HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 04 lis 2024, 08:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273 ... 354  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 01:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10401
Lokacija: Banja Luka
doc je napisao/la:
To se može i točnije reći. Zapravo Rusija izdaje Novorusiju uvlačeći ih natrag u Ukrajinu jer znaju da bez njih tamo nemaju više nikakav utjecaj.

Sad jel bi vi voljeli bit samostalna Srpska ili dio "Republike Ruske" unutar BiH koja je federalizirana jer Beograd hoće imati utjecaj na BiH, a ne samo na Srpsku...

No nekako je simpatičnije kad se ne radi o tebi...


Da , ima logike u tom sto pricas, cak bi se i slozio s tobom.. ali interesi matice su najvazniji.
Jasno je to i vama.
Dok postoji Srbija , postoji i nada da cemo joj se jednom i prikljuciti .
Bez nje , nece moci..

Pored toga , ''gravitacija'' velike Rusije je tolika , da ce joj se vremenom ponovo prikljuciti cijela Ukrajina .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 02:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 stu 2011, 22:14
Postovi: 228
PCM je napisao/la:
glx je napisao/la:
Vjerujem da minimalan broj forumaša zna podatak da je ovaj drugi s desna sa dvije puške, pisao na ovom forumu prije 3-4 godine

slika


Pod kojim nickom ?


To je bivši vođa BBB, prije 6-7 godina je često istupao u javnosti ispred grupe, jer je bio predsjednik Udruge BBB.

Prije par mjeseci je dao intervju za sajt koji je jedno od glasila Desnog Sektora:

http://ukrainiancrusade.blogspot.com/2014/12/denis-seler-ukraine-is-last-bastion-of.html

On je sada vođa ovih vaših dobrovoljaca, jer je bio pripadnik vaših elitnih jedinica "1. gardijska" i "1 HG Zdrug".

Pisao je ovdje pod ovim nikom, a kasnije na HRHB-u bio moderator:

http://hercegbosna.org/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=1609

Aproro tog HRHB, koje su tamo sve osobe pisale na navijačkom podforumu godinama bez ikakvih tenzija a mnogi su se pored sukoba na utakmicama u eks yu, gledali i preko nišana u ratu. Ovdje ste ga okarakterisali kao srbofobni forum, a godinama, pa i sad, moderator na jednom podforumu je jedan od poznatijih Arkanovih gardista. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 03:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
slika

Rusi i Ukrajinci u Crnomorskoj i Kaspijskoj regiji, prema podatcima Sveučilišta Columbia


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 07:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60149
Lokacija: DAZP HQ
doc je napisao/la:
slika

Nek se i mi malo zajebavamo. :D

Samo vi opominjite. Mi chillamo. :zubati

posaljemo deset rutinera i odmah radi guza ko meduza. necemo da vas bijemo u vecem broju Mister Putin. :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 07:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:56
Postovi: 9970
Agathonikos je napisao/la:
Svarog je napisao/la:


.. s druge strane mobilizacija skroz otanka... :confused1


Sveprisutni gospodin Oleg (Ljaško). Preporuka.

:D


jest neka budaletina od politicara (slicno seselju glede svadja u skupstini)
al da ima tesku ruku fakat ima...

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 08:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60149
Lokacija: DAZP HQ
glx je napisao/la:
PCM je napisao/la:

Pod kojim nickom ?


To je bivši vođa BBB, prije 6-7 godina je često istupao u javnosti ispred grupe, jer je bio predsjednik Udruge BBB.

Prije par mjeseci je dao intervju za sajt koji je jedno od glasila Desnog Sektora:

http://ukrainiancrusade.blogspot.com/2014/12/denis-seler-ukraine-is-last-bastion-of.html

On je sada vođa ovih vaših dobrovoljaca, jer je bio pripadnik vaših elitnih jedinica "1. gardijska" i "1 HG Zdrug".

Pisao je ovdje pod ovim nikom, a kasnije na HRHB-u bio moderator:

http://hercegbosna.org/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=1609

Aproro tog HRHB, koje su tamo sve osobe pisale na navijačkom podforumu godinama bez ikakvih tenzija a mnogi su se pored sukoba na utakmicama u eks yu, gledali i preko nišana u ratu. Ovdje ste ga okarakterisali kao srbofobni forum, a godinama, pa i sad, moderator na jednom podforumu je jedan od poznatijih Arkanovih gardista. :zubati


sjecam se ovog forumasa, izmjenjivali smo kontra-obavjestajne podatke :D znao mi je strica jer su bili u istoj postrojbi.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 08:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:56
Postovi: 9970
dudu je napisao/la:
doc je napisao/la:
slika

Nek se i mi malo zajebavamo. :D

Samo vi opominjite. Mi chillamo. :zubati

posaljemo deset rutinera i odmah radi guza ko meduza. necemo da vas bijemo u vecem broju Mister Putin. :D


Jebote. Ode 20 ljudi a ovi odmah seru u gace :zubati
Putko sine Napoleon je davno umro i nece skupit 100 milja
Hrvata. No sikiriki..
A Husein ima da zacepi gubicu i gleda svoja posla. Neces dobit
naftu iz Jadrana :evotigana

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 08:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60149
Lokacija: DAZP HQ
zelim nasem forumasu mirnu ruku, oko sokolovo i dobar lov.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 08:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:56
Postovi: 9970
dudu je napisao/la:
zelim nasem forumasu mirnu ruku, oko sokolovo i dobar lov.


Amen

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 09:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25607
Lokacija: Heartbreak Hotel
lider30 je napisao/la:
Ja ne mogu skontati da Hrvati idu u ovaj rat. :neznam Po nijednom osnovu, priča u Ukrajini nije crno-bijela. Kao što Vukan kaže, čak mislim da su Rusi i Prorusi više u pravu u ovom slučaju.


Onaj jedan kaže da je u HR ostavio ženu i dvoje djece te dobro plaćen posao samo kako bi se otišao boriti. Nadam se da do nije istina, jer ako jeste onda... hah... je čudan čovjek, da se tako izrazim.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 09:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44035
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Generator može biti ideološki, nikako humanitarni, s obzirom da je rat do sada bio izuzetno civiliziran. Izostali su progoni stanovništva, masakri, masovna strijeljanja zarobljenika i ranjenika, sranjivanje gradova s zemljom, silovanja, rušenje bogomolja itd. I na naše prostore su dolazili zbog ideologije, no bilo je i onih koji su bili zgroženi s stradanjem stanovništva.

Mogu razumiti nekoga ko ode u Siriju ili Irak da zaštiti kršćane od nestanka, ali odlazak u Ukrajinu je prvenstveno udovoljavanje vlastitom hiru.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 09:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44035
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Vukan je napisao/la:
Nakon dužeg promišljanja moram zaključiti da sam apsolutno na strani Rusa i proruskih Ukrajinaca u ovom sukobu. Obama, Soros i Vesna Pusić za mene su opasniji za Hrvatsku od Putina.

Također, iznimno mi je iritantno stalno povlačenje paralela sa Domovinskim ratom i loženje zatucanih ''desničara''.

Da razložim:

Rat u Ukrajini ima vrlo malo dodirnih točaka s našim.

1) a) Hrvatska je u svibnju 1991 održala referendum o samostalnosti. Većina Srba u Hrvatskoj referendum je bojkotirala ili glasala protiv. Službena Srbija referendum nije priznavala.
b) Ukrajina je 1.12 1991 imala referendum o samostalnosti, na kojem je izašlo 86% građana Ukrajine, i njih 93% glasalo za nezavisnost. Referendum je čak i sa 58% glasova ZA prošao i na Krimu, a u Donjecku i Lugansku je bilo 12% glasova protiv samostalnosti. Tadašnja Rusija je(za razliku od Srbije) PODUPRLA referendum o samostalnosti Ukrajine. Iz rezultata je razvidno da je tada VEĆINA RUSA U UKRAJINI GLASALA ZA UKRAJINSKU SAMOSTALNOST

2) Hrvatska nije još ni proglasila samostalnost, velikosrbi su digli barikade u Kninu, Plitvicama, Borovu Selu,Pakracu, dolazilo je do oružanih sukoba. Dakle, Srbi u Hrvatskoj uz manju ili veću podršku Beograda ni pod razno nisu pristajali na hrvatsku samostalnost, niti su priznavali bilo kakvu vlast u Zagrebu. S druge strane, Ukrajina je 23 godine funkcionirala kao samostalna država sve dok na Majdanu uz logističku i obavještajnu potporu Amerike nije svrgnut legalno izabrani predsjednik. Tada dolazi do kaosa...

3) U Hrvatskoj i BiH postoje jasno određene nacije i njihove vjere koje su je uglavnom odredile.Mi Hrvati smo katolici, Srbi pravoslavci iz SPC-a itd. Odnos Rusa i Ukrajinaca se najbolje može usporediti s odnosom Srba i Crnogoraca. U Crnoj Gori postoje Crnogorci koji su jako nacionalno osvješteni (tzv zelenaši), a postoje i prosrpski Crnogorci (Bjelaši). Referendum o samostalnosti Crne Gore 2006. ne bi nikad prošao da Muslimani i Albanci (kojih zajedno ima oko 20%) nisu gotovo 100% glasali ZA. Kako masa i onih najjače nacionalno osvještenih Crnogoraca ide u SPC i kaže za sebe da govori srpskim jezikom, tako najveći dio Ukrajinaca i onih najnacionalističkijih ide u Rusku pravoslavnu Crkvu. Dakle, zemlja je nacionalno i vjerski izmiješana, i ni približno nema jasnih podjela kao u Hrvatskoj 1991.

4) Hrvatska vlast an čelu s predsjednikom Tuđmanom je bila po svim elementima legitimna, Porošenkova vlast u Ukrajini je dosla pučem, a izbori koji su usljedili bili su sve samo ne legitimni

5) Hrvatska 1991. nije imala oružja da naoruža sve one koji su htjeli na front, Ukrajinci danas bježe od mobilizacije i najvećim dijelom bježe u agresorsku zemlju- Rusiju. Da li smo mi Hrvati 1991 bjezali u Beograd ii Novi Sad? Rat u Ukrajini je prije svega tajkunski.

6) 1991. i 1995. vrijedio je međunarodni princip "nepovredivosti" granica. Taj princp Amerikanci su 1999. povrijedlili na Kosovu, oduzevši (što god mi mislili o tome) suverenoj državi Srbiji dio njenog teritorija i taj komad zemlje praktički proglasili za 53. američku saveznu drzavu. Nakon toga došle su Abhazija,Osetija, a sada i Krim. Amerikanci su 1999. pokazali da vrijedi zakon jačega. Rusi ih samo slijede, štiteći poput Amera svoje interese.

Ovo moje zauzimanje strane nije isključivo i ne znači nužno da imam loše osjećaje prema Ukrajincima kao narodu. Nadam se da će isti uvidjeti u kakav ih ponor vode Porošenko i Jasenjuk.
EU nema novaca da oporavi jednu Grčku, a Ukrajina joj može biti samo ogroman teret. Ukrajina je jedino potrebna Americi kao NATO članica radi okruživanja Rusije, Rusi to dopustiti neće. Vrijeme nas uči da svatko tko se u tom dijelu svijeta se takne u ruske interese, prije ili kasnije se povuče. I najkrvaviji sukob u povijesti nas uči tako...

Ispričavam se na ''lancunu'' od teksta.


Da, o tome smo pisali i prije, no nije zgoreg ponoviti gradivo. Uglavnom, svako vidi ono što želi vidjeti, a ne realnost. U to ime prigodan vic.

Citat:
Kod psihijatra, doktor ispituje pacijenta jednom od mnogobrojnih metoda. Nacrta on kvadrat pa pita pacijenta:

- Je li, šta je ovo?
- Pička!!!
- Hm, dobro, (nacrta krug), a šta je ovo?
- Pička!!!
- I to?!!, dobro a šta je ovo? (nacrta trougao)
- Pička!!!

Uze psihijatar papir i uredno zabeleži dijagnozu, kako je pacijent seksualno opterecen.


Gleda pacijent šta ovaj piše pa će na to:

- Je li bre, ko je ovde seksualo opterećen i ko crta pičke sve vreme, ja ili ti?


_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
Rusi ispusili

https://www.youtube.com/watch?v=HxYKAaQe2iQ

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10401
Lokacija: Banja Luka
dudu je napisao/la:
doc je napisao/la:
slika

Nek se i mi malo zajebavamo. :D

Samo vi opominjite. Mi chillamo. :zubati

posaljemo deset rutinera i odmah radi guza ko meduza. necemo da vas bijemo u vecem broju Mister Putin. :D

Sumnjam da su se Rusi nasikirali zbog par Hrvata koji su otisli tamo. Ja ovo citam kao poruku Hrvatskoj , da su upraćeni i napokon klasifikovani.
Dugo im je trebalo. :zubati
PS
Plitkoumno od Hrvatske . Sta im bi , da ovoliko istrce pred rudu...?
Vjerovatno ih malo ponijelo pa ispadose veci Nijemci od Nijemaca :laugh

Umjesto da se zabavljaju , natenane lomeći ćirilične table po Ljepojci (ako ima još koja) , traže guzici čepa .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 12:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 13:19
Postovi: 5856
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Vukan je napisao/la:
Nakon dužeg promišljanja moram zaključiti da sam apsolutno na strani Rusa i proruskih Ukrajinaca u ovom sukobu. Obama, Soros i Vesna Pusić za mene su opasniji za Hrvatsku od Putina.

Također, iznimno mi je iritantno stalno povlačenje paralela sa Domovinskim ratom i loženje zatucanih ''desničara''.

Da razložim:

Rat u Ukrajini ima vrlo malo dodirnih točaka s našim.

1) a) Hrvatska je u svibnju 1991 održala referendum o samostalnosti. Većina Srba u Hrvatskoj referendum je bojkotirala ili glasala protiv. Službena Srbija referendum nije priznavala.
b) Ukrajina je 1.12 1991 imala referendum o samostalnosti, na kojem je izašlo 86% građana Ukrajine, i njih 93% glasalo za nezavisnost. Referendum je čak i sa 58% glasova ZA prošao i na Krimu, a u Donjecku i Lugansku je bilo 12% glasova protiv samostalnosti. Tadašnja Rusija je(za razliku od Srbije) PODUPRLA referendum o samostalnosti Ukrajine. Iz rezultata je razvidno da je tada VEĆINA RUSA U UKRAJINI GLASALA ZA UKRAJINSKU SAMOSTALNOST

2) Hrvatska nije još ni proglasila samostalnost, velikosrbi su digli barikade u Kninu, Plitvicama, Borovu Selu,Pakracu, dolazilo je do oružanih sukoba. Dakle, Srbi u Hrvatskoj uz manju ili veću podršku Beograda ni pod razno nisu pristajali na hrvatsku samostalnost, niti su priznavali bilo kakvu vlast u Zagrebu. S druge strane, Ukrajina je 23 godine funkcionirala kao samostalna država sve dok na Majdanu uz logističku i obavještajnu potporu Amerike nije svrgnut legalno izabrani predsjednik. Tada dolazi do kaosa...

3) U Hrvatskoj i BiH postoje jasno određene nacije i njihove vjere koje su je uglavnom odredile.Mi Hrvati smo katolici, Srbi pravoslavci iz SPC-a itd. Odnos Rusa i Ukrajinaca se najbolje može usporediti s odnosom Srba i Crnogoraca. U Crnoj Gori postoje Crnogorci koji su jako nacionalno osvješteni (tzv zelenaši), a postoje i prosrpski Crnogorci (Bjelaši). Referendum o samostalnosti Crne Gore 2006. ne bi nikad prošao da Muslimani i Albanci (kojih zajedno ima oko 20%) nisu gotovo 100% glasali ZA. Kako masa i onih najjače nacionalno osvještenih Crnogoraca ide u SPC i kaže za sebe da govori srpskim jezikom, tako najveći dio Ukrajinaca i onih najnacionalističkijih ide u Rusku pravoslavnu Crkvu. Dakle, zemlja je nacionalno i vjerski izmiješana, i ni približno nema jasnih podjela kao u Hrvatskoj 1991.

4) Hrvatska vlast an čelu s predsjednikom Tuđmanom je bila po svim elementima legitimna, Porošenkova vlast u Ukrajini je dosla pučem, a izbori koji su usljedili bili su sve samo ne legitimni

5) Hrvatska 1991. nije imala oružja da naoruža sve one koji su htjeli na front, Ukrajinci danas bježe od mobilizacije i najvećim dijelom bježe u agresorsku zemlju- Rusiju. Da li smo mi Hrvati 1991 bjezali u Beograd ii Novi Sad? Rat u Ukrajini je prije svega tajkunski.

6) 1991. i 1995. vrijedio je međunarodni princip "nepovredivosti" granica. Taj princp Amerikanci su 1999. povrijedlili na Kosovu, oduzevši (što god mi mislili o tome) suverenoj državi Srbiji dio njenog teritorija i taj komad zemlje praktički proglasili za 53. američku saveznu drzavu. Nakon toga došle su Abhazija,Osetija, a sada i Krim. Amerikanci su 1999. pokazali da vrijedi zakon jačega. Rusi ih samo slijede, štiteći poput Amera svoje interese.

Ovo moje zauzimanje strane nije isključivo i ne znači nužno da imam loše osjećaje prema Ukrajincima kao narodu. Nadam se da će isti uvidjeti u kakav ih ponor vode Porošenko i Jasenjuk.
EU nema novaca da oporavi jednu Grčku, a Ukrajina joj može biti samo ogroman teret. Ukrajina je jedino potrebna Americi kao NATO članica radi okruživanja Rusije, Rusi to dopustiti neće. Vrijeme nas uči da svatko tko se u tom dijelu svijeta se takne u ruske interese, prije ili kasnije se povuče. I najkrvaviji sukob u povijesti nas uči tako...

Ispričavam se na ''lancunu'' od teksta.


Ukrajince si opisao kao narod koji nema nikakve vlastite ciljeve i težnje, nego im se svaki potez svodi na izvršavanje američkih naloga.

Btw, točke 1.b), 2., 3., 4., 5. i 6. su ti dijelom ili u cijelosti netočne.

1.b) Na Krimu te Donjeckoj i Luganskoj oblasti izlaznost na referendum 1991. i njegovi rezultati su bili takvi da je jasno da većina tamošnjih Rusa nije glasovala za ukrajinsku neovisnost.

2. Ukrajina je upadala u kaos i prije Euromajdana (ruski separatizam na Krimu 1994., Narančasta revolucija 2004./05. itd.).
Samo je Rusija tada i sama bila kaotična (Prvi rat u Čečeniji i terorizam (Beslan 2004.)) pa nije mogla iskoristiti priliku kao što je to učinila 2014.

3. U BiH je dovoljno pogledati podatke o materinskim jezicima 1991. da bi se vidjelo da su sve tri nacije itekako promijenile vlastiti identitet u proteklih 20-ak godina, a da ne spominjem da su Muslimani promijenili i nacionalno ime.
Isto vrijedi i za Srbe u Hrvatskoj koji su 1991. imali dva jezika prema popisu stanovništva.
Situacija u Ukrajini je još kompliciranija nego u Crnoj Gori jer se ne radi samo o dvije pravoslavne crkve, već o tri pravoslavne crkve plus grkokatoličkoj.
Većina nacionalno svjesnih Ukrajinaca ne ide u RPC - dovoljno je pogledati odnose broja parohija po oblastima i to usporediti s izbornom geografijom.
Ukrajinski i ruski jezik su bitno različitiji nego crnogorski jezik i srpska jezik (ijekavica) u Crnoj Gori.
Sovjetski komunizam u Ukrajini bio puno dugotrajniji i teži od jugokomunizma te je ukinuo Ukrajinsku autokefalnu pravoslavnu crkvu i Grkokatoličku crkvu podvevši ih pod RPC.

Odnos postotka učenika zahvaćenih školovanjem na ukrajinskom jeziku prilikom raspada SSSR-a šk. god. 1991./1992. u odnosu na postotak stanovnika s ukrajinskim materinskim jezikom na popisu 1989.
slika
Rusifikacija je očito bila nejednaka, jer je bila uspješnije provođena u oblastima s velikim udjelom Rusa i do danas se osjećaju posljedice.
U danas ratnim područjima niti 1/5 Ukrajinaca nije polazila ukrajinske škole, već je u ruskim školama bila zadojena ruskim jezikom i duhom.

4. Što se tiče izbora 2014. u Ukrajini njih je priznala i Ruska Federacija, kao i Hrvatska, UN, OESS, EU i SAD.

5. U Rusiju bježe ukrajinski državljani ruske narodnosti, što je i očekivano. Ne treba svaku rusku propagandnu patku uzimati zdravo za gotovo.
I u Hrvatskoj 1991. njezini stanovnici srpske narodnosti su bježali u Srbiju.
Hrvatska je 1991. oskudijevala oružjem za one koji su bili spremni ići na bojište jer je bila razoružana, a ne zato jer je imala sjajnu mobilizaciju.

6. I danas vlada načelo nepovredivosti granica, zato Angela Merkel i ovih dana stalno ističe da očekuje povratak Krima u sastav Ukrajine, neću ni spominjati sve ostale čimbenike.


U dosadašnja dva svjetska rata, oba puta je pobijedila strana onih koji su čuvali dotadašnji međunarodni poredak.

U ovom trenutku Moskva je ta koja krši međunarodni poredak jer je anektirala Krim, da ne spominjem angažman u Donbasu.

Rusija je vojno intervenirala u Abhaziji (neovisnost proglasila 1992.) i Južnoj Osetiji (neovisnost proglasila 1991.) još 1992., davno prije američke intervencije na Kosovu. U ratu 2008. Rusi su samo proširili teritorij Abhazije i Južne Osetije pod svojom kontrolom.

Konačno, smiješno je da ti u Hrvatskoj smeta Vesna Pusić, a u Ukrajini ti ne smeta Viktor Janukovič. Osim ako su jedine stvari koje ti smetaju kod Vesne Pusić odnos prema EU i LGBT.

***

Razumijem rusofiliju onih koji očekuju da će Hrvatska na ruski način pripojiti HB, ali takvi ne poznaju Hrvatsku.

Kad ona bude to radila za to će imati suglasnost i SAD i NATO-a i EU i Rusije i Kine i suradnju Srbije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 13:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Tulkas je napisao/la:
jest neka budaletina od politicara (slicno seselju glede svadja u skupstini)
al da ima tesku ruku fakat ima...

Obrnuto, gospodine Tulkas. Gospodin Oleg je ovaj što je dobio po piksli a ovo je samo jedan od klipova gdje ga tuku, ima ih masa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
Agathonikos je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
jest neka budaletina od politicara (slicno seselju glede svadja u skupstini)
al da ima tesku ruku fakat ima...

Obrnuto, gospodine Tulkas. Gospodin Oleg je ovaj što je dobio po piksli a ovo je samo jedan od klipova gdje ga tuku, ima ih masa.

Zajebi Olega. Rusi neće izbiti do Knina, paće... SSSR je bila moćna država, sukreator svjetskog poretka, neko i nešto a Rusija? Tja, to je jedna od 180. ili koliko već država u svijetu, doduše sa stalnim članstvom u vijeću sigurnosti, ali poslije ove blamaže Rusija leti van.
Pani na sedždu prema USA i Njemačkoj.
Đaba post, đaba kićenje Dražine slike uočim Vaskrsa, đaba sve

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 13:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
glx je napisao/la:
Vjerujem da minimalan broj forumaša zna podatak da je ovaj drugi s desna sa dvije puške, pisao na ovom forumu prije 3-4 godine

slika


slika

Nažalost da.

Vidim da Donald Tusk daje izjavu da EK nema saznanja da se građani EU bore u Ukrajini i da mu sve to miriše na rusku propagandu. :001_rolleyes

Ne znam jel smo mi naivni pa mislimo da to bezočno laganje ima posljedice ili ipak oni gore imaju dublje razumijevanje ljudske prirode i načina upravljanja i politike pa znaju da mogu valjati što god im padne na pamet, a bez posljedica, dok poštuju određena pravila.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:56
Postovi: 9970
Agathonikos je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
jest neka budaletina od politicara (slicno seselju glede svadja u skupstini)
al da ima tesku ruku fakat ima...

Obrnuto, gospodine Tulkas. Gospodin Oleg je ovaj što je dobio po piksli a ovo je samo jedan od klipova gdje ga tuku, ima ih masa.


Ocigledno je onda da tamo normalne osobe nema...

nego interesanto kako je pojedinim debilcicima ovuda nenormalno
sto je pokoji Hrvat spicio tamo u taj zlosretni rat a odziv srba u isti
Popracen je odobravanjem..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 13:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
Glazbenik je napisao/la:
Ukrajince si opisao kao narod koji nema nikakve vlastite ciljeve i težnje, nego im se svaki potez svodi na izvršavanje američkih naloga.


3. U BiH je dovoljno pogledati podatke o materinskim jezicima 1991. da bi se vidjelo da su sve tri nacije itekako promijenile vlastiti identitet u proteklih 20-ak godina, a da ne spominjem da su Muslimani promijenili i nacionalno ime.
Isto vrijedi i za Srbe u Hrvatskoj koji su 1991. imali dva jezika prema popisu stanovništva.
Situacija u Ukrajini je još kompliciranija nego u Crnoj Gori jer se ne radi samo o dvije pravoslavne crkve, već o tri pravoslavne crkve plus grkokatoličkoj.
Većina nacionalno svjesnih Ukrajinaca ne ide u RPC - dovoljno je pogledati odnose broja parohija po oblastima i to usporediti s izbornom geografijom.
Ukrajinski i ruski jezik su bitno različitiji nego crnogorski jezik i srpska jezik (ijekavica) u Crnoj Gori.
Sovjetski komunizam u Ukrajini bio puno dugotrajniji i teži od jugokomunizma te je ukinuo Ukrajinsku autokefalnu pravoslavnu crkvu i Grkokatoličku crkvu podvevši ih pod RPC.

Rusifikacija je očito bila nejednaka, jer je bila uspješnije provođena u oblastima s velikim udjelom Rusa i do danas se osjećaju posljedice.
U danas ratnim područjima niti 1/5 Ukrajinaca nije polazila ukrajinske škole, već je u ruskim školama bila zadojena ruskim jezikom i duhom.

4. Što se tiče izbora 2014. u Ukrajini njih je priznala i Ruska Federacija, kao i Hrvatska, UN, OESS, EU i SAD.

5. U Rusiju bježe ukrajinski državljani ruske narodnosti, što je i očekivano. Ne treba svaku rusku propagandnu patku uzimati zdravo za gotovo.
I u Hrvatskoj 1991. njezini stanovnici srpske narodnosti su bježali u Srbiju.
Hrvatska je 1991. oskudijevala oružjem za one koji su bili spremni ići na bojište jer je bila razoružana, a ne zato jer je imala sjajnu mobilizaciju.

6. I danas vlada načelo nepovredivosti granica, zato Angela Merkel i ovih dana stalno ističe da očekuje povratak Krima u sastav Ukrajine, neću ni spominjati sve ostale čimbenike.


U dosadašnja dva svjetska rata, oba puta je pobijedila strana onih koji su čuvali dotadašnji međunarodni poredak.

U ovom trenutku Moskva je ta koja krši međunarodni poredak jer je anektirala Krim, da ne spominjem angažman u Donbasu.

Rusija je vojno intervenirala u Abhaziji (neovisnost proglasila 1992.) i Južnoj Osetiji (neovisnost proglasila 1991.) još 1992., davno prije američke intervencije na Kosovu. U ratu 2008. Rusi su samo proširili teritorij Abhazije i Južne Osetije pod svojom kontrolom.

Konačno, smiješno je da ti u Hrvatskoj smeta Vesna Pusić, a u Ukrajini ti ne smeta Viktor Janukovič. Osim ako su jedine stvari koje ti smetaju kod Vesne Pusić odnos prema EU i LGBT.

.


Ukrajinski narod kao sintagma je toliko sirok i heterogen pojam, da ne postoje koherentne teznje i ciljevi koji bi objedinjavali najveci deo Ukrajinaca u jednu celinu...

Dal pricamo o Ukrajincima iz Luganska, sa Krima, iz Odese, Harkova...Kijeva, Vilnice,...Lvova, Ivano-Frankovska... u zavisnosti iz koje regije poticu, uglavnom zavisi i njihovo shvatanje ukrajinskog identiteta... kao sto je drugacije shvatanje bosansko-hercegovackog identiteta u zavisnosti dal pitas nekog sa Pala, Sarajeva ili Mostara... imas siroku lepezu od metanisanja unitarnoj drzavi, do negiranja bilo kakve veze sa bosanskim imenom i identitetom... dal imamo prava da uopste govorimo o ukrajinskom ili bosanskom identitetu kao takvom, zaobilazeci na koliko siroko i haoticno polje smo upali... mislim da nemamo...

Zato se vrsi simplifikacija, binarna podela na Ruse i Ukrajince, kao da se ne radi o istim ljudima, povezanih krvnim i porodicnim vezama... navodio sam primer Crne Gore, tamo rodjena braca, jedan je crnogorcina, a drugi srbenda... neko ko to ne zna, stavio bi ih u sasvim razlicite tabore, kao da se radi o necemo potpuno drugacijem...a ista ih je majka rodila...

Navodis primer sovjetske rusifikacije, ukidanja ukrajinske crkve...a nekako preskocis da je i RKC bila potpuno marginalizovana od strane bezboznih i primitivnih komunista. Preskocis i to da je za sovjetske komuniste glavni neprijatelj bio ruski nacionalizam, carizam koji je ziveo u srcima i dusama i ruskih seljaka, i ruske elite... mozemo samo govoriti o sovjetizaciji, kao degenerisanom obliku para-kulturne svesti, koja ponistava i marginalizuje sve tekovine mocne ruske kulture...

Dalje... Rusija priznaje Porosenka kao predsednika samo zato sto mora sa nekim da pregovara... legitimnost izbora u kojima ne glasa milioni ljudi je u startu falicna... te sto si nabrojao kao vajne autoritete za legitimnost izbora, prvi bi grokotali o ugrozenim pravima i nepravilnostima samo da je situacija bila suprotna, da su im favoriti bili uskraceni za pravo glasa...

Nacelo nepovredivosti granica... to je tek prica za naivce... Merkel da trazi od Rusa Krim :zubati Cisterne krvi su propisali Rusi za taj Krim, i protiv Tatara, i Turaka, i Engleza i Francuza... da bi dekretom Hruscova i Politbiroa to od jednom dodeljeno Ukrajini...tek tako, niko da pita ljude koji tamo zive...nego u ime "bratskih odnosa", dodeljujemo Ukrajini, a posle nepovredivost granica, kao, to nije vise rusko, nego bi trebale u perpektivi americke podmornice i nosaci brodova da se gnezde... dok ista ta Merkel zavrce ruke Vucicu da prizna Kosovo...

Ukrajina je imala sansu kao most izmedju EU i Rusije...da uvazi prozapadna uverenja Ukrajinaca na zapadu zemlje, i proruska na istoku... ta sansa je ubijena na Majdanu, i Ukrajina po mojoj proceni nema nikakve sanse kao drzava.... samo je pitanje nacina na koji ce se dalje raspadati i raslojavati...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
DzoniBG je napisao/la:
Navodis primer sovjetske rusifikacije, ukidanja ukrajinske crkve...a nekako preskocis da je i RKC bila potpuno marginalizovana od strane bezboznih i primitivnih komunista. Preskocis i to da je za sovjetske komuniste glavni neprijatelj bio ruski nacionalizam, carizam koji je ziveo u srcima i dusama i ruskih seljaka, i ruske elite... mozemo samo govoriti o sovjetizaciji, kao degenerisanom obliku para-kulturne svesti, koja ponistava i marginalizuje sve tekovine mocne ruske kulture...


Ovo je složenije pitanje i to dosta.

Isto tako se može reći da je za postojanja SSSR gurao ruski nacionalizam za svoj interes, samo ne u njegovoj buržujskoj i carističkoj varijanti. Od Staljinovih preseljenja i čišćenja neruskih naroda do naseljavanja i kolonizacije Rusa u problematične regije, države ili strateški važna područja. Rusi su bez daljnjeg bili glavni tamo, možda se može proširiti na Istočne Slavene koji su činili 70% stanovništva ali preko 95% članova vrha Crvene armije i Politbiroa. KGB je praktički vladao azijskim republikama kao kolonijama, itd.

Puno je to dublje i višeslonije pitanje.

Kao i pitanje Srba u Jugoslaviji. Vama se stalno čini da ste eto bili jadni i diskriminirani jer niste mogli pjevati četničke pjesme ali to što ste bili privilegirani u nekim republikama to ne vidite.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Citat:
Marasović: I ja bih se išao dragovoljno boriti u Ukrajinu da mi nisu 63 godine

Ni HDZ-ov Frano Matušić ne vidi ništa sporno u borbama Hrvata u Ukrajini


http://www.vecernji.hr/hrvatska/marasov ... ine-989671

Dujomir udarnički. :001_rolleyes

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
doc je napisao/la:

Ovo je složenije pitanje i to dosta.

Isto tako se može reći da je za postojanja SSSR gurao ruski nacionalizam za svoj interes, samo ne u njegovoj buržujskoj i carističkoj varijanti. Od Staljinovih preseljenja i čišćenja neruskih naroda do naseljavanja i kolonizacije Rusa u problematične regije, države ili strateški važna područja. Rusi su bez daljnjeg bili glavni tamo, možda se može proširiti na Istočne Slavene koji su činili 70% stanovništva ali preko 95% članova vrha Crvene armije i Politbiroa. KGB je praktički vladao azijskim republikama kao kolonijama, itd.

Puno je to dublje i višeslonije pitanje.

Kao i pitanje Srba u Jugoslaviji. Vama se stalno čini da ste eto bili jadni i diskriminirani jer niste mogli pjevati četničke pjesme ali to što ste bili privilegirani u nekim republikama to ne vidite.


Ko je vladao tim zemljama pre Lenjina i Staljina...

slika

Rusi su vladali u "problematicnim podrucjima", i pre njih, nije im trebalo doseljavanje Rusa... kakav je to ruski interes guran, kad pobijes i raselis milione Rusa, patriota, seljaka i inteligencije, samo zato sto se ne slazu sa komunistickom dogmom, koja je duboko antiruska, koja negira i zaobilazi dushu ruskog naroda, a to je pravoslavlje i caristicki nacionalizam... Putin je jako dobro razumeo to, pa je obe stvari vratio, i zato je danas njegova popularnost 87% u Rusiji...



6.07...Novembar 1941, kad su Nemci bili u predgradju Moskve, Staljin da bi podigao moral vec dotucenoj armiji, vadi iz rukava zadnji adut - Aleksandar Nevski, Pozarski, Suvorov, Kutuzov...cak i on je znao odakle dolazi inspiracija kod obicnog ruskog coveka...

Rusija se vraca sama sebi, brise polako tragove pogubne komunisticke ideologije, koja je u trenutku napravila svetsku silu, da bi ih posle neminovno bacila u blato...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 14:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13041
Lokacija: Zagreb
doc je napisao/la:
Citat:
Marasović: I ja bih se išao dragovoljno boriti u Ukrajinu da mi nisu 63 godine

Ni HDZ-ov Frano Matušić ne vidi ništa sporno u borbama Hrvata u Ukrajini


http://www.vecernji.hr/hrvatska/marasov ... ine-989671

Dujomir udarnički. :001_rolleyes

Može i sa 63, ne bi smetalo...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 13 vel 2015, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
DzoniBG je napisao/la:
Ko je vladao tim zemljama pre Lenjina i Staljina...

Rusi su vladali u "problematicnim podrucjima", i pre njih, nije im trebalo doseljavanje Rusa...


Rusi.

I to na stari caristički način.

A onda su vladali na nov komunistički način.

Ali opet Rusi.

I trebalo im je doseljavanje. Inače ga nebi provodili. Kao ni raseljavanje.

Nije sporno da je ruski narod strašno nastradao od komunista ali isto tako stoji da su Rusi bili povlašteni i vladari u SSSR-u. Zato i kažem da je to višeslojnije pitanje, a ne da ti samo izvlačiš ono gdje su Rusi nastradali, jer je to činjenica i to stoji. Ali ima još toga što se treba reći.

Kao i činjenica da je komunizam nešto u šta je malo tko vjerovao, ponajviše sami komunisti, a kako je rekao Zinovjev komunizam i počiva na načelu da ne bi smjela postojati nikakva općenita vrijednosta načela.

A kad dođe stani pani jasno se pokaže da nitko nije spreman umrijeti za ideju svjetskom komunizma ali je za Majčicu Rusiju.

Kao što nitko nije spreman ginuti za demokraciju, ljudska prava, manjinska, ženska i ******** prava. Pa ni za Charlie Ebdo-a ali je milijun i tristo tisuća Francuza izginulo za Francusku i četiri godine čučalo u blatu, krvi i *** gdje su srali i pišali zajedno sa štakorima dok su ih topovi raznosili na komadiće.

Ali pouka današnjih Francuza je da je to bilo besmisleno i kako su se eto nakon treće godine pobunili jer su shvatili da je to besmisleno.

A ne koji je bio ideal, koja vrijednost zbog koje su ti ljudi tri godine ginuli u neljudskim uvjetima, a mi ne bi tri sata za Šarli Šarlija...

Dobro sad sam ga malo odlutao ali kažem složeno je to pitanje.

S jedne strane su se komunisti borili protiv carističkog sustava, a onda su mnoge stvari preuzeli. Kao što je i Putin služio u tom istom komunističkom sustavu, a danas govori za Hruščova neka mu Bog sudi što je predao Krim.

A sve je to Rusija.

Kao i kad 154. pukovnija iz doba SSSR-a nosi pobjednički crveni stjeg Crvene armije na paradi, a danas nosi ime Preobraženske pukovnije koja je čuvala ruske careve kojima su komunisti sjekli glave.

Sve je to Rusija.

Zato i je složeno.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273 ... 354  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO