HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 23:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 102 post(ov)a ] 

Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
Odlično 18%  18%  [ 5 ]
Vrlo Dobro 4%  4%  [ 1 ]
Dobro 11%  11%  [ 3 ]
Nedovoljno 43%  43%  [ 12 ]
Loše 25%  25%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 28
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 29 srp 2012, 11:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
S ekipom kao t.g. ne vrijedi argumentirano razgovarat, previše je tu psovki i predrasuda, a opet i neznanja jasnog i argumentiranog izražavanja.

Takvima kao on se može samo postavit pitanje odakle je? Nisam skužio, ako je na pr. iz Ljubuškog, predloži mu se ulaganje u gradski vodovod, komercijalno ulaganje sa transparentnom politikom, dividendom. Pa da vidimo dijasporu.

U svakoj općini treba tako imati bar jedan projekt, u kojem bi se dijasporci mogli pohvalit uspjehom vani, uložit novce, povezat se sa svojom zemljom ponovno, zaradit na tome. Znam da je teško s obzirom da su šutali dijasporce lokalni đilkoši. Baš zato treba imat jasan infrastrukturni projekt prilagođen dijaspori, realizacija kojeg je jasno vidljiva. Sad te pare idu u crkve, spomenike, KUD-ove, a ništa od toga se ne jede, niti stvara neku novu vrijednost, a ima ih dovoljno, bar se meni tako čini.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 29 srp 2012, 11:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Junuz Djipalo je napisao/la:
S ekipom kao t.g. ne vrijedi argumentirano razgovarat, previše je tu psovki i predrasuda, a opet i neznanja jasnog i argumentiranog izražavanja.

Takvima kao on se može samo postavit pitanje odakle je? Nisam skužio, ako je na pr. iz Ljubuškog, predloži mu se ulaganje u gradski vodovod, komercijalno ulaganje sa transparentnom politikom, dividendom. Pa da vidimo dijasporu.

U svakoj općini treba tako imati bar jedan projekt, u kojem bi se dijasporci mogli pohvalit uspjehom vani, uložit novce, povezat se sa svojom zemljom ponovno, zaradit na tome. Znam da je teško s obzirom da su šutali dijasporce lokalni đilkoši. Baš zato treba imat jasan infrastrukturni projekt prilagođen dijaspori, realizacija kojeg je jasno vidljiva. Sad te pare idu u crkve, spomenike, KUD-ove, a ništa od toga se ne jede, niti stvara neku novu vrijednost, a ima ih dovoljno, bar se meni tako čini.


A kako preporučiti čovjeku ulaganja u općinu kada znaš da postoji poprilična vjerojatnost da će na njega gledati ko u kravu muzaru? Jedini način da neko prođe, a da ga ne ogule je ako ima bliske rodbine u općinskim strukturama.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 29 srp 2012, 11:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
A od likova poput ovih greda ćeš dobiti ulaganja samo ako mu obećaš mini-NDH na razini općine.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 29 srp 2012, 11:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Pa upravo pričam o dioničkim društvima, komercijalnim ulaganjima koja imaju puno veću razinu zaštite, evo sad je trenutno Lj. bez komunalnog poduzeća. Idealna prilika za nekog dijasporca da otvori firmu, animira i ostale da kupe dionice, i uloži pare, i masno, masno zaradi, i na taj način zajebe lokalne moćnike koji se igraju upropaštavanjem firmi kako bi ih lakše kupili bez kune, a onda sjeli građanima na grbaču.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 29 srp 2012, 11:57 
Offline

Pridružen/a: 15 ožu 2011, 05:39
Postovi: 128
Ministry of Sound je napisao/la:
tulove grede je napisao/la:
Hajde odjebi vise i ne pravi se lud. To ti je ono nisam se posrala u bunar vec kraj bunara pa ga nogom gurnula. Isti ***. Nisi rekao da je 20 milijardi vec da je umanjen mirnodopski 5 puta u odnosu na ratni, a mirnodopski je 800 milijuna jel? Znaci ratni je 4 milijarde jel? I to po godini jel? Jesi to rekao? Ako je 4 milijarde po godini a ratovalo se 5 godina kako si naveo, znaci 5 godina puta 4 milijarde. Jel tako? Jesi to rekao? Jel to 20 milijardi onda? Sta ga seres vise?! Ma o cemu ti uopce vise pricas? Kakvi proracuni? Znas koliki je proracun bio? Onoliki koliko je nasa dijaspora poslala. Amen. I onoliko koliko smo uspjeli prosvercati oruzja u Hrvatsku. Amen. Sve ostalo su tvoje glupe racunice koje nemaju veze s pamecu. A otkud ti znas da Dalmatinci nisu bili u vrhovnistu HRB-a? Pa bili su. Ti covjece nisi u redu, sklapas i racunas stvari u glavi i plasiras ih ovdje kao da su cinjenice. To nije tako. I ne spominji te jugovice vise Hrvatska dijaspora nema nista sa njima, ti nisi normalan. Hrvatska dijaspora ima Dalmatince Hrvate koji su se tako osjecali i to skoro 2 milijuna tako da ti ne drzi vodu da tih 250 tisuca jugoslavena znaci nesto. Ti jugovici nisu Hrvati i oni su nevazni i ne pripadaju uopce Hrvatskoj dijaspori. Zasto se medju 19 Bugojanaca mogu naci 2 Dalmatinca? Pitaj vodstvo HRB-a. Angaziran si. Mozes onda lako provjeriti. I mene to zanima. Provjeri pa nam javi.


Ajde ne kenjaj matori, ne izvrći činjenice, i konačno podastri neki dokaz o tih tvojih $900 milijuna dolara u prvoj godini?! I pojasni malo podrobnije o 2 Dalmatinaca od 19 Bugojanaca ako su imali apsolutnu većinu.

I ne blamiraj se sa dijasporom od 2 milijuna ljudi, godinama ste ljudima govorili da ljudi sa hrvatskim porijeklom u Australiji ima preko 250,000, čule su se i fantastične procjene i do 500,000, da bi na kraju dobili 118,000 ljudi koji imaju ili čisto ili djelomično hrvatsko porijeklo.

I na kraju krajeva, vrati se na temu koja stoji u naslovu.

A koje cinjenice ja izvrcem? Ja sam govorim i pojasnjavam sta ti ovdje provlacis i kakve teze zastupas. A to je, povecaj ratni proracun po godini (na osnovu totalno nebitnog podatka od 800 milijuna mirnodopskog), smanji novcanu pomoc dijaspore na $50 milijuna (toliko je poslalo 50 nasih pojedinaca), pomnozi sa 5 ratnih godina i svecano izjavi i umanji dopronos dijaspore na 12.5% u jednoj ratnoj godini. Pa to je sramota covjece kad se zna da smo Hrvatsku naoruzali i da nas nije bilo tko zna sta bi i kako bilo i zavrsilo. Moze te sram biti, samo ne mogu dokuciti zbog cega to radis i zbog cega si toliko ogorcen na nasu dijasporu pa je tako crnis? I kakve veze imaju Bugojanci sad? Sta njih petljas? Bili su Dalmatinci manjina u toj akciji i amen. Sta se tu ima pojasnjavati? Kada sam rekao skoro 2 milijuna ljudi, mislio sam na nase Dalmatince u dijaspori. Nije valjda da ti citavo ovo vrijeme govoris samo za Australiju? Pa nije samo Australija nasa dijaspora. Dijaspora Hrvata BiH ne postoji i tema je glupa i onaj tko ju je pokrenio. Javio sam se na tvoje postove jer dao si za pravo da bahato rasclanjivas Hrvate, daj ocijene, stavljas nas u raznorazne grupe i dijelis na nemoguce cimbenike a ustvari nemas pojma niocemu. To nije u redu, zato sam se javio a i blatis na svakom kutu nasu dijasporu. Ni to nije u redu. A pomoci Hrvatima u BiH, posto ja vise nisam angaziran a ti jesi. Daj pokreni nesto i slobodno se javi porukom da stupimo u kontakt pa da pomognemo koliko se moze.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 29 srp 2012, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
tulove grede je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Ajde ne kenjaj matori, ne izvrći činjenice, i konačno podastri neki dokaz o tih tvojih $900 milijuna dolara u prvoj godini?! I pojasni malo podrobnije o 2 Dalmatinaca od 19 Bugojanaca ako su imali apsolutnu većinu.

I ne blamiraj se sa dijasporom od 2 milijuna ljudi, godinama ste ljudima govorili da ljudi sa hrvatskim porijeklom u Australiji ima preko 250,000, čule su se i fantastične procjene i do 500,000, da bi na kraju dobili 118,000 ljudi koji imaju ili čisto ili djelomično hrvatsko porijeklo.

I na kraju krajeva, vrati se na temu koja stoji u naslovu.

A koje cinjenice ja izvrcem? Ja sam govorim i pojasnjavam sta ti ovdje provlacis i kakve teze zastupas. A to je, povecaj ratni proracun po godini (na osnovu totalno nebitnog podatka od 800 milijuna mirnodopskog), smanji novcanu pomoc dijaspore na $50 milijuna (toliko je poslalo 50 nasih pojedinaca), pomnozi sa 5 ratnih godina i svecano izjavi i umanji dopronos dijaspore na 12.5% u jednoj ratnoj godini. Pa to je sramota covjece kad se zna da smo Hrvatsku naoruzali i da nas nije bilo tko zna sta bi i kako bilo i zavrsilo. Moze te sram biti, samo ne mogu dokuciti zbog cega to radis i zbog cega si toliko ogorcen na nasu dijasporu pa je tako crnis? I kakve veze imaju Bugojanci sad? Sta njih petljas? Bili su Dalmatinci manjina u toj akciji i amen. Sta se tu ima pojasnjavati? Kada sam rekao skoro 2 milijuna ljudi, mislio sam na nase Dalmatince u dijaspori. Nije valjda da ti citavo ovo vrijeme govoris samo za Australiju? Pa nije samo Australija nasa dijaspora. Dijaspora Hrvata BiH ne postoji i tema je glupa i onaj tko ju je pokrenio. Javio sam se na tvoje postove jer dao si za pravo da bahato rasclanjivas Hrvate, daj ocijene, stavljas nas u raznorazne grupe i dijelis na nemoguce cimbenike a ustvari nemas pojma niocemu. To nije u redu, zato sam se javio a i blatis na svakom kutu nasu dijasporu. Ni to nije u redu. A pomoci Hrvatima u BiH, posto ja vise nisam angaziran a ti jesi. Daj pokreni nesto i slobodno se javi porukom da stupimo u kontakt pa da pomognemo koliko se moze.


Nisam uopće ogorčen na dijasporu u trećim zemljama, nego na 700.000 Hrvata porijeklom iz BiH koji žive u Hrvatskoj, jer je malo reći da su od slabe do nikakve koristi dok hijene i lešinari iz Hrvatske svako malo rovare po nagriženom tkivu Hrvata BiH. Također nisam zadovoljan sa ljudima u trećim zemljama koji su porijeklom iz BiH, a koje zanima samo RH.

I nije problem što se dijaspora ne dijeli, nego je problem što je BiH sporedna tema (osim kod onih koji sanjaju o Drini), baš kada je svaka pomoć potrebna i dragocjena. I mislim da je došlo vrijeme da se dijeli u pozitivnom smislu, i da bi se ljudi porijeklm iz BiH trebali angažirati, ako ne baš za sve Hrvate BiH, onda barem neka budu "sebični" i neka se ograniče na svoj rodni kraj.

Nema ništa od kontakta jer mi nije jasno po kojem pitanju možeš pomoći, baš nam sada najmanje treba i pravaštva i NDH, a više borbe za svaku osobu i dijete u BiH, za svaki dolar, za svaku moguću investiciju u rodni kraj.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 29 srp 2012, 12:26 
Offline

Pridružen/a: 15 ožu 2011, 05:39
Postovi: 128
Pa dobro a zbog cega je to tako? Znaci ako sam pravas (a odakle ti to?) i vjerujem u pravasku ideju i nacela ne valjam? Ne mogu pomoci? Mi smo vjerovali u Drinu 1992 kada je jos bilo realno sanjati granicu na Drini. Ma ne molim ja tebe za kontakt, samo se ti angaziraj i pomozi koliko hoces i mozes a za mene ne brini i ja pomognem koliko mogu (idi na bijeli brijeg u bolnicu pa ih pitaj odakle im oni aparati ako se bas nista ne pomaze kako ti kazes).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 29 srp 2012, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ništa osobno, jednostavno ne vjerujem pravašima jer mislim da uvijek postoji mogućnost da će se prikloniti Muslimanima, i izdati Hrvata, a to će racionalizirati time što će tog Hrvata prozvati Udbašem ili Bobanovcem. Kombinacija Ante Pavelića, Parage, Kraljevića, a evo sad Budimira i Zubara me je naučila da se pravašima ne smije vjerovati, a da je asociranje s njima isto problematično jer opterećuje biografiju. Tako da bih se prije družio sa Bošnjacima i Srbima, nego sa Hrvatima pravašima (ne uključuje Ružin HSP A.S.) Tebi svaka čast na pomoći, i isprika ako griješim, ali idem na sigurno.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 29 srp 2012, 12:46 
Offline

Pridružen/a: 15 ožu 2011, 05:39
Postovi: 128
Ja da se priklonim muslimanu i izdam Hrvata? E momak dragi. To su tvoji osobni stavovi ali nije to tako barem sto se tice pravasa u dijaspori. Samo moras znat da su pravasi u dijaspori ljuti na neke strukture u Domovini jer su poubijali ljude na pravdi Boga. Ne samo pravase, vec onako opcenito koga smo god poslali dobio je metak u ledja. Pa ti sad razluci tko je udbas a tko ne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 29 srp 2012, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
tulove grede je napisao/la:
Pa dobro a zbog cega je to tako? Znaci ako sam pravas (a odakle ti to?) i vjerujem u pravasku ideju i nacela ne valjam? Ne mogu pomoci? Mi smo vjerovali u Drinu 1992 kada je jos bilo realno sanjati granicu na Drini. Ma ne molim ja tebe za kontakt, samo se ti angaziraj i pomozi koliko hoces i mozes a za mene ne brini i ja pomognem koliko mogu (idi na bijeli brijeg u bolnicu pa ih pitaj odakle im oni aparati ako se bas nista ne pomaze kako ti kazes).

:tank :smajl037


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 29 srp 2012, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ožu 2011, 16:41
Postovi: 748
tulove grede je napisao/la:
Mi smo vjerovali u Drinu 1992 kada je jos bilo realno sanjati granicu na Drini.


ovakvi su mi najjači.

postoji jedan zakon koji kaže: količina pozivanja da se ide na drinu i žuganja radi hrvatskih vojnih (ne)uspjeha raste s kvadratom udaljenosti od fronte


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 29 srp 2012, 15:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
s@lko dinamita$ je napisao/la:
ovakvi su mi najjači.

postoji jedan zakon koji kaže: količina pozivanja da se ide na drinu i žuganja radi hrvatskih vojnih (ne)uspjeha raste s kvadratom udaljenosti od fronte

Svakako, ali na prvom mjestu bih rekao s razinom političke nepismenosti, odnosno odmaka od stvarnosti i političke realnosti na terenu. :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 29 srp 2012, 19:04 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
tulove grede je napisao/la:
Ja da se priklonim muslimanu i izdam Hrvata? E momak dragi. To su tvoji osobni stavovi ali nije to tako barem sto se tice pravasa u dijaspori. Samo moras znat da su pravasi u dijaspori ljuti na neke strukture u Domovini jer su poubijali ljude na pravdi Boga. Ne samo pravase, vec onako opcenito koga smo god poslali dobio je metak u ledja. Pa ti sad razluci tko je udbas a tko ne.



Možeš li biti malo konkretniji ?

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 29 srp 2012, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Ministry of Sound je napisao/la:
Imamo proračun za OS RH 1991, a za MUP moramo nagađati (jer mi se ne traži), ali MUP trenutno ima proračun identičan OS. Dakle, kombinirani proračun za 1995 za OS i MUP je bio između 3 i 4 milijarde dolara. Ja nigdje nisam rekao da se za vojsku potrošilo $20 milijardi dolara, nego da su ratni proračuni mogli biti i do 5 puta veći od mirnodopskih, a na kraju je ispalo da su bili za 3x veći. Ostaje argument da nema teorije da je dijaspora pokrila račun (ni blizu) obrane i oslobađanja RH.



Pa ko je onda po tebi pokrio račun obrane HR i HB, da nisu HR, a pogotovo HB privreda, mislim netko je, a država se nije bila zadužila?
Npr duvanjska dijaspora je službeno morala na račun općine ili HVOa(ne znam točno), svvki mjesec izdvajati točno propisna sredstva, ovisno o plaći i članovima obitelji i to je mjesečno išlo i do 1500 DM.
Evo baš danas mi jedan jugošvabo govori da je on sam uplatio sve zajedno oko 120 000 dm.
A dijaspora itekako može pomoći, potrebno ih je samo ohrabriti , stvoriti uvjete i stvoriti trend povratka i investiranja, pa i takmičenja u investicijama. Tu smo najviše mi sami krivi jer smo malo ili ništa napravili po tom pitanju.
Npr u mom selu koje je bilo pred izumiranjem, stvorio se trend povratka penzionera i onih koji su se osigurali i otišli ranije, do prije 10 godina trend je bio povratak u ZG, ali su shvatili da to nije to i jedan za drugim 90% ih je danas u selu, što je oživilo i građevinu i trgovinu, čak imaki i 2 birtije što nije bilo nikad. Za početak nije loše jer budući da su oni tu, puno češće su tu i djeca i može se reći da postoji jedan oblik turizma. Sve su to ljudi s dobrom lovom, ali nemaju što s njom, da smo storili uvjete za investicije, nema sumnje da bi ti povratnici nešto započeli,a sigurno bi to povuklo i ostale i stvrio bi se i trend investiranja i povratka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 29 srp 2012, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
s@lko dinamita$ je napisao/la:
tulove grede je napisao/la:
Mi smo vjerovali u Drinu 1992 kada je jos bilo realno sanjati granicu na Drini.


ovakvi su mi najjači.

postoji jedan zakon koji kaže: količina pozivanja da se ide na drinu i žuganja radi hrvatskih vojnih (ne)uspjeha raste s kvadratom udaljenosti od fronte



Često je to živa istina, jednako kao što je količina pozivanja na uspostavu HB kroz koncept zatvaranja "MI sami" proprcionaln udaljenosti od HB, a obrnuto proprcionalan udaljenosti od ZG.
A i tu je odgovor sličan: "Svakako, ali na prvom mjestu bih rekao s razinom političke nepismenosti, odnosno odmaka od stvarnosti i političke realnosti na terenu."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 29 srp 2012, 23:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
zaba1111 je napisao/la:
Sve su to ljudi s dobrom lovom, ali nemaju što s njom, da smo storili uvjete za investicije, nema sumnje da bi ti povratnici nešto započeli,a sigurno bi to povuklo i ostale i stvrio bi se i trend investiranja i povratka.


Da, zato treba ljude vezat za svoj kraj, ne za Hrvatsku.

Ono što sam predlagao ovdje je bio da zatražimo od gradova po jedan projekt za svaki grad u kojem žive Hrvati BiH, koji bi bio jasan, čiji bi rezultati bili jasno vidljivi, a i prinosna dijaspori. Tako da nema žrtve.

JPP-ovi su baza EU, jedan su od temelja EU. A idealni su za dijasporce.

U najmanju ruku sportske dvorane koje zadnje vrijeme niču su jako pogodne za ovaj vid ulaganja. A ima i puno boljih stvari, koje bi ljude mogle i zaposlit.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 12 vel 2013, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Zanimljivo.

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 13 vel 2013, 07:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sa tim folklornim udrugama pravi cirkus na zapadu. Krenu nešto organizirati pa se nakon 3 mjeseca posvađaju, i onda u krugu od 50 km imaš 3 hrvatska KUD-a.
I pod hrvatski folklor trpaju narodnjake i nešto što neodoljivo podsjeća na srpska kola i marševe. Na kraju skužiš da te KUD-ove samo i organiziraju zbog budućih pijanki uz pevaljke i Mitra Mirića.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 13 vel 2013, 10:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
BBC je napisao/la:
I pod hrvatski folklor trpaju narodnjake i nešto što neodoljivo podsjeća na srpska kola i marševe. Na kraju skužiš da te KUD-ove samo i organiziraju zbog budućih pijanki uz pevaljke i Mitra Mirića.



Ima i lijepih primjera. Baš neki dan mi jedan rođak bio na jednom hrvatskom balu u Austriji. Valcer, šampanjac, leptir mašne i svilene noćne haljine.

slika

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 13 vel 2013, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tako to izgleda na slici. No, nema veze Balkan je to. Kako ćemo Vartu dijeliti sa Srbima može se trpiti i malo narodnjaka.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 29 tra 2013, 10:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pomalo se popravljaju, valjda nije samo jednokratni bljesak.

Citat:
Mostar uskoro dobiva 8 milijuna KM vrijedan obrazovni centar

Derutni prostor mostarskog naselja Rodoč, koji u vrijeme jake bure godinama stoji okićen brojnim vrećama za otpad, za oko dvije godine dobit će suvremeni srednjoškolski centar, osnovnu školu, dječji vrtić i ambulantu. Izgradnja suvremeno opremljenog školskog centra, čiji budući izgled “Večernjak” ekskluzivno objavljuje, vrijedit će više od osam milijuna maraka. Zbog tehničke i logističke opremljenosti, broja prostornih jedinica, bit će jedan od najsuvremenijih obrazovnih centara tog tipa u regiji, a njegovu izgradnju donacijama će pomoći hrvatska dijaspora. Osim što će se njegovom gradnjom otvoriti brojna radna mjesta za pedagoge, liječnike, medicinske sestre, psihologe, u njemu će se školovanje pružiti i djeci s posebnim potrebama, koje se zbog postojećih školskih kapaciteta zajedno sa svojim roditeljima već godinama suočavaju s brojnim problemima.

Na ideju gradnje ovog školskog centra došlo se nakon uspješne realizacije velike humanitarne donacije hrvatskog iseljenika iz Švicarske Vlade Vukoje koji je preko Udruge “Vedri osmijeh” Nike Marušića, voditelja Odjela za iseljeništvo Hrvatskog narodnog sabora u BiH i Odbora za vanjsku politiku HDZ-a BiH, pomogao kupovinu posebnih kolica za trinaestogodišnjeg Niku Miličevića iz Mostara. Poslije te akcije uslijedio je novi sastanak s Olgom Stoss koja je s hrvatskim iseljenicima i njemačkim humanitarcima dogovorila pokretanje velike akcije u više zemalja o izgradnji najmodernijeg Centra koji bi bio prihvatilište za veliki broj djece na razini regije. Prvi korak u realizaciji cijelog projekta, ističe naš sugovornik Niko Marušić, je napravljen u Frankfurtu golemim humanitarnim koncertom na koji su došli predsjednici udruga iz Švicarske, Austrije i Njemačke, poglavarstvo grada Dubrovnika, poglavarstvo grada Bad Homburga, a više od 50 posto posjetitelja su ugledni Nijemci. Kako je za realizaciju projekta potrebna i pomoć Grada Mostara na humanitarnoj večeri pozvan je i Ljubo Bešlić, vlasnik građevinske tvrtke Vranica Ile Vrljić, čiji ured financira idejni projekt. Na humanitarnoj večeri u Frankfurtu dogovorena je inicijativa spajanja gradova prijatelja Mostar - Bad Homburg, jednog, kako ističu naši sugovornici, od najbogatijih njemačkih gradova. Kroz ovu inicijativu “pobratimstva” omogućit će se lakše korištenje sredstava raznih predpristupnih fondova EU-a koje inače koriste gradovi prijatelji. U tijeku je organizacija još nekoliko humanitarnih večeri za izgradnju školskog kompleksa koji će se početi graditi u Rodoču, a uz hrvatsku dijasporu, njegovo financiranje pomoći će bogati njemački, švicarski poduzetnici...

Za početak ovaj su golemi humanitarni projekt svojim dolaskom uveličali predstavnici prijateljskih gradova Bad Homburga i Dubrovnika, zamjenik gradonačelnika Bad Homburga Karl Heinz Krug, dubrovački gradski pročelnici Niko Pavlović i Milan Perić. Humanitarnoj večeri su nazočili i hrvatski veleposlanik u Berlinu dr. Miro Kovač, generalni konzul RH u Frankfurtu Josip Špoljarić, dopredsjednik Gradske skupštine u Bad Homburgu Peter Braun (Grüne), Predsjednik CDU-a u Bad Homburgu Thorsten Bartsch. Golem doprinos humanitarnom radu dala je velika hrvatska humanitarka u Njemačkoj i majka prijateljstva gradova Dubrovnika i Bad Homburga Olga Stoss.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 09 svi 2013, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
Melbourne: Donatorska večer potpore Radiju Herceg Bosne

slika

Hrvatski iseljenici iz Australije, proteklog tjedna, upriličili su donatorsku večer potpore Radiju Herceg Bosne. Tom prigodom prikupljena su značajna sredstva. Inicijativa za prikupljanje donacija potekla je od Pododjela za iseljeništvo Hrvatskog narodnog sabora BiH i tajništva za iseljeništvo HDZ-a BiH.

Viktorijski ogranci HDZ-a, Springvale, Geelonga, Clifton Hill, Fawkner i Sunshine u suradnji s AHD Melbourne, AHD Kardinal Stepinac Geelong, AHD Hercegovina, organizirali su ovu donatorsku večer.
Uz dragovoljne priloge bila je organizirana i licitacija replike slike poznatog svijetskog umjetnika Charlsa Bilića, koju je gosp. Ivan Pajić, darovao za ovu plemenitu večer pomoći Radiju Herceg Bosne čije je sjedište u Mostaru.

Iz radija HB posebno su se zahvalili gosp. Petru Geli, voditelju na hrvatskom radiju Melbourne, gosp. Anti Juriću, predsjedniku AHD Melbourne te Niki Marušiću iz tajništva HDZ-a BiH.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 09 svi 2013, 18:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68235
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Bravo Melbourne.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 10 svi 2013, 09:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Samo se nadam da njemu neće dati ček kao i Mesiću. :)

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ocjena učinka dijaspore Hrvata BiH 1991-2012
PostPostano: 07 srp 2019, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Popravili su se donekle.

- Bio je odličan doček Čoviću 2017. skoro svugdje u svijetu
- U SAD ima nešto i lobiranja. Može i puno bolje, ali nemam iluzija da je nešto krupno moguće promijeniti.
- Donekle OK organizacija glasanja iz RH na izborima 2018.

Sad odlaskom novih generacija postoji potencijal da ih se puno bolje poveže informatički, a da ih se usput iskoristi i da animiraju malo stariju dijasporu. No neće ništa samo od sebe, potreban je neki način uvezivanja (pronađeno je jedno tehnološko rješenje) i da im se ponude razlozi da ostanu u toku, da tu i tamo i nešto doniraju za rodni kraj (ako se osmisle projekti).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 102 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: h0fer, Naša Kvačica, Pejtonac sa juga i 291 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO