HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 lis 2024, 23:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2098 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 84  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 28 ožu 2015, 17:56 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 07:32
Postovi: 6304
Amidza je napisao/la:
chat nick je napisao/la:
Bi ja rado da se to ne tice i nas.
Politika koja dolazi iz Zagreba nije prijateljska ni za Srbe ni za Hrvate u BiH.

Ili ti mislis da je drugacije?
Ili ti smeta sto Srbin to kaze?

Sta je resenje tome vec sam napisao.
Imate vasa tri predstavnika u saboru.Pitajte ih sta rade tamo.
Neka pitaju poglavarku...znas i sam bolje od mene sta sve treba da je pitaju.




Sprdas se sa referendumom dok tonete u sranje..Hrvatska otezava i obnovu HBa i nas referendum.
Sta ce u Srebrenici?




Sta se ti mali srbadine koprcis i proturas nos gdje mu nije mjesto?

O čemu mekećeš potomče otpadnika od naroda i Boga?Tebi je sva pamet u kuranu.
Ti tek ništa ne razumeš insektu.Valjaj se u blatu greha tvojih predaka i čekaj sudnji dan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 28 ožu 2015, 18:03 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 16:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Poflautas mi obrezanog, srbcicu.

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 28 ožu 2015, 18:06 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 07:32
Postovi: 6304
Amidza je napisao/la:
Poflautas mi obrezanog, srbcicu.

Flautaćeš ti samom sebi kad dođe vreme.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 28 ožu 2015, 18:12 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 07:32
Postovi: 6304
Amidza je napisao/la:
chat nick je napisao/la:
Flautaćeš ti samom sebi kad dođe vreme.




Hoces li ti licno doci iz srbije? Momak, s zadovoljstvom cu te na suho obrijati, i to ohrdelim kurbanskim nozem.

Nije ovo tema za naša prepucavanja ali dobro.
Naravno da ću doći svaki desetak dana idem svojoj kući.Moja otadzbina je Republika Srpska.Naravno da ću doći.
Šta bi ja tebi uradio nije za javnost. :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 28 ožu 2015, 21:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6351
Velike čestitke našoj Predsjednici na ovoj velikoj pobjedi hrvatske nogomentne reprezentacije, već sam pisao da će njezin najveći doprinos biti u tome da usmjerava narod u pozitivnom i zdravom smjeru, naime iako su njezine ovlasti male njezina pozicija ima veliki ugled, a time i moć da narod i državu usmjerava naprijed, u smjeru pozitivnih shvaćanja, pozitivnih doživljaja i težnji prema vlastitoj državi, a upravo to je ono što dosada nismo imali i upravo to je ono što je jedan nadprodječan narod držalo u stanju depresije, zlobe , zatucanosti i nazadovanja.
Kolinda je prepoznala neprijateljska , unutardržavna nastojanja da se glavnog promotora jedne turističke države kompomitira, destabilizira i uništi , imali smo nesmiljeni udruženi napad antidržavne politike, antidržavnih medija , udruga, huligana na hrvatsku nogomentu reprezentaciju, taj hrvatski ponos i biser, malo je falilo da negativna atmosfera zavlada i uništi taj nevjerovatni hrvatski talent i potencijal i da uništimo i taj jedan od najuspješnijih i najvažnijih segmenata jedne turističke države.
Dovljno se sjetiti što su ti isti napravili od Dinama i da su na identičan način žestoko krenuli i na reprezentaciju, jeza me spopadne kad se sjetim koliko su bili blizu, treba pogledati samo komnetare što je takozvana hrvatska desnica govorila o reprezentaciji.

Zato Klinda svaka čast, s tobom Hrvatska nakon 15 godina kreće u pozitivnom smjeru sa dna provalije, put će biti težak, ali krenuli smo napokon naprijed.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 29 ožu 2015, 07:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 19:56
Postovi: 5403
zaba1111 je napisao/la:
Velike čestitke našoj Predsjednici na ovoj velikoj pobjedi hrvatske nogomentne reprezentacije, već sam pisao da će njezin najveći doprinos biti u tome da usmjerava narod u pozitivnom i zdravom smjeru, naime iako su njezine ovlasti male njezina pozicija ima veliki ugled, a time i moć da narod i državu usmjerava naprijed, u smjeru pozitivnih shvaćanja, pozitivnih doživljaja i težnji prema vlastitoj državi, a upravo to je ono što dosada nismo imali i upravo to je ono što je jedan nadprodječan narod držalo u stanju depresije, zlobe , zatucanosti i nazadovanja.
Kolinda je prepoznala neprijateljska , unutardržavna nastojanja da se glavnog promotora jedne turističke države kompomitira, destabilizira i uništi , imali smo nesmiljeni udruženi napad antidržavne politike, antidržavnih medija , udruga, huligana na hrvatsku nogomentu reprezentaciju, taj hrvatski ponos i biser, malo je falilo da negativna atmosfera zavlada i uništi taj nevjerovatni hrvatski talent i potencijal i da uništimo i taj jedan od najuspješnijih i najvažnijih segmenata jedne turističke države.
Dovljno se sjetiti što su ti isti napravili od Dinama i da su na identičan način žestoko krenuli i na reprezentaciju, jeza me spopadne kad se sjetim koliko su bili blizu, treba pogledati samo komnetare što je takozvana hrvatska desnica govorila o reprezentaciji.

Zato Klinda svaka čast, s tobom Hrvatska nakon 15 godina kreće u pozitivnom smjeru sa dna provalije, put će biti težak, ali krenuli smo napokon naprijed.

Bravo i dobro nam došla 'zaba1111'!
:palacgore1 :zivili :aleale

slika

Hrvatska 5:1 Norveska

slika

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 03 tra 2015, 07:10 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 07:32
Postovi: 6304
KOLINDA ZAPANJILA HRVATE: Nije trebalo
da povlačimo ambasadora iz Srbije!
Reči Kolinde Grabar Kitarović dočekane su u
hrvatskoj vladi sa čuđenjem, uz komentar da je
neshvatljiv ovakav stav. Ambasador Markotić je u
Zagrebu i u Ministarstvu spoljnih poslova
Hrvatske tvrde da će tako biti do daljnjeg.
Politika , Četvrtak, 2. april, 2015.
Autor: Večernje novosti,zabranjeni.url
Predsednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović je
izjavila da je povlačenje ambasadora te zemlje iz
Beograda bila ishitrena odluka.
”Mislim da treba smiriti stanje, jer trenutna
situacija ne ide u korist međudržavnih i dobrim
susedskim odnosa”, rekla je Grabnar Kitarović u
razgovoru koji će biti objavljen u zagrebačkom
dnevnom listu.
Ona je izjavila da je ponašanje Šešelja za svaku
osudu, ali da su i neprihvatljive izjave ministra
Vulina ''koje se tiču Domovinskog rata, Anta
Gotovine i premijera Milanovića''.
''Mi jako dobro znamo, a nadamo se da će i u
Srbiji to prihvatiti, da je Domovinski rat bio
pravedan i oslobodilački, a Oluja legalna i
legitimna, a Gotovina komandant pobedničke
vojske. Ali povlačenje ambasadora je bilo ishitreno
i trebalo je uložiti protestnu notu i jasno osuditi
postupke ministra Vulina i Šešelja'', kaže Kolinda
Grabar Kitarović.
Ona je istakla kako je čula razne izjave i navode o
njoj u Srbiji, ali da nikada nije reagovala.
”Nije mi bilo na kraj pameti da se to preslika na
odnose Hrvatske i Srbije . Ne mogu da se otmem
utisku kako je ovo povlačenje ambasadora jednim
delom uslovljeno i činjenicom da smo u
predizbornoj godini” rekla je ona.
VLADA HRVATSKE: Neshvatljiv stav predsednice
Kitarović
Uz opasku da se predsednica nije obraćala
premijeru Zoranu Milanoviću povodom nedavnog
zaoštravanja odnosa izmedu Srbije i Hrvatske, u
vladi kažu da im je neshvatljiv ovakav stav
predsednice Republike.
"Što se nas tiče, Vlada u potpunosti stoji iza
ministrice spoljnih poslova Vesne Pusić, koja je
odlučila povući (Gorana) Markotića na
konsultacije u Zagreb - rekao je visoki zvaničnik
Vlade", navodi zagrebački Jutarnji list.
U Vladi su pojasnili da povlačenje ambasadora u
diplomatskom smislu predstavlja poruku Srbiji da
su njihovi zvaničnici iznosili neprihvatljive ocene o
Hrvatskoj.
Grabar Kitarović je rekla kako se nada da
poslednji događaji neće da odlože njenu posetu
Beogradu. Datum još nije određen ”bilo moj
Beogradu, bilo predsednika Nikolića Zagrebu”,
kaže predsednica Hrvatske.
”Pre toga mora da napravimo neke konkretne
pomake. Već se godinama ne rešavaju otvorena
pitanja između Hrvatske i Srbije”, izjavila je
Grabar Kitarović.
Reči Kolinde Grabar Kitarović dočekane su u
hrvatskoj vladi sa čuđenjem, uz komentar da je
neshvatljiv ovakav stav. Ambasador Markotić je u
Zagrebu i u Ministarstvu spoljnih poslova
Hrvatske tvrde da će tako biti do daljnjeg...
AMBASADOR SE VRAĆA POSLE PRAZNIKA
Obe države pozivaju na normalizaciju situacije u
interesu budućnosti celog regiona
Ministri spoljnih poslova Srbije i Hrvatske Ivica
Dačić i Vesna Pusić razgovarali su telefonom.
Vesna Pusić se nada "spuštanju lopte".
Hrvatski ambasador u Beogradu vratiće se posle
praznika. Ministri spoljnih poslova utvrdili su i da
se ne sme dozvoliti da pojedinačni incidenti
ugroze obostranu želju za unapređenjem odnosa.


+++++
Sta?!
Pa to je izdaja.
Gde je Seselj!?
Posaljite kombi pun zastava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 04 tra 2015, 05:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 19:56
Postovi: 5403
slika

U Vijeću za domovinsku sigurnost bit će Gotovina i Markač

Kolinda najavila - Predložila sam vojnu paradu u Zagrebu, no treba dostojno obilježiti i Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i u Kninu. Držim da svake godine u Kninu treba podizati na taj dan tu posebnu hrvatsku zastavu. Hrvatska predsjednica Kolinda Grabar Kitarović je u intervjuu za sutrašnji Večernji list najavila kako će u prvom savjetodavnom vijeću, Vijeću domovinske sigurnosti osim generala Krstičevića, komodora Tolića te Miroslava Tuđmana biti i dva hrvatska generala - Ante Gotovina i Mladen Markač. "To će Vijeće biti važno za promjenu strategije nacionalne sigurnosti i za budući razvoj oružanih snaga RH. U vijeću će biti 10 do 15 najiskusnijih hrvatskih generala, obavještajnih i drugih stručnjaka", rekla je Grabar Kitarović.

Iako je Gotovina dugo izbjegavao politiku, Grabar Kitarović kaže kako je htjela da se i on uključi u rad ovog vijeća te da su između ostalog, njih dvoje prijatelji dugi niz godina. "Drago mi je da su on i general Markač pristali sudjelovati i da su prepoznali pozitivnu vrijednost moje namjere i zadaće tog Vijeća", objasnila je.

Predsjednica je komentirala i najnoviji potencijalni sukob između nje i premijera - obilježavanje 20. obljetnice Oluje. "Nadam se dogovoru. Predložila sam vojnu paradu u Zagrebu, no treba dostojno obilježiti i Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i u Kninu. Držim da svake godine u Kninu treba podizati na taj dan tu posebnu hrvatsku zastavu. I odati poštovanje svim žrtvama. Vojni mimohod u Zagrebu možemo održati večer prije, 4. kolovoza, ili eventualno nakon proslave u Kninu, 5. kolovoza. Što se mene tiče, ovdje uopće nisu potrebni politički govori, jer to je dan kada trebaju slaviti one koji su sudjelovali i radili na obrani Domovine", rekla je predsjednica.

Grabar Kitarović je naglasila i kako se braniteljima ne može zapovjediti, niti tražiti da se maknu te je izrazila nadu da će se što prije pronaći rješenje situacije koje će okončati prosvjed. "Razumijem njihove zahtjeve. Kao što razumijem njihov dugogodišnji osjećaj gubitka poštovanja društva prema njima. Kao što sam svjesna i da 80 posto svih branitelja živi ispod ruba egzistencije. Nepravedno je odnositi se prema njima, dakle, kao prema privilegiranoj skupini. Svoj ured otvorila sam braniteljima i nadam se da će i ostale institucije ostvariti dijalog s njima kako bi se iznašlo rješenje", zaključila je Grabar Kitarović.

Autor: pz/VL

http://direktno.hr/en/2014/direkt/11948 ... %C4%8D.htm

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 04 tra 2015, 18:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 04:56
Postovi: 687
MIR je napisao/la:
Predsjednica je komentirala i najnoviji potencijalni sukob između nje i premijera - obilježavanje 20. obljetnice Oluje. "Nadam se dogovoru. Predložila sam vojnu paradu u Zagrebu, no treba dostojno obilježiti i Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i u Kninu. Držim da svake godine u Kninu treba podizati na taj dan tu posebnu hrvatsku zastavu. I odati poštovanje svim žrtvama. Vojni mimohod u Zagrebu možemo održati večer prije, 4. kolovoza, ili eventualno nakon proslave u Kninu, 5. kolovoza. Što se mene tiče, ovdje uopće nisu potrebni politički govori, jer to je dan kada trebaju slaviti one koji su sudjelovali i radili na obrani Domovine", rekla je predsjednica.


:zubati

Uspješan kontranapad na provokacije s lijeva!

Bitno je da se proslava u Kninu ne ukine i da se Srbići povratnici ne osjećaju dobrodošlo. A hoće li uz to još biti proslava i negdje drugdje, to je samo plus!

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 05 tra 2015, 13:34 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 07:32
Postovi: 6304
Tomislav Diablo je napisao/la:
MIR je napisao/la:
Predsjednica je komentirala i najnoviji potencijalni sukob između nje i premijera - obilježavanje 20. obljetnice Oluje. "Nadam se dogovoru. Predložila sam vojnu paradu u Zagrebu, no treba dostojno obilježiti i Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i u Kninu. Držim da svake godine u Kninu treba podizati na taj dan tu posebnu hrvatsku zastavu. I odati poštovanje svim žrtvama. Vojni mimohod u Zagrebu možemo održati večer prije, 4. kolovoza, ili eventualno nakon proslave u Kninu, 5. kolovoza. Što se mene tiče, ovdje uopće nisu potrebni politički govori, jer to je dan kada trebaju slaviti one koji su sudjelovali i radili na obrani Domovine", rekla je predsjednica.


:zubati

Uspješan kontranapad na provokacije s lijeva!

Bitno je da se proslava u Kninu ne ukine i da se Srbići povratnici ne osjećaju dobrodošlo. A hoće li uz to još biti proslava i negdje drugdje, to je samo plus!

Sta cemo ako kao uslov za obnovu HBa velike sile budu trazile onavljanje RSK? :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 05 tra 2015, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne mogu vam dati nešto gdje više ne živite. Vi bi sad i Kosovo a nema vas tamo više.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 05 tra 2015, 19:19 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 07:32
Postovi: 6304
BBC je napisao/la:
Ne mogu vam dati nešto gdje više ne živite. Vi bi sad i Kosovo a nema vas tamo više.

Nisu ni Hrvati ziveli u RSK.Ne ide to tako jednostavno samo proteras stanovnistvo i gotovo,zavrsena prica.
Rekoh: Sta cemo ako kao uslov za obnovu HBa velike sile
budu trazile obnavljanje RSK? :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 05 tra 2015, 20:11 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 20:02
Postovi: 8531
chat nick je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Ne mogu vam dati nešto gdje više ne živite. Vi bi sad i Kosovo a nema vas tamo više.

Nisu ni Hrvati ziveli u RSK.Ne ide to tako jednostavno samo proteras stanovnistvo i gotovo,zavrsena prica.
Rekoh: Sta cemo ako kao uslov za obnovu HBa velike sile
budu trazile obnavljanje RSK? :kava


Na koju to veliku silu mislis, majcicu Rusiju.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 05 tra 2015, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Moramo se okrenuuti budućnosti. Od prošlosti nema koristi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 09 tra 2015, 05:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 19:56
Postovi: 5403
slika

Održan sastanak Vijeća za obranu!

Predsjednica Grabar-Kitarović i Milanović razgovarali o modernizaciji Oružanih snaga

"U konstruktivnim razgovorima u kojima su sudjelovali svi članovi Vijeća, naznačena je potreba održavanja uspostavljene dinamike provedbe ključnih projekata u opremanju i modernizaciji Oružanih snaga, koji su naznačeni u Dugoročnom planu razvoja Oružanih snaga 2015.-2024. Pored obalnih ophodnih brodova, suvremenih topničkih sustava PzH-2000 te ostalih programa modernizacije, posebno je ukazano na prioritetnu modernizaciju radarskih sustava za nadzor pomorskog područja Republike Hrvatske, kao i na neophodnost izrade stručne studije o modelima modernizacije borbene komponente Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i protuzračne obrane, tijekom 2015. godine”, istaknuli su iz Ureda Predsjednice.

slika

Premijer Zoran Milanović rekao je u utorak u Rijeci kako je sastanak Vijeća za obranu, koji je prijepodne održan u Uredu predsjednice Republike Kolinde Grabar Kitarović, bio jako kvalitetan, bez tenzija te da se razgovaralo više od dva sata.

http://narod.hr/hrvatska/grabar-kitarov ... anih-snaga

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 11 tra 2015, 17:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 04:56
Postovi: 687
chat nick je napisao/la:
Nisu ni Hrvati ziveli u RSK.Ne ide to tako jednostavno samo proteras stanovnistvo i gotovo,zavrsena prica.
Rekoh: Sta cemo ako kao uslov za obnovu HBa velike sile
budu trazile obnavljanje RSK? :kava


Čime su tebe šopali kad si bio mali?

UNPA zone Sjever i Jug
Srbi 168.437 (67%) 14.161 (60%) 61.492 (32%)
Hrvati 70.708 (28%) 6.864 (29%) 90.454 (47%)
ostali 13.101 (5%) 2.577 (11%) 40.217 (21%)

UNPA sektor Zapad
Srbi 14.161 (60%)
Hrvati 6.864 (29%)
ostali 2.577 (11%)

UNPA sektor Istok (tu su Hrvati bili većina zbog Baranje)
Srbi 61.492 (32%)
Hrvati 90.454 (47%)
ostali 40.217 (21%)

Po ovim je brojkama 1991. na četiri UNPA sektora živjelo 168,026 Hrvata (35.9%), 244.090 Srba (52.15%) i 55.895 (11.95%) hrvatskih državljana drugih nacionalnosti.

Srbi su jedva bili apsolutna većina u RSK prije etničkog čišćenja tog teritorija od nesrba...

slika

Pokušali ste proterati 170 000 Hrvata iz RSK, a kao nagradu ste dobili Traktorijadu iz iste...

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 12 tra 2015, 02:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 19:56
Postovi: 5403
slika

Predsjednica Grabar-Kitarović primila ratne zapovjednike akcije Plitvice

Predsjednica Grabar-Kitarović zahvalila je ratnim zapovjednicama na uloženom trudu i hrabrosti u obrani Republike Hrvatske, ali i na aktivnom sudjelovanju u razvoju i ustrojavanju Oružanih snaga i izgradnji Hrvatske danas.

Predsjednica Republike još jednom je naglasila potrebu uključenja braniteljske populacije u društveni život u smislu izgradnje pozitivnih vrijednosti suvremenog društva.

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 12 tra 2015, 02:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 19:56
Postovi: 5403
slika

http://www.dnevno.hr/wp-content/uploads ... 60x413.jpg

VIJEĆE ZA DOMOVINSKU SIGURNOST:
Evo koga je odabrala Grabar Kitarović za brigu o nacionalnoj sigurnosti!


Kroz dva tjedna trebalo bi se formirati Vijeće za domovinsku sigurnost.

Na čelu Vijeća za domovinsku sigurnost koje bi trebalo brojati 20 članova, sjedit će umirovljeni general Damir Krstičević. Jedan od članova bit će i dekan Veleučilišta VERN te stručnjak za sigurnost, Vlatko Cvrtila koji je svojevremeno bio savjetnik predsjednika RH. Uz Krstičevića i Cvrtilu, sjedit će i general Ante Gotovina, Mladen Markač, Marijan Mareković, Krešimir Ćosić, Miljenko Filipović, Josip Štimac, Davor Domazet, a pozvana je i bivša ministrica obrane Željka Antunović. Međutim, ovdje nije kraj popisu. Donedavni vojni savjetnik bivšeg predsjednika Zlatko Gareljić također će postati član ovog tijela, a dolazi i alpinist Stipe Božić te Gordan Kolak, predsjednik Uprave DOK-ING-a.

Vijeće bi se trebalo formirati kroz dva tjedna, a od njega se očekuje nestranačko funkcioniranje, odnosno stručno raspravljanje o svim aspektima nacionalne sigurnosti.

Autor: J. Jakšić
Subota, 11. Travanj 2015

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 12 tra 2015, 10:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kakve veze Gotovina ima sa nacionalnom sigurnosti. Samo pravi budalu od njega. I gdje joj je Miroslav Tuđman, osoba sa iskustvom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 12 tra 2015, 19:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Paz ti Kolinde što se razbacala. Nek malo povuče veze sa dobrobit svog naroda u Bejha.

Citat:
Kolinda više nije članica Rockefellerove Trilaterale, jedne od najmoćnijih grupa na svijetu
Objavljeno 10.04. - 23:51

Predsjednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović
Trilateralna komisija, koju u medijima često nazivaju i “svjetskom vladom u sjeni”, objavila je da je predsjednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović njezina bivša članica. Naime, na novom popisu Trilaterale kao članovi iz Hrvatske nalaze se samo odvjetnik Marijan Hanžeković i bankar Franjo Luković, koji je, kako piše Index.hr, i u Izvršnom odboru Komisije. Kolinda Grabar Kitarović prestala je biti članicom otkad je postala hrvatskom predsjednicom jer članovi grupe ne smiju biti dužnosnici u svojoj zemlji.

Trilateralna komisija povezana je s Bilderberg grupom. U obje se nalaze moćnici iz cijelog svijeta, točnije samo par stotina odabranih iz poslovnog i političkog života. Osnivač Trilaterale je David Rockefeller koji je 1973. godine odlučio da bi SAD, Europa i Japan trebali graditi bliske odnose i poticati međusobnu suradnju. U to vrijeme vladalo je neslaganje između SAD-a te Europe i Japana. Osnivači su vjerovali da je važna suradnja triju regija.

Članom Trilateralne komisije može se postati samo ako osoba dobije pozivnicu za ulazak u to visoko moćno društvo. Kada je tek pokrenuta, plan je bio da iz svake regije u njoj bude isti broj članova. Danas europsku regiju zastupa 170 članova, SAD 120, a Japan više od 100 članova. Od Europljana najviše ima Nijemaca – 20, zatim slijede Francuska, Velika Britanija i Italija s 18 članova, te Španjolska. Ostale zemlje imaju od jednog do šest članova, a među njima su, po popisu iz travnja 2015, dva hrvatska.

Za sebe kažu da su nevladina, politički orijentirana diskusijska skupina uglednih građana iz Europe, Amerike i Azije koja je formirana da bi poticala razumijevanje i suradnju navedene tri regije oko globalnih problema. Među članovima su se nalazili ili se nalaze i Carl Bildt, Wolfgang Kirsch, Mario Monti, Henry A. Kissinger, Madeleine K. Albright…

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 12 tra 2015, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 20:27
Postovi: 17440
Lokacija: יום טוב
BBC je napisao/la:
Paz ti Kolinde što se razbacala. Nek malo povuče veze sa dobrobit svog naroda u Bejha.


polako, ima pet godina pred sobom. a u 15 dana napravila je više nego njeni prethodnici u 15 godina. go Kolinda!

MIR je napisao/la:
Na čelu Vijeća za domovinsku sigurnost koje bi trebalo brojati 20 članova, sjedit će umirovljeni general Damir Krstičević. Jedan od članova bit će i dekan Veleučilišta VERN te stručnjak za sigurnost, Vlatko Cvrtila koji je svojevremeno bio savjetnik predsjednika RH. Uz Krstičevića i Cvrtilu, sjedit će i general Ante Gotovina, Mladen Markač, Marijan Mareković, Krešimir Ćosić, Miljenko Filipović, Josip Štimac, Davor Domazet, a pozvana je i bivša ministrica obrane Željka Antunović. Međutim, ovdje nije kraj popisu. Donedavni vojni savjetnik bivšeg predsjednika Zlatko Gareljić također će postati član ovog tijela, a dolazi i alpinist Stipe Božić te Gordan Kolak, predsjednik Uprave DOK-ING-a.


:palacgore1

Tomislav Diablo je napisao/la:

Čime su tebe šopali kad si bio mali?


:palacgore1
Tomislav Diablo je napisao/la:


Po ovim je brojkama 1991. na četiri UNPA sektora živjelo 168,026 Hrvata (35.9%), 244.090 Srba (52.15%) i 55.895 (11.95%) hrvatskih državljana drugih nacionalnosti.

Srbi su jedva bili apsolutna većina u RSK prije etničkog čišćenja tog teritorija od nesrba...

slika

Pokušali ste proterati 170 000 Hrvata iz RSK, a kao nagradu ste dobili Traktorijadu iz iste...


:palacgore1

brojke ne lažu, zato ih treba stalno ponavljati.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 16 tra 2015, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Ništa od KGK u Trusini ove godine...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 16 tra 2015, 20:48 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 16:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Citat:
Hrvatska


Grabar Kitarović i Plevneliev: Regija je naš zajednički dom




ZAGREB - Predsjednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović i bugarski predsjednik Rosen Plevneliev poručili su tokom današnjeg sastanka u Zagrebu kako je regija Jugoistočne Evrope "naš zajednički dom", javlja Anadolu Agency (AA). Bugarski predsjednik Rosen Plevneliev u sklopu svog službenog posjeta Hrvatskoj sastao se danas u Zagrebu sa predsjednicom Kolindom Grabar Kitarović koja je Plevnelievu priredila svečani doček uz vojne počasti. Hrvatska i Bugarska nemaju otvorenih pitanja, ali imaju zajedničkih problema, poručeno je tokom sastanka.

Plevneliev je prvi predsjednik u posjeti novoizabranoj hrvatskoj predsjednici. Oboje predsjednika složilo se kako između dviju zemalja, Bugarske i Hrvatske, nema otvorenih pitanja.

Predsjednici su istaknuli važnost zajedničkog rada na modernizaciji zemalja i zajedničkoj borbi protiv sličnih problema, kao što su korupcija i konsolidiranje pravosuđa.

Daljnja stabilizacija, europski i euroatalantski put svih država jugoistočne Europe te tješnje prometno i gospodarsko povezivanje ovih zemlja, posebno energetska neovisnost, od LNG terminala na Krku do Jadransko-jonskog plinovoda, u zajedničkom je cilju Bugarske i Hrvatske, zaključeno je.

Predsjednik Plevneliev istaknuo je kako je bilateralna razmjena između dviju zemalja u 2014. godini porasla za 59 posto te ukazao na velik broj tvrtki koje rade u obje zemlje.

Plevniev je izrazio nadu kako će se eurointegracijom na Balkanu uspostaviti red i prosperitet za sve zemlje.

„Želimo bolju prometnu i energetsku povezanost. Zajednički ćemo radi na tome da u regiji bude više autocesta, brzih vlakova i plinskih poveznica. Vjerujemo da postoji zajednička regionalna energetska burza koja će omogućiti transparente ugovore za nabavku za sve zemlje ponaosob. Regija je naš zajednički dom“, poručio je Plevneliev.

Predsjednici Hrvatske i Bugarske su se složili kako što prije treba uvesti direktnu zračnu liniju između glavnih gradova dviju zemalja, Zagreba i Sofije, kako bi se unaprijedila turistička i gospodarska razmjena, umjesto da se leti preko Beča ili Italije.

Hrvatska i Bugarska međusobno se pomažu pri ulasku u šengenski prostor, a Plevniev je najavio nastavak pomoći Hrvatskoj u iskorištavanju EU fondova, jer Bugarska danas ima 80-postotnu iskoristivost ovih fondova.

„Bugarsko iskustvo nam je dragocjeno zato što dijelimo slične strukturne probleme u gospodarstvu, slične kao što ih je imala i Bugarska u svom tranzicijskom procesu“, izjavila je Kolinda Grabar Kitarović i ukazala na slabu stopu iskoristivosti EU fondova u Hrvatskoj.

Govoreći o Schengenu, Plevniev je izjavio kako je greška što se dopustilo da se Schengen ispolitizira: „Scengen nije politički projekt!“, kazao je i dodao su Bugarska i Rumunjska za Schengen tehnički bolje pripremljene od nekih drugih država EU članica, posebno onih „južnijih od nas“.

"Mi čuvamo vanjske granice na iznimno dostojanstven način", kazao je Plevniev i dodao kako je samo politizacija uzrokovala odlaganje bugarskog pristupa Schenegenu.

Plevneliev se danas sastao sa premijerom Zoranom Milanovićem i predsjednikom Hrvatskog sabora Josipom Lekom, a sa predsjednicom Grabar Kitarović održat će radnu večeru.

Predsjednik Rosen Plevneliev obići će danas izložbu u Atelijeru Meštrović na Gornjem gradu te položiti vijenac kod spomen obilježja "Glas hrvatske žrtve – Zid boli" na zagrebačkom groblju Mirogoju

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 16 tra 2015, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Normalno. Ta neće ostaviti BiH Hrvate.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 17 tra 2015, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
TRILATERALA U SLOVENIJI
Uz srdačan doček slovenskog predsjednika Boruta Pahora, u slovenskoj Logarskoj dolini počeo je trilateralni sastanak čelnika Hrvatske, Austrije i Slovenije.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/ni-vrij ... ic-1000938

Bilo bi dobro kad bi se otvorila tema hrvatske vanjske politike u Kolindinom mandatu.

Srednja Europa bez daljnjeg bi trebala biti jedan važan dio.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2098 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 84  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO