HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 srp 2024, 00:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256 ... 336  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 20 stu 2015, 00:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 19:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Heero je napisao/la:


kaže lik:pravi muslimani su loši ljudi europljani su naivni!!



Zanimljiv mi je dio koji počinje 2:15 sek., preporučam da se pogleda..... Potpuno isti rukopis je oko (i nakon) napada na policiju Zvorniku i sada napada na vojnike u Rajlovcu, sve je to strategija organizacije al-Ikhwan al-Muslimin tj. Muslimanskog bratstva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 20 stu 2015, 09:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Citat:
Srbija zatvorila granice za ekonomske izbeglice

Srbija je zatvorila granice za sve migrante koji nisu izbeglice sa ratnih područja, poručili su srpski zvaničnici.

slika

Time je potvrđeno pisanje “Blica” da će naša zemlja ograničiti protok migranata.

Od prekjuče u Srbiju mogu da uđu samo izbeglice iz Sirije, Iraka i Avganistana, dok će takozvani ekonomski migranti iz Afrike i ostalih zemalja Azije biti vraćeni.
Istu odluku donela je i Slovenija, dok Hrvatska, osim iz tri navedene zemlje, propušta još i migrante iz Palestine. Makedonija ne propušta građane Maroka, Sudana, Liberije, Konga, Šri Lanke i Pakistana.

- U Srbiju iz Makedonije ne mogu da uđu ekonomski migranti, odnosno migranti iz zemalja za koje su u Hrvatskoj i Sloveniji odlučili da ne mogu da uživaju njihovo gostoprimstvo, jer nisu ugroženi ratom. Moramo da zaštitimo zemlju i zato smo primenili recipročne mere prema onima za koje u Hrvatskoj i Sloveniji smatraju da za njih nema mesta - rekao je ministar rada Aleksandar Vulin.

Portparolka UNHCR Melita Šunjić rekla je da je Srbija prekjuče počela da vraća u Makedoniju sve koji nisu iz pomenute tri zemlje. Ona je dodala da je Makedonija juče oko tri sata posle ponoći zatvorila granice, pa je oko 100 ljudi ostalo zarobljeno na ničijoj zemlji.

Moramo da zaštitimo zemlju i zato smo primenili recipročne mere prema onima za koje u Hrvatskoj i Sloveniji smatraju da za njih nema mesta.
Aleksandar Vulin, ministar rada


Prvi podatak govori da se posle ove mere priliv migranata u Srbiju neće mnogo smanjiti. Komesar za izbeglice i migracije Vladimir Cucić rekao je da od oko 5.000 migranata koji su juče ušli u Srbiju njih 600 nisu sa ratom zahvaćenih područja.

Kada je reč o ekonomskim migrantima koji su već ušli u Srbiju, a sada iz nje ne mogu da izađu, Cucić je naveo da će oni ići u prihvatne centre gde će sačekati političku odluku. Cucić tvrdi da takvih nema više od 1.500.

Izveštač Bete iz Preševa naveo je da oko 1.000 migranata juče nije pušteno u Srbiju iz Makedonije. Šef delegacije EU u Beogradu Majkl Davenport ponovio je da granice za prolazak migranata nisu zatvorene, već da su samo neki migranti vraćeni.

Makedonija podigla ogradu

Makedonija je juče u Đevđeliji na granici sa Grčkom podigla žičanu ogradu dugu kilometar i po. Ograda je podignuta od prvog izbegličkog kampa do vojne karaule “Bogorodica”. Sa druge strane autoputa makedonska vojska sprema teren za ogradu koja treba da bude postavljena u naredna dva dana.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/60778 ... -izbeglice


:biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 20 stu 2015, 09:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ta cifra više nego duplo manja od registriranih kroz Hrvatsku.
Što znači da teoretski na Sandžaku može biti preko 200.000 islamskih manijaka da pojma nemate, zahvaljujući vašem Vuliću.

Znamo da je cifra teoretska, ali može biti 5-10 probranih za napad u Beogradu koji trenutno plan prave na Sandžaku.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 20 stu 2015, 10:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
BBC je napisao/la:
Ta cifra više nego duplo manja od registriranih kroz Hrvatsku.
Što znači da teoretski na Sandžaku može biti preko 200.000 islamskih manijaka da pojma nemate, zahvaljujući vašem Vuliću.

Znamo da je cifra teoretska, ali može biti 5-10 probranih za napad u Beogradu koji trenutno plan prave na Sandžaku.


Dobro si to primetio :palacgore1

Ovi iz Blca sami sebe demantuju. Više od 200.000 je ušlo u Mađarsku, dok Mađari nisu podigli ogradu, tako da je realan broj "izbeglica" koje su prošle kroz Srbiju od početka godine 400-500.000 :kava

vučić je debilčina, i ako se ne daj Bože u Srbiji dogodi teroristički napad nalik na onaj u Parizu, najveću odgovornost će snositi on i ološi koji ga okružuju.

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 20 stu 2015, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja Vučiću ne Vuliću, lapsus.

Teroristički napad mogu napraviti registrirani i neregistrirani. Ne vodite evidenciju tko izađe iz Srbije.
Ali poslije napada bez otiska prstiju ne znate tko su, tko im pomagao, ni kad su ušli, koliko dugo bili u državi. Apsolutno ništa. Ovisite o dobroj volji Grka i jesu li taj dan bili raspoloženi na poslu.

Fasciniran sam sviješću prosječnog Srbina da je miran na spoznaju da je balkanskim muslimanima u ISIL Beograd prime target, ne Rajlovac ili Banjaluka.
Jedini razlog da se to do sad nije dogodilo je da očito balkanski muslimani ne mogu nagovoriti šefove u Siriji i Iraku da napadnu Beograd prije nekih drugih europskih metropola.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 20 stu 2015, 10:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne razumijem zašto za migrante ne koriste Poligraf. Dao bi im 100% (ili skoro 100%) odgovor koji migranti dolaze u najboljoj namjeri. Lako ih ispitati jesu se borili za ISIL, jesu ubijali zarobljenike, da li mrze domaćine. Najbitnije lako provjeriti lažu li o svom identitetu.

Tako jednostavno ali politička korektnost je ukopala zapad da više ni znanost ne mogu koristiti. Religija političke korektnosti vs znanost. Dogma i vjerovanje su jaka stvar.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 20 stu 2015, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
BBC je napisao/la:
Ja Vučiću ne Vuliću, lapsus.

Teroristički napad mogu napraviti registrirani i neregistrirani. Ne vodite evidenciju tko izađe iz Srbije.
Ali poslije napada bez otiska prstiju ne znate tko su, tko im pomagao, ni kad su ušli, koliko dugo bili u državi. Apsolutno ništa. Ovisite o dobroj volji Grka i jesu li taj dan bili raspoloženi na poslu.


Ma ne vodimo ni evidenciju ni ko ulazi u Srbiju. Onaj ciganin Vulin je priznao da dobar deo tih "izbeglica" koje su ušle i napustile Srbiju pre nego što su Mađari podigli ogradu uopšte nije popisan, niti je dobio ikakve papire :kava

Zavisimo mi i od makedonaca. Da su oni na vreme podigli ogradu, problem "izbeglica" bi bio u drugom ili trećem panu :kava

BBC je napisao/la:
Fasciniran sam sviješću prosječnog Srbina da je miran na spoznaju da je balkanskim muslimanima u ISIL Beograd prime target, ne Rajlovac ili Banjaluka.
Jedini razlog da se to do sad nije dogodilo je da očito balkanski muslimani ne mogu nagovoriti šefove u Siriji i Iraku da napadnu Beograd prije nekih drugih europskih metropola.


BUdimo realni, šta prosečan Srbina danas može da uradi ?

Može vrlo, vrlo malo, jer nema iza sebe jaku, stabilnu i odgovornu državu. Poverenje koje su građani imali u državu i njene institucije danas skoro i da ne postoji. A glavni razlog je to što je politička "elita" korumpirana i trula do srži.

Svaka je država osuđena na propast kada ima vlast koja je otuđena i odrođena od vlastitog naroda.

Balkanski muslimani nikada nisu bili neki faktor na Balkanu, a kamoli u muslimanskom svetu. Rado bi oni sravnili sa zemljom sve nemuslimanske gradove, ali to u ostatku sveta ne bi imalo nikakav efekat, niti bi proizvelo neku Bog zna kakvu reakciju. Da izvedu teroristički napad u Beogradu, Zagrebu, Sofiji, Atini, Skoplju... Niko se u Engleskoj, Francuskoj, Nemačkoj, Rusiji ne bi preterano ni previše potresao, niti bi to dobilo medijsku pažnju kao napad u Parizu. To bi na cnn, bbc, fox, rt, voa, dw... dobilo 30 sekundi, a onda bi pustili reklame :kava

Ovako, cilj je postignut, dobili su medijsku pažnju, verovatno će dobiti još pristalica, a kao kontrareakcija, islamofobija će još više uzeti maha :kava

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 20 stu 2015, 14:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37065
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Kroz Hrvatsku protutnjalo do sada 420 000 migranata.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 20 stu 2015, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jel ono Milanović zadužen da provjerava (te posebne) putovnice i čuva vanjsku Schengen granicu ?

Citat:
Sweden PM wants biometric passport controls at Schengen borders
Sweden will propose at an EU meeting on Friday the introduction of biometric passport controls at the external borders of Europe's passport-free Schengen zone, the prime minister said, following the attacks in Paris that killed 129 people.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 20 stu 2015, 15:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37065
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ne to bi valjda onda trebali raditi Slovenci.
Stvara se mini šengen u šengenu odnosno druga kontrola na granicama Austrije, Njemačke i Beneluksa.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 20 stu 2015, 18:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
daramo je napisao/la:
Kroz Hrvatsku protutnjalo do sada 420 000 migranata.


Link ????

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 20 stu 2015, 19:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Citat:
Makedonija diže žičanu ogradu na granici sa Grčkom!

http://www.telegraf.rs/vesti/1864240-ba ... -sa-grckom


:aleale :aleale :aleale :aleale

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 20 stu 2015, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Orban a i Mađari kao narod gromade od ljudi. Sad svi rade što i on. Stvarno neviđeno nacionalno jedinstvo, usmjereno u pravom smjeru.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 20 stu 2015, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Grci računaju da Albanija nikad neće graditi ogradu jer će htjeti zaraditi na migrantima. Veoma riskantna igra, s obzirom da oni nemaju muda ući u turske vode i vratiti im migrante.
No dobro, ostaje ruta preko Bugarske ali sve će to ovisiti o mnoštvu faktora.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 20 stu 2015, 20:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Što se tiče Mađara, svaka čast, skidam kapu :palacgore1

Što se tiče bugara, oni su završili ogradu na granici sa turskom, a kad evropa naredi, izgradiće je i na granici sa Grčkom. Trebaće im više love i vremena da je završe, ali kad je izgrade, ovo će biti jedini put kojim će te "izbeglice" moći da se dočepaju evrope :kava


Privitak/ci:
1.jpg
1.jpg [ 35.36 KiB | Pogledano 2694 put/a. ]

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 stu 2015, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Citat:
Sa severa dolazi ledeni vetar, očekuje nas temperaturni preokret

Naoblačenje sa kišom, padom temperature za čak 10 do 15 stepeni Celzijusa i pojačanim severozapadnim vetrom je vreme koje nas očekuje u narednim danima.

http://serbianmeteo.com/


:biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 stu 2015, 16:17 
Offline

Pridružen/a: 18 ruj 2015, 20:38
Postovi: 152
HAOS U MAKEDONIJI Ekonomski migranti leže na pruzi i blokiraju saobraćaj

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/608164/HA ... -saobracaj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 stu 2015, 16:19 
Offline

Pridružen/a: 18 ruj 2015, 20:38
Postovi: 152
Crkli dabogda ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 stu 2015, 16:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37065
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ma vozi brajo, treba to dobro ispendrečit kako rade Bugari da im više to ne pada na pamet.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 stu 2015, 16:32 
Offline

Pridružen/a: 18 ruj 2015, 20:38
Postovi: 152
Scandinavistan je napisao/la:
HAOS U MAKEDONIJI Ekonomski migranti leže na pruzi i blokiraju saobraćaj

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/608164/HA ... -saobracaj



slika


Nisam ja rekao da ste vi nevjernici stoka, nego kao stoka, čak i gori. Zašto gori? Zato što vam je Allah dao razum, a vi ga ne koristite. Ne kažem ja, nego Allah, s.v.t., u Kur'anu da su sljedbenici Knjige i mnogobošci koji ne vjeruju najgora stvorenja na Zemlji.

http://www.islambosna.ba/forum/dijalog- ... a/65/?wap2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 stu 2015, 16:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 05:49
Postovi: 521
U Beogradu održana antiteroristička vežba "Štit". Naš pandur na ulazu u železničku stanicu video grupicu Sirijaca i mrtav ozbiljan pitao: "Je l' i ovi učestvuju?"

Ne, nije šala. Javili se svedoci na Twitteru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 stu 2015, 17:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Znači ovi makedonci stvarno nisu normalni,

PA ŠTA VIŠE ČEKATE PIČKA VAM MATERINA CIGANSKA DIŽITE OGRADU !!!!

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 stu 2015, 17:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 18:44
Postovi: 8292
BahamutNS je napisao/la:
Znači ovi makedonci stvarno nisu normalni,

PA ŠTA VIŠE ČEKATE PIČKA VAM MATERINA CIGANSKA DIŽITE OGRADU !!!!


Bugari i Grci su ti koji treba da dižu ogradu, ali ajde dobro
kada bi Makedonci stopirali migrante i oni ostajali u Grčkoj
vrlo brzo bi se i Grci sjetili jer im ne bi bilo svejedno.

Grci propuštaju migrante jer su im nametnuli mjere štednje i
nema se za vojsku i zaštitu granica a Zapad šuti i predlaže
vraćanje u zemlje gdje su prvo registrirani. Ili će raspad EU ili
će se uspostavit stroge granice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 stu 2015, 17:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37065
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Lako je govoriti treba poslati pomoć u ljudstvu i tehnici da se ta ograda što prije završi.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 21 stu 2015, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 05:49
Postovi: 521
Šta je tu kriva bedna Makedonija? Šta oni mogu? Ako se već ne radi ništa ili trenutno ništa ne može da se uradi kako bi se problem rešio tamo gde je nastao (Sirija, Irak, Avganistan), onda zavisi od Turske i Grčke. A, jebi ga, i jedni i drugi sa velikim ucenjivačkim kapacitetom. Zavisimo od dogovora Brisela i Turske, možda i Brisela i Grčke, pa onda i saradnje Turske i Grčke. Blago nama.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256 ... 336  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: daramo i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO