HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 703 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 29  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 06 ruj 2012, 08:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Lebowski je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Jesu, prvi put u Željeznom Polju, drugi put u Kiseljaku (općina Žepče) . U prvom slučaju ubijeno 30 Hrvata, u drugome 43 Hrvata.


To su bila baš klanja?

Interesuje me baš za klanja, noževima i to?

Je li bilo Muslimanskih žrtava?


Bilo je i klanja među ostalim. Ali ne razumijem čemu to pitanje? meni ne znači puno razlike zaklati ili pucati u 15-godišnju djevojčicu, retardiranog dječaka, nepokretnog starca, djevojku od 20-ak godina i na destine staraca.

Znači upali u selo izvršili masakr i povukli se. Gradžanska Harmija BA.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 06 ruj 2012, 08:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 15:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Kako to da se ti masakri ne obilježavaju i nepoznati su javnosti za razliku od Trusine ili Križančeva sela?

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 10 ruj 2012, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 09:47
Postovi: 69
obiljezavaju se samo nije medijski popraćeno, polovicom osmog mjeseca se obilježava Sječanje na poginule na kiseljaku

_________________
U dolini rijeke Bosne, Usore i Liješnice...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 10 ruj 2012, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 09:47
Postovi: 69
Zadar1993 je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Je li u Žepču bilo strašnijih zločina u ratu, tipa klanje vojnika i civila?


Jesu, prvi put u Željeznom Polju, drugi put u Kiseljaku (općina Žepče) . U prvom slučaju ubijeno 30 Hrvata, u drugome 43 Hrvata.

U Željeznom polju nije bilo nikakvog pokolja, i tamo ne žive Hrvati nego muslimani i to najortodosniji u BiH, vidio i doživio.
To je u biti mjesto koje čini devet sela i preko 5.000 muslimana

_________________
U dolini rijeke Bosne, Usore i Liješnice...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 10 ruj 2012, 16:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
CortoŽE je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
Jesu, prvi put u Željeznom Polju, drugi put u Kiseljaku (općina Žepče) . U prvom slučaju ubijeno 30 Hrvata, u drugome 43 Hrvata.

U Željeznom polju nije bilo nikakvog pokolja, i tamo ne žive Hrvati nego muslimani i to najortodosniji u BiH, vidio i doživio.
To je u biti mjesto koje čini devet sela i preko 5.000 muslimana

Ovo su ti popisi za Željezno polje, pa prouči: http://hr.wikipedia.org/wiki/%C5%BDeljezno_Polje Naravno da nema Hrvata kad su ih pobili ti tvoji "ortodoksni" muslimani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 10 ruj 2012, 16:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Baš me zanima u kojem zaseoku je živjelo tih 400 Hrvata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 10 ruj 2012, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
MRSHO je napisao/la:
Baš me zanima u kojem zaseoku je živjelo tih 400 Hrvata.

Pojma nemam. Možda prema granici s Teslićem? Ili je netko od popisivača nešto zeznuo?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 10 ruj 2012, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Nije na granici s teslićem sigurno. Prije bih rekao da tamo prema magistrali. vidjet ću ja ako mogu nać po popisu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 10 ruj 2012, 17:52 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2010, 15:52
Postovi: 2769
Lokacija: Žepačko-bobovačka županija
Riječ je o Brezovom Polju, selu na magistrali prije mosta u Želećoj. Dan danas hrvatsko selo. Zašto se pisalo pod Željezim Poljem? Pitaj dragog Boga. Selo ima sve predispozicije bit samostalna MZ. Danas to vjerojatno i jeste. Što se tiče ubijenih tamo je bio pokolj, ali nisu ubijani Hrvati iz Žepča, već Hrvati iz Zenice koje su prisiljavali da idu na naše ali su oni to odbili, i ostatak se zna...

_________________
Herceg-Bosno brdovita, zemljo mila plemenita, sva prkosna i od pjesme osvojit te nitko ne smije.
ivica je napisao/la:
Tuđman je za muslimane učinio više i od alije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 10 ruj 2012, 17:56 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2010, 15:52
Postovi: 2769
Lokacija: Žepačko-bobovačka županija
CortoŽE je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Jesu, prvi put u Željeznom Polju, drugi put u Kiseljaku (općina Žepče) . U prvom slučaju ubijeno 30 Hrvata, u drugome 43 Hrvata.

U Željeznom polju nije bilo nikakvog pokolja, i tamo ne žive Hrvati nego muslimani i to najortodosniji u BiH, vidio i doživio.
To je u biti mjesto koje čini devet sela i preko 5.000 muslimana


Kakvih krvavih preko 5000 Muslimana? Nisu dosegnuli 4000 kako treba prije rata a kamol da imaju sad toliko.

_________________
Herceg-Bosno brdovita, zemljo mila plemenita, sva prkosna i od pjesme osvojit te nitko ne smije.
ivica je napisao/la:
Tuđman je za muslimane učinio više i od alije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 10 ruj 2012, 18:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Tako i ovi kod nas pretjeruju maltene da ima 3.000 Muslimana u Kamenici. A prije Rata je Kamenica imala 1.600 stanovnika, od toga 250 Hrvata i oko 100 Srba, Jugoslavena i ostalih. Znači ako danas imaju 1.300 stanovnika to znači da je 100% predratnog broja.

Inače, hvala na info što se Brezovog Polja tiče. Baš me zanimalo, ipak je broj od 400 Hrvata aludirao na to da žive u svom kompaktnom naselju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 10 ruj 2012, 18:53 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2010, 15:52
Postovi: 2769
Lokacija: Žepačko-bobovačka županija
Ceha je napisao/la:
Ovo su ti popisi za Željezno polje, pa prouči: http://hr.wikipedia.org/wiki/%C5%BDeljezno_Polje Naravno da nema Hrvata kad su ih pobili ti tvoji "ortodoksni" muslimani.


Aman Čeha kartografu, Corto je naš :ujko

MRSHO je napisao/la:
Tako i ovi kod nas pretjeruju maltene da ima 3.000 Muslimana u Kamenici. A prije Rata je Kamenica imala 1.600 stanovnika, od toga 250 Hrvata i oko 100 Srba, Jugoslavena i ostalih. Znači ako danas imaju 1.300 stanovnika to znači da je 100% predratnog broja.

Inače, hvala na info što se Brezovog Polja tiče. Baš me zanimalo, ipak je broj od 400 Hrvata aludirao na to da žive u svom kompaktnom naselju.


Ma fazon je što te njihove čaršije uvijek daju dojam nekakvog grada u kojem živi sigurno par milja ljudi, a ono najobičnije selo koje je nakon rata raspolovljeno (najbolji su ti primjer Kopice). I ne čudim se što Corto misli da tamo živi 5000 Muslimana jer i ja sam svega jednom uspio prismrdit tom selu i uistinu dobiješ dojam ko da tamo živi cijela jedna pukovnija ljudi, ali uopće nije tako. Evo kao dokaz mogu dati podatke o padu broja učenika od 2005-2011. Možda će dudu ili neki demograf (pri tom ne mislim na Bošnju) na temelju toga moći dati procjenu o broju stanovnika.

772
740
713
719
692
651

_________________
Herceg-Bosno brdovita, zemljo mila plemenita, sva prkosna i od pjesme osvojit te nitko ne smije.
ivica je napisao/la:
Tuđman je za muslimane učinio više i od alije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 11 ruj 2012, 00:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
NoviSeer je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Ovo su ti popisi za Željezno polje, pa prouči: http://hr.wikipedia.org/wiki/%C5%BDeljezno_Polje Naravno da nema Hrvata kad su ih pobili ti tvoji "ortodoksni" muslimani.

Aman Čeha kartografu, Corto je naš :ujko
MRSHO je napisao/la:
Tako i ovi kod nas pretjeruju maltene da ima 3.000 Muslimana u Kamenici. A prije Rata je Kamenica imala 1.600 stanovnika, od toga 250 Hrvata i oko 100 Srba, Jugoslavena i ostalih. Znači ako danas imaju 1.300 stanovnika to znači da je 100% predratnog broja.
Inače, hvala na info što se Brezovog Polja tiče. Baš me zanimalo, ipak je broj od 400 Hrvata aludirao na to da žive u svom kompaktnom naselju.

Ma fazon je što te njihove čaršije uvijek daju dojam nekakvog grada u kojem živi sigurno par milja ljudi, a ono najobičnije selo koje je nakon rata raspolovljeno (najbolji su ti primjer Kopice). I ne čudim se što Corto misli da tamo živi 5000 Muslimana jer i ja sam svega jednom uspio prismrdit tom selu i uistinu dobiješ dojam ko da tamo živi cijela jedna pukovnija ljudi, ali uopće nije tako. Evo kao dokaz mogu dati podatke o padu broja učenika od 2005-2011. Možda će dudu ili neki demograf (pri tom ne mislim na Bošnju) na temelju toga moći dati procjenu o broju stanovnika.
772
740
713
719
692
651

Sve ok. Pisao malo čudno, pa zato takva reakcija :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 13 ruj 2012, 01:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/svecano-otvorenja-sportske-dvorane-don-bosco-18-rujna;-utakmica-cibona-siroki-6366.html

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 13 ruj 2012, 07:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
NoviSeer je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Ovo su ti popisi za Željezno polje, pa prouči: http://hr.wikipedia.org/wiki/%C5%BDeljezno_Polje Naravno da nema Hrvata kad su ih pobili ti tvoji "ortodoksni" muslimani.


Aman Čeha kartografu, Corto je naš :ujko

MRSHO je napisao/la:
Tako i ovi kod nas pretjeruju maltene da ima 3.000 Muslimana u Kamenici. A prije Rata je Kamenica imala 1.600 stanovnika, od toga 250 Hrvata i oko 100 Srba, Jugoslavena i ostalih. Znači ako danas imaju 1.300 stanovnika to znači da je 100% predratnog broja.

Inače, hvala na info što se Brezovog Polja tiče. Baš me zanimalo, ipak je broj od 400 Hrvata aludirao na to da žive u svom kompaktnom naselju.


Ma fazon je što te njihove čaršije uvijek daju dojam nekakvog grada u kojem živi sigurno par milja ljudi, a ono najobičnije selo koje je nakon rata raspolovljeno (najbolji su ti primjer Kopice). I ne čudim se što Corto misli da tamo živi 5000 Muslimana jer i ja sam svega jednom uspio prismrdit tom selu i uistinu dobiješ dojam ko da tamo živi cijela jedna pukovnija ljudi, ali uopće nije tako. Evo kao dokaz mogu dati podatke o padu broja učenika od 2005-2011. Možda će dudu ili neki demograf (pri tom ne mislim na Bošnju) na temelju toga moći dati procjenu o broju stanovnika.

772
740
713
719
692
651


naivan čovjek bi pomislio da ih ima 6-7 tisuća. međutim, ti Bošnjaci Željeznog polja su vitalni u pm, možda i najvitalniji uopće u BIH. to je još jedna crna rupa pored Donjeg Vakufa koju će aBd pogodit komet iz svemira. :kava

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 13 ruj 2012, 08:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
dudu je napisao/la:
NoviSeer je napisao/la:

Aman Čeha kartografu, Corto je naš :ujko



Ma fazon je što te njihove čaršije uvijek daju dojam nekakvog grada u kojem živi sigurno par milja ljudi, a ono najobičnije selo koje je nakon rata raspolovljeno (najbolji su ti primjer Kopice). I ne čudim se što Corto misli da tamo živi 5000 Muslimana jer i ja sam svega jednom uspio prismrdit tom selu i uistinu dobiješ dojam ko da tamo živi cijela jedna pukovnija ljudi, ali uopće nije tako. Evo kao dokaz mogu dati podatke o padu broja učenika od 2005-2011. Možda će dudu ili neki demograf (pri tom ne mislim na Bošnju) na temelju toga moći dati procjenu o broju stanovnika.

772
740
713
719
692
651


naivan čovjek bi pomislio da ih ima 6-7 tisuća. međutim, ti Bošnjaci Željeznog polja su vitalni u pm, možda i najvitalniji uopće u BIH. to je još jedna crna rupa pored Donjeg Vakufa koju će aBd pogodit komet iz svemira. :kava


Gle, dovoljno je da dođe neko iz sarajeva u tu selendru.
Slijedeća scena je zapošljavanje jednog u Teheranu, a ovaj će povuć cijelu svoju rodbinu.
Zamisli 6-7 tisuća novih glasača koji se razmnožavaju poput gremlina:zubati
Za 10ak godina Sarajevo odradi svoje, natalitet im crkne, al ovaj koji ih je dovukao si osigura 3-4 mandata.
Ak ne zbrišu u Tursku ili šveCku prije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 19 ruj 2012, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
KK Cibona i HKK Široki Wwin u Žepču

Otvorenje i blagoslov Športske dvorane Don Bosco u Žepču - FOTO

slika

Sinoć, 18. rujna, je svečano otvorena Športska dvorana Don Bosco koja se nalazi u sastavu Katoličkog školskog centra Don Bosco u Žepču.

Svečanom otvorenju pred više od tisuću posjetitelja nazočili su između ostalih pomoćni vrhbosanski biskup dr. Pero Sudar, promicatelj katoličkog školstva u BiH, predsjedatelj Vijeća ministara BiH Vjekoslav Bevanda, veleposlanik RH u BiH Tonči Staničić, načelnik Općine Žepče Mato Zovko, premijer županijske Vlade Fikret Plevljak, predstavnici Hrvatske salezijanske provincije, županijski ministri, dužnosnici općinske vlasti, brojni uglednici iz javnog života Žepča, BiH, RH, a najbrojniji su bili ljubitelji sporta, učenici i prijatelji Centra.


Katolički školski centar je tako nakon 13 godina svog postojanja dobio suvremenu sportsku dvoranu koju će uz učenike Centra ponajviše koristiti žepčaki sportaši te rekreativci. Njenu su izgradnju, između ostalih, svojim donacijama pomogli Vrhovna uprava salezijanske družbe iz Rima, Općina Žepče, Vlada Federacije BiH, Vlada Republike Hrvatske te mnogi drugi donatori.

U svom obraćanju ravnatelj KŠC-a Don Bosco don Tihomir Šutalo je istaknuo: „Želim vam reći da ova dvorana nije svrha samoj sebi. Ona treba nečemu poslužiti. Mi salezijanci nismo došli u Žepče kako bismo pomogli izgraditi dugo očekivanu dvoranu. Došli smo pomoći u obrazovanju i odgoju svima onima kojima je budućnost mladih na srcu. Zato vam i ja zahvaljujem što ste nam pomogli izgraditi ovu dvoranu jer mi u njoj kanimo prvenstveno odgajati mlade ljude. Slikovito - don Bosco je izgradio još jedan krov pod koji može primiti mnoge mlade i zaštititi ih od vjetrometina ovoga svijeta. Dragi mladi, budite zahvalni odraslima na ovome daru. Neka ova dvorana ne bude borilište nego mjesto odrastanja u zdravom i krjeposnom životu“, kazao je don Tihomir.

slika

Načelnik Općine Žepče Mato Zovko je u svom govoru između ostalog kazao: „Glavni cilj i svrha dvorane je da djeca imaju svoj prostor; da lokalni sportaši i sportski djelatnici također imaju svoj prostor; rekreativci, lokalna zajednica i općina imaju prostor za sve svoje kulturne i druge potrebe… Da konačno preko zime Žepče ne bude mrtav grad. Ovim smo Žepču ugradili dušu i kako mi reče jedan Žepčak 'sada kad imamo dvoranu sad smo pravi grad'“.

U ime provincijala Hrvatske salezijanske provincije Peje Orkiće prigodne riječi je uputio don Milan Ivančević, provincijalni vikar: „Osobito bi htio zahvaliti za onaj trenutak kada je vrhbosanski nadbiskup kardinal Vinko Puljić pozvao salezijance u Bosnu i kada su salezijanci prihvatili taj poziv i stigli upravo u Žepče. Znamo da je sv. Bosco imao puno snova, a ja sam uvjeren da je i ovo sanjao, da nas je vidio u svome snu ovdje okupljene. Uvjerena sam da nas i sad gleda iz neba i da nas danas sve blagoslivlja“, kazao je don Milan.

Hrvatski veleposlanik u BiH Tonči Staničić je zahvalio na isticanju doprinosa hrvatske Vlade izgradnji dvorane te je uputio iskrene čestitka svima koji su imali viziju ovog centra. „Hrvatska će i dalje nastaviti pomagati ovakve projekte. Ulagat će u kapitalne projekte koji će doprinijeti ne samo opstanku i ostanku te napretku Hrvata u BiH već i povezivanju dviju država jer Hrvatska i BiH moraju zajedno ići prema Europi gdje nam je i mjesto“, kazao je hrvatski veleposlanik u BiH.

Svim nazočnim se obratio i predsjedatelj Vijeća ministara BiH Vjekoslav Bevanda: „Sport predstavlja opće ljudsko dobro. I to dobro vam u ovom trenutku svi zajedno dajemo na raspolaganje vama mladi. Neka igra i sport budu izraz vaših života“.

Pomoćni vrhbosanski biskup i promicatelj katoličkog školstva u BiH dr. Pero Sudar je posebno naglasio: „Ne vjerujem da ima ljepše i nepatvorenije radosti od radosti djeteta. A najljepša radost djeteta je njegov radost u igri. Zato je ovo važan trenutak jer nema isplativijeg i korisnijeg truda i napora, od onoga kad se pomaže mladima da odrastaju u ljude. Radujem se jer je i ovaj KŠC jedan u nizu lanca katoličkih škola u BiH otvorenih 1994. godine. Nazvane su katoličke škole za Europu. Tada smo se željeli priključiti svima onim koji su u BiH htjeli braniti čovjeka ne oružjem, ne svađom, nego odgojem i zalaganjem za zajedništvo, za međusobno razumijevanje i prihvaćanje. Ovdje, ali i u Europi i svijetu, dosita drugog i drugačijeg puta nema i ne može biti. Ovaj Centar dobiva još jedan prostor koji će mu pomoći prenositi i darivati najvažniju poruku: spoznaju da je čovjek najvrjednije i Bogu najbliže biće. Na ovo zdanje zazivamo Božji blagoslov sa željom i molitvom, kako reče sv. Pavao u čitanju koje smo čuli, da svi koji trče ne trče uzalud, nego da dobiju ono najvrjednije, da postanu ljudi i da dobiju ono što je Bog namijenio ljudima - vječnu nagradu, vječnu pobjedu, vječni život“, kazao je biskup Sudar.

A uime djece i mladih obol cijeloj ovoj svečanosti dao je Nikola Spajić koji je kazao: „Biskupe Pero, mogli ste salezijance pozvati u neko drugo mjesto u BiH… A vi dragi naši salezijanci ste mogli odbiti taj poziv i za to vjerojatno nitko ne bi ni saznao. Ali vi ste odabrali Žepče i hvala vam što nam pomažete da radosno odrastamo. Mi, djeca i mladi, ćemo se ovdje igrati, a kada odrastemo pričat ćemo kako nam je mladost bila lijepa i radosna. A vi ste nam u tome puno pomogli. Postali ste don Boscovi suradnici i on se tome jako raduje“. Na otvorenju je nastupio i zbor KŠC-a pod ravnjanjem s. Blanke Jeličić te orkestar Glazbene škole Katarina Kosača Kotromanić. Na parketu su bili i mladi sportaši iz gotovo svih žepačkih sportskih klubova.

Poslije svečanog otvorenja utakmicu je odigrao višestruki hrvatski i europski prvak Cibona protiv višestrukog prvaka BiH momčadi Širokog iz Širokog Brijega. U izjednačenoj utakmici pobjedu je odnijela momčad Širokog 73-67.

Na ovo slavlje uprava Centra je pozvala nekadašnje i sadašnje uspješne žepačke košarkaše: Tomislava Bevandu, Ivicu Marića, Slobodana Klipu, Josipa Jurića, Krunu Radoša, Envera Jahić i Emira Preldžića.

Podsjetimo 1994. godine na poziv vrhbosanskog ordinarijata i općinskih vlasti Sabor Hrvatske salezijanske provincije sv. Ivana Bosca odlučuje o dolasku salezijanaca u Žepče. Već 1995. godine prvi salezijanci stižu i uključuju se u odgojno-obrazovni sustav radeći u srednjoj školi. Kamen temeljac za Centar koji se prostire na 70.000 m2 položen je 1997. Zemljište za centar je ustupila Općina Žepče. Tehničko-obrtnička škola sa 72 učenika započinje s radom 1999. godine, a već iduće godine svoj rad započinje i Opća gimnazija. 2003. godine je izgrađena upravna zgrada, a 2004. započela je izgradnja nove školske radionice. Ove godine, 2012., je završena i sportska dvorana koja će moći primiti do 1.300 gledatelja.

Brane Vrbić/Radiopostaja Žepče


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 19 ruj 2012, 22:09 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2012, 12:12
Postovi: 39
predizborna atmosfera u Žepču?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 20 ruj 2012, 16:49 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2010, 15:52
Postovi: 2769
Lokacija: Žepačko-bobovačka županija
frontman je napisao/la:
predizborna atmosfera u Žepču?


Izbori nam ne izlaze iz usta, Marić, Zovko, naši, njihovi. O tome pričamo na kavi, za ručkom, za večerom. Djeci se u školi priča samo o izborima, ljudi samo iščekuju vijesti vezane za izbore...
:smajl015 :kava

_________________
Herceg-Bosno brdovita, zemljo mila plemenita, sva prkosna i od pjesme osvojit te nitko ne smije.
ivica je napisao/la:
Tuđman je za muslimane učinio više i od alije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 21 ruj 2012, 22:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 15:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Ne vidim smisao kampanje kad opet svi glasuju za svoje po etničkom principu.

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 22 ruj 2012, 10:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Puštene u rad novoizgrađeni objekat Policijske uprave Žepče u Žepču

slika

U petak, 21.09.2012. godine, u 10,00 sati, upriličeno je svečano otvaranje i puštanje u rad novoizgrađenog objekta Policijske uprave Žepče u Žepču, u kojem će biti smještene prostorije lokacije za izdavanje ličnih dokumenata, nove prostorije Odsjeka za administraciju Žepče, prostorije Policijske stanice Žepče kao i pritvorske prostorije.

U okviru utvrđenog protokola, bili su postrojeni policijski službenici Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona, a nakon podnošenja raporta ministru unutrašnjih poslova Delić Rifatu i smotre jedinica, zvanicama i gostima se obratio ministar Delić Rifat, načelnik Općine Žepče Mato Zovko te premijer Zeničko-dobojskog kantona Fikret Plevljak.

moje-zepce.com


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 26 ruj 2012, 09:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
I ja sam tako uradio pa mi je uvijek drago pročitat slične priče :palacgore1

Citat:
Osnovac Hasan Nadžak vratio vlasniku izgubljenih 2.400 KM

Školarac Hasan Nadžak, učenik 8. razreda OŠ „Žepče“, svrstao se među poštenjačine kojeg pronađeni novac nije pokolebao da ga vrati njegovom vlasniku. Izgubljeni novčanik Nadžak je pronašao sasvim slučajno idući iz škole kući. Stajao je na sredini trotoara pored prodajnog mjesta Lutrije BiH u Žepču.



- U prvom trenutku pomislio sam da je to odbačeni novčanik. Stajao je na sredini trotoara, međutim, kada sam ga uzeo i u njemu vidio veći novčani iznos sa ličnim dokumentima, ponio sam ga sa sobom kući, kako bi o svemu upoznao roditelje - priča Nadžak.

Njegov otac Salih, kada mu je sin pokazao da je našao izgubljeni novčanik u kome su bili lični dokumentni i novčani iznos od 2.400 KM, pokušao je pronaći kontakt telefon vlasnika. Novčanik je pripadao Marku Topiću iz Žepča, koji ga je izgubio neposredno nakon što je kupio listiće igre na sreću. Topić kaže kako se sjeća da je platio srećke i da je novčanik vratio u džep, ali kada je došao kući, primijetio je da mu nema novčanika.

- Bio sam jako zabrinut a kako i ne bi kada su tu bili svi moji lični dokumenti i veća suma novca. Kada me je nazvao Salih, laknulo mi je i mojoj sreći nije bilo kraja. Hvala velika malom Hasanu na pokazanom poštenju i želim njemu i njegovoj porodici iskazati veliku zahvalnost za veliko djelo - kaže Topić.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 26 ruj 2012, 10:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 09:47
Postovi: 69
Pozdrav Ceha :)

kada kazem oko 5000 muslimana u Željeznom polju ne govorim to napamet,
radio sam gore nekih mjesec dana i ta brojka nije nimalo pretjerana,
mnogi smatraju da je taj broj manji kada gledaju izborne popise, ali
dosta željeznopoljaca je prijavljeno u Zenici iz pitaj boga kog razloga,
pa kada se u općini Žepče dijele poticaji dolaze s tim zeničkim osobnim
tvrdeći kako zive u ŽP.
Nije to nimalo miroljubivo mjesto za strance, mi smo čitavo vrijeme imali
sesokog povjerenika u pratnji.
Različiti inspektori su u nekoliko navrata bili kamenovani u autu :D

toliko o tome :)

_________________
U dolini rijeke Bosne, Usore i Liješnice...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 26 ruj 2012, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
CortoŽE je napisao/la:
Pozdrav Ceha :)
kada kazem oko 5000 muslimana u Željeznom polju ne govorim to napamet,
radio sam gore nekih mjesec dana i ta brojka nije nimalo pretjerana,
mnogi smatraju da je taj broj manji kada gledaju izborne popise, ali
dosta željeznopoljaca je prijavljeno u Zenici iz pitaj boga kog razloga,
pa kada se u općini Žepče dijele poticaji dolaze s tim zeničkim osobnim
tvrdeći kako zive u ŽP.
Nije to nimalo miroljubivo mjesto za strance, mi smo čitavo vrijeme imali
sesokog povjerenika u pratnji.
Različiti inspektori su u nekoliko navrata bili kamenovani u autu :D
toliko o tome :)

Sve ok. Željezno polje je ionako nešto čega bismo se htjeli riješiti iz općine Žepče :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Žepče
PostPostano: 26 ruj 2012, 14:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 09:47
Postovi: 69
to je ovo malo plavkasto na jugu općine žepče,
poznati po uzgoju malina i iseljenika u Švicarsku

_________________
U dolini rijeke Bosne, Usore i Liješnice...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 703 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 29  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO