HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 20:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Izbori u RH
PostPostano: 02 lip 2009, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5842
Sad kad je gotovo, mogu sumirati:

* sa zadovoljstvom čitam lelekanja i cvilenja
komunjarsko-luzerskih puzavaca. Oni žive u nekoj virtualnoj stvarnosti
i bolje ih je tamo ostaviti. Po njima, strašni HDZ je "izgubio".

* a realnija je da je taj i takav HDZ, i ljigav a opet
još koliko-toliko nacionalan, upravo trijumfirao
na izborima. Izgubio je od nacionalnih populista u Osijeku
i Splitu (taj je i tajkun), a njegovi su glasači hrpimice
izašli u podpori za Banderasa, koji je u SDP-u veći
neprijetelj njihove jugofilske politike od spodoba tipa Luke
Bebića ili Kosorice.

* ovi su izbori krah HNS-a (unatoč pobjedi
spodobe Vlahušića u Dubrovniku), HSP-a
(Sisak je priča za sebe i nema veze s debelim
debilom Đapićem), te još jedna potvrda srozanosti SDP-a.
Priča o dobijanju "velikih gradova" (ili većih) ostvarila
se jedino u Vukovaru (glasovi Srba), dok Zagreb mirne
duše mogu odpisati. U županijama su i gdje su
kao dobili (malo), u šahu većinski neprijateljskim skupštinama.

Sve u svemu- zabranjeni i ostali njihovi bilteni
u frasu su, pa jadnici ni ne znaju što pišu
od šoka. Ovo je pobjeda nacionalnih populista
i ljigavog, no u nizu crta još uvijek nacionalno
probavljivoga HDZ-a.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbori u RH
PostPostano: 03 lip 2009, 07:35 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
Hroboatos je napisao/la:
Sad kad je gotovo, mogu sumirati:

* sa zadovoljstvom čitam lelekanja i cvilenja
komunjarsko-luzerskih puzavaca. Oni žive u nekoj virtualnoj stvarnosti
i bolje ih je tamo ostaviti. Po njima, strašni HDZ je "izgubio".

* a realnija je da je taj i takav HDZ, i ljigav a opet
još koliko-toliko nacionalan, upravo trijumfirao
na izborima. Izgubio je od nacionalnih populista u Osijeku
i Splitu (taj je i tajkun), a njegovi su glasači hrpimice
izašli u podpori za Banderasa, koji je u SDP-u veći
neprijetelj njihove jugofilske politike od spodoba tipa Luke
Bebića ili Kosorice.

* ovi su izbori krah HNS-a (unatoč pobjedi
spodobe Vlahušića u Dubrovniku), HSP-a
(Sisak je priča za sebe i nema veze s debelim
debilom Đapićem), te još jedna potvrda srozanosti SDP-a.
Priča o dobijanju "velikih gradova" (ili većih) ostvarila
se jedino u Vukovaru (glasovi Srba), dok Zagreb mirne
duše mogu odpisati. U županijama su i gdje su
kao dobili (malo), u šahu većinski neprijateljskim skupštinama.

Sve u svemu- zabranjeni i ostali njihovi bilteni
u frasu su, pa jadnici ni ne znaju što pišu
od šoka. Ovo je pobjeda nacionalnih populista
i ljigavog, no u nizu crta još uvijek nacionalno
probavljivoga HDZ-a.



...naravno da je ovo subjektivno tumačenje,a tomu i navijačko....
...po meni ovi izbori nisu donjeli ništa novo.Rezultat bi se zaista mogao okarakterizirati kao najpovoljniji za HDZ,ali daleko od toga da imaju razloga za slavlje.U stvari,samo se ponovila priča sa gotovo svih izbora.Urbani i razvijeni dijelovi Hrvatske su ili glasali za SDP(u raznim koalicijama) tj. točnije bi bilo reći protiv HDZ-a i priprdaka.....dok su oni ruralniji i zaostaliji(uz iznimku Zadra) glasali za HDZ.
U Vukovaru je HDZ bio u koaliciji sa SDSS-om ako se ne varam,pa priča o glasovima srba baš i ne drži vodu...a toliko i o "argumentu" HDZ-ove nacionalne note,makar se tu u prvom redu postavljač referira na njihovu eventualnu "nacionalističku" notu,ali to se ionako kod nas uredno brka.....

Dakle HDZ i nije "izgubio" u Zagrebu,Rijeci ili Osijeku....jednostavno ih nije uspio osvojiti,treba li pominjati kako njegovi kandidati nisu ušli niti u drugi krug.U tim gradovima,uz Split,živi polovica stanovništva Hrvatske.....
Meni osobno je cijela politička scena za :-rigam i rezultati izbora me niti malo ne začuđuju,niti su donjeli išta novo....
...iako je odaziv bio nešto veći nego na prošlim lokalnim izborima,činjenica kako je izašlo svega 40-tak posto ljudi najbolje pokazuje raspoloženje birača....a obzirom na okolnosti,taj podatak je i najindikativniji,te su po njemu sve stranke doživjele potpuni poraz.....

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbori u RH
PostPostano: 03 lip 2009, 08:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Ljudi moji, bitno je da je Bubalo gradonacelnik Osijeka :-oleole :-hrvatinic :-hrvatinic :-hrvatinic :-oleole

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbori u RH
PostPostano: 03 lip 2009, 10:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 11:13
Postovi: 567
Lokacija: Hrvatska; Osijek, Zadar
mara99 je napisao/la:
Ljudi moji, bitno je da je Bubalo gradonacelnik Osijeka :-oleole :-hrvatinic :-hrvatinic :-hrvatinic :-oleole


Bubalo, Bubalo, Bubalo, Bubalo, Bubalo... :-hrvatinic :ymparty:

_________________
VIVE LA LIBERTE!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbori u RH
PostPostano: 03 lip 2009, 10:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
TomislavM je napisao/la:
mara99 je napisao/la:
Ljudi moji, bitno je da je Bubalo gradonacelnik Osijeka :-oleole :-hrvatinic :-hrvatinic :-hrvatinic :-oleole


Bubalo, Bubalo, Bubalo, Bubalo, Bubalo... :-hrvatinic :ymparty:




:-top2 :-top2 :-top2 :-top2 :-top2 :-top2


:-hrvatinic :-hrvatinic :-hrvatinic :-hrvatinic :-hrvatinic

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbori u RH
PostPostano: 03 lip 2009, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:37
Postovi: 371
Po meni pobjednici i to potpuni je HDZ iako mislim večina njihovih glasaća nije za ovakvu stranku i njihovu politiku nego idu linijom manjeg zla, SDP je propustio mislim čak i povijesnu šansu da imaju najbolje rezultate lokalnih izbora a to mogu zahvaliti nezrelosti i pomalo bahatosti Milanovića i stranačkoj politici pljuvanju i kritiziranju crkve, zalaganje za homoseksualna prava, nejasno disticiranje od komunističkih vremena i prešučivanje masovnih partizanskih zločina nedovoljno cijenjenje DR od ovoga jedino izuzet Milan Bandić koji je po mnogima dobio više glasova centra i desnice nego od svoje ljevice vjernik, prijatelj branitelja i generala DR i običnog čovjeka strogo koaliranje sa strankom HNS-a koju ogromna večina Hrvata smatra antiHrvatskom koja kolikol god bahati i arogatni čačić tvrdio izvrčeći ćinjenice da bili uspješni i dobri doživjeli poraz Iako čačić uoći zadnjih nekoliko izbora bahato govori povečanju potpore HNS-u u mnogim sredinama za 70%-80% a on stalno gubi već nekoliko izbora 10-15% glasova i mislim da su sad negdje među najgorim rezultatima otkad je stranka osnovana, HSS i HSLS su tu negdje sa rezultatima kao i prije a HSP je opet doživio poraz samo radi Đapičevog lutanja i egoistične dezorjentiranosti iako ima sigurno 10-15% biračkog tijela koja traži jednu pravu desnu i konzervativnu stranku.
I tako biraći uglavnom razočarani sa obje največe stranke biraju manje zlo a to je svakako HDZ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbori u RH
PostPostano: 03 lip 2009, 12:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Najjači su oni tzv ljevičari koji kad treba,kažu da SDP osvaja urbane centre kao Zagreb a kad im Bandić digne živac tako da polude onda kažu da za njega glasaju seljačine i kamenjarci..

ne pokušavajte ih razumjeti, .. :-hrvatinic

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbori u RH
PostPostano: 03 lip 2009, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Inkvizitor je napisao/la:
Najjači su oni tzv ljevičari koji kad treba,kažu da SDP osvaja urbane centre kao Zagreb a kad im Bandić digne živac tako da polude onda kažu da za njega glasaju seljačine i kamenjarci..

ne pokušavajte ih razumjeti, .. :-hrvatinic



Ne treba ih se razumjeti, samo nek je Bandicic na vlasti, on nek sviraju!

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbori u RH
PostPostano: 03 lip 2009, 13:27 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
Inkvizitor je napisao/la:
Najjači su oni tzv ljevičari koji kad treba,kažu da SDP osvaja urbane centre kao Zagreb a kad im Bandić digne živac tako da polude onda kažu da za njega glasaju seljačine i kamenjarci..

ne pokušavajte ih razumjeti, .. :-hrvatinic



...ne,ne....tu si apsolutno u pravu!....a zanimljivo je isto tako, kako tzv. desničari koriste upravo Bandića za primjer lijeve koruptivnosti.To je u kombinaciji sa ovim prvim,čak i smiješno,a ujedno i tako hebeno tipično!
Netko zloban bi u tome mogao prepoznati gotovo pa šprancu....laže,krade,potkupljiv je,oličenje nepotizma i ideološkog licemjerja ali......organizira koncerte,redovito se pojavljuje u društvu običnih ljudi,čak i kada priča gluposti uspjeva biti šarmantan.....genijalac!...nema kaj,tip je vrhunski političar,a takvim ga čini upravo taj neodoljivi instinkt za prepoznavanjem pravog raspoloženja u narodu....
Kada bi u svemu tome bilo ičeg ideološkog tj. svjetonazorskog,taj bi majstor političkog trenutka iste sekunde prešao u neku drugu stranku ili izašao sa nekom vlastitom listom,ali neeee....nisu toliko naivni niti on,niti Milanović....
Svatko tko na bilo koji način prepoznaje ikakav iskreni svjetonazor u bilo kojoj stranci na hrvatskom političkom nebu.....taj je zaista jedan od rijetkih koji na izborima glasa "ZA"!....

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbori u RH
PostPostano: 03 lip 2009, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
boogyman je napisao/la:


...ne,ne....tu si apsolutno u pravu!....a zanimljivo je isto tako, kako tzv. desničari koriste upravo Bandića za primjer lijeve koruptivnosti.To je u kombinaciji sa ovim prvim,čak i smiješno,a ujedno i tako hebeno tipično!
Netko zloban bi u tome mogao prepoznati gotovo pa šprancu....laže,krade,potkupljiv je,oličenje nepotizma i ideološkog licemjerja ali......organizira koncerte,redovito se pojavljuje u društvu običnih ljudi,čak i kada priča gluposti uspjeva biti šarmantan.....genijalac!...nema kaj,tip je vrhunski političar,a takvim ga čini upravo taj neodoljivi instinkt za prepoznavanjem pravog raspoloženja u narodu....
Kada bi u svemu tome bilo ičeg ideološkog tj. svjetonazorskog,taj bi majstor političkog trenutka iste sekunde prešao u neku drugu stranku ili izašao sa nekom vlastitom listom,ali neeee....nisu toliko naivni niti on,niti Milanović....
Svatko tko na bilo koji način prepoznaje ikakav iskreni svjetonazor u bilo kojoj stranci na hrvatskom političkom nebu.....taj je zaista jedan od rijetkih koji na izborima glasa "ZA"!....



nisam ovo sve najbolje shvatio, osim da je to psihološki presjek Bandića a i ostalih političara, ja sam govorio o nečemu drugom na bazi tvojeg posta da ljevica osvaja tamo gdje je urbano i razvijeno, pa rekoh kako se ljevičari s time hvale dok istovremeno galameu u očaju kako Zagrebom vlada ruralni lik za kojega glasaju isti kao on.

I ne znam po čemu je to jedan Zadar ruralan a jedan Čakovec urban kao i sela okolo. Da ne spominjem Šibenik koji je bio urban dok većina tih blatnjavih sela na sjeveru nije ni postojala. O Dubrovniku da ne govorim, eto sad je njega preuzela tzv ljevica, je li sad on samim time postao urban, dosad je Dubrovnik bio ruralan. :-hrvatinic

ne znam čime se vi zanosite i kakve vi nebuloze valjate.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbori u RH
PostPostano: 03 lip 2009, 16:40 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
Inkvizitor je napisao/la:
boogyman je napisao/la:


...ne,ne....tu si apsolutno u pravu!....a zanimljivo je isto tako, kako tzv. desničari koriste upravo Bandića za primjer lijeve koruptivnosti.To je u kombinaciji sa ovim prvim,čak i smiješno,a ujedno i tako hebeno tipično!
Netko zloban bi u tome mogao prepoznati gotovo pa šprancu....laže,krade,potkupljiv je,oličenje nepotizma i ideološkog licemjerja ali......organizira koncerte,redovito se pojavljuje u društvu običnih ljudi,čak i kada priča gluposti uspjeva biti šarmantan.....genijalac!...nema kaj,tip je vrhunski političar,a takvim ga čini upravo taj neodoljivi instinkt za prepoznavanjem pravog raspoloženja u narodu....
Kada bi u svemu tome bilo ičeg ideološkog tj. svjetonazorskog,taj bi majstor političkog trenutka iste sekunde prešao u neku drugu stranku ili izašao sa nekom vlastitom listom,ali neeee....nisu toliko naivni niti on,niti Milanović....
Svatko tko na bilo koji način prepoznaje ikakav iskreni svjetonazor u bilo kojoj stranci na hrvatskom političkom nebu.....taj je zaista jedan od rijetkih koji na izborima glasa "ZA"!....



nisam ovo sve najbolje shvatio, osim da je to psihološki presjek Bandića a i ostalih političara, ja sam govorio o nečemu drugom na bazi tvojeg posta da ljevica osvaja tamo gdje je urbano i razvijeno, pa rekoh kako se ljevičari s time hvale dok istovremeno galameu u očaju kako Zagrebom vlada ruralni lik za kojega glasaju isti kao on.

I ne znam po čemu je to jedan Zadar ruralan a jedan Čakovec urban kao i sela okolo. Da ne spominjem Šibenik koji je bio urban dok većina tih blatnjavih sela na sjeveru nije ni postojala. O Dubrovniku da ne govorim, eto sad je njega preuzela tzv ljevica, je li sad on samim time postao urban, dosad je Dubrovnik bio ruralan. :-hrvatinic

ne znam čime se vi zanosite i kakve vi nebuloze valjate.




Poanta cijelog odgovora je da nis(te) "sve ovo najbolje shvatili".....

Zadar sam izdvojio u toj zaista isforsiranoj urbano-ruralnoj podjeli....iako se zaista radi o činjenici,to može poslužiti samo kao statistički podatak i ništa više....

Ja nemogu ovdje pričati u ime tih fantomskih "drugih" ili uvijek prigodno uopćenih "lijevih",mogu pričati samo u svoje ime.
Zadar zaista po ničemu nije ruralan u odnosu na Čakovec ili Gornje Kukuruzare(ako se ne varam,tako se selo zove),čak skroz suprotno od toga.
Zato sam ispred "ljevica osvaja urbano i razvijeno" stavio riječ "uglavnom"(ako nisam,radi se o propustu kojeg eto sad ispravljam).Zašto je tome tako možemo raspravljati danima ali to nije niti važno jer se u konačnici gleda ukupan rezultat.Takvi podatci zaista mogu poslužiti samo kao "alibi argument".
U tim istim gradovima mnogi ljudi glasaju i za desnicu i to ne znači da su oni seljačine zato jer tako glasuju.Nisam to niti pokušao reći.
Pitanje "fenomena Bandić" si ti nametnuo rekavši da ljevičari osvajaju gradove,a glavnim od njih vlada ruralac Bandić kojeg ti kao desničar eto probavljaš jer nije kao drugi ateističko-anacionalni ljevičari(uopćena fraza,ne želim ti gurati rijeći u usta,ali tako si zvučao).Ja sam upravo u tom tvojem zaključku prepoznao simboliku svih lijevo-desnih (prepucavačkih) prijepora u Hrvatskoj.
dakle kolokvijalno.....
desnica.....može biti sve ono što se Bandiću pripisuje(s pravom ili ne,nebitno sad),ali važno da je barem deklarativno "nacionalan,jednostavan,naoko pristupačan i sve drugo što ulazi u "desni kliše" "ispravnog kandidata".....moj zaključak:jeftini populizam.(i nije Bandić jedini takav na "ljevici")
ljevica....iako je "kamenjarac",nije nobl intelektualac,laže,krade,radi nas magarcima....često mu se dobro nasmijemo,simpatičan je u toj svojoj "isfuranoj jednostavnosti",a što je najvažnije....nije u HDZ-u,a i Zagreb nekak ljepše izgleda od Pušće Bistre.....moj zaključak:jeftini populizam na kvadrat i infantilni oportunizam.....

I jedno i drugo fantastično prikazuje političku scenu u Hrvatskoj.....a zbog svega toga je Bandić genijalac!....a rezultati izbora upravo takvi kakvi jesu......
I ja tu ne vidim razloga za ikakav trijunfalizam svjesnog pojedinca koji god svjetonazor on gajio.....
Ja osobno osječam rezignaciju rezultatima ovih izbora,a osječao bih ju jednako snažno i da je SDP osvojio duplo toliko glasova koliko uistinu je.
Nakon ovih izbora sve će ostati isto.....

Što se tiče zanošenja...opet u svoje ime....apsolutno ničim!
Što se tiče nebuloza.....možemo i tako pričati,ali za sada, ja radije nebi.......

....a ovo.... :-hrvatinic ......vjeruj mi,jednako mi je drago kao bilo kojem desničaru,samo što si ja volim umišljati da vidim dalje od puke smily simbolike.Ne zato što sam ja ljevičar,već zato što to ja tako jednostavno mislim!

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbori u RH
PostPostano: 03 lip 2009, 16:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
No dobro, to je sasvim nešto drugo od rečenice "ljevica osvaja urbano i razvijeno" a desnica ruralno i zaostalo. zato primjer Zadra i ne samo Zadra.

I na to je išlo ono kako se možeš istovremno hvaliti pobjedom u glavnom urbanom centru Zagrebu i jaukati kako je pobijedio ruralac glasovima ruralaca. Ne može i jedno i drugo.

A to zašto je Bandić prihvatljiv jednom dijelu desnice, zašto ne, iako je kao tip malo je reć, nesimpatičan i proziran, ljevica se percipira automatski antinacionalna, što nema baš primjera u svijetu i ne vole njega zadrti ljevičari zato što je lopov jer njima to u principu ne smeta jer imaju hrpu istih takvih ali su jugoslavenčine-lopovi pa ne da im se to prašta nego im je to plus. Njima smeta što on tolerira Thompsona i što ne kaže da sve "ustaše "treba pobiti. Samo to.

Tu ne mislim na tebe jer te ne poznajem, nego je to presjek mišljenja većine.

Žalost i je hrvatske nazovi ljevice što se veže uz stvari koje su antipod hrvatskoj državi i pjevucka pjesme " od vardara pa do triglava".

Ni meni se hrvastvo ne svodi na smajli

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbori u RH
PostPostano: 03 lip 2009, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
na lokalnoj razini ima ljevičara koji nisu anacionalni, primjer Bandića, kao i Vidovića u Sisku, koji uvijek napomene kako je veteran Domovinskog rata, te forsira Sisak-grad hrvatskih pobjeda i geslo svoje kampanje Sisak-ponosni, samo malo to vrijedi kad je na državnoj razini ljevica anacionalna i protuhrvatska, ovako ispada da ljevičari na lokalnoj razini izigravaju patriote samo da privuku glasače koji inače nikada nebi glasovali za njih


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbori u RH
PostPostano: 03 lip 2009, 17:56 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
Inkvizitor je napisao/la:
No dobro, to je sasvim nešto drugo od rečenice "ljevica osvaja urbano i razvijeno" a desnica ruralno i zaostalo. zato primjer Zadra i ne samo Zadra.

I na to je išlo ono kako se možeš istovremno hvaliti pobjedom u glavnom urbanom centru Zagrebu i jaukati kako je pobijedio ruralac glasovima ruralaca. Ne može i jedno i drugo.

A to zašto je Bandić prihvatljiv jednom dijelu desnice, zašto ne, iako je kao tip malo je reć, nesimpatičan i proziran, ljevica se percipira automatski antinacionalna, što nema baš primjera u svijetu i ne vole njega zadrti ljevičari zato što je lopov jer njima to u principu ne smeta jer imaju hrpu istih takvih ali su jugoslavenčine-lopovi pa ne da im se to prašta nego im je to plus. Njima smeta što on tolerira Thompsona i što ne kaže da sve "ustaše "treba pobiti. Samo to.

Tu ne mislim na tebe jer te ne poznajem, nego je to presjek mišljenja većine.

Žalost i je hrvatske nazovi ljevice što se veže uz stvari koje su antipod hrvatskoj državi i pjevucka pjesme " od vardara pa do triglava".

Ni meni se hrvastvo ne svodi na smajli



....jugoslaveni,thompson,ustaše....itd,itd....
To je ono što me najviše smeta prilikom svake rasprave.Za svaku,ali svaku od tih tema se ljudi love ko muhe na ***.
Jugoslaveni?....wtf?...tko?...tko su ti Jugoslaveni!?...94% ljudi se izjasnilo za samostalnu republiku Hrvatsku!...pa nije moguće da ih se toliki broj u međuvremenu predomislio!
Na forum.hr. sam otvorio topic "desno-lijevi svijet".Zanimalo me upravo koliko naši ljudi uopće znaju i razumiju jedni druge.Upravo sam htio razbiti te klišee o jugoslavenima,ustašama,komunistima,fašistima....
Bio sam upravo oduševljen nivoom rasprave!...bilo je naravno padobranaca koji su došli braniti tekovine NOB-a ili veličanstvenost NDHazije,ali velika večina sugovornika(i deklarirano lijevi i desni) su iznenađujuće konstruktivno razgovarali.Čak sam na trenutak dobio dojam kako su mnogi od njih promijenili mišljenja jedni o drugima.
Idila naravno nije dugo potrajala,ali sam shvatio da nas ima mnogo koji razumijemo da su desnica i ljevica ipak ruke istog tijela,te kako im je prava funkcija rad!...svakoj na svojoj strani naravno,ali rezultat će uvijek,kakav god on bio, biti zajednički.
Izborom ljevice na vlast postajemo ljevaci,ali ne bivamo amputirani od svoje desne "ruke"...i ona mora biti u funkciji da stvari funkcioniraju.Naravno i obrnuto!
Koje više ustaše,partizani.....ono što je zaista ostalo od svega to su komunjare,njih ima na tone!....ali raspršeni su na sve strane.Da smo slučajno 50 godina imali nacističku državu,te iste ljude bismo danas nazivali nacinjarima....i vjerujem da bi ih opet večina ušla u HDZ(sorry na ovoj primjedbi,ali tako mislim)

Od vardara pa do triglava tj. pjevušenje takve pjesme je glupo i blesavo,te samo izaziva juru i bobana.To mi je apsolutno jasno.Isto tako mi je jasno da jure i boban nebi čak niti smjeli izazvati ikoga na pjevušenje triglava i vardara....ali na taj pjesmuljak gledam sa jednakim podsmjehom....

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbori u RH
PostPostano: 03 lip 2009, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Ja se u principu slažem s tobom ali čemu pjevanje tih pjesmica i ne samo tih u izbornoj noći od strane podmladka jedne jake stranke. To nije nešto jako bitno, ne ovisi proračun o tome ali to je poruka, to je simptomatično.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbori u RH
PostPostano: 03 lip 2009, 18:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
još je gori licemjeran nastup pripadnika iste stranke koji se busaju u prsa domoljubljem tamo gdje bi pjevanje od vardara do triglava dovelo do katastrofalnih rezultata na izborima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbori u RH
PostPostano: 03 lip 2009, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 20:42
Postovi: 941
Lokacija: Angloprc
A izbori su za mene teatar kao i uvijek...

Stanje u saboru ili na bilo kojim izborima uopće ne reflektira volju naroda, za razliku od Srbije, Slovenije i BH muslija...

U Srbiji imaš oko 40 % otvorenih četnika - takvo je stanje i u saboru.
Nadalje imaš jedno 40 % četnika light - opet se to reflektira u saboru.

U Sloveniji imaš oko 30 % antihrvatskih nacista - takvo je stanje i u saboru.

U BiH kod muslimana imaš oko 50 % islamskih unitarista - takvo je stanje i u saboru.
Imaš nadalje oko 40 %prekrivenih i kamufliranih tzv "građanskih" muslimana, koji se ne razlikuju od islamocentirsta - i takvo je stanje u saboru.

U Hrvatskoj imaš oko 50 % protivnika za EU - ali u saboru su 100 % za EU.
Imaš 90 % koji se protive kriminalizaciji DRa, Tuđmana, BH Hrvata - ali je onih 10 % većina u saboru.

To je razlika između Hrvatske i susjeda im.

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbori u RH
PostPostano: 03 lip 2009, 18:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 14:21
Postovi: 556
Lokacija: na rijeci
Juda Iškariot je napisao/la:
A izbori su za mene teatar kao i uvijek...

Stanje u saboru ili na bilo kojim izborima uopće ne reflektira volju naroda, za razliku od Srbije, Slovenije i BH muslija...

U Srbiji imaš oko 40 % otvorenih četnika - takvo je stanje i u saboru.
Nadalje imaš jedno 40 % četnika light - opet se to reflektira u saboru.

U Sloveniji imaš oko 30 % antihrvatskih nacista - takvo je stanje i u saboru.

U BiH kod muslimana imaš oko 50 % islamskih unitarista - takvo je stanje i u saboru.
Imaš nadalje oko 40 %prekrivenih i kamufliranih tzv "građanskih" muslimana, koji se ne razlikuju od islamocentirsta - i takvo je stanje u saboru.

U Hrvatskoj imaš oko 50 % protivnika za EU - ali u saboru su 100 % za EU.
Imaš 90 % koji se protive kriminalizaciji DRa, Tuđmana, BH Hrvata - ali je onih 10 % većina u saboru.

To je razlika između Hrvatske i susjeda im.


X.

_________________
"Teško domu bez ljubavi bratske, ko i Bosni bez zemlje Hrvatske"
Tiocfaidh ár lá


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izbori u RH
PostPostano: 03 lip 2009, 19:54 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
Inkvizitor je napisao/la:
Ja se u principu slažem s tobom ali čemu pjevanje tih pjesmica i ne samo tih u izbornoj noći od strane podmladka jedne jake stranke. To nije nešto jako bitno, ne ovisi proračun o tome ali to je poruka, to je simptomatično.


....ničemu.Eto,jednostavno ničemu!...Naravno,najlakše bi bilo reći mladost-ludost,ali naravno da stvari nisu niti približno tako jednostavne i sve još više dobija na važnosti kad znamo da se radi o podmlatku druge po važnosti stranke u Hrvatskoj.Radikalizacija i skretanje pozornosti i to sve iz čiste i jednostavne gluposti,nerazumijevanja i političke neinteligencije.
A stvari postaju još ozbiljnije kad znamo da se tu vrlo vjerojatno radi o ljudima koji bi uskoro trebali preuzeti lijevo kormilo hrvatske države,a možda jednom i samu vlast.
...evo,to mislim ja,hrvatski ljevičar.
U skladu sa time neću komentirati izgrede Karlovačke HDZ-ove mladeži,neka to učini netko s desne strane,makar je već i ta činjenica da ja osječam suzdržanost od tog komentara,zato jer "kao ljevičar to ne želim iz pristojnosti"(kao)...dakle,već i to govori koliko nam je scena ozbiljno radikalizirana kad čovjek koji iskreno želi napredak i vidi ozbiljan problem u toj istoj dubokoj podijeljenosti,na ovaj način izražava neku kvazipristojnost.
To nebi trebalo biti tako jer su i jedni i drugi "moje stranke"...sviđali se meni jedni više od drugih ili ne,njihova sranja su i moja sranja i njihovi uspjesi su i moji....
U tome vidim najveći problem.
I da nebi bilo zabune,toliko sam "pristojan" samo zato jer si to i ti.Kad bi razgovor tekao u nekom drugom smijeru,toliko već puta vođenom,debelo bismo obojica bili na orjunašima,jugosima,ustašama,gnojištarcima itd.....
Tada bismo samo još jednom nahranili svoje unutarnje "zvijeri predrasuda i lakih zaključaka",te vjerojatno se otkonektirali sa mišlju...eto vidiš,ipak su svi "oni" isti.....
Makar u stvari obojica znamo kako su "oni" veliki dio "nas"......

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Navodni Poslanik, Patriota, Robbie MO, Teuton i 137 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO