HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 04 lis 2024, 08:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272 ... 354  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 12 vel 2015, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 stu 2011, 22:14
Postovi: 228
Vjerujem da minimalan broj forumaša zna podatak da je ovaj drugi s desna sa dvije puške, pisao na ovom forumu prije 3-4 godine

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 12 vel 2015, 23:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Znao sam ja da je Bumbar, nema ga nekoliko mjeseci na forumu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 12 vel 2015, 23:11 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 16:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
BBC je napisao/la:
Vukan je napisao/la:
Nakon dužeg promišljanja moram zaključiti da sam apsolutno na strani Rusa i proruskih Ukrajinaca u ovom sukobu. Obama, Soros i Vesna Pusić za mene su opasniji za Hrvatsku od Putina.

Također, iznimno mi je iritantno stalno povlačenje paralela sa Domovinskim ratom i loženje zatucanih ''desničara''.

Da razložim:

Rat u Ukrajini ima vrlo malo dodirnih točaka s našim.

1) a) Hrvatska je u svibnju 1991 održala referendum o samostalnosti. Većina Srba u Hrvatskoj referendum je bojkotirala ili glasala protiv. Službena Srbija referendum nije priznavala.
b) Ukrajina je 1.12 1991 imala referendum o samostalnosti, na kojem je izašlo 86% građana Ukrajine, i njih 93% glasalo za nezavisnost. Referendum je čak i sa 58% glasova ZA prošao i na Krimu, a u Donjecku i Lugansku je bilo 12% glasova protiv samostalnosti. Tadašnja Rusija je(za razliku od Srbije) PODUPRLA referendum o samostalnosti Ukrajine. Iz rezultata je razvidno da je tada VEĆINA RUSA U UKRAJINI GLASALA ZA UKRAJINSKU SAMOSTALNOST

2) Hrvatska nije još ni proglasila samostalnost, velikosrbi su digli barikade u Kninu, Plitvicama, Borovu Selu,Pakracu, dolazilo je do oružanih sukoba. Dakle, Srbi u Hrvatskoj uz manju ili veću podršku Beograda ni pod razno nisu pristajali na hrvatsku samostalnost, niti su priznavali bilo kakvu vlast u Zagrebu. S druge strane, Ukrajina je 23 godine funkcionirala kao samostalna država sve dok na Majdanu uz logističku i obavještajnu potporu Amerike nije svrgnut legalno izabrani predsjednik. Tada dolazi do kaosa...

3) U Hrvatskoj i BiH postoje jasno određene nacije i njihove vjere koje su je uglavnom odredile.Mi Hrvati smo katolici, Srbi pravoslavci iz SPC-a itd. Odnos Rusa i Ukrajinaca se najbolje može usporediti s odnosom Srba i Crnogoraca. U Crnoj Gori postoje Crnogorci koji su jako nacionalno osvješteni (tzv zelenaši), a postoje i prosrpski Crnogorci (Bjelaši). Referendum o samostalnosti Crne Gore 2006. ne bi nikad prošao da Muslimani i Albanci (kojih zajedno ima oko 20%) nisu gotovo 100% glasali ZA. Kako masa i onih najjače nacionalno osvještenih Crnogoraca ide u SPC i kaže za sebe da govori srpskim jezikom, tako najveći dio Ukrajinaca i onih najnacionalističkijih ide u Rusku pravoslavnu Crkvu. Dakle, zemlja je nacionalno i vjerski izmiješana, i ni približno nema jasnih podjela kao u Hrvatskoj 1991.

4) Hrvatska vlast an čelu s predsjednikom Tuđmanom je bila po svim elementima legitimna, Porošenkova vlast u Ukrajini je dosla pučem, a izbori koji su usljedili bili su sve samo ne legitimni

5) Hrvatska 1991. nije imala oružja da naoruža sve one koji su htjeli na front, Ukrajinci danas bježe od mobilizacije i najvećim dijelom bježe u agresorsku zemlju- Rusiju. Da li smo mi Hrvati 1991 bjezali u Beograd ii Novi Sad? Rat u Ukrajini je prije svega tajkunski.

6) 1991. i 1995. vrijedio je međunarodni princip "nepovredivosti" granica. Taj princp Amerikanci su 1999. povrijedlili na Kosovu, oduzevši (što god mi mislili o tome) suverenoj državi Srbiji dio njenog teritorija i taj komad zemlje praktički proglasili za 53. američku saveznu drzavu. Nakon toga došle su Abhazija,Osetija, a sada i Krim. Amerikanci su 1999. pokazali da vrijedi zakon jačega. Rusi ih samo slijede, štiteći poput Amera svoje interese.

Ovo moje zauzimanje strane nije isključivo i ne znači nužno da imam loše osjećaje prema Ukrajincima kao narodu. Nadam se da će isti uvidjeti u kakav ih ponor vode Porošenko i Jasenjuk.
EU nema novaca da oporavi jednu Grčku, a Ukrajina joj može biti samo ogroman teret. Ukrajina je jedino potrebna Americi kao NATO članica radi okruživanja Rusije, Rusi to dopustiti neće. Vrijeme nas uči da svatko tko se u tom dijelu svijeta se takne u ruske interese, prije ili kasnije se povuče. I najkrvaviji sukob u povijesti nas uči tako...

Ispričavam se na ''lancunu'' od teksta.


Napokon normalan Hrvat vezano uz Ukrajinu.




Hrvat po tvojoj mjeri. Srbin katolik.

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 12 vel 2015, 23:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Bobovac je napisao/la:
Da, po ovoj karti koridor prema tom gradu je sada širi nego u rujnu. Zapravo, po njoj ispada da Ukrajincima jedino tu ide dobro.

Isprekidana linija je fake jer po njoj je u septembru čak i Gorlovka bila u ukr. rukama a da ne pominjem ovo s debaljcevskim kotlom i stanjem tad i stanjem sad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 12 vel 2015, 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
Agathonikos je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Da, po ovoj karti koridor prema tom gradu je sada širi nego u rujnu. Zapravo, po njoj ispada da Ukrajincima jedino tu ide dobro.

Isprekidana linija je fake jer po njoj je u septembru čak i Gorlovka bila u ukr. rukama a da ne pominjem ovo s debaljcevskim kotlom i stanjem tad i stanjem sad.


Zajebi liniju. Ti i tvoji nikada nećete u Debeljcev. Političke ustupke niste dobili a razoružati se morate inače, Amerika dejstvuje. Vratite i Krim molim

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 12 vel 2015, 23:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kolike šanse im dajete da će prestati ratovati ? Ja nekh 20%.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 12 vel 2015, 23:19 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 21:01
Postovi: 13715
Lokacija: ZG
Amidza je napisao/la:
BBC je napisao/la:

Napokon normalan Hrvat vezano uz Ukrajinu.




Hrvat po tvojoj mjeri. Srbin katolik.


Koji si to ti *** da odlucujes tko je sto vis a vis Hrvata ?
Za pocetak napisi nesto vise od kakvog retardiranog upisa prema bbc-u pa se onda pravi pametan...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 12 vel 2015, 23:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ovi iz Rade se non-stop dekaju međusobno. Nema dana a da neko od njih ne dobije po pičci.




Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 12 vel 2015, 23:24 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 21:01
Postovi: 13715
Lokacija: ZG
Sto se Vukanovog upisa tice po meni je kljucna tocka 5 - ako nisi spreman braniti svoju zemlju ne ocekuj bas da ce ti je netko drugi servirati na pladnju, tj.niti je ne zasluzujes...
Ukrajinci nisu mrdnuli niti prstom oko Krima (koji eto povijesno jeste ruski no svejedno) a u sukobu sa DNR i LNR se isto nisu pomakli previse. Mobilizacija minorna...

S ovakvim stavom se mogu oprostiti od Donjecka i Luganska za vijeke vijekova i jos su zapravo dobro prosli.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 12 vel 2015, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 svi 2013, 20:17
Postovi: 732
Lokacija: Glavni grad
Amidza je napisao/la:
BBC je napisao/la:

Napokon normalan Hrvat vezano uz Ukrajinu.




Hrvat po tvojoj mjeri. Srbin katolik.


Samo sam realan. Ne razumijem što to tebe češe toliko da nisam protiv Rusa? Te da sam samim time automatski Srbin?

_________________
Audaces fortuna iuvat


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 12 vel 2015, 23:24 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 16:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
PCM je napisao/la:
Amidza je napisao/la:



Hrvat po tvojoj mjeri. Srbin katolik.


Koji si to ti *** da odlucujes tko je sto vis a vis Hrvata ?
Za pocetak napisi nesto vise od kakvog retardiranog upisa prema bbc-u pa se onda pravi pametan...



Ja bbc samo uzvracam na verbalni proliv. I koji *** se ti srdiš?!


@Vukan, situacija je sličnija Hrvatskoj 1991, samo što je ovaj put Srbija=Rusija a Novorusi=RSK.


P.s ne smatram da si Serbin katolik, to sam rekao onako zbog tvog stava u vezi ovog konflikta koji je dosta sličan stavu koji zauzima veći dio forumskih Srba.

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 12 vel 2015, 23:27 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 21:01
Postovi: 13715
Lokacija: ZG
glx je napisao/la:
Vjerujem da minimalan broj forumaša zna podatak da je ovaj drugi s desna sa dvije puške, pisao na ovom forumu prije 3-4 godine

slika


Pod kojim nickom ?

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 12 vel 2015, 23:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
IMF im danas odobrio 15 milijardi €€ kredita. Čudne igre se tu igraju, vrlo čudne.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 00:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23894
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ja ne mogu skontati da Hrvati idu u ovaj rat. :neznam Po nijednom osnovu, priča u Ukrajini nije crno-bijela. Kao što Vukan kaže, čak mislim da su Rusi i Prorusi više u pravu u ovom slučaju.

Čisti bratoubilački rat.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 00:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10401
Lokacija: Banja Luka
Agathonikos je napisao/la:
Ovi iz Rade se non-stop dekaju međusobno. Nema dana a da neko od njih ne dobije po pičci.





.. s druge strane mobilizacija skroz otanka... :confused1





















Klicko :zubati






slika

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 00:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23894
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Treba barem 30% žena u parlamentu, pa će testeroni manje radi kod zastupnika.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 00:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 23683
Agathonikos je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Po karti se Debeljecevo proširilo, a ne smanjilo?

Obrnuto jer mapa je bezveze pošto je ta isprekidana linija koja označava stanje iz 19. septembra 2014. negdje tačna a negdje nije pa po njoj ispada da je u debaljcevskom džepu sad onako kako je bilo 19. septembra a da je tad bilo onako kako je sad.

Pa da karta je li-la.
Ovaj dio sjeverno od Donjecka je isto malo čudan.

@Bobovac, karta je očito smeće :D
Inače, dobra pjesmica :)
https://www.youtube.com/watch?v=TbcpiA87dN8


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 00:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Svarog je napisao/la:


.. s druge strane mobilizacija skroz otanka... :confused1


Sveprisutni gospodin Oleg (Ljaško). Preporuka.

:D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 00:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10401
Lokacija: Banja Luka
Agathonikos je napisao/la:
Svarog je napisao/la:


.. s druge strane mobilizacija skroz otanka... :confused1


Sveprisutni gospodin Oleg (Ljaško). Preporuka.

:D


Iz aviona se vidi da tip nije dobar s glavom .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 00:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Vukan je napisao/la:
6) 1991. i 1995. vrijedio je međunarodni princip "nepovredivosti" granica. Taj princp Amerikanci su 1999. povrijedlili na Kosovu, oduzevši (što god mi mislili o tome) suverenoj državi Srbiji dio njenog teritorija i taj komad zemlje praktički proglasili za 53. američku saveznu drzavu.


Koja je 51. i 52.?

lider30 je napisao/la:
Ja ne mogu skontati da Hrvati idu u ovaj rat. :neznam Po nijednom osnovu, priča u Ukrajini nije crno-bijela. Kao što Vukan kaže, čak mislim da su Rusi i Prorusi više u pravu u ovom slučaju.

Čisti bratoubilački rat.


Isto tako mislim.

Je*ote nakon 45 godina "bratstva i jedinstva" srpska vojska dođe do grada na granici Hrvatske i Srbije i Hrvati i Srbi znaju tko ide na koju stranu, a ovi sve nešto žale zbog međusobnog ubijanja, ne znaju na koju bi stranu...

Ruski, bjeloruski i dio ukrajinskog naroda su zaista bratski narodi u pravom smislu te riječi.

A ne ono što se prodavalo o jugoslavenskim narodima i narodnostima...

Sad je jedino pitanje omjera. Od pola pola ide do toga da se 80% Ukrajine više ili manje, nevoljko ili manje nevoljko homogeniziralo, a ostaje ruski Krim i Donbas. Slabo su izvukli iz te pogodbe...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 00:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
slika

Nek se i mi malo zajebavamo. :D

Samo vi opominjite. Mi chillamo. :zubati

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 00:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 13:19
Postovi: 5856
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
doc je napisao/la:
Sad je jedino pitanje omjera. Od pola pola ide do toga da se 80% Ukrajine više ili manje, nevoljko ili manje nevoljko homogeniziralo, a ostaje ruski Krim i Donbas. Slabo su izvukli iz te pogodbe...


Na Krimu i u Donbasu živi više od polovice Rusa u Ukrajini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 01:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Valja zamjetiti izjavu Angele Merkel o sporazumu u Minsku: "Ovo je veliko postignuće Njemačke i Francuske ali i cijele Europe..."

Malo čituckam Državničko umijeće od Thatcherice pa još ona govori o procesima i idejama Pariza, Berlina i Moskve u devedesetima da bi se osporila američka svjetska hegemonija (što ona smatra da je izrazito loše i da Britanija naravno u ničem takvom ne smije sudjelovati, ako ne uspije spriječiti).

U brdu svih mogućih informacija i bombardiranju informacijskim smećem promiču nam bitne stvari, a raspravljamo o nevažnostima.

Očito je nakon što su Ameri zakuhali, kad je opasnost od totalnog rata postala realna Francuska i Njemačka su uskočili i sa Rusijom smiruju stanje.

Nije nešto što nismo znali što se tiče monolitnosti bloka ali za spomenuti.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 01:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10401
Lokacija: Banja Luka
doc je napisao/la:
Vukan je napisao/la:
6) 1991. i 1995. vrijedio je međunarodni princip "nepovredivosti" granica. Taj princp Amerikanci su 1999. povrijedlili na Kosovu, oduzevši (što god mi mislili o tome) suverenoj državi Srbiji dio njenog teritorija i taj komad zemlje praktički proglasili za 53. američku saveznu drzavu.


Koja je 51. i 52.?

lider30 je napisao/la:
Ja ne mogu skontati da Hrvati idu u ovaj rat. :neznam Po nijednom osnovu, priča u Ukrajini nije crno-bijela. Kao što Vukan kaže, čak mislim da su Rusi i Prorusi više u pravu u ovom slučaju.

Čisti bratoubilački rat.


Isto tako mislim.

Je*ote nakon 45 godina "bratstva i jedinstva" srpska vojska dođe do grada na granici Hrvatske i Srbije i Hrvati i Srbi znaju tko ide na koju stranu, a ovi sve nešto žale zbog međusobnog ubijanja, ne znaju na koju bi stranu...

Ruski, bjeloruski i dio ukrajinskog naroda su zaista bratski narodi u pravom smislu te riječi.

A ne ono što se prodavalo o jugoslavenskim narodima i narodnostima...

Sad je jedino pitanje omjera. Od pola pola ide do toga da se 80% Ukrajine više ili manje, nevoljko ili manje nevoljko homogeniziralo, a ostaje ruski Krim i Donbas. Slabo su izvukli iz te pogodbe...


Meni se čini da kraj ukrajinske krize i rata još nije ni na vidiku .


Meni ovo u Minsku liči na uvodjenje Novorusije u status ravnopravnog pregovorača ( iako se to još jasno ne uočava )... bar onoliko koliko je i ravnopravan i dio Ukrajine pod upravom hunte .

Dalje mislim , da Rusiji nije u planu ulazak u otvoren sukob , nekakva invazija na Ukrajinu ili aneksija djela Ukrajine...Krim u to ne računam , jer on jeste Rusija .
Ruski cilj je da se Ukrajina uredi slicno BiH , sa jasno ucrtanom ''Republikom Ruskom'' .
Ona i jos dosta ukrajinskih proruskih regija , kojih itekako ima , bice dovoljna da sprjece '' natoizaciju'' Ukrajine , koju je USA mokro sanjala , te da Ukrajinu zadrže tamo gdje je i oduvjek bila .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 01:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
To se može i točnije reći. Zapravo Rusija izdaje Novorusiju uvlačeći ih natrag u Ukrajinu jer znaju da bez njih tamo nemaju više nikakav utjecaj.

Sad jel bi vi voljeli bit samostalna Srpska ili dio "Republike Ruske" unutar BiH koja je federalizirana jer Beograd hoće imati utjecaj na BiH, a ne samo na Srpsku...

No nekako je simpatičnije kad se ne radi o tebi...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272 ... 354  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO