HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 05 lis 2024, 20:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193 ... 354  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 svi 2014, 19:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
Pa nisam ni mislio na subvencije centralne vlasti, nego na subvencije federalnih jedinica, da svaka subvencioniše privredu na svojoj teritoriji.

Ali mislim da obojca samo naglabamo, kakav će biti dogovor o uređenju države i da li će dogovora uopšte biti, tek ćemo videti. A mislim da ćemo u međuvremenu imati jako puno vremena da nastavimo sa naglabanjem jer mi se čini da će cela situacija potrajati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 svi 2014, 19:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa nisam ni mislio na subvencije centralne vlasti, nego na subvencije federalnih jedinica, da svaka subvencioniše privredu na svojoj teritoriji.

Ali mislim da obojca samo naglabamo, kakav će biti dogovor o uređenju države i da li će dogovora uopšte biti, tek ćemo videti. A mislim da ćemo u međuvremenu imati jako puno vremena da nastavimo sa naglabanjem jer mi se čini da će cela situacija potrajati.


Mislim da federalne jedinice nemaju takav kapacitet. Ovdje sam dobio info da se radi o zbilja ogromnim sumama.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 svi 2014, 19:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
Zadar1993 je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa nisam ni mislio na subvencije centralne vlasti, nego na subvencije federalnih jedinica, da svaka subvencioniše privredu na svojoj teritoriji.

Ali mislim da obojca samo naglabamo, kakav će biti dogovor o uređenju države i da li će dogovora uopšte biti, tek ćemo videti. A mislim da ćemo u međuvremenu imati jako puno vremena da nastavimo sa naglabanjem jer mi se čini da će cela situacija potrajati.


Mislim da federalne jedinice nemaju takav kapacitet. Ovdje sam dobio info da se radi o zbilja ogromnim sumama.

Ako je to istina, da zapadna Ukrajina izdržava istočnu, mada mi je to malo nelogično s' obzirom koliko ko uplaćuje poreza Kijevu, neka prestanu da ih izdržavaju. Ako je Rusija htela da pomogne celu Ukrajinu sa 15 milijardi koje su ponudili Janukoviču, onda ne sumnjam da su spremni da ulože neke pare i u Donbas, da ne potone.

I koju to privredu ima zapadna Ukrajina, osim zasejanih njiva?


Mada, opet kažem, samo naklapamo, ne znamo ni da li će do bilo kakvog dogovora uopšte doći, a kamoli šta će da dogovore.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 svi 2014, 19:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
Citat:
■ VESTI
EU: Ukrajina mora da plati Rusiji
Ponedeljak 26.5.2014 | 17:35 | Izvor: Tanjug
Berlin -- Ukrajina mora da plati svoje dugove Rusiji, rekao je evropski komesar za energetiku Ginter Etinger radiju Zudvest Funk.

Ginter Etinger (Beta/AP)
"Uz sve prekore koje je moguće uputiti na adresu Rusije, računi leže na stolu i moraju biti plaćeni", ukazao je on.
Prema rečima evropskog komesara, pomoću paketa finansijske pomoći Međunarodnog monetarnog fonda i Evropske unije Ukrajini se može dati mogućnost da plati dospele račune.
U Berlinu se održava druga runda pregovora predstavnika Rusije, Ukrajine i Evropske komisije o gasu.
Na njoj Rusiju predstavlja ministar energetike Aleksandr Novak, Ukrajinu ministar energetike i rudarstva Jurij Prodan, a EK Ginter Etinger.

 


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 svi 2014, 20:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Carmello Šešelj je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Mislim da federalne jedinice nemaju takav kapacitet. Ovdje sam dobio info da se radi o zbilja ogromnim sumama.

Ako je to istina, da zapadna Ukrajina izdržava istočnu, mada mi je to malo nelogično s' obzirom koliko ko uplaćuje poreza Kijevu, neka prestanu da ih izdržavaju. Ako je Rusija htela da pomogne celu Ukrajinu sa 15 milijardi koje su ponudili Janukoviču, onda ne sumnjam da su spremni da ulože neke pare i u Donbas, da ne potone.

I koju to privredu ima zapadna Ukrajina, osim zasejanih njiva?


Mada, opet kažem, samo naklapamo, ne znamo ni da li će do bilo kakvog dogovora uopšte doći, a kamoli šta će da dogovore.


Zapravo istok odnosno Donbas izdržavaju regija Kharkov i Poltava te Kijev u najvećem dijelu koliko sam shvatio.
Zapad ne izdržava nikoga, no zapad se također ne izdržava jer ne postoje neki veliki kombinati koji bi tražili spašavanje.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 svi 2014, 20:35 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 18:47
Postovi: 4063
Zadar1993 je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:

Kompromis sa Rusijom? Tu bi možda nešto i mogli da postignu, ako pristanu na federalizaciju zemlje, i Moskva bi pristala da "stisne" narodnorepublikaše u odcepljenim oblastima. Samo mi se nekako čini da će "prave patriote" sa (zapadno)ukrajinske strane ( moguće i uz pomoć stranog, "sjedinjenoameričkog", faktora) da miniraju tu "izdaju".

Meni više liči da će tek da počne veliko sranje tamo, nego što imam nadu u neki kompromis.


Pa s Rusijom, jasno, Donbas nije ozbiljan partner. Fedrealizacija je imperativ, osobno da sam pro-zapadni Ukrajinac i ja bih inzistirao na federalizaciji i fiskalnoj decentralizaciji.


Je li Rusija najavila priznanje te "Nove Rusije" ili tako nekako? A je li Duma odlučivala o ujedinjenju Krima s Rusijom? Ako do toga dođe, mislim da će to biti gotova priča, čak i da u Ukrajini pobjede proruske snage. Slično ko i s Gruzijom.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 svi 2014, 21:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Divlja svinja5 je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Pa s Rusijom, jasno, Donbas nije ozbiljan partner. Fedrealizacija je imperativ, osobno da sam pro-zapadni Ukrajinac i ja bih inzistirao na federalizaciji i fiskalnoj decentralizaciji.


Je li Rusija najavila priznanje te "Nove Rusije" ili tako nekako? A je li Duma odlučivala o ujedinjenju Krima s Rusijom? Ako do toga dođe, mislim da će to biti gotova priča, čak i da u Ukrajini pobjede proruske snage. Slično ko i s Gruzijom.


Novu Rusiju ne će priznati, ali Krim je već riješeno pitanje.
Gruzija ne ovisi o ruskom plinu toliko da se boje na što će se grijati tako da će se u Ukrajini težiti sporazumu unatoč Krimu.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 svi 2014, 21:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 19:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Kako god se završi , budućnost Ukrajine je veoma crna , u bilo kojem scenariju. Od nastavka sve pod starom kao najblaže perspektive do građanskog rata kao najgore.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 svi 2014, 21:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 19:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Da dodam neke stvari vezane za Ukrajinu i demografiju, zemlja je 1991 imala 52 miliona stanovnika. Prema analitičaru iz Kijeva , Andriju Novaku , Ukrajina je pred gubitak Krima imala do 40 miliona stanovnika , znači ljudi koji zaista tamo žive. Bez Krima taj broj je realno max. 37 - min. 36 miliona.

Znači , s 52 pasti na 36-37 miliona , pa to je katastrofa bibilijskih proporcija, Stanljinov Gladomor je p*kin dim prema ovoj kataklizmi koju je zemlja proživjela zadnjih 23 godine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 svi 2014, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23915
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
U Donbasu je jučer eskaliralo. Ima desetine i desetine mrtvih.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 svi 2014, 17:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15560
ZlatkoZG je napisao/la:
Da dodam neke stvari vezane za Ukrajinu i demografiju, zemlja je 1991 imala 52 miliona stanovnika. Prema analitičaru iz Kijeva , Andriju Novaku , Ukrajina je pred gubitak Krima imala do 40 miliona stanovnika , znači ljudi koji zaista tamo žive. Bez Krima taj broj je realno max. 37 - min. 36 miliona.

Znači , s 52 pasti na 36-37 miliona , pa to je katastrofa bibilijskih proporcija, Stanljinov Gladomor je p*kin dim prema ovoj kataklizmi koju je zemlja proživjela zadnjih 23 godine.


Jebiga, izgleda da im krajem osamdesetih nisu objasnili šta tranzicija zapravo znači.

Ukrajina je primjer kako bi izgledala Rusija da nije došao Putin, samo bez toliko prirodnih bogatstava.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 svi 2014, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
USA / NATO baze oko Rusije. Sve vam je jasno, skoro nikakav komentar ne treba. Jedina šupljina na Kini i odozgo gdje i polarni medvjedi jedva preživljavaju

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 svi 2014, 17:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23915
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Čekaj, zar nisu ovi ratovali protiv Rusa samo desetljeće prije?


_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 svi 2014, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15560
Shvatili su svoju grešku i Putin im je oprostio jer su se pokajali.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 svi 2014, 20:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25612
Lokacija: Heartbreak Hotel
ZlatkoZG je napisao/la:
Da dodam neke stvari vezane za Ukrajinu i demografiju, zemlja je 1991 imala 52 miliona stanovnika. Prema analitičaru iz Kijeva , Andriju Novaku , Ukrajina je pred gubitak Krima imala do 40 miliona stanovnika , znači ljudi koji zaista tamo žive. Bez Krima taj broj je realno max. 37 - min. 36 miliona.

Znači , s 52 pasti na 36-37 miliona , pa to je katastrofa bibilijskih proporcija, Stanljinov Gladomor je p*kin dim prema ovoj kataklizmi koju je zemlja proživjela zadnjih 23 godine.



A nije baš tako. 1991 je Ukrajina imala 51,5 milijuna stanovnika a na popisu 2011 - 45,5 milijuna. Znači nije baš 15-ak milijuna minusa već oko 6. Mada, i to je mnogo. I Rusija je izgubila toliko, mada ona ima veću osnovicu.
Zanimljivo je primjetiti da je najveći populacijski pad u Ukrajini upravo kod Ruskog i Rusofonskog stanovništva. Najveći pad stanovništva u zadnjih 20 godina doživio je upravo istočni dio zemlje.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 svi 2014, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 19:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Bobovac je napisao/la:
A nije baš tako. 1991 je Ukrajina imala 51,5 milijuna stanovnika a na popisu 2011 - 45,5 milijuna. Znači nije baš 15-ak milijuna minusa već oko 6. Mada, i to je mnogo. I Rusija je izgubila toliko, mada ona ima veću osnovicu.
Zanimljivo je primjetiti da je najveći populacijski pad u Ukrajini upravo kod Ruskog i Rusofonskog stanovništva. Najveći pad stanovništva u zadnjih 20 godina doživio je upravo istočni dio zemlje.


Kao i sa teme na BiH demografiji , treba razdvojit službene podatke i realno stanje , dakle oni koji su prijavljeni ali realno žive u drugim državama (prije svega u Rusiji i državama Zapada)

Za Ukrajinu je danas taj broj realno do 37 miliona ljudi. Kažem koristim ono što mogu nać na ukrajinskim portalima , a Andrij Novak spada u prozapadne analitičare.

http://news.finance.ua/ru/~/1/0/all/2013/08/26/307847

Citat:
За годы независимости Украина физически потеряла 6 миллионов граждан, кроме того еще более 6,5 миллиона уехали из Украины с целью заработка.


Od nezavisnoti Ukrajina je prirodnim putem izgubila 6 miliona ljudi , a još 6,5 miliona je napustilo zemlju "trbuhom za kruhom".

Citat:
“То есть на сегодня за 22 лет независимости вы не найдете на территории Украины более 40 млн граждан – это минус 12 млн населения при том, что у нас не было военных действий или конфликтов, чумы.


Po "naški" :

Citat:
"To je sada 22 godina neovisnosti, nećete naći na teritoriju Ukrajine, više od 40 milijuna građana - što je minus od 12 milijuna stanovnika, iako nismo imali rat ili sukob, kugu."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 svi 2014, 21:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
Ovo je izgleda prid traktorijadu

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 29 svi 2014, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
https://www.youtube.com/watch?v=LbU5sM51ok8&hd=1

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 29 svi 2014, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ovo već počinje ličiti na pravi rat.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 29 svi 2014, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23915
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ili su Rusi ostaili ove na cjedilu ili je zatišje iz Moskve pred buru. Putin igra čudno. Na puno mjesta ovamo čujem, da je južne i istočne regije Ukrajine ostavio na milost i nemilost Kijevu.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 29 svi 2014, 20:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15560
lider30 je napisao/la:
Ili su Rusi ostaili ove na cjedilu ili je zatišje iz Moskve pred buru. Putin igra čudno. Na puno mjesta ovamo čujem, da je južne i istočne regije Ukrajine ostavio na milost i nemilost Kijevu.


Nema logike, imam utisak da ničega od ovoga na istoku ne bi bilo da nije bilo organizacije iz Rusije. A da su mislili da ih puste, valjda ih ne bi stvarali. Molim bez pominjanja RSK.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 29 svi 2014, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
lider30 je napisao/la:
Ili su Rusi ostaili ove na cjedilu ili je zatišje iz Moskve pred buru. Putin igra čudno. Na puno mjesta ovamo čujem, da je južne i istočne regije Ukrajine ostavio na milost i nemilost Kijevu.


Ne treba njima Putinova vojska, već koji kamion specijaliziranog naoružanja. A vidim po vijestima danas čini mi se da prelazi granicu. Sateliti ne vide po noći.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 29 svi 2014, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
lider30 je napisao/la:
Ili su Rusi ostaili ove na cjedilu ili je zatišje iz Moskve pred buru. Putin igra čudno. Na puno mjesta ovamo čujem, da je južne i istočne regije Ukrajine ostavio na milost i nemilost Kijevu.


Mislim da igra pametno, ako Donbas ode iz Ukrajine pro-ruski Ukrajinci koji su prisutni na potezu Kharkov-Odessa će biti ostavljeni na milost ili nemilost Kijevu, ako Donbas ostane opet imaju mogućnost dobiti pro-ruskog predsjednika (Janukovič bi i bez Krima dobio izbore 2012.g., za oko 200 tisuća glasova).
Mogućnost da ima poluge u cijeloj Ukrajini jest svakako primamljivija opcija svakom realpolitičaru nego da ima još dvije regije u sastavu svoje države koje žive od državnih dotacija i industrije stare koliko i sovjetski savez.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 29 svi 2014, 21:42 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 07:28
Postovi: 913
Teritorijalni cilj je ostvaren, Krim se više opće ne dovodi u pitanje, to je za ogromnu Rusiju bija strateški cilj. Proruski teritoriji u Ukrajini su in bitniji da ostanu di jesu da mogu i dalje kontrolirat Ukrajinu. Šta njima znaći samo puki teritorij, ionako imaju ogromnu državu. Krim je bija druga pisma.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 29 svi 2014, 21:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23915
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Pa i ja sam uvijek konto, da je Rusija od svih tih sila najmanje gladna teritorija. BItniji su joj poltički, ekonomski, diplomatski utjecaji i toga joj fali. Mislim da im je sada trenutno bitno i da razvijaju velike korporacije, da se mogu uhvatiti u koštac sa EU-USA osovinom u tržišnoj tekmi.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193 ... 354  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO