HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:00.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 24 srp 2014, 09:35 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Treba mi odgovor na pitanje iz naslova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 24 srp 2014, 11:04 
Offline

Pridružen/a: 04 vel 2013, 00:55
Postovi: 60
Poznato je da su Srbi kroz historiju bili politički dželati na Balkanu spram Hrvata,Albanaca,Muslimana,Mađara,Makedonaca,Crnogoraca....
Koliko su Hrvata pobili?
Pa samo Simo Dubajić PO VLASTITOM PRIZNANJU OKO 30 000.
Stradanja Hrvata u kraljevini Jugoslaviji su prilično slabo istražrena,kao i razne vrste nasilja pravoslavnih nad katolicima u Bosni i Humu za vrijeme Turske vladavine.Srbi su falcificirali historiju posljednjih dviju Jugoslovenskih zajednica pa bi i tu konačno trebalo učiniti reviziju ili ozbiljno istraživanje eventualnih zločina Hrvata nad Srbima.Evo za početak Šaranova jama ne krije ni jednu srbsku žrtvu,a slave pomen pokojnima ponad nje.
Koliko je još takvih lažnih stratišta?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 24 srp 2014, 11:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Sve je ovo vrlo slabo istraženo(uključujući i žrtve Jasenovca te uopće NDH jer se za vrijeme Juge preuveličavalo brojke te se nije moglo dobro istražiti te zločine), tako da ti nitko o ovom ne može dati pouzdan odgovor. Ja svoj sud ne ću iznositi mada bi svima trebao biti jasan koji je - no možemo spomenuti da su Srbi kao početak ubijanja među Hrvatima i Srbima koristili Mačvu iz WW1 gdje su tvrdili da smo ih mi ubijali što su kolege Glazbenik i SDB razvalili na ovom forumu (pokazalo se da je jedini zločinac sa hrvatskih područja bio Srbin sa Korduna).

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 24 srp 2014, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Zadar1993 je napisao/la:
Sve je ovo vrlo slabo istraženo(uključujući i žrtve Jasenovca te uopće NDH jer se za vrijeme Juge preuveličavalo brojke te se nije moglo dobro istražiti te zločine),


Slabo istraženo zbog guranja pod tepih. Nažalost, jer je to sada plodno tlo za uveličavanja, umanjivanja i političke zloupotrebe zavisno od ugla gledanja. Tako će verovatno i ostati. Da su mesta stradanja propisno istražena i obeležena nakon rata, sve bi bilo jasno. Samo što bi onda i bratstvo-jedinstvo svih naših naroda i narodnosti bilo nemoguće.

Ali makar je žrtve manje-više jednostavno izračunati na osnovu popisa predratnih i posleratnih (sad da li je neko ubijen u dvorištu ili u šumi ili u logoru ili leži u kakvoj slovenačkoj jami, to se očigledno ne može saznati ovim metodom), podataka o priraštaju i kolonizaciji. Što je uostalom i rađeno.

Kao odgovor na uvodno pitanje, rekao bih Hrvati Srba, i to zbog Drugog svetskog rata. Ostalo bi bilo egal pretpostavljam.

Što nas dovodi do zaključka da je bilo racionalno razmontirati jugoslovensku tvorevinu pred kraj dvadesetih, kada je već bilo očigledno sa svih strana da je u pitanju greška, pa bi danas Srbi i Hrvati bili susedi ni bolji ni lošiji od svih ostalih. Eto, jedino ovima u sredini ne bi bilo toliko dobro. :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 24 srp 2014, 12:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
u zadnjem ratu? tu je vjerojatno nesto vise Seba stradalo, pogotovo kad se u obzir uzme BIH, iako je i to tesko izracunati, ali dalo bi se.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 24 srp 2014, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
dudu je napisao/la:
u zadnjem ratu? tu je vjerojatno nesto vise Seba stradalo, pogotovo kad se u obzir uzme BIH, iako je i to tesko izracunati, ali dalo bi se.

U zadnjem ratu Hrvati imaju daleko više žrtava od Srba na civilnoj strani, ako računamo vojne onda Srbi. (Hrvata negdje oko 19 tisuća od čega oko 10 tisuća civilnih - većina od Srba no vjerojatno oko 1-2 tisuće od Muslimana -Srba oko 33-38 tisuća većinom vojne žrtve) .

S druge strane za WW2 je nemoguće reči iz razloga koje je Jagnje napisao.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 24 srp 2014, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
Sve je ovo vrlo slabo istraženo(uključujući i žrtve Jasenovca te uopće NDH jer se za vrijeme Juge preuveličavalo brojke te se nije moglo dobro istražiti te zločine),


Slabo istraženo zbog guranja pod tepih. Nažalost, jer je to sada plodno tlo za uveličavanja, umanjivanja i političke zloupotrebe zavisno od ugla gledanja. Tako će verovatno i ostati. Da su mesta stradanja propisno istražena i obeležena nakon rata, sve bi bilo jasno. Samo što bi onda i bratstvo-jedinstvo svih naših naroda i narodnosti bilo nemoguće.

Ali makar je žrtve manje-više jednostavno izračunati na osnovu popisa predratnih i posleratnih (sad da li je neko ubijen u dvorištu ili u šumi ili u logoru ili leži u kakvoj slovenačkoj jami, to se očigledno ne može saznati ovim metodom), podataka o priraštaju i kolonizaciji. Što je uostalom i rađeno.

Kao odgovor na uvodno pitanje, rekao bih Hrvati Srba, i to zbog Drugog svetskog rata. Ostalo bi bilo egal pretpostavljam.

Što nas dovodi do zaključka da je bilo racionalno razmontirati jugoslovensku tvorevinu pred kraj dvadesetih, kada je već bilo očigledno sa svih strana da je u pitanju greška, pa bi danas Srbi i Hrvati bili susedi ni bolji ni lošiji od svih ostalih. Eto, jedino ovima u sredini ne bi bilo toliko dobro. :)

Pa sad, kako ćemo podijeliti partizanske žrtve, bez njih su svakako Hrvati Stba, no ako srpske partizanske žrtve pridodamo Hrvatima i vice versa razlika u DSR-u nije više tako drastična.
U PSR-u Hrvati više Srba, no puno manje nego recimo Bugari, u zadnjem ratu jedno triput više hrvatskih civilnih žrtava. Kad se sve zbroji, mi smo malo više pobili.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 24 srp 2014, 17:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Zadar1993 je napisao/la:
U zadnjem ratu Hrvati imaju daleko više žrtava od Srba na civilnoj strani, ako računamo vojne onda Srbi. (Hrvata negdje oko 19 tisuća od čega oko 10 tisuća civilnih - većina od Srba no vjerojatno oko 1-2 tisuće od Muslimana -Srba oko 33-38 tisuća većinom vojne žrtve).


Ovo je sad kao kad muslimanski propagandisti pišu knjige mrtvih. Pa su svi mrtvi Srbi (ili Hrvati) vojnici, a svi mrtvi Muslimani civili. :zubati

Ja bih rekao 35 hiljada srpskih žrtava rata u Hrvatskoj i BiH, uz odnos 70:30 ili 75:25 vojnici/policajci:civili. Bez ulaženja u to koliko od koje strane.

Što bi nam dalo:

20 hiljada hrvatskih žrtava na 4,5 miliona stanovnika
35 hiljada srpskih žrtava na 1,9 miliona stanovnika
65-70 hiljada muslimanskih/bošnjačkih žrtava na 1,8 miliona stanovnika

Mada logično, "nacionalni torovi" nisu bili tako strogo podeljeni i ginulo je i ljudi sa strane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 24 srp 2014, 17:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
a sta je s dobrovoljcima iz Srbije i JNA? ima li za njih ikakvih podataka?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 24 srp 2014, 17:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Sumnjam da postoje dobri podaci za dobrovoljce iz Srbije za čitav rat. Verovatno samo za onaj deo kad je JNA učestvovala u igranci, pa je VMA vodila statistiku. Sve bi to zahtevalo neku ozbiljniju analizu i pristup spiskovima. Da se sazna da li dobrovoljci ulaze u zbir JNA, da li JNA poginuli ulaze u zbir koji daju Krajišnici i RSovci i sl.

Ono što mi je poznato - ide nešto oko 1500-2000 pripadnika JNA 1991 i 1992. do stvaranja SRJ. Koliko od tog broja otpada na Srbe, ne znam. Koliko otpada na ljude iz Hr i BiH, a koliko na ove iz SCG, isto ne znam.

U jednom članku, koji se otprilike slaže sa onim što je i meni poznato (mada su oni lepo sve razvrstali) kaže:

Citat:
Podaci Ministarstva odbrane pokazuju da je najmanje 2 141 lice nedvosmisleno poginulo samo 1991-1992. godine u oružanim akcijama u sastavu JNA. Naročito značajnim smatram spiskove prijema poginulih na VMA u periodu 1991-1993. Tih lista ima ukupno 1248 i obuhvataju period od kraja avgusta 1991. do kraja 1993. Imajući u vidu da je u navedenom periodu VMA predstavljala ključnu instituciju za prijem poginulih u Srbiji, podaci dobijeni na osnovu ovih lista mogu se smatrati izuzetno važnim i reprezentativnim izvorom.

Šta ste iz tih lista saznali?

- Pre svega, na osnovu njih se jasno može rekonstruisati gde se i kada najviše ginulo. Posmatrano po mestima pogibije, najviše lica sa lista poginulo je u Vukovaru, a zatim u Bosanskom Brodu i u Sarajevu. U 11.5% slučajeva nije navedeno mesto pogibije. Posmatrano po regionima, najviše osoba je poginulo u istočnom delu Hrvatske (Tenje, Nemci, Orolik, Mirkovci, Borovo, Dalj, Tovarnik, Negoslavci itd. - 18.2%) i u jugoistočnom delu Bosne (Sarajevo, Pale, Foča, Visoko, Trnovo, Ilijaš itd. - 5.2%). Najveći broj je poginuo u oktobru i novembru 1991. godine i u maju 1992, u toku međunarodnog priznavanja Bosne i Hercegovine. Tada dolazi do intenzivnih oružanih borbi vezanih za cepanje Bosne i Hercegovine na tri dela, a tada se formira i SRJ.

Među poginulima najviše ima vojnika na odsluženju vojnog roka (20.5%), dobrovoljaca (14.3%), zatim rezervista (12.3%), aktivnih vojnih lica (9.7%), TO (8.7%) i civila (2.4%). Vojni status nije specifikovan u 31.3% slučajeva (rubrika je ostala nepopunjena), a veoma mali broj čine tela pripadnika oružanih snaga hrvatske ili muslimanske strane.


Eto, nadam se da je od neke pomoći. Svakako će doći trenutak narednih godina kada će i ove stvari biti poznate javnosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 24 srp 2014, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
na mučki nacin vise oni nas, dok ovako u borbi heheh, zna se :gun_bandana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 24 srp 2014, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
U zadnjem ratu Hrvati imaju daleko više žrtava od Srba na civilnoj strani, ako računamo vojne onda Srbi. (Hrvata negdje oko 19 tisuća od čega oko 10 tisuća civilnih - većina od Srba no vjerojatno oko 1-2 tisuće od Muslimana -Srba oko 33-38 tisuća većinom vojne žrtve).


Ovo je sad kao kad muslimanski propagandisti pišu knjige mrtvih. Pa su svi mrtvi Srbi (ili Hrvati) vojnici, a svi mrtvi Muslimani civili. :zubati

Ja bih rekao 35 hiljada srpskih žrtava rata u Hrvatskoj i BiH, uz odnos 70:30 ili 75:25 vojnici/policajci:civili. Bez ulaženja u to koliko od koje strane.

Što bi nam dalo:

20 hiljada hrvatskih žrtava na 4,5 miliona stanovnika
35 hiljada srpskih žrtava na 1,9 miliona stanovnika
65-70 hiljada muslimanskih/bošnjačkih žrtava na 1,8 miliona stanovnika

Mada logično, "nacionalni torovi" nisu bili tako strogo podeljeni i ginulo je i ljudi sa strane.


Po nekim navodima sa hrvatske strane u okvirima RH je bilo 15 tisuća žrtava(edit: evo našao sam po istoj procjeni omjer 8 tisuća vojnika nasprav 6600 civila), tome sam pridodao još oko 4 tisuće hrvatskih žrtava u BiH. Jedino ne znam koliko su pobunjenici iz RSK imali žrtava, a sumnjam da ukupni broj srpskih civilnih žrtava premašuje broj civilnih žrtava u ratu u RH :neznam

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 25 srp 2014, 02:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
Zadar1993 je napisao/la:
Jagnjeca brigada je napisao/la:

Ovo je sad kao kad muslimanski propagandisti pišu knjige mrtvih. Pa su svi mrtvi Srbi (ili Hrvati) vojnici, a svi mrtvi Muslimani civili. :zubati

Ja bih rekao 35 hiljada srpskih žrtava rata u Hrvatskoj i BiH, uz odnos 70:30 ili 75:25 vojnici/policajci:civili. Bez ulaženja u to koliko od koje strane.

Što bi nam dalo:

20 hiljada hrvatskih žrtava na 4,5 miliona stanovnika
35 hiljada srpskih žrtava na 1,9 miliona stanovnika
65-70 hiljada muslimanskih/bošnjačkih žrtava na 1,8 miliona stanovnika

Mada logično, "nacionalni torovi" nisu bili tako strogo podeljeni i ginulo je i ljudi sa strane.


Po nekim navodima sa hrvatske strane u okvirima RH je bilo 15 tisuća žrtava(edit: evo našao sam po istoj procjeni omjer 8 tisuća vojnika nasprav 6600 civila), tome sam pridodao još oko 4 tisuće hrvatskih žrtava u BiH. Jedino ne znam koliko su pobunjenici iz RSK imali žrtava, a sumnjam da ukupni broj srpskih civilnih žrtava premašuje broj civilnih žrtava u ratu u RH :neznam

Poprilicno zlonamjerno s obzirom na siroku raspolozivost podataka o zrtvama.Samo u BIH srpskih civilnih zrtava je puno vise nego civilnih zrtava Hrvata u domovinskom ratu, i nesto vise nego vojnih zrtava Hrvata u istom ratu.
Podaci ne poticu ni od jedne od zainteresovanih strana nego od suda u Hagu:
slika
Ocigledno da Hrvati nisu imali 4000 civilnih zrtava u BIH nego 1500. Opet, zlonamjerno.
Srpske zrtve domovinskog rata isto tako samo zlonamjerni ne mogu pronaci na hrvatskoj vikipediji:
Citat:
Što se tiče srpske strane, prema srpskim izvorima bilo je sveukupno 8.039 žrtava, od toga 6.760 u "Krajini" - 4.324 vojnika, 2.344 civila te 92 nepoznatih[nedostaje izvor] i 1.279 vojnika JNA, prema beogradskim službenim podatcima.

Za ovih 1279 JNA ne moze se garantovati da su Srbi, vjerovatno velika vecina jeste.
Sve u svemu, po svim kategorijama, Srbi u BIH ( bez dodavanja zrtava u RSK) imaju vise zrtava nego Hrvati i u Hrvatskoj i u BIH ukupno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 25 srp 2014, 09:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Pa nisam rekao da su Hrvati imali 4000 civilnih žrtava u BiH nego da je to broj ukupnih hrvatskih žrtava. Znači hrvatskih civilnih žrtava je ukupno oko 8 tisuća.

P.S. Hrvatskih civilnih žrtava je po onoj procjeni od ukupnih 15 tisuća žrtava na tlu RH bilo 6605(procjena Dražena Živića) tako da ukoliko uzmemo te statistike tvrdnja ne stoji.

Uz to se još 1200 Hrvata vodi pod "nestalim" od čega najmanje 600 civila dakle ukupan broj hrvatskih civilnih žrtava je 6600+1200+600 odnosno mininalno po ovoj procjeni oko 8400.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 25 srp 2014, 10:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Vojnih žrtava sa hrvatske strane je u istoj procjeni 8000 dodajno ovome ove procjene Haga za BiH i dobijemo oko 15000 ukupnih hrvatskih vojnih žrtava, skupa s civilima dakle oko 23000 ukupnih hrvatskih žrtava na području BiH i RH.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 25 srp 2014, 10:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
zar nije poanta otkriti ukupne zrtve u hrvatsko-srpskim sukobima, a ne opcenito?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 25 srp 2014, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
dudu je napisao/la:
zar nije poanta otkriti ukupne zrtve u hrvatsko-srpskim sukobima, a ne opcenito?

Da,to je bila tema ali se u nekom momentu odlutalo.
Inace,kako utvrditi za BIH jesu li ljude pobili ovi ili oni?Znaci nemoguca misija za BIH.
Moguce je jedino ako muslimane smatramo Hrvatima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 25 srp 2014, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
bezimeni12 je napisao/la:
dudu je napisao/la:
zar nije poanta otkriti ukupne zrtve u hrvatsko-srpskim sukobima, a ne opcenito?

Da,to je bila tema ali se u nekom momentu odlutalo.
Inace,kako utvrditi za BIH jesu li ljude pobili ovi ili oni?Znaci nemoguca misija za BIH.
Moguce je jedino ako muslimane smatramo Hrvatima.

To je zapravo najveća enigma s jedne strane, ali i ukupan broj žrtava u WW2 jer se to dosad nije temeljito i objektivno istraživalo kako je Jagnjeća Brigada naveo(s jedne strane uvećavanje Jasenovca i inih logora, s druge strane Bleiburga).

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 25 srp 2014, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
Ima jos enigmi.
Koliko Srba su pobili Srbi koji su ratovali na strani AU npr.
Ili koliko Hrvata su pobili Hrvati cetnici?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 25 srp 2014, 14:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Pa samo u Splitu si tokom 2SR imao 2500 Hrvata četnika, samim time svaki koji je stradao od ruke Ustaša ili Partizana a iz reda hrvatskog naroda kako to definisati?!

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 25 srp 2014, 15:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
storaB je napisao/la:
Pa samo u Splitu si tokom 2SR imao 2500 Hrvata četnika, samim time svaki koji je stradao od ruke Ustaša ili Partizana a iz reda hrvatskog naroda kako to definisati?!

Znaci treba uvesti novu kategoriju Hrvata koje su pobili Hrvati, a onda to iskace iz teme.
A mozda je to puno velika kategorija ako se u obzir uzmu megalomanije oko Blajburga, plus ostale lokacije zrtava komunistickog terora,plus zrtve pale od Hrvata cetnika,plus zrtve za koje je odgovoran "Hrvat" Seselj,Hrvat Frenki Simatovic....
Hitno prosiriti temu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 25 srp 2014, 16:34 
Offline

Pridružen/a: 01 srp 2014, 00:03
Postovi: 388
Citat:
Srpske zrtve domovinskog rata isto tako samo zlonamjerni ne mogu pronaci na hrvatskoj vikipediji:
Citat:
Što se tiče srpske strane, prema srpskim izvorima bilo je sveukupno 8.039 žrtava, od toga 6.760 u "Krajini" - 4.324 vojnika, 2.344 civila te 92 nepoznatih[nedostaje izvor] i 1.279 vojnika JNA, prema beogradskim službenim podatcima.

Za ovih 1279 JNA ne moze se garantovati da su Srbi, vjerovatno velika vecina jeste.
Sve u svemu, po svim kategorijama, Srbi u BIH ( bez dodavanja zrtava u RSK) imaju vise zrtava nego Hrvati i u Hrvatskoj i u BIH ukupno.


Meni ovaj podatak sad nije nikako jasan. Jesu ovi vojnici JNA Srbi iz "krajine" koji su poginuli 91. ili se misli opcenito na JNA? Ako se misli općenito na žrtve JNA u Hrvatskoj, kako je moguće da se tako male? Po službenim podatcima, samo u Vukovaru je poginulo 1200 vojnika JNA?
Drugo, ovaj podatak od 2344 civila mi je itekako nejasan i sumnjiv. Gdje, kada i kako je poginulo toliko civila?
Ako ćemo uzimati "podatke" raznoraznih antihrvatskih nevladinih udruga (koje kopiraju veritas) koje spominju 600 poginulih civila u Oluji (brojka je najvjerojatnije oko 200-300), opet nam ostaje 1800 civila.
Imam dva objašnjenja, ili je jako puno srpskih civila stradalo od djelovanja JNA ili je netko silnu hrpu vojnika "preobukao" u civile.
Mi nismo u stanju odrediti koliko je ljudi poginulo u zadnjem ratu u kojem smo imali nebrojeno puno dokumenata, medija itd, a vi bi da određujemo žrtve od prije 100 godina? :zubati
Moja gruba procjena je da su Srbi ubili Hrvata i Hrvati Srba tu negdje, podjednako, mada je to jako komplicirano jer je bilo i Hrvata koji su ubijali Hrvate i Srba koji su ubijali Srbe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 25 srp 2014, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
storaB je napisao/la:
Pa samo u Splitu si tokom 2SR imao 2500 Hrvata četnika, samim time svaki koji je stradao od ruke Ustaša ili Partizana a iz reda hrvatskog naroda kako to definisati?!

Ae.
Svaka poštena splitska kuća ima mjesto za sliku đenerala Draže u dnevnoj sobi.

A što se tiče 2500 srpskih žrtava u DR-u, to može biti samo istina u Veritasu Save Štrpca, na Haškome sudu je recimo u Oluji poimence navrojano stotinjak žrtava, a oni tvrde 600.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 25 srp 2014, 16:44 
Offline

Pridružen/a: 01 srp 2014, 00:03
Postovi: 388
volvoks je napisao/la:
storaB je napisao/la:
Pa samo u Splitu si tokom 2SR imao 2500 Hrvata četnika, samim time svaki koji je stradao od ruke Ustaša ili Partizana a iz reda hrvatskog naroda kako to definisati?!

Ae.
Svaka poštena splitska kuća ima mjesto za sliku đenerala Draže u dnevnoj sobi.

A što se tiče 2500 srpskih žrtava u DR-u, to može biti samo istina u Veritasu Save Štrpca, na Haškome sudu je recimo u Oluji poimence navrojano stotinjak žrtava, a oni tvrde 600.


Pusti ti šalu..
Imaš i dan danas u Splitu 1200 "pravoslavaca", svaki od njih je latentni čedonja. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li sveukupno kroz povijest više Srbi pobili Hrvata ili Hrvati pobili Srba?
PostPostano: 25 srp 2014, 16:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
Najbitnije je da muslimani nisu nikome vazni i da ih niko vise ne broji.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 61 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO