HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 18:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 05 svi 2012, 10:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Ibar je napisao/la:
Ovaj Karadžić i neki njegovi simpatizeri neshvaćaju da genocid nije samo ubijanje već i prisilno protjerivanje.. Nemoraš nužno pobit sve živo da bi nešto bilo genocid..




Onda je genocid i slucaj "Kazani". I Razni slucajevi iz NDH(na tisuce). Stvarno, ako je ovo genocid, sto je sa NDH? Sve nalik na srebrenicu, samo masovnije. I na vise lokacija.

Da se razumemo, ne tvrdim da je u NDH bilo genocida, prenapuhano je to. Ali bilo je gorih slucajeva od srebrenice. I mislim da bi se Hrvati ne bi trebali mijesati oko srebrenickog problema. Pustit muslimane i srbe, neka se glodju oko time. Ne trebaju hrvatski odvjetnici ni na jednoj, ni na drugoj strani. Moze samo neko sagledavanje sa strane. Niti su muslimani plakali oko vukovara, niti su se Srbi bespokojili oko bugojna i travnika.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 05 svi 2012, 10:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Pričali smo već jednom o ovome. Labava definicija genocida se može primeniti na skoro svaki ratni zločin. Selo ima 50 stanovnika, ja se pojavim sa ekipom naoružanim krimosa, ubijem petoricu zato što se ne krste na "pravi" način ili ne jedu svinjetinu... Op, genocid! Imao sam nameru da ih ubijem, zato što su pripadnici određene etničke/verske/druge grupe i da na taj način utičem na nestajanje te grupe sa određenog prostora.

A posebno sve to treba staviti u kontekst onih 10 ili koliko već genocida nad Bošnjacima o kojima se piše.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 05 svi 2012, 10:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12340
Ipak nije toliko labava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 05 svi 2012, 13:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Pričali smo već jednom o ovome. Labava definicija genocida se može primeniti na skoro svaki ratni zločin. Selo ima 50 stanovnika, ja se pojavim sa ekipom naoružanim krimosa, ubijem petoricu zato što se ne krste na "pravi" način ili ne jedu svinjetinu... Op, genocid! Imao sam nameru da ih ubijem, zato što su pripadnici određene etničke/verske/druge grupe i da na taj način utičem na nestajanje te grupe sa određenog prostora.

A posebno sve to treba staviti u kontekst onih 10 ili koliko već genocida nad Bošnjacima o kojima se piše.


Ne Jagnje! To o čem ti tu pričaš je RATNI ZLOČIN. Serija takovih zločina u određenom vremenskom periodu nad određenom skupinom/skupinama ljudi jest ETNIČKO ČIŠĆENJE. Sustavno pak etničko čišćenje, trijebljenje date grupe i svih njenih obiljezja( bogomolja, kuća, znakovlja itd..) te težnja njihovom fizičkom eliminiranju na datom području jest GENOCID.

Tako je ono što se dogodilo na teritoriju RSK nedvojbeno projekt i GENOCID.

Isto tako u RS-u.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 05 svi 2012, 13:26 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
Real gone je napisao/la:
zomby je napisao/la:
Ono sto sam odavno ponavljao, zadnjih dana se pocinje ostvarivati. Nedavno u tisku je izasao dobar clanak koji se bavi spiskovima AbIh, ovim mislimna one koji se Hagu vode kao CIVINE ZRTVE RATA A U BiH SE VODE KAO PRIPADNICI ABiH ili RVI!



U kom tisku? Jel možeš da staviš link ako si čitao online?


Zao mi je, ali nije online novine...vec je neko procitao clanak ujutru uz kavu,naglas...koliko sam mogao da pratim desavanja ovo je bilo za ocekivati samo sam se pitao ko ce prvi potegnuti ovo pitanje. Ovim se dovodi muslimanska starna u vrlo nezgodan polozaj,i ako se uspije dokazati nece biti dobro po tuzioce.

Slican se slucaj desio sa Seseljem,kada je iznjeo spiskove iz drzavnog ahiva srbije (njegov tim za obranu) a tuziteljstvo nije o tome pojma imalo, pa je u tom djelu procesa Seselj doslovno rastiurijo tuizitelja koji su ispali nesposobni...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 05 svi 2012, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Ibar je napisao/la:
Tako je ono što se dogodilo na teritoriju RSK nedvojbeno projekt i GENOCID.


Misliš Bljesak, Oluja i narednih nekoliko sedmica?

Pročitaj definiciju genocida i videćeš zašto sam napisao ono u prethodnom postu.

Srebrenica je zločin ubijanja ratnih zarobljenika i etničkog čišćenja teritorije. Da je postojao projekat istrebljenja muslimanskog naroda ne bi se streljali ratni zarobljenici već bi bila uništena svaka mogućnost za opstanak i oporavak te populacije. U ovom slučaju, pobijeni bi bili i deca i žene koji su takođe bili u potpunoj milosti i nemilosti VRS. Jer sve i da je svaki muškarac preko 14 godina u Srebrenici ubijen (a daleko od toga, za šta je dovoljno pogledati samo zapise sa sastanaka muslimanskog vrha) u roku od 2-4 godine bi ista populacija ponovo postojala.

Uostalom, ti si me ubeđivao da genocid nije kada se u Jasenovcu ubije preko 80000 ljudi (od čega 20000 dece i još toliko žena). A to je samo Jasenovac i imenom, prezimenom, mestom i načinom stradanja popisani ljudi.

Neću da se svađamo Ibre, ali ne vidim kako primenjuješ različit pristup ovim stvarima. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 05 svi 2012, 13:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Nema tu razlicitog pristupa Jagnje ti stalno promasujes bit onoga sto ti pricam.

Da je u NDH bio genocid nad Srbima, 45.e tamo Srba ne bi bilo a i prije.

Bas kao sto Hrvata nije bilo u RSK i RSu vec 93.e

ako ces pravo prije je Oluja genocid nego Jasenovac

kad bi vasa teorija o protjerivanju Srba prisilnom bila tocna oluja bi u najmanju ruku bila etnicko ciscenje i bilo bi sanse da se proglasi genocidom

sto se srebrenice tice to nije genocid nego etnicko ciscenje. niste mogli pobit zene i djecu jel vam unprofor to ne bi dozvolio i zblamirali bi se pred svijetom jos vise.nije vam sloba dao takoder.

Srebrenica nije genocid vec dio GENOCIDA koji pocinje tamo od Save i zavrsava na brdima iznad dubrovnika.

A da su Hrvati odlucili planski pobit, protjerat pod prijetnjom oruzjem, silovat i unistit sve srpsko u Oluji i Bljesku onda bi to bio pravi osvetnicki GENOCID. i tu nema price.

ja nisam srbomrzac jagnje. samo hocu da budem na strani istine. nista vise nista manje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 05 svi 2012, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Ovo je, priznajem jako čudna teorija. Posebno u situaciji kad između od 1991. do danas imaš 400 000 Srba manje u Federaciji (da citiram Poskok) i 485 897 Srba i Jugoslovena manje u Hrvatskoj (da citiram zvanične popise iz 1991. i 2001.). Istina, "samo" nekih 30-35000 se nalazi ispod zemlje. Nekom je to puno, nekom je to malo.

Ali OK. Razmenili smo stavove, nema potrebe da razvlačimo priču. U suštini "moje/naše *** ne smrdi".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 05 svi 2012, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 ožu 2012, 21:55
Postovi: 645
Lokacija: dijaspora
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Ovo je, priznajem jako čudna teorija. Posebno u situaciji kad između od 1991. do danas imaš 400 000 Srba manje u Federaciji (da citiram Poskok) i 485 897 Srba i Jugoslovena manje u Hrvatskoj (da citiram zvanične popise iz 1991. i 2001.). Istina, "samo" nekih 30-35000 se nalazi ispod zemlje. Nekom je to puno, nekom je to malo.

Ali OK. Razmenili smo stavove, nema potrebe da razvlačimo priču. U suštini "moje/naše *** ne smrdi".


Ipak se nemoze postaviti znak jednakosti izmedju sve tri strane po pitanju zlocina i etnickih ciscenja ma kakvi razlozi tomu bili.Zna se tko je koliko pobio i ocistio!

_________________
Za svako rjesenje postoji problem


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 05 svi 2012, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
lirik je napisao/la:
Ipak se nemoze postaviti znak jednakosti izmedju sve tri strane po pitanju zlocina i etnickih ciscenja ma kakvi razlozi tomu bili.Zna se tko je koliko pobio i ocistio!


Ne znam zašto toliko patite od znakova jednakosti. Samo je potrebno sve reći i istražiti. Krajnji sud ionako neće naše generacije davati.

Zločin nikada nije i ne sme biti opravdanje drugom zločinu. I to deluje u svakom vremenskom, nacionalnom i religijskom smeru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 05 svi 2012, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Jagnje jedno je kad ljudi odlaze sami. Jedno je kad ih vojska sustavno pregazi. Evo ti najbolji primjer Vojvodine. totalni rat maltane izmedu srbije i hrvatske a lale/srbi cuvaju svoje susjede hrvate. znam osobno dosta prica.

u vojvodini je bilo pojedinih zlocina. stvarala se atmosfera straha. al prije 95 nemozemo ni u snu govorit o nekom etnickom ciscenju.

sto se tice cudne teorije pa kazem ti iskreno kako je. moje *** smrdi ne branim te debile koji su ubijali srbe. DA SE MENE PITA UBOJICA JE UBOJICA I ONI BI ODROBIJALI JAKO DUGO. sta ce mi koljaci da secu ulicama jucer ubio srbina danas ce mene. NIJE TOM COVJEKU NISTA SVETO.

puno je srba pod propagandom, strahom i laznim obecanjima napustilo hrvatsku i federaciju bih ali puno ih je i ostalo/hrvatska u prvom redu. to su te nesretne ratne sudbine kad budala pokrene rat i bas ga briga za milijune zivota upropastenih na ovaj ili onaj nacin.

Jagnje si cito knjigu KNIN JE PAO U BEOGRADU_ dosta zanimljiva iako iz srpske perspektive pomaze rasvijetlit neke stvari.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 05 svi 2012, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Jagnjeca brigada je napisao/la:
lirik je napisao/la:
Ipak se nemoze postaviti znak jednakosti izmedju sve tri strane po pitanju zlocina i etnickih ciscenja ma kakvi razlozi tomu bili.Zna se tko je koliko pobio i ocistio!


Ne znam zašto toliko patite od znakova jednakosti. Samo je potrebno sve reći i istražiti. Krajnji sud ionako neće naše generacije davati.

Zločin nikada nije i ne sme biti opravdanje drugom zločinu. I to deluje u svakom vremenskom, nacionalnom i religijskom smeru.


A pocelo je stime i ustasama koje jedu srpsku decu.

Sad prijeti da u Bosni pocne sa dodikom koji jede bosnjacku decu prije spavanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 05 svi 2012, 13:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Baš sam zbog svega toga i napisao tačno to što sam napisao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 05 svi 2012, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
U pravu ste i ti i lirik. Moramo ici gledati istini u oci. Ne bjezati od zlocina vlastitog naroda. Ja nisam kriv za pavelica niti ti za cica drazu. Ti ljudi nemogu tebe i mene ucinit losima. Niti hrvatstvo i srbijanstvo, jer i jedno i drugo su puno vise od toga i nemogu se posmatrat iskljucivo kroz taj kontekst.

Brige me za njih.. mi smo novi ljudi..

na nama je da gradimo nove odnose.. da se ovakvo sto nikad ne ponovi i da zivimo jedni kraj drugih i cuvamo jedni druge umjesto da se ubijamo..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 05 svi 2012, 14:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Tačno. Nove odnose. Tako što se stvari neće gurati pod tepih, tako što se ljudi neće veštački gurati jedni drugima u zagrljaj.

Poštene komšije koje znaju gde je međa, a ne braća ili prijatelji koji jedni drugima rade o glavi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Karadžić: Nije bilo genocida, jer je stradalo 2,6 posto muslimana
PostPostano: 06 svi 2012, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Danas sutra mogu bit i braca i prijatelji al prije toga sve ovo prije sto si napisao je naravno nuzan preduvjet hehe !


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 90 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO