HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 03 lis 2024, 22:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295 ... 354  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10401
Lokacija: Banja Luka

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 22:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
Oltari su im ka Carigradu a Rimokatolički ka Rimu

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 22:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10401
Lokacija: Banja Luka
Agathonikos je napisao/la:
5-6 hiljada na godišnjici Evromajdana i nasilnog svrgavanja prethodne vlasti. Jadno.





slika


Kad se ovo dvoje uporedi , moze se zakljuciti dosta.

0, 20

Kijev ima bezmalo 3 milona stanovnika .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 22:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Kum Bečo je napisao/la:
Oltari su im ka Carigradu a Rimokatolički ka Rimu

Prema istoku i zapadu a ne prema Carigradu i Rimu, kume Bećire.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 23:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
Agathonikos je napisao/la:
Kum Bečo je napisao/la:
Oltari su im ka Carigradu a Rimokatolički ka Rimu

Prema istoku i zapadu a ne prema Carigradu i Rimu, kume Bećire.


Kum Bećir misli da je kod kršćana idolatrija kao kod njih. :D Je li tako kumašine?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 23:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Svarog je napisao/la:
slika

Kad se ovo dvoje uporedi , moze se zakljuciti dosta.


slika



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 23:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10401
Lokacija: Banja Luka
Tuta je napisao/la:
Svarog je napisao/la:


Uvodni kadar - džamija, trometarska zelena zastava... A FBiH predstavi kao muslimanski entitet... pa zar braća Rusi postadoše promotori centralističko-unitarističkim rješenja? Oni nas prvi podržali od međunarodnih faktora, a sad ovako... :D

Ma jok , cak mislim da su sa vama meksi , nego sto vi i primjecujete .

Kad se samo sjetim , kako su devedesetih odlikovali Tudjmanjenka , oredenom Zukova ... mnogi Srbi su tada od muke pobacali rusko ordenje.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 23:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
Svarog je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Uvodni kadar - džamija, trometarska zelena zastava... A FBiH predstavi kao muslimanski entitet... pa zar braća Rusi postadoše promotori centralističko-unitarističkim rješenja? Oni nas prvi podržali od međunarodnih faktora, a sad ovako... :D

Ma jok , cak mislim da su sa vama meksi , nego sto vi i primjecujete .

Kad se samo sjetim , kako su devedesetih odlikovali Tudjmanjeka , oredenom Zukova ... mnogi Srbi su tada od muke pobacali rusko ordenje.


Pa Rusi su jedini međunarodni faktor koji je istaknuo loš položaj Hrvata u BiH - nisu to bili Nijemci ni Amerikanci. Pa eto. Navodno tovariš Bariša Čolak ima jako dobre veze s Materom, kao i tovariš Dragan Čović. HDZ BiH ima i dobre odnose s Kinezima, bili su dužnosnici KP Kine na stranačkom saboru kada je Čolak izabran za prezidenta.

Kad nekome dođe potpredsjednik KP Kine ili tako nešto na stranački sabor, onda se može hvalit dobre odnose s Pekingom. Za sada HDZ BiH ostaje jedini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 23:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
Agathonikos je napisao/la:
Kum Bečo je napisao/la:
Oltari su im ka Carigradu a Rimokatolički ka Rimu

Prema istoku i zapadu a ne prema Carigradu i Rimu, kume Bećire.


Nisam ja tebi kum

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 23:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
Kum Bečo je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:
Prema istoku i zapadu a ne prema Carigradu i Rimu, kume Bećire.


Nisam ja tebi kum


Gospodine Aga, odreče se kumstva dok si reko keks... ovo je uvreda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 22 vel 2015, 23:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kum Bečo je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:
Prema istoku i zapadu a ne prema Carigradu i Rimu, kume Bećire.


Nisam ja tebi kum


Pa nisi. Više rođak iz stoljeća sedmog.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 vel 2015, 00:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
puntar2.0 je napisao/la:
Nije prica o Krimu.

Prica se o buducoj politici EU spram Rusiji, i mogucnosti da bi Kremlj moga pomisliti da ce i ubuduce kroz reketarenje i pokazanje misica rijesavati probleme izpri vrata EU.

I sad da pomislimo ako bi recimo Poljska odlucila dozvoliti Amerima da instaliraju NATO raketni stit, sto ce onda Kremlj. Na stranu sto bi ga Balti vec sutra dozvolili.

Znaci, od toga cega se Putko ko fol boji mu se ostvaruje, i on radi na punoj pari da se ostvaruje. Deeskalacija nul, hoce se on bosti sa Amerima. E pa kad hoces, ko te jebe.

Sto se tice price RH i SAO Krajina....hocemo ozbiljno skrenuti u te vode, pada i meni jedna uzporedba naum, koja bi objasnila bezuvjetnu podrsku Rusima, a da si ocito nismo na cistome odkuda ta podrska BiH Hrvatima od Rusa, i da su Hrvati tu ''kolateralna steta'' u pozitivnon smislu.

Ako mene pitas, diplomatski rijesavamo pitanje BiH Hrvata u EU, pa onda sa Amerima, a Rusi su zadnje sviralo na kurcu. Al' bas zadnje.


Ok, a kakva je politika EU prema Rusiji? Šta bi Rusija trebala? Dopustiti da se ruši legalno izabrani proruski predsjednik Ukrajine na ulici? Financiran sa 5 milijardi dolara od strane Amerike?

Koliko bi Amerika trpila sličnu kinesku aktivnost u Meksiku sa namjernom da Meksiko postane dio političke, gopodarske i vojne organizacije sa Kinom na čelu?

Cijelu ovu situaciju nije izazvala Rusija jer hoće pokazivati mišiće i tlačiti jadnu Ukrajinu nego Amerika.

Amerika je podbola Rusiju na samim njezinim granicama i svaka normalna velika sila što Rusija jest mora reagirati.

Mora.

I znalo se da će reagirati jer ne možeš dopustiti da ti Amerika na samoj granici izvodi tako nešto.

Zbilja mi nije jasno kako si stekao ovu sliku o ovim događajima jer mislim da ne odgovaraju stvarnosti već zapadnoj propagandi.

Nisam siguran da sam te najbolje shvatio u predzadnjem odlomku.

Ok, Rusi su tu nešto manje bitni ali su bitni, na našoj su strani (kako, zašto, manje bitno) i bilo bi glupo ne osjećati zahvalnost onome tko je možda do nedavno bio blagoglagoljiviji prema Hrvatima u BiH od same RH.

Mislim da kao Hrvati ali i kao građani svijeta ( :zubati ) nemamo nikakvog razloga za rusofobiju i za zauzimanje stava protiv Rusije pogotovo u ovom slučaju.

Ako gledaš čisto moralnu stranu priče.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 vel 2015, 00:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Tuta je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
Ma jok , cak mislim da su sa vama meksi , nego sto vi i primjecujete .

Kad se samo sjetim , kako su devedesetih odlikovali Tudjmanjeka , oredenom Zukova ... mnogi Srbi su tada od muke pobacali rusko ordenje.


Pa Rusi su jedini međunarodni faktor koji je istaknuo loš položaj Hrvata u BiH - nisu to bili Nijemci ni Amerikanci. Pa eto. Navodno tovariš Bariša Čolak ima jako dobre veze s Materom, kao i tovariš Dragan Čović. HDZ BiH ima i dobre odnose s Kinezima, bili su dužnosnici KP Kine na stranačkom saboru kada je Čolak izabran za prezidenta.

Kad nekome dođe potpredsjednik KP Kine ili tako nešto na stranački sabor, onda se može hvalit dobre odnose s Pekingom. Za sada HDZ BiH ostaje jedini.


slika

Dobri su Rusi...

A i s Kinezima smo si dobri otkad je prvi Poglavar i Vrhovnik izjavio da velika bratska Hrvatska podržava načelo jedne velike bratske Kine. :D

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 vel 2015, 00:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23893
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
doc je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
Nije prica o Krimu.

Prica se o buducoj politici EU spram Rusiji, i mogucnosti da bi Kremlj moga pomisliti da ce i ubuduce kroz reketarenje i pokazanje misica rijesavati probleme izpri vrata EU.

I sad da pomislimo ako bi recimo Poljska odlucila dozvoliti Amerima da instaliraju NATO raketni stit, sto ce onda Kremlj. Na stranu sto bi ga Balti vec sutra dozvolili.

Znaci, od toga cega se Putko ko fol boji mu se ostvaruje, i on radi na punoj pari da se ostvaruje. Deeskalacija nul, hoce se on bosti sa Amerima. E pa kad hoces, ko te jebe.

Sto se tice price RH i SAO Krajina....hocemo ozbiljno skrenuti u te vode, pada i meni jedna uzporedba naum, koja bi objasnila bezuvjetnu podrsku Rusima, a da si ocito nismo na cistome odkuda ta podrska BiH Hrvatima od Rusa, i da su Hrvati tu ''kolateralna steta'' u pozitivnon smislu.

Ako mene pitas, diplomatski rijesavamo pitanje BiH Hrvata u EU, pa onda sa Amerima, a Rusi su zadnje sviralo na kurcu. Al' bas zadnje.


Ok, a kakva je politika EU prema Rusiji? Šta bi Rusija trebala? Dopustiti da se ruši legalno izabrani proruski predsjednik Ukrajine na ulici? Financiran sa 5 milijardi dolara od strane Amerike?

Koliko bi Amerika trpila sličnu kinesku aktivnost u Meksiku sa namjernom da Meksiko postane dio političke, gopodarske i vojne organizacije sa Kinom na čelu?

Cijelu ovu situaciju nije izazvala Rusija jer hoće pokazivati mišiće i tlačiti jadnu Ukrajinu nego Amerika.

Amerika je podbola Rusiju na samim njezinim granicama i svaka normalna velika sila što Rusija jest mora reagirati.

Mora.

I znalo se da će reagirati jer ne možeš dopustiti da ti Amerika na samoj granici izvodi tako nešto.

Zbilja mi nije jasno kako si stekao ovu sliku o ovim događajima jer mislim da ne odgovaraju stvarnosti već zapadnoj propagandi.

Nisam siguran da sam te najbolje shvatio u predzadnjem odlomku.

Ok, Rusi su tu nešto manje bitni ali su bitni, na našoj su strani (kako, zašto, manje bitno) i bilo bi glupo ne osjećati zahvalnost onome tko je možda do nedavno bio blagoglagoljiviji prema Hrvatima u BiH od same RH.

Mislim da kao Hrvati ali i kao građani svijeta ( :zubati ) nemamo nikakvog razloga za rusofobiju i za zauzimanje stava protiv Rusije pogotovo u ovom slučaju.

Ako gledaš čisto moralnu stranu priče.


:smajl007

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 vel 2015, 00:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
U Odesi (1 000 000 stanovnika) se na godišnjicu Evromajdana okupilo tek 200 pripadnika tzv. "Samoodbrane Odese".
Niđe nikog, samo oni.



slika

http://empr.media/news/odesa-self-defen ... rom-russia


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 vel 2015, 00:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Bježim s teme dok ne dođe Aga i prozove me rusofobom. :zubati

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 vel 2015, 00:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
doc je napisao/la:
Bježim s teme dok ne dođe Aga i prozove me rusofobom. :zubati

Inače, jedna od najvažnijih stvari u životu mi je jeste li vi rusofil ili rusofob, gospodine Doc :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 vel 2015, 01:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Gospodin Petar (Porošenko) za sutra najavljuje poseban set dokaza o ruskoj agresiji na Ukrajinu s kojim će upoznati svijet, kaže da će javnosti biti predočen dosad najjači dokaz kojeg neće biti moguće oboriti i da se radi o nekakvom supertajnom oružju, dosad neviđenom na ukr. bojišnici, koje sije smrt a da ga ni ne primjećujete.

Kažu da su već procurile fotografije s njegovog laptopa na kojem čuva sve te dokaze i da se radi o ovom:

http://i58.tinypic.com/swyd6a.jpg


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 vel 2015, 01:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10401
Lokacija: Banja Luka
Ma.

Nego , inauguracija Porosenka .




Od starta i ovakvog malera, dalo se naslutiti , da su Ameri uludo bacili pare i kladili se na pogresno grlo.

slika

Za malo ne pade na njega. :sad

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 vel 2015, 01:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Čokoladni je već potrošen i cijenim da će uskoro u potragu za novom korisnom budalom ako ih već nemaju na lageru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 vel 2015, 02:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
Krizu u Ukrajini jesu izazvale Zapadne države. To je neupitno. Što se tiče samih povoda za rat, na primjeru pobunjenika i Ukrajinaca, na strani sam pobunjenika, jer sam se poistovijetio s njihovom idejom. To je, na kraju krajeva, i naša ideja - svi Hrvati u jednoj državi, pa makar za 50 000 godina, jer BiH je država čudnovata. Da navijam za njih kao braća Srbi, nisam baš. Mogu ih razumijeti, braća pravoslavci. A eto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 vel 2015, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
Tuta je napisao/la:
Krizu u Ukrajini jesu izazvale Zapadne države. To je neupitno. Što se tiče samih povoda za rat, na primjeru pobunjenika i Ukrajinaca, na strani sam pobunjenika, jer sam se poistovijetio s njihovom idejom. To je, na kraju krajeva, i naša ideja - svi Hrvati u jednoj državi, pa makar za 50 000 godina, jer BiH je država čudnovata. Da navijam za njih kao braća Srbi, nisam baš. Mogu ih razumijeti, braća pravoslavci. A eto.

Vrlo dobro samo što nije točno. Krizu je izazvala Rusija

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 vel 2015, 12:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
McCain: Sramim se svoje zemlje, Njemačka i Francuska su legalizirale podjelu Ukrajine

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/mccai ... /150223020

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 vel 2015, 12:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8202
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 23 vel 2015, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 13:19
Postovi: 5856
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
U Ukrajini 1919. većina vojnika Crvene armije su bili Rusi.
Citat:
Thus the Red Army in the Ukraine was more Russian than Ukrainian
Gorlov,"O sotsial'noi strukture krasnoi armii", p. 57.

http://sites.bu.edu/revolutionaryrussia/files/2013/09/Red-Army-Mass-Mobilization.pdf => str. 183 (f. 59)


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295 ... 354  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO