HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 07:05.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 10 ruj 2015, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ipak ide na suđenje. Zar nije bilo više zločina, koja mu se stavljaju na teret?

Citat:
Tužiteljstvo Bosne i Hercegovine obaviješteno je da je optužnica u predmetu Naser Orić i drugi u cijelosti potvrđena na Sudu BiH, priopćeno je iz Tužiteljstva. Optužnicom, koja je podignuta krajem kolovoza, Naser Orić i Sabahudin Muhić se terete da su tokom rata i oružanog sukoba između Armije RBiH i VRS-a, na području Srebrenice i Bratunca, u svojstvu zapovjednika i pripadnika snaga Armije RBiH, postupili protivno odredbama Međunarodnog humanitarnog prava i Ženevske konvencije.

U optužnici se navodi da su optuženi tijekom 1992. godine u mjestima Zalazje, Lolići i Kunjerac, počinili ubojstvo tri zarobljenika srpske nacionalnosti.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 10 ruj 2015, 17:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Bilo naravno.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 10 ruj 2015, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 srp 2015, 01:07
Postovi: 131
Lokacija: Праведна ХБ
Inače, Naser nam je svetac. Đe će on zločin napravit.

No sačekajmo i pravomoćnu presudu, za koju ćemo se morati strpiti, kako bi se mogli lijepo naslađivati.

_________________
„Da, Herceg-Bosna je hrvatska i po trećem pravu: po pravu pobjede hrvatskoga duha...”

...Antun Gustav Matoš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Da vidimo i taj cirkus. Mogu pretpostaviti, jedan sudac Muharem, sutkinja Dženana, treći sudac Ibrahim. Možda ubace kojeg halal Hrvata ili Srbina za privid.

Citat:
Danas počinje suđenje Oriću i Muhiću

Autor:
Vecernji.ba

Pred Sudom BiH danas će početi suđenje ratnom zapovjedniku Srebrenice Naseru Oriću i Sabahudinu Muhiću, optuženima za zločine protiv ratnih zarobljenika na području Bratunca i Srebrenice. Početak suđenja u predmetu "Orić i drugi" zakazan je za 10 sati. Sud BiH potvrdio je optužnicu protiv ratnog zapovjednika Armije BiH u Srebrenici Nasera Orića i njegova suborca Sabahudina Muhića. U Tužiteljstvu BiH su rekli kako su obaviješteni da je Sud BiH potvrdio sve točke optužnice protiv Orića i Muhića. Optužnica je podignuta 27. kolovoza, nakon čega je proslijeđena Sudu BiH na potvrđivanje. Orić i Muhić terete se da su tijekom rata na području Srebrenice i Bratunca postupali suprotno odredbama međunarodnog humanitarnog prava i Ženevskih konvencija.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
Meni je sudjenje Oricu kao da gledam Zvezde Grada. I ono Haris Berković dominira usred Skoplja. Vjerujem da ce i ovaj tako, ne zato što mu stujem lik i djelo, nego takmicarski sam raspoložena :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 11:18 
Offline

Pridružen/a: 31 srp 2015, 21:39
Postovi: 1567
BBC je napisao/la:
Da vidimo i taj cirkus. Mogu pretpostaviti, jedan sudac Muharem, sutkinja Dženana, treći sudac Ibrahim. Možda ubace kojeg halal Hrvata ili Srbina za privid.

Citat:
Danas počinje suđenje Oriću i Muhiću

Autor:
Vecernji.ba

Pred Sudom BiH danas će početi suđenje ratnom zapovjedniku Srebrenice Naseru Oriću i Sabahudinu Muhiću, optuženima za zločine protiv ratnih zarobljenika na području Bratunca i Srebrenice. Početak suđenja u predmetu "Orić i drugi" zakazan je za 10 sati. Sud BiH potvrdio je optužnicu protiv ratnog zapovjednika Armije BiH u Srebrenici Nasera Orića i njegova suborca Sabahudina Muhića. U Tužiteljstvu BiH su rekli kako su obaviješteni da je Sud BiH potvrdio sve točke optužnice protiv Orića i Muhića. Optužnica je podignuta 27. kolovoza, nakon čega je proslijeđena Sudu BiH na potvrđivanje. Orić i Muhić terete se da su tijekom rata na području Srebrenice i Bratunca postupali suprotno odredbama međunarodnog humanitarnog prava i Ženevskih konvencija.

slika

_________________
Giggity giggity goo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 13:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
dobra mu je ona nova advokatica,Lejla Čović... :smajl020

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 14:33 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Dokaz da smo jedan narod.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Ne vjerujem da će kadije iz Suda i Tužilaštva nepostojeće i nakaradne zemlje presuditi Naseru. I ako ga osude, osudiće ga najvjerovatnije na par dana, eventualno par mjeseci, a uvrh glave godinu dana i to zbog paljenja krava, koza i ovaca, a za ubistvo Srba će se izvući pošto međunarodno društvo za zaštitu domaćih životinja od nasilne i brutalne smrti će se pobuniti tako da manevar za da ga ne osude biće mali po tom pitanju. :zubati

A to što je mnoge ljude poslao na onaj svijet, a neke od njih i lično na najmonstruozniji način ubio to pojela maca pošto pravosuđe se fokusira na onaj "beznačajan" segment cjelokupne priče (ubistvo 3 osobe).

Ovo govori mnogo sa kakvim pravosuđem i kakvom "državom" mi Srbi imamo posla.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 17:30 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Kad bi se svima sudilo za zlocine jos jedno deset puta vise Srba, no danas, bi zavrsilo tamo, a bogami i podosta Bosnjaka, ali i Hrvata.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 17:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Kad bi svi bili procesuirani, sigurno je da nebi bio omjer kao što je sad (90 odsto osuđenih su Srbi, ostalo Hrvati, a Bošnjaci u promilima :zubati). Uzmemo li u obzir cifru nastradalih po nacionalnosti vidjećemo da brojka uopšte ne može da bude onakva kakva je sada.

Ovako kakvo je sadašnje stanje, poruka je i više nego jasna i jednostavna, sve svaliti na Srbe tj. sav teret rata u BiH svaliti na jednu stranu i na Hrvate koji su ratovali protiv Bošnjaka, a Bošnjaci, uključujući i one najzaslužnije, da budu pošteđeni, eventualno osuditi nekog trećerazrednog ratnog kriminalca, a ako neki veliki bošnjački ratni zločinac dohaka pravdi, napraviti takvu optužnicu da dotični praktički bude pušten ili dobije smješnu kaznu.

Očigledno je da državno pravosuđe nema namjeru da procesuira mnoge ratne zločine počinjene nad Srbima što je još jedan u nizu dokaza da Sud i Tužilaštvo BiH su glavni i odgovorni urednici i inžinjeri lažne i neodržive slike o Srbima isključivim krivcima.

Iskreno se nadam da će međunarodni okupatorski dušebrižnici ove zemlje da napuste ovu zemlju i pravosuđe prepuste narodu(ima) BiH kako bi sa punim demokratskim kapacitetom obavljali svoju dužnost, a ne da pravosuđe radi i funkcioniše pod raznim pritiscima, ucjenama i ko zna čem više ne, kako je praksa još od vremena otkako je OHR došao u ovu zemlju.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 18:29 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Pa ne znam bas da li je 90% kao sto ti kazes.

Kakav je omjer u civilnim zrtvama, procentualno?

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 18:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Brojke koje sam spomenuo su samo ilustrativne i odokativne cifre napamet izrečene da bih pokazao neuravnoteženost između onoga što se desilo u ratu i broja optužnica podnesenih do današnjeg dana. Ako je sudeći po praksi državnih pravosudnih institucija, Srbi nisu stradali, sve žrtve su uglavnom bile bošnjačke i ponešto hrvatske i po koja "zalutala" srpska. Nešto u toj priči debelo ne valja.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 20:07 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Vladimir RUS je napisao/la:
Brojke koje sam spomenuo su samo ilustrativne i odokativne cifre napamet izrečene da bih pokazao neuravnoteženost između onoga što se desilo u ratu i broja optužnica podnesenih do današnjeg dana. Ako je sudeći po praksi državnih pravosudnih institucija, Srbi nisu stradali, sve žrtve su uglavnom bile bošnjačke i ponešto hrvatske i po koja "zalutala" srpska. Nešto u toj priči debelo ne valja.


Trebalo bi stvarno pogledati brojke, kako civilnih zrtava, tako i osudjenih (kako u Hagu, tako i od strane BiH pravosudja) da bi covjek bio siguran da nije nasjeo na ovu ili onu propagandu. Ovo ozbiljno govorim jer ni sam ne znam koliko je sud BiH presudio Bosnjaka, koliko Srba, koliko Hrvata. Ali znam da su Bosnjaci imali oko 33.000 civilnih zrtava, Srbi nesto ispod 5000 a Hrvati ni 2000.

Naravno, jedan dio ovih civila, bosnjackih, ide i na konto sukoba ARBiH i autonomasa u Cazinskoj krajini, no tamo, ako se ne varam, civili i nisu nesto mnogo stradali.

Sto se Orica tice. Iako mi se gade srpska relativiziranja srebrenickog genocida automatskim navodjenjem Kravice, Skelana, i slicno, sto veze s vezom nema jer bi se na isti nacin dala opravdati ista ta Kravica, isti ti Skelani (zlocini nad Bosnjacima vec u proljece i ljeto 92. oko Bratunca prije svega, ali i Vlasenice, pogotovo Zvornika), mislim da neko mora odgovarati za zlocine nad Srbima na tom podrucju. "Odgovarao" je Oric, 2 godine, ali to je i vise nego smijesno. Ti zlocini su pocinjeni i svako upustanje u raspravu oko toboznje legitimnosti istih, bilo kakva opravdanja i slicno, nije ok. A ako vec nije ok, onda bi napokon nekome trebalo biti presudjeno. Cisto neki moj stav iliti pokusaj objektivnosti.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 21:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
granica je napisao/la:

Trebalo bi stvarno pogledati brojke, kako civilnih zrtava, tako i osudjenih (kako u Hagu, tako i od strane BiH pravosudja) da bi covjek bio siguran da nije nasjeo na ovu ili onu propagandu. Ovo ozbiljno govorim jer ni sam ne znam koliko je sud BiH presudio Bosnjaka, koliko Srba, koliko Hrvata. Ali znam da su Bosnjaci imali oko 33.000 civilnih zrtava, Srbi nesto ispod 5000 a Hrvati ni 2000.

Ostavi se Tokace to niko vise ne uzima za ozbiljno.
Procjene suda u Hagu su za ozbiljnu upotrebu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 22:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
Za vrijeme nacističke Njemačke oko dva miliona ljudi i žena koji su činili logističku podršku tom režimu, ostalo je NEprocesuirano. Slijedeći tu logiku, Srba bi trebalo dakle 90% takodjer procesuirati.
Nažalost kako je taj proces zakazao u slučaju Njemačke mislim da je u Srbiji i RS doživio potpuni fijasko.ne

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 22:11 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
bezimeni12 je napisao/la:
granica je napisao/la:

Trebalo bi stvarno pogledati brojke, kako civilnih zrtava, tako i osudjenih (kako u Hagu, tako i od strane BiH pravosudja) da bi covjek bio siguran da nije nasjeo na ovu ili onu propagandu. Ovo ozbiljno govorim jer ni sam ne znam koliko je sud BiH presudio Bosnjaka, koliko Srba, koliko Hrvata. Ali znam da su Bosnjaci imali oko 33.000 civilnih zrtava, Srbi nesto ispod 5000 a Hrvati ni 2000.

Ostavi se Tokace to niko vise ne uzima za ozbiljno.
Procjene suda u Hagu su za ozbiljnu upotrebu.


Ma da, Hag sad valja, a sad ne valja. Procjena je onda i bolja od ozbiljnog istrazivanja a ja evo nekidan gledam na PTPC-u prica o preko dvadesetipet hiljada poginulih vojnika VRS-a. Odbijes to od ukupnog broja nastradalih Srba i dodjes do Tokacine brojke (u koju ti se bajdvej svojevremeno kleo i masni vozd glavom i bradom)

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Ibn Kathir on 3:28—Allah said next, (unless you indeed fear a danger from them) meaning, except those believers who in some areas or times fear for their safety from the disbelievers. In this case, such believers are allowed to show friendship to the disbelievers outwardly, but never inwardly. For instance, Al-Bukhari recorded that Abu Ad-Darda' said, "We smile in the face of some people although our hearts curse them.'' Al-Bukhari said that Al-Hasan said, "The Tuqyah is allowed until the Day of Resurrection.''

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 22:14 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Covjece ti si dosadan. Ides na *** sa svojim islamsranjem ljudima koje zaboli ona stvar i za religijom i za time sto ti prdis. Otidji na islambosna forum i kenjaj njima. Imaju podforum za nemuslimane, na kojem sam i ja svojevremeno zavrsio bio.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zakuni se allahom da nisi musliman i da ne želiš sharia zakone u BiH.

Inače to gore je i tvoja zapovijed i ti je itekako prakticiraš na ovom forumu. S obzirom da te stalno u laži hvatamo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 22:22 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Hvatas ti mene da ne kazem za sta. ;)

To si sad preso na plural, ha? Mi, BBC svecano izjavljujemo...

:kava

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Inače i ovaj slučaj Orića govori lijepo koja muslimanska spdračina je taj sud postao i koliko su Srbi u pravu. Svi drugi optuženi za ratne zločine se brane iz zatvora, ovaj sa slobode.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 22:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tu imate što su ti Alijini islamski krvnici radili oko Srerenice. Kao ISIL, jake vještine sa noževima i sjekirama.
Sad, Orić ako nije kriv muslimani su dužni za ove zločine stvoriti krivca, jer su izvrdavali pa nitko za to nije odgovarao.

Slike su jako gadljive, kao i one koje ISIL plasira na web-u, pa ću staviti samo poveznicu. Ulazite na vlastiti rizik.

https://zlj13051967.wordpress.com/2014/ ... rebrenici/

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 22:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To isto su radili Hrvatima srednje Bosne.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potvrđena optužnica protiv Nasera Orića
PostPostano: 28 ruj 2015, 22:29 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
ma ja, zrtve islamistickozelenotrasferzalske agresije..jozo i momo =))

kratak opis rata u BiH u bibcekovoj glavurdi

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica, Navodni Poslanik i 408 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO