HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 17:55.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 237 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Albanske teme
PostPostano: 26 stu 2012, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
S obzirom da ih često vrtima po raznim temama evo jedne središnje za sve vezano uz Albance i politička zbivanja koja ih okružuju..

@sokoli očekujemo da nas točno informiraš i da se lijepo razgovaraš ne vrijeđaj nikoga :D

Držite se nekako više sadašnjih (aktualnih) tema a ne nekih rasprava o njihovoj prošlosti previše..

slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 26 stu 2012, 15:47 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2011, 13:53
Postovi: 2140
Nisi potrefio kategoriju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 26 stu 2012, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Danas praktički više Albanaca živi na području Ex-yu nego u samoj Albaniji...
No tema nije nešto potrebna, sama albanija nam je bliska negdje kao Moldavija, a za ostalo je ona tema o kosovu...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 26 stu 2012, 15:51 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2011, 13:53
Postovi: 2140
volvoks je napisao/la:
Danas praktički više Albanaca živi na području Ex-yu nego u samoj Albaniji...
No tema nije nešto potrebna, sama albanija nam je bliska negdje kao Albanija, a za ostalo je ona tema o kosovu...


Ipak mislim da je temi mjesto pod kategorijom "Svijet".
No, dobro.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 26 stu 2012, 16:41 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Aj' vrilo_1686 ne zakeraj, svi smo mi svijet.
Ne može čovek da se udubi u čitanje a da ti ne daš primedbu. slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 26 stu 2012, 16:50 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Ibar je napisao/la:
S obzirom da ih često vrtima po raznim temama evo jedne središnje za sve vezano uz Albance i politička zbivanja koja ih okružuju..

@sokoli očekujemo da nas točno informiraš i da se lijepo razgovaraš ne vrijeđaj nikoga :D

Držite se nekako više sadašnjih (aktualnih) tema a ne nekih rasprava o njihovoj prošlosti previše..

slika

slika

slika


Dajem ti besu da ja nikoga necu da uvredim.Nije u mojoj naravi i nacionalnoj kulturi da upotrebljavam takve rijeci i psovanja.Ibar u nash mentalitet kada nekome kazhesh takve rijeci ti mu bacash rukavicu na lice i to je dvoboj.U moju sredinu za takve banalne rijeci ljudi se ubijaju.Ali prva provokacija desetostruko zheshce cu da odgovaram.Da ih znam licno i da ih poznajem samo bi im reko kad se vidimo oci u oci daj pa mi to reci u lice i kraj diskusije.Al ovako skriveni u velo nepoznanstva ne mogu da im ostanem duzhan


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 26 stu 2012, 16:56 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
hvala ibar za sliku tog skromnog i velikog coveka.Evo i od mene slike jednog mesta koje mi se mnogo dopada i u prolece svaki vikend provedem na to mesto
http://www.google.ch/search?q=fotos+von ... 93&bih=521


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 26 stu 2012, 21:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
O Albaniji znamo jako malo a i o Albancima ne previše a Albanija i Albanci se sve više otvaraju svijetu i dobro je znati više o njima :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 27 stu 2012, 16:56 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Da pitaš prosečnog Francuza koji je glavni grad npr. Mađarske duboko bi se zamislio i pogrešio. slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 27 stu 2012, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ksenija je napisao/la:
Da pitaš prosečnog Francuza koji je glavni grad npr. Mađarske duboko bi se zamislio i pogrešio. slika


:zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 29 stu 2012, 00:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Citat:
Pešice i konjima dolazili u Tiranu

Tirana -- Više desetina hiljada Albanaca prisustvovalo je večeras centralnoj proslavi 100. godišnjice nezavisnosti albanske države u Tirani.

Veliki broj Albanaca iz okolnih država i regiona došao je na proslavu na Trg Skenderbeg, od kojih neki na konjima ili pešice, prenosi agencija AP.

Na gradskom trgu prvo je prodefilovala vojna parada, a zatim je poslužena ogromna, 18 tona teška torta.

Premijer Salji Beriša prvobitno je planira da na trgu bude zaklano 2.000 ovaca i zatim ispečeno i podeljeno građanima, ali se od toga odustalo zbog protesta grupa za zaštitu životinja.

Prisustvo proslavi otkazao je makedonski predsednik Đorđe Ivanov, zato što je tokom prošlonedeljne posete automobil premijera Nikole Gruevskog napadnut i gađan jajima.

Proslavi su ipak prisustvovali predsednici i premijeri Crne Gore, Kosova, Mađarske, Hrvatske i Slovenije, kao i visoki zvaničnici Italije.

Grčki šef diplomatije otkazao dolazak zbog Berišine izjave

Grčki šef diplomatije Dmitris Avramopulos otkazao put u Albaniju pošto je premijer te države Salji Beriša jednu oblast na severoistoku Grčke nazvao "albanskom zemljom".

U saopštenju povodom 100. godišnjice nezavisnosti Albanije, Beriša je govorio o "Albaniji svih albanskih zemalja, od Preveze do Preševa, od Skoplja do Podgorice", preneo je Rojters.

Preveza je deo severne grčke pokrajine Epir, gde su etnički Albanci živeli pre Drugog svetskog rata i Berišina izjava izazvala je ljutnju Atine.

"Takve izjave ne pomažu negovanju klime prijateljstva, poverenja i dobrosusedskih odnosa dve države", saopštilo je grčko ministarstvo spoljnih poslova, dodajući da je ministar Avramopulos otkazao put u Albaniju zbog ovog pitanja.

Iz Berišine kancelarije nastojali su da ublaže premijerovu izjavu, navodeći da se ona odnosila na "istorijski kontekst od pre 100 godina" i da "ne izražava nikakvu teritorijalnu pretenziju prema susedima na Jugu, Severu ili Istoku".


Grčka i kad je u k. još uvek koliko-toliko ozbiljna država. A njih najmanje ugrožavaju. Nego, čudno kako Tomislava nisu zvali... :zubati

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 29 stu 2012, 01:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Za ovo bi moj komsija klinac od 12 godina rekao - koji su ovo pajseri...

Predsednik bi da kolje 2.000 ovaca(Jagnje, promasilo te za dlaku), Skoplje i Podgorica, Mali i Zi...

Sa ovakvima nema nikakve price, moze da se ljuti ko god hoce, ovo je pleme koje ne pripada ovom podneblju i civilizaciji.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 29 stu 2012, 02:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Eh Džoni, što tako...

Crni orlovi, džamije, bele kapice, masa koja viče na nerazumljivom jeziku, premijer koji ime velikowhatever ideju. What's not to like? :zubati

Ali kakva opsednutost kačenjem SAD zastava... Bulevar Bila Klintona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 29 stu 2012, 21:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
slika

slika

I onda Srbima kažu da su mitomani... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 29 stu 2012, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Citat:
Udžbenik geografije za četvrti razred srednje škole u Albaniji sadrži tvrdnje da je istočni deo Crne Gore u stvari albanska teritorija, koja je nasilno oduzeta nakon balkanskih ratova, preneli su nedavno grčki mediji. U udžbeniku „Geografija 4”, iz kojeg trenutno uče đaci koji pohađaju četvrti razred srednje škole u Albaniji, navodi se da su albanske teritorije šire od onoga što su danas zvanične teritorije države Albanije.

„Albanske teritorije uključuju Kosovo, delove Crne Gore, pola severozapadnog Skoplja i deo Grčke”, navodi se u udžbeniku za četvrti razred albanskih srednjih škola a koje prenosi dnevnik „Dan”.

Ističe se da su teritorije koje su deo današnje Crne Gore i severne Grčke dobijene nepravedno nakon balkanskih ratova, kao i da su Grci nakon etničkog čišćenja dobili ono što je danas njihova teritorija na severu.

Vest da albanski udžbenici sadrže ovakve „podatke”, preneli su skoro svi grčki mediji, čiji komentatori tvrde da se umesto istinitih podataka očito deci u albanskom obrazovnom sistemu nude vizije velike Albanije, čije se postojanje potkrepljuje lažnim istorijskim podacima.

„Propaganda, govor mržnje i falsifikovanje istorijskih podataka je ono što se uči u albanskim školama, umesto da se uči o pravoj istoriji”, tvrde desetine grčkih medija i vebsajtova, ističe se u tekstu koji prenosi „Albanija lajme”.

„Dan” podseća da je velika Albanija i dalje realan projekat, i da je svako malo prisutan u javnosti, posebno što pojedini politički pokreti u Albaniji zagovaraju ujedinjenje „albanskih zemalja”.

Podsetimo da se u prošlogodišnjoj analizi kanadskog istraživačkog instituta „Global risrč”, naslovljenoj „Velika Albanija pretnja novog konflikta na Balkanu pod sponzorstvom SAD”, naglašava da zapadna vojna alijansa indirektno podržava plan stvaranja velike Albanije. Nju bi, kako se zamišlja, osim Albanije, Kosova i juga Srbije, činili srpska provincija Sandžak, deo Crne Gore (Plav, Gusinje, Malesija, Ulcinj), te deo Grčke i zapadne Makedonije.


slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 29 stu 2012, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Jagnjeca brigada je napisao/la:

slika

I onda Srbima kažu da su mitomani... :zubati


Naslov glasi:

Shtetet shqiptare dhe rajonet e pushtuara = Albanske države i okupirani krajevi

Shqipëri e Veriut = Sjeverna Albanija

Shqipëri Perëndimore = Zapadna Albanija

Shqipëri Lindore = Istočna Albanija

Shqipëri e Jugut = Južna Albanija

Malësi = Malesija

Sanxhak = Sandžak

Luginë = Dolina

Ako dobro vidim autor karte polaže pravo i na sam grad Kotor?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 29 stu 2012, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Albanska himna

Himni i Flamurit = Himna zastavi

Riječi: Asdreni = Aleksandër Stavre Drenova, pravoslavac

Glazba: Ciprian Porumbescu, pravoslavac [Rumunj]

Prva objava: Sofija, Bugarska u časopisu "Liri e Shqipërisë" = "Sloboda Albanije" 21. travnja 1912.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 29 stu 2012, 22:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Glazbenik je napisao/la:
Ako dobro vidim autor karte polaže pravo i na sam grad Kotor?


I meni je taj detalj bio zanimljiv. :zubati

Zapravo sam se nadao da ćeš se pojaviti na temi, u vezi sa ovim novinskim člankom o albanskim udžbenicima geografije i istorije. Da li si upoznat sa tim pitanjem?

Čitao sam neke opšte analize i poglede na kvalitet knjiga u regionu (sa zapada, uglavnom nepovoljne), ali nikada zapravo nisam imao priliku da se sretnem sa albanskim udžbenikom. (a i da jesam, albanski ne govorim)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 29 stu 2012, 23:03 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Urime shqiperi
time bih poceo ovaj post.Nije me billo ovih dana sllavio sam.Imo sam razlloga.Tacno prije sto godina bille su spremljene makaze da nas nema.Nashi spasioci uvijek su nam pruzhalli ruku spasa i uspjelli smo.Danas je allbanija reallnost.Kosovo je sllobodno.Koliko se elaborata krojillo da nas nema.Koliko se naucnih institucija zallagallo da ne postojimo.Koliko truda novaca energije je ullozheno da nas naprave nepostojece.Koliko njih su nam spremalli sudbinu trojanskog naroda koji se danas spominje samo u istoriji.Najvece hvalla generallu villsonu tom velikom drzhavniku, ocu americke nacije i vizionaru koji je spasio deo allbanije.Hvalla svim americkim predsjednicima od wilsona do klintona pa i ubuduce.Njihova je zaslluga shta ja danas pishem ovim jezikom URIME SHQIPERI.
Oni su najzaslluzhniji shto danas allbanija sllavi 100 godina neovisnosti.Oni su zaslluzhni shto ja danas govorim mojim jezikom,ucim svoju istoriju, pjevam sllobodno moje pjesme.Danas allbanija postoji i sllavi jubilej.Danas kosovo je sllobodno.Danas ja mogu bez problema da budem allbanac u makedoniji (iako nije sve ideallno al ideallno je relativno nije absolutno)
Danas mi se sllobodno izjashnjavamo u crnu goru i zhivimo ravnopravno sa crnogorskim narodom.Pa i oni su svatilli da im ne preti nikakva opasnost od allbanaca.Grcka i njegova megali ideia pretrpjelli debakall.Toliko novaca i truda dok nisu iselilli sve came i labe iz camerije.Danas ima cijelli milion allbanaca u grckoj.Cine skoro 15% grckog stanovnishtva.Cilj allbanaca je ove dve decenije da allbanci svi do jednog zhive u jednu drzhavu.Al nas puno ima i svugdje nas ima.Da bi se to ostvarillo treba cijelli ballkan sa sve turskom u eu.Najveci problem ka tom cilju su nam makedonci srbi i grci.Makedonci umesto demokratije zanimaju se sa glinenim gollubovima i vrbama po vardaru.Srbi nikako da se opamete i umjesto ka zapadu josh tezhe prema rusiji.Trazheci od njih kredita.Mi popushtamo koliko mozhemo da ne izbjegavaju nato i eu al oni nikako da se pomeraju sa mesta.Grcka koja je u eu umjesto tamo da se etabilira ona propada go grcka.I josh se buni ko grkin u apsu.
Mere biti da prosllava nije proshlla bog zna shta.Sigurno da je mogllo puno bolje.Moguce da mi allbanci nismo lepi a jesmo to.I nek je billo milion popusta.Al fakt je da mi postojimo.Tu smo billi i tu cemo biti.Dok gore ne postanu pepell, i pepell ponovo gora.To su stihohi napisani od pisca teodor pasko.Ja sam allbanac ja sam kosovar.
Unë jam këtu nga moti kur vetë Zoti
e bëri fushën fushë e malin mal.
Unë jam këtu e do të jem
- DEM BABA DEM -
Sa mali të bëhet hi e hiri mal përsëri


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 29 stu 2012, 23:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Glazbenik je napisao/la:
Ako dobro vidim autor karte polaže pravo i na sam grad Kotor?


I meni je taj detalj bio zanimljiv. :zubati

Zapravo sam se nadao da ćeš se pojaviti na temi, u vezi sa ovim novinskim člankom o albanskim udžbenicima geografije i istorije. Da li si upoznat sa tim pitanjem?

Čitao sam neke opšte analize i poglede na kvalitet knjiga u regionu (sa zapada, uglavnom nepovoljne), ali nikada zapravo nisam imao priliku da se sretnem sa albanskim udžbenikom. (a i da jesam, albanski ne govorim)


Nisam upoznat s albanskim udžbenicima.

Trebao bih vidjeti skenirane stranice konkretnog udžbenika, ali općenito govoreći uopće nisam iznenađen prenesenim sadržajem. Nisam iznenađen činjenicom da odišu "nacionalističkim" duhom.

Na kraju krajeva, snage pukovnika Napoleona Zervasa (ΕΔΕΣ) zaista jesu 1944./1945. etnički očistile Čameriju (Južni Epir) od Albanaca, a dio Albanaca je bio zahvaćen i razmjenom stanovništva s Turskom 1923.

Napoleon Zervas
slika

Grčki članak iz novina Η Καθημερινή [Dnevnik]: Berisha sanja Veliku Albaniju (Τη Μεγάλη Αλβανία ονειρεύεται ο Μπερίσα)
http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_politics_100029_29/11/2012_503256

Isto tako, prva albanska zastava u 20. stoljeću doista jest istaknuta na danas crnogorskom teritoriju, pa zato udžbenik kaže da je poslije Balkanskih ratova albanski teritorij u Malesiji pripao Crnoj Gori.

Katolički poglavica Dedë Gjo Luli je još 1911.g. započevši ustanak protiv Turaka istaknuo crvenu zastavu s crnim orlom na brdu Deçiç (Dečić).
slika
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 29 stu 2012, 23:22 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Glazbenik je napisao/la:
Jagnjeca brigada je napisao/la:

slika

I onda Srbima kažu da su mitomani... :zubati


Naslov glasi:

Shtetet shqiptare dhe rajonet e pushtuara = Albanske države i okupirani krajevi

Shqipëri e Veriut = Sjeverna Albanija

Shqipëri Perëndimore = Zapadna Albanija

Shqipëri Lindore = Istočna Albanija

Shqipëri e Jugut = Južna Albanija

Malësi = Malesija

Sanxhak = Sandžak

Luginë = Dolina

Ako dobro vidim autor karte polaže pravo i na sam grad Kotor?


Glazbenik mi cemo uspjeti u te ciljeve.Sve te allbance koje gledash ce da se dvizhu jedan prema drugome bez granica bez pasosha bez viza bez icega.Allbanska narodna pogovorka kazhe ovako:pametni ljudi uce od greshaka drugih.Budalle uce od svojih greshaka.Onaj ko ne mozhe i od svojih greshki da nauci njemu nek je bog u pomoci.Srbija je htella da bude velika svaki dan postaje manja i manja.Grcka pretencije prema svima propada.Mi necemo njihove greshke da napravimo.Mi djellujemo mi radimo na tome da UJEDINJENJE SVIH ALLBANACA JE MOGUCE SAMO I SAMO U UJEDINJENU EVROPU.
Koristeci ovu parollu mi tezhimo da patriotizmom dostignemo i unutrashnje ciljeve.Na kosovu je billo krvne osvete vjekovima starih sllucajeva.Sa parollom neovisno kosovo smoi oprostilli krvne dugove.Sa parollom ujedinjenje svih allbanaca u zajednicku evropu mi cemo da dellujemo to zllo da iskorenimo iz svih allbanskih krajeva.Mi djellujemo medju narodom.Mi razgovaramo sa narodom.Mi objashnjavamo narodu da evropa dok se josh ubijamo medju sebge nece da nas primi.Ako oprostish krv tvoga sina ti ne oprashtash to neprijatelju nego oprashtash tu krv allbanskom narodu i allbanskim ciljevima.Sa parollom svi allbanci u jednu drzhavu najveci deo allbanskih ucenika uci u privatnim shkollama gde se nastava izvodi na engleski i njemacki jezik.Allbanci delluju.Allbanci ce uspeti. jerr zhele to.Rjetko se mozhe sresti allbanac koji ne govori jedan strani jezik.Allbanci iz allbanije do jednog govore italijanski.Allbanci iz zapadne makedonije pretezhno njemacki i taljanski.Kicevo debar oni su vecinom u usa govore engleski.Kosovo isto drugi jezik u kosovo je njemacki.Uspjecemo jer zhelimo to


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 29 stu 2012, 23:35 
Offline

Pridružen/a: 08 lis 2012, 15:49
Postovi: 1565
Glazbenik je napisao/la:
Jagnjeca brigada je napisao/la:

I meni je taj detalj bio zanimljiv. :zubati

Zapravo sam se nadao da ćeš se pojaviti na temi, u vezi sa ovim novinskim člankom o albanskim udžbenicima geografije i istorije. Da li si upoznat sa tim pitanjem?

Čitao sam neke opšte analize i poglede na kvalitet knjiga u regionu (sa zapada, uglavnom nepovoljne), ali nikada zapravo nisam imao priliku da se sretnem sa albanskim udžbenikom. (a i da jesam, albanski ne govorim)


Nisam upoznat s albanskim udžbenicima.

Trebao bih vidjeti skenirane stranice konkretnog udžbenika, ali općenito govoreći uopće nisam iznenađen prenesenim sadržajem. Nisam iznenađen činjenicom da odišu "nacionalističkim" duhom.

Na kraju krajeva, snage pukovnika Napoleona Zervasa (ΕΔΕΣ) zaista jesu 1944./1945. etnički očistile Čameriju (Južni Epir) od Albanaca, a dio Albanaca je bio zahvaćen i razmjenom stanovništva s Turskom 1923.

Napoleon Zervas
slika

Grčki članak iz novina Η Καθημερινή [Dnevnik]: Berisha sanja Veliku Albaniju (Τη Μεγάλη Αλβανία ονειρεύεται ο Μπερίσα)
http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_politics_100029_29/11/2012_503256

Isto tako, prva albanska zastava u 20. stoljeću doista jest istaknuta na danas crnogorskom teritoriju, pa zato udžbenik kaže da je poslije Balkanskih ratova albanski teritorij u Malesiji pripao Crnoj Gori.

Katolički poglavica Dedë Gjo Luli je još 1911.g. započevši ustanak protiv Turaka istaknuo crvenu zastavu s crnim orlom na brdu Deçiç (Dečić).
slika
slika

Glazbenik cudi me kako si napiso u originalu ime dede gjo luli.O relacijama medju albancima iz rajona malesije i crne gore mozhesh procitati knjigu: At gjergj fishta-lahuta e malcise.
Iako i theodor pasko -koji najvishe pjesme je napiso pod pseudonimom Mitrush kuteli govore o tim relacijama.
Shta se napoleonu zervasu tice on je izvrshio poslednji udarac.Inace etnicko cishcenje cama i laba je pocello puno ranije.I na nashu zhallost mi moramo priznati da taj genocid nisu napravilli grci.To su uradilli nashi allbanci arvanitasi ili sulioti.I oni su to uradilli samo i samo radi toga shto cami i llabi su bili muslimanske veroispovjesti.No kad su zavrshilli taj poso grci ni njima nisu ostali duzhni.To mozhe se zakljuciti po pisanju krista bocarija i njegovog sina marko bocari.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 29 stu 2012, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Famozna zastava

slika


Grb ipak malo drugačiji
slika


Politička karta Albanije

slika

@sokoli na wikipediji piše da je geslo(moto) Albanije
˝Feja e shqiptarit eshte Shqiptaria(Religija Albananca je Albanstvo)˝

Je li to točno?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 29 stu 2012, 23:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
sokoli je napisao/la:
Glazbenik mi cemo uspjeti u te ciljeve.Sve te allbance koje gledash ce da se dvizhu jedan prema drugome bez granica bez pasosha bez viza bez icega.Allbanska narodna pogovorka kazhe ovako:pametni ljudi uce od greshaka drugih.Budalle uce od svojih greshaka.Onaj ko ne mozhe i od svojih greshki da nauci njemu nek je bog u pomoci.Srbija je htella da bude velika svaki dan postaje manja i manja.Grcka pretencije prema svima propada.Mi necemo njihove greshke da napravimo.Mi djellujemo mi radimo na tome da UJEDINJENJE SVIH ALLBANACA JE MOGUCE SAMO I SAMO U UJEDINJENU EVROPU.
Koristeci ovu parollu mi tezhimo da patriotizmom dostignemo i unutrashnje ciljeve.


Postoji li opasnost od građanskog rata među Albancima:
a) u Albaniji
b) na Kosovu, ako bi se Amerikanci povukli?

Impresioniran sam snagom volje, mislim na izgradnju autoceste Prishtinë - Vërmicë u tako kratkom vremenu, ali upad veterana OVK-a koji su spriječili ceremoniju otvaranja me potiče da pitam kolika je opasnost od građanskog rata?

sokoli je napisao/la:
Na kosovu je billo krvne osvete vjekovima starih sllucajeva.Sa parollom neovisno kosovo smoi oprostilli krvne dugove.Sa parollom ujedinjenje svih allbanaca u zajednicku evropu mi cemo da dellujemo to zllo da iskorenimo iz svih allbanskih krajeva.Mi djellujemo medju narodom.Mi razgovaramo sa narodom.Mi objashnjavamo narodu da evropa dok se josh ubijamo medju sebge nece da nas primi.Ako oprostish krv tvoga sina ti ne oprashtash to neprijatelju nego oprashtash tu krv allbanskom narodu i allbanskim ciljevima.


Nije li do iskorijenjenja krvne osvete na Kosovu došlo u velikoj mjeri još 1980.-ih posredovanjem Ibrahima Rugove, Rexhepa Qosje i katoličkih svećenika (franjevaca)?

Tko ste vi (mi)?

Članak u kojem se spominje da na Kosovu ima još 130-140 obitelji koje se boje krvne osvete:
http://www.dw.de/potpisi-protiv-krvne-osvete-me%C4%91u-albancima/a-16294321

sokoli je napisao/la:
parollom svi allbanci u jednu drzhavu najveci deo allbanskih ucenika uci u privatnim shkollama gde se nastava izvodi na engleski i njemacki jezik.


Gdje većina albanskih učenika polazi privatne škole? U kojoj državi?

Na Kosovu, u Albaniji, u Makedoniji? Možeš li pojasniti?

Ili misliš da oni učenici koji polaze privatne škole, većinom uče parolu svi Albanci u jednu državu?

sokoli je napisao/la:
delluju.Allbanci ce uspeti. jerr zhele to.Rjetko se mozhe sresti allbanac koji ne govori jedan strani jezik.Allbanci iz allbanije do jednog govore italijanski.Allbanci iz zapadne makedonije pretezhno njemacki i taljanski.Kicevo debar oni su vecinom u usa govore engleski.Kosovo isto drugi jezik u kosovo je njemacki.Uspjecemo jer zhelimo to


Možeš li staviti poveznicu na web-stranice koje bi pokazivale koliki postotak učenika u kosovskim školama uči engleski, a koliki njemački?

slika

Prijevod:
Velika Albanija (Shqiperia e madhe)
Jedna nacija (nje komb), jedan jezik (nje gjuhe),
jedna država (nje shtet)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Albanske teme
PostPostano: 29 stu 2012, 23:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Zračna Luka Tirana posvećena Majci Tereziji

slika

U 2003. imala je preko 500 tisuća putnika godišnje.
2007. prebacila je milijun.
U 2011. došla je do gotovo 2 milijuna putnika.

Karta Albanije s regijama unutar kojih su prisutni i drugi jezici i narodnosti izim albanske

slika


Albanski dijalekti. Dijele se na Gheg(sjeverni) i Tosk(južni)

slika


Katedrala u gradu Korçë

slika


crkva Djevice Marije iz X.stoljeća

slika


Albanka u narodnoj nošnji
Lijepa cura :biceovodobro

slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 237 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 72 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO