HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 lis 2024, 23:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2098 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 84  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 17 tra 2015, 19:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 04:56
Postovi: 687
Amidza je napisao/la:
Citat:
Hrvatska


Grabar Kitarović i Plevneliev: Regija je naš zajednički dom




ZAGREB - Predsjednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović i bugarski predsjednik Rosen Plevneliev poručili su tokom današnjeg sastanka u Zagrebu kako je regija Jugoistočne Evrope "naš zajednički dom", javlja Anadolu Agency (AA). Bugarski predsjednik Rosen Plevneliev u sklopu svog službenog posjeta Hrvatskoj sastao se danas u Zagrebu sa predsjednicom Kolindom Grabar Kitarović koja je Plevnelievu priredila svečani doček uz vojne počasti. Hrvatska i Bugarska nemaju otvorenih pitanja, ali imaju zajedničkih problema, poručeno je tokom sastanka.

Plevneliev je prvi predsjednik u posjeti novoizabranoj hrvatskoj predsjednici. Oboje predsjednika složilo se kako između dviju zemalja, Bugarske i Hrvatske, nema otvorenih pitanja.

Predsjednici su istaknuli važnost zajedničkog rada na modernizaciji zemalja i zajedničkoj borbi protiv sličnih problema, kao što su korupcija i konsolidiranje pravosuđa.

Daljnja stabilizacija, europski i euroatalantski put svih država jugoistočne Europe te tješnje prometno i gospodarsko povezivanje ovih zemlja, posebno energetska neovisnost, od LNG terminala na Krku do Jadransko-jonskog plinovoda, u zajedničkom je cilju Bugarske i Hrvatske, zaključeno je.

Predsjednik Plevneliev istaknuo je kako je bilateralna razmjena između dviju zemalja u 2014. godini porasla za 59 posto te ukazao na velik broj tvrtki koje rade u obje zemlje.

Plevniev je izrazio nadu kako će se eurointegracijom na Balkanu uspostaviti red i prosperitet za sve zemlje.

„Želimo bolju prometnu i energetsku povezanost. Zajednički ćemo radi na tome da u regiji bude više autocesta, brzih vlakova i plinskih poveznica. Vjerujemo da postoji zajednička regionalna energetska burza koja će omogućiti transparente ugovore za nabavku za sve zemlje ponaosob. Regija je naš zajednički dom“, poručio je Plevneliev.

Predsjednici Hrvatske i Bugarske su se složili kako što prije treba uvesti direktnu zračnu liniju između glavnih gradova dviju zemalja, Zagreba i Sofije, kako bi se unaprijedila turistička i gospodarska razmjena, umjesto da se leti preko Beča ili Italije.

Hrvatska i Bugarska međusobno se pomažu pri ulasku u šengenski prostor, a Plevniev je najavio nastavak pomoći Hrvatskoj u iskorištavanju EU fondova, jer Bugarska danas ima 80-postotnu iskoristivost ovih fondova.

„Bugarsko iskustvo nam je dragocjeno zato što dijelimo slične strukturne probleme u gospodarstvu, slične kao što ih je imala i Bugarska u svom tranzicijskom procesu“, izjavila je Kolinda Grabar Kitarović i ukazala na slabu stopu iskoristivosti EU fondova u Hrvatskoj.

Govoreći o Schengenu, Plevniev je izjavio kako je greška što se dopustilo da se Schengen ispolitizira: „Scengen nije politički projekt!“, kazao je i dodao su Bugarska i Rumunjska za Schengen tehnički bolje pripremljene od nekih drugih država EU članica, posebno onih „južnijih od nas“.

"Mi čuvamo vanjske granice na iznimno dostojanstven način", kazao je Plevniev i dodao kako je samo politizacija uzrokovala odlaganje bugarskog pristupa Schenegenu.

Plevneliev se danas sastao sa premijerom Zoranom Milanovićem i predsjednikom Hrvatskog sabora Josipom Lekom, a sa predsjednicom Grabar Kitarović održat će radnu večeru.

Predsjednik Rosen Plevneliev obići će danas izložbu u Atelijeru Meštrović na Gornjem gradu te položiti vijenac kod spomen obilježja "Glas hrvatske žrtve – Zid boli" na zagrebačkom groblju Mirogoju


Aj sad pročitaj opet, fokusiraj se na to tko je što rekao, a ne na komentar blentavog autora koji je vijest napisao...

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 17 tra 2015, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pahor legao po Kolindi ne pušta. Onako je navaljivao samo na Sanadera.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 10:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Stavljaš link nepriznate organizacije koja zlorabi časno ime HAZUa i koju čine slučajevi za psihijatriju. Stvarno jesu li neki ljudi ovdje racionalni i sposobni za normalno promišljanje? Jel itko zna zbog čega je trilateralna komisija stvorena davnih 70ih ili su to sve masoni iluminati i reptili? Jel uopće znaš čemu služi Rotary Club?

Sudeći po ovome, ne bih rekao, ali zato si redoviti čitatelj Zrinke K. sa dnevno.hr-a .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Hdzovac sam to nije nikakva tajna no branim i benevolentne društvene institucije poput Rotary Cluba u kojem sjede dobri i pošteni ljudi koji imaju daleko više životnog iskustva od nas ovdje kao i korisne multinacionalne inicjative poput trilaterale.
Prvenstveno od luđaka poput ovih sa dnevnohra i "HazuD" .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 11:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Mnogo toga dobrog. Npr. dosta članova trilaterale se zauzimalo za brzi ulazak RH u EU neovisno o Srbiji i ostalim komšijama sa jugoistoka, a taj hrvatski euroatlantizam je u strateškom smislu puni pogodak za RH, pozicija u kakvoj nije bila još od vlastitog narodnog kraljevstva.
Rotary klub s druge strane je organizirao i okupio intelektualnu kremu društva na sličan način kao što kulturnu kremu okuplja naše specifično domaće društvo Braće Hrvatskog zmaja. Rotary klub otad je poduzeo niz humanitarnih akcija od one za prijevoz i besplatne udžbenike djeci koja žive u siromašnoj obitelji do pomoći raznim bolnicama širom RH u nabavki opreme.
U normalnim zemljama na ulascima u mjesta srednje veličine(za svjetske razmjere - dakle od 50ak tisuća stanovnika do 300injak tisuća stanovnika, tamo gdje klubovi nisu premasivni i razdvojeni u više podgrupa) piše i kad su sastanci lokalnih rotary i lions klubova te ostalih dobrotvornih institucija a u RH luđaci iz raznoraznih "hazud" i dnevnohra (što su ti likovi ikad učinili za RH i Hrvate? ) pišu o reptilima i iluminatima.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 11:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
A glede zemalja trećeg svijeta treba znati zašto je trilaterala uopće stvorena i zašto se zove trilaterala da bi vidjeli da oni sa trećim svijetom nemaju niti će ikad imati veze.
S druge strane Rotary i Lions klubovi se stvaraju među intelektualnom elitom određene države. Zašto istih nema toliko u zemljama trećeg svijeta (izuzev južne Amerike) je više no očit - u mnogim tim zemljama još ne postoje intelektualne elite u europskom smislu.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Zadar1993 je napisao/la:
A glede zemalja trećeg svijeta treba znati zašto je trilaterala uopće stvorena i zašto se zove trilaterala da bi vidjeli da oni sa trećim svijetom nemaju niti će ikad imati veze.


Kao što niti mi nemamo veze sa trećim svijetom, a nadam se sve manje mentalno i sa drugim svijetom.

Zadar1993 je napisao/la:
Mnogo toga dobrog. Npr. dosta članova trilaterale se zauzimalo za brzi ulazak RH u EU neovisno o Srbiji i ostalim komšijama sa jugoistoka, a taj hrvatski euroatlantizam je u strateškom smislu puni pogodak za RH, pozicija u kakvoj nije bila još od vlastitog narodnog kraljevstva.


Jes.

Kao što paše i da mali Rusi paradiraju sa velikim Rusima.

Koliko god privatno i državno želim da stav prema Rusiji bude bliži novootkrivenom njemačko-francuskom obavještajnom stavu sad je cementiranje granice dva dijela nekdašnjeg Rimskog carstva korisno.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 13:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Amen.
Uostalom jedina realna prijetnja hrvatskoj državnoj opstojnosti povijesno i realno dolazi sa zapada i sjevera u vidu velikih zapadno i srednjoeuropskih carstava, euroatlantizam u tom pogledu efektivno eliminira takve opasnosti i omogućuje fokus prema bitnijim stvarima za budućnost hrvatske države i naroda. Odnošenje prema jugu i istoku bit će poput dječje igre u usporedbi sa odnosom prema sjeveru i zapadu u nekim prošlim stoljećima. Sve to je omogućio nama euroatlantizam.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
Zadar1993 je napisao/la:
Amen.
Uostalom jedina realna prijetnja hrvatskoj državnoj opstojnosti povijesno i realno dolazi sa zapada i sjevera u vidu velikih zapadno i srednjoeuropskih carstava, euroatlantizam u tom pogledu efektivno eliminira takve opasnosti i omogućuje fokus prema bitnijim stvarima za budućnost hrvatske države i naroda. Odnošenje prema jugu i istoku bit će poput dječje igre u usporedbi sa odnosom prema sjeveru i zapadu u nekim prošlim stoljećima. Sve to je omogućio nama euroatlantizam.


Kakve je prijetje Hrvatska imala ili mogla imat od Zapada zanima me? U kojem se vidu Hrvatska spasila od zapadnih osvajača, kada se zna da ti na vlast sljedeće izbore dolazi pro-njemačka vlada? Oprali su nam guzicu tek tako i ti veliš riješili smo se opasnosti, nema govora. Tek ćeš od 2015. osjetit njemačku dominaciju.

Srbija se pozicionirala najbolje. Možeš ti sebe tješit da smo se izvukli ulaskom u EA integracije, ali to nije istina. Srbija je uzela položaj vrata istok-zapad, a tu ulogu smo mogli mi preuzeti. Jbga, Srbi imaju dugotrajniju državnu tradiciju, oni su malo pametniji od nas. A kada uđu u EU, Srbija će biti lider regije, u koju će naravski potpast i Hrvatska. Ono što Hrvatska nema su veze s Rusijom koje Srbija ima, i u tom će vidu uvijek biti korak ispred Hrvatske. Oni sjede na dvije, mi na jednoj stolici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Koliko gluposti svaki puta stane u te postove uvijek se začudim...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 14:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
doc je napisao/la:
Koliko gluposti svaki puta stane u te postove uvijek se začudim...


Purgerčiću ne seri. Znaš li dvije rečenice napisat a da ne zabališ? Osekni se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
O tvojim postovima ne. Ali to je do materijala, tu se samo može nos ispraznit...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
doc je napisao/la:
O tvojim postovima ne. Ali to je do materijala, tu se samo može nos ispraznit...


Kaj?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
Zadar1993 je napisao/la:
Amen.
Uostalom jedina realna prijetnja hrvatskoj državnoj opstojnosti povijesno i realno dolazi sa zapada i sjevera u vidu velikih zapadno i srednjoeuropskih carstava, euroatlantizam u tom pogledu efektivno eliminira takve opasnosti i omogućuje fokus prema bitnijim stvarima za budućnost hrvatske države i naroda. Odnošenje prema jugu i istoku bit će poput dječje igre u usporedbi sa odnosom prema sjeveru i zapadu u nekim prošlim stoljećima. Sve to je omogućio nama euroatlantizam.


Kakve je prijetje Hrvatska imala ili mogla imat od Zapada zanima me? U kojem se vidu Hrvatska spasila od zapadnih osvajača, kada se zna da ti na vlast sljedeće izbore dolazi pro-njemačka vlada? Oprali su nam guzicu tek tako i ti veliš riješili smo se opasnosti, nema govora. Tek ćeš od 2015. osjetit njemačku dominaciju.

Srbija se pozicionirala najbolje. Možeš ti sebe tješit da smo se izvukli ulaskom u EA integracije, ali to nije istina. Srbija je uzela položaj vrata istok-zapad, a tu ulogu smo mogli mi preuzeti. Jbga, Srbi imaju dugotrajniju državnu tradiciju, oni su malo pametniji od nas. A kada uđu u EU, Srbija će biti lider regije, u koju će naravski potpast i Hrvatska. Ono što Hrvatska nema su veze s Rusijom koje Srbija ima, i u tom će vidu uvijek biti korak ispred Hrvatske. Oni sjede na dvije, mi na jednoj stolici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 15:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Tuta je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
Amen.
Uostalom jedina realna prijetnja hrvatskoj državnoj opstojnosti povijesno i realno dolazi sa zapada i sjevera u vidu velikih zapadno i srednjoeuropskih carstava, euroatlantizam u tom pogledu efektivno eliminira takve opasnosti i omogućuje fokus prema bitnijim stvarima za budućnost hrvatske države i naroda. Odnošenje prema jugu i istoku bit će poput dječje igre u usporedbi sa odnosom prema sjeveru i zapadu u nekim prošlim stoljećima. Sve to je omogućio nama euroatlantizam.


Kakve je prijetje Hrvatska imala ili mogla imat od Zapada zanima me? U kojem se vidu Hrvatska spasila od zapadnih osvajača, kada se zna da ti na vlast sljedeće izbore dolazi pro-njemačka vlada? Oprali su nam guzicu tek tako i ti veliš riješili smo se opasnosti, nema govora. Tek ćeš od 2015. osjetit njemačku dominaciju.

Srbija se pozicionirala najbolje. Možeš ti sebe tješit da smo se izvukli ulaskom u EA integracije, ali to nije istina. Srbija je uzela položaj vrata istok-zapad, a tu ulogu smo mogli mi preuzeti. Jbga, Srbi imaju dugotrajniju državnu tradiciju, oni su malo pametniji od nas. A kada uđu u EU, Srbija će biti lider regije, u koju će naravski potpast i Hrvatska. Ono što Hrvatska nema su veze s Rusijom koje Srbija ima, i u tom će vidu uvijek biti korak ispred Hrvatske. Oni sjede na dvije, mi na jednoj stolici.


Stvarno si napisao gluposti, pogotovo u drugom pasusu.

Koje je kraljevstvo prekinulo lozu hrvatskih narodnih vladara ? Istočno ili južno? Ne. Mađarsko, dakle sjeverno.
Koja je država integrirala Hrvatsku u svoje carstvo poslije Mohača i Krbave? Južno ili istočno carstvo? Ne. Austrija, dakle sjeverno.
Koja je država zauzela dobar dio hrvatskog priobalja u minulim stoljećima? Otomansko carstvo? Ne. Venecija, dakle zapadno.
Koja je država zauzela Sve južno od Save i tako na svu sreću nakratko prekinula veze Zagreba i priobalja? Francuska, dakle zapadno.
Koja je država spriječila integraciju BiH u Austrijsko carstvo u 17. stoljeću i time zadržavanje katoličke većine u toj zemlji (što bi se u 19. stoljeću odrazilo znamo kako jelte)? Francuska.
Koja je država svojatala hrvatsko priobalje od Dragonje do Prevlake i zamalo uspjela u tome? Srbija, Bugarska ? Ne. Italija.
Koja je država svojatala Međimurje i Baranju i zamalo uspjela u istome? Opet Mađarska dakle sjever.

Jedina iznimka od navedenih prijetnji je Otomansko carstvo. Zemlja nasljednica toga carstva danas je udaljena od RH kojih par tisuća kilometara zračnom linijom. Sa druge strane sve zemlje sa sjevera i zapada koje su nam tokom stoljeća prijetile su izrazito blizu, osim Francuske.

Srbi su imali jednu avanturu svojatanja dijela ozemlja RH pa su prošli kako su prošli, najkraće od svih su držali hrvatsko ozemlje te su od svih bili najefikasnije pometeni sa tog istog ozemlja. Nikakva oni prijetnja nisu nama s obzirom na našu državnu tradiciju organiziranosti koja mada je inferiorna njemačkoj, ipak je daleko superiorna svim zemljama južno i istočno od nas. To se vidi i danas u funkcioniranju država.

Euroatlantizam nam je eliminirao sve navedene prijetnje - Hrvatska je pozicionirana u istom bloku zemalja kao i sve države koje su joj kroz povijest makar i s malo uspjeha negirale državnost i svojatale velike komade ozemlja. Osigurani smo od tih zemalja. Zemlje južno i istočno od nas u ovim uvjetima nam ne mogu biti konkurenti ni u čemu. Ideja Srbije kao ikakvog lidera je smiješna, pogotovo u trenutnim uvjetima, a koliko su se isti dobro pozicionirali govori Vučićevo ljubljenje njemačkog šupka kad god stigne za mrvice koje padnu sa stola. Niti imaju pristup europskim fondovima, niti politički utjecaj na institucije EU niti će ga uskoro i dobiti.

Njihovo sjedenje na dvije sjedalice znači da će pasti u rupu između njih u trenutku kada se te dvije sjedalice odmiču sve dalje jedna od druge. To pozicioniranje je bilo dobro u trenutku približavanja jednih i drugih. U trenutku udaljavanja je pogubno.

Sa druge strane RH sjedi na jednoj sjedalici vrlo čvrsto, dok ispod žita tradicionalno ima dobre odnose sa Rusijom (tko zna što o švercu oružja u RH za vrijeme 1991.g., kao i o obavještajnim podatcima koji su stizali iz Kremlja do Banskih dvora i Predsjedničkih dvora zna o čemu govorim :D ).

Ukratko fulao si ceo fudbal, RH ne može ne biti lider reGIOna u ovoj konstelaciji odnosa, a buduća vlada bi mogla iznenaditi u aspektima odnosa sa švabama :D .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 13:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Kao što sam već jednom napisao, Vučko (i Srbi općenito) bi bio novi Tito. Jedina razlika između njih dvojice je što je Tito guzio Istok i Zapad, a Vučka trenutno guze i Istok i Zapad.

Sve naše privatizacije (uključujući dvije ključne, HT i INA-u) su genijalni primjeri državništva u odnosu na ono što su Srbi dobili za NIS.

That aside, ne znam što gubiš vrijeme na ovog lika juniore.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

Jutarnji list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
SDB je napisao/la:
Kao što sam već jednom napisao, Vučko (i Srbi općenito) bi bio novi Tito. Jedina razlika između njih dvojice je što je Tito guzio Istok i Zapad, a Vučka trenutno guze i Istok i Zapad.

Sve naše privatizacije (uključujući dvije ključne, HT i INA-u) su genijalni primjeri državništva u odnosu na ono što su Srbi dobili za NIS.

That aside, ne znam što gubiš vrijeme na ovog lika juniore.


Upravo tako.

Ma trenutno odmaram od janjetine pa dok ponovno ne uzmem Clausewitza "O ratu" u ruke imam vremena.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 15:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 13:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Zadar1993 je napisao/la:
SDB je napisao/la:
Kao što sam već jednom napisao, Vučko (i Srbi općenito) bi bio novi Tito. Jedina razlika između njih dvojice je što je Tito guzio Istok i Zapad, a Vučka trenutno guze i Istok i Zapad.

Sve naše privatizacije (uključujući dvije ključne, HT i INA-u) su genijalni primjeri državništva u odnosu na ono što su Srbi dobili za NIS.

That aside, ne znam što gubiš vrijeme na ovog lika juniore.


Upravo tako.

Ma trenutno odmaram od janjetine pa dok ponovno ne uzmem Clausewitza "O ratu" u ruke imam vremena.


Ma dobro, ali zapravo nije ni loše da oni i njihovi simpatizeri među pripadnicima naših naroda i narodnosti misle da su ulovili Boga za bradu s tom politikom dvije stolice. Što više oni to misle, to više gospodarski, demografski i društveno propadaju i zaostaju za nama.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

Jutarnji list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 15:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
SDB je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Upravo tako.

Ma trenutno odmaram od janjetine pa dok ponovno ne uzmem Clausewitza "O ratu" u ruke imam vremena.


Ma dobro, ali zapravo nije ni loše da oni i njihovi simpatizeri među pripadnicima naših naroda i narodnosti misle da su ulovili Boga za bradu s tom politikom dvije stolice. Što više oni to misle, to više gospodarski, demografski i društveno propadaju i zaostaju za nama.


A i to se slažem.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 15:48 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 22:05
Postovi: 2993
Josipovic je bio clan Rotary cluba sto dovoljno govori o njima kao organizaciji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 15:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
master_mind_ je napisao/la:
Josipovic je bio clan Rotary cluba sto dovoljno govori o njima kao organizaciji.


Više manje svi profesori na fakultetima su u Rotaryu/Lionsima ili u oboje. Sami Rotarijanci su dobrotvorni klub, kao i Lionsi.
Osim toga služe i social networkingu odnosno povezivanju poslovnih ljudi. Unutra imaš ljude svakojake političke orijentacije. Od desničara do ljevičara.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 13:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Zadar1993 je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Josipovic je bio clan Rotary cluba sto dovoljno govori o njima kao organizaciji.


Više manje svi profesori na fakultetima su u Rotaryu/Lionsima ili u oboje. Sami Rotarijanci su dobrotvorni klub, kao i Lionsi.
Osim toga služe i social networkingu odnosno povezivanju poslovnih ljudi. Unutra imaš ljude svakojake političke orijentacije. Od desničara do ljevičara.


I meni blizak član obitelji, kao što znaš. I neka je. :D

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

Jutarnji list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 16:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 13:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
U slučaju eventualnog ponovnog približavanja Rusije i EU (koje bih osobno rado vidio), Hrvatska će od Rusije dobiti više nego što Srbija može i sanjati, kao što je bilo i u onim rijetkim trenucima kad je Hrvatska to htjela.

Samo treba imati sposobnu vlast koja će znati plivati u tim vodama.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

Jutarnji list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 22:41
Postovi: 9853
SDB je napisao/la:
U slučaju eventualnog ponovnog približavanja Rusije i EU (koje bih osobno rado vidio), Hrvatska će od Rusije dobiti više nego što Srbija može i sanjati, kao što je bilo i u onim rijetkim trenucima kad je Hrvatska to htjela.

Samo treba imati sposobnu vlast koja će znati plivati u tim vodama.


To je dobivano za ere Jeljcina. Jeljcin umro.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović
PostPostano: 18 tra 2015, 16:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
SDB je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Više manje svi profesori na fakultetima su u Rotaryu/Lionsima ili u oboje. Sami Rotarijanci su dobrotvorni klub, kao i Lionsi.
Osim toga služe i social networkingu odnosno povezivanju poslovnih ljudi. Unutra imaš ljude svakojake političke orijentacije. Od desničara do ljevičara.


I meni blizak član obitelji, kao što znaš. I neka je. :D


Kad dođe vrijeme i mi ćemo biti, jasno. No ima vremena za inicijaciju.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2098 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 84  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO