HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ruj 2024, 06:43.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8419 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262 ... 337  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 12 pro 2015, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38183
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Očekivali više slobode uvezene iz Arabije, baš neki pametni likovi.
Znaš onu revolucija guta revolucionare, tako to obično bude.
Nego graničar što tvoji "fašisti" grade ogradu od 2m, šta kažeš na to?

Kroz Hrvatsku prošlo pola miljuna migranata a zapadnjaci i dalje seruckaju kao i prije, nešto nisam čuo da je stigla pomoć i sredstva bačenog novca na ove na proputovanju.

Odlična ironija =))

slika

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 12 pro 2015, 21:03 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 18:34
Postovi: 3534
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
granica je napisao/la:
Brat od ovog muslimana (ustvari ateiste) je regrutovan u Asadovu vojsku. Normala, jel. Pobjegao, krije se negdje po Damasku. Kaze da je u kontaktu s njim ali - ako sam dobro razumio - samo dva sata dnevno je moguce jer u medjuvremenu cak i glavni grad ima samo dva sata dnevno struju.


To je i meni rekao moj kolega Sirijac. Deo familije su mu regrutovali Asadovi deo revolucionari.
Kaže da je ta revolucija stvarno počela s razlogom, jer su ljudi nestajali bez da je vlast objašnjavala sta se dešava sa njima, a da se posle pretvorilo u običnu klaonicu, ko i svaki rat.
A Sirijaca ima brdo svetih, ono plave oči plava kosa.
Ja se secam da je drugom mom kolegi koji liči više na Amerikanca nego na Arapina neki taksista objašnjavao kako bi trebalo sve Sirijce vratiti na Bliski Istok jer će nas sve preplaviti. Toliko o raspoznavanju i "sumnjivim muslimanima" koje sugradjani prijavljuju.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 12 pro 2015, 21:31 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Leeroy Jenkins je napisao/la:
granica je napisao/la:
Brat od ovog muslimana (ustvari ateiste) je regrutovan u Asadovu vojsku. Normala, jel. Pobjegao, krije se negdje po Damasku. Kaze da je u kontaktu s njim ali - ako sam dobro razumio - samo dva sata dnevno je moguce jer u medjuvremenu cak i glavni grad ima samo dva sata dnevno struju.


To je i meni rekao moj kolega Sirijac. Deo familije su mu regrutovali Asadovi deo revolucionari.
Kaže da je ta revolucija stvarno počela s razlogom, jer su ljudi nestajali bez da je vlast objašnjavala sta se dešava sa njima, a da se posle pretvorilo u običnu klaonicu, ko i svaki rat.
A Sirijaca ima brdo svetih, ono plave oči plava kosa.
Ja se secam da je drugom mom kolegi koji liči više na Amerikanca nego na Arapina neki taksista objašnjavao kako bi trebalo sve Sirijce vratiti na Bliski Istok jer će nas sve preplaviti. Toliko o raspoznavanju i "sumnjivim muslimanima" koje sugradjani prijavljuju.


Ma golo sranje. Nema, niti ce ikad biti, znacajnijih drustvenih promjena tek tako. Samo na rusevinama. E sad, da im je to tad neko tako rekao, mislim da bi dva put razmislili prije nego sto bi se digli na pobunu. Ali nije jebiga..znas ono.."ta ce oni nama, Amerika je uz nas" a onda kuku Lord Karingtoni i pizde materine bjelosvjetske hulje i svakorazni burzoazijski matori otpad..da te miri i civilizuje. Fuj.

Rekao sam im da su gotovi. Da ih nema. Niti da ce ih vise ikad biti. Mozda u nekoj formi, potpuno drugacijoj, za pedeset, stotinu, a mozda i najvjerovatnije, i vise godina.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 12 pro 2015, 21:39 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 18:34
Postovi: 3534
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Jbg, pitanje je, tu pobunu su počele porodice nestalih. Da tebi neko odvede nekoga iz kuće i ne kaže ti sta mu je, ne bi sigurno sedeo skrštenih ruku. Posle se tu prikacio i Kurta i Murta.
Za ostalo se slažem, to je bilo i moje mišljenje.

Gradjanski rat je trista puta veća jebada od okupacije.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 12 pro 2015, 21:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38183
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
građanski rat, da u istoj mjeri koliko je i naš bio :ucelo

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 12 pro 2015, 21:55 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Ne znam. Sta znaci "odvede"? I u SFRJ ti se moglo desiti da te "odvede" kad seresh protiv Tita i partije. I opet, kakve pobune?

Meni je to sve suhveli. Licno mislim da su podobro nasjeli - bez obzira sto je Asad jedno *** veliko, iako ne tako veliko kao sto je bio Sadam, na foru koja im je Muslimani od Zapada...i sad su tu gdje su.


Ali ko nebi nasjeo? Nasjeli su ba ljudi i kod nas onomad...svako je nesto ocekivao od "slobode", tj. "demokratije". Imamo je sad. Mashallah. (iako postoji sigurno i masa stvari koje su danas bolje nego nekad..ali je placena cijena jednostavno prevelika)

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 12 pro 2015, 23:04 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 18:34
Postovi: 3534
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
daramo je napisao/la:
građanski rat, da u istoj mjeri koliko je i naš bio :ucelo


A nego sta je?
Tu ima uticaja sa strane koliko hoćeš (uostalom gde nije bilo), ali rat u Siriji se vodi medju njenim gradjanima na tlu.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 12 pro 2015, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38183
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Daj granica znaš ti dobro šta su narodi u bivšoj Jugi očekivali.

Tolika zemlja a tvoji libići ne mogu naći 100 normalnih pobunjenika i boraca za demokraciju.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 13 pro 2015, 00:28 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 01:24
Postovi: 154
Lokacija: Drkam na džamije i svšim hodži u usta
Sirijske pobunjeničke frakcije i ISIS su pune stranih boraca, i ne radi se o običnim plaćenicima kojih ima u svakom ratu, kakav crni građanski rat. Možda je stvar počela kao građanski rat, ali sada se definitivno radi o agresiji. Na Siriju su nasrnule razne bolesti poput radikalnog muhamedanstva te američke demokracije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 14 pro 2015, 12:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ibn al-Ghul je napisao/la:
Sirijske pobunjeničke frakcije i ISIS su pune stranih boraca, i ne radi se o običnim plaćenicima kojih ima u svakom ratu, kakav crni građanski rat. Možda je stvar počela kao građanski rat, ali sada se definitivno radi o agresiji. Na Siriju su nasrnule razne bolesti poput radikalnog muhamedanstva te američke demokracije.


Nema velike filozofije. Pokušaj sunni genocida nad shia, jezidima, alavitima, kršćanima i ostalim. Sve je do tog koliko im dozvoliš.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 16 pro 2015, 00:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Citat:
Evo šta će EU uraditi da ojača granice

http://www.telegraf.rs/vesti/1906799-ev ... ca-granice

JEZIVO: U telefonima izbeglica pronađene slike egzekucija, odrubljenih glava i zastave ISIS-a

http://www.telegraf.rs/vesti/1907705-je ... ave-isis-a


:biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 16 pro 2015, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
EU kao KPJ. Sve gori oni prave "komisije". Poslat će te graničare za što, da gledaju kako ovi prolaze i paze da im daju sve potrebno. Koje prodavanje magle.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 16 pro 2015, 21:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25575
Lokacija: Heartbreak Hotel
Razgovarah jučer sa jednim Sirijcem, fakultetski obrazovanim biznismenom, Na moj spomen migranata iz Sirije u Njemačkoj i inim zemljama on mi je sa stopostotnom uvjerenošću ustvrdio da svi oni jedva čekaju da se rat završi, i da će onda svi i bez odgode sa radošću nazad svojim ognjištima.

Nisam mu htio reći da je blentav, stariji je čovjek.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 16 pro 2015, 21:49 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 01:24
Postovi: 154
Lokacija: Drkam na džamije i svšim hodži u usta
Bobovac je napisao/la:
Razgovarah jučer sa jednim Sirijcem, fakultetski obrazovanim biznismenom, Na moj spomen migranata iz Sirije u Njemačkoj i inim zemljama on mi je sa stopostotnom uvjerenošću ustvrdio da svi oni jedva čekaju da se rat završi, i da će onda svi i bez odgode sa radošću nazad svojim ognjištima.

Jest, toliko vole Siriju da su od rata pobjegli sve do Njemačke i Švedske, a ne do prve sigurne države.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 16 pro 2015, 23:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Ibn al-Ghul je napisao/la:
Jest, toliko vole Siriju da su od rata pobjegli sve do Njemačke i Švedske, a ne do prve sigurne države.


Privitak/ci:
0.jpg
0.jpg [ 84.26 KiB | Pogledano 2008 put/a. ]

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 16 pro 2015, 23:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
U Sloveniji oporba bila za još radikalnije mjere. Nisam to znao.

Citat:
Na tvrdnje oporbe da je pred izbjeglicama i migrantima trebalo potpuno zatvoriti granicu poput Mađarske te da Sloveniji sadašnja situacija donosi gospodarsku štetu, Cerar je kazao da Slovenija dobiva pohvale za upravljanje izbjegličkom krizom te da ona nije izazvala veću gospodarsku štetu, već je, naprotiv, po njegovim rije

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 16 pro 2015, 23:37 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 01:24
Postovi: 154
Lokacija: Drkam na džamije i svšim hodži u usta
@BahamutNS: Nitko ne spori da ih nema u državama na tvojoj karti, to su prave izbjeglice, govorimo o ovim što su "pobjegli" u Njemačku i Švedsku, a znamo zašto su "bježali" tako daleko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 17 pro 2015, 00:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Ibn al-Ghul je napisao/la:
@BahamutNS: Nitko ne spori da ih nema u državama na tvojoj karti, to su prave izbjeglice, govorimo o ovim što su "pobjegli" u Njemačku i Švedsku, a znamo zašto su "bježali" tako daleko.


Sve je to deo plana koji se sada polako ali sigurno realizuje :kava

Teroristički napad u Parizu to najbolje potvrđuje :kava

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 17 pro 2015, 01:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 05:49
Postovi: 521
Citat:
AI:Turci maltretirali izbeglice i vraćali u Siriju

Turska je od septembra pokupila desetine izbeglica i tražilaca azila i prebacila ih u pritvorne centre gde su maltretirani ili prisilno vraćeni u Siriju i Irak.

To je objavila organizacija Amnesti internešnal, uz napomenu da se grubo postupanje s izbeglicama događalo paralelno sa pregovorima Turska - EU o migrantima i upozorilo je Evropsku uniju da bi mogla da bude "saučesnik u ozbiljnim kršenjima ljudskih prava".


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=12&dd=16&nav_category=78&nav_id=1075269


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 17 pro 2015, 01:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 05:49
Postovi: 521
Ne, nije njuz.net

Citat:
Cucić: Od 600.000 migranata samo osam zatražilo azil u Srbiji

Mi možemo biti srećni ako neki broj njih jednog dana odluči da ostane, jer to znači da je i kod nas stigao prosperitet - kazao je Cucić za agenciju Beta.

On je dodao i da ga je duboko razočaralo kada su od ombudsmana Saše Jankovića stigle kritike na račun uslova u kojima borave migranti.


Rekao je i ovo.

Citat:
On je naveo da su zabrana prijema ekonomskih migranata i koordinisane aktivnosti zemalja na migrantskoj ruti doveli do smanjenja priliva migranata. Sada ih kroz Srbiju dnevno prođe između 3.000 i 4.000, a letos je ta cifra dostizala i 10.000.


http://www.blic.rs/vesti/drustvo/cucic-od-600000-migranata-samo-osam-zatrazilo-azil-u-srbiji/wem2gcm


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 18 pro 2015, 05:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 17:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
turci su stoka bezrepa, uvek bili i biće, treba Rusi da im nabiju nekoliko nuklearki u njušku :palacgore1

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 20 pro 2015, 19:59 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 18:34
Postovi: 3534
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Danish MEP quits governing party over asylum policy

http://www.dw.com/en/danish-mep-quits-g ... a-18930638

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 pro 2015, 14:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Džihadisti ukrali hiljade blanko pasoša


Džihadisti DAEŠ-a, takozvane Islamske države, ukrali su nekoliko desetina hiljada blanko pasoša iz Sirije, Iraka i Libije i te pasoše bi mogle da koriste „lažne izbeglice“ na putu ka Evropi, piše nemački list „Welt am Sonntag“.

slika



DAEŠ je zauzeo velike delove teritorije Sirije i Iraka, a u Libiji je preuzeo kontrolu nad nekim vladinim zgradama odakle je uzeo opremu i dokumenta, naveo je list pozivajući se na izvore bliske zapadnim obaveštajnim službama.

Prema navodima lista, DAEŠ preprodaje te pasoše na crnom tržištu. Jedan pasoš se prodaje za 1.000 do 1.500 evra.
„Welt am Sonntag“ je dodao da zapadne zemlje strahuju da bi i sami džihadisti mogli da iskoriste te pasoše za ulazak u Evropu.
Dvojica bombaša-samoubica u napadima u Parizu 13. novembra, imala su sirijske pasoše prilikom ulaska u Evropsku uniju preko Grčke.



http://rs.sputniknews.com/svet/20151220 ... -Irak.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 pro 2015, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Česi primaju kršćane sa Bliskog Istoka. Soros nešto seruckao, nije zadovoljan.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 22 pro 2015, 14:42 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 14:47
Postovi: 3605
Austrijska drzavna TV ORF
https://www.facebook.com/ZeitimBild/vid ... 274061878/

Izbjeglica iz Afganistana. Tj. reper koji je pobjegao, ne radi novaca, vec u potrazi za sigurnosti, nakon sto je izvrsen napad na njegov koncert slican onom u Parizu samo s manje zrtava. Pokusava da se etablira u Becu i da dovede familiju. Afganistan nije sigurno mjesto, da jeste, nebi masa ljudi kretala na tako dalek i opasan, neizvjestan put.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8419 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262 ... 337  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica i 47 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO