HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 11:41.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 153 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 24 lip 2014, 08:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Doista djeluju kao dio Bošnjačkog instituta. Ili je obratno... Kako god, apsolutno daleko od neke neutralnosti. U svakoj prilici financiraju i podupiru tzv. građane. Da je Slobo imao takve za leđima valjda bi imali građansku Jugu danas. Evo jedan primjer koji oslikava kako se petljaju gdje im apsolutno nije mjesto, hej, ono su država koja kolateralne štete poput Ahmića imaju na dnevnoj bazi i koji ne izručuju potencijalne ratne zločince Haagu.

Citat:
- Razočaravajuće je da se po povratku u region, gospodin Kordić odlučio fokusirati na poruke kojima se snažno zalaže za podjele i žalosno je da su visoki politički i drugi zvaničnici odlučili veličati takve poruke - navode u Uredu za odnose s javnošću Ambasade SAD-a u BiH, te dodaju kako "nije primjereno da se političke i vjerske vođe upuštaju u aktivnosti koje vrijeđaju uspomenu na žrtve i unazađuju proces pomirenja".

- Apeliramo na stranke da na puštanje gospodina Kordića reaguju suzdržano i da prema žrtvama rata iskažu poštovanje. Mi odlučno odbacujemo daljnju geografsku podjelu BiH uključujući i mogućnost formiranja trećeg entiteta, te se snažno protivimo reorganizaciji zasnovanoj na etničkim principima - kazali su za našu agenciju u Uredu za odnose s javnošću Ambasade SAD-a u BiH.


I namjerno ne imenuju veleposlanika kako se ne bi imalo kome ovo adresirat nego se boriš s nekim nevidljivim tigrom. Upravljaju događajima, financiraju muslimanske NVO-ove koji glume građanštinu. Koji im je k. Ajde bar ne pokreću rat kao u Iraku i Siriji.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 24 lip 2014, 08:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tko njih išta pita. Iz godine u godinu sve gora situacija.
Hrvatskim političarima ne mogu zabraniti ni ulazak u EU. Mogu probati sa Srbima pa nek vide reakcije.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 24 lip 2014, 09:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 lis 2013, 08:36
Postovi: 791
Meni ovaj odnos RH i SAD nikako nije jasan. Zagreb im centar za regiju, slušamo ih oko Rusije ko mačkica, potencijalni LNG je kod nas. Na našu sramotu poslali oružje u Siriju bosanskim teroristima a šta naši kreteni dobiju kao protuuslugu. Da Ameri u BiH vode otvorenu igru na strani Muslića. Pa kad će doći netko u stolicu koji kuži igru i nije lopov i kreten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 24 lip 2014, 12:01 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
naivni ste ko francuska sobarica, vode politiku kojom zele prikazati kako oni nisu generalno antimuslimanski ,vec vole i podrzavaju tzv umjerene muslimane , tak da daju primjer negdje tamo nekim arapima sta ja znam kome


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 24 lip 2014, 12:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Junuz Djipalo je napisao/la:
te se snažno protivimo reorganizaciji zasnovanoj na etničkim principima


Amerikanci su uz sve ostalo jedni veliki idioti o nekim od temeljnih principa na kojima svijet funkcionira.

Oni zaista vjeruju u to.

I u svojoj zemlji rade iste gluposti.

I u Iraku sa svojim savjetima i prijedlozima, pa se Kerry ljuti na premijera što vodi "sektašku" politiku.

Kao da može neku drugu. Kurde, sunite, šijite ništa ne može ujediniti.

Kao ni ova tri naša naroda.

Oni zaista jesu idealisti i ufurani u svoj film da ne kuže da je većini ljudi nacija sve ili najvažniji dio u tim procesima. I da bez toga ne ide ništa.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 24 lip 2014, 13:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Betandwin je napisao/la:
naivni ste ko francuska sobarica, vode politiku kojom zele prikazati kako oni nisu generalno antimuslimanski ,vec vole i podrzavaju tzv umjerene muslimane , tak da daju primjer negdje tamo nekim arapima sta ja znam kome


Pa dobro, kakve god namjere bile, posljedice istih su da su doslovno stali na jednu od 3 strane u BiH a to nikad ne završi dobro na ovim prostorima, kada jedna strana (misli da) osjeti da je jača od druge dvije.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 24 lip 2014, 14:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 lis 2013, 08:36
Postovi: 791
Za vrijeme rata između Etiopije i Somalije za Ogaden Sovjeti su podržavali Somaliju a Ameri Etiopiju. kad je došlo do vojnog udara u Etiopiji jednostavno su zamjenili stranu. Znači sve se može preko noći okrenut, pa i da Ameri počnu podržavati "pravu" stranu. Ili da EU pokrene promjene i zaštitu H od đenosajd manipulatora. Tko bi rekao da će Sadamova okupacija Kuvajta rezultirati skorim stvaranjem Kurdske države. Nisu ti Ameri nešto posebno vidoviti u svojim nakanama. Nažalost po nas sada trpimo sranje zbog te amabsade+OHR+demokratske manipulacije đenosajdera


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 24 lip 2014, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 sij 2014, 18:23
Postovi: 625
Amerikanci imaju izreku "The squeaky wheel gets the oil"

Mi Hrvati BiH nemamo tu kulturu dovoljno razvijenu kao Muslimani (i Srbi)… a i kad cvičimo/ škripimo (squeek) mi nemamo medije da ih prenesu. Dovoljno je usporediti reakciju medija kod ubistva dvoje Hrvatskih izbjeglica u Kraljevoj Sutjesci od prije mjesec dana i premalćivanje Kukića…

Druga stvar, Amerikanci i Evropljani idu linijom manjeg otopora… i mi smo tu donji u igri 'ko koga jebe'.

Ipak stvari idu nabolje… sporo, ali i mi postajemo svjesni da je talasanje dio političke igre.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 24 lip 2014, 19:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 tra 2014, 23:56
Postovi: 137
Ambasada SAD-a osudila napad na Slavu Kukića

Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u BiH osuđuje brutalni napad na univerzitetskog profesora i novinara Slavu Kukića koji se desio u Mostaru 23. juna, saopćeno je danas iz Ambasade SAD-a u Sarajevu.

"Pozivamo lokalne vlasti da istraže ovaj zločin i počinioce privedu pred lice pravde u najkraćem roku. Nasilju, motivisanom političkim ili bilo kojim drugim razlozima, nema mjesta u modernom demokratskom društvu", saopćeno je danas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 24 lip 2014, 21:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Stavljajte ovdje njihova priopcenja. Meni se cini kao da ih AA pise.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 24 lip 2014, 21:27 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Valjda naslov topica treba biti "Američko veleposlanstvo u Sarajevu"? Ta nismo Srbi pravoslavne ili islamske vjeroispovjesti da govorimo "ambasada". :D

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 24 lip 2014, 21:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Zar sumnjas u mene. Dok su ovoliko cvrsto zeleni, ambasada su.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 24 lip 2014, 23:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kako je (i zašto) veleposlanstvo SAD osudilo nepostojeće izjave Darija Kordića?

Ljudski i politički je nužno osuditi akte nasilja u društvu kao i sve što vodi ili može voditi narušavanju slobode i prava osoba, skupina ljudi, naroda. I to se u BiH i skoro u pravilu događa. No, ne rijetko selektivno, što je posebno pogubno za normalne odnose u društvu. Uz to osuđuje se i ono što se nije dogodilo ni verbalno, a kamloli praktično, piše Hrvatski Medijski Servis.

Tako čitamo, a što nije za očekivati u komentaru na novinarsko pitanje, kako Veleposlanstvo SAD u Sarajvu, osuđuje izjave Daria Kordića za koje javnost ne zna.

“Razočaravajuće je da se po povratku u regiju, gospodin Kordić odlučio fokusirati na poruke kojima se snažno zalaže za podjele i žalosno je da su visoki politički i drugi dužnosnici odlučili veličati takve poruke”, mediji su prenijeli stajalište Veleposlanstva SAD. I još: „Mi odlučno odbacujemo daljnju geografsku podjelu BiH uključujući i mogućnost formiranja trećeg entiteta, te se snažno protivimo reorganizaciji zasnovanoj na etničkim principima.“

Takve poruke Daria Kordića nisu poznate javnosti, pa i drugi dio izjave da su ih dužnosnici odlučili veličati. Stoga je logično, kako se radi o čistoj konstrukciji. Ovakva stajališta Veleposlnstava SAD prije će bitisu refleksna reakcija s obzirom na slijepo držanje politike davno zadanih okvira ustavnoga, političkoga i stvaranoga stanja i odnosa u BiH, nego osuda izjava koje nisu ni izrečene.
Pitanje je imaju li američki diplomati u Sarajevu neke izjave za koje javnost ne zna i ako imaju na koji su način postale im poznate. Jesu li i oni s njim već razgovarali, možda i u četiri oka ili im je dojavila bošnjačka tajna služba ili koja NGO? Naravno ovo pitanje je hipotetičko.
No, zabrinjava praksa u Bosni i Hercegovini, da se polemizira s nečijim stajalištima koja nisu izrečena, a još više da se nekome unaperijed naloži da o nečemu ne smije biti ni govora.

S druge strane, kad i postoje ne samo izjave već i djela na koje je nužno reagirati, kad već postoji praksa da američka diplomacija reagira na događaje, jasno iznosi za što ona jest a zašto nije državi u kojoj djeluje, onda bi za očekivati bilo da principijelno reagira i kad izajve i djela dolaze i od nekih drugih u BiH, a ne samo Hrvata. Ta selektivnost snažno pridonosi još većem neredu i jačanju dojama zasnovanoga na iskustvu da je ovakava BiH nemoguća država.

Tako kritizirajući nepostojeće poruke Daria Kordića upućuje se poruka (hrvatskim) dužnosnicima da zaborave na mogućnost formiranja trećega entiteta, zapravo, na svoja prava kao konstitutivnoga naroda u BiH. Drugim rječima, Hrvati, a i ostali garđani BiH, stanje je sjajno, uživajte u državi koju smo vam propisali. Mi znamo što vi mislite i kad niste to izrekli./HMS/

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 26 lip 2014, 16:55 
Offline

Pridružen/a: 17 sij 2013, 22:28
Postovi: 1292
Već godinama sam svjestan da je međunarodna zajednica ta koja radi najveće nerede u ovoj državi u zadnje vrijeme su se u potpunosti koncentrirali na Federaciju i tu što god rade svaki put kirurški precizno idu na štetu Hrvata a u korist Bošnjaka/muslimana.
Zašto je to tako ne znam, da li hoće da islamiziraju BiH, da unište jedan konstitutivni narod, ili je samo riječ o neukim trećerazrednim političarima koji su lako potkupljivi i kojima je prepuštena tamo negdje neka mala Bosna ne znam ali znam da nije dobro i da se protiv ovakvih nastupa i djelovanja naši izabrani i dobro plaćeni političari trebaju boriti i pobuniti no međutim kako vidimo za takve stvari nažalost nemamo političare, odnosno izuzev lijepih priča nedostaje bilo kakva konkretnost.
Pa sjetimo se svih tih izmjena Daytona na štetu Hrvata, pa slučaja Komšić x 2, pa sada ovo sa platformom debelo potpomognuto i blagoslovljeno od strane međunarodne zajednice gdje je se čak i nova matematika izmislila preko leđa Hrvata, pa i alijanse od prije gotovo 15 godina, pa pokušaja rušenja županija koje je isto netko iskonstruirao, itd. itd.
Razočaran sam tzv. prijateljskim zapadom koji čini sve da se hrvatsko pitanje rješi na način da se Hrvati eliminiraju a isto tako se nadam da ima netko dovoljno razborit da potraži konkretnu pomoć i promjenu politike od strane MZ (koja je u BiH najblaže rečeno neprijateljski nastrojena prema Hrvatima te koliko sam upratio sada nam spremaju novu platformu sa novim glumcima :/ ) ili da se jednostavno pokuša isposlovati pomoć na nekim drugim stranama, a alternativa uvijek postoji ili treba čekati još pet ciklusa sa istim scenariom...

_________________
Ili ga imaš, ili ga nemaš - Ideal


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 26 lip 2014, 22:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
Stvarno je nevjerojatno da ovim američkim smradovima nema tko odgovoriti od hrvatskih političara u BiH.
Inače za one koji možda imaju neku presumpciju da Ameri nisu sa ovog planeta:

- Korejski rat, 1950-1953, 35 000 poginulih amerikanaca, tadašnja Kina sa njima neriješeno odigrala, dakle šta bi im tek DANAŠNJA Kina napravila
-Vijetnamski rat, Vijetnamci ih spakirali u kovčege u broju oko 60 000 , obogaljeno još oko 300 000. Troškovi u trilijunima dolara
- Irački rat, 200 000 vojnika učestvovalo, 5 000 poginulo, 20 000 obogaljeno, trilijuni dolara uloga, porazila ih gerila sa plinskim bocama
-afganistanski rat, najmodernije bespilotne letjelice, helikopteri. Porazili ih gerila sa oružjem iz 19 stoljeća.

Amerika kao imperija je prošlost.
Jest bogata, jest jaka ali nas može samo povući za hašima!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 26 lip 2014, 22:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
Inače ovi američki političari (ne narod da se razumijemo) izgleda poludjeli totalno, valjda misle da su bogovi na Zemlji.
Koga su god podržali ti su popušili:
-južnovijetnamska kamarila
-irački šijiti
-Karzaiva svita

Nadajmo se da će se tradicija nastaviti i u BiH!!

:zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 26 lip 2014, 22:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zato oni danas ratuju samo u pustinjama. U Bosni je šuma pa ih tamo nećeš vidjeti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 26 lip 2014, 22:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
Citat:
- Razočaravajuće je da se po povratku u region, gospodin Kordić odlučio fokusirati na poruke kojima se snažno zalaže za podjele i žalosno je da su visoki politički i drugi zvaničnici odlučili veličati takve poruke - navode u Uredu za odnose s javnošću Ambasade SAD-a u BiH, te dodaju kako "nije primjereno da se političke i vjerske vođe upuštaju u aktivnosti koje vrijeđaju uspomenu na žrtve i unazađuju proces pomirenja".
- Apeliramo na stranke da na puštanje gospodina Kordića reaguju suzdržano i da prema žrtvama rata iskažu poštovanje. Mi odlučno odbacujemo daljnju geografsku podjelu BiH uključujući i mogućnost formiranja trećeg entiteta, te se snažno protivimo reorganizaciji zasnovanoj na etničkim principima - kazali su za našu agenciju u Uredu za odnose s javnošću Ambasade SAD-a u BiH.


A mi se zalažemo za povratak Arizone, Nju Meksika, Kalifornije i Teksasa matici zemlji. Misli se na Meksiko naravno!

http://www.pewresearch.org/fact-tank/2014/01/24/in-2014-latinos-will-surpass-whites-as-largest-racialethnic-group-in-california/

Kao što se vidi iz priloga Kalifornija i New Mexico su već pali u demografskom smislu.
Arizona i Teksas je pitanje samo vremena!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 27 lip 2014, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Američko veleposlanstvo u Zg od 2005. je na web stranici objavilo 15 priopćenja.
Američka hambasada u Sa od 01.01.2014. je na web stranici objavilo 10 priopćenja. I još k tome se pojavljuju neke izjave u medijima koje su navodno od američke ambasade.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 27 lip 2014, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Evo puni tekst koji je objavila FENA:

Citat:
SARAJEVO - Gospodinu Kordiću je suđeno i proglašen je krivim po više točaka za zločin protiv čovječnosti, uključujući planiranje, poticanje i naređivanje zločina protiv civila u središnjoj Bosni i Hercegovini. Haški tribunal je zaključio da je Kordić odigrao ključnu ulogu u planiranju i naređivanju napada na Ahmiće i okolna sela u aprilu 1993. godine. Ovo su Agenciji FENA odgovorili u Uredu za odnose s javnošću Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini kao odgovor na upit da prokomentiraju povratak Darija Kordića, nekadašnjeg predsjednika Hrvatske demokratske zajednice BiH te potpredsjednika Hrvatske republike Herceg-Bosne.

Po povratku presuđenom zločincu Kordiću je organiziran doček u Busovači na kojem je, među ostalim, prisustvovao i vrh HDZ-a predvođen stranačkim predsjednikom i predsjedateljem Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH Draganom Čovićem, te najvišim dužnosnicima HDZ-a BiH.

- Razočaravajuće je da se po povratku u region, gospodin Kordić odlučio fokusirati na poruke kojima se snažno zalaže za podjele i žalosno je da su visoki politički i drugi zvaničnici odlučili veličati takve poruke - navode u Uredu za odnose s javnošću Ambasade SAD-a u BiH, te dodaju kako "nije primjereno da se političke i vjerske vođe upuštaju u aktivnosti koje vrijeđaju uspomenu na žrtve i unazađuju proces pomirenja".

- Apeliramo na stranke da na puštanje gospodina Kordića reaguju suzdržano i da prema žrtvama rata iskažu poštovanje. Mi odlučno odbacujemo daljnju geografsku podjelu BiH uključujući i mogućnost formiranja trećeg entiteta, te se snažno protivimo reorganizaciji zasnovanoj na etničkim principima - kazali su za našu agenciju u Uredu za odnose s javnošću Ambasade SAD-a u BiH.


Ko zna ko je njima ovo odgovorio. Trebalo bi zatražit potvrdu autentičnosti od ambasade, stvarno ih kompromitiraju ovakve izjave koje su neprimjerene. Pogotovo dok nema veleposlanika.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 27 lip 2014, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kordić je nevina osoba, odslužio je pošteno svoju kaznu. U USA bi bio. Izgleda Amerikance ćevapi pokvare pa postanu Bizantinci.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 27 lip 2014, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Muncimir je napisao/la:
Ambasada SAD-a osudila napad na Slavu Kukića

Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u BiH osuđuje brutalni napad na univerzitetskog profesora i novinara Slavu Kukića koji se desio u Mostaru 23. juna, saopćeno je danas iz Ambasade SAD-a u Sarajevu.

"Pozivamo lokalne vlasti da istraže ovaj zločin i počinioce privedu pred lice pravde u najkraćem roku. Nasilju, motivisanom političkim ili bilo kojim drugim razlozima, nema mjesta u modernom demokratskom društvu", saopćeno je danas.


Evo sad sam pregledao koji je izvor ove izjave, nema ga, nije čak ni FENA nego klix.ba.

Baš bi trebalo zamolit provjeru autentičnosti ova 2 priopćenja.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 27 lip 2014, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2014, 02:07
Postovi: 751
Lokacija: Planet Zemlja
Vidimo kakvo je stanje u državama gdje su Ameri reda uveli. Ali oni su i dalje uvjereni da je njihova misija važna za spas svijeta. Sačuvaj Bože svakoga od američke pomoći!

_________________
Došao je tiho i ušao u legendu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 27 lip 2014, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2014, 02:07
Postovi: 751
Lokacija: Planet Zemlja
Bobovac je napisao/la:
Valjda naslov topica treba biti "Američko veleposlanstvo u Sarajevu"? Ta nismo Srbi pravoslavne ili islamske vjeroispovjesti da govorimo "ambasada". :D


Junuza bi možda trebalo na godinu-dvije vratiti u Središnju Bosnu da nauči hrvatski :hrvatinic

_________________
Došao je tiho i ušao u legendu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američka ambasada u Sarajevu
PostPostano: 30 lip 2014, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Kamov je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Valjda naslov topica treba biti "Američko veleposlanstvo u Sarajevu"? Ta nismo Srbi pravoslavne ili islamske vjeroispovjesti da govorimo "ambasada". :D


Junuza bi možda trebalo na godinu-dvije vratiti u Središnju Bosnu da nauči hrvatski :hrvatinic


Eto ti i Bobo ćete me učit. Ako američka ambasada u Sarajevu nema na hrvatskom web nego samo na Bosnian onda su ambasada. Veleposlanstvo je u Zagrebu.

Nego, opet gledam Dodik reagirao na novu izjavu Američke ambasade u Sarajevu. Izjava je povodom Gavrila i 100 godina pucnja:

http://poskok.info/wp/?p=97999

Problem je što se redaju ta očitovanja "Američke ambasade"

Nema izjave čak ni na FB stranici ambasade:

https://www.facebook.com/usembassy.bih

Ni na portalu ambasade:

http://bosnian.sarajevo.usembassy.gov/s ... -2014.html

Sve "izjave" Američke ambasade koje mi se čine lažne su slične jer se nigdje ne navodi ko je izjavio.

Ovdje je riječ izgleda o dijeljenju fotke na FB američke ambasade od francuske ambasade u kojoj stoji ovo i to na ćirilici:

Citat:
Ипак, могло се чути неколико спорадичних критика међу којима и критика једног бх. парламентарца који сматра да је организација ове трке била « манифестација пробосанске политике


Dakle, riječ je o neimenovanom jednom bh. parlamentarcu, uopće ne piše ko je napisao taj tekst za francusku ambasadu, opet vjerojatno neki lokalac.

Dakle, Francuska ambasada objavi tekst o nekom događaju, u njemu sporadično navedu da se nekom neimenovanom političaru učinio događaj probosanski (ovdje uopće nije sigurno je li Srbin, ostavljeno je da se pretpostavi), nakon toga ko zna ko podijeli na FB od Američke ambasade isti tekst.

Agencija Patria prevede da je to stav Američke ambasade, evo kako izgleda tekst:

http://www.nap.ba/vijest.php?id=2697

Citat:
AMBASADA SAD
Lideri RS su propustili šansu da pokažu predanost evropskim vrijednostima!
28 Jun 14 - 13:54:52
Politički lideri Republike Srpske su propustili priliku da pokažu svoju predanost zajedničkim evropskim vrijednostima mira i pomirenja, kažu iz Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Sarajevu, prenosi bh. novinska agencija Patria (NAP), a povodom obilježavanja 100. godišnjice sarajevskog atentata.

- Zadovoljni smo što vidimo da je veliki broj događaja u ovom mjesecu, a u vezi sa početkom Prvog svjetskog rata, usmjeren na slanje poruka mira saradnje i razumjevanja. To uključuje i prošlosedmičnu biciklističku utrku u čijoj organizaciji je učestvovalo Sarajevo i Istočno Sarajevo – navode iz Ambasade SAD.

Prema njihovim riječičma, mirna i prosperitetna budućnost BiH može biti osigurana samo ako se bude gledalo u zajedničku budućnost.

Sramotno je što su politički lideri u RS pokušali da steknu političke poene kritizirajući načelnika Istočnog Sarajeva zbog njegovog učešća u ovom događanju – ističu iz Ambasade SAD, prenosi Agencija Patria.


Onda bošnjački portali prenose uokolo ovo što je Patria napisala i na kraju Dodik reagira.

Citat:
“U posljednje vrijeme se trudim ne ulazitiim u javnu polemiku o nekim pitanjima, ali ako je riječ o Republici Srpskoj i BiH onda je u najmanju ruku nekorektno i nedopustivo da se na taj način daju kvalifikacije i ocjene. I ako je od Amerikanaca – i od njih je dosta miješanja u ovdašnje unutarnje stvari”


Meni se čini da Američka ambasada se previše svakodnevno očituje, to mi je sumnjivo, ne vjerujem u to. Prije će bit manipulacija kotline.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 153 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: 3AJE6, mijat_tomic_is_back, mrnjav i 296 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO