HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 18 pro 2009, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
„On se prijavio na natječaj za nastavnika Zemljopisa. Međutim, rečeno mu je da Siniša ne može u njihovoj školi predavati 'nacionalni' predmet Zemljopis, te su zaposlili Bošnjaka. Taj dečko je u protekle četiri godine dobio više od 120 odbijenica“.

Citat:
Već dulji period u Tuzli se vode polemike oko ključnih pozicija u javnim poduzećima. Naime, nebošnjačko stanovništvo u nebrojeno primjera protivilo se, između ostalog, pozicijama ravnatelja u školama koje izuzev jednog slučaja, pripadaju Bošnjacima.

Negodovanja se više ne odnosi samo na čelne pozicije, nego i kada su u pitanju ostala radnja mjesta koja, prema mišljenju mnogih, ne zadovoljavaju nacionalnu zastupljenost. Posljednji primjer je prijem u policiju MUP-a Tuzlanske županije koji je izazvao revolt kod građana. O tome bilježimo i reakciju Hrvatskog narodnog vijeća TŽ i Srpskog građanskog vijeća 1993. koji su organizirali zajedničku press-konferenciju kojom su željeli ukazati na postojanje diskriminacije.
Obrazovanje je, kako navode u HNV i SGV 1993., područje gdje je najdrastičnije narušena nacionalna struktura zaposlenih. Kao dokaz za to prezentirana je činjenica koja je već odavno poznata da od 86 ravnatelja škola u TŽ, samo jedan nije Bošnjak. Svi upravitelji javnih poduzeća su Bošnjaci, imenovanja su politička, a kriteriji stručnosti gotovo da i ne postoje. Odgovornost za takvu situaciju predstavnici HNV I SGV 1993. vide u županijskoj vlasti koju uglavnom čine kadrovi SDA.

MN / Dobio više od 120 odbijenica

Gradonačelnik Tuzle koji je u susjednim državama, pa i šire, poznat po očuvanju multietničkog identiteta grada, kaže kako ovakva jednonacionalna politika narušava imidž Tuzle, ali da općinska vlast nema mehanizme parirati županijskoj. Nije ovakva situacija samo kada je u pitanju imenovanje ravnatelja. Naime, Hrvati i Srbi problema imaju i pri apliciranju na bilo koja mjesta u javnim institucijama. Boško Milić, predsjednik SGV 1993. naveo je primjer jednog Tuzlaka koji je prije četiri godine diplomirao Zemljopis.
„On se prijavio na natječaj za nastavnika Zemljopisa. Međutim, rečeno mu je da Siniša ne može u njihovoj školi predavati 'nacionalni' predmet Zemljopis, te su zaposlili Bošnjaka. Taj dečko je u protekle četiri godine dobio više od 120 odbijenica“.

MN / Od 50 primljenih u MUP, njih 82 % su Bošnjaci

Pritužbe su građani slali i kada je u pitanju posljednji prijem policajaca u MUP TŽ. Ključnu ulogu pri prijemu imao je intervju koji su kandidati obavljali s predstavnicima ove institucije, a koji su podrazumijevali pitanja osobnih podataka i zašto kandidati žele biti policajci. Upravo zbog toga, kriterij kandidati smatraju smiješnim, te ih isti navodi na razmišljanje o prijemu na principu „veza“. Osim toga, ovaj prijem kako smatraju u HNV i SGV 1993. nije zadovoljio ni nacionalne kriterije, pa je tako od 50 primljenih njih 82 % su Bošnjaci, a 18 % Hrvati, Srbi i ostali. „Tražimo da se po principu pozitivne diskrimicije izvrši odabir 20 kandidata iz reda Srba, Hrvata i ostalih, a koji zadovoljavaju test fizičke sposobnosti i test općeg znanja i koji su na granici zbira deset. Tražimo i da Skupština Tuzlanske županije analizira strukturu zaposlenih u MUP TŽ i zauzme stav o načinu primjene amandmana na Ustav o konstitutivnosti naroda“, kazao je Slavko Peričević, predsjednik HNV TŽ.
MN / Opća diskriminacija

Predstavnici HNV TŽ i SGV 1993. smatraju da je na području cijele BiH, pa tako i TŽ, uveliko narušena nacionalna struktura zaposlenih u većini državnih institucija. Posljednji primjer prijema policajaca samo je jedan u nizu pokazatelja koliko se u Tuzlanskoj županiji ne poštuje nacionalna struktura što dovodi do opće diskriminacije. Na žalost, sve upućuje na to da za sada nema mehanizama koji bi se popravio stanje. Čekaju se izmjene Ustava i promjene politike na državnoj razini kako bi nešto konkretno moglo biti poduzeto i na nižim razinama vlasti.

Ankica S. Ć.


http://www.katolicki-tjednik.com/vijest.asp?n_UID=2324


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 18 pro 2009, 19:58 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
ma nije to ništa što je Siniša dobio 120 odbijenica za 4 godine , pa ja imam jarana koji je poslao oko 500 molbi za posao u Sarajevu u godini dana , i samo na jedno 7 su ga zvali na razgovor i to isključivo iz hrvatskih firmi (tj firmi gdje je vlasnik Hrvat) ali ga ni tu nisu primili jer nije imao štelu . i dan danas je nezaposlen , a normalan momak ono nije nikakav probisvjet, fin kulturan ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 23 sij 2010, 01:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Uzdaj se use i u svoje kljuse, zasto čekati da te neko zaposli ida zivis od njegove milostinje, zaposli se sam.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 23 sij 2010, 11:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
pa gdje nestade ti čovječe u crnom, javi se malo češće, približi Hrvate Tuzle cijenjenim posjetiocima foruma

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 23 sij 2010, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Poslovne obveze, edukacija itd, vidis kakva je situacija nece niko da zaposli ljude

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 25 sij 2010, 19:07 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
ManInBlack je napisao/la:
Uzdaj se use i u svoje kljuse, zasto čekati da te neko zaposli ida zivis od njegove milostinje, zaposli se sam.

nije svako sposoban samostalno da radi ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 04 vel 2010, 23:15 
Offline

Pridružen/a: 04 vel 2010, 22:38
Postovi: 3
Ne mogu da ne dam svoj komentar ovdje.
Da je situacija u TZ sjajna nije, ali daleko od toga da je tako losa kako neki pisu.
Ovdje se ljudi drugacije dijele, vama je to neobicno cuti zato sto ste vecina od vas bolesno opsjednuta nacionalizmo i vjerskom pripadnoscu, cast izuzetcima, ali svako ko zivi ovdje a ovo cita znat ce o cemu pricam.

Nacionalne podjele su primijetne samo u ruralnim dijelovima, to je nadam se slucaj u cijeloj BiH.
Ovdje se ljudi dijele na Tuzlake i "doslje".
Kada neko od "doslja" je na funkciji on dovodi svoje seljake iz ruralnih predjela, kada neko od Tuzlaka dodje na funkciju dovodi tuzlake, bez nacionalnih predznaka uglavnom.

Prosvjetnih radnika ima neogranicen broj i naravno da na takva radna mjesta se tesko zaposliti.

Volio bih da se u ovoj temi javi jos ljudi koji su iz TZ i sire pa da kazu da li sam u pravu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 04 vel 2010, 23:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
dinoz je napisao/la:
Ne mogu da ne dam svoj komentar ovdje.
Da je situacija u TZ sjajna nije, ali daleko od toga da je tako losa kako neki pisu.
Ovdje se ljudi drugacije dijele, vama je to neobicno cuti zato sto ste vecina od vas bolesno opsjednuta nacionalizmo i vjerskom pripadnoscu, cast izuzetcima, ali svako ko zivi ovdje a ovo cita znat ce o cemu pricam.


Ne sumnjam da je to tvoja percepcija, kao ni to da je njen razlog u površnosti.
Lako je bit "neopterećen" u gradu u kojem je ostalo 5% nemuslimana od prijeratnih 50%, i služe kao zanimljivost i ukras. :biceovodobro
I Hrvati u Ljubuškom su "neopterećeni" prema onih 5 ljubuških muslimana.


Dok god nije riješeno "hrvatsko pitanje" u BiH, razvoj normalnih odnosa je izuzetno težak.
Bratstvo-jedinstvo više ne postoji, znači na drugim, novim osnovama se može gradit zajednička država; dolazi u obzir samo izgradnja zajedničke države na potpuno ravnopravnim osnovama, gdje nitko neće zabijat nos u tuđe dvorište, a kod zajedničkih stvari surađivat.
Ili tako, ili nikako drugačije. Ne može se izmišljat ljubav gdje je nema. :neznam

Nakon omiljenog podjebavanja od strane Bošnjaka da je nas Hrvata 3-4 puta manje (što dobija posebnu draž u svjetlu činjenice da je više Hrvata očišćeno s teritorija pod kontrolom ABiH nego RS), nakon preglasavanja u vladi zajedničke Federacije, nakon podvale Sejde za hrvatskog člana predsjedništva, nakon što su zastupnici bošnjačkih stranaka u Domu Naroda 'ladno kazali da je vitalni nacionalni interes naroda kojeg oni predstavljaju to da Hrvati nemaju javne medije na svom jeziku- u najboljem slučaju možeš očekivat ogromnu ksenofobiju kod Hrvata, i mržnju prema ugnjetavačima/okupatorima.

Za utjehu, nakon uspostave federalne jedinice s hrvatskom većinom, Hrvati će postati najveći graDŽani i borit će se protiv nacionalizma manjinskih Bošnjaka u njoj.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 05 vel 2010, 01:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
dinoz je napisao/la:
Ne mogu da ne dam svoj komentar ovdje.
Da je situacija u TZ sjajna nije, ali daleko od toga da je tako losa kako neki pisu.
Ovdje se ljudi drugacije dijele, vama je to neobicno cuti zato sto ste vecina od vas bolesno opsjednuta nacionalizmo i vjerskom pripadnoscu, cast izuzetcima, ali svako ko zivi ovdje a ovo cita znat ce o cemu pricam.

Nacionalne podjele su primijetne samo u ruralnim dijelovima, to je nadam se slucaj u cijeloj BiH.
Ovdje se ljudi dijele na Tuzlake i "doslje".
Kada neko od "doslja" je na funkciji on dovodi svoje seljake iz ruralnih predjela, kada neko od Tuzlaka dodje na funkciju dovodi tuzlake, bez nacionalnih predznaka uglavnom.

Prosvjetnih radnika ima neogranicen broj i naravno da na takva radna mjesta se tesko zaposliti.

Volio bih da se u ovoj temi javi jos ljudi koji su iz TZ i sire pa da kazu da li sam u pravu.


O kakvim ti tuzlacima pričaš čovječe? U Tuzlu se intezivno doseljavaju 'seljaci' od vremena industrijske (r)evolucije, tj dolaska austrougara i otvaranja tvornica, rudnika itd. I prije toga u čaršiju su se doseljavali muslimani iz ruralnih krajeva. Tuzlaci kao authotoni narod ne postoji, nema ih istopili se i utopili u došlje. I ti sam si porijeklom iz neke pripizdine, od podrinja, i okolnih planina i prodajes se za nekog tuzlaka??? Koliko si puta ti kao 'tuzlak' otišao u kazalište ili na bosansko-srpskom pozorište? koliko si puta očistio smeće iza sebe pored jale? koliko si puta sjeo na naslonjac a noge stavio na sjedalo klupe u parku ili na banji? daj 'ba' pusti te demagogije o tuzlacima. Prošetaj malo po gradu i pogledaj smeće, koje ostavljaju podjednako i tuzlaci i doslje. Nema TUZLAKA :evotigana

U Tuzli ima nacionalizma samo što ga ti vidis kao patriotizam. Jedina pozitivna stvar što je narod generalno u tuzlanskom kraju natprosječno tolerantan, kad kazem narod mislim na sve narode i narodnosti.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 14 vel 2010, 19:43 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
evo ima posla za Hrvate , Mato se sam zaposlio , jos i đabe radi:

http://tuzlalive.ba/portal/2010/02/zims ... zgrtalica/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 20 vel 2010, 15:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Dok Mato o vlastitom trošku čisti ulice Tuzle, gradonačelnik Imamović otišao Josipoviću na ručak. jebes budale

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 24 vel 2010, 13:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
MRSHO je napisao/la:
[i]„On se prijavio na natječaj za nastavnika Zemljopisa. Međutim, rečeno mu je da Siniša ne može u njihovoj školi predavati 'nacionalni' predmet Zemljopis...


http://www.katolicki-tjednik.com/vijest.asp?n_UID=2324[/quote]

:blink

"nacionalni predmet zemljopis"..

ovo čak nije ni smešno :sad

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 26 vel 2010, 12:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58271
Lokacija: DAZP HQ
Real gone je napisao/la:

"nacionalni predmet zemljopis"..

ovo čak nije ni smešno :sad


koda ne znaš da u hrvatskim školama ne priznajemo avnojevske granice? :neznam

uči se da je ovo Hrvatska, samo nam bjelosvjetska gamad smeta da napravimo povjesne granice.

slika

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 03 ožu 2010, 19:51 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2010, 10:55
Postovi: 41
ManInBlack je napisao/la:
Volio bih da se u ovoj temi javi jos ljudi koji su iz TZ i sire pa da kazu da li sam u pravu.
U Tuzli se, uglavnom, glavna podjela vrši po kriteriju ljudi/neljudi. U Kantonu (ne županiji) Tuzlansko-Podrinjski malo je već drugačije stanje.

ManInBlack je napisao/la:
U Tuzli ima nacionalizma samo što ga ti vidis kao patriotizam. Jedina pozitivna stvar što je narod generalno u tuzlanskom kraju natprosječno tolerantan, kad kazem narod mislim na sve narode i narodnosti.
U cijeloj BiH, pa i u Tuzli, ima nacionalizma.
Pošto je ovo forum "rezerviran za 'Herceg-bosance' samo da naglasim:
Došao Kordić na Husino da nekud u "nedođiju" odvede Hrvate (radi njihovog "dobra"). S. Bešlagić pozvao žene Tuzle, pa na Husino svojim komšijama i poznanicima u goste. Mislim da je ovim "spašavanje" Hrvata - Husinjana, kakvo im je Kordić namijenio, doživilo krah. Da su ga poslušali ko zna gdje bi sada bili!
Nisam ni ja "pravi tuzlak". U Tuzli sam tek od 1974.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 06 ožu 2010, 11:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Rubi je napisao/la:
U Tuzli se, uglavnom, glavna podjela vrši po kriteriju ljudi/neljudi. U Kantonu (ne županiji) Tuzlansko-Podrinjski malo je već drugačije stanje.

O čemu ti? U tuzli se podjele osjete na svakom koraku, posebno kada tražiš posao, na kulturan način te odjebu samo zato što ti ime nije 'ajša' već isabela, pa da ne govorim o daljnjoj diskriminaciji u svakom pogledu. Da nije KŠC i franjevaca u tz hrvati bi bili totalno obezglavljeni.

Drugo riječ 'kanton' je tuđica, a župa ili županija je hrvatska i bosanska riječ, govore li ti šta povijesni dokumenti o župi usora i soli (koje nisu bile dio bosne, tj bosanski vladari su imali mali ili nikakav utjecaj)

Rubi je napisao/la:
U cijeloj BiH, pa i u Tuzli, ima nacionalizma.
Pošto je ovo forum "rezerviran za 'Herceg-bosance' samo da naglasim:
Došao Kordić na Husino da nekud u "nedođiju" odvede Hrvate (radi njihovog "dobra"). S. Bešlagić pozvao žene Tuzle, pa na Husino svojim komšijama i poznanicima u goste. Mislim da je ovim "spašavanje" Hrvata - Husinjana, kakvo im je Kordić namijenio, doživilo krah. Da su ga poslušali ko zna gdje bi sada bili!
Nisam ni ja "pravi tuzlak". U Tuzli sam tek od 1974.


Notorna laž ili izmišljotina, dario kordic nikada nije došao u tz ili husino da vodi hrvate nekamo, prvo jer su husinjani uglavnom komunjare (zaguljeni) i takvo nesto nebi proslo kod samih husinjana i ostalih hrvata soli. No istina je da su husinjani, kao i pučani naselja od sa sjevera (drijenče) do juga(višća) i sa istoka (križani-slavinovići) do zapada (bistarac-lukavac) masovno počeli odseljavati u RH tek od 2001 godine, tako da danas praktično nema kuće iz koje neko nije otišao iz bosne.

Sad na to ih nije natjerao kordic, vec sredina i politika koja ih okruzuje! Jer eto ako kažu županija, odmah nisu poželjni iako govore ispravnije nego ovaj 'bošnjak'

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 06 ožu 2010, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
I nije mi jasno zašto uvijek uzimate Husino za primjer, jer ono se ne razlikuje puno od ostalih naselja/sela kao što su Drijenča, Obodnica, Breške, Dokanj, Tetima, Grabovica, Križani, Kolovrat, Orašje, Par Selo, D.Pasci, D.Dubrave, Spreča, Strašanj, Višća, Gornje Živinice, Lug, Ljubače, Morančani, Kiseljak, g i d Bistarac, Ljepunice, Čanići, Lipnica, Rapače...!??

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 29 lip 2010, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lip 2010, 20:16
Postovi: 98
Lokacija: Soli
Upravo sam se registrirao na ovaj forum, pa eto ovo mi je i prvi post.
Što se tiče položaja Hrvata u Tuzli, mogu samo reći da je katastrofalan. Nama Hrvatima su sva vrata zatvorena, čim se izjasnimo o svojoj nacionalnoj pripadnosti. Doduše to je i krivica nas samih jer se nemali broj Hrvata u Tuzli se deklarira kao "bosanci katolici" (što mogu vidjeti po svojim prijateljima). A sigurno je i to posljedica straha koji imaju kad se izjasne o svojoj nacionalnosti. Meni osobno se smučio život u Tuzli nakon utakmice 2008. između Hrvatske i Turske, poslije velikog slavlja na ulicama grada koje je priređeno u čast pobjede "braće sa Bosfora". Tad smo se svi mogli uvjeriti što naši susjedi misle o nama. Jednom rečenicom mi smo "Vlasi" na "turskoj zemlji". Ali svi oni zaboravljaju da su Hrvati bili tu mnogo prije nego što su Turci okupirali Bosnu. I onda im je svima čudno kad govorim svojim maternjim jezikom - hrvatskim, kad kažem da navijam za Zrinjski iz Mostara, kad obučem hrvatski dres na rekreaciju, kad navijam za Hrvatsku u nogometu, košarci, rukometu itd. itd. A mogu tek misliti kako je Srbima koji žive u Tuzli, oni su u još gorem položaju s obzirom na sav ovaj "šljam" što se slio u Tuzlu nakon rata iz Podrinja... Danas je normalno u Tuzli proći u majici sa turskom zastavom, ali kad prođete u hrvatskom dresu svi gledaju u vas ko da ste pali s Marsa. Na samom Pravnom fakultetu, na kojem studiram vlada strašna odbojnost prema svima koji kažu za sebe da nisu Bošnjaci ili "bosanci" (ne uključujući studente iz Palestine). Sama literatura povijesnih predmeta je katastrofalna (čista agitacija i propaganda), pa me i ne čudi zašto se studenti Hrvati srame svog podijetla i naroda, a meni se osobno gadi da to čitam...
I riječ po riječ, odoh i ja preopširno, ali nažalost i ovo je malo da se opiše trenutna situacija u kojoj se nalaze Hrvati Tuzle...

_________________
Još smo tu, još nas ima u inat svima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 29 lip 2010, 21:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Svaka čast na tekstu i dobrodošao Yoni. :palacgore2


P.S.
Izgleda da će Ultrasi dobiti podružnicu Tuzla-Soli. :zrinjski_ultras1

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 30 lip 2010, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lip 2010, 20:16
Postovi: 98
Lokacija: Soli
Hvala!

Bit će i to ako Bog da, pa da bodrimo Plemiće i u Tuzli... :) :zrinjski

_________________
Još smo tu, još nas ima u inat svima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 12 kol 2010, 09:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 kol 2010, 08:59
Postovi: 13
Lokacija: HR HB Tuzla
Ja takodje navijam za Zrinjski iz Tuzle sam i šest mojih rodjaka i mojih najbolji prijatelja svi smo teški Ultraši...
Položaj Hrvata u Tuzli je jadan, no u posljednje vrijeme se mladi počinju okupljati oko Mladeži HDZ-a BiH koji jedini radi sa mladeži Hrvatskom koja tamo i dalje živi.Trenutno na Županiji Mladež HDZ-a BiH broji oko 1.100 članova skoro je završen nogometni turnir koji su organizirali članovi Mladeži HDZ-a BiH.Sinoć je uprilićena manja proslava u D.Dubravama pored Tuzle koja je obilježila uspiješno završen nogometni turnir gdje je bilo nazoćno oko 100 mladih iz Par Sela, D.Dubrava te Gornje Male.HDZ-BiH Tuzle je uredio prostorije u Lugu za Mladež sa internetom, zatim je uredio u Poljani teren za nogomet te za odbojku na pjesku ima toga dosta još no na žalost nitko drugi nije učinio ništa za mlade u Tuzlansko Županiji...

_________________
Vidje Hrvatska mnogo čuda, no ne nadje dovoljno štrika za toliko "JUDA"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 12 kol 2010, 09:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 kol 2010, 08:59
Postovi: 13
Lokacija: HR HB Tuzla
Da želio sam istaći i sljedeće da u Tuzli broj uposlenih Hrvata u državnim institucijama trenutačno iznosi 2,6%, gledajuć da je Hrvata u Tuzli 1991 živjelo oko 30% to predstavlja direktnu segregaciju Hrvata ...Niti u jednoj osnovnoj i srednjoj školi na cijeloj Tuzlanskoj Županiji niti jedan direktor nije Hrvat, pa niti zamijenik...U Tuzli je otvoren odsjek Turskog jezika i književnosti sa ciljem da se proizvede kadar profesora Turskog jezika te da se u osnovne i srednje škole uvede Turski jezik kao obvezan...A nisu dopustili na inicijativu HDZ-a BiH da se otvori odsjek Hrvatskog jezika i književnosti.Situacija u Tuzli sa nacionalnog aspekta je gora nego za vrijeme rata jer se mržnja prema Hrvatima sve više izražava!!

_________________
Vidje Hrvatska mnogo čuda, no ne nadje dovoljno štrika za toliko "JUDA"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 12 kol 2010, 19:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
Rješenje problema je prosto, ali ga fašistoidne vlasti nikad neće provesti.

- Uspostava direkcije protiv diskriminacije na nivou FBiH
- Dotičnu ovlastiti na novčano ima pravo drastično kazniti općine/kantone koje u javnoj administraciji ne poštuju nacionalni balans npr. prva godina 5% budžeta, druga 10% itd.
- Ovako prikupljeni novac ustupiti općinama/kantonima koji ispunjavaju kriterije

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 28 ruj 2010, 22:04 
Offline

Pridružen/a: 15 svi 2010, 20:38
Postovi: 10
posebice treba prozvati one koji svoju dijedovinu prodaju i prave pomjesana sela :gun_bandana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 28 ruj 2010, 22:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Tko manipuliše novcem mještana naselja Orašje?


Novinar: Indira Arnaut, Datum objave: 28.09.2010

Za put u naselju Orašje, mještani se godinama bore. Neki su čak digli i kredit kako bi uplatili na račun Općine Tuzla, te kako bi ista sredstva bila uložena u sanaciju i pravljenje 4 km puta. Sredstva prikupljena, uplaćena na račun Općine Tuzla, a put ostao isti.U Opštini Tuzla šute o tome gdje je završio novac mještana Orašja.

„ Ja sam digao kredit, dao sam 700KM da se put napravi, uplatio na račun Općine Tuzla, a vidite, puta nigdje. Neko manipuliše našim parama i radi šta hoće“, priča Ivo Tomić, mještanin naselja Orašje.

Na dijelu puta pojavilo se i klizište, te su mještani vlastitim sredstvima isti morali nasipati. Zbog loše putne komunikacije dio sela potpuno je iseljen. Djeca koja žive u ovom naselju, do škole moraju pješačiti nekoliko kilometara. Autobusi ovdje, kažu mještani, ne dolaze.

U Općini Tuzla nisu nam htjeli dati odgovor na pitanje šta je s parama koje su mještani uplatiti na općinski račun ni hoće li put ikada biti napravljen. Nadležne u Službi za komunalne poslove ne zanima što se mještani iseljavaju i što je posljednji put u ovom naselju dijete rođeno prije šest godina.


:bihzastava

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U Tuzlanskoj županiji nema posla za Hrvate i Srbe?
PostPostano: 23 stu 2010, 00:01 
Offline

Pridružen/a: 20 stu 2010, 23:59
Postovi: 119
Lokacija: Tuzla
Johnny Reb je napisao/la:
Upravo sam se registrirao na ovaj forum, pa eto ovo mi je i prvi post.
Što se tiče položaja Hrvata u Tuzli, mogu samo reći da je katastrofalan. Nama Hrvatima su sva vrata zatvorena, čim se izjasnimo o svojoj nacionalnoj pripadnosti. Doduše to je i krivica nas samih jer se nemali broj Hrvata u Tuzli se deklarira kao "bosanci katolici" (što mogu vidjeti po svojim prijateljima). A sigurno je i to posljedica straha koji imaju kad se izjasne o svojoj nacionalnosti. Meni osobno se smučio život u Tuzli nakon utakmice 2008. između Hrvatske i Turske, poslije velikog slavlja na ulicama grada koje je priređeno u čast pobjede "braće sa Bosfora". Tad smo se svi mogli uvjeriti što naši susjedi misle o nama. Jednom rečenicom mi smo "Vlasi" na "turskoj zemlji". Ali svi oni zaboravljaju da su Hrvati bili tu mnogo prije nego što su Turci okupirali Bosnu. I onda im je svima čudno kad govorim svojim maternjim jezikom - hrvatskim, kad kažem da navijam za Zrinjski iz Mostara, kad obučem hrvatski dres na rekreaciju, kad navijam za Hrvatsku u nogometu, košarci, rukometu itd. itd. A mogu tek misliti kako je Srbima koji žive u Tuzli, oni su u još gorem položaju s obzirom na sav ovaj "šljam" što se slio u Tuzlu nakon rata iz Podrinja... Danas je normalno u Tuzli proći u majici sa turskom zastavom, ali kad prođete u hrvatskom dresu svi gledaju u vas ko da ste pali s Marsa. Na samom Pravnom fakultetu, na kojem studiram vlada strašna odbojnost prema svima koji kažu za sebe da nisu Bošnjaci ili "bosanci" (ne uključujući studente iz Palestine). Sama literatura povijesnih predmeta je katastrofalna (čista agitacija i propaganda), pa me i ne čudi zašto se studenti Hrvati srame svog podijetla i naroda, a meni se osobno gadi da to čitam...
I riječ po riječ, odoh i ja preopširno, ali nažalost i ovo je malo da se opiše trenutna situacija u kojoj se nalaze Hrvati Tuzle...


Potpisujem svako slovo.
Osim dijela oko navijanja za Zrinski. Moje srce, naime, pripada Hajduku. :)


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO