HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 05 lis 2024, 10:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215 ... 354  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 15:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15560
Kakvi pobunjenici, nisu Novorusi ništa manje legitimni od hunte iz Kijeva.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 15:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
Agathonikos je napisao/la:
Kartu je crtao očigledno neko ko za prodor ka Azovskom moru hoće da okrivi rusku vojsku.

DzoniBG je napisao/la:

Pre dva dana je konacno osvojena Saur Mogila... malo brdo u moru ravnice...oko toga su se kidali mesec dana...


Saur-Mogila je cijelo vrijeme bitke u južnom kotlu bila u rukama opolčenaca a ovi su bezuspješno pokušavali da je zauzmu. Tek kad je očišćen dio kotla od krajnjeg istoka do Saur-Mogile, ona je izgubila na značaju i prešla je u ruke hunte da bi opet bila zauzeta u ovom prodoru prema Azovskom moru.


Mislim da su Rusi sad sve vise ukljuceni u sukob... do sad se samo suskalo, pomagali su nesto malo, stidljivo, da ispadne da nemaju oni veze sa time... lici mi na Krim, prvo neki protesti i manji sukobi kod Simferopolja, onda se pojavljuju ruski vojnici bez oznaka, i onda kompletna invazija.

Za mene nema sumnje da Rusija diriguje i kontrolise sukob u Donjecku od pocetka...prvo dozirano...sad su vec poceli da pronalaze zarobljene i mrtve ruske vojnike... pomazu artiljerijom sa svoje strane granice, ubacuju operativce, dobrovoljce, specijalce... bez toga borba samih proruskih gerilaca u Donbasu odavno bi bila izgubljena...

Zadnja ofanziva prema Azovskom moru i Mariupolju je omogucena dejstvom sa ruskog dela granice...ciljano je otvoren novi front koji je uneo totalan nered u snage Kijeva, razvukao im snage, snizio moral... i sad je svasta moguce...u konacnici i totalan slom pucisticke vlasti...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 15:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 18:35
Postovi: 10870
Upozorenja: 1
Kako braća Srbi iz RS-a održavaju ovu temu svaka im čast , drhti mi glas od ponosa , nešto kao kad vidim Bošnjake da kukaju za Palestincima ili kad ližu sahane Turcima , ili Rvati kad pevaju Danke Dojčland.

Mora da je stigao pravoslavni kontigent bele tehnike u BL sa područja gde se brani srpstvo i sveti šizmatluk , pa s'hodno sa time red se i zahvaliti Putinovom udbaškom čmaru tako što se piše sve u 16 o pravednoj borbi Srba i Rusa za njihova drevna ognjišta na istoku Ukrajine.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15560
Nisam ja tebi brat konju, moj otac ima dvije a tvoj četiri noge.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Idi u pizdu materinu mađarsku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
DzoniBG je napisao/la:

Mislim da su Rusi sad sve vise ukljuceni u sukob...

Ne isključujem ruski upliv, samo karta je nejasna jer ako je rozo novorusko a žuto ukrajinsko, čije je ono bijelo po sredini?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Meni je fascinantno da se nitko ozbiljno ne pozabavi etničkim populacijama u tim gradovima i oblastima. To će na kraju odrediti sam rat i ništa drugo.
Onaj popis od prije 13 godina je manje-više bezvrijedan.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 15:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
Agathonikos je napisao/la:
Ne isključujem ruski upliv, samo karta je nejasna jer ako je rozo novorusko a žuto ukrajinsko, čije je ono bijelo po sredini?


To je zamisljeno kao oblast u kojoj se vode sukobi...

Cini mi se da je mapa stara dva dana, jer je Mariupolj u potpunom okruzenju, sto znaci da su Novorusi zaokruzili tu teritoriju.

Treba uvek biti oprezan, mnogo dezinformacija kruzi... i sam ovaj nas snajperista kaze da mape nisu validne...svaka strana malo preuvelicava...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
BBC je napisao/la:
Meni je fascinantno da se nitko ozbiljno ne pozabavi etničkim populacijama u tim gradovima i oblastima. To će na kraju odrediti sam rat i ništa drugo
Onaj popis od prije 13 godina je manje-više bezvrijedan

Izgleda da je na jugoistoku to skoro pa nebitno jer ni na Krimu nisu svi Rusi pa se niko nije pobunio zbog ujedinjenja sa Rusijom, osim tamo nekog tatarskog glavonje koji iz Kijeva sere kvake, čak je i htio doći na Krim a ovi su mu rekli no no, neka tebe u Kijevu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 15:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8202
Sto se Srba tice, rat je zavrsio:
Citat:
Объединенная армия Новороссии освободила город Славяносербск от украинских войск.
Сербские четники уже в Славяносербске. Отряд "Йован Шевич" при наступлении убил 19 военнослужащих с Украины.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 15:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nije nebitno. Ako je u gradu blizu ili preko 50% Ukrajinaca tu bi velika klaonica i žestoke borbe bile. Ali toga nedostaje, zato govorim da trebaju takve etničke analize. Jer je puno toga još nejasno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 15:45 
Online
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 18:35
Postovi: 10870
Upozorenja: 1
Najgori srpski talog je otišao tamo , najveće ljudsko dno je odvuklo svoju guzicu da tamo ubija i pljačka za novac , i onda predstavljaju to kao neki patriotizam jer znaju da tog istog srpskog ološa ima i u otadžbinama(SrbijA i RS) koji obožava krv i ubijanje i pljačku.

Čuj snajperista?? :rigam , pa tome koji je otišao 2000 km daleko da ubija iz snajpera neke ljude sa kojima nema veze treba zatvoriti u najtamniju tamnicu i baciti ključ.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 15:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 lip 2012, 00:09
Postovi: 15560
Najjače kad Nataša Kandić počne da ti sere o "srpskom talogu". Ti ćeš da pričaš o ljudima kojima nisi dostojan čizme da očistiš smeće jedno bolesno.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
BBC je napisao/la:
Meni je fascinantno da se nitko ozbiljno ne pozabavi etničkim populacijama u tim gradovima i oblastima. To će na kraju odrediti sam rat i ništa drugo.
Onaj popis od prije 13 godina je manje-više bezvrijedan.


Solidan pokazatelj su izbori 2010:

slika

Tamno-plavo je oblast oko Luganska i Donjecka gde je Janukovich pokidao sa 90% glasova, cak vise nego na Krimu gde je zivelo najvise etnickih Rusa prema starom popisu...

Od Harkova na severo-istoku, do Odese na jugu, Janukovic je dobio vecinu... granica plavih oblasti je otprilike i tok reke Dnjepar kao prirodne granice proruskih i prozapadnih Ukrajinaca...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 15:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 18:35
Postovi: 10870
Upozorenja: 1
Metemma je napisao/la:
Najjače kad Nataša Kandić počne da ti sere o "srpskom talogu". Ti ćeš da pričaš o ljudima kojima nisi dostojan čizme da očistiš smeće jedno bolesno.


Zašto bi čistio čizme ubicama, pljačkašima i silovateljima?? , i kako sam ja to bolestan samo što ne volim najgore ljudsko smeće kao što su plaćenici koji idu pljačkati i ubijati neke ljude hiljadama kilometara daleko??

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
BBC je napisao/la:
Nije nebitno. Ako je u gradu blizu ili preko 50% Ukrajinaca tu bi velika klaonica i žestoke borbe bile. Ali toga nedostaje, zato govorim da trebaju takve etničke analize. Jer je puno toga još nejasno

Ma jok, jer ni u Donbasu nisu Rusi većina pa ne vidim da je iko zapucao na opolčence a radi se o milionima ljudi. Čak su i u Slavjansk koji je skoro ostao bez stanovništva (a gdje su ako se ne varam Ukrajinci većina) zbog bijega od rata, na kraju morali dovoditi neke klovne da farbaju gradske klupe u boje ukrajinske zastave. Imate jubito klipove sa vojnicima hunte i 5-6 klovnova koji im mašu rukama u znak dočeka. Možda su i lokalci u pitanju ali to je tako jadno izgledalo da su mi više izgledali kao likovi dovedeni sa strane

Mislim, može biti i da griješim ali ništa ne ukazuje na taj sukob o kojem pišete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
DzoniBG je napisao/la:
Solidan pokazatelj su izbori 2010:



Ovo je iz 2012

slika


Ovo narandžasto su komunisti
KP Ukrajine je nedavno zabranjena, čik pogodite odnos tih ljudi prema hunti a po današnjim mapama, to narandžasto je "duboko" u huntaškoj teritoriji

PS ne radi mi tačka na tastaturi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 16:15 
Offline

Pridružen/a: 06 tra 2014, 17:38
Postovi: 261
Putin sutra šalje 50.000 vojnika u istočnu Ukrajinu. Zadatak im je da pronađu zalutale ruske vojnike i vrate ih u domovinu. Izvještava njemački satirični list Der Postillon. :001_cool
http://www.der-postillon.com/2014/08/pu ... ne-um.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 16:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
DzoniBG je napisao/la:

Mislim da su Rusi sad sve vise ukljuceni u sukob...



MOSKVA - Šef misije OEBS u Rostovskoj oblasti Pol Pikar potvrdio je da ni on ni niko od njegovih ljudi, koji nadgledaju rusko-ukrajinsku granicu, nije video da su vojnici ili vojna tehnika iz Ruske Federacije ušli na teritoriju Ukrajine.

Pikar je kratko odgovorio "ne" na pitanje novinara da li je primećena invazija ruske vojske na Ukrajinu.

"Jedino oružje koje su pripadnici misije OEBS videli je lično naoružanje graničara, ali oni moraju da ga nose zbog posla", kazao je on i dodao da njegovi ljudi svakodnevno slušaju artiljerijsku paljbu ukrajinske vojske u pograničnom područuju.

"Redovno slušamo granatiranje svake noći, a nekada po ceo dan ne prekidaju", dodao je Pikar.

http://www.kurir-info.rs/planeta/video- ... ak-1528269


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 17:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
Ma čak je i onaj cirkuzant Lisenko na kraju demantovao da je ruska vojska ušla u Ukrajinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 17:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Grad Ilovajsk

Opolčenac sa šljemom im je glavni, nadimak Motorola




Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23914
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ufff, tek se sada zaoštrava u Ukrajini. Kijev je popi*dio zadnja 2 dana. "Ruska invazija traje" - oglasio se službeni Kijev.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 17:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23914
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
BBC je napisao/la:
Meni je fascinantno da se nitko ozbiljno ne pozabavi etničkim populacijama u tim gradovima i oblastima. To će na kraju odrediti sam rat i ništa drugo.
Onaj popis od prije 13 godina je manje-više bezvrijedan.


Ovo je neki okvirni pokazatelj

slika

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
lider30 je napisao/la:
Ufff, tek se sada zaoštrava u Ukrajini. Kijev je popi*dio zadnja 2 dana. "Ruska invazija traje" - oglasio se službeni Kijev.

Malo se šopaju terminima jer ruska invazija izgleda ovako

post783657.html#p783657

Očigledno da ih novorusko opolčenje dobro praši pa su se pogubili pa sad kreće CNN priča o Rusima, poput one o malezijskom avionu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 kol 2014, 17:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 18:44
Postovi: 8394
Čim novorusi zauzmu neko novo naselje Kijev
počme da zapomaže i priziva NATO.
Nije rat za kmečanje ili ratuj ili kmeči.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215 ... 354  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 36 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO