HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 11:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 09 lis 2009, 17:39 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2009, 00:46
Postovi: 102
Inkvizitor je napisao/la:
neoptereceni je napisao/la:

Argumentovan odgovor, nema sta. Inace smo i navikli da ne dovodimo u pitanje izvore iz Beograda, posebno onim vezanim uz JNA, i za to imamo dobre razloge.

Nego, ima li nesto o sastavu ustasa? To bi bilo najinteresantnije.



Argumentovan odgovor..na šta.

ja dam suhe podatke koji tebi ne pašu pa šištiš ko probušena lopta.

jel sad vidiš kako je s vama nemoguće argumentirano raspravljati i takvi ste svi. Kad vam nešto ne paše, samo razvodnjavate na nebitno.

kakve veze imaju ustaše, nisu ni bili u toj bitci osim periferno i to domobranske jedinice. Preko njih i divizije Prinz Eugen sastavljene od Švaba iz Banata partizani su se i probili.

Ali to je nebitno za kontekst. Činjenica je da je poginulo samo 192 muslimana što demantira tebe i sve muslimanske mitologe o masovnom učešću muslimana u partizanima.

dakle, ako nemaš nikakvih saznanja a nemaš, pametnije je da šutiš.


1. Dao si suhe podatke, o jednoj bitci, iz izvora iz kojih bih i aspirin provjeravao.
2. Kada neko iole ozbiljan razmatra statisticke podatke, krene prvo od metode, pa tek onda predje na rezultate. Pitao sam o metodi, koja je trenutno apsolutno nepoznata. Tih godina se jedan moj djed izjasnjavao kao Hrvat, ovaj drugi mislim kao "ostali", jer nisu imali drugih opcija. Kako su ovi iz Beograda utvrdili broj Srba, Hrvata, Muslimana, Crnogoraaca? Po imenu, izjasnjavanju, cemu?
3. Opet, citiraj gdje sam tvrdio "masovno ucesce"? Rekao sam upravo suprotno, da vecina nije bila "nigdje", ni u ustasama, ni u partizanima, te da ih je vise bilo u partizanima nego ustasama.

I sta sad? Sve i da prihvatim ove brojke kao konacne i reprezentativne za cijelu BiH, gdje su (apsolutne) brojke o ustasama? Jedino se tako moze izvrsiti poredjenje gdje ih je bilo vise.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 09 lis 2009, 17:41 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2009, 00:46
Postovi: 102
Inkvizitor je napisao/la:
Prvi zapovjednik Crne Legije je bio Bećir Lokmić, poginuo kod Donjeg Vakufa u poznatom "pohodu proleterskih brigada u zapadnu Bosnu" nakon što su protjerani iz Srbije i Crne Gore.


Da Dane nije banovan, sada bi se javio sa listom od bar jos 50, i vjerovatno bio u pravu. I?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 09 lis 2009, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
neoptereceni je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:


Argumentovan odgovor..na šta.

ja dam suhe podatke koji tebi ne pašu pa šištiš ko probušena lopta.

jel sad vidiš kako je s vama nemoguće argumentirano raspravljati i takvi ste svi. Kad vam nešto ne paše, samo razvodnjavate na nebitno.

kakve veze imaju ustaše, nisu ni bili u toj bitci osim periferno i to domobranske jedinice. Preko njih i divizije Prinz Eugen sastavljene od Švaba iz Banata partizani su se i probili.

Ali to je nebitno za kontekst. Činjenica je da je poginulo samo 192 muslimana što demantira tebe i sve muslimanske mitologe o masovnom učešću muslimana u partizanima.

dakle, ako nemaš nikakvih saznanja a nemaš, pametnije je da šutiš.


1. Dao si suhe podatke, o jednoj bitci, iz izvora iz kojih bih i aspirin provjeravao.
2. Kada neko iole ozbiljan razmatra statisticke podatke, krene prvo od metode, pa tek onda predje na rezultate. Pitao sam o metodi, koja je trenutno apsolutno nepoznata. Tih godina se jedan moj djed izjasnjavao kao Hrvat, ovaj drugi mislim kao "ostali", jer nisu imali drugih opcija. Kako su ovi iz Beograda utvrdili broj Srba, Hrvata, Muslimana, Crnogoraaca? Po imenu, izjasnjavanju, cemu?
3. Opet, citiraj gdje sam tvrdio "masovno ucesce"? Rekao sam upravo suprotno, da vecina nije bila "nigdje", ni u ustasama, ni u partizanima, te da ih je vise bilo u partizanima nego ustasama.

I sta sad? Sve i da prihvatim ove brojke kao konacne i reprezentativne za cijelu BiH, gdje su (apsolutne) brojke o ustasama? Jedino se tako moze izvrsiti poredjenje gdje ih je bilo vise.


pa nitko nije rekao da je ovo 100% omjer u cjelini ali je indikativan. I otprilike je takav omjer i bio.

S opaskom da partizanske jedinice iz Slovenije i Makedonije nisu mogle sudjelovati jer nisu imale fizički dodir sa tzv "slobodnim teritorijem"

Spisak poginulih je odličan lakmus papir da se otprilike vidi učešće pojedinih naroda u tom partizanskom pokretu.

Ako je bilo malo Srbijanaca to je zato jer je tamo partizanski pokret bio slab i nakon Užičke republike partizana u Srbiji nije bilo do ulaska CA 1944-te godine. Ali je zato bilo puno hrvatskih i bosanskih Srba i to se vidi po poginulima u bitci.

Isto tako ogromna većina Hrvata partizana su bili dalmatinci i to se vidi po poginulima.

To isto znači da je jako malo muslimana u partizanima, bolje rečeno bili su na razini statističke greške, i to je tako, i koga briga šta ti vjeruješ ili ne. Možda vam Tunjo Filipović naštanca novi taze spisak, a da je muslimana bilo više u partizanima nego u ustašama to je takva smijurija koju samo vi autisti možete izvalit bez da trepnete..ali vaša stvar na kraju krajeva nije vam ni prvo ni zadnje u čemu se lažete.

ustaša je bilo puno Hrvata, mahom hercegovaca, Bosanskih Hrvata, Posavljaka, Ličana, Banijaca, dijelom dalmatinska Zagora, nešto malo Slavonija i vrlo malo Hrvatsko Zagorje, Podravina i Međimurje, nimalo sa otoka i Primorja..Istru da ne spominjem bila je pod Italijom

I naravno jedna trećina muslimana.

Da ne daviš više sa ustašama.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 09 lis 2009, 17:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Tačno tako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 09 lis 2009, 17:55 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2009, 00:46
Postovi: 102
josip je napisao/la:
neoptereceni je napisao/la:
1. Sta tacno lazemo jedni druge?
2. Kakve veze ima sa-x sa ovim? I ja sam tamo banovan 10-ak puta, pa sta to govori o Bosnjacima i 2. sv. ratu?
3. I Luburic je bio u Sarajevu, pa sta? Jesu li za osnivanje Crne Legije pitali Bosnjake na demokratskom i pravicnom referendumu, pa ovi bili listom za? sta uopte pokusavas dokazati?

1) Lazete jedan drugoga da su vam preci mahom bili partizani ..ovdje si cak iznio laz da je muslimana u partizanima bilo koliko i Hrvata. Istina je da je u partizanima bilo muslimana koliko i zapadnih hercegovaca...tj. vrlo malo.
2) Cisto sam izno primjer.
3) Raspitaj se koliki je postotak boraca Crne Legije bilo muslimana a koliko hrvata. Ta je jedninica inace osnovana sa svrhom da spasi vratove podrinjskim muslimanima koje su klali cetnici....i da bili su listom ZA.


A sto pokusavam dokazati. Nista, samo iznosim povijesne cinjenice. Ti mozes isto iznijeti povijesne cinjenice tko je tocno bio ustasa, tko cetnik a tko partizan. Meni ne smeta istina.


1. Ja ti rekoh da su mahom bili "nigdje", pa tek onda u partizanima, pa u ustasama.
2. Primjer, cega? Za to bih te i ja banovao, ako je bilo na temi o Sirokom Brijegu, ili slicnom.
3. Nemam tacne podatke za Crnu Legiju i uopste ustase iz objektivnih i dokumentovanih izvora. Imam isto sto i ti, "raspitivanja" ili "procjene". Inace, kako su ih "spasavali", dobro su i prosli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 09 lis 2009, 18:02 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2009, 00:46
Postovi: 102
Inkvizitor je napisao/la:
neoptereceni je napisao/la:

1. Dao si suhe podatke, o jednoj bitci, iz izvora iz kojih bih i aspirin provjeravao.
2. Kada neko iole ozbiljan razmatra statisticke podatke, krene prvo od metode, pa tek onda predje na rezultate. Pitao sam o metodi, koja je trenutno apsolutno nepoznata. Tih godina se jedan moj djed izjasnjavao kao Hrvat, ovaj drugi mislim kao "ostali", jer nisu imali drugih opcija. Kako su ovi iz Beograda utvrdili broj Srba, Hrvata, Muslimana, Crnogoraaca? Po imenu, izjasnjavanju, cemu?
3. Opet, citiraj gdje sam tvrdio "masovno ucesce"? Rekao sam upravo suprotno, da vecina nije bila "nigdje", ni u ustasama, ni u partizanima, te da ih je vise bilo u partizanima nego ustasama.

I sta sad? Sve i da prihvatim ove brojke kao konacne i reprezentativne za cijelu BiH, gdje su (apsolutne) brojke o ustasama? Jedino se tako moze izvrsiti poredjenje gdje ih je bilo vise.


pa nitko nije rekao da je ovo 100% omjer u cjelini ali je indikativan. I otprilike je takav omjer i bio.

S opaskom da partizanske jedinice iz Slovenije i Makedonije nisu mogle sudjelovati jer nisu imale fizički dodir sa tzv "slobodnim teritorijem"

Spisak poginulih je odličan lakmus papir da se otprilike vidi učešće pojedinih naroda u tom partizanskom pokretu.

Ako je bilo malo Srbijanaca to je zato jer je tamo partizanski pokret bio slab i nakon Užičke republike partizana u Srbiji nije bilo do ulaska CA 1944-te godine. Ali je zato bilo puno hrvatskih i bosanskih Srba i to se vidi po poginulima u bitci.

Isto tako ogromna većina Hrvata partizana su bili dalmatinci i to se vidi po poginulima.

To isto znači da je jako malo muslimana u partizanima, bolje rečeno bili su na razini statističke greške, i to je tako, i koga briga šta ti vjeruješ ili ne. Možda vam Tunjo Filipović naštanca novi taze spisak, a da je muslimana bilo više u partizanima nego u ustašama to je takva smijurija koju samo vi autisti možete izvalit bez da trepnete..ali vaša stvar na kraju krajeva nije vam ni prvo ni zadnje u čemu se lažete.

ustaša je bilo puno Hrvata, mahom hercegovaca, Bosanskih Hrvata, Posavljaka, Ličana, Banijaca, dijelom dalmatinska Zagora, nešto malo Slavonija i vrlo malo Hrvatsko Zagorje, Podravina i Međimurje, nimalo sa otoka i Primorja..Istru da ne spominjem bila je pod Italijom

I naravno jedna trećina muslimana.

Da ne daviš više sa ustašama.


Ja ne znam s kim se ti uopce svadjas. :smajl007

Nigjde nisam tvrdio suprotno od ovog gore, sem sto ja ne bih tako olako progutao ovu statistiku kao rjesenje za sve, niti bih se slozio oko "trecine muslimana"? Gdje? U NDH, sigurno ne. U danasnjoj BiH, ipak odvadi. Da si to rekao za zbir, nekakve domobrane i raznorazne milicije, OK.

Medjutim, bez apsolutnih brojki nemoguce je dokazati da ih je vise bilo u ustasama nego partizanima, ako ti je to cilj, i sto je suprotno onom sto gore tvrdim. Ispasce na kraju da su jos bh Hrvati listom bjezali u partizane od hegemonistickih Ustasa-****** :ujko


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 09 lis 2009, 18:21 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 21:52
Postovi: 152
neoptereceni je napisao/la:
1. Ja ti rekoh da su mahom bili "nigdje", pa tek onda u partizanima, pa u ustasama.
2. Primjer, cega? Za to bih te i ja banovao, ako je bilo na temi o Sirokom Brijegu, ili slicnom.
3. Nemam tacne podatke za Crnu Legiju i uopste ustase iz objektivnih i dokumentovanih izvora. Imam isto sto i ti, "raspitivanja" ili "procjene". Inace, kako su ih "spasavali", dobro su i prosli.
Ma gle, mi pocinjemo polako ici u krug.
Sve sto sam ti htio kazati je da lazes samog sebe kada si poceo iznositi teoriju o KPJ i muslimanima i velike ljubavi stvorene za 2.svj. rata.

To je bila tolika ljubav da je prvih 20 godina grb SFRJ nosio PET baklji koji su predstavljali PET naroda jugoslavije
-Srbe
-Hrvate
-Slovence
-Crnogorce
-Makedonce

Prava je istina da je ljubav muslimana i Tita malo kasnijeg datuma.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 09 lis 2009, 18:27 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 21:52
Postovi: 152
neoptereceni je napisao/la:
Ispasce na kraju da su jos bh Hrvati listom bjezali u partizane od hegemonistickih Ustasa-****** :ujko
Ma kako ste vi krenuli ispasce na kraju da je i sam Tito bio musliman.
( a ne JugoSrbin kao sto znade svaki pravi Hrvat :ujko ).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 09 lis 2009, 18:37 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2009, 00:46
Postovi: 102
Tile je prvo bio maharadza, a sve mi se cini i veci i musliman i Hrvat od dosta ovih novokomponovanih. Vise komentar na potonje, nego Tileta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 09 lis 2009, 18:45 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
Tito nije bio JugoSrbin. On je bio Hrvat i tako se i deklarirao. Bio je komunist, i jugoslavenski opredijeljen,ni prvi ni jedini a možda ni posljednji ali dovoljno dobro je shvaćao oapsnost unitarizma još iz kraljevine pa je formirao federalnu Jugu.
Da je bio JugoSrbin napravio bi takvu Jugoslaviju da velikosrbi ne bi imali nikakvoga razloga da pokreću rat 1990.
ALI OVO NIJE TEMA O TOME, NEGO O DOGADJAJIMA U ŠIROKOME BRIJEGU I POSLJEDICAMA PA BIH MOLIO SUDIONIKE DA SE VRATE NA PRVAU TEMU A NE DA RASSPREDAJU O 2. SV RATU I SLICNO.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 09 lis 2009, 18:58 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
Hoću reći tema su odnosi izmedju Hrvata i Muslimana, zato mala ispravka, ali i ovaj topik je ionako inspiriran najnovijim dogadjanjima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 11 lis 2009, 01:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
Ringo59 je napisao/la:
Hoću reći tema su odnosi izmedju Hrvata i Muslimana, zato mala ispravka, ali i ovaj topik je ionako inspiriran najnovijim dogadjanjima.


Ajmo brate Ringo..sjetimo se Sarajeva...sjecas se onog...daj mi bolan bokal viskija....Bilo i proslo.

http://www.youtube.com/watch?v=NHz24J8O ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 11 lis 2009, 05:16 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
Šta da ti kažem, evo ispalo da je sve bilo neiskreno i lažno. Nije sa moje strane majke mi, ja zaista nisam mrzio nikoga i vjerovao sam u suživot. I danas se sa sjetom prisjetim toga doba.
Ali jebi ga, maske padoše i pokaza se nešto drugo, ali mi nikada nismo započinjali jebi ga uvijek smo se branili, i zato i ja kažem da nazdravimo za stara dobra vremena pa makar bila i neiskrena, ali život ide dalje i iskustvo nas ipak uči da ne ponavljamo greške. Bilo dobro, ali slažem se, bilo i proslo. Furamo dalje.
I izgleda da ćemo opet u bitke koje možda nisu oružane ali Svevišnjega mi, ni one nisu isključene. Jer kakvo klupko oko nas motaju i kakve nam pasjaluke spremaju, svasta je moguće.
A ako krenu tim putem oni koji nam zlo misle, ja u našu pobjedu uopće ne sumnjam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 11 lis 2009, 10:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5890
Možda bi trebalo razlučiti između ponašanja političkih ekita i
nekih odbojnosti, privlačnosti ili ravnodušnosti šire proširenih.

Okvirno, za muslimansku inteligenciju od 1879. do 1941. možemo reći
da je bila "autonomaška". Istina je da su se u tom razdoblju mnogi musliamnski inteligenti izjašnjavali
kao Hrvati, no nisu vodili prohrvatsku politiku. Npr. politika JMO bila je stalno
u balansu, nekad na vlasti, a nekad u opoziciji.

I za vrijeme 2. svj. rata to je bilo vidljivo, s osnutkom raznih muslimanskih
milicija i sl. Muslimani su služili u vojsci kao građani NDH, slabo su išli u partizane
....(pretežno seljački narod komu nije jasno garantirana nacionalna samobit,
a nije bio potaknut nečim osim četničkim pokoljima- otud u ustašama).
Mile Budak je i politički propao nakon 1942. jer je on bio uvjeren da su
Muslomani Hrvati koji će oduševljeno dočekati sve hrvatsko. I onda je vidio
da ga je stvarnost opovrgla na terenu.

U SFRJ, a i kasnije, znamo.

Dakle, od 1879., kad počinje mdoerniji politički život u BH, Muslimani se
- spretno i nespretno, artikulirano i neartikulirano- žele nametnuti kao zaseban narod
koji nisu ni Hrvati ni Srbi. Novost je zbivanja u zadnjih 20-ak godina šovinizam
luđačkih dimenzija koji je njihovu nacionalnu ideologiju pretvorio u nešto suludo,
kao što su nacizam ili islamizam suludi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 11 lis 2009, 16:33 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
off topic ali mislim da se poprilično potcjenjuje i broj partizana kao i žestina borbi u sjeverozapadnoj hrvatskoj.
npr. ako je netko bio u mariji bistrici može vidjeti popis poginulih mještana u partizanima golema brojka.
isto tako mislim da je zagrebačkog proleterijata iz trešnjevke i trnja u partizanima bilo više nego partizana u cijeloj srbiji a da ne govorim o muslimanima.
ne znam zašto se uopće raspravljate na temu.
pa izmislili su naciju, jezik, povijest, bez imalo srama i sad se ko čudimo što izmišljaju sudjelovanje u partizanima!?!

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 11 lis 2009, 16:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5890
caporegime je napisao/la:
off topic ali mislim da se poprilično potcjenjuje i broj partizana kao i žestina borbi u sjeverozapadnoj hrvatskoj.
npr. ako je netko bio u mariji bistrici može vidjeti popis poginulih mještana u partizanima golema brojka.
isto tako mislim da je zagrebačkog proleterijata iz trešnjevke i trnja u partizanima bilo više nego partizana u cijeloj srbiji a da ne govorim o muslimanima.
ne znam zašto se uopće raspravljate na temu.
pa izmislili su naciju, jezik, povijest, bez imalo srama i sad se ko čudimo što izmišljaju sudjelovanje u partizanima!?!


Naciju i jezik nisu, oni jesu zaseban narod, a povijest jesu predimenzionirali
(faraon Mujozis i bosanske piramide).
No, nisu oni ni na koji način "izmišljeni" ili patvoreni. Oni su autentičan
muslimanski narod koji izvorno govori nekoliko južnoslavenskih dijalekata,
a potječu od niza islamiziranih grupa tijekom Turske vladavine, s centrom u staroj
Bosni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 11 lis 2009, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69022
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Stvarno, nikad nisam čuo ni za jednog muslimana narodnog heroja NOB.

Onaj što je iskopao puno ugljena za samo jedan dan se ne računa. :D

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 11 lis 2009, 17:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Ima ih, evo linka

http://www.leksikon-yu-mitologije.net/read.php?id=13124


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 11 lis 2009, 17:05 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
caporegime je napisao/la:
off topic ali mislim da se poprilično potcjenjuje i broj partizana kao i žestina borbi u sjeverozapadnoj hrvatskoj.
npr. ako je netko bio u mariji bistrici može vidjeti popis poginulih mještana u partizanima golema brojka.
isto tako mislim da je zagrebačkog proleterijata iz trešnjevke i trnja u partizanima bilo više nego partizana u cijeloj srbiji a da ne govorim o muslimanima.
ne znam zašto se uopće raspravljate na temu.
pa izmislili su naciju, jezik, povijest, bez imalo srama i sad se ko čudimo što izmišljaju sudjelovanje u partizanima!?!




Nije tema ali si u pravu. Zagreb je jedini gard koji je imao svoj korpus , 10. zagrebački korpus. Svi s pravom spominju Dalmoše ali zaboravljaju to kao i da je zagreb imao 89 narodnih heroja i ilegalni pokret pred kojim se mogu svi pokritim ušima. A da ne spominjemo Gorski Kotar, Istru, Moslavinu, Žumberak ...
Hajde da se sa Srbima oko toga naduravamo ali sa Muslimani, pa to je ispod nivoa.
Inače, teze po kojima su komunjare i Broz izmislili muslimaski narod su glupost.Oni postoje kao zaseban narod, a priznanje je bilo samo priznavanje realiteta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 11 lis 2009, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
teranova je napisao/la:



To nema veze, na tom spisku su svi koji nisu bili u ustašama ili Handžar diviziji.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 11 lis 2009, 17:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Inkvizitor je napisao/la:
teranova je napisao/la:



To nema veze, na tom spisku su svi koji nisu bili u ustašama ili Handžar diviziji.


Pa eto, svi su oni postali heroji.
Pedeset partizana - pedeset narodnih heroja. :pepam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 11 lis 2009, 19:41 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
Hroboatos je napisao/la:
caporegime je napisao/la:
off topic ali mislim da se poprilično potcjenjuje i broj partizana kao i žestina borbi u sjeverozapadnoj hrvatskoj.
npr. ako je netko bio u mariji bistrici može vidjeti popis poginulih mještana u partizanima golema brojka.
isto tako mislim da je zagrebačkog proleterijata iz trešnjevke i trnja u partizanima bilo više nego partizana u cijeloj srbiji a da ne govorim o muslimanima.
ne znam zašto se uopće raspravljate na temu.
pa izmislili su naciju, jezik, povijest, bez imalo srama i sad se ko čudimo što izmišljaju sudjelovanje u partizanima!?!


Naciju i jezik nisu, oni jesu zaseban narod, a povijest jesu predimenzionirali
(faraon Mujozis i bosanske piramide).
No, nisu oni ni na koji način "izmišljeni" ili patvoreni. Oni su autentičan
muslimanski narod koji izvorno govori nekoliko južnoslavenskih dijalekata,
a potječu od niza islamiziranih grupa tijekom Turske vladavine, s centrom u staroj
Bosni.



čekaj malo, kakav je to narod bošnjaci?
pa ja sam u razgovoru s nekima znao čuti da se radio narodu koji je s ostalim slavenima došao s karpata, o autohtonom narodu koji je tamo živio još prije rimljana....
ništa drugo nego islamizirano stanovništvo koje po narodnom sastavu pripadalo hrvatima a u malom broju i srbima.
dobar broj ih je u bosnu došao nakon oslobađanja like, dalmacije, slavonije u 17 st., iz tih krajeva, dakle islamizirano stanovništo hrvatskih krajeva.


Citat:
o, nisu oni ni na koji način "izmišljeni" ili patvoreni. Oni su autentičan
muslimanski narod koji izvorno govori nekoliko južnoslavenskih dijalekata,
a potječu od niza islamiziranih grupa tijekom Turske vladavine, s centrom u staroj
Bosni.
[/quote]

koji niz islamiziranih grupa?kakav autentičan muslimanski narod?
jezik? daj molim te....
to što su ubacili lahko umjesto lako i mehko umjesto meko ne čini taj jezik posebnim.
nažalost jezik kojim su uglavnom govorili muslimani u bosni (od 45) je srpski jezik ijekavskog izričaja, ne zato jer su tako govorili odvajkada, a odvajkada su govorili zapravo ikavicom.
od 45 se sve mijenja.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 12 lis 2009, 12:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32129
Može i pod ovaj pdf,hebo ih on...

'Večer s Emirom' seli u Hrvatsku

Nakon uspješne prve sezone na Federalnoj televiziji, talk show „Večer s Emirom“ koju vodi popularni bosanskohercegovački glumac Emir Hadžihafizbegović u narednoj, januarskoj programskoj šemi najvjerovatnije će se početi snimati za hrvatsko tržište.
Predstavnici producentske kuće UFA Media uskoro trebaju da počnu pregovore sa TV kućama u Hrvatskoj koje su pokazale interes da Emira i njegove goste 'presele' na svoje ekrane. Kako ističu producenti, od samog početka emitiranje, show je u goste pozivao poznate ličnosti iz cijelog regiona, što je bila dobra osnova za perspektivu programa i van naše države.

Hrvatska, više od gostiju, zainteresirana je za Hadžihafizbegovića, koji je glumeći u nekoliko hrvatskih filmova kao što su „Karaula“, "Kenjac", „Crnci“, ali snimanjem reklame za mobilnog operatera Tomato, osvojio simpatije naših susjeda.

Hadžihafizbegović u izjavi za Sarajevo-x.com kaže da nije pretjerano euforičan zbog mogućeg prelaska na drugo tržište, pošto je njegov angažman na prostorima bivše Jugoslavije godinana vrlo ozbiljan i respektabilan.

"Ja sam čovjek kome nije nepoznata geografija ovih prostora, snimao sam filme u Hrvatskoj, Sloveniji, Makedoniji. Uz to, imamo komparativnu prednost što pričamo istim jezikom, pa nema razloga da ne surađujemo“, ističe Hadžihafizbegović.

On ističe da je već nakon završetka prve sezone dogovorio gostovanje atraktivnih ličnosti iz javnog života, te da koncept emisije ostaje isti.

Talk show „Večer s Emirom“ neće se više prikazivati na FTV zbog nemogućnosti ove televizije da isfinansira ovako zahtjevan i skup projekat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 12 lis 2009, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Lijepi naš HVO-ovac. Hebi ga bio bi on Bosanac ili Bošnjak ali kad nemaju ti Bosanci para.

A krv nije pura, ako su jednom promijenili pa drugi put može i peti, šesti, sedmi...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani i Hrvati- kobna privlačnost
PostPostano: 12 lis 2009, 12:49 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
a šta je tu skupo?
200 eura honorara voditelju? :sega :sega :sega
alaj ćemo se naslušat raznoraznih polupropalih redikula s područja bivše juge.
još kad mu skečeve bude pravio urac bešlagić...
pa ja znam karmine koje su bile zabavnije od ovog novovjekog "bosanskog humora".

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: mrnjav, Naša Kvačica, Tomba17 i 503 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO