HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 16:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 202 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 24 vel 2014, 14:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Zadar1993 je napisao/la:
Zato jer su istočni Slaveni, ali i neki zapadni (Česi) voljeli prakticirati silu nad drugim Slavenima.

=))

A od zapadnih Slovena si baš izabrao najveće pizde i beskičmenjake (i to ne samo među Slovenima) da proglasiš za nasilnike, a izostavio si Poljake koji su držali pola Evrope pod svojom vlašću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 24 vel 2014, 15:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Čehe sam uzeo zbog novije povijesti. Ako idemo dalje u prošlost onda su to svakako Poljaci .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 25 vel 2014, 12:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Kad bi se ovo stvorilo bilo bi samo u svijetu: USA, EU, Panslavenska konfederacija, Kina, Japan i Indija kao superdržave. Eventualno još, kad bi se Arapi ujedinile imali bi superdržavu Arabiju (Saudijska Arabija, Irak, Kuvajt, Jemen, UAE, Katar, Sirija, Jordan, Egipat, Libija, Alžir, Tunis i Maroko).
Ostalo bi bile državice.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Malo veće Međimurje (Međimorje?!)

http://en.wikipedia.org/wiki/Intermarium

Citat:
Międzymorze (Polish pronunciation: [mjɛnd͡zɨˈmɔʐɛ], known in English as Intermarium, was a plan, pursued after World War I by Polish leader Józef Piłsudski, for a federation, under Poland's aegis,[1][2][3][4][5] of Central and Eastern European countries. Invited to join the proposed federation were the Baltic states (Lithuania, Latvia, Estonia),[6] Finland, Belarus, Ukraine, Hungary, Romania, Yugoslavia and Czechoslovakia.[7][8]

The Polish name Międzymorze, which means "Intersea" or "Between-seas," was rendered into Latin as "Intermarium."


slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 12:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Ministry of Sound je napisao/la:
Malo veće Međimurje (Međimorje?!)

http://en.wikipedia.org/wiki/Intermarium

Citat:
Międzymorze (Polish pronunciation: [mjɛnd͡zɨˈmɔʐɛ], known in English as Intermarium, was a plan, pursued after World War I by Polish leader Józef Piłsudski, for a federation, under Poland's aegis,[1][2][3][4][5] of Central and Eastern European countries. Invited to join the proposed federation were the Baltic states (Lithuania, Latvia, Estonia),[6] Finland, Belarus, Ukraine, Hungary, Romania, Yugoslavia and Czechoslovakia.[7][8]

The Polish name Międzymorze, which means "Intersea" or "Between-seas," was rendered into Latin as "Intermarium."


slika


O ovome smo već pisali, u kontekstu eventualnog bližeg povezivanja zemalja srednje Europe unutar EU, radi neutraliziranja utjecaja velikih država članica.

Za ilustraciju, Hrvatska, Mađarska, Češka, Slovačka i Poljska u Vijeću ministara EU, koje je najvažnije (zakonodavno) tijelo Unije, zajedno imaju 65 glasova, dok Njemačka i Francuska zajedno imaju 58.

http://www.consilium.europa.eu/council/ ... or&lang=en

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 13:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Teško jer su ovi iz višegradske skupine rezolutno odbacili mogućnost da ubace i Sloveniju, a kamoli neke druge države.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Pa nas su pozvali, ne?

Zašto neće Slovence?

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 13:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
http://www.thedaily.sk/visegrad-four-against-groups-expansion/

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
A dobro.

Ja sam nešto polovio da su Višegradci nezadovoljni stavom i ponašanjem Hrvatske nakon primitka u EU jer su smatrali da bi im bila bliska ili se pridružila.

Ne znam odakle mi to.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 14:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
doc je napisao/la:
A dobro.

Ja sam nešto polovio da su Višegradci nezadovoljni stavom i ponašanjem Hrvatske nakon primitka u EU jer su smatrali da bi im bila bliska ili se pridružila.

Ne znam odakle mi to.


Mađari su zagovarali ulazak Hrvatske u V4 uoči ulaska RH u EU:

Citat:
The fifth chair – Croatia’s role in Visegrád Group cooperation

Tuesday, June 25, 2013

Gyula Pályi | Source: Magyar Nemzet

In just a few days Croatia will become part of the European Union and Hungary will take over the rotating presidency of the Visegrád Group. The combination of these two events is strongly suggesting that the time may be ripe to take advantage of a long-standing opportunity and bring Croatia into the Visegrád Group.

The Visegrád cooperation venture dates from February 11, 1991, when Czechoslovakia, Poland, and Hungary, represented by men who have since taken their places among the makers of history – Václav Havel, Lech Wałęsa and József Antall – signed a declaration of cooperation. When Czechoslovakia, established under the pressure of the Great Powers, separated in 1993, the number of participants grew to four – the Czech Republic, Hungary, Poland, and Slovakia.

That is when the group became the Visegrád Four (V4), with roots that date back to the 14th century. In November of 1335 John (von Luxemburg) King of Bohemia, Casimir the Great of Poland (of the House of Piast), and King Charles Robert of Hungary and Croatia (of the House of Anjou) met in Visegrád, mainly to facilitate trade between their countries. One outcome of the meeting was support for a defended trade route between Buda and Brno while another was an eastern trade corridor running through Kosice, of major advantage to Poland. These 14th century monarchs believed that the advantages of cooperation outweighed the obstacles generated by greater or lesser differences. Their astute and insightful decision set the foundation for a major upswing in Central European development, quashed only by the invasion of the Ottoman Empire, which in turn was followed by German and Russian actions taking advantage of the Ottoman presence, in the early 16th century.

Twenty-two years ago, the founders of the present-day Visegrád cooperation were aiming for the revival of this north-south corridor. Initially, they focused on clearing out the debris of the Communist dictatorships and consolidating the economies of the members. Later, when all four joined NATO and then the European Union, the scale of activity widened to include cooperation in international and security policies and the operation of the Schengen border control system. The goals of the Hungarian presidency about to get underway are centered on economic affairs and within that on a secure supply of energy resources, as the Hungarian prime minister announced during a recent visit to Warsaw.
Croatia was (and still is) an integral part of the historical 14th century backdrop to Central European cooperation. It is on more or less the same economic level as the others and is part of the world of tradition that goes back a good thousand years. It is obvious that Croatian membership would be an integral component of the Visegrád perspective. Just one geopolitical example: if the Visegrád Four became the Visegrád Five with the addition of Croatia, the group would immediately have access to two seas and the resulting Baltic–Adriatic corridor holds promise of tremendous economic advantage. Access to the Adriatic Sea would play a tremendous role in supporting energy security.

Hungary, as the Visegrád member recommending accession for Croatia, would not only benefit in the economic and political spheres if Croatia joins the group for there are numerous non-political considerations dating from coexistence as in a personal union for centuries on end. One concerns the many mixed Croatian–Hungarian families, while another involves the large number of Hungarian-owned seaside vacation homes in Croatia. Still another is that Croatia is one of the few nearby countries (in fact, perhaps the only one, excluding Poland and Italy) where a Hungarian who publicly states his or her ethnicity will enjoy a friendly reception and find a general willingness to help. The familial background of historical heroes common to both countries, such as the Zrinyi (Zrinski), Frangepan (Frangepani) and Festetics families are a part of both Hungarian and Croatian history. The accession of Croatia to the European Union is a critical juncture in contemporary history. Clearly, the connection between our countries is reflected in the fact that the Speaker of Hungary’s Parliament was invited to attend the ceremonious session of the Croatian sabor (parliament) marking its entry into the European Union.

Our goal in offering these thoughts is to spotlight the urgency of taking advantage of this historical opportunity and to encourage the Visegrád Four to invite Croatia to take that fifth chair, the one that is still empty.

http://www.budapesttelegraph.com/news/399/the_fifth_chair_%E2%80%93_croatia%E2%80%99s_role_in_visegrad_group_cooperation

Isto je ponovljeno i ove jeseni:

Citat:
Friendship with Croatia comes before INA stake, says Orban
October 4th, 2013

Hungary will not risk its long-standing friendship with Croatia over a dispute involving a stake Hungarian oil and gas company MOL owns in Croatian peer INA, Prime Minister Viktor Orban said on public Kossuth Radio on Friday. "The extraordinary quality of the relationship between Hungary and Croatia is of great value; of such value that it cannot be ruined by the question of a company or a question of business," Orban said.

http://www.visegradgroup.eu/news/friendship-with-croatia


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Znači naši dragi prijatelji Ugari nas podržavaju.

Kako su ostali reagirali? Ako su odbili Slovence...

Jel zna netko nešto zanimljivo po tom planu?

Šteta bi bilo da se ne složi jedna jaka srednjoeuropska grupa možda i sa Austrijom, Slovenijom, Hrvatskom.

Mi Srednjoeuropljani se moramo držati skupa...da ne spomenemo da bi takav blok bio itekako značajan unutar EU.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dobar put za raspad EU. Velike članice bi našle 300 razloga zašto to ne može funkcionirati i rekle bi "Zbogom".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ne znam baš...a uostalom nama je ionako samo jedna bitna...a ona sumnjam da bi rekla zbogom...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Rusija je u Europi. Nisu sa kruške pali da im čak i formalnu pozivnicu uruče, prije tih nereda.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 16:53 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Ministry of Sound je napisao/la:
Malo veće Međimurje (Međimorje?!)

http://en.wikipedia.org/wiki/Intermarium

Citat:
Międzymorze (Polish pronunciation: [mjɛnd͡zɨˈmɔʐɛ], known in English as Intermarium, was a plan, pursued after World War I by Polish leader Józef Piłsudski, for a federation, under Poland's aegis,[1][2][3][4][5] of Central and Eastern European countries. Invited to join the proposed federation were the Baltic states (Lithuania, Latvia, Estonia),[6] Finland, Belarus, Ukraine, Hungary, Romania, Yugoslavia and Czechoslovakia.[7][8]

The Polish name Międzymorze, which means "Intersea" or "Between-seas," was rendered into Latin as "Intermarium."


slika


Lijepo, Finska i Estonija su nam bliske zemlje i trebamo težiti boljoj suradnji. :biceovodobro

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Ministry of Sound je napisao/la:
Malo veće Međimurje (Međimorje?!)

http://en.wikipedia.org/wiki/Intermarium

Citat:
Międzymorze (Polish pronunciation: [mjɛnd͡zɨˈmɔʐɛ], known in English as Intermarium, was a plan, pursued after World War I by Polish leader Józef Piłsudski, for a federation, under Poland's aegis,[1][2][3][4][5] of Central and Eastern European countries. Invited to join the proposed federation were the Baltic states (Lithuania, Latvia, Estonia),[6] Finland, Belarus, Ukraine, Hungary, Romania, Yugoslavia and Czechoslovakia.[7][8]

The Polish name Międzymorze, which means "Intersea" or "Between-seas," was rendered into Latin as "Intermarium."


slika


Međumorje.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 19:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Ministry of Sound je napisao/la:
Teško jer su ovi iz višegradske skupine rezolutno odbacili mogućnost da ubace i Sloveniju, a kamoli neke druge države.


Orbanova ideja je drugačija, osim toga višegradska skupina unutar EU de facto još ne postoji što se najbolje vidi u ovim pitanjima oko Rusije kada Poljaci i Mađari imaju oprečne stavove. Takvo što se treba izgladiti, kao i određene probleme između Slovačke i Mađarske.

S druge strane opseg ove unutareuropske grupe prema tim planovima bi bio sljedeći : Hrvatska, Mađarska, Slovačka, Poljska i Litva.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 20:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
A Česi ne?

Koji je problem sa Slovencima? Jer to zato što su Slovenci? :)

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
doc je napisao/la:
A Česi ne?

Koji je problem sa Slovencima? Jer to zato što su Slovenci? :)


Problem je ideologija, savez kojeg Orban ima na umu se bazira na Metternichovom sustavu, odnosno ideološkoj bliskosti zemalja te istom geostrateškom potrebom New Deala prema Njemačkoj kojeg Češka i Slovenija uvelike ne trebaju.

Kad se u RH izglasovalo ZA na referendumu, Slovaci su najavili nešto slično, ne znam u kojoj je to sada fazi no postojao je čak i parlamentarni konsenzus ljevice i desnice. Time bi dobio potez zemalja od RH do Litve koja na slične načine ima definiran brak kao ideološku podlogu koja bi služila pridobivanju naroda za takve saveze unutar EU i jačanju njihove lojalnosti istima.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
E taj New Deal bi bio odličan ako bi se dao provesti. Njemačka za jako male novce može osigurati potporu.

A nama bi 3 milijarde eura godišnje recimo značile...uf...prilika da prepišamo susjede samo tako.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
I to što kažeš glede svjetonazorskih pitanja. To je jako važno, da se zaustavi destruktivna ideologija i njezino nametanje.

A ovo bi mogla biti jezgra koja bi drugima mogla dati nadu i pokrenuti preokret.

Vrijeme je da nova Europa spasi Staru.

Uglavnom Srednjoeuropska grupa bi trebala biti strateški cilj vanjske politike RH.

Pri tome još raditi s Nijemcima kao poveznica da se njemački i SE interesi nađu...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 20:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
doc je napisao/la:
I to što kažeš glede svjetonazorskih pitanja. To je jako važno, da se zaustavi destruktivna ideologija i njezino nametanje.

A ovo bi mogla biti jezgra koja bi drugima mogla dati nadu i pokrenuti preokret.

Vrijeme je da nova Europa spasi Staru.


U meritumu točno.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Zadar1993 je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Malo veće Međimurje (Međimorje?!)
http://en.wikipedia.org/wiki/Intermarium

slika

Međumorje.

Kao ideja nadasve +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 21:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Ceha je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
Međumorje.

Kao ideja nadasve +


Međumorje ? Glupost, no Orbanova ideja je +

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slavenska konfederacija
PostPostano: 18 svi 2014, 21:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 svi 2013, 19:17
Postovi: 732
Lokacija: Glavni grad
Uopće ne osjećam snagu slavenskog identiteta i ne gajim neke sentimente prema ostalim narodima čisto zato što pričamo istom skupinom jezika.

Uostalom, što zajedničko imaju Mitar iz Skopja te Sergej iz Vladivostoka?

_________________
Audaces fortuna iuvat


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 202 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Navodni Poslanik i 30 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO