

“Zabranjuju vam se: matere vaše, i kćeri vaše, i sestre vaše i sestre očeva vaših, i sestre matera vaših i bratične vaše, i sestrične vaše, i pomajke vaše koje su vas dojile, i sestre vaše po mlijeku, i majke žena vaših, i pastorke vaše koje se nalaze pod vašim okriljem od žena vaših s kojima ste imali bračne odnose - ali ako vi s njima niste imali bračne odnose, onda vam nije grijeh - i žene vaših rođenih sinova, i da sastavite dvije sestre - što je bilo, bilo je, Allah zaista prašta i samilostan je.” (4:22-24)

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 12 svi 2012, 23:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
S Hrvatom ne možeš fulat, ahaaaa... :zubati

Imao sam i ja sličan problem u Busovači, na kraju odustao. Da se ne mislim, našao u Eraniji...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 13 svi 2012, 00:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5115
Lokacija: Mali noćni razgovori
Problem je Junuze što ja još uvijek ne znam šta si ti :D
Stvarno.

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanja za Orleanskog..
PostPostano: 13 svi 2012, 00:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Pa, ljudina! :zubati

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 588 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 51 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO