HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 srp 2024, 02:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188 ... 336  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37094
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Vujadin je napisao/la:
Hrvatska navukla na sebe bijes svih susjeda i jos Kolinda proziva gospodju Merkel.
Sta vam je? :neznam


Dosadilo da nas nazivate konjušarima :aleale

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:19 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Vladimir RUS je napisao/la:
Eto njih i u BiH. Semberija i Posavina su prve "na udaru". :neznam

Citat:
Koja je najbolja ruta za izbjeglice u BiH?

Granična policija BiH u pripravnosti je zbog eventualnog dolaska izbjeglica. Državna granica i službeni prelazi nisu bili prepreke ljudima s Bliskog istoka da uđu u susjedne zemlje.

slika

Ali, BiH pored službenih ima i one prirodne granice - rijeke.

Ulazak na sjeveroistoku zemlje, Rača i Pavlovića most - službeni granični prelazi. Po službenom planu izbjeglice će u prihvatne centre u bivšu tvornicu u Panafleks u Janji i Eko kamp u Amajlijama. Kako im nije cilj ostati u BiH, najbliža i najpogodnija ruta za ulazak u EU, jest mjesto Crnjelovo na granici s Hrvatskom, ali i prelazi u Brčkom, ka Gunji, navodi N1.

Treća ruta iz prihvatilišta, koju su projektirali dužnosnici BiH, najduža je i ide cijelim teritorijem zemlje ka Unsko-sanskom Kantonu. Ilegalni prelazak granice, čamcima tretira se kao trgovina ljudima. Koju mještani ne isključuju.

Stanoviti Žarko, iz Bijeljine, kaže da ima trgovine ljudima...ako plate.

"Vodostaj je nizak. No, Sava je i dalje plovna, a Drina bujičasta".

I pored niskog vodostaja Drine, mještani kažu da je gotovo nemoguće ilegalno prehodati rijeku, i pored toga što su 53 pogodne lokacije od Zvornika, Drinom, do Broda Savom.

Šverc oružja, stoke, cigareta, u pograničnom pojasu je čest. I službe i mještani znaju tko se bavi ilegalnim poslom.

Milana Jakovića, iz Srbije ekipa N1 zatekla je na teritoriju BiH gdje ima zemlju.

"Prelazim granicu na biciklu i s osobnom kartom. Kontroliraju me, ali je moguće prijeći", kaže Milan Jaković iz sela Badovinci u Srbiji.

Podaci s terena, sa sjeveroistokaa zemlje, ne poklapaju se sa službenim rutama projektiranim u Sarajevu.

Put od Bijeljine do USK, predviđenog koridora za izlazak izbjeglica dug je blizu 400 km, onaj od Bijeljine do prelaza Brčko Gunja, desetak puta manje.

(Mondo.ba)



Vidim nema ni djece ni zena.


Pitam se samo kako pojedince na ovoj temi vise nije stid i sram.

Doduse moze se anonimno.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8188
Carmello Šešelj je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Hrvatska navukla na sebe bijes svih susjeda i jos Kolinda proziva gospodju Merkel.
Sta vam je? :neznam

Uskoro će izbori. Treba se prikazati domoljubom.

Stranke u Hrvatskoj najvecu podrsku dobiju ako zakuvaju sa Srbima.
Valja pratiti ostatak izborne kampanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:20 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
bezimeni12 je napisao/la:
Citat:
EU usvojila plan, ali bez jedinstva
Evropski ministri unutrašnjih poslova usvojili su plan o raseljavanju 120.000 migranata unutar EU, nakon glasanja "velikom većinom" u Briselu, prenosi BBC.

IZVOR: B92 UTORAK, 22.09.2015. | 17:47

Foto: Beta, AP
Foto: Beta, AP
Prema dogovorenom planu, migranti će prema dogovorenim kvotama biti prebačeni iz Italije, Grčke i Mađarske u druge zemlje članice EU.

Protiv plana su glasale četiri članice EU - Mađarska, Slovačka, Rumunija i Češka, dok je Finska bila uzdržana. BBC ističe da je retkost da se pitanja koja se tiču suvereniteta država u EU donose većinom, bez jednoglasne odluke.

Svugdje i ovaj nas BBC stigne...



Humor ti je onako bas ... vitalan, ko i lik s avatara.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37094
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
granica je napisao/la:

Ako moze, ali stvarno iskreno. Dakle zaista ne podjebavam vec me interesuje da li osjetis makar blagu erekciju kad pomislis na Bitku na Neretvi? Ne mislim na njen ishod i kraj, vec na slavni pocetak.


Koji početak misliš na ono kad su Srbi, Hrvati i Bošnjaci udruženo udarili na Jugoslavene :neznam

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:24 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
daramo je napisao/la:
granica je napisao/la:

Ako moze, ali stvarno iskreno. Dakle zaista ne podjebavam vec me interesuje da li osjetis makar blagu erekciju kad pomislis na Bitku na Neretvi? Ne mislim na njen ishod i kraj, vec na slavni pocetak.


Koji početak misliš na ono kad su Srbi, Hrvati i Bošnjaci udruženo udarili na Jugoslavene :neznam



Mislio sam na ono kad su ustase i cetnici, dakle srpski i hrvatski patrioti, zajedno udarili na mrske komunjare.

To je ono sto ovaj sad prizeljkuje..samo sto bi ovaj put komjunjare onako propratno pod noz, zajedno s "******" na Kosovu.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:24 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
zasto ne mogu napisati "ba-lija"?

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22976
bezimeni12 je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Uskoro će izbori. Treba se prikazati domoljubom.

Stranke u Hrvatskoj najvecu podrsku dobiju ako zakuvaju sa Srbima.
Valja pratiti ostatak izborne kampanje.

Vidiš kako je Milanović raskrinkao našu "zaveru" sa Mađarima protiv Hrvatske, na Tutino oduševljenje.

Biće zabavno pratiti, slažem se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 20:35
Postovi: 309
granica je napisao/la:
Nemoj tako, ja znam da se cetnik samo shali. Ja i on smo staaaari poznanici, iz jednog drugog univerzuma..pa ja sam njemu od milja znao spucati ban radi mnogo manjih gadosti nego sto je - doduse cesto uz odredjenu dozu humora, znao ovdje prosipati.


1)Nakon onih silnih tvrdnji da su desničari u EU počinili više terorističkih djela, kako je moguće da se ispostavilo da su ti braća gora i po broju napada i po broju žrtava? Dobro uklopljena, integrirana braća koja broje tek par % u svakoj EU zemlji.

2)Što kažeš na službenu statistiku Eurostata koja govori da su ovdje izbjeglice u manjini (tek 1 od 5) (da ti je srcu lakše, umjesto izbjeglica ubuduće čitaj Sirijci)?

bezimeni12 je napisao/la:
granica je napisao/la:
Mi ovaj put ne zelimo ucestvovati. :bihzastava

Djes' ba ateista?


Ateista i Austrijanac

_________________
I don't hate you, I'm just not necessarily excited about your existence


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37094
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
granica je napisao/la:

Mislio sam na ono kad su ustase i cetnici, dakle srpski i hrvatski patrioti, zajedno udarili na mrske komunjare.

To je ono sto ovaj sad prizeljkuje..samo sto bi ovaj put komjunjare onako propratno pod noz, zajedno s "******" na Kosovu.


A gdje su bili muslimani svi u partizanima =))
Tu vas je više zginulo na suprotnoj strani u crnim uniformama.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 22:01
Postovi: 1588
:palacgore1

"Ne volim ograde, bolje vojskom na izbeglice"
Predsednik Češke Miloš Zeman zatražio je ponovo da se na granice Češke pred eventualni talas izbeglica postave vojnici.

IZVOR: BETA UTORAK, 22.09.2015. | 15:15


http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1042484

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8188
Carmello Šešelj je napisao/la:
bezimeni12 je napisao/la:
Stranke u Hrvatskoj najvecu podrsku dobiju ako zakuvaju sa Srbima.
Valja pratiti ostatak izborne kampanje.

Vidiš kako je Milanović raskrinkao našu "zaveru" sa Mađarima protiv Hrvatske, na Tutino oduševljenje.

Biće zabavno pratiti, slažem se.

Milanovic strpao Karamarka u dzep.Zaratio sa Srbima,Madjarima,Slovencima,EU,sve za spas lijepe nase.
HDZ na aparatima. Probali i oni napasti Angelu, ali bez rezultata.
Jedino im ostaje da napadnu USA da povrate inicijativu, a nesto inicijative bi se povratilo da napadnu Sarajevo i muslimansku politiku prema Hrvatima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37094
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Da tko bi rekao da su češki ateisti najveći borci protiv islamizacije.
Ovo se odvija u zapletima nevjerovatnijim nego u turskim sapunicama, ne zna se tko kome uvaljuje s sleđa.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22976
Na kraju će Grci dobiti otpis dugova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:32 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Sation je napisao/la:
granica je napisao/la:
Nemoj tako, ja znam da se cetnik samo shali. Ja i on smo staaaari poznanici, iz jednog drugog univerzuma..pa ja sam njemu od milja znao spucati ban radi mnogo manjih gadosti nego sto je - doduse cesto uz odredjenu dozu humora, znao ovdje prosipati.


1)Nakon onih silnih tvrdnji da su desničari u EU počinili više terorističkih djela, kako je moguće da se ispostavilo da su ti braća gora i po broju napada i po broju žrtava? Dobro uklopljena, integrirana braća koja broje tek par % u svakoj EU zemlji.

2)Što kažeš na službenu statistiku Eurostata koja govori da su ovdje izbjeglice u manjini (tek 1 od 5) (da ti je srcu lakše, umjesto izbjeglica ubuduće čitaj Sirijci)?

bezimeni12 je napisao/la:
Djes' ba ateista?


Ateista i Austrijanac


Haha koji si ti Wadenbeisser. Statistika ne govori o 1/5 izbjeglica vec o 1/5 Sirijaca medju izbjeglicama. Tako da, jebiga, lazes.

Da citas, ko sto ne citas, znao bi da nisam ateista.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:34 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
daramo je napisao/la:
granica je napisao/la:

Mislio sam na ono kad su ustase i cetnici, dakle srpski i hrvatski patrioti, zajedno udarili na mrske komunjare.

To je ono sto ovaj sad prizeljkuje..samo sto bi ovaj put komjunjare onako propratno pod noz, zajedno s "******" na Kosovu.


A gdje su bili muslimani svi u partizanima =))
Tu vas je više zginulo na suprotnoj strani u crnim uniformama.



Koji si ti, da izvines, blentov. :D PA nisam govorio o katolicima i pravoslavcima vec o ustasama i cetnicima.

Ali vidim ja da je tebi uniforma udarila u mozak pa ne kontas razliku.

Da ponovim, doso lik, koji se zove cetnik, i prizeljkuje suradnju, ne s katolicima, vec s ustasama, jebemliga...i to pri klanju Albanaca po Kosovu. Zato sam i spomenuo Bitku na Neretvi.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8188
granica je napisao/la:

Da citas, ko sto ne citas, znao bi da nisam ateista.

Nije vazno, ateista ili agnostik, isti klinac.
Bitno je da se ne smijes zakleti Allahom, znaci lazes. Takijas kako bi neki rekli.
Zanimljivo je da se ustase i cetnici mogu pisati a da su bahlije na filteru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 20:35
Postovi: 309
granica je napisao/la:

Haha koji si ti Wadenbeisser. Statistika ne govori o 1/5 izbjeglica vec o 1/5 Sirijaca medju izbjeglicama. Tako da, jebiga, lazes.

Da citas, ko sto ne citas, znao bi da nisam ateista.


Već ti je napisano, ne mogu svi biti izbjeglice iako mi je stanje u zemlji loše.

1)Nakon onih silnih tvrdnji da su desničari u EU počinili više terorističkih djela, kako je moguće da se ispostavilo da su ti braća gora i po broju napada i po broju žrtava? Dobro uklopljena, integrirana braća koja broje tek par % u svakoj EU zemlji.

2)Što kažeš na službenu statistiku Eurostata koja govori da su ovdje izbjeglice u manjini (tek 1 od 5) (da ti je srcu lakše, umjesto izbjeglica ubuduće čitaj Sirijci)?

_________________
I don't hate you, I'm just not necessarily excited about your existence


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:37 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
daramo je napisao/la:
Da tko bi rekao da su češki ateisti najveći borci protiv islamizacije.
Ovo se odvija u zapletima nevjerovatnijim nego u turskim sapunicama, ne zna se tko kome uvaljuje s sleđa.



Ovo je fenomen o kojem bi se moglo diskutovati. Istina je to sto kazes. Ali uopste nije cudno. Oni nisu per definizione islamofobicni vec se jednostavno boje porasta uticaja vjere, bilo koje, pa tako naravno i islama.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37094
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Frontex procjenjuje da se još 500 000 imigranata želi dočepati Europe prije zime, 200 000 ih trenutno već putuje balkanskom rutom prema Europi.

Zašto bi Ostojić napustio sjednicu sigurno su tražili da budemo hot-spot?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:38 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
bezimeni12 je napisao/la:
granica je napisao/la:

Da citas, ko sto ne citas, znao bi da nisam ateista.

Nije vazno, ateista ili agnostik, isti klinac.
Bitno je da se ne smijes zakleti Allahom, znaci lazes. Takijas kako bi neki rekli.
Zanimljivo je da se ustase i cetnici mogu pisati a da su bahlije na filteru.


Zasto bi ista radio sto kojekakav smokljo od mene trazi? Pa takvima ga mogu jedino opsovati. A necu, posto sam obecao Ministru da cu biti kulturan.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:40 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Sation je napisao/la:
granica je napisao/la:

Haha koji si ti Wadenbeisser. Statistika ne govori o 1/5 izbjeglica vec o 1/5 Sirijaca medju izbjeglicama. Tako da, jebiga, lazes.

Da citas, ko sto ne citas, znao bi da nisam ateista.


Već ti je napisano, ne mogu svi biti izbjeglice iako mi je stanje u zemlji loše.

1)Nakon onih silnih tvrdnji da su desničari u EU počinili više terorističkih djela, kako je moguće da se ispostavilo da su ti braća gora i po broju napada i po broju žrtava? Dobro uklopljena, integrirana braća koja broje tek par % u svakoj EU zemlji.

2)Što kažeš na službenu statistiku Eurostata koja govori da su ovdje izbjeglice u manjini (tek 1 od 5) (da ti je srcu lakše, umjesto izbjeglica ubuduće čitaj Sirijci)?



Pa nije "da ti bude lakse" vec je tako. Tu se govori o Sirijcima. A zasto je to tako? Pa zato sto se dopustilo da se gleda skrstenih ruku i sad kad su ljudi krenuli na svoju volju pristekalo im se svega i svacega. Cak i Albanaca, cuo sam. Sto je valjda logicno. Tim Sirijcima, i ostalim izbjeglicama, treba dati azil. Da li bi podrzao ovakav prijedlog?


I ne govori o mojoj braci jer ja s tim ljudima manje simpatisem nego ti s jednim masovnim ubicom i vjerskim fanatikom A. Brejvikom.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8188
Sation je napisao/la:
2)Što kažeš na službenu statistiku Eurostata koja govori da su ovdje izbjeglice u manjini (tek 1 od 5) (da ti je srcu lakše, umjesto izbjeglica ubuduće čitaj Sirijci)?


Nema ih ni toliko po definiciji UN-a.
Jednom kad udju u Tursku, postaju izbjeglice, i posto im zivoti nisu vise ugrozeni ako idu dalje, postaju migranti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Možda i nije loša ideja o prisilnoj raspodjeli. Ne zaboravite da se radi o socijalama i socijalnim benefitima. Sumnjam da će im ostale države biti toliko atraktivne.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 ruj 2015, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 20:35
Postovi: 309
granica je napisao/la:

Pa nije "da ti bude lakse" vec je tako. Tu se govori o Sirijcima. A zasto je to tako? Pa zato sto se dopustilo da se gleda skrstenih ruku i sad kad su ljudi krenuli na svoju volju pristekalo im se svega i svacega. Cak i Albanaca, cuo sam. Sto je valjda logicno. Tim Sirijcima, i ostalim izbjeglicama, treba dati azil. Da li bi podrzao ovakav prijedlog?


I ne govori o mojoj braci jer ja s tim ljudima manje simpatisem nego ti s jednim masovnim ubicom i vjerskim fanatikom A. Brejvikom.


Ah, nećemo se tako igrati.Trebaš biti fin i kulturan i odgovoriti na pitanja a ne preskakati dijelove koji ti ne odgovaraju i pričati nešto drugo.

Stoga, ponavljam (sa malim ispravkom, čisto da vidim dali će promijeniti stvari):

1)Nakon onih silnih tvrdnji da su desničari u EU počinili više terorističkih djela, kako je moguće da se ispostavilo da su muslimani gori i po broju napada i po broju žrtava? Dobro uklopljeni, integrirani muslimani, koji broje tek par % u svakoj EU zemlji.

2)Što kažeš na službenu statistiku Eurostata koja govori da su ovdje SIRIJCI u manjini (tek 1 od 5) (a Sirijci su skoro pa jedini koji se mogu nazvati pravim izbjeglicama)?

_________________
I don't hate you, I'm just not necessarily excited about your existence


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188 ... 336  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO