HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 08:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 553 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 23  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 12 srp 2013, 12:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Mar-kan je napisao/la:
Muka me natjerala da se malo bavim prirodnom medicinom,pa sam tako i sam nabasao na te dokumente.Ne znam kad sam zadji put popio tabletu :biceovodobro


ja sam uvijek za čaj ili oblog umjesto tablete. al dobro, nije mi trebalo dosad. tko zna kako bih reagirala da zatreba. :D


imade li ovdje neka tema o prirodnoj medicini?

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 12 srp 2013, 12:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32058
ZGabriel je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Muka me natjerala da se malo bavim prirodnom medicinom,pa sam tako i sam nabasao na te dokumente.Ne znam kad sam zadji put popio tabletu :biceovodobro


ja sam uvijek za čaj ili oblog umjesto tablete. al dobro, nije mi trebalo dosad. tko zna kako bih reagirala da zatreba. :D


imade li ovdje neka tema o prirodnoj medicini?


Nema,ali imaš gumb za otvaranje nove teme :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 12 srp 2013, 12:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Mar-kan je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:

imade li ovdje neka tema o prirodnoj medicini?


Nema,ali imaš gumb za otvaranje nove teme :zubati


paaaaa ako baš moram... :zubati

ajd otvorit ću ovih dana, moram malo pregledat policu. :D očekujem tvoj doprinos temi. :kava < biljni čaj

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 12 srp 2013, 18:45 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
ZGabriel je napisao/la:
i moj zadnji argument :D

slika


Mislin da je tu slijedece u pitanju.

1. visak sunca bez dovoljne zastite, uz svitlu put.
2.losa njega
3.jednostrana izhrana
4.manjak uzitka :zubati

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 12 srp 2013, 18:58 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Gledan nikidan dokumentarac, spominju kuhanu sunku, i kako se jeftinije variante ''lipu'' od ostataka, znaci nekako spoje ostatke mesa od ko zna koliko razlicitih pajceka. :zubati

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 12 srp 2013, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
puntar2.0 je napisao/la:
Gledan nikidan dokumentarac, spominju kuhanu sunku, i kako se jeftinije variante ''lipu'' od ostataka, znaci nekako spoje ostatke mesa od ko zna koliko razlicitih pajceka. :zubati


to je uobičajena stvar, "slijepe" komade mesa enzimima. onda kupiš lijepu veliku šniclu a kad je ispečeš ona se raspadne na sastavne dijelove jer se i "ljepilo" raspadne. :D dogodilo se meni par puta u prošlosti. :zubati

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 12 srp 2013, 21:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
ZGabriel je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Muka me natjerala da se malo bavim prirodnom medicinom,pa sam tako i sam nabasao na te dokumente.Ne znam kad sam zadji put popio tabletu :biceovodobro


ja sam uvijek za čaj ili oblog umjesto tablete. al dobro, nije mi trebalo dosad. tko zna kako bih reagirala da zatreba. :D


imade li ovdje neka tema o prirodnoj medicini?


Stari su u pravu. Ako zajebaje stomak drmni pelin, prehlada kuhano vino more I rakija stres nesto zestoko bubrezi piva

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 12 srp 2013, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
U zadnje vrijeme je popularno hranjenje sunčevom energijom, kažu da je hrana nezdrava i da zbog nje ljudi umiru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 12 srp 2013, 23:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Tulkas je napisao/la:

Stari su u pravu. Ako zajebaje stomak drmni pelin, prehlada kuhano vino more I rakija stres nesto zestoko bubrezi piva


bitno da je alkohol. :zubati

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 19 srp 2013, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
http://www.dnevno.hr/magazin/zdravlje/9 ... mora.html#

eto ti na. od olakšanja idem odmah zapalit jednu. :D

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 19 srp 2013, 12:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
ZGabriel je napisao/la:
http://www.dnevno.hr/magazin/zdravlje/91314-slatki-otrov-secer-a-ne-cigarete-glavni-je-uzrocnik-raka-i-tumora.html#

eto ti na. od olakšanja idem odmah zapalit jednu. :D


Ne-pušiti rekao sam.Bore se stvaraju brže nego inače. :nono

Osim ako te priroda nije nadarila i mladolikošću. :001_rolleyes

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 19 srp 2013, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32058
ZGabriel je napisao/la:
http://www.dnevno.hr/magazin/zdravlje/91314-slatki-otrov-secer-a-ne-cigarete-glavni-je-uzrocnik-raka-i-tumora.html#

eto ti na. od olakšanja idem odmah zapalit jednu. :D


:kava
Citat:
Nato će zmija ženi: "Ne, nećete umrijeti!
Nego, zna Bog: onog dana kad budete s njega jeli, otvorit će vam se oči, i vi ćete biti kao bogovi koji razlučuju dobro i zlo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 19 srp 2013, 13:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
kiler je napisao/la:
Osim ako te priroda nije nadarila i mladolikošću. :001_rolleyes


naravno da jest. :nanana


Markane, đez'ba? :D

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 19 srp 2013, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
ZGabriel je napisao/la:
kiler je napisao/la:
Osim ako te priroda nije nadarila i mladolikošću. :001_rolleyes


naravno da jest. :nanana



Nisam ni sumnjao,da ti pravo kažem. :wink

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 21 srp 2013, 16:03 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
ZGabriel je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Nema,ali imaš gumb za otvaranje nove teme :zubati


paaaaa ako baš moram... :zubati

ajd otvorit ću ovih dana, moram malo pregledat policu. :D očekujem tvoj doprinos temi. :kava < biljni čaj


Ka' će ta tema? Ili da ja otvorim? :smajl014

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 21 srp 2013, 20:28 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
I mene bi zanimalo.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 22 srp 2013, 09:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
ljudi, bit će. malo strpljenja.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 23 srp 2013, 09:56 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Jako zanimljiv tekst sam pronašao na poskoku i čini mi se OK. Mišljenja sam samo da pored hrane se čovjek mora bojati i stresa, koji je izazivač većine bolesti.

I da lijekovi, koliko je moguće više izbjegavati - naravno ukoliko su nepjhodni, onda je to ne nemoguće.


Citat:
Kiselost organizma osnovni je uzročnik raka i ostalih bolesti?

Osnovni uzrok raka službeno je otkriven prije 1923., a pronalazač je 1931. za to dobio Nobelovu nagradu iz medicine. Postavlja se pitanje zašto današnja medicina ignorira taj podatak i zašto je taj podatak malo poznat javnosti.

Godine 1931. njemački znanstvenik Otto Heinrich Warburg (1883.-1970.) primio je Nobelovu nagradu za pronalazak osnovnog uzroka raka. Dr. Warburg je otkrio da je rak rezultat anti-fiziološkog Dr. Otto Heinrich Warburg, dobitnik Nobelove nagrade za istraživanje karcinoma. Anti-fiziološkim načinom prehrane (pretežno hranom koja zakiseljuje) i fizičkom neaktivnošću tijelo stvara kiselu sredinu slabo opskrbljenu kisikom. Stanična kiselost istiskuje kisik, a pomanjkanje kisika u stanicama stvara kiselu sredinu.

Metabolizam tumora

Dr. Warburg je rekao: “Pomanjkanje kisika i kiselost su dvije strane iste medalje: ako netko ima jedno, ima i drugo”.

Ako imate previsoku kiselost, automatski će vam nedostajati kisika u organizmu; ako vam nedostaje kisika imat ćete zakiseljen organizam. Kisela sredina je sredina bez kisika.

“Oduzmete li zdravoj stanici 35 posto njezinog kisika, možete je pretvoriti u stanicu raka za samo dva dana”, tvrdio je dr. Warburg.

U svojem djelu “Metabolizam tumora”, dr. Warburg je pokazao da svi kancerogeni oblici ispunjavaju dva temeljna uvjeta: krvnu kiselost i hipoksiju (pomanjkanje kisika).

Otkrio je, da su tumorske stanice anaerobne (ne udišu kisik) i da ne mogu preživjeti u prisutnosti visokih koncentracija kisika. Tumorske stanice mogu preživjeti samo uz pomoć glukoze i u sredini bez kisika. Stoga, karcinom nije ništa drugo nego obrambeni mehanizam, koji naše stanice koriste da bi preživjele u kiseloj sredini bez prisustva kisika.

Zdrave stanice žive u alkalnoj sredini punoj kisika, koja omogućava njihovo normalno funkcioniranje. Tumorske stanice žive u kiseloj sredini siromašnoj kisikom.

Ono si što jedeš

Nakon što je završen probavni proces, hrana, ovisno o svom nutritivnom profilu, stvara uvjete kiselosti ili alkalnosti u tijelu. Pojednostavljeno rečeno, alkalnost organizma ovisi o tome što jedemo.

Kiselo ili alkalno stanje mjeri se PH skalom od 0 do 14, gdje je 7 neutralna zona. Od 0 do 7 je kiselo, a od 7 do 14 je alkalno.
Naše stanice, da bi mogle uspješno funkcionirati, trebaju imati lagano alkalan pH, malo iznad 7.
Kod zdravog pojedinca pH krvi nalazi se između 7,40 i 7,45.

Krv se neprestano sama regulira kako ne bi upala u metaboličku kiselost.
Međutim, neka hrana zakiseljuje krv i zagađuje tijelo.

Hrana koja zakiseljuje tijelo

- Rafinirani šećer i svi njegovi derivati. Od svih je najgori, jer nema bjelančevina, masti, vitamina ni minerala, samo rafinirane ugljikohidrate, koji škode gušterači. Njegov pH je 2,1 (veoma kiseo).

- Meso (sve vrste)
- Proizvodi životinjskog porijekla – mlijeko i sirevi, vrhnje, jogurt itd.
- Rafinirana sol
- Rafinirano brašno i svi njegovi derivati kao što su tjestenina, torte, keksi itd.
- Kruh
- Margarin
- Kofein
- Alkohol
- Duhan
- Sva industrijski prerađena i konzervirana hrana, koja sadrži konzervanse, umjetne boje, arome, stabilizatore itd.
- Antibiotici i općenito svi lijekovi

Hrana koja alkalizira

- Svo sirovo povrće. Neko je kiselo po okusu, ali u tijelu se mijenja i postaje alkalno.
- Voće. Na primjer, limun unutar tijela ima veoma visok stupanj alkalnosti. (Nemojte da vas zavara njegov veoma kiseli okus).
- Bademi. Vrlo su alkalni.
- Integralne žitarice: jedina alkalizirajuća žitarica je proso. Sve su ostale žitarice lagano kisele, no idealna prehrana treba i određeni postotak kiselosti pa valja jesti i nešto žitarica. Sve žitarice moraju se jesti kuhane.
- Med. Ima vrlo visoku alkalnost.
- Klorofil. Zelene biljke sadrže klorofil koji je veoma alkalan.
- Voda. Važna je za proizvodnju kisika. Uvijek budite dobro hidrirani, pijte vode malim gutljajima tijekom cijelog dana.
- Vježbanje. Vježbe pomažu održavati alkalnost organizma jer daju kisik cijelom tijelu. Sjedeći način života uništava život.

Kemoterapija je druga riječ za otrov

Kemoterapija zakiseljuje tijelo do te mjere da ono mora posegnuti za alkalnim rezervama organizma, kako bi neutraliziralo kiselost žrtvujući minerale (kalcij, magnezij, kalij) ugrađene u kosti, zube, udove, nokte i kosu. Iz tog razloga primjećujemo promjene na osobama koje primaju kemoterapiju, između ostalog i opadanje kose. Ostali lijekovi također pogoršavaju kiselost organizma, pa ih valja izbjegavati koliko je to god moguće. Kao što je naglašeno, potpuno je nemoguće da se rak pojavi u nekoj osobi koja se zdravo hrani, pije puno čiste vode i vježba.

Da biste se ispravno hranili, osigurajte si 60 posto alkalnu prehranu i izbjegavajte proizvode koji su u većini kiseli, kao što su gazirana pića, slatkiši, brza hrana. Ne zloupotrebljavajte sol te je koristite što je manje moguće. Ako ste bolesni, idealno je da vam ishrana bude 80 posto alkalna.

Imate li karcinom, savjet je da alkalizirate tijelo što je više moguće. To možete postići uz pomoć prehrane, vježbe, izbjegavanja stresa i dodatnog unosa klorofila.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 23 srp 2013, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Ove puste internet prehrambene i zdravstvene revolucije često i nisu tako bezopasne, uvijek se radi o zavjeri farmacetske industrije i o tome govori neki Dr iz Tunguzije koji je to sve sam istražio, ali je nakon svog revolucionarnog otkrića dobio otkaz ...i sad kad čovjek pročita nekoliko takvih revolucionarnih otkrića vidi da ona zastupaju potpuno suprotne principe. Jednima smeta meso, drugima žitarice, treći liječe rak marihunom, jedni sodom bikarbonom, lijekovi su uvijek štetni... ali ono što je najzanimljivije argumentacija je uvijek kontra farmaceuta kako god priča išla,pa npr neki prirodni lijekovi se zabranjuju jer su jeftini da bi se mogli prodavati skupi, dok isto tako se neki preparati koriste jer su jeftini i tako se kao truju ljudi... mislim ono niđe veze čim malo zagrebeš.

A najstupidnije je kad se kao određeni preparati predstavljaju kao otrovni jer u njima ima toksičnih supstanci i sad oni navode kako su npr samo 2g Fluora smrtonosna, a ljudima se kao sustavno u pastama podmeće taj isti F da bi se kontroliralo pučanstvo, a radi se o tome da se u količini paste koju nanesemo na četkicu nalazi manje od 1mg F od čega se skoro više od 90% ispljune, znači 2000 puta manje od smrtonosne doze.
I onda kad bolje razmotrimo taj vid manipulacije onda postaje jasno da na taj način možemo podvaliti priču o toksičnosi bilo čega jer i ona najzdravija tvar koju unosimo u organizam u dozi 2000 puta većoj od preporučene je letalna....
A isto tako je argumentacija o toksičnost nečega uvijek bez statistike , samo nabrajanja bolesti koja DR iz Tng ,koji je dobio otkaz, naveo,a nigdje nikakvih statističkih pokazatelja da ljudi koji su koristili sumnjive preparate boluju od ikakvih bolesti više od onih koji nisu koristili te preparate.
Ljudi ne razumiju što znači doza pa onda nasjedaju, npr teoretičari zavjere tvrde kako je zračenje pri Roentgen nalazima smrtonosno, dok je istina da je kod suvremenih aparata doza zračenja ustavri jednaka npr dozi koju tijelo primi od okološa za jedan dan, ili kao gledanje TVa 5 sati...

Uglavnom službena medicina nastoji na znanstven, stručan i dobronamjeran način unaprijediti zdravlje, međutim stvari uvijek nisu jasne i nažalost podložne su utjecajima farmaceutske industrije koja naravno ne truje planski ljude, nego nastoji sniziti kriterije za nužnost upotrebe lijeka, npr kad se mjera za poviušeni tlak, kolesterol, Calcij , vitamine, ... spusti za 10 posto( a taj raspon je nemoguće čvrsto ospriti) onda se dobije da npr umjesto 20% ljudi kojima su potrebni lijekovi imamo 50%, i u takvim stvarima je stvar podložna propagandi, manipulaciji podacima i manipulaciji rezultatima istarživanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 23 srp 2013, 15:18 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
lider30 je napisao/la:
Jako zanimljiv tekst sam pronašao na poskoku i čini mi se OK. Mišljenja sam samo da pored hrane se čovjek mora bojati i stresa, koji je izazivač većine bolesti.

I da lijekovi, koliko je moguće više izbjegavati - naravno ukoliko su nepjhodni, onda je to ne nemoguće.


Citat:
Kiselost organizma osnovni je uzročnik raka i ostalih bolesti?

Osnovni uzrok raka službeno je otkriven prije 1923., a pronalazač je 1931. za to dobio Nobelovu nagradu iz medicine. Postavlja se pitanje zašto današnja medicina ignorira taj podatak i zašto je taj podatak malo poznat javnosti.

Godine 1931. njemački znanstvenik Otto Heinrich Warburg (1883.-1970.) primio je Nobelovu nagradu za pronalazak osnovnog uzroka raka. Dr. Warburg je otkrio da je rak rezultat anti-fiziološkog Dr. Otto Heinrich Warburg, dobitnik Nobelove nagrade za istraživanje karcinoma. Anti-fiziološkim načinom prehrane (pretežno hranom koja zakiseljuje) i fizičkom neaktivnošću tijelo stvara kiselu sredinu slabo opskrbljenu kisikom. Stanična kiselost istiskuje kisik, a pomanjkanje kisika u stanicama stvara kiselu sredinu.

Metabolizam tumora

Dr. Warburg je rekao: “Pomanjkanje kisika i kiselost su dvije strane iste medalje: ako netko ima jedno, ima i drugo”.

Ako imate previsoku kiselost, automatski će vam nedostajati kisika u organizmu; ako vam nedostaje kisika imat ćete zakiseljen organizam. Kisela sredina je sredina bez kisika.

“Oduzmete li zdravoj stanici 35 posto njezinog kisika, možete je pretvoriti u stanicu raka za samo dva dana”, tvrdio je dr. Warburg.

U svojem djelu “Metabolizam tumora”, dr. Warburg je pokazao da svi kancerogeni oblici ispunjavaju dva temeljna uvjeta: krvnu kiselost i hipoksiju (pomanjkanje kisika).

Otkrio je, da su tumorske stanice anaerobne (ne udišu kisik) i da ne mogu preživjeti u prisutnosti visokih koncentracija kisika. Tumorske stanice mogu preživjeti samo uz pomoć glukoze i u sredini bez kisika. Stoga, karcinom nije ništa drugo nego obrambeni mehanizam, koji naše stanice koriste da bi preživjele u kiseloj sredini bez prisustva kisika.

Zdrave stanice žive u alkalnoj sredini punoj kisika, koja omogućava njihovo normalno funkcioniranje. Tumorske stanice žive u kiseloj sredini siromašnoj kisikom.

Ono si što jedeš

Nakon što je završen probavni proces, hrana, ovisno o svom nutritivnom profilu, stvara uvjete kiselosti ili alkalnosti u tijelu. Pojednostavljeno rečeno, alkalnost organizma ovisi o tome što jedemo.

Kiselo ili alkalno stanje mjeri se PH skalom od 0 do 14, gdje je 7 neutralna zona. Od 0 do 7 je kiselo, a od 7 do 14 je alkalno.
Naše stanice, da bi mogle uspješno funkcionirati, trebaju imati lagano alkalan pH, malo iznad 7.
Kod zdravog pojedinca pH krvi nalazi se između 7,40 i 7,45.

Krv se neprestano sama regulira kako ne bi upala u metaboličku kiselost.
Međutim, neka hrana zakiseljuje krv i zagađuje tijelo.

Hrana koja zakiseljuje tijelo

- Rafinirani šećer i svi njegovi derivati. Od svih je najgori, jer nema bjelančevina, masti, vitamina ni minerala, samo rafinirane ugljikohidrate, koji škode gušterači. Njegov pH je 2,1 (veoma kiseo).

- Meso (sve vrste)
- Proizvodi životinjskog porijekla – mlijeko i sirevi, vrhnje, jogurt itd.
- Rafinirana sol
- Rafinirano brašno i svi njegovi derivati kao što su tjestenina, torte, keksi itd.
- Kruh
- Margarin
- Kofein
- Alkohol
- Duhan
- Sva industrijski prerađena i konzervirana hrana, koja sadrži konzervanse, umjetne boje, arome, stabilizatore itd.
- Antibiotici i općenito svi lijekovi

Hrana koja alkalizira

- Svo sirovo povrće. Neko je kiselo po okusu, ali u tijelu se mijenja i postaje alkalno.
- Voće. Na primjer, limun unutar tijela ima veoma visok stupanj alkalnosti. (Nemojte da vas zavara njegov veoma kiseli okus).
- Bademi. Vrlo su alkalni.
- Integralne žitarice: jedina alkalizirajuća žitarica je proso. Sve su ostale žitarice lagano kisele, no idealna prehrana treba i određeni postotak kiselosti pa valja jesti i nešto žitarica. Sve žitarice moraju se jesti kuhane.
- Med. Ima vrlo visoku alkalnost.
- Klorofil. Zelene biljke sadrže klorofil koji je veoma alkalan.
- Voda. Važna je za proizvodnju kisika. Uvijek budite dobro hidrirani, pijte vode malim gutljajima tijekom cijelog dana.
- Vježbanje. Vježbe pomažu održavati alkalnost organizma jer daju kisik cijelom tijelu. Sjedeći način života uništava život.

Kemoterapija je druga riječ za otrov

Kemoterapija zakiseljuje tijelo do te mjere da ono mora posegnuti za alkalnim rezervama organizma, kako bi neutraliziralo kiselost žrtvujući minerale (kalcij, magnezij, kalij) ugrađene u kosti, zube, udove, nokte i kosu. Iz tog razloga primjećujemo promjene na osobama koje primaju kemoterapiju, između ostalog i opadanje kose. Ostali lijekovi također pogoršavaju kiselost organizma, pa ih valja izbjegavati koliko je to god moguće. Kao što je naglašeno, potpuno je nemoguće da se rak pojavi u nekoj osobi koja se zdravo hrani, pije puno čiste vode i vježba.

Da biste se ispravno hranili, osigurajte si 60 posto alkalnu prehranu i izbjegavajte proizvode koji su u većini kiseli, kao što su gazirana pića, slatkiši, brza hrana. Ne zloupotrebljavajte sol te je koristite što je manje moguće. Ako ste bolesni, idealno je da vam ishrana bude 80 posto alkalna.

Imate li karcinom, savjet je da alkalizirate tijelo što je više moguće. To možete postići uz pomoć prehrane, vježbe, izbjegavanja stresa i dodatnog unosa klorofila.


Bilo bi mozda malo, samo malkicu pretenciozno da ja kazem jednom dobitniku Nobelove nagrade da prica gluposti, ali cu zato reci da ovaj autor melje gluposti. Danas se zna ipak malo vise.
Uzrok raka, zna se danas, nije jedan, nego ih je vise... od genetike, primarnih bolesti, ishrane itd... Naime, danas se zna, da starimo, a i dobijamo rak zbog sve losijeg kopiranja stanica kako vrijeme prolazi, uzroke tomu su pak ti famozni slobodni radikali koji ostacuju DNA koja sadrzi informacije za pravilno kopiranje. Dogodi se, da ostecena stanica, bolesna, jednostavno odbije da se ubije (sto prirodno treba uciniti ako ne radi ispravno), i suprotno tome pocne se takva ostecena brzo razmnozavati - rak. Slobodni radikali su pak u nasoj okolini... od hrane pa naravno do pusenja ali i kisik (koji se ovdje spominje) koji takodjer ostecuje stanice. Najvise slobodnih radikala ispustaju pak mitohondriji prilikom stvaranja energije za organizam, kao male elektrane u nasim stanicama sto ispustaju nusproizvode. Organizam ima mehanizme da hvata te radikale, medjutim to uspijeva samo do odredjene mjere.

Kemoterapija pak je otrov, i to nije nista novo. To je otrov koji se daje i pitanje je samo hoce li prvo popustiti pred njim rak, ili organizam koji ima rak.

Te nemirnice sto "kisele organizam" :zubati ... to je glupost... Mislim, kao prvo sta bi ja onda uopce trebao jesti? Pasti travu? Ovo kao da je pisao neki vegan i sl. ludjaci. :D Inace, ti "konzervansi" sto ovaj spominje su u daleko vecim koncentracijama u recimo 100 grama spinata no u kilogramu sunke.

Tako sam jednom citao kako su dodaci E 300 i E 330 narucito opasni a prvo je askorbinska kiselina (ili ti vitamin C) a drugo je limunska kiselina.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 23 srp 2013, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32058
zaba1111 je napisao/la:
Uglavnom službena medicina nastoji na znanstven, stručan i dobronamjeran način unaprijediti zdravlje, međutim stvari uvijek nisu jasne i nažalost podložne su utjecajima farmaceutske industrije koja naravno ne truje planski ljude, nego nastoji sniziti kriterije za nužnost upotrebe lijeka, npr kad se mjera za poviušeni tlak, kolesterol, Calcij , vitamine, ... spusti za 10 posto( a taj raspon je nemoguće čvrsto ospriti) onda se dobije da npr umjesto 20% ljudi kojima su potrebni lijekovi imamo 50%, i u takvim stvarima je stvar podložna propagandi, manipulaciji podacima i manipulaciji rezultatima istarživanja.


Vjerujem da je tako-kad na vrbi rodi grožđe...

Pogledaj statistiku koliko je ljudi stradalo od neadekvatne zdravstvene njege npr.,nepotrebnih zahvata,nepotrebnih uzimanja medikamenata itd.Iznenadićeš se na kojem visokom mjestu po broju smrtnosti se nalazi taj vid medicine...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 23 srp 2013, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Kažem da stvari nisu uvijek jasne, a ni jednostavne, na živu organizmu nikad ništa nije 100% , radi se o generalnoj težnji za unapređenjem zdravlja, potebne su godine dok se za neke preparate dokaže da je nešto štetno ili korisno.
Evo zagovaraš vegeterijanstvo, istražuješ, vjerujem da si došao do nekih podataka o učestalosti raka ili bilo kojih drugih bolesti u Indiji gdje su uglavnom vegeterijanci, mislim da to nije teško pronaći na internetu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 23 srp 2013, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32058
zaba1111 je napisao/la:
Kažem da stvari nisu uvijek jasne, a ni jednostavne, na živu organizmu nikad ništa nije 100% , radi se o generalnoj težnji za unapređenjem zdravlja, potebne su godine dok se za neke preparate dokaže da je nešto štetno ili korisno.
Evo zagovaraš vegeterijanstvo, istražuješ, vjerujem da si došao do nekih podataka o učestalosti raka ili bilo kojih drugih bolesti u Indiji gdje su uglavnom vegeterijanci, mislim da to nije teško pronaći na internetu.

Ne zagovaram vegetarijanstvo,nego biblijske principe.Kad si već spomenuo Indiju,otamo dolazi poplava kvazi religija,filozofskih pravaca,kojima zaglupljuju ionako zaveden narod.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 11 ruj 2013, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32058
Za ljubitelje paštete :biceovodobro

Tko nema dobar stomak,neka ne gleda...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Znate li što jedete?
PostPostano: 11 ruj 2013, 20:18 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Ne znam šta jedem, ali znam šta ne jedem.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 553 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 23  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO