HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 251 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 24 stu 2012, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Prestani, nisi ni ti daleko od njega.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 01 pro 2012, 22:56 
Offline

Pridružen/a: 11 stu 2012, 17:45
Postovi: 355
Lokacija: ZAGREB
Junuz Djipalo je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Edin je onaj b@ahlijander sa dna kace. Vidite vi kako se on preko Busovače naslađuje sa smanjenjem broja Hrvata u Varti.


Eto ti pametan, mi glupi. Vidiš da se igramo sa njim. Ne moraš ti sve shvatit, preplošan si... :zubati


Igrate ? Kako to misliš ? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 16 sij 2013, 17:26 
Offline

Pridružen/a: 16 sij 2013, 17:15
Postovi: 1
Zivot dajemo- Busovacu ne damo!

Cavara i!





:zastava_Hrvata

sve Hrvate sirom svijeta pozdravlja obitelj Cavara i Caljkusic!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 13 ruj 2013, 21:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
BUSOVACA, DOKUMENTARAC

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... 13Ys#t=169

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 13 ruj 2013, 21:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Bobovac je napisao/la:



_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 18 stu 2013, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Avazovcima smeta hrvatska zastava u Busovači. Dobro se zakačili na komentarima srednjebosanski "kamenjarci" i muslimani.
Lud narod, možeš staviti zastavu Norveške ako hoćeš, ne bi smjeli pisnuti o tome.

http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... u-busovaci

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 18 stu 2013, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Očito je ponestalo zastava HB. Inače, treba osmislit stiliziranu zastavu EU sa jasnim hrvatskim elementima inju vješat uokolo. Simbolizira opredjeljenost bh. Hrvata za EU :D . Ovako nešto bez ZOO-a:

slika

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 18 stu 2013, 23:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
BBC je napisao/la:
Avazovcima smeta hrvatska zastava u Busovači. Dobro se zakačili na komentarima srednjebosanski "kamenjarci" i muslimani.
Lud narod, možeš staviti zastavu Norveške ako hoćeš, ne bi smjeli pisnuti o tome.

http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... u-busovaci


naši dominiraju u komentarima, koliko ih samo ima. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 18 stu 2013, 23:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ti glupani sa Avaza redovno čitaju ovaj forum. Nedavno sam im napisao zašto nemaju komentara, izgleda to popravili.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 02 pro 2013, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
Djevojčica iz Busovače, Izabela Vidović, među zvijezdama Hollywooda

slika

Naslovnu ulogu filma "Neprijatelj pred vratima", koji će uskoro imati premijeru i na ovim prostorima, odigrala je djevojčica Izabela Vidović, a kako Pogled.ba njezini roditelji su iz Busovače, Marijo i Elizabeta. Oni su za rata izbjegli u Njemačku pa potom u SAD.

Upravo se dijete ovih raseljenih osoba iz Bosne I Hercegovine našlo među slavnim zvijezdama Hollywooda.


_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 14 lip 2014, 13:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2014, 02:07
Postovi: 751
Lokacija: Planet Zemlja
http://www.grad-busovaca.com/busovaca/9 ... adovanskog

_________________
Došao je tiho i ušao u legendu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 15 lip 2014, 17:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Busovača: Obilježena 21. obljetnica stradanja Hrvata na Busovačkim stajama

http://www.grad-busovaca.com/busovaca/1 ... im-stajama

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 03 srp 2014, 21:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2014, 02:07
Postovi: 751
Lokacija: Planet Zemlja
Završena je jedna lijepa kulturna manifestacija:

http://www.hrsvijet.net/index.php?optio ... Itemid=358

_________________
Došao je tiho i ušao u legendu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 22 kol 2014, 00:13 
Offline

Pridružen/a: 22 kol 2014, 00:11
Postovi: 3
zna li itko odakle vuce porijeklo prezimena ČAVARA ???


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 30 pro 2014, 10:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
SASVIM DRUGAČIJA PRIČA
Nijemac doselio u BiH i pokrenuo biznis: Ni mrtav se ne vraćam!

Dok Bosanci i Hercegovci traže debele veze kako bi se zaposlili u Njemačkoj, Roland Katzmarzik došao je iz te zemlje raditi u Busovaču. Natrag se ne želi vratiti.

Roland Katzmarzik otvorio je kovačnicu u kojoj izrađuje mačeve, ali i neke umjetnine. Zanat je naslijedio od svoga oca, a posebno ga oduševljavaju japanske katane.

Prvo se zaljubio u svoj zanat kroz koji stvara prava umjetnička djela, a zatim i u Vinku iz Busovače s kojom ima jednoga sina.

"Ljubav prema japanskim sabljama i noževima rodila se još dok sam bio dijete. Volio sam te sablje, ali kasnije sam htio očuvati taj stari zanat izrade japanskih katana i nadam se da sam u tome i uspio", ispričao je Roland za Radio Slobodnu Evropu.

Kovačnica koju je Ronald napravio u Busovači opremljena je svim alatima i strojevima za izradu raznih predmeta.

Pored japanskih katana, radi danas i noževe, svijećnjake, te balkonske ograde i sve ono što donosi zaradu. Iako je u Busovači već pola godine, već se zna za njegovo umijeće kovanja.

Supruga Vinka nije ni sanjala da će se nakon 20 godina provedenih u Njemačkoj vratiti u rodnu Busovaču i tu nastaviti život sa svojim Rolandom.

"Svi mještani koji me znaju bili su iznenađeni, šokirani da Nijemac dolazi u Busovaču. Prihvaćeni smo jako, jako dobro. Ja kao mještanka, ali i moj muž je izuzeno dobro prihvaćen. Ljudi nam pomažu što uvijek kad zatreba. On kaže, došao sam u jedno selo, ali sam presretan", priča Vinka.

Imaju sina koji pohađa treći razred srednje škole.

"Sin je razumio naš jezik, ali nije znao govoriti. Međutim, moje dijete sada jako dobro govori i jako je dobar učenik. Izuzetno je dobro prihvaćen, svi mu pomažu da nauči jezik. U Njemačkoj je bilo sasvim suprotno, gdje je dijete bilo depresivno, nije voljelo ići u školu zbog mobinga jer je miran i povučen. Sada u školu ide s osmijehom i vraća se s osmijehom. Rekao je: 'Ja u Njemačku ne želim ni mrtav'", priča Vinka o svom sinu.

Njegov otac Roland Katzmarzik, također, se ne misli vraćati u svoju zemlju.

Danas.hr/Radio Slobodna Europa
30.12.2014.

:zivili :biceovodobro :smajl020

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 30 pro 2014, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
To je sad in iskreno u Svijetu vraćati starije zanate u trend.
Samo da šta pokleplje sjekira i napravi poljoprivrednih alata još više bi zarade imao osim katane i srednjovijekovnih oružija. Ali ima ljudi koji to kupuju. Katana sama po sebi je skupa a i mukotrpna za izraditi a može presjeći cijev metalnu a da se ne istupi.
Evo primjer kovačnice iz srednjeg vijeku u Varešu, ta kovačnica je na vodeni pogon. Slično mlinu.


_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 30 pro 2014, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
korrisnik je napisao/la:
To je sad in iskreno u Svijetu vraćati starije zanate u trend.
Samo da šta pokleplje sjekira i napravi poljoprivrednih alata još više bi zarade imao osim katane i srednjovijekovnih oružija. Ali ima ljudi koji to kupuju. Katana sama po sebi je skupa a i mukotrpna za izraditi a može presjeći cijev metalnu a da se ne istupi.


Sjekira košta cca.20 KM,a kvalitetna industrijska katana min.500 pa naviše.Ručno kovane japanske dostižu basnoslovne sume.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 30 pro 2014, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Mar-kan je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
To je sad in iskreno u Svijetu vraćati starije zanate u trend.
Samo da šta pokleplje sjekira i napravi poljoprivrednih alata još više bi zarade imao osim katane i srednjovijekovnih oružija. Ali ima ljudi koji to kupuju. Katana sama po sebi je skupa a i mukotrpna za izraditi a može presjeći cijev metalnu a da se ne istupi.


Sjekira košta cca.20 KM,a kvalitetna industrijska katana min.500 pa naviše.Ručno kovane japanske dostižu basnoslovne sume.


Da jest ali za 1 mjeseca ako je sezona može se poklepati (ne odkovati poklepati ispraviti "žicu i ponovo naoštriti 50 sjekira ako je poljoprivreda dobra* 6KM to je 300 KM.
Kaane se slabo kupuju nemožeš ništa sa njima raditi sjeći drva više su kao suvenir. Tj luksuz su. Nijemac se snašao vjerovatno pošto ih izvozi i prodaje Amerikancima Englezima Francuzima i td. Onima koje se furaju na samuraje i one mačeve. Luksuz su.



Sjekira je i dan danas u upotrebi dok katana nije jer je oruđe a sjekira je alat.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 30 pro 2014, 23:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
korrisnik je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Sjekira košta cca.20 KM,a kvalitetna industrijska katana min.500 pa naviše.Ručno kovane japanske dostižu basnoslovne sume.


Da jest ali za 1 mjeseca ako je sezona može se poklepati (ne odkovati poklepati ispraviti "žicu i ponovo naoštriti 50 sjekira ako je poljoprivreda dobra* 6KM to je 300 KM.
Kaane se slabo kupuju nemožeš ništa sa njima raditi sjeći drva više su kao suvenir. Tj luksuz su. Nijemac se snašao vjerovatno pošto ih izvozi i prodaje Amerikancima Englezima Francuzima i td. Onima koje se furaju na samuraje i one mačeve. Luksuz su.


Ne bi vjerovao koliko ljudi drži katane po kućama,kao suvenire.
Umjetnost kenjutsu-a je veoma teška,i po pravilu samo majstori barataju pravim naoštrenim katanama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 31 pro 2014, 00:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Mar-kan je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:

Da jest ali za 1 mjeseca ako je sezona može se poklepati (ne odkovati poklepati ispraviti "žicu i ponovo naoštriti 50 sjekira ako je poljoprivreda dobra* 6KM to je 300 KM.
Kaane se slabo kupuju nemožeš ništa sa njima raditi sjeći drva više su kao suvenir. Tj luksuz su. Nijemac se snašao vjerovatno pošto ih izvozi i prodaje Amerikancima Englezima Francuzima i td. Onima koje se furaju na samuraje i one mačeve. Luksuz su.


Ne bi vjerovao koliko ljudi drži katane po kućama,kao suvenire.
Umjetnost kenjutsu-a je veoma teška,i po pravilu samo majstori barataju pravim naoštrenim katanama.


Ali po BIH to da drže ako drže to je stvarno luksuz, nemaš nikakve koristi niti prihoda od toga. Da bi se običan mač otkovao potrebno je možda nekoliko sati da bi se naučile osnovne tehnike kovanja (katana je druga stvar jer se čelik premotava ugljeniše, kovački zavarjuje kali pa kasnije popušta) trebalo bi nekoliko školskih časova da bi se to naučilo.
Problem nije otkovati i napraviti alat. Najveći problem je termička obrada i tu je tajna velika kako kod katane tako i kod nekih alata (bio sam kod kovača koji je objašnjavao kaljenje tj termičku obradu a i znam teoriju otprilike kako ide) Prvo se čelik grije na temperaturi crvene boje trešnje dalje se naglo hladi u
vodi ili ulju. Poslije toga je okaljeno i tvrdo kao kamen a krhko kao dijamant ili staklo.
Takav čelik puca brzo. Poslije kaljenja
dolazi dolazi popuštanje čelika. To je dovođenje čelika u prirodno stanje.
Grije se opet na određenoj temperaturi. Pa se popušta tj hladi ali sad se grije na nižoj temperaturi od predhodne.
slika
slika
slika

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 31 sij 2016, 21:46 
Offline

Pridružen/a: 31 srp 2015, 21:39
Postovi: 1567
Nešto starija slika, u blizini Kaćuna :zubati
slika

_________________
Giggity giggity goo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 22 lip 2016, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
http://www.vitez.info/pogledajte-kako-j ... rettyPhoto

Pogledajte kako je u Busovači proslavljena sinoćnja pobjeda Hrvatske


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 25 srp 2016, 12:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Citat:
Povratnik ulaže 2 milijuna KM, a ne daju mu zagraditi imanje



Kako zaustaviti sve masovniji odlazak radno sposobnih ljudi trbuhom za kruhom iz srednje Bosne (a da je samo s tog područja op.a.) u bijeli svijet, prije svega u nekoliko zemalja Europske unije, pitanje je za milijun dolara, kako se to zna reći kada je odgovor na neko pitanje teško dokučiti. A kada se odgovor, bar djelomični na određenoj mikro-lokaciji i ponudi, onda se traže načini kako realizaciju tog mogućeg pozitivnog odgovora zaustaviti, onemogućiti…

U ovoj našoj tužnoj pa i zabrinjavajućoj prići, mikro – lokacija je Busovača, naselje Kačuni ili još bolje locirana – naselje Javor gdje odgovor na to pitanje nudi četrdesetogodišnji Danijel Ninić, podrijetlom iz Javora tog nekada lijepog a sada pustog busovačkog zaseoka. Danijel, naime, već dvadeset i pet godina živi i radi u inozemstvu, obrazovan je i ambiciozan, s velikim i uspješnim poslovnim iskustvom, s visokim austrijskim priznanjima za uspješne mlade menađere. A posao u hotelijerstvu, u iznajmljivanju stambenih i poslovnih prostora već odavno mu cvjeta u Austriji i Njemačkoj, a s uspješnim je iskustvom rada i djelovanja i u Španjolskoj. No, Danijel je zaljubljen u rodni kraj, u svoj rodni i u ratu opustošeni Javor, gdje je on jedini povratnik, ili je bolje reći, pokušava to biti.

„Već dugo živim u inozemstvu gdje imam uspješan biznis, a nikako se nisam mogao othrvati „zovu“ rodnoga kraja. Želio sam i to već dugo planiram, vratiti se bar povremeno i privremeno u rodni Javor, u Kačune, u Busovaču gdje sam se rodio, gdje sam kršten, gdje sam išao u školu, gdje je moja opustošena gruda, gdje žive moji prijatelji iz djetinjstva, Bošnjaci po nacionalnosti. Hrvata u Javoru i nema, sva njihova imovina je uništena i opljačkana, moja rodna kuća je zapaljena, a ako Bog da na tim temeljima planiram uskoro početi graditi novi obiteljski dom. Ali…, zastaje Danijel a pogled mu luta po prekrasnim predjelima na južnoj strani Kačuna, po njegovoj djedovini i očevini, po posjedima njegovih bliskih rođaka koje je kupio ili zakupio ili će tek to učiniti.

„S jednim malim dijelom velikog projekta, s ekološko-organskom proizvodnjom malina već sam počeo. To činim po svim zahtjevima certifikata Europske unije, a ovo područje, moj Javor i okolina su „božje davanje“ za tu proizvodnju, nikada i ničim zagađeno. Prvi uzgoj je već ubran, bit će još berbe, a dogodine neusporedivo više. Do sada sam u proizvodnju malina uložio oko 100 tisuća KM, a s pravim ulaganjima tek trebam početi. Ovo do sada je tek mali dio projekta koji ovdje želim realizirati, na površini većoj od 300 dunuma. Naime, planiram realizirati projekt ekološkog uzgoja junadi i izvoz mesa s certifikatom Europske unije. Plan je u što kraćem roku izgraditi svu potrebnu infrastrukturu za uzgoj junadi, a za početak, u jednom turnusu uhraniti oko tisuću junadi. A iz godine u godinu, broj uhranjenih junadi bi se povećavao sve do tri tisuće grla.“, izlaže nam Danijel svoje obimne planove te nastavlja. „Za sada, oko malina kod mene radi desetak i više mještana, broj zna biti i daleko veći, a varira prema potrebama, a ne bude li problema koje sada imam, već iduće godine uposlio bih, povremeno i stalno, oko stotinu radnika, a taj će broj doseći u dvije stotine uposlenika. Naime, realizacija uzgoja junadi bit će u startu teška oko 2 milijuna KM“, kaže Danijel, a treba reći da takve investicije, s tolikim brojem uposlenih siromašna Busovača poslije rata i nije imala.

O kakvim je problemima riječ pitamo Danijela?.

„Tijekom rata“, pojašnjava Danijel „kroz moj posjed Armija BiH je za svoje potrebe prokopavala putove koji su „isparcelisali“ naše imanje i kroz zemljište koje sam kasnije kupio i zakupio. Rat je bio, Bože moj, i što sada. Ništa, moglo bi se reći, da te putove, poslije rata nepotrebni i u sadašnjem vremenu potpuno nelegalni, ne nastavljaju koristiti, za svoje privatne potrebe, neki od mještana, susjeda… Naime, skraćuju si raniji put do svojih vikendica, pojedinci ih koriste i za nelegalnu sječu šume. A zbog tih i takvih interesa, neću sumnjati i u neke druge razloge i interese, pokušava me se spriječiti ograđivanje svog posjeda i ukidanje nelegalnih putova koji mi „presjecaju“ imanje, bez čega nema ni ekološke ni organske proizvodnje malina niti uzgoja junadi. Uostalom hoću ograditi svoj posjed i na taj način ga obilježiti i zaštititi. Hoću biti svoj na svome. A to pravo za sada, uglavnom verbalno, mi se prijeći s ozbiljnim porukama kako to što želim raditi, što već radim, „nije dobro, nije preporučljivo“, jer, navodi se, svojim planovima uzimam prava nekim od mojih susjeda. A rekao sam o kojim se „pravima“ radi.

Upravo radi toga vrijedni projekt, veliko ekonomsko ulaganje, dobrano kasni. Adekvatnih reakcija nadležnih u tom pravcu još uvijek nema“, naglašava Danijel i pokazuje nam službeni dokument iz Općine koji jasno pokazuje da na njegovom posjedu nema nikakvih ucrtanih putova. To pak govori o nelegalnosti i uzurpaciji vlasništva, a nedavno je spriječen prolaz kamiona javnim putom koji je vozio potreban materijal za obilježavanje i ograđivanje posjeda.

„To čine pojedinci, vlasnici nekoliko vikendica, kradice šume i tko zna čega još, a ja unatoč deklarativnoj podršci zaštite i omogućavanja rada na svom posjedu još uvijek nemam“.

Iako Danijel ne spominje imena, saznali smo u Busovači kako je kolovođa opstrukcije, poruka i upozorenja, „lokalni šerif“, profesionalni policajac u PS Busovači, Zuhdija Smaka, čiji bi zadatak i profesionalna obveza, trebala i morala biti štititi zakonitost, štititi „svetinju“, kako se zna reći za privatnu imovinu, štititi i zaštititi, u okviru svojih policijskih ovlasti, svakog pojedinca pa ma kako se on zvao, kojoj naciji ili vjeri pripadao. A za sada, u Javoru, bar kada je Danijel Ninić u pitanju, nije tako. Naime, kada je zbog sprječavanja prolaza kamiona javnim putom Danijel problem javio u PS Busovača, problem je došao riješiti upravo policajac Zuhdija Smaka koji sve to i „kuha“. I problem je u vrlo kratkom vremenu riješen – kamionu nije dozvoljen prolaz!!!

„Unatoč svemu vjerujem da u našoj Bosni i Hercegovini ima, mora biti, zakona i pravde, da svatko ima pravo na svoje, a ja ništa drugo i ne tražim. Nikoga, baš nikoga, ni na koji način ne želim ugroziti, pravo uskratiti. Naprotiv, iskreno želim pomoći svom rodnom kraju, ljudima koji ovdje vrlo teško žive. To znam i to mogu, a evo, neki ljudi, zbog svojih osobnih ili inih interesa žele me u tomu spriječiti. E, neće!

„Danijelovog oca znam dugi niz godina i o njemu mogu reći sve najbolje. Svog novog poslodavca Danijela poznajem godinu dana, a ovdje je mnogima, pa tako i meni, donio „nafaku“. Nerijetko se mi mještani pitamo što to mladog i uspješnog čovjeka iz inozemstva vuče ovamo. Je li on normalan, pitaju se neki znajući na što sve ovdje nailazi. A nailazi na niz problema, prepreka…, a nas koji kod njega hljeb zarađujemo plaća redovito, bez dana zakašnjenja i plaća nas dobro. A mnogi mještani, kao i ja, poručujemo tim ljudima, pojedincima, koji Danijelu prave velike probleme neka se zamisle, neka dobro razmisle…“, kaže nam Vahid Drinić (63) koji „nafaku“ nalazi kod povratnika Danijela Ninića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 25 srp 2016, 17:59 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
ko je načelnik u busovači?
i zašto mi se čini da bi 90% danijelovih zaposlenika bili bošnjaci


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 17 pro 2016, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Potrudili su se ove godine oko Adventa i Božića.

http://grad-busovaca.com/najavljujemo-advent-busovaci/

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 251 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO